Hirdetés

Lynnfield vs. Sandy Bridge

Bevezetés

Bevezetés

Elég olcsón jutottam hozzá egy i5 2500-as procihoz, meg egy P67-es alaplaphoz, így adott volt a lehetőség egy gyors összehasonlításra, mielőtt elmegy a régi cucc. A tesztek két részből állnak: pár szintetikusnak nevezhető processzortesztelő program és néhány játék.

A programok:

- 7zip
- WinRar
- Cinebench R11.5
- 3D Mark Vantage

A játékok:

- Battlefield 3
- Crysis 2
- F1 2012
- Ridge Racer Driftopia (ez még béta)
- GTA IV
- Saints Row 3

A játékok 1680*1050-es felbontásban futottak, általában közepes részletességgel.

A Battlefield 3 teszteléséről külön szólnék pár mondatban. Itt az egyjátékos mód tesztelésének nem láttam túl sok értelmét, ezért inkább az online részt próbáltam összehasonlítani. Megpróbáltam minden alkalommal ugyanolyan (vagy hasonló) körülményeket teremteni, több-kevesebb sikerrel. A pálya és a szerver minden esetben ugyanaz volt: Caspian border, 64 fős 24/7-ben futó német szerver.

B.U.É.K.

Minden kedves olvasónak és a PH! és társoldalai szerkesztőségének kívánom, legyen olyanszámotokra az új év, amilyennek szeretnétek!

Nincs kettő négy nélkül

Kis bevezetés

A fenti cím egyre inkább igaz az AMD-re, mivel nagyon sok olyan processzort árul, amely nem azt tartalmazza, amit ráírnak, hanem esetenként többet is. Nemrégiben személyesen is találkozhattam egy ilyen példánnyal, így hát ennek apropóján elérkezettnek láttam az időt, hogy megírjam első cikkemet.
A történet ott kezdődött, hogy 2009 karácsonya előtt öcsém gépet akart fejleszteni. Neki egy régi alaplapja van, de csak procira volt pénze, így megnéztük, melyik a legerősebb, amit még támogat a lap. Ez az Athlon 64 x2 5200+ volt. Szétnéztünk a neten, és az Aqua-ban találtunk egy 5000-eset, mondom neki, az 5200-es felára nem éri meg, apró tuning, és jó lesz az 5000-es is, így rendeltünk egyet 13000 pénzért. Miután megjött, hazavitte és belerakta a gépébe, de nem indult el vele a masina, pedig előtte fel lett rakva a szükséges bios is. Küldött a rendelésről képeket, meg a prociról is és érdekes felfedezést tettem. A processzor dobozára csak az volt írva, hogy „Athlon x2 5000”, az alapórajel pedig 2,2 GHz volt, nem pedig 2,6 GHz, mint az az eredetileg kiszemelt processzor specifikációján szerepel.
Ekkor kezdtem el kutakodni az neten egy kicsit, hogy mi is akkor ez valójában. Így tudtam meg külföldi fórumokon, ill. itteni fórumtársunktól, HERR Z-től, hogy ez nem is az, mint aminek mutatja magát. Legközelebb idén január végén találkoztunk, ekkor elhozta a processzort is. Belepakoltuk az én alaplapomba, hogy fény derüljön arra, milyen processzor is ez igazából, ill. hogy mit is tud valójában a kicsike.