Hirdetés

Újabb képek a felújításról (2008.10.24.)

A lenti linkeket megnyitva újabb képek tekinthetők meg a lakásfelújításról.
Sajnos a vésés során pár helyen átszakadt a fal, de remélhetőleg ezt a problémát a szakik tudják majd orvosolni.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Lakásfelújítás: tortúra (2. rész)

Igen sok idő telt el azóta, hogy jelentkeztem volna a fejleményekkel, de megvolt az oka. Történt ugyanis, hogy a kedves építész úrra rengeteget kellett várom, a már jól bejáratott emberei ugyanis nem léteztek, akkor kezdett el szakikat keresni. Múltak a hónapok, rendszeresen hívott ki embereket, akik aztán elfelejtettek árajánlatot adni.

Közben persze engem meg sürgetett, hogy minél előbb ürítsem ki a lakást, hogyha összejönnek a szakik, akkor rögtön tudják kezdeni. Neki is álltam gyakorlatilag ingyen kiszórni a szép régi bútorokat, a lényeg az volt, hogy a szállítás ne kerüljön pénzbe, és hogy az új tulaj is hasznosítsa, ne tűzifa legyen belőle. A Tesz-veszen mindent meghirdettem és viszonylag rövid idő alatt el is ment minden.

A terv, hogy milyen legyen a lakás szerkezete, közben elkészült, de költségvetés még sehol nem volt. A lakást júniusra kiürítettem, és csak vártam az árra, persze amennyi esze volt a drága embernek, már mondta, hogy kezdjek bele anélkül, hogy látnám a végösszeget. Erre kategorikus nem volt a válaszom. Közben persze én, mint a szorgos gyerek minden egyéb tételt elküldtem neki, hogy a költségvetésbe számítsa bele. Vártam, vártam, majd egy szép augusztusi estén (februárban kezdtük az együttműködést!!!) megérkezett a költségvetés. Hát dobtam egy hátast, mert a piaci ár 3-4-szereséért akart dolgozni, és rengeteg tétel kihagyása mellett is több mint 6,1 millió forintos ajánlat jött ki, melyben nem volt benne a villanyhálózat bővítése, villamos szerelvények, komplett asztalosmunka, szellőztetőrendszer, bútorok, nyílászárók és egyéb apró-cseprő tételek, amivel már igencsak a 10 milliós határt súroltuk volna egy 42nm-es lakásnál. Kérdőre vontam az embert, majd kirúgtam. Úgyhogy augusztus közepén minden kezdődött elölről. A szerencse az volt, hogy a kedves építész úr által hívott kőműves-burkolónak megvolt az elérhetősége (elég szimpatikus volt), így felhívtam és megkérdeztem, hogy ő milyen árajánlatot adott erre a két tételre. Kiderült, hogy a két munkára kb. 600-700 ezres volt az ő ajánlata, ami hozzám eljutott, az pedig volt 1,9 millió. Mondtam neki egy hosszabb beszélgetés után, hogy ha meg tudja szervezni a lakásfelújítást normális áron, akkor őt felkérném.

Lakásfelújítás: tortúra (1. rész)

Mivel ez egy sok hozzám hasonló korú embert érintő probléma, úgy gondoltam megosztom Veletek lakásfelújításom történetét több részletben. Tudom, hogy Kalandor, és még néhány fórumozó írt már ilyen témában, de talán elfér még ez az írás is itt a Logout oldalán.

Kiindulási helyzet:
2007 év végén felsőbb erők úgy döntöttek, hogy eladják azt a lakást, melyben párommal kettesben éltünk, így más megoldás nem lévén elkezdtünk gondolkodni a Nagymamámtól örökölt, meglehetősen rossz állapotban lévő lakás felújításán. A 42 négyzetméteres ingatlan egy korábban központi fűtéssel rendelkező, ’60-as években épült, kilencedik kerületi házban van. Soha nem újítottam fel lakást, nem tudtam mivel jár ez, de azt tudtam, hogy a lakáson csak a dózerolás és a teljes újjáépítés segíthet, mivel a falban lévő elektromos vezetékek korábban kiégtek, fűtés pedig nem volt (olajradiátorral volt megoldva a fűtés, és ezzel szegény Nagymamám nyugdíjának az elköltése is, mivel az áram horribilis mennyiségű pénzt vitt el hónapról-hónapra). A melegvizet egy ósdi, kb. 30 éves gázmelegítő szolgáltatta (már amikor volt hozzá kedve).
A felújítás tervezett költsége 3 millió forint, befejezése 2008. III. negyedévére várható.