Karóra upgrade

Bevezetés

Az utóbbi időben felmerült az igényem egy olyan órára, amit bátran bevihetek magammal vízbe, esetleg az izzadást is jól bírja, ha futni támad kedvem. Nem sajnálom, ha tönkre megy vagy ha elhagyom. Emellett fontos, hogy minél kisebb és könnyebb legyen – mint egy karszalag.

Olcsó órák székhelye: Kína, itt kezdtem el én is a keresgélést. Három kiszemeltem volt:

1. számú jelölt:

Ez vízállónak volt hirdetve, de a review-k alapján inkább nevezném simán csak cseppállónak. A szigetelése a gyenge pontja. Ez a gumitömítés, a tok és a fedlap között helyezkedik el, amit 4 csavar fog közre. Ennek az órának előnye, hogy Patafix Pro Powerrel vagy Blu Tackkel könnyen vízhatlanná lehet alakítani, kiváltva a gyenge és silány szigetelést.

Center hangszóró átalakítása

Bevezetés

Szeretném már most az elején leszögezni, hogy ez nem egy szakmai írás lesz. Inkább barkácsolós tapasztalataimat szeretném megosztani.

Eddig nem igazán használtam ki az erősítőm 5.1 képességeit, főképp csak sztereóban hallgattam rajta zenét. Ha filmet néztem, akkor is csak a TV szólt, vagy ritkább esetben az erősítő 4CH-ra állítva + a TV hangszórói (centerként). Ez azért volt, mert a PC-m DisplayPort-ján nem tudtam 5.1-et kicsikarni.
Amikor mégis sikerült, úgy gondoltam, ideje kicsit tovább lépni.

Nem akartam nagy centert, mert korlátozottak a körülmények (nincs még meg a végleges helye, bútor, stb...)
Feltúrtam hát az internet bugyrait használt cikkek reményében. Leginkább egy régi Sony-t vagy Wharfedale-t ("azokban még vót anyag") szerettem volna olyan 8-10.000 Ft-ért megcsípni. Sajnos, amiket találtam, elkeltek. Ezek után találtam rá a cikkem alanyára, egy Samsungra. Nagyon olcsón árulták, ezért esett erre a választásom.