Hirdetés

Codename: The Hello Kitty Wood PC - part 1

Készülőben van még egy fából készült ház. Barátnőm húgának készítek egy kis házat a jelenlegi helyett. Összedugták a fejüket és kitalálták, hogy majd én csinálok neki egy Hello Kitty style számítógép házikót karácsonyra…. igen jól olvastátok, Hello Kitty. :))

Ez a gép is raklapból készül. Az anyagot már kb. másfél hónapja táblásítottam hozzá, meggyalultam és méretre vágtam, a többit meg folyamatosan csinálgatom, amikor szabadnapos vagyok és van egy kis időm rá.

Nos, akkor eddig mi is van kész:

- A meggyalult és méretre vágott faanyag.

- Az előlap és az egyik oldallap kivágása.

A falapokra felrajzoltam a Hello Kitty-ket és dekopírral kivágtam a vonalat követve. Majd ezek után a kivágott részeket megcsiszoltam és felsőmaróval legömbölyítettem az életet. A marást majd később fogom megcsiszolni.

Hirdetés

- A masnik kivágása.

5mm vastag falapból vágtam ki őket. Még nincsenek készen, faragni kell még a felületüket és csiszolni.

- A betűk kivágása.

Szintén 5mm vastag falapra felrajzoltam a betűket és lombfűrésszel kivágtam őket.

Az előlapra kivágott betűk.

Az oldallap betűi.

Az oldallap és az előlap kivágva, a masnikkal és a betűkkel. Kivágtam egy plusz masnit és bepácoltam pirosra, hogy lássam milyen lesz. A betűket majd még megcsiszolgatom, mielőtt lepácolom (vagy festem) és felragasztom őket.
A ház alapszíne rózsaszín lesz, a masniké piros és a betűké fehér.

- Kiegészítő alkatrészek beszerzése.

Volt itthon két darab kék házhűtőm, azokat használom majd fel. Kecskeméten beugrottam egy pc bontóba és vettem 1db USB kivezetést, 3db nyomógombot, 1db LED-et és 1db pc speaker-t. Ezekért fizettem 500HUF-ot a bontóban.

És ezúton szeretnék köszönetet mondani Lucának, aki a betűk kivágásánál volt jelen és felügyelte a munkákat (bár a megterhelő munka alatt kicsit elpilledt és elaludt)

:R :R

Következőleg nem tudom mikor lesz rá időm, hogy folytassam, de felrakom azonnal a képeket róla, ha csináltam valamit rajta. :)

--->>Irány a következő bejegyzés<<---

Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat! Ha valamit elgépeltem, hiba van benne vagy esetleg van valami kérdésed, kritikád, akkor írj egy hozzászólást és ne tartsd magadban!
Arigato gozaimasu!

Üdv.: Takemoto

Hirdetés

Tovább a fórumba.