2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Milyen lesz a világvége?

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Kiváncsi vagyok, hogy Ti mit gondoltok a világvégéről. Talán az ember pusztítja ki saját magát (atombombák, háború, fegyverek, robotok, túlnépesedés és ezzel járó élelmezési problematikák, szennyezés, vízhiány, globális felmelegedés vagy lehűlés (ember által előidézett), klíma változás stb...) vagy külső hatás (meteorit vagy üstökös becsapódás, gamma sugárzás, fekete lyuk, Nap, mint vörös óriás stb...).

Ki milyen világvégét tervezne, vagy látna szívesen? ;] Vagy tovább fejlődünk, túléljük?

UI: én úgy gondolom van esélyünk fennmaradni az alkalmazkodó képességünk miatt, de a jövőben majd az is elválik :))

Hozzászólások

(#1) Simi87


Simi87
senior tag

háború, éhinség. Ha Európát le lehetne kapcsolni a bolygóról, akkor túlélnénk. :)
(vagy inkább a többieket. ;] )

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem jön ki több kernel patch...

egyébként a világvégét elég jól leírta Clarke a Távoli föld dalai című regényében... ezen világ vége kb. úgy fog kinézni, hogy a szupernóvává váló nap kiterjedő koronája elől padlógázon menekülni próbáló űrhajó vagy kijut vagy nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Delerium válasza bambano (#2) üzenetére


Delerium
senior tag

Pont erről volt egy műsor tegnap a Spektrumon, hogy mi lenne ha a nap vörös óriássá válna. Nem szívesen szeretném átélni. 55 fok, brutális páratartalom, az energiahálózat leállása, komplett erdők tűnnek el. Akkor már inkább választom az atomot és sutty vége is. Persze ha lehet még egy ideig egyiket sem szeretném. :) Mindenesetre én arra szavazok, hogy az ember saját magát fogja kiírtani. Ha világháború nem is lesz, de egy ózonréteg eltűnés benne van a pakliban.

"I fight for the Users"

(#4) bambano válasza Delerium (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, az ózonlyukak eltűnése benne van a pakliban...

oh wait.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Milyen lesz a világvége?

Szar...;]

(#6) elektrotank válasza bambano (#2) üzenetére


elektrotank
tag

Nem kötekedésből, de ha tudományosan vesszük, akkor a Nap sose fog szupernóvává alakulni ;] Mire a Nap vörös óriássá válik, az lesz vagy 4 milliárd év legalább. Már most is a Marsra való utazást tervezzük. Ahogy a Nap nőni fog és egyre forróbb lesz, úgy a Mars élhető bolygóvá válik, míg a Föld sivataggá, tehát terraformálhatjuk a Marsot. Mire eljutnánk ide, szerintem már rég másik bolygón leszünk... vagy lehet maradunk és megsülünk ;]
Amúgy érdekesnek tűnik ez a Távoli föld dalai c. könyv, még nem olvastam, szóval ha lesz időm, belelesek :)

@Justreboot:
... akkor büdös lesz! ;] ;]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) HuMarc


HuMarc
addikt

Emberi világ vége ≠ Föld bolygó vége ≠ világegyetem vége

1) Statisztikailag minden nappal egyre nagyobb a valószínűsége, hogy az ember kihal. Ez egyszerű statisztika, ha egy meteor (ami, ha megfelelően rossz helyre csapódik megfelelően rossz időben, akkor képes elpusztítani az emberiséget) és a Föld találkozásának esélye x% (ahol egyébként x végtelenül kicsi), akkor minden nappal x-szel növekszik x értéke, hiszen valószínűséget egy adott időegységre (egy pillanatra, vagy napra, lényegtelen) számítunk (tehát a meteor becsapódásának valószínűsége 24 órán belül x%, hangsúlyozom, x végtelenül kicsi, kb. 300 000 évenként csapódik a Földbe olyan meteorit, aminek már lehetnek következményei, de még nem világvége-méretűek), akkor két nap alatt már 2x a valószínűsége, 3 nap alatt már 3x stb.

Ha továbbgondoljuk ezt, létezik annyi, potenciálisan akár az ember kihalását is okozó veszélyforrás (antibiotikumrezisztens baktérium, szupervírus, Napkitörés, zombiapokalipszis, egy újabb Twilight-könyv, Jézus második eljövetele, özönvíz, a gépek lázadása, bevezetik, hogy minden ehetőnek joga van az élethez stb.), amelyek valószínűsége a, b, c, d, e, ... z és ezek a fenti példából láthatóan összeadódnak. És ha mindent azonos kezdettel számolok, azonos időszakra (legyen egy nap), akkor minden nap egyel nő az összes szorzó, amit ki is tudok emelni. Pl.

1. nap: a+b+c+...+z
2. nap: 2(a+b+c+...+z)
...
365. nap: 365(a+b+c+...+z)

Mivel ugye minden veszélyforrásnak igen csekély a bekövetkezési esélye, ezért tegyük fel, hogy mindegyik világvége-opció egyszer fordul elő a 100 milliárdból (100 milliárd nap = 274 millió év) . Ha van 30 veszélyforrásunk, akkor annak az esélye, hogy valamelyik bekövetkezik egy napon, összesen 30/100000000000, viszont a második napon már 60/100000000000 stb, 100000000000 nap múlva az esély pontosan 1 (azaz 100%) lesz, tehát statisztikailag 100% a valószínűsége, hogy kihal az emberiség.

Persze ezek nem valós adatok, és a statisztika nem reprezentatív, valószínűleg a pontossága a 0-hoz közelít.

2) A Földnek akkor lesz vége, mikor a Nap felrobban.

3) Hát, remek kérdés, erre még keresik a választ szvsz.

(#9) #56573440 válasza elektrotank (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

kizártnak tartom hogy 4 milliárd évet még kihúzzon itt az emberiség főleg nem ebben a formában... 1 milliót se. már egy ideje szerintem ketyeg az óra... hamarabb jutunk a technikai fejlődés azon lépcsőjébe hogy a meglévő erőforrásokat hatékonyabban tudjuk hasznosítani és beállítunk egy egyensúlyt, népességszámmal, meg amivel kell, vagy túlnépesedünk, és mint egy vírus felfaljuk az erőforrásokat. hogy utána mi lesz amikor túl sokan vagyunk és összeomlik a rendszer... háború, éhínség, betegségek, stb. én azt látom hogy ha ez az irány amibe most tartunk globálisan nem változik, akkor max 1000 év. jóindulattal...

[ Szerkesztve ]

(#10) elektrotank válasza #56573440 (#9) üzenetére


elektrotank
tag

Az hogy az emberiség 99% kipusztul, nem jelenti azt, hogy nem marad fenn néhány ember. Szerintem csomóan megfogunk halni ha úgy adódik, de mindig akadnak túlélők, mind az ember, mind az állatok és mind a növények közül. Átéltünk már jégkorszakot is, és itt vagyunk. Két világháborút, rengeteg áldozattal, itt vagyunk. Ha csak egy 20 fős személyzet indulna el egy űrhajóval innét 10 nő, 10 férfi, ami képzett stb... az is elég lenne az emberi faj fenntartásához, ha minden rendbe menne természetesen. Úgy gondolom, hogy attól függetlenül, amilyen hülye az emberi faj, nem feltétlenül van pusztulásra ítélve. Előbb-útobb mi is megfogyatkozunk. Ez a természet rendje :D

@HuMarc:
Egy nap lehet, hogy kihalunk, de szerintem olyan formában is el lehet képzelni a kihalást, hogy egy bizonyos réteg kiválasztódik a populációból és külön életet él. Ez a réteg lehetne génmódosított réteg, pl. ellenálló lehetne a sugárzásnak stb, míg a normál ember nem az. Ha csak az emberi fajt nézzük nuku fejlődés nélkül, úgy hiszem igazad van/lehet. De az ember a saját hiáiból tanul és tapasztal, ha észrevetted, mindig kellenek bizonyos áldozatok (akár mekkora értékű is ez a pusztulás), hogy foglalkozzunk a problémával. Persze ettől függetlenül eljöhet az is, amikor már túl kevesen leszünk, hogy foglalkozzunk vele, akkor már úgy is mindegy :D

Jó ez az információ csere, remélem lesz még ehhez hasonló :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.