Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simi87


Simi87
senior tag

háború, éhinség. Ha Európát le lehetne kapcsolni a bolygóról, akkor túlélnénk. :)
(vagy inkább a többieket. ;] )

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem jön ki több kernel patch...

egyébként a világvégét elég jól leírta Clarke a Távoli föld dalai című regényében... ezen világ vége kb. úgy fog kinézni, hogy a szupernóvává váló nap kiterjedő koronája elől padlógázon menekülni próbáló űrhajó vagy kijut vagy nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Delerium válasza bambano (#2) üzenetére


Delerium
senior tag

Pont erről volt egy műsor tegnap a Spektrumon, hogy mi lenne ha a nap vörös óriássá válna. Nem szívesen szeretném átélni. 55 fok, brutális páratartalom, az energiahálózat leállása, komplett erdők tűnnek el. Akkor már inkább választom az atomot és sutty vége is. Persze ha lehet még egy ideig egyiket sem szeretném. :) Mindenesetre én arra szavazok, hogy az ember saját magát fogja kiírtani. Ha világháború nem is lesz, de egy ózonréteg eltűnés benne van a pakliban.

"I fight for the Users"

(#4) bambano válasza Delerium (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, az ózonlyukak eltűnése benne van a pakliban...

oh wait.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Milyen lesz a világvége?

Szar...;]

(#6) elektrotank válasza bambano (#2) üzenetére


elektrotank
tag

Nem kötekedésből, de ha tudományosan vesszük, akkor a Nap sose fog szupernóvává alakulni ;] Mire a Nap vörös óriássá válik, az lesz vagy 4 milliárd év legalább. Már most is a Marsra való utazást tervezzük. Ahogy a Nap nőni fog és egyre forróbb lesz, úgy a Mars élhető bolygóvá válik, míg a Föld sivataggá, tehát terraformálhatjuk a Marsot. Mire eljutnánk ide, szerintem már rég másik bolygón leszünk... vagy lehet maradunk és megsülünk ;]
Amúgy érdekesnek tűnik ez a Távoli föld dalai c. könyv, még nem olvastam, szóval ha lesz időm, belelesek :)

@Justreboot:
... akkor büdös lesz! ;] ;]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8) HuMarc


HuMarc
addikt

Emberi világ vége ≠ Föld bolygó vége ≠ világegyetem vége

1) Statisztikailag minden nappal egyre nagyobb a valószínűsége, hogy az ember kihal. Ez egyszerű statisztika, ha egy meteor (ami, ha megfelelően rossz helyre csapódik megfelelően rossz időben, akkor képes elpusztítani az emberiséget) és a Föld találkozásának esélye x% (ahol egyébként x végtelenül kicsi), akkor minden nappal x-szel növekszik x értéke, hiszen valószínűséget egy adott időegységre (egy pillanatra, vagy napra, lényegtelen) számítunk (tehát a meteor becsapódásának valószínűsége 24 órán belül x%, hangsúlyozom, x végtelenül kicsi, kb. 300 000 évenként csapódik a Földbe olyan meteorit, aminek már lehetnek következményei, de még nem világvége-méretűek), akkor két nap alatt már 2x a valószínűsége, 3 nap alatt már 3x stb.

Ha továbbgondoljuk ezt, létezik annyi, potenciálisan akár az ember kihalását is okozó veszélyforrás (antibiotikumrezisztens baktérium, szupervírus, Napkitörés, zombiapokalipszis, egy újabb Twilight-könyv, Jézus második eljövetele, özönvíz, a gépek lázadása, bevezetik, hogy minden ehetőnek joga van az élethez stb.), amelyek valószínűsége a, b, c, d, e, ... z és ezek a fenti példából láthatóan összeadódnak. És ha mindent azonos kezdettel számolok, azonos időszakra (legyen egy nap), akkor minden nap egyel nő az összes szorzó, amit ki is tudok emelni. Pl.

1. nap: a+b+c+...+z
2. nap: 2(a+b+c+...+z)
...
365. nap: 365(a+b+c+...+z)

Mivel ugye minden veszélyforrásnak igen csekély a bekövetkezési esélye, ezért tegyük fel, hogy mindegyik világvége-opció egyszer fordul elő a 100 milliárdból (100 milliárd nap = 274 millió év) . Ha van 30 veszélyforrásunk, akkor annak az esélye, hogy valamelyik bekövetkezik egy napon, összesen 30/100000000000, viszont a második napon már 60/100000000000 stb, 100000000000 nap múlva az esély pontosan 1 (azaz 100%) lesz, tehát statisztikailag 100% a valószínűsége, hogy kihal az emberiség.

Persze ezek nem valós adatok, és a statisztika nem reprezentatív, valószínűleg a pontossága a 0-hoz közelít.

2) A Földnek akkor lesz vége, mikor a Nap felrobban.

3) Hát, remek kérdés, erre még keresik a választ szvsz.

(#9) #56573440 válasza elektrotank (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

kizártnak tartom hogy 4 milliárd évet még kihúzzon itt az emberiség főleg nem ebben a formában... 1 milliót se. már egy ideje szerintem ketyeg az óra... hamarabb jutunk a technikai fejlődés azon lépcsőjébe hogy a meglévő erőforrásokat hatékonyabban tudjuk hasznosítani és beállítunk egy egyensúlyt, népességszámmal, meg amivel kell, vagy túlnépesedünk, és mint egy vírus felfaljuk az erőforrásokat. hogy utána mi lesz amikor túl sokan vagyunk és összeomlik a rendszer... háború, éhínség, betegségek, stb. én azt látom hogy ha ez az irány amibe most tartunk globálisan nem változik, akkor max 1000 év. jóindulattal...

[ Szerkesztve ]

(#10) elektrotank válasza #56573440 (#9) üzenetére


elektrotank
tag

Az hogy az emberiség 99% kipusztul, nem jelenti azt, hogy nem marad fenn néhány ember. Szerintem csomóan megfogunk halni ha úgy adódik, de mindig akadnak túlélők, mind az ember, mind az állatok és mind a növények közül. Átéltünk már jégkorszakot is, és itt vagyunk. Két világháborút, rengeteg áldozattal, itt vagyunk. Ha csak egy 20 fős személyzet indulna el egy űrhajóval innét 10 nő, 10 férfi, ami képzett stb... az is elég lenne az emberi faj fenntartásához, ha minden rendbe menne természetesen. Úgy gondolom, hogy attól függetlenül, amilyen hülye az emberi faj, nem feltétlenül van pusztulásra ítélve. Előbb-útobb mi is megfogyatkozunk. Ez a természet rendje :D

@HuMarc:
Egy nap lehet, hogy kihalunk, de szerintem olyan formában is el lehet képzelni a kihalást, hogy egy bizonyos réteg kiválasztódik a populációból és külön életet él. Ez a réteg lehetne génmódosított réteg, pl. ellenálló lehetne a sugárzásnak stb, míg a normál ember nem az. Ha csak az emberi fajt nézzük nuku fejlődés nélkül, úgy hiszem igazad van/lehet. De az ember a saját hiáiból tanul és tapasztal, ha észrevetted, mindig kellenek bizonyos áldozatok (akár mekkora értékű is ez a pusztulás), hogy foglalkozzunk a problémával. Persze ettől függetlenül eljöhet az is, amikor már túl kevesen leszünk, hogy foglalkozzunk vele, akkor már úgy is mindegy :D

Jó ez az információ csere, remélem lesz még ehhez hasonló :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#11) bambano válasza elektrotank (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hint: mindenki meg fog halni :P

szerintem a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy az emberiség záros határidőn belül szétköltözik a galaxisban. csak ne járjunk úgy, mint a halhatatlanság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Legyen zombi apokalipszis! Nekem az bejönne.

(#13) Stonerice


Stonerice
őstag

én úgy gondolom van esélyünk fennmaradni az alkalmazkodó képességünk miatt,

Az emberiség a saját maga által kreált társadalmi rendszerhez sem képes alkalmazkodni!
Egyébként sztem az emberi hülyeség fog véget vetni az emberiségnek ;]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#14) HuMarc válasza HuMarc (#8) üzenetére


HuMarc
addikt

Báhh, hülyeséget írtam, mielőtt más belém kötne, javítom magam:

Nem

1. nap: a+b+c+...+z
2. nap: 2(a+b+c+...+z)
...
365. nap: 365(a+b+c+...+z)

hanem

1. nap: a+b+c+...+z
1. + 2. nap: 2(a+b+c+...+z)
...
1. + 2. + .... + 365. nap: 365(a+b+c+...+z)

A lényeg az, hogy a 365. napon a veszélyesnek ítélt dolgok nem fognak 365-ször akkora valószínűséggel bekövetkezni, mint az első napon, hanem az elsőtől a 366. napig eltelő 365 db napon összesen fog 365-ször akkora valószínűséggel bekövetkezni, mint egy tetszőlegesen kiválasztott napon. Megfordítva a dolgot a 365. napon pont akkora valószínűséggel tör ki a zombiapokalipszis, mint az elsőn, csakhogy a 365. napig már 364-szer bekövetkezhetett volna, tehát a 365. napig való túlélés valószínűsége 1/365-e az első napi túlélés esélyének.
__________________________

elektrotank (#10): Semmilyen génmódosítás nem tesz immúnissá a radioaktív sugárzással szemben. Az általam említett veszélyek egy része (egy vírus véletlen mutációja, egy meteor becsapódása, a Napkitörés) az embertől független tényezők, így ezek egyetlen napra vetített valószínűsége eléggé stabil állandó.
__________________________

Stonerice (#13): Az alkalmazkodóképesség az emberek esetében nagyon lassú folyamat (több száz generáció), ha ezt úgy értjük, hogy a génállományunk a szükségleteknek megfelelően változik. Az evolúciót úgy bizonyították be nemrég tudósok, hogy egy kolóniából származó baktériumokat helyeztek teljesen különböző környezetbe, és vártak, amíg nem történt 50 000 generációváltás. Persze 50 000 generációváltás alatt a baktériumok szinte teljesen átalakultak egymáshoz képest, de gondoljunk bele, hogy mennyi 1000 generáció egy embernek. 30 000 vagy 80 000 év, attól függően, hogy minden újonnan született, vagy minden elhalt generációt számolunk.

(#15) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

A világvégét szerintem a nap fogja okozni, néhány milliárd év múlva. Az emberiség végét pedig a saját hülyeségünk. Erre sok elméletem van, de a helyzetet elnézve szerintem egy újabb világháború fogja a vesztünket okozni. Vagy csak simán megszűnik a Facebook. ;]

Nyugodj békében Integra!

(#16) h3lios válasza Szatyor95 (#15) üzenetére


h3lios
addikt

Marika néni a fészbúknál véletlen kihúzza a routerből a tápkábelt. :D

Viccet félre téve szerintem a túlnépesedéssel lesznek itt gondok, mert már jelenleg is rohamos mértékben zabáljuk az erőforrásokat. Főleg az Ázsia országokat kellene kicsit megfékezni, mert szaporodnak mint a nyulak. Ugyan ezt egy bizonyos kisebbségre is fenntartom.

Normális Nyugati tempóban haladnánk még mindig csak 4-5 milliárd körül járnánk. Csak hát Kína és India beindult ezeknek a számoknak a terén.

Atombomba már nem lesz a történelemben, mert ha 1 hülye megnyomja a gombot mindenki megnyomja és akkor nem lenne igazi nyertes, csak vesztesek. Hidegháború viszont elképzelhető, pláne ha a ruszkik khm. Oroszok ilyen tempóban piszkálják a nyugat csőrét.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#17) #56573440 válasza h3lios (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

a normális ütemű nyugati fejlődés gazdasági alapja pont a távolkeleti országok tömeges túlnépesedése. sok munkaerő, így olcsó, örül ha nem hal éhen. nem lennének ennyien, kivel töltenék meg a gyárakat? egyébként már kínában dolgoznak rajta rendesen, lehet is belőle para ha kiöregszik a generáció

(#18) bambano válasza h3lios (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a túlnépesedésből nem lesz gond, mert a jóslatok szerint 10-11 milliárd között fog tetőzni és onnan nem megy tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Világvége alatt azt érted hogy mi lesz az emberrel mint fajjal a későbbiekben? Szerintem semmi. Történjék bármi az emberiség találékony és túlél mindent, olyanok vagyunk mint a vírus vagy a csótányok.
Hogy persze az életminőségünk milyen lesz a jövőben az egy más kérdés.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) h3lios válasza bambano (#18) üzenetére


h3lios
addikt

Csak ezzel az a gond, hogy a megújuló energia nélkül még a jelenlegi 7+ milliárdot is alig bírja a föld. Én abban látom a megoldást, hogy (nem most) elfogy a kőolaj és a mérnökök, valamint az emberek rá lesznek kényszerítve más erőforrásokra. Gondolok itt az elektromos autókra, vagy akár a hidrogén meghajtásra, aminek meg a mellékterméke H2O.

Egyébként az előző kommentelőre válaszolva: Igen, a gazdaság alapja Kína, viszont az olyan országokban, mint a kishazánk igen is jól lenne jó pár ezer / tízezer új munkahely. Persze az árak felmennének és az olyan gyártók, mint az Apple rendesen beszopnák. Viszont a cégek akkora haszonkulccsal dolgoznak, hogy beleférne nekik még pár %.

B-tag: H3lios#2825

(#21) elektrotank válasza HuMarc (#14) üzenetére


elektrotank
tag

Ez így igaz, de pl a csotány génje véd a sugárzás ellen (ne kérdezd milyen sugárzás ellen, fogalmam sincs, így olvastam, hallottam nem tudom hol, mikor) de véd. Plusz sok olyan kisérletet hajtottak végre, ami védene a sugárzás ellen. A napkitöréseket viszonylag előre tudjuk jósolni ma már, nem mindig, de azért valamit tudunk. A vírust és a meteort tartom a legvalószínűbbnek az általad felsorolt dolgokból. A meteor ellen még tudnánk védekezni, elég sok berendezésen dolgoznak (?) a készítők, hogy elterelhessük őket. Persze ez nem két perc lenne. Tudtommal a legközelebb eső meteor amiről tudunk hogy jön az 2029 körül fog meglátogatni minket. A vírust tartom a legésszerűbbnek talán, mert azt ma már akármi kirobbanthatná... de az ember ettől függetlenül megpróbálna védekezni. A génmodósítás jelenleg nem létezik embereken, de állatokon elég sokat végrehajtottak már sikeresen, szóval ki tudja mit tartogat a jövő. Már füleket is tudnak szinte a semmiből építeni (ezt vmi génekről szóló műsorban láttam, ne kérdezd melyik).

@Stonerice:

Az emberiség a saját maga által kreált társadalmi rendszerhez sem képes alkalmazkodni!

Ha észrevetted a társadalmak nem az emberiségnek készültek... hanem hogy ez bizonyos emberek javára válljon. Ahogy a bankok se azért épültek, hogy megvalósítsák minden álmod. De szerintem kicsit jobb így élni, mintha "vademberek" lennék mindenféle rendszer nélkül és úgy gyilkolhatnánk egymást ahogy akarjuk büntetlenül. Nem feltétlen a társadalommal van baj, hanem azzal a néhány ismeretlen emberrel aki rángatja a madzagokat a háttérben, akikről mi sose fogunk hallani.

Amúgy emberi hülyeségben nagy mértékben egyetértek veled, be is bizonyítom! Mennyi mindent elérhetnénk, fejlődhetnénk, erre megalkotunk egy ilyet: [link] :(

UI: A videó megnézése után azt hiszem feladom, igazatok van. Tényleg megfogunk halni. :(

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#22) DeltaPower válasza h3lios (#16) üzenetére


DeltaPower
őstag

Oroszok ilyen tempóban piszkálják a nyugat csőrét.
Ez mintha fordítva történt volna, de ez a topic nem erre a témára van.

Ha a "világvége" alatt azt értjük, hogy az összes ember kipusztul az utolsó szálig, akkor az csak a bolygó pusztulásával lehetséges.
Atomháború: valószínűtlen, és a ritkán lakott területeken maradnának túlélők.
Járvány: ha már az orvostudomány csődöt mond, az elszigetelt területek lakói megmaradhatnak, illetve a biológiai diverzitás miatt biztosan lennének olyanok, akik immúnisak.
Éhínség, túlnépesedés: ezek önszabályozó folyamatok.
Földönkívüli támadás: ha egy fejlettebb idegen faj idejönne leigázni a bolygót, sokkal jobban járna ha nem kiirtaná, hanem rabszolgaként használná az emberiséget.
Meteor: ha nem pusztítja el a bolygót, hanem pl klímaváltozást idéz elő, ahhoz van idő alkalmazkodni.
Felmelegedés: lásd előző, van idő alkalmazkodni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) bambano válasza h3lios (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mondtam már párszor, hogy ezt csak a sötétzöldek hangoztatják, nincs valóságalapja.

hát ja, elektromos autók, kisebb falka mókussal a csomagtartóban... mert az áram nem a réten nő.

(#22) DeltaPower "Meteor: ha nem pusztítja el a bolygót, hanem pl klímaváltozást idéz elő, ahhoz van idő alkalmazkodni" ezt mondták a dínóknak is...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Úgy járunk mint az Ashgardok. Képtelenek leszünk szaporodni. Elég szétnéznie mindenkinek. Mennyi beteg ember van, mennyi nem tud teherbe esni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) #56573440 válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Történjék bármi az emberiség találékony és túlél mindent"

őőő ebben azér annyira nem lennék biztos. egy bármilyen katasztrófa ami a technikai szintünket visszavetné egy lépcsővel vagy kettővel beütne, vagy bármi ami megtizedelne minket pl vírus meteor stb egy sor olyan problémát vetne fel amibe bele se gondolsz. pl ki fogja irányítani az atomerőműveket hogy a triviálisabbakat mondjam? én tuti nem. ott egy rakat reaktorral szerelt tengeralattjáró ami ki tudja hova kerülne és eregetné magából a szennyezést, de gyárak, finomítók, olajkitermelők, stb... az ipar ha nem tudnánk lelőni a gépeket elég durván odavágna a természetnek semmi perc alatt szerintem...

(#26) DeltaPower válasza bambano (#23) üzenetére


DeltaPower
őstag

De a dinók se haltak ki teljesen, a közeli leszármazottaik (hüllők) ma is élnek. Továbbá az emberiségnek az intelligencia és az eszközhasználat miatt sokkal jobbak a lehetőségei.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#27) Dr. Romano válasza #56573440 (#25) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az utolsó mondatomat olvastad?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) HuMarc válasza h3lios (#20) üzenetére


HuMarc
addikt

A hidrogénmeghajtás egy baromi nagy kamu, amivel a konzervatívok szokták cseszegetni a zöldeket, hogy mikor lesz már kész? A hidrogén (a kőolajjal ellentétben) tárolása eleve hatalmas energiát igényel (-255°C alatt kell tartani, hiszen folyékonyan lehet csak tárolni), az energiasűrűsége sokkal kisebb, mint akármelyik szénhidrogéné, és csak üzemanyagként lehetne hasznosítani, nyersanyagként (festékek, műanyagok alapanyagai szénhidrogének) nem.

Én a kőolaj elfogyásának esetére az Oláh György-féle utat támogatom: A levegő széndioxidját valamilyen megújuló energiaforrás (pl. napelemek) segítségével megkötni, majd belőle metanolt szintetizálni (nyilván ez eléggé pongyola megfogalmazás). Ezt hívják metanolgazdaságnak (hun/eng). A metanol önmagában is használható, mint üzemanyag, de belőle "felépíthetőek" bonyolultabb szénhidrogének is. A metanolgazdaságot széles körben még nem alkalmazzák sehol, de elméletileg pár millió forintból (2-3 millió durván) mindenkinek lehetne saját metanol-szintetizálója, ami elég sok mindent megváltoztatna, pl. energetikai függetlenséget. A Föld CO2-háztartására nem lenne hatással (vagy ha igen, akkor ez a hatás minimálisan pozitív lenne), hiszen a megkötött CO2 a metanol elégetésekor felszabadul.

[ Szerkesztve ]

(#29) Hieronymus válasza h3lios (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én abban látom a megoldást, hogy (nem most) elfogy a kőolaj és a mérnökök, valamint az emberek rá lesznek kényszerítve más erőforrásokra. Gondolok itt az elektromos autókra, vagy akár a hidrogén meghajtásra, aminek meg a mellékterméke H2O."

Az elektromos autók nem a jövőben megjelenő fejlesztések. Ma már csak egyetlen gyártó. a Porsche nem akar megjelenni elektromos kocsival.

A hidrogénmeghajtást nyugodtan elfelejtheted. Csak a H2O-ból állítható elő. Ráadásul alacsony hatásfokkal.
A hidrogén nem tárolható. Elszivárog az acéltartály falán keresztül.
Majd egy belsőégésű motorban, alacsony hatásfokkal elégetjük. Visszakapjuk a H2O-t.
A teljes ciklus hatásfoka, mélyen a gőzgépek hatásfoka alatt lehet.

Ráadásul a kőolaj kifogyása nem lineáris történet lesz. A mai alacsony üzemanyagárak túltermelés okán keletkeztek.
Olyan észak-amerikai olajmezőket nyitottak meg, amit korábban nem tudtak gazdaságosan kiaknázni. A beruházás finanszírozása miatt, alacsony áron is ki kell termelni az olajat.
Még sokáig lesznek olyan tartalékaink, amit ma még nem tudunk kitermelni.

A régi dízel motorok üzemelnek étolajjal is. A régi benzinmotorok gázzal is működnek. (fagáz, városigáz, ..)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) #56573440 válasza Dr. Romano (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem tudom hogy egy nukleáris szennyezéssel telerohasztott bolygó, amin olajkutak lángolnak és városokat perzsel fel a tűzvész mindenféle ipari hulladék szivárog a vizekbe abban van e értelme életminőségről beszélni. mondom gondolj bele hogy mi lenne ha a mostani népesség jelentős része mondjuk nem menne holnap melóba. vegyipari gyárakba, erőművekbe, fúrótornyokra stb

persze ez is csak egy elmélet, és egy forgatókönyv, ne vedd személyesnek.

(#31) Dr. Romano válasza #56573440 (#30) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Persze, semmi gond. Sajnos ezeknek a dolgoknak a bizonyítása nehéz, majd térjünk vissza rá amikor már megvalósultak és akkor meglátjuk kinek lett igaza :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) HuMarc válasza #56573440 (#30) üzenetére


HuMarc
addikt

Amerika + Ázsia (Nyugat-Szibériai ősmasszívum + Közép-Szibériai Fennsík) egy atomháború után szinte biztos, hogy érintetlen maradna.

(#33) #81556480


#81556480
törölt tag

Az alvin nem ad ki több lemezt. Nekem az a világvége.

(#34) #56573440 válasza HuMarc (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem is írtam háborút. de nem hiszem hogy közepesen jót tenne a nukleáris erőműveknek ha huzamosabb ideig nem néznének rájuk... egy darabig max leállnak, de ha nem szerelik őket le akkor nem kell 50 év hogy kicsit megrohadjon itt meg ott, és ha nem is robban elég szép területet képesek beszennyezni. amerikában meg elég sok van hogy csak az elsőt említsem :)

ázsiában lehet észre se vennék hogy visszaléptünk a technológiában :D bár a szél arra is fúj, úgyhogy a szennyezés oda is eljuthat...

[ Szerkesztve ]

(#35) HuMarc válasza #56573440 (#34) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha előfordulna, hogy holnapról senki nem megy dolgozni az atomerőművekbe, akkor

a) ezt előre tudnák, és az utolsó, mivel nem barlangban lakik, lekapcsolja a villanyt, és bezárja maga mögött az ajtót
b) menekülni kell (egyszerre a világ összes atomerőművéből :U ), és akkor eleve az a legfontosabb, hogy az erőművet lekapcsolják, és hermetikusan lezárják.

A nukleáris hulladékok számára épített tárolók pedig nem rohadnak el 50 év alatt, inkább 10 - 100 000 év az élettartamuk.

Totál hülye vagyok, Afrikát akartam írni, Amerika nyilván célpont lenne egy atomháborúban.

(#36) bambano válasza HuMarc (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én a kőolaj elfogyásának esetére az Oláh György-féle utat támogatom": ennek se sok értelme van, a probléma nem az, hogy mit kezdjünk a metanollal, ha már van, hanem az, hogy honnan lesz.

(#30) blackrulz: a víz, mint moderátor megvan?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) #56573440 válasza HuMarc (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

annyira hülye szerintem nem lenne az emberiség soha hogy atomháborút robbantson ki.

én azokat az eseteket boncolgattam amire mondjuk nem igazán lehet számítani. pl egy vírus ami nekiáll tizedelni, egy meteor amit nem szúrnak ki időben vagy ha ki is szúrják azért tud olyan pusztítást végezni hogy megsérüljenek ezek az erőművek, és még kismillió olyan eset lehet amire nem gondolok ;)

"az a legfontosabb, hogy az erőművet lekapcsolják, és hermetikusan lezárják"

látod hogy mennyire hatékonyak ha megsérül egy blokk.. ugye csak az elmúlt időszakban volt pár para eset, és szakemberek gárdája és nemzetközi összefogás kellett hogy ne legyen nagyobb para. hermetikusan lezárni egy erőművet nem lehet. beejtik a rudakat, lezárják az épületet, de ettől még a sugárzó anyag ott marad, és csak idő kérdése a para. az épület nem bír évmilliárdokat. a 238-as urán de. ;)

(#38) saelin válasza DeltaPower (#22) üzenetére


saelin
veterán

" Földönkívüli támadás: ha egy fejlettebb idegen faj idejönne leigázni a bolygót, sokkal jobban járna ha nem kiirtaná, hanem rabszolgaként használná az emberiséget."

Ufo szexrabszolga... Én lehet élvezném! ;]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39) DeltaPower válasza saelin (#38) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ne legyél benne olyan biztos, franc tudja milyen perverziói vannak egy ufónak :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#40) bambano válasza saelin (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

volt a neten olyan reklámfilm, ahol a hölgyike dominázott és kitakaríttatott a pasijaival, úgyhogy óvatosan az ajánlatokkal :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) saelin


saelin
veterán

Most miért kell lerombolni a vágyaimat? :(

:D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#42) HuMarc válasza bambano (#36) üzenetére


HuMarc
addikt

Pedig erre kitértem: A levegő CO2-jét elvileg lehet szintetizálni metanollá. Nem vagyok vegyész, de vegyész ismerős szerint ez elvileg működik, már csak a hatékony technikai megvalósítás van hátra.

(#43) #56573440 válasza bambano (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megvan. Tovabbra is az a bajom vele, hogy az épület nem birja addig es hamarabb rohad el mint szűnik meg sugározni a futoelem

(#44) bambano válasza HuMarc (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is mondtam a főnökömnek, hogy veszek lottót, megnyerem a milliárdokat egy ötössel, utána megveszem a céget és élünk, mint marci hevesen. ez elvileg működik.

ugye érted a hasonlatot.

másrészt metánból minek villanyt csinálni, mikor sima motorban elégetheted és megy ugyanúgy, mint gázolajjal?

amit én támogatok az az, hogy génmódosított baktériumokkal széndioxidból meg vízből meg napfényből közvetlenül, a növények kihagyásával tudnak már bioüzemanyagot előállítani. nagy böszme töküres sivatagban milyen frankón lehetne ezt művelni...

szerk: "A levegő CO2-jét elvileg lehet szintetizálni metanollá.": nem csak elvileg, gyakorlatilag is lehet. most ezt csinálják a növények. csináltatsz velük bioüzemanyagot, azt krakkolod, lesz belőle biometán...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A fent említett események nagyjából a felsorolás sorrendjében...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46) Coccolino_O válasza KISDUCK (#12) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tegyük hozzá azt is, hogy az anyag nem vész el, csak átalakul. A zombi csak agyilag halt meg, de attól még él. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.