Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Batistuta87 válasza mgaben (#2447) üzenetére


Batistuta87
csendes tag

Minden oké azóta is ? Nem jött elő semmi ? :))

(#2452) mgaben válasza Batistuta87 (#2451) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, rendben van. Talán egyedül fb messenger értesítések nem jönnek. :F

Update: jön az is. Kipróbáltuk most.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2453) Batistuta87 válasza mgaben (#2452) üzenetére


Batistuta87
csendes tag

Az fontos lenne pedig,mert végre megjavult nálam.Az elmúlt 1-2 hónapban nem volt a helyzet magaslatán.
Köszi a gyors reakciót :R

(#2454) mgaben válasza Batistuta87 (#2453) üzenetére


mgaben
senior tag

Nincs mit.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2455) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Járt már valaki igy?
the system has been destroyed....... bootloop
van fastboot, ha nyomom a hangerő gombot, de nem nyitható a bootloader... szóval kuka?

(#2456) Thrawn válasza lopertpeter (#2455) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi történt?
Ha van fastboot akkor egy fastbootos gyári ROM-ot fel tudsz tenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2457) lopertpeter válasza Thrawn (#2456) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

Bekapcsoltam a korai frissítések fogadását a fejlesztői menüben, újraindult, és vége.
A fastboottal nem megy fel, erase not allowed in locked state.
bootloader zárva.

(#2458) mgaben válasza lopertpeter (#2457) üzenetére


mgaben
senior tag

Akkor szerviz, és ők a szervizcsatlakozón keresztül meg tudják csinálni elvileg.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2459) lopertpeter válasza mgaben (#2458) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

melyik szervizt ajánljátok? tapasztalat?

(#2460) mgaben válasza lopertpeter (#2459) üzenetére


mgaben
senior tag

Nincs tapasztalatom, nem volt eddig rá szükségem.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2461) scream24 válasza lopertpeter (#2459) üzenetére


scream24
senior tag

Komáromi Attilát keresd a facebookon. Amúgy, ha a hangerő fel gombot nyomod a bekapcsolás mellett , akkor a recovery menü jön be, ott első körben nyomnék egy újraindítást. Ha az nem segít, akkor gyári beállítások visszaállítása. Illetve van még az opció, hogy megvárod még teljesen lemerül. Sokszor eztel is ki lehet hozni a bootlopból.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2462) lopertpeter válasza scream24 (#2461) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

nincs recovery, csak fastboot.
(viszont töltés van.)

(#2463) Thrawn válasza lopertpeter (#2457) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld az Mi Unlockkal újra nyitni a bootloadert.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2464) lopertpeter válasza Thrawn (#2463) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

nincs nyitva, és nem is engedi, mert kellene az OEM unlock. mivel bootloopban van így nem lehet.

(#2465) tom81042 válasza lopertpeter (#2455) üzenetére


tom81042
tag

Én jártam így, bár már nyitott bootloader-el. Szerintem official kinai rom-ot tegyél fel rá MIFlash-el első körben, azt fel lehet zart bootloader-el is talán. De az sem mindegy melyik Miflast használod.

Ezt probald meg de a gyari official kinai rom-al:

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_11_lite_5g_ne_new_edition_6_128_gb_8_128_gb/hsz_2156-2156.html

[ Szerkesztve ]

(#2466) tom81042 válasza lopertpeter (#2464) üzenetére


tom81042
tag

Én még ezt megpróbálnám EDL modban ugye elvileg bármit lehet unbrickelni:
https://romprovider.com/xiaomi-11-lite-5g-ne-test-point/

Az MI9SE-mmel jártam talán igy, hogy EDL modba kellett belepni, de utana sikerult az unbrick! :D

(#2467) lopertpeter válasza tom81042 (#2465) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

nem megy

(#2468) lopertpeter válasza tom81042 (#2466) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

még nem bontanám ki, másképp is lehet EDL

(#2469) Thrawn válasza lopertpeter (#2468) üzenetére


Thrawn
félisten

Keringenek neten "fastboot to EDL" toolok, de nem tudom működnek-e, még sosem próbáltam őket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2470) Zsoleszhun válasza vampire17 (#2419) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszönöm, így egyből feldobta a hyperos frissítést :R

¯\_(ツ)_/¯

(#2471) deminos válasza lopertpeter (#2468) üzenetére


deminos
aktív tag

Sajnos ennél a telefonnál még nem megy az EDL mód, mert Xiaomi "szervizes" account kell hozzá (próbáltam már).
Jelenleg Toolboxok vannak, amik átlag usernek elérhető és akkor tudsz EDL módba bármit felrakni (elvileg ahhoz nem feltétel a nyitott bootloader), de azokhoz 10-15 ezer forint kell.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#2472) fa4hu


fa4hu
őstag

HyperOS alatt Xiaomi.EU ROM-on nálam nem indul el az MVM Next app, hibára fut, újratelepítés után is. Nálatok mi a helyzet?

(#2473) Batistuta87 válasza fa4hu (#2472) üzenetére


Batistuta87
csendes tag

Probáld holnap, ma elvileg karbantartás miatt nem elérhető.
Remélem holnap jó lesz,mert én is használom :)
"
Tervezett rendszerkarbantartás miatt 2024. április 21-én (vasárnap) 06 óra és 22 óra között weboldalaink és digitális szolgáltatásaink nem elérhetők, valamint nincs lehetőség sem az áram, sem a földgáz előre fizetős mérők feltöltésére (Lapker üzletekben sem).
Nem elérhető az mvmnext.hu/Ugyfelszolgalat címen lakossági online ügyintézési felületünk, MVM Next appunk, a nem lakossági áram online ügyintézési felületünk (mvmnext.hu/aram/ugyfelszolgalat), valamint áram és földgáz e-ügyintézés szolgáltatásunk. "

[ Szerkesztve ]

(#2474) fa4hu válasza Batistuta87 (#2473) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm, remélem, csak ennyi a gond! :R

(#2475) gps76


gps76
őstag

Kinek mi a tapasztalata a hivatalos HyperOS-el?
Nekem az egyik telefonon már 2 hete feldobta rá is engedtem, a másikon még semmi.

(#2476) mgaben válasza gps76 (#2475) üzenetére


mgaben
senior tag

Taiwan romon van fent, nekem eddig teljesen jól működik. Szerintem se jobb, se rosszabb, mint a miui volt.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2477) this is life válasza gps76 (#2475) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel csak egy átkeresztelt miui15, ami a miui14-en alapszik, nagy gond nincs vele, semmi eget rengető változás, itt-ott belenyúltak a gui-ba, néhány gyári app felülete átszabásra került ezt leszámítva semmi extra.
Csak a megszokott apró változások, mint ahogy a xiaomitól már megszokott. A miui11, 12-re váltáshoz képest teljesen probléma mentes, ott és akkor, igaz másik készüléken, nem úsztam meg hr nélkül, annyi bug-ot okozott az android és miui update.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2478) gps76 válasza this is life (#2477) üzenetére


gps76
őstag

Köszi az infót.

(#2479) Fehdavee


Fehdavee
tag

Sziasztok! Egy olyan probléma lenne hogy a gmail nem szinkronizál és nem is kapok értesítést. Már több éve szenvedek ezzel, jelenleg mi 11 lite van de redmi note 10 nél is ezt csinálta. Szok mindent állítottam már ide oda de semmi nem segít. :W Előre is köszi.

MI Mix 2

(#2480) this is life válasza Fehdavee (#2479) üzenetére


this is life
Ármester

Felejtsd el a gmail app-ot, használd helyette pl az outlook alkalmazást (ha privát dns-t bekapcsolod, akkor az első sor reklám üzenete is eltűnik), évek óta használom probléma mentesen.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2481) Viktor0610 válasza Fehdavee (#2479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez nem MIUI-specifikus probléma.
Nálam Samsungon sem volt jó.
Lecseréltem a FairEmailre, azzal semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#2482) Fehdavee


Fehdavee
tag

Igen köszi a válaszokat, Outlookal működik rendesen. :R

MI Mix 2

(#2483) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

lett megoldás a bootloop-ra, egy szervíz meg tudta javítani, hátlap le, testpoint EDL flash.
nem volt olcsó, de olcsóbb mint úgy új telefon.

(#2484) mgaben válasza lopertpeter (#2483) üzenetére


mgaben
senior tag

Szuper!

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2485) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

1 éve használok egy ilyen telefont (előtte Redmi 6 volt 3 évig).
Most vettem a feleségemnek is egy ugyanilyet.

Az enyémet már úgy kaptam, hogy Xiaomi EU Rom volt rajta, és ezt szeretném most az új telefonra is feltenni. De a bootloadert sehogy sem tudom kinyitni. Ez úgy látszik egyre bonyolultabb (korábban Redmi 3-ra és 6-on sikerült).

Hibaüzenet:
Phone not connected.

A telefonon csináltam egy Mi fiókot az asszonynak, azon be is vagyok jelentkezve. A Mi Cloudban látszik a mostani (Redmi 7) és az új (Mi 11 lite) telefonja is.
Fejlesztői beállítást bekapcsoltam, USB debugging bekapcsolva (az összes fajta), OEM unlock bekapcsolva és a telefont hozzáadtam itt is a fiókhoz.

Egy dolgot látok még, ami nem tudom feltétel-e. A Mi fiók menüben a készülékeknél a Sim kártya sorban azt írja, hogy: A Sim kártya nincs behelyezve vagy aktiválva.

Tud valaki segíteni, hogy hogyan tovább? Vagy angol vagy magyar leírást küldeni (egy jópárat már átolvastam, elvileg nem hagytam ki semmilyen lépést...)?

Előre is köszi!

*** Be prepared! ***

(#2486) Mateosz válasza Mateosz (#2485) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Hát srácok, bár minden problémám ilyen gyorsan megoldódna! :DD
Már közel egy hete szenvedtem itthon, mire írtam a fórumra.

Miután írtam ide, a következőket csináltam:

Megpróbáltam a legújabb ADB drivert és legújabb miUnlock programot feltenni, végülis itt leltem meg őket: https://xiaomitools.com/

A Mi unlock-on belül a menüben is mégegyszer kényszerítettem, hogy frissítse a drivert.

Ezután már látta a progi a telefont és sikerült az unlock-ot elindítani, most várhatom a 168 órát. :DDD

Amire még felfigyeltem, hogy a windows eszközkezelőben az Android Phone alatt 2 ADB interface is van. Az egyiken Google driver van (ez volt korábban is, amikor nem látta a telefont). A másikon Xiaomi driver, 2016.11.03-as dátummal. Ugyanilyen dátummal van a bootloader interface is.

Jó pihenést mindenkinek! :)

*** Be prepared! ***

(#2487) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Ide írok inkább, mert a Mix2-es tiopik szerintem már halott. Igazából csak colud kérdésem van. Szóval tovább szeretném adni a készüléket, és érdekelne hogyan tudom leválasztani a xiaomi fiókomról, hogy gyári beállítás után ne kérje a telefon, hogy aktiváljam az én fiókommal? Próbáltam már cloudban törölni, de utána is akiválni kellett, nem tudtam továbblépni.

Köszi előre is,.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2488) mgaben válasza mgaben (#2487) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahhhh! Tárgytalan. Az adott készüléken kell kijelentkezni, és akkor okés. :C

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2489) fa4hu


fa4hu
őstag

Xiaomi.EU HyperOS alatt mostanában sokkal gyakrabban vált át némává a csengőhang, mint korábban (azaz csak rezeg, de nem csöng, csak ha újraindítom, és az SMS értesítésekkel is ez van). Más is tapasztalta ezt?

(#2490) this is life válasza fa4hu (#2489) üzenetére


this is life
Ármester

Nein.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2491) fa4hu


fa4hu
őstag

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#2492) fa4hu


fa4hu
őstag

Valaki cseréltetett aksit már? Hol, mennyibe fájt?

(#2493) p@gabi válasza fa4hu (#2492) üzenetére


p@gabi
tag

Igaz nem ezen a telefonon,hanem mi 8 lite-ban cseréltettem a xiaomik doktorával,Komáromi Attilával
Én rendeltem meg bele az aksit,mert úgy volt,hogy én cserélem ki,de aztán szoftveres gondjaim is akadtak vele amivel nem boldogultam és úgy voltam,hogy ha már mindenképpen el kell küldenem hozzá,akkor inkább csinálja azt is ő,mert profi
Az én esetemben az aksicsere (még a régi aksit is visszaküldte;)) + custom recovery,ill. lineage os flashelése 7000 Ft-ba került.
Természetesen ehhez hozzá jön még az oda-vissza küldés díja.
Szerintem beszélj vele,nekem is megírta mennyibe fog majd kerülni,én is megkérdeztem előre

(#2494) fa4hu válasza p@gabi (#2493) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi szépen a tájékoztatást, én is rá gondoltam! :R Még azt kell eldöntenem, aksicsere vagy készülékváltás legyen, de az új Snapdragon 7s Gen3 procival kevés még készülék jelent meg.

(#2495) fa4hu


fa4hu
őstag

Végre kint van a Xiaomi.EU HyperOS 1.0.2, talán javították benne az előző verzió hibát.

(#2496) vampire17 válasza fa4hu (#2495) üzenetére


vampire17
addikt

1.0.2? Az Official EU mar 1.0.3 nal jar.

(#2497) fa4hu válasza vampire17 (#2496) üzenetére


fa4hu
őstag

Nagy csúszásban van a Xiaomi.EU ROM, a biztonsági csomag is csak április 1-i.

(#2498) dchard válasza fa4hu (#2495) üzenetére


dchard
veterán

Feltoltam, eddig jónak tűnik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2499) p@gabi válasza dchard (#2498) üzenetére


p@gabi
tag

Kíváncsi vagyok lesznek e spontán újraindulások
Nekem ez volt a legnagyobb bajom vele
Nem sok,hetente általában 1-2 X
De még így is bőven élhető számomra
Bár lehet,hogy magamnak köszönhetem,mert nem clean install volt,hanem dirty flash a legutolsó eu romra
Látom azért a fordításokkal haladtak,kevesebb már az angol jóval
Visszakaptam a kiterjesztett kikapcsoló menüt,nálam az nem működött,hiába volt bekapcsolva
A többi majd használat közben kiderül

Egyébként te is fastboot-tal tudtad csak felrakni?
Vagy esetleg találtál valami custom recovery-t ami működik is hyperOS-on?
Én csak most szembesültem vele,hogy amikor lefrissítettem hyper-ra,vitte magával a twrp-met is:W
Csak a gyári recovery jön elő,bárhogy is próbáltam
Ahogy olvasgattam utána nincs még hyperon is működő custom(legalábbis én nem találtam)
Lassú már nekem a fastboot-os telepítés,gyorsabb a zip-es és számítógép sem kell hozzá,kényelmesebb
Remélem lesz megoldás rá hamarosan

(#2500) dchard válasza p@gabi (#2499) üzenetére


dchard
veterán

Fastboot és dirty flash volt ahogy az előző is. Nekem összesen két random újraindulásom volt 4 hónap alatt (megjegyzem: előtte évek alatt egy sem), most majd meglátjuk. Én custom recovery-t nem használok ámde root-olt a teló.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2501) Headbang


Headbang
aktív tag

Sziasztok

Páromnak van egy ilyen telója. Vettem neki bele egy Kingston Canvas Select Plus 256gb-os kártyát. Be lett állítva, hogy oda mentse a képeket, mert a belső tárhely fogyóban volt. Azóta eltelt néhány hónap, nem is foglalkoztunk a dologgal. Mostanában már kapja az üzeneteket, hogy betelt a belső tarhely. A memóriakártyát csak egy helyen "látja" a telefon. "Telefonról" menüpontban mutatja, a tarhely méretét, de ennyi. Továbblépve már csak a belső tárhely van részletezve. A fájlkezelőben sem látszik, hogy lenne külső sd kártya. Mi lehet a gond? Köszi

(#2502) fa4hu válasza Headbang (#2501) üzenetére


fa4hu
őstag

Valószínűleg írási jogot kell adni a kártyára.

(#2503) Nightmare666


Nightmare666
tag

Sziasztok. Valakinek sikerült már esetleg a Telekom Tv Go-t életre bírni EU-s rommal?

(#2504) Thrawn válasza fa4hu (#2495) üzenetére


Thrawn
félisten

Felraktam én is (dirty flash) eddig jónak tűnik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2505) mgaben válasza Nightmare666 (#2503) üzenetére


mgaben
senior tag

Szerintem kb lehetetlen. Nem a root-ot nézi, mert nekem nem volt. Áttértem gyári taiwan romra, és lezártam a telefont. Azóta tökéletes.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2506) fa4hu válasza Thrawn (#2504) üzenetére


fa4hu
őstag

Azért van még mit javítani, az 1.0.1. után az SMS alkalmazás magyarról visszaváltott angolra, a gmail értesítések is elég hektikusan működnek.

(#2507) Thrawn válasza fa4hu (#2506) üzenetére


Thrawn
félisten

A fordítás nem ROM-hiba, ha van időd te is be tudsz szállni a fordításba, hogy teljesebb legyen.
A Gmail nálam rendben működik, szépen jönnek az értesítések.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2508) fa4hu válasza Thrawn (#2507) üzenetére


fa4hu
őstag

Csak az volt a furcsa, hogy az előző verzióban magyar volt az SMS alkalmazás. Hol/hogyan lehet beszállni a magyarításba? A Gmail értesítések nálam is megjönnek, csak az értesítési hangot nem játssza le.

(#2509) Thrawn válasza fa4hu (#2508) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt a repo hozzá: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.