Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) schumy1 válasza kkdesign (#12550) üzenetére


schumy1
aktív tag

Jelenleg nekem is class10-es 16gb kártya van benne.
Rendeltem egy sandisk 64gb, kíváncsi leszek mi lesz, de szerintem driver gond lehet. Mondjuk win 10 frissítés után egyből nem is látta, lekellett hoznom a néhány hozzászólással ezelőtt írt drivert, úgy látta. Ezért kérdeztem hogy neked mit látni ott, hogy összehasonlításom legyen.

(#12552) kkdesign válasza schumy1 (#12551) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én most fedeztem fel, hogy nem érzékeli a mikrofont, driver sincs fent hozzá... pedig van benne mert látom. Valakinek erre ötlete? :) Vagy drivere? :)

(#12553) this is life válasza kkdesign (#12548) üzenetére


this is life
Ármester

Esc vagy del esetleg az f2 nyomva tartása boot alatt...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12554) tlac válasza kkdesign (#12548) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy power gomb + hangerő fel (esetleg le)

(#12555) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Eddig egy Asus 1225B EeePC -t használtam (USB3, 4GB, Win7, wifi-N, 120as SSD) de mivel már 5éves szétkopott a zsanérja mivel mindig kézben vagy ölben használom sose asztalon, napi sok tucatnyi kinyit-lecsuk.. Ennek utódját keresem mozgó alkatrész (zsanérok) nélkül, azaz tablet képében. Nem akarok az eddiginél butább eszközt venni. igények:

- kijelző 10-12" (legalább 768 sor, de inkább FHD)
- új, Legyen rá jótállás (legalább 1év)
- 100 - 150 eFt
- Windows 10 oprendszerrel
- legalább 4GB ram
- Belső lemezét lecserélném egy 120GB-os 2,5" SATA SSD-re..
- Legfőképp internetre használnám + néhány egyszerűbb win x86 program + FHD video lejátszás, excel, word, stb
- 3G/4G modem nem kell, telefon funkció nem kell
- ami kell: Wifi-N, Bluetooth, USB3, USB-n kezeljen Pendriveot, hdd-t, kártyaolvasót, billentyűzetet, mindent amit a PC is..
- Bluetooth vagy másfajta billenytűzete lehet, de anélkül is jól működjön képernyő-billentyűzettel..

Létezik ilyen tablet ?

Talán ez áll hozzá a legközelebb [link], de gyanús a bolt és nincs más helyen..

[ Szerkesztve ]

(#12556) tlac válasza Doky586 (#12555) üzenetére


tlac
nagyúr

létezik, de olyan követelményeket adtál meg, hogy csak a kínaiaknál találhatsz megfelelőt

de inkább FHD
legalább 4GB ram

az ismert nagyobb márkák ezt egyszerre nem tudják a 150-es keretért

Belső lemezét lecserélném egy 120GB-os 2,5" SATA SSD-re..

csak a kínaiaknál lehet találni ilyet elvétve

USB3, USB-n kezeljen Pendriveot, hdd-t

usb3-at nem tudom, hogy mennyire szoktak alkalmazni
a hdd-vel lehet gond, hogy nem ad le elég áramot neki
ennek jól utána kell nézned, ha külső áramforrás nélkül szeretnéd használni

[ Szerkesztve ]

(#12557) Doky586 válasza tlac (#12556) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de olyan követelményeket adtál meg, hogy csak"
ez érdekes, mert 5 éve ezen paraméterekkel (kivéve: akkor még hdd volt benne, utólag cseréltem ssd-re) vettem a drága MM áruházban az EeePC-t 140eFt-ért. Most is ugyan azt akarom mint 5éve, egyetlen különbséggel: ne legyen elkopó alkatrésze a hordozható PC-nek..

[ Szerkesztve ]

(#12558) tlac válasza Doky586 (#12557) üzenetére


tlac
nagyúr

kicsit pontatlanul fogalmaztam, többnyire ezekben 32gb vagy 64gb emmc van beforrasztva
ssd ritkán van bennük
cserélni meg még ritkábban lehet

ha kevés a hely, akkor sd kártyával lehet bővíteni, vagy olyat kell nézni, amiben 128 giga van beépítve

[ Szerkesztve ]

(#12559) varmi2 válasza Doky586 (#12557) üzenetére


varmi2
nagyúr

5 éve laptopot vagy netbookot vettél, most tabletet akarsz, nem ugyan az a két kategória.Egy normál méretű tabletben sincs 2.5" meghajtó, hisz az önmaga olyan vastag lenne, mint maga a tablet. Vannak ilyen tabletek, de azok ipari területre készültek, és a normál ár 5-10x -e.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12560) Doky586 válasza tlac (#12558) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miről beszélsz? már az első hozzászólásomban linkeltem az SSD-vel rendelkező win10-es tabletet megfelelő rammal, megfelelő méretben és megfelelő árban.. na ilyenekre kérnék még tippeket, tapasztalatokat..

(#12561) varmi2 válasza Doky586 (#12560) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt a gyári leírás, ami azt írja, hogy emmc az ssd, tehát nem 2.5" ssdről van szó, tehát nyákra forassztott. És azért már a cpu is eléggé régi.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12562) Doky586 válasza varmi2 (#12561) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a gyári leírás 350 eFt átszámolt árat jelez, az SSD megjelölésű linken pedig csak 120 eFt.. Ez is 'csak' elírás, vagy azt hogy nem eredeti HP hanem egy kínai koppintás szerinted?

Várok kínai termék linkeket is hogy mit vegyek az előző paraméterekkel..

(vagy nincs ilyen tablet és vegyek inkább laptopot?)

[ Szerkesztve ]

(#12563) varmi2 válasza kkdesign (#12552) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt van pár kínai tablet, válogass kedvedre, de tudtommal egyikbe sem lehet tenni 2.5" meghajtót. Tehát erről mindenképpen le kell mondanod. A xiaomi igen jó fajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12564) Doky586 válasza varmi2 (#12563) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor értsétek úgy hogy SSD helyett 64GB eMMC + 128GB külső SDXC bővíthetőséget írtam volna. Így több a lehetőségem..?

(#12565) kovacs65 válasza Doky586 (#12555) üzenetére


kovacs65
senior tag

Cube I7 Book?
Ebbe lehet 256-os SSD-t rakni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#12566) Doky586 válasza kovacs65 (#12565) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. látom van topikja. sajnos csak külföldről rendelhető, így a gari + áfa + vám miatt kockázatos, de még nézegetem. :K

Erről mi a véleményetek ? [link] (furcsa hogy csak lengyel oldalon van leírása)

[ Szerkesztve ]

(#12567) kovacs65 válasza Doky586 (#12566) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ez is egy kínai a sok közül, a lengyelek gyártatják.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#12568) this is life válasza Doky586 (#12566) üzenetére


this is life
Ármester

A kruger-matz termekekrol lenyegeben csak lengyel oldalon kapsz infot es egyebeket , mert egy lengyel brand aki,ami a kinai oem/odm gyartokkal rakat ossze eszkozoket es nevesiti ...ettol meg egesz kellemes ajanlat amit linkeltel ... ez pedig eselyesen az eredeti [link]

Kovacs65
Nem szoltam 😀

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12569) kovacs65 válasza this is life (#12568) üzenetére


kovacs65
senior tag

:K
Én is sokáig szemeztem vele a Cube I7 Book előtt, főleg a processzora jobb az átlagos atomnál.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#12570) ANOka válasza Doky586 (#12566) üzenetére


ANOka
őstag

Most küldtem vissza egyet gariban a BangGood-nak. Kb. 30 percet üzemelt, nem töltötte/tölti az akkut. A visszaküldés díját - postai számla ellenében - már vissza is utalták a PayPal-re.

Az újat meg már postázták: nyomkövetési számot már kaptam, de még nem él. Várok vele holnap estig és ha akkor sem él, akkor rákérdezek még1x.

Egyébként a termék leírásának tetején még ott szerepel a 18%-os kedvezmény kuponkód. Ha ezt felhasználva számolod az esetleges ÁFÁ-t, akkor a gép ~100 körülre jön ki. Továbbá kérd holland postával pár dollárért többért, akkor levélküldeményként jön...

Persze azt veszel és onnan, amit/ahonnan akarsz! :D

[ Szerkesztve ]

(#12571) schumy1


schumy1
aktív tag

Megjött a micro sd, látja is, viszont azt nem értem, hogy alvó módból vissztérve miért tűnik el?
Csak a restart segít ezen.
Elegem van driver hibából ha az okozza.

(#12572) Doky586 válasza ANOka (#12570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, lehet hogy én is innen fogom venni..
..de még döntenem kell hogy cube i7 vagy i9.

Vásárlásnál megállt vámon az áru? kellett utána +27% áfát + vámot fizetned..?
Mi az a "holland posta" ? nem találok ott ilyesmit.

Azt jól látom hogy se a Cube I7 Book, se a Cube i9, se a KRUGER-MATZ KM1161 -nek nincs saját support oldala letölthető driverekkel?

[ Szerkesztve ]

(#12573) leslie23 válasza Doky586 (#12566) üzenetére


leslie23
tag

szerintem akkor már inkább valamivel drágábban ez.
proci ugyanaz, de a RAM és SSD kétszer akkora, igaz itt van zsanér. ugyanakkor nem hiszem, hogy hamar elkopna, elvégre hajtogatásra van tervezve...

(#12574) Brumi˘ válasza Doky586 (#12572) üzenetére


Brumi˘
addikt

Cube i7 stylus-hoz xda-n van driver pakk. 1 .bat file és fent az összes driver. Nézz szét ott is, hátha van az általad nézett tabokhoz is.

(#12575) ANOka válasza Doky586 (#12572) üzenetére


ANOka
őstag

"Priority direct mail" szállítással rendeltem és kapott egy RSxxxyyyzzzNL-es TN számot. Erre mondtam, hogy holland posta. (Elnézést, ha rosszul fogalmaztam.)
Bepipáltam a "Add Shipping Insurance to your order" opciót is. Ekkora összegnél ez már nem tétel.

Az enyém nem állt meg a vámon, amin csodálkoztam is...

(#12576) ANOka válasza Brumi˘ (#12574) üzenetére


ANOka
őstag

Ezeket akár linkelhetnéd ide is...

(#12577) ANOka válasza leslie23 (#12573) üzenetére


ANOka
őstag

A Cube i7 Book -ban cserélhető az SSD.
A RAM nem, ez tény, mivel az a NYÁK-ra van forrasztva.

Ja: én billentyűzet nélkül rendeltem, mivel a felhasználási célomhoz nem lesz erre szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#12578) this is life válasza ANOka (#12576) üzenetére


this is life
Ármester

Cube I7 Stylus xda driver es egyebek [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12579) Game-over válasza Doky586 (#12572) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ha nem gond a felár akkor én az i9-re szavazok, sokat számít az a 2 col, én biztos nem vennék 10 colos méretben (így is kicsi néha a kijelző, FHD-hoz jobb ha nagyobb).

Techtablets Cube fórumait olvasgasd, onnan lehet leszedni drivereket is (meg Windows telepítő usb-t készíteni, etc.)

(#12580) Doky586 válasza Game-over (#12579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cube i9 128GB 12,2" [link] [link]

az a gondom vele hogy egyik tesztjében sem javasolják kézben/buszon/autóban való használatra mert ehez 'túl nagy'.. csak asztalon használják, ahova nálam ritkán kerülne, és digitizere sincs

Emiatt a 'hordozhatóság' jegyébem inkább a Cube i7 Book mellet fogok dönteni, ami csak 10.6" ~azonos felbontás mellett.
Kézben használva azonos szögben azonos nagyságúnak fogom látni mint a 50" TVmet..

[ Szerkesztve ]

(#12581) this is life


this is life
Ármester

Cube i9 driverek es egyebek xda [link]

Doky
Ilyen felbontas mellett a 10.6 coll igen csak keves tud lenni , igaz a betuk merete egyenileg is allithato win alatt , de ha megegyszer vennek vagy veszek majd win tabletet az 11-12 coll kornyeken lesz mereben...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12582) Game-over válasza Doky586 (#12580) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ha megy az angol akkor itt egy hozzáértő teszt [link]
(Itt van részletes teszt szinte az összes kínai gépről, érdemes csemegézni)

Én ölben használom, igaz nem mozgás közben, de ahogy írták felettem is a nagyobb felbontás miatt jobb a nagyobb kijelző (de persze ha neked kell a digitizer akkor már eleve kiesett)

Én nem vettem hozzá billentyűzetet, simán ebben a tokban van, ennél nem is kell több szvsz

(#12583) margithid


margithid
veterán

Coba 8 GB Rammal szerelt tabletekről van már valami hír?
XiAOMI is megjelent ilyesmivel, Cube-nak is meg kellene lassan...

(#12584) Game-over válasza margithid (#12583) üzenetére


Game-over
aktív tag

Lassan, ezen van a hangsúly.

Most hozta csak ki az új procival szerelt első modellt (Cube Mix Plus-Core M3-7Y30 ), még várat magára a többi újdonság (de még nyugaton se volt semmi bejelentés, a CES is csak most lesz nemsokára)

(#12585) margithid válasza Game-over (#12584) üzenetére


margithid
veterán

Ahogy nézem ezt a Cube Mix Plus-Core nem lesz sokkal oclsóbb mint Xiaomi mi pad 3...
Nem tudom mi lesz itt ha az atom processzorok elfogynak, csak Core m lesz arany áron?
Ehhez a snapdragon-os emulátoros megoldáshoz se fűzök nagy reményt, X86-os passzív hűtésű proci kéne, ha nem is olyan apróért mint atom, de nem is oylan drágáért mint core m...
Csak tudnám mi kerül 250$-be egy core M-en, mikor az atom tizedannyiba kerül és teljesítményben közel sem tizszeres a különbség...

(#12586) this is life válasza margithid (#12585) üzenetére


this is life
Ármester

Az atom azert volt olcso mert azzal akart a mobil piacra betorni az intel ,igy lent tartotta az arat. A coe m-ert meg pofatlanul annyit ker amennyit csak akar konkurencia hianyaban ..arm win32 jo otlet , de azzal nem lehet kivaltani egy x86 procit.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12587) margithid válasza this is life (#12586) üzenetére


margithid
veterán

Pedig igy nagy bukta lesz, elfelejthetjük az olcsó tbaleteket, nem csak a 100-200$-osakat, de 400$ alatt igy nem lesz...
Igy van, snapdragon procitól nem várok csodát, főleg ha ilyen emulálások lesznek...
AMD meg ugye parkolópályán.
Az intel igy nem csak saját magát, de a microsoftot is haza fogja vágni, maradnak az olcsó kategóriában az androidos tabletek...
Pedig szerintem ha valahol, akkor a notebook/tablet egybegépeknél lehetett volna fejlődni, nyereséget elérni mint intelnek, mint microsoftnak, mobiltelefonoknál egyértelműen nem tudnak labdába rúgni...

(#12588) Doky586 válasza Game-over (#12582) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó.. Hagyom magam rábeszélni.. a Cube i9 -et fogom megrendelni.. :R
Főleg mert a i7-ben nincs kihajtható hátlap, nincs hdmi, nincs USB typeA aljzat (csak átalakítóval)..

(#12589) this is life válasza margithid (#12587) üzenetére


this is life
Ármester

Ha jol emlekszek az intel az atom cpu-kon nem tudott elkonyvelni nyereseget , de a jelen allapot se jo hogy inkorrektul magas arakkal kaphato az atomnal erosebb cpu/soc szeria . Nagyon hianyzik ebbol a piacbol az amd. A ms-t szerintem nem kell felteni , elobb utobb megtalaljak a nekik kedvezo megoldast ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12590) margithid válasza this is life (#12589) üzenetére


margithid
veterán

Előbb-utóbb...
Igy is késésben vannak, a mobilpiacot feladták, lehet az intelnek köszönhetően a tablet piacot is...
Az AMD meg örül, hogy életben tud maradni, nem lesz annak semmiféle passzív cpuja, kb arra jó az amd, hogy intel ne legyen monopol helyzetben.

(#12591) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok! Szülöknek vettem több mint egy éve egy Beex Flash tabletet az Euronicsban. Pár napja nem lehet bekapcsolni. Visszavittük az Euronicsbe, de ott azt mondták hogy erre 1+1 év garancia-jótállás van, így a 2. évben csak pénzért javítják. Létezik ilyen törvény? Hova vigyem hogy megjavítsák? Az is jó ha visszafizetik vagy levásárolhatjuk.

(#12592) tlac válasza #15490560 (#12591) üzenetére


tlac
nagyúr

létezhet ilyen, nézd meg, hogy mi van írva a jótállásra

(#12593) this is life válasza #15490560 (#12591) üzenetére


this is life
Ármester

A marka oldala szerint is csak egy ev van [link]
Ha az elso even tul vagytok mar akkor eselyes hogy levasarlasba ne gondolkozz, esetleg megjavittatni egy pc szervizben ...persze elotte bevizsgalas, arajanlat ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12594) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok. 2Gb memóriával miként működik a Win10 egy Teclast x98 Air tableten? Használnám mindkét operációs rendszeren ami rajta van. Kicsit tartok tőle, hogy a tesztekben az "elég a 2Gb mert jól bánik vele" nem teljesen őszinte.

(#12595) this is life válasza Hurkafej (#12594) üzenetére


this is life
Ármester

Ha altalanos celokra hasznalod , net , olvasas,pdf, office futtatasa,szoveg szerkesztes , semmi gond vele kelloen furge a rendszer , a bongeszesnel ha tobb tab is nyitva van , akkor van amelyiket ujra tolti mikor vissza lepsz ra. Renderelesre ne ilyet hasznalj ,tovabba a cpu igenyes programoknak is keves az atom proci.
Korrektul banik a memoriaval , ha kell tomoriti a memoriat , igy kevesebbet kell swapelnie, ures jaratban kb 44%-ot eszik a rendszer a rambol , es itt mindegy hogy 2,4 giga ramrol van e szo ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12596) Hurkafej válasza this is life (#12595) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi a válaszod!
Nem renderelnék vele. Esetleg még az alapokon kívül Matlabot próbálnám ki rajta (nem a nagy gépigényű részét), és elvétve cad programot, ha menne rajta.
Régi laptopom szeretném leváltani, ami nem egy erőgép, és nem is használtam az utóbbi időben, nehézkes cipelnis stb... De talán egy Windowsos tableten épp futna az a program mennyiség, ami nekem kell az utazásaimhoz, komolyabb dolgokra pedig ott az asztali gép.

(#12597) tlac válasza Hurkafej (#12596) üzenetére


tlac
nagyúr

a 2 gigás gépeken 32 bites win szokott lenni, a matlab új verziói azt meg már nem támogatják

(#12598) this is life válasza Hurkafej (#12596) üzenetére


this is life
Ármester

Az utolso matlab verzio a 2015b volt ami 32 bites volt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12599) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Teclast alaplap javításhoz keresek valakit. Nem kapcsol be, melegszik. Töltôrádugás után halt meg.

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#12600) Ance


Ance
őstag

Üdv! Rendelkezik valaki Iwork8 tablettel? A gondom az, hogy mind a windows, mind az android rendszer alatt nagyon gyorsan merül alvó módban. Azt tudtam, hogy nem túl izmos az aksija, de arra nem számítottam, hogy a polcon, használat nélkül is ennyire merül. Valaki esetleg tud megoldást?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.