Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) hroberto válasza moti07 (#12640) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem volt belőle 8-as. Nem volt rossz, viszont sok példánynál felmerült touch hiba. (Az enyémen is.) Igaz nagyon egyszerűen otthon is orvosolható, de azért tudj róla.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12652) moti07 válasza hroberto (#12651) üzenetére


moti07
tag

Köszi, a youtubon van fennt video róla hogy hogyan is kell javítani.

(#12653) hroberto válasza moti07 (#12652) üzenetére


hroberto
veterán

Igen, én is az alapján javítottam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12654) Doky586 válasza Kasya (#12650) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez is azt bizonygatja hogy a Z8xxx sorozatnak két része van: a Z83xx max 2GB és 1csatorna, és a Z85xx illetve Z87xx amik 8GB és 2csatorna..

De persze lehet hogy a Z83xx esetén a 2GB-on felül további 2GB-ot használhat videomemóriának. Illetve vannak még trükkök (16 bites címbusszal sem csak 64k- t lehet címezni, ezért voltak 128k, 512k gépek a Z80, C64 időkben)

[ Szerkesztve ]

(#12655) agromokus83


agromokus83
újonc

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a fórumozóktól.... Vásároltam egy használt tabletet 8.1-es windows-al. A problémám az, hogy nem tudom rávenni, hogy frissítse magát Keresi a frissítést, de itt megáll a tudománya. Nem fut végig a keresés. Csinálja órákon át is, de semmi eredmény.

Valakinek van-e esetleg ötlete, mivel lehetne rávenni a rendszer frissítésére?

Az esetleges segítséget előre is köszönöm!

(#12656) this is life válasza Doky586 (#12647) üzenetére


this is life
Ármester

Csak azert emlitettem a fenti peldakat , mert elfogadhato aru eros vassal kerestel tabletet ...itthon nem nagyon lelni ilyet csak kulhonban... az itthoni valasztekrol meg az arakrol ugy is tajekozodtal ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12657) leslie23 válasza Papooo (#12638) üzenetére


leslie23
tag

gyönyörű ez a sony, 35-ért meg nem is ajándék, hanem valami sokkal jobb! :Y

kár, hogy a 11,6"-os méret teljesen kikopik, az összes nagy gyártó 13,3"-os gépeket dob piacra. yoga 710-et leszámítva nem is tudok más gépet ami kapható ebben a méretben.
számomra ez az ideális, elegendően mobil és tabletnek sem túl nagy, ugyanakkor nem is túl pici, hogy az ember dolgozzon rajta. :))

(#12658) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ma visszakaptam a HP paviliont szervízből.
Visszahozták 8.1 -el a 8.1 bing helyett . Aktíváló kulcsot kért . Felhívtam a Microsoftot , ők mondták , hogy rossz windows-al kaptam vissza a gépet , küldjem vissza szervízbe . Mondtam nekik , hogy az nem jó , vasárnap megyek vissza Németországba , kell a gép ! Közben eszembe jutott , hogy van egy telepítő pendrive-om ,azzal újra húztam . Ez a rész letudva .
Kezdem belakni a gépet , frissíteném win 10-re , erre kb félúton eldobja a wifi jelet ! Újra indítás ,azután kb 2 perc , újra eldobja a wifi jelet ! Ez volt az egyik hiba amiért visszaküldtem ezt az Ipari Hulladékot :W !!!
Egy biztos : Soha többé HP :((( !!!

Van olyan cég aminél van cseregarancia ? Tehát nincs szervíz , csak csere ? Ez mondjuk érdekelne telefon fronton is ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12659) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék venni egy 8 colos tabletet ezt néztem ki Chuwi Vi8 Super
Nem tudom hogy meg szabad venni vagy tudtok jobbat kínai is lehet.

(#12660) ANOka válasza vadasz70 (#12659) üzenetére


ANOka
őstag

Talán írd meg, hogy mennyit szánsz rá és mi az elsődleges felhasználási cél...
...akkor talán már tudunk "okoskodni".

(#12661) AxBattler válasza Doky586 (#12647) üzenetére


AxBattler
félisten

Hű, ez az új ASUS Transformer Mini T102HA nagyon pofás lett!
Végre vidám színekkel dobták fel a kínálatot, van pen tartó fül, és teljes méretű USB3.0 raktak a tablet része.

A 140k-s ára kicsit húzós, de amúgy is csak szürke boltokban láttam eddig, szóval... UPP! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12662) Kasya válasza AxBattler (#12661) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon tetszetos es jofele ujitasok vannak benne. Mondjuk ennek a billentyuzetnek is megvan az elonye es hatranya...
De azon azert fennakadok kicsit, hogy kb. 10%-kal gyengebb procit tettek bele, sok "extra" dolgot, emiatt igy megemeltek az arat.

(#12663) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Lehet , hogy láma kérdés lesz , de egyszerűen nem találom a megoldást : Letöltöttem a skypeot , de nem enged belépni , mert ,hogy engedélyezzem a cookik használatát a böngészőben . Engedélyezném de egyszerűen nem találom . Chrome a böngészőm , 3x átnyálaztam ,de egyszerűen nem találom .
A Microsoft Edge-ben érdekes , rögtön megtaláltam ...

Ha esetleg valaki leírná, hogy hol találom , nagyon megköszönném !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12664) AxBattler válasza Kasya (#12662) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem semmit nem fog érezni a júzer a gyengébb CPU-ból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12665) Kasya válasza AxBattler (#12664) üzenetére


Kasya
nagyúr

Remelhetoleg. Valamint remelem, hogy a bill. nem csak dizajnosabb lett, de a stabilitasabol sem vesztett.

(#12666) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#12663) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megtaláltam .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12667) Doky586 válasza AxBattler (#12661) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont arról beszéltünk hogy a T102HA-ban levő cpu egy gagyi 2GB-ot kezelő Z83xx..
..amíg a T100HA-ban egy jóval gyorsabb Z85xx van, ami már 4GB ramot is kezel.. [kép]

(#12668) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#12658) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mèg annyit , hogy gondoltam megnèzek egy filmet ma délután . Összkötöttem a tabletet jack kábellel a hangfalammal . Erre elsötétült a kijelző . Nem èrtem egyszerűen ... Elvittèk a gèpet 1 hètre , ès visszahozták úgy , ahogy elvittèk . Hívtam őket , azt mondták utánna nèznek . Gondoltam , megyek veszek egy ASUS -t , de akkor a HP- val mi lesz ? Karc mentes , egy èv prèmium garim van mèg rá, de túl sokat buknèk rajta , meg ha vennèk egy másikat , akkor túl sok pènzem lenne tabletekben ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#12669) vadasz70 válasza ANOka (#12660) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Egy semmi különleges csak egy bizonyos oline játék mennyen rajta. Úgy 30-50 ezer között ezért mondom jó a kínai olcsóbb kategória is.

(#12670) AxBattler válasza Doky586 (#12667) üzenetére


AxBattler
félisten

De hát akkor miért pakolnak a T102HA-ba 4GB-ot? :F

;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12671) Doky586 válasza AxBattler (#12670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a prospektusban jól néz ki.. :)

De az Intel szerint:
Z8500: [link] 8GB gyorsabb, drágább..
Z8350: [link] 2GB lassabb, olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

(#12672) Doky586 válasza AxBattler (#12670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#12673) AxBattler válasza Doky586 (#12672) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de adatlapokat én is találok a neten! :K
Nézd csak: x5 Z8350, x5 Z8500, compare. Csakhogy hiába bír 8GB-ot, W10 tabletben még nem láttam többet 4GB-nál.ezekkel kb. kitörölhetem. És hiába ír 2GB-ot, valahogy mégis belerakják a 4-et, amit aztán a Windows fel is ismer. Magyarul kb. kitörölhetem az adatlapokkal.

Majd az fog érdekelni, ha valaki csinál terheléses tesztet, és a memóriahasználatnál kibukik, hogy mennyit eszik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12674) Doky586 válasza AxBattler (#12673) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én nem azért csatoltam a specifikációt mert ilyet "is találok a neten!"... hanem azért hogy lásd mit tud a proci... és a gyártótól származik az infó, nem másodkézből, nem hallomásból v saccolásból származó leírások..

Az hogy mekkora memóriát tesznek mellé kizárólag üzleti kérdés, legfeljebb nem kezeli az egészet.. a Z8350 1600Ft-al olcsóbb mint a Z8500, vagy 4400Ft-al olcsóbb mint a Z8750.. ezen spórolnak.

De mutass olyan hiteles* screenshotot ahol a win10 mutatja egyszerre hogy 4GB memóriát kezel a Z8350.

(* hiteles alatt olyat értek ami bizonyíthatóan nem te dobsz össze 5 perc alatt képszerkesztővel)

[ Szerkesztve ]

(#12675) Kasya válasza Doky586 (#12674) üzenetére


Kasya
nagyúr

Techtablets tesztjei szerint mind kezeli, sot, valamely gepen meg 1600MHz-re is allitato biosban, amelyik 1060-nal jott gyarilag.
Pl. itt egy video.

(#12676) AxBattler válasza Doky586 (#12674) üzenetére


AxBattler
félisten

... lásd mit tud a proci... és a gyártótól származik az infó, nem másodkézből, nem hallomásból v saccolásból származó leírások..
Igen, ahogy látod, ezt én is megtalálom, köszi!

De mutass olyan hiteles* screenshotot ahol a win10 mutatja egyszerre hogy 4GB memóriát kezel a Z8350.
Igen, ahogy írtam, pont erre lennék én is kíváncsi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12677) Doky586 válasza Kasya (#12675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gyanús hogy valami csumára terheli a memóriát, mégse megy 2GB fölé a használat.. :(

"valamely gepen meg 1600MHz-re is allitato biosban, amelyik 1060-nal jott gyarilag."
Eddig nem ram sebességről hanem méretről beszéltünk..
Mindhárom proci 1600MHz-es memóriakezeléssel rendelkezik. Ez természetesen mint minden teljes értékű alaplapban változtatható a memóriasebesség, de a proci akkor is 1600-al kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#12678) ANOka válasza Doky586 (#12677) üzenetére


ANOka
őstag

32 bites natív Win. programok max. 2 GB RAM-ot kezelnek, ezért nem megy feljebb az adott programnál a memória használat értéke.

(#12679) Kasya válasza Doky586 (#12677) üzenetére


Kasya
nagyúr

"valamely gepen meg 1600MHz-re is allitato biosban, amelyik 1060-nal jott gyarilag."
Eddig nem ram sebességről hanem méretről beszéltünk..
Mindhárom proci 1600MHz-es memóriakezeléssel rendelkezik. Ez természetesen mint minden teljes értékű alaplapban változtatható a memóriasebesség, de a proci akkor is 1600-al kezeli.

Ez mellek info volt, kulonosebben nem vag ide, hisz az adott gep tulajdonsaga. Mea culpa.

(#12680) Doky586 válasza ANOka (#12678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

64 bites win volt...

(#12681) ANOka válasza Doky586 (#12680) üzenetére


ANOka
őstag

A futtatott program is?
Mert ez a lényeg!

(#12682) Doky586 válasza ANOka (#12681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az OS semmilyen memóriát nem használna akkor érthető.. :))

(#12683) Doky586 válasza ANOka (#12681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mégegy összehasonlítás:

(#12684) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Na akkor még egyszer megkérdezem. Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék venni egy 8 colos tabletet ezt néztem ki Chuwi Vi8 Super
Nem tudom hogy meg szabad venni vagy tudtok jobbat kínai is lehet. 50 ezer forintig.

(#12685) this is life válasza vadasz70 (#12684) üzenetére


this is life
Ármester

A chuwikal nem igazan volt sok gond , a helyedben hanyagolnam a 8 colos meretet , azon szenvedes lesz wint hasznalni , inkabb egy 10 col kornyekit valasz , es ha lehet cherry trail atommal , lehetoleg 64 giga emmc, memoria minimum 2 giga ... kb 150-170 $ kornyeken vannak arban ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12686) tlac válasza AxBattler (#12661) üzenetére


tlac
nagyúr

hát ennyiért lehetett volna már full hd is

(#12687) Game-over


Game-over
aktív tag

A Windows 10 frissítései függenek valamennyire az adott gép gyártójától, mint pl. droidnál?

Mert tegnap kapott egy jókora frissítést a Cube i9, és a fél UI megváltozott, és ha van egy lista valahol az érintett részekről akkor elolvasnám.

(#12688) tlac válasza Game-over (#12687) üzenetére


tlac
nagyúr

nem függ

listát lehet találni a build számokhoz

(#12689) Doky586 válasza AxBattler (#12676) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Engem továbbra is érdekel a dolog:
De mutass olyan hiteles* screenshotot ahol a win10 mutatja egyszerre hogy 4GB memóriát kezel a Z8350., senkinek nincs ilyen procis gépe 4GB rammal..? pl T102HA..?

kidolgoztam egy tesztet: ezzel a programmal lefoglalható 2GB memória miközben le van korlátozva a pagefile. én w7 és egy 5éves Amd EeePC-n próbáltam 4GB rammal. nem volt gondja.: [kép], utána visszanyerte a memóriáját: [kép]. Kíváncsi lennék hogy Atom Z8350 esetén felmegy-e a memóriahasználat 3GB fölé.. (mint normál esetben kell neki)

[ Szerkesztve ]

(#12690) varmi2


varmi2
nagyúr

Íme egy kép egy chu wi hi10 tabletről, amibe z8300 soc van 4Gb rammal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12691) Doky586 válasza varmi2 (#12690) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom emiatt nem tudsz 2GB-ot lefoglalni, csak 1.5-et, mert a maradék 0.5GB-on elfut a kernel, a többi pedig az ismeretlen (bevallatlan) méretű lapozó fileodban van,

Sajnos az én gépemen nem fut ez a program..

[ Szerkesztve ]

(#12692) varmi2 válasza Doky586 (#12691) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt van még egy kép. Látszik a lapozó fájl mérete is. Valahogy a kínaiak megtudják oldani, hogy a z8300 cpu kezeljen 4Gb ramot. Még annak ellenére is, hogy az intel 2Gb ramit ír hozzá. Természetesen nem dualba megy a ram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12693) Doky586 válasza varmi2 (#12692) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban érdekes..
..nem csak az hogy az Intel szerinti 2 helyett 4 GB-ot kezel nálad, hanem az is hogy a hivatalos 1.44 GHz helyett nálad 1.6 GHz-en megy folyamatosan (nem csak burstben).

[ Szerkesztve ]

(#12694) varmi2 válasza Doky586 (#12693) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem megy folyamatosan 1.6GHz-n csak a kép erejéig, elindítottam az intel burnteszt nevü érofit, ami a cput terheli. Az asztali géepn ezzel tesztelem a stabil cpu tuningot. Mert a prim95 alatt stabil, ez még kifektetheti. Semmi módosítást nem végeztem a tablettel. Gyári állapotban van. Nézz be a chuwi hi10 fórumba, mindenkinek kezeli a 4Gb-ot. Annak ellenére, hogy az intel csak két gigát ír.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#12695) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Tudom magyarosítani a tableten windows 10 és hogyan?

(#12696) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok! Karácsonyra vettem a barátnőmnek egy ASUS Transformer Book T101HA-t.Nem véletlenül nem akartam a legolcsóbb gépet venni,de már ezzel is kezdődnek a bajok.Sokszor belassul,a facebook csak szaggatva megy neki már az elejétől kezdve,most meg az történt hogy frissítés után nem történik semmi.Ki van írva hogy 100% és 1 napja csak ez a képernyő fogadja.Nem lehet kikapcsolni sem.Most azt várja hogy lemerüljön.Nálatok is vannak ilyenek,vagy csak kifogtam egy rosszat?A srácnak a boltban direkt mondtam hogy nem akarok szemetet venni,ami még a netezésre is képtelen,erre tessék...

(#12697) sbwolf válasza vadasz70 (#12695) üzenetére


sbwolf
aktív tag

[link]

(#12696) rossitibi
Bár nem ismerem a tabot. Hosszan nyomva a bekapcsoló gombot újra kéne neki indulni. Háromszor nem töltődik be a win javítani kéne magát.

[ Szerkesztve ]

(#12698) tlac válasza rossitibi (#12696) üzenetére


tlac
nagyúr

Nyomjátok jó hosszan a power gombot, amíg nem kapcsol ki.

(#12699) this is life válasza rossitibi (#12696) üzenetére


this is life
Ármester

Amikor lassu , szaggat a fb , gondolom bongeszoben , nezd meg a feladatkezeloben/eroforras figyeloben hogy mi eszi a gepet .. anti virusnak mit hasznalsz ? Az ms felet jobb lecserelni egy kulso av-re ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12700) rossitibi válasza this is life (#12699) üzenetére


rossitibi
tag

Szia! Köszi a válaszod!Tök új a gép alig volt használva,minden a gyári.Ez a bosszantó. Még egy fénykép sincs rajta.Fb alkalmazás valamivel jobb mint a böngészőben,de az sem az igazi.Egy telefonnak nem jelent gondot,a tablet meg leül tőle.Nem tesztelik ezeket a gépeket?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.