Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) Gregorius válasza rii (#950) üzenetére


Gregorius
őstag

Mint eddig: vezérlő hiba, hdd hiba, ram hiba.
Ebben a sorrendben lehet gyanakodni rá, a hdd hibát a legkönnyebb, a vezérlő hibát a legnehezebb kiszűrni. És az is lehet, hogy tranziens hibáról van szó, szóval egy teszt nem teszt.
A késleltetett írás akkor nem sikerül, amikor a rendszer a file cache-t, vagy valami egyéb gyorsítótárat (pl. kilapozandó memóriablokkokat) nem tud a lemezre írni (ez rendszerint 0,1-2mp-vel később történik, mint az írási parancs kiadása).
Lehet, hogy átmenetileg az is segítene a problémán, ha a kérdéses lemezen kikapcsolod a gyorsítótárat, csak akkor kábé hatodára esik vissza az írási sebesség.

(#952) X-COM válasza lapa (#931) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát a sif fájlban van egy olyan, hogy DisableAdminAccountOnDomainJoin
a gp beállítás meg a security policyban van.

a cmdlines.txt a guirunonce előtt fut, nem is értem a kérdést, meg a cmdlines.bat-ot se nagyon.

autologon meg csak akkor van, ha nem titkosított a jelszó.

billentyűzetes témához nem tok hozzászólni

a cmdlines a system nevében fut, szal a számítógép fiókjának kell, hogy joga legyen a megosztáshoz eléréséhez, ha van egyáltalán smb ilyenkor ezt perpillanat nemtom.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#953) rii válasza Gregorius (#951) üzenetére


rii
nagyúr


.... a server, server 2, server 3, server 4 directory megosztások a Win 2003 server gépen
eddig ez a hiba előjött:
- Benedek gépe MOVE-olt 700 megás file-t a Server-re
- Robi gépe COPY-zott a Server2-re (2-8 gigát)
- Krisz gépe MOVE-olt Server-re (10-20 gigát), 2x is.

ezek mind a 2003-as szerverrel vannak kapcsolatban.

De tegnap este az én gépemmel a Total commanderrel a Arcive Server-ről (Linux) move-oltam a Krisz gépére, közben a Krisz gépe is MOVE-ol saját magára a Arcive szerverről, és az én gépem kidobta a hibát, hogy Nem sikerült a késleltett írás .... A tranzakcióban a Win 2003-as szerver benne sem volt, és amikor ránéztem a Krisz gépére, akkor a cél-meghajtó, a D: eltünt.

Az a baj, így már nincs kérdéses lemez sem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#954) lapa válasza X-COM (#952) üzenetére


lapa
veterán

köszönöm megtaláltam a disableadminaccountot. most belőttem mindent a guirunonce-ba, úgy néz ki így megeszi a magyar billentyűzetkiosztást mui install után is. asszem inkább elengedem az egész cmdlines.txt-t, jó lesz nekem minden guirunonce-ban. a cmdlines.bat meg csak azért van (volt), mert a cmdlines.txt-ben ahogy olvastam nem lehetnek pl. start /wait meg ilyen furmányok direktben.

(#955) Gregorius válasza rii (#953) üzenetére


Gregorius
őstag

Melyik esetben melyik gép naplójában szerepel a nem sikerülő késleltetett írás?
Egyengépek vagy különböző a hardver?

(#956) rii válasza Gregorius (#955) üzenetére


rii
nagyúr

A gépek ''naplóját'' nem néztem még, azt hol találom?
A ''rendszergazdával'' az előbb beszéltem, ez neki eszébe sem jutott, már meg sem lepődött. Valami Microsoft-tól kapottt FAX-al hadovászott, és hogy a registry-be kell valamit beírni....

mindhárom gépben ASUS alaplap van, de kölönböző tipusasal. P4PE, P4P800, meg P4P550 ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#957) iwu


iwu
addikt

hali!
kéne némi segítség.
isa2000 sbs2003alatt.
a felhasználók 1 csoportja egész nap netezhet, a többiek viszont munkaidőben nem.
viszont van 1-2 site, amit munkaidőben el kéne érniük a többieknek is.
nos, a destination set be beállítottam ezen siteokat, a clients set be felvettem az iptartományukat.site and content rule ba fel vannak véve az adott címcsoporthoz.
viszont a protocol rule-s nál nem tudom megadni, hogy csak az adott címeket érje el...vay mindent elérnek, vagy semmit.
mi a trükkje? még nem minden esetben vágom a logikáját a dolgoknak.
thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#958) Gregorius válasza rii (#956) üzenetére


Gregorius
őstag

eventvwr.exe->Rendszernapló

(#959) Gregorius


Gregorius
őstag

Elkeveredett a bookmarkolt cikkem...
Hogyan lehet RIS image-be driver-t integrálni? A driver nem scsi/sata/stb, szóval nem kell a txtsetup alatt, elég, ha a PnP felismerés közben benyalja a rendszer. Plusz nincs rajta aláírás.
Szerk: a manuális módszer érdekelne, nem az xy 3rd party barkács segédeszköz.

[Szerkesztve]

(#960) Gregorius válasza Gregorius (#959) üzenetére


Gregorius
őstag

(#961) donw3ga


donw3ga
senior tag

meglehet valahogy oldani w2003 alatt, hogy egy canon digitális fényképezőgépről képeket töltsek le a gépre? hw eszközök közt szerepel a digitgép, máshol nem jelenik meg (pl. sajátgép).

(#962) Gregorius


Gregorius
őstag

Szívok a RIS-sel. Megint :B.
Szóval. Telepítendő gép elindul, bebútol network-ről (tudnád mennyit kellett hozzá állítgatnom a bios biztonsági beállításait...), megkapja az IP-jét a DHCP-től, szépen bejoinolom domain-be a text-setup elején, kiválasztom, hogy milyen (full automatic/custom) telepítést szeretnék, aztán újra akar indulni, ezt meg is teszi és ennyi. A TFTPD látszólag nem szolgálja ki. Semmi hibaüzenet, semmi a RIS szerver eventlogjában, egyszerűen merevre fagy. Az egyetlen gyanús tünet, amit észlelek, hogy a TFTPD service-t nem tudom manuálisan leállítani/újraindítani, csak megszakítani task managerrel egy ilyen próbálkozás után.

(#963) X-COM válasza Gregorius (#962) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát ilyennel még nem találkoztam, amíg jobb ötlet nincsen:
Bővebben: link

próbáltál esetleg bios-t frissíteni a kliensen? vagy újabb gép?
esetleg a ris boot lemezzel bepróbálkoztál?

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#964) lapa


lapa
veterán

üdv. szükségem lenne a login sriptben az adott user pár adatára.

On Error Resume Next

Set objUser = GetObject _
(''LDAP://cn=lapa,ou=lapaou,dc=xxx,dc=hu'')

WScript.Echo ''User Principal Name: '' & objUser.userPrincipalName
WScript.Echo ''SAM Account Name: '' & objUser.sAMAccountName



szal ez tutifrankó eddig, de nekem nem fix felhasználóm lenne, hanem az éppen logonoló felhasználó dolgait kéne kiszednem. tud valaki segíteni ebben?

(#965) lapa válasza lapa (#964) üzenetére


lapa
veterán

francba lassú vagyok. szóval megoldottam, bocs.

Set wshNetwork = CreateObject(''WScript.Network'')

Set objUser = GetObject _
(''LDAP://cn='' & wshnetwork.username & '',ou=lapaou,dc=xxx,dc=hu'')

(#966) iwu válasza iwu (#957) üzenetére


iwu
addikt

valaki nem tudja?
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#967) Gregorius válasza X-COM (#963) üzenetére


Gregorius
őstag

A kliens egyik esetben egy újabbfajta HP nc6120-as laptop volt a saját PXE romjával, másik esetben pedig egy VirtualPC (+SP1) a hozzáadott ris boot disk-kel. Mindkettőnél ugyanaz a tünet. (sajna a laptopot nem tudom megnézni floppyval, mert nincs benne meghajtó :) )
Először arra gyanakodtam, hogy a tűzfal kavar be, de ha teljesen kikapcsolom, akkor sem működik.

[Szerkesztve]

(#968) gfarkas


gfarkas
tag

Üdv.

Windows szerver 2003-at munkaállomásnak (is) szeretném használni.
Tudom, hogy szervernek van szánva ezt lécci ne írja be senki. Ami nem tetszik, az az, hogy a prioritásokat nem kezeli számomra kényelmesen. Pl. másolás közben eléggén nehézkes váltogatni más egyéb futó programok között.
Nem lehetne XP-síteni (új magyar igét alkottam :DD) egy picit?

Köszi!

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#969) moonman válasza gfarkas (#968) üzenetére


moonman
titán

system properties-performance át van téve applications-re?

(#970) gfarkas válasza moonman (#969) üzenetére


gfarkas
tag

Igen.
Valahol láttam egyszer olyat, hogy van valami módszer (nem MS support volt :D ) amivel win2003-ból xp-t lehet csinálni és fordítva.
Közben megtaláltam:
http://www.msfn.org/win2k3/




[Szerkesztve]

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#971) gfarkas válasza gfarkas (#970) üzenetére


gfarkas
tag

http://www.msfn.org/win2k3/
Hát, ettől nem lettem sokkal okosabb.

[Szerkesztve]

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#972) moonman válasza gfarkas (#970) üzenetére


moonman
titán

ezt ismerem, csak értelmét nem látom. akkor már tegyen fel xp-t az ember, semmivel nem lesz jobb ha széthekkeli a servert. nomindeggy

(#973) gfarkas válasza moonman (#972) üzenetére


gfarkas
tag

Jogos, igazából csak a szoftveres raid miatt szeretem szervert.

Másik kérdésem:
ha win98-as vagy dos-os klienssel használom a következő login scriptet:
net use h: \\szervernév\megosztásnév\%username%
akkor nem működik.
A %username% dolgot nem érti. Van erre valami megoldás? WinXp klienssel simán megy.

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#974) Rici válasza gfarkas (#973) üzenetére


Rici
tag

A Win98 nem támogatja a megosztáson belüli mappa meghajtóként való csatlakoztatását, legfeljebb közvetlenül magát a megosztást csatlakoztathatod.

Tehát pl.: a \\gep\megosztas\alkonyvtar dolgot nem lehet Win98 alatt meghajtóként becsatlakoztatni, hanem csak a \\gep\megosztas -t.

(#975) steveetm


steveetm
őstag

Hali!
Következőre kéne megoldást találni. Adott egy win2003 sbs, amit át kéne telepíteni egy másik gépre.
Vinni kéne AD-t, nyilvános mappákat, exchange beállítások, adatok, stb szal mindent.
Adatok részével nincs akkor gond, ott még ntbackup kb használható, viszont az exchange/ad gázos.
lementeni még nem is, mert lementi, de már eleve zavar hogy ad-t nem tudja külön, csak egész rendszerbeállításokkal együtt:F Ez úgy nem tesz jót a másik gépnek ha visszatöltöm...
Az exchanget kimenti hiba nélkül, de visszatöltésnél szerinte nem fut az exchange szolgáltatás, holott de(Ha nem fut, kise tudom választani mentésnél az exchanget, megnéztem, kilehet...).
Másik, hogyha simán az adatokat megnyomom hogy állítsa vissza x: meghajtóra, random file visszaállítása után(1-10 általában) közli hogy nincs hely azon a meghajtón...Varázslóval kattingatom össze(ugyanazokat a beállításokat, csak varázslónál rá kell nyomni, hogy most varázsoljon, egyébként ugyanazt hozza be...) akkor meg lefut. De ez legyen a legkevesebb mert ez legalább még lefut eccerüen.

Szóval akkor win2003sbs konfigot hogy lehet egyszerüen átmenteni egy másik win2003sbs-re?
Üdv.: steveetm

(#976) iwu válasza steveetm (#975) üzenetére


iwu
addikt

Bővebben: link

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#977) steveetm válasza iwu (#976) üzenetére


steveetm
őstag

Biztos reggel van, meg én vok fáradt, de ez lecserél egy hálókártyát 5 oldalon át. Azért tovább keresgéltem onnan, és eljutottam egy linkre, ami egy iet említ:

... What we are going to do is extremely important. You must create ALL partitions you had on your server before you do the disaster restore and those partitions MUST HAVE THE SAME SIZE OR LARGER as the partitions on the server before you do the disaster restore. The partitions MUST HAVE THE SAME DRIVE LETTERS as in the old system. If you fail to do this the disaster restore will fail completely...

Na hát ööö izé. A régi gépen vmi el... idióta módon, simán partcionálva, semmi raid stb. Az új szerver raidbe, külön mentésekre adatra stb.
Szal most izé...Jobbana járok ha felteszem előröl, aztán konfigurálgatom a régi szerint, aztán végül adatokat áthúzom megosztáson? nemá:F


Addig még 1 kérdés. POP3 connector szépen pakolgat felhasználói fiókokba, de nekem az kéne, hogy egy nyilvános mappán belül egy közös email fiókba tegye a leveleket. Ezt hogy kell neki megmagyarázni?
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#978) lapa


lapa
veterán

üdv. hogyan tudom megoldani, hogy a ''kompjuta'' ou-ban lévő gépre csak a ''juzer'' ou tagjai jelentkezhessenek be? mindkettőnek van szuper gp políciája. jöhet bármi ötlet, sürget az idő. hálás előre is.

(#979) gabesz82


gabesz82
senior tag

Sziasztok!

Software Update Services-nél amikor meg kell adni, hogy milyen Intranet szerverről frissítsenek a munkaállomások, ott mit kell megadni, elég ez?: http://server1 (vagyis a szerver neve)

Szerk.: Ja és még annyit, hogy a munkaállomásokon hogy kell beállítani az automatikus frissítéseket? full automatára?

Szerk2.: Ejj, most jövök rá a munkaállomás konfignál, hogy Group Policy-nál lényegtelen :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PSN: Morfologus82

(#980) moonman válasza lapa (#978) üzenetére


moonman
titán

én ezt user groupokkal oldottam meg, egy ou egy group, aztán ou policyjében logon locally a csoportnak van engedélyezve.

(#981) lapa válasza moonman (#980) üzenetére


lapa
veterán

tehát csinálok egy security(?) group-ot a ''juzer'' ou alá(?) és utána ''kompjuta'' ou policyjében belövöm a security settingsben, hogy logon locally ''juzergroup''?

(#982) lapa válasza gabesz82 (#979) üzenetére


lapa
veterán

első kérdésedre: igen.

szerk: egyébként nem wsus?

nálunk download and schedule van, 1 percig várjon bekapcs után.

[Szerkesztve]

(#983) moonman válasza lapa (#981) üzenetére


moonman
titán

én így csináltam. favágás rulz :)

(#984) gabesz82 válasza lapa (#982) üzenetére


gabesz82
senior tag

Én a SUS-t töltöttem le (Software Update Services)... miben különbözik ez a Windows Server Update Services-től (WSUS)?

én is így állítottam be, csak én 2 percre oprendszerindulás után, nehogy szívbajt kapjon a júzer, nem sokkolom őket fél 8kor, kapnak még 1 percet :DD

PSN: Morfologus82

(#985) lapa válasza gabesz82 (#984) üzenetére


lapa
veterán

a sus már nem sokáig támogatott. a wsus igazándiból a ''sus 2'', jobb lenne szvsz azzal küzdenél hamár...

(#986) lapa válasza moonman (#983) üzenetére


lapa
veterán

na akkor hogy jólértem-e: belőttem gpmc alól a ''juzergroup''-ot, meg a ''domain admins''-t meg a sajátgépről kikeresett ''administrators'' csoportot a ''user rights assignment'' ''log on locally'' policijébe. ugye jól értettem múltkor, hogy a lokáladmint ez esetben úgy kezeli, hogy mindig az adott lokál gépre érti?

köszönöm a segítséget egyébként, ez nagyon fontos volt.

(#987) moonman válasza lapa (#986) üzenetére


moonman
titán

szerintem úgy ja.

(#988) moonman válasza gabesz82 (#984) üzenetére


moonman
titán

télleg jobb lenne inkább wsus-t telepíteni, amúgy jobb ha napközben csak letölt és valamikor délután (éjszaka, ha mennek a gépek) telepít jó sok kivárással a restart előtt.

(#989) iwu válasza moonman (#988) üzenetére


iwu
addikt

hi!
és olyankor mi lehet a gáz, hogy a wsus szinkronizálás alatt szüttyög-szüttyög---majd kiírja pár perc után, hogy üresjárat. adatforgalmat pedig nem is generál.
elvileg a szerverről simán lehet netezni...
ha manuál az sbs alól akarom elindítani a windows updatet, akkor ''A webhely problémába ütközött, ezért nem tudja megjeleníteni a kért oldalt. Az alábbi lehetőségek segítséget nyújthatnak a probléma megoldásához... '' hibát kapok.
kell valami spec beállítás az update-hez?
ÜdW4

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#990) lapa válasza iwu (#989) üzenetére


lapa
veterán

van egy wsusutil nevű app a wsus könyvtárban, annak nézd meg a kapcsolóit hátha attól észhez tér. a wsus-wsus frissítések töltését automatán hagytad? nem lehet, hogy csak azért nem megy, mert nincs sávszél? nemtom pontosan ez a bits technológia hogyan műxik, de vmi ilyesmi... csak ilyen bénákat tudok, nekem más bajaim voltak de csak wsus reinstall segített...

upd: télleg beállítottad, hogy azonnal töltsön le mindent, ne csak telepítéskor?

[Szerkesztve]

(#991) iwu válasza lapa (#990) üzenetére


iwu
addikt

hát sávszél az van,3mb...a többit nézem gyorsan.
hát wazzze...nekem a wsus dir üres, ill 2 könyvtár, az egyik sql a másik content...:(

jah, megvan, por files\update serv...

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#992) iwu válasza lapa (#990) üzenetére


iwu
addikt

hát az upd: ben említett beállítást nem találtam meg, vakon vagyok...
elvileg ez szűz telepítés, most raktam fel, és ismerkednék vele, mert elég trágya a helyzet itt.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#993) lapa válasza iwu (#992) üzenetére


lapa
veterán

tehát admin felület --> jobb fent options --> szink options --> legalul advanced gomb --> itt tudod belőni hogyan töltsön (pl. mindig mindent vagy csak amit approve-oltál, neadjisten minden kliens direktben tolja le a wu-ről)

tehát admin felület --> jobb fent options --> auto appro options --> legalul autoapprove wsus updates --> ha minden igaz bepipálva automatán frissíti a kliensek wsus cuccait, meg úgy lenne logikus, hogy a szerverét is.

btw szvsz wu-nak mennie kéne a wsustól függetlenül...

helyet meg hagyj neki bőven, jópár gigát megeszik idővel. pl. nálunk w2k szerver, w2k3 szerver és xp kliensek magyarul-angolul és most jár 4,59 gigánál... persze van ebben office, sql, exchange is.

(#994) iwu válasza lapa (#993) üzenetére


iwu
addikt

wazzze, közben állítgattam valamit, már nem tom mit, DE ELINDULT!!!

úgyhogy addig nem tudok opsönt nézni, amiket írtál, de átnyálazom!!!thx

(helyzet az, hogy netező gépek és még a BLASTER patch sincs rajtuk, úgyhogy tegnap bekapcsoltam 1 régi gépet, és az ismerős shutdown pojekt fogadott:O - kb 2 hete kezdem itt melózni, és most próbálkozom dolgokkal, csak az sbs is olyan, hogy fele cucc angolul, fele magyarul kommnikál
:F:F:F - de a karácsonyi szünetig nem merek hozzányúlni, mert van rajt 1-2 nagyon érzékeny licenszkezelő progi, és ha valami elszáll, akkor akasztás:D:D:D)
ÜdW!

upd: nah megvan annyit változtattam, hogy proxy beállítások. az logikus, hogy a serveren be kellett állítanom saját magát proxynak?sima exploreren keresztül csont nélkül netezhetek rajta...:F

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#995) lapa válasza lapa (#993) üzenetére


lapa
veterán

gondolkodtam ezen a wsus dolgon és mivel ma szülcsinapom van kívánhatok egyet: szal a wsus sp1-ben szeretnék látni egy olyat, hogy lenézi miket is kéne letöltenie, nem pedig mint a jelenlegi felállásban, hogy lehúz mindent, ami az útjába kerül. tehát pl. egy-két nap futás után ''list managed products'' gomb --> u have following products installed:

xp multilanguage - english
xp mui - hungarian
w2k srv - english
w2k3 - english
w2k3 mui - hungarian

blabla. ''would you like to manage all this and forget the whole misery forever? ''yes''.

szal nemtom érthető-e, de ha minden igaz most letölti ehelyett mindenből a magyar verziót is, pedig pl. a szerver cuccok mind angolososok. ezt meg nem szeressük.

(#996) iwu válasza lapa (#995) üzenetére


iwu
addikt

boldog szülinapot akkor:C:C:C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#997) lapa válasza iwu (#996) üzenetére


lapa
veterán

ugyanmár nemnagyügy. múlt szülinapomra kértem regmont, lenéztem miket írogat, aztán kiexportáltam reg fájlba. mosmá csak nyomkodnom kell évente egyszer. és mivel jófej vagyok közkinccsé teszem a szükséges beállításokat:

HKCU\Software\lapa\CurrentVersion\Preferences\StayAlive\Mode=1
HKCU\Software\lapa\CurrentVersion\Preferences\StayAlive\AtLeastDayCount=365

vagy egyszerűen dobni kell egy új érték --> ''DeathDisable'' --> 1 bejegyzést. ez persze idővel törlődik, ezen még dolgozom.

(#998) steveetm válasza steveetm (#977) üzenetére


steveetm
őstag

Erre egy up:

Addig még 1 kérdés. POP3 connector szépen pakolgat felhasználói fiókokba, de nekem az kéne, hogy egy nyilvános mappán belül egy közös email fiókba tegye a leveleket. Ezt hogy kell neki megmagyarázni?

Vmit mondjatok rá, pls.
Üdv.: steveetm

(#999) iwu


iwu
addikt

hali!
még mindig én és a wsus.
System.FormatException: A karakterlánc nem értelmezhető érvényes Boolean értékként.
at System.Boolean.Parse(String value)
at Administration.Updates.UpdateProxy.GetUpdatesCollectionFromFilter(FilterValues filterValues)
at Administration.Updates.UpdateProxy.GetUpdatesTableXml(FilterValues filterValues)
at Administration.Updates.List.Page_Load(Object sender, EventArgs e)

at System.Boolean.Parse(String value)
at Administration.Updates.UpdateProxy.GetUpdatesCollectionFromFilter(FilterValues filterValues)
at Administration.Updates.UpdateProxy.GetUpdatesTableXml(FilterValues filterValues)
at Administration.Updates.List.Page_Load(Object sender, EventArgs e)
ezt a hibát adta, mikor jóváhagyatni akarok 1 frissítést...
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1000) moonman válasza iwu (#999) üzenetére


moonman
titán

.net 1.1 sp1 és MSDE-hez a 815495 fent van?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.