Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) istvankeresz válasza kraftxld (#6000) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Köszi!

Emlékeim szerint éppen van egy vista kliensem. Ha scriptet tudnál küldeni akkor azt azért megköszönném... :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#6002) kraftxld válasza istvankeresz (#6001) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Scripttel kicsit macerás, dobd fel a Vista RSAT-ot, majd csináld meg group policy preferencessel.
Ugye van rendes WSUS a hálón és a klienseken fent van az XP SP3 + GPP patch?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6003) istvankeresz válasza kraftxld (#6002) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ez az h nincs. Örököltem a hálózatot. Most szenvedek a wsussal is. Csomó kliens nem látszódik a wsusban. Csomó kliens csak xp sp2. Van mit csinálni és elég sok kliens. Ezért nem akarom végigjárogatni őket. WSUS az 3.0 sp2. Van egy teljesen zárt hálózatom is de ott meg a meta adatok exportálásánál dob hibát. Átemeltem a frissítéseket, importáltam a meta adatokat a netes hálóról, de a zártba már nem sikerül beexportálni.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#6004) kraftxld válasza istvankeresz (#6003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Sok sikert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6005) istvankeresz válasza kraftxld (#6004) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Köszi! :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#6006) havri1


havri1
félisten

Helló!

2 kérdésem lenne :

- Miért van az, hogyha beloginolok távoli asztallal rendszergazdaként, megszakítom a távoli asztalt, és a gépen akarok belépni rendszergazdával, akkor nem abba az állapotba lép be, ahogy otthagytam, hanem egy teljesen friss asztalba, mintha teljesen más userral lépnék be. Viszont ha visszaülök kliensgéphez, és ismét csatlakozok távoli asztallal, ugyanoda térek vissza. Tegnap 2008 r2 volt fent, ott ez nem volt.
- Kezelőben nézve, a megosztásokban minden restart után, az összes meghajtómat megosztja így : c$ , d$, admin$, print$ stb. Hiába tölröm, restart után ismét megjelennek. Írja is, hogy ezt hiába törlöm, ott lesz. Ez idáig ok, de ezzel az a baj, hogy a hálózati media playerek is látják ezeket. Nem szeretném --> felesleges.
Próbáltam úgy, hogy létrehoztam egy "asus" felhasználót, ennek a felhasználónak csak 1 mappát osztottam meg, "filmek". Látszólag minden ok, viszont a lejátszó ezzel a loginnal+pas -al nem tud belelépni. Rendszergazdával igen. Mi lehet a gond? (username+pass hót egyszerű , elírás kizárt) Nem is lenne rá szükség, de másképpen nem tudtam megoldani. Most mind a 2 medaplayer (asus o!play) a rendszergazdával loginol, és így műxik...

Köszi!

(amúgy sikerült az alaplap csere, egy s3 trio vgaval megy, de csak az alsó pci slotban, ott is 4 színnel :D telepítésre elég volt.. )

havri

(#6007) havri1


havri1
félisten

Viszont a sebesség (hálózaton keresztüli másolás) nem változott. Tegnap a 2008 r2 alól 60-70 Mbyte/sec -el ment, 2k3 10(!!)-33 Mbyte közt ingázik. Valamit másképp csinál a 2k3 mint a 2k8 az tuti :)

havri

(#6008) havri1


havri1
félisten

Tehát azt kellene megoldanom, hogy 2 megosztás legyen. Egyik a komplett D meghajtó, amt csak rendszergazdai jogosultsággal lehetne böngészni, a másik a FILMEK mappa, amit vagy adott userrel, vagy user nélkül, bárki láthasson helyi hálón. Only read.
Most ezen vagyok :)

havri

(#6009) kraftxld válasza havri1 (#6008) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Windows Server nem erre való.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6010) havri1 válasza kraftxld (#6009) üzenetére


havri1
félisten

De még mindig stabilabb, mintha xp-t raknék rá:)
Megoldottam. A vendég fiókot kellett engedélyezni, a filmek mappát engedélyeztem számára, így már megy jelszó nélkül. A teljes d: -t pedig mountoltam magamnak a pcre, így azt használhatom rendszergazdai jogosultsággal.

havri

(#6011) Zol33


Zol33
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy ha RDP-vel belépek egy szerverre, majd onnan egy másikra tovább rdp-zek, akkor egy idő után (2-3 óra) ha otthagyom az ablakot akkor "elmászik" az full screen window lefele. Felül fekete csík van alul a taskbar fele nem látszik.

Találkozott már valaki ilyennel? Hogy lehetne kiküszöbölni? Sajna egyenlőre csak a logoff-login segít.

Köszi.

(#6012) Male válasza havri1 (#6007) üzenetére


Male
nagyúr

Ott valami nem stimmel akkor... WinServer 2003 alól is mennie kéne ugyan annyival ( nekem is megy 60-70MB/s-el )

(#6013) havri1 válasza Male (#6012) üzenetére


havri1
félisten

Nekem gyanús a raid driver. De már hiába cserélgettem, a sebesség nem változott.
Lehet megpróbálok egy szűz telepítést egy üres hddre, az kiadja egyből, ha szoft hiba.
Köszi!

havri

(#6014) Male válasza havri1 (#6013) üzenetére


Male
nagyúr

Passmark Performance Test... van hálózat tesztje... ez nem érinti a vinyót, így ki tudod mérni, hogy a hálózattal van-e baj, vagy a vinyó/RAID részen. (átviteli tempó, hibák... így be lehet tippelni egy kábelhibát is pl... bár erre nyilván vannak jobb programok is, de otthonra elég.)

,,,vagy ottvan az NTttcp, amivel szintén ezt megteheted, csak ez parancssoros.

(#6015) havri1 válasza Male (#6014) üzenetére


havri1
félisten

736,8 Mbit/s az eredmény, szóval más lesz a bibi :) köszi az infót!

havri

(#6016) Male válasza havri1 (#6015) üzenetére


Male
nagyúr

:) Akkor tényleg más fogja vissza. Pillants rá a prociterhelésre... vagy tényleg lehet a RAID is.
Nincsmit!

(#6017) havri1 válasza Male (#6016) üzenetére


havri1
félisten

A teszt szerint ilyen sebességnél 80-90%os a cpu terheltség. (Pentium 4, 3.2ghz)
Feltettem egy külön hddre tesztelésre egy szűz 2k3-at, ugyanaz sajnos.
Azt nem értem, hogy szűz 2k8 -nál miért megy szépen, ennél meg miért nem :(
Régebben is emiatt szenvedtem, de betudtam a gyenge teljesítményű alaplapnak. Akkor a rossz minőségű integrált lan chipre mondták, magas cpu használat párossal, ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

havri

(#6018) Male válasza havri1 (#6017) üzenetére


Male
nagyúr

Dobj be egy jó hálókártyát... gigás Inteleket kapni használtan párezerért.

...bár ha 2K8 alatt jó, akkor vagy beállítás vagy driver gond lehet még.
(Nálam a "házi szerverben" egy 1.4GHz-re underclockolt Sempron 1150+ van, integrált PCIe-s Realtek gigás hálókártyával, és simán megy a hálózaton a 70MB/s, közben pedig még osztja a netet, meg pár más feladatot végez...persze ilyenkor azért 100% közelében van a procija. Ha még távoli asztal is van közben, akkor már esik le a tempó rendesen.
Nem hinném, hogy egy 3.2-es P4 gyengébb lenne. Esetleg még az visszafoghatja, ha PCI-os a kártya. ...ha CSA-n van, vagy PCIe-s, akkor viszont tényleg nem lehetne gond. )

[ Szerkesztve ]

(#6019) havri1 válasza Male (#6018) üzenetére


havri1
félisten

Integrált, Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-t Controller a hivatalos neve.
Van egy Realtek PCI -osom is, de gyanítom azzal is ugyanaz. (Előző lappal azt használtam).
Már kifogytam az ötletekből :U

havri

(#6020) Male válasza havri1 (#6019) üzenetére


Male
nagyúr

Nálam Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T az integrált... ( rosszul emlékeztem a Realtek a másikban van :B ) 2.3.7.13-as verziójú driverrel. Ezzel kapcsolódik a helyi hálóra.
Szóval jónak kéne lennie nálad is.

A netet is ez a gép osztja? Talán ott vagy a tűzfalánál van valami gubanc.

Mondanám, hogy esetleg valami más is fut, és az eszi meg a procit, de a friss telepítésnél az elvileg nem lehet (hacsak nem valami feltört példány, mert abban ki tudja mi minden lehet).

(#6021) havri1 válasza Male (#6020) üzenetére


havri1
félisten

Nem oszt netet, ebből a szempontból kliens gép.
Kicsit tesztelgettem, minden processt lelőttem. Van fent HdSentinel, ez írja a lemezzel kapcsolatos dolgokat, többek közt a lemezkihasználtságot is %-ban.
Elindul a másolás (simán totalcomanderrel), 1 db 6gbos mkv filet húzok, a cpu terhelés 10-50% közt ugrálgat, viszont a lemez terhelstség felkúszik szépen lassan felkúszik 100%-ra, és ilyenkor lassul be a másolás.
A merevlemez egy Hitachi HDS723015BLA642, 7200rpm, Sata3 -as 1,5TB, üresen ~130 Mb/sec-et tud, nem hiszem, hogy valóban az adja meg magát.
Most ráeresztek egy Mydefragot, hátha szét van, bár kétlem.
A rendszer nem ezen a disk-en van, hanem egy raid0-s tömbön (szoftraid, alaplapi), erről még nem mértem, most az jön.
Egyre jobban körvonalazódik, hogy windows baj lesz ez. (Jelenleg egy sima enterprise van fent, gyári sp1-es, winupdateről frissítgette le magát, tegnap viszont netről leszedtem egy r2 telepítőlemezt, de ahhoz nincs licenszem, innen onnan találtam kulcsot, de csak teszt erejéig. Ugyanaz a helyzet mint írtam már).

havri

(#6022) Elrond


Elrond
senior tag

Van 1 olyan kérés, amire nem emlékszem rá hogy hogyan kell megoldani,
adott egy smtp-s emailcím, és ezt kéne átirányíatni egy webes ( freestartos) címre!
Ezt a kliensgépen meg lehet oldani, vagy az Active directory-ból kell?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6023) kraftxld válasza Elrond (#6022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6024) Elrond válasza kraftxld (#6023) üzenetére


Elrond
senior tag

köszi

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6025) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Szeretnék csinálni egy ftp elérést a serverre.

IIS-ben telepítettem az FTP-t, 20-as portra raktam, mert egy nagyokos a 21-es portra már rakott valamit.

ZyWALL USG 300 tűzfalban
Nat: 21-es portot a 20-asra átfordítom (Külön service-t hoztam létre mind2 portra, mert az original FTP service az egyben tartalmazza mind2 portot)
Firewall rule: wan to lan server felé allow az ftp service (21 és 20 portok)

Létrehoztam egy mappát (vinyó gyökér), full jogosultság mindenkinek ez lenne az ftp könyvtáram.
Ennek ellenére a sajátgépben kitallózva a: ftp://localhost:20 at, ezt kapom vissza

"A windows nem tud hozzáférni ehhez a mappához. Ellenőrizze, hogy a fájlnév helyes-e, és hogy van-e engedélye a mappa eléréséhez."

Természetesen neten meg sem nyikkan az elérés.

Tuti valami apróság van már csak hátra, vagy alapból én vagyok a béna :)

Előre is köszi a segítséget!

Picture me Rollin' by 2pac

(#6026) havri1 válasza Cxgrav (#6025) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Én a napokban csináltam, de böngészőben még nálam sem megy.
A mappát megadtad IIS-ben, mert ugye nem ez az alapértelmezett, hanem a c:\inetpub\ftproot
A win saját tűzfalában is hozzáadtad a kivételekhez?
Én UDP és TCP-t is megadtam, mert sose tudom melyik kell. Csak ezek után csatlakozott totalcommander ip alapján.
A webes megoldásra én is kíváncsi vagyok, mármint a böngészősre :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#6027) Cxgrav válasza havri1 (#6026) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Igen, IIS-ben megadtam neki az új mappát.
Server 2003 saját tűzfalát nem tudom elindítani, mert kiírja, hogy: A tűzfal nem indítható mert egy címfordítást használó másik program vagy szolgáltatás már fut

Hát ha be van jegyezve a szeród és fixip vagy dyndns, akkor érdemes a címén próbálkozni.
Ha van owa-d akkor hasonlóan kellene tudni elérni.

pl: ftp://levelezes.servernev.hu

mert ugye owa-t meg úgy érnéd el, hogy:

https://levelezes.servernev.hu/owa

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#6028) havri1 válasza Male (#6012) üzenetére


havri1
félisten

Neked milyen vas van a 2k3 r2 alatt?
Szervergép, vagy pc? RAID0?

havri

(#6029) havri1 válasza Cxgrav (#6027) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom mi lehet akkor sajnos. FTP program (pl tc) sem látja?

Webes felület sajna nem él, nincs fixipm, de helyi hálón se jó.

havri

(#6030) havri1


havri1
félisten

Megvan, miért másolt lassan, vagyis miért volt lassulás lemezműveletnél. Az alaplapi RAID vezérlő ennyit ér.
Lekapcsoltam a tömbböt, simán 1 hddre újraraktam, és megy szépen 60-70 mbyte/sec-el. Igaz, már a 2008 r2-t. DE teszteltem 2003at is, azzal is jól ment.

havri

(#6031) Elrond


Elrond
senior tag

Azt hol tudom megnézni hogy adott user a group policy-n kívül esetleg milyen mappákhoz fér hozzá? Konkrétan elment egy emberke, és kérték hogy vegyem le a jogait, amit csoport szinten le is kaptam, de állítólag volt még ezen kívül egy hálózati mappa hozzáférése és ezt akarnám kideríteni!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6032) kraftxld válasza Elrond (#6031) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tiltsd le a felhasználót.
Amúgy powershell-ben: get-acl és futtasd rekurzívan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6033) Elrond válasza kraftxld (#6032) üzenetére


Elrond
senior tag

A letiltás már megvan, a powershell-ben még nem modelleztem, de köszi nekiugrok!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6034) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!

Adott egy win2003-as hálózat 2 szerverrel (+1 linux - proxy). Ad, DNS, DHCP, stb...

2 külön internet vonallal működött a hálózat.
Nem rég 3 net vonalra hízott a hálózat. A kérdésem az alábbi:

Egy Pc-vel vagy laptoppal rácsatlakozom a hálózatra, akkor a 3ik netet használhassa az adott gép és ne a másik kettőt. Emellett a tartományi dolgok is elérhetőek legyenek. Természetesen a másik kettő internetvonalat más gépek továbbra is használnák.

Jelenleg a egy routerbe érkezik a 3-ik net.

Elég a router a 3-ik nethez vagy kell egy új szerver?
A szervereken mit szükséges beállítani a megfelelő működéshez? DNS,DHCP, stb..? :F
Ha kell új szerver (win2003-as lenne), akkor mit kell rajta beállítani (útválasztás)?

A segítséget előre is köszönöm! :U

By

[ Szerkesztve ]

(#6035) kraftxld válasza Poctar (#6034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Röviden: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6036) Poctar válasza kraftxld (#6035) üzenetére


Poctar
senior tag

Thx! :) Lehet ez lesz az...

Esetlegesen más megoldás is létezik (szoftveres)? :U

[ Szerkesztve ]

(#6037) kraftxld válasza Poctar (#6036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Linoxhoz nem értek, de Windows alatt TMG 2010-el tusz kimenő forgalmat load balance-olni.
[link]
Ez szerintem max 2 kapcsolatot kezel.
Ja a tmg alá legalább 2008 x64 SP2 vagy 2008 R2 kell.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6038) Poctar válasza kraftxld (#6037) üzenetére


Poctar
senior tag

A TMG 2010-es programot még nem ismerem... :U

Más megoldás? :F

Ha harmadik szervert csatlakoztatok a hálózathoz (win2003-at) és útválasztóvá teszem, akkor az működhet?
A kliens gépen elvileg elegendő lenne átírni az átjárót vagy dns-t. Esetlegesen dhcp-t konfigolni?...

2 netes megoldásnál már láttam útválasztó szerveres megoldást / átjáró átírásával...

(#6039) kraftxld válasza Poctar (#6038) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha csak a kliensek egy részét akarod az új neten áthajtani, akkor külön dhcp scope, a megfelelő gateway-el.

Minden egyéb megoldás terheléselosztásra varázslás, hályogkovács téma :D
Win alatt normálisan a TMG-t ismerem, vagy hardvers cucc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6040) Poctar válasza kraftxld (#6039) üzenetére


Poctar
senior tag

Valóban csak a kliensek egy része csatlakozna az új net vonalra.

Dhcp scope-al még nem volt dolgom...
Ezt a videót találtam: klikk
Szerintem ez lesz az a megoldás, amit keresek. :R
Azonban még van pár kérdésem... :U

Szerinted a Dhcp scope és a megfelelő gateway-hez szükséges új szerver?
A beállítás után az adott klienseknek statikusan szükséges megadni a kívánt Ip-t, átjárót, dns-t? vagy megkapják automatikusan? :F

(#6041) kraftxld válasza Poctar (#6040) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A jelenlegi szerveren kell csinálni új scope-ot. Minek akarsz mindenáron új szervert berakni?
Azért van belőle kavar, mert 1 subnethez 1 scope-ot tudsz rendelni. Ilyet egyébként még nem nagyon csináltam, én tuti load balance-os routerrel ügyködnék, mert így mac alapján kéne szűrnöd.
Vagy ha csak fix ip-s cuccok mennek ki első két kapcsolaton akkor egyszerűbb a téma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6042) Poctar válasza kraftxld (#6041) üzenetére


Poctar
senior tag

Rendben. Köszönöm! :R

Még nem vagyok valami járatos ebben a témában és ezért az új szerver "csak" egy ötlet volt.
Az új scope-ot létrehozom és kiderül, hogy sikerül-e. :)

Az első két netkapcsolatnál fix és dinamikus ips-s cuccok is mennek ki...

(#6043) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Hali!

Létezik valami olyan tool amivel megtudom nézni, hogy a hálózatomon lógó klienseken milyen szoftverek vannak telepítve?

Üdv, Pisti

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#6044) kraftxld válasza istvankeresz (#6043) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lansweeper, SCCM 2007, meg még van ezer másik

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6045) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot!

Windows 2003 server alá tud valaki olyan erőforrás vagy távoli asztal elérést mondani, mint mondjuk Windows 2008 R2 alatt a remotefx?

Lényeg az, hogy legyen benne Direct3D és hasonló támogatás. Főleg grafikai dolgok megjelenítéséhez kellene, tehát nem lenne jó, ha szakadozna a kép.

(#6046) kraftxld válasza juliabrilke (#6045) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Citrix-nek vannak ilyen dolgai, de hogy mennyire támogatják a 2K3-at a XenAPP-al az más kérdés. Nem igazán vagyok profi Citrix témában.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6047) juliabrilke válasza kraftxld (#6046) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, olvastam már róla, de nem nagyon néztem még utána a témának.

Windows 2008 próbaverzióval megnéztem a RemoteFx-et, de sajnos nem győzött meg. Többet vártam tőle. Citrix dokumentációt meg megnézem. Remélem ki lehet próbálni. :)

(#6048) Male válasza havri1 (#6028) üzenetére


Male
nagyúr

Sima PC... Sempron LE-1150+ @ 1400MHz / 0.875V + 2x512 MB mem és egy 2TB-os green vinyó az adatoknak.

Jah, ha más is akarna ilyesmit: Az ASUS MyCinema P7131 tökéletesen működik Win Server 2K3 alatt! Legalábbis a videó bemenet rész, mert csak azt használom... a driver simán felment.

(#6049) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Sziasztok!

Iskolában dolgozom rendszergazdaként. Szeptemberben első feladat az lenne, hogy az új gyerekeknek felhasználónevet, ill. jelszót adjak. Ezek a 9. és a 13. osztályos tanulók, a többieket pedig egy évvel feljebb léptessem. Van erre valami egyszerű megoldás Wis server 2003-ban. Active Directory segítségével veszem fel az emberkéket.

(#6050) Visormail válasza zsolesz6 (#6049) üzenetére


Visormail
addikt

Tipp Munka az Active Directoryval - 2. rész: templatek használata

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.