Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) kraftxld válasza kisninja (#3999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert mi a konkrét probléma amire ez kell?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4002) kraftxld válasza kegi (#4000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sok a buktató, és sokminden függ ettől is. (Konkrét kérdésre konkrét válasz :D)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4003) kegi


kegi
csendes tag

Helló!

Server gépet szeretnének beállítani. Fájlmegosztásra, Internet megosztásra (2 háló kari), nyomtató szerver, esetleg levelezésre. Még életembe nem csináltam ilyet. Alapfogalmakkal nagyjából tisztában vagyok. Odáig megy, hogy beteszem a DVD-d feltelepül, mind a kettő. 1 - ik hálókártya net, másik hálókártya belső háló. Ip címeket fixen beállítottam. Klienseken, az átjáró és a DNS a server kártyája. Ha ez jó, akkor hogyan tovább.

Előre is köszönöm.

(#4004) kraftxld válasza kegi (#4003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Routing and remote access beállítása (NAT, stb), DNS szerver feltelepítése, forwarding beállítása, nyomtató telepítése, megosztása. Ha lesz tartomány active directory telepítése, userek felvétele, kliensek beléptetése, mappák megosztása, jogok kiosztása.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4005) kegi válasza kraftxld (#4004) üzenetére


kegi
csendes tag

Ok. Kezdjük az elején.
Amit írtál, az a sorrend?
NAT, varázslóval?

Kezdő vagyok a témában.

(#4006) kraftxld válasza kegi (#4005) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb ez a sorrend, de fakultatív, kezdésnek meg ajánlott pár könyvet átlapozni.

Nekem a Syngress könyvek tetszettek eddig, nagyon jól le van bennük írva rengeteg dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4007) Morpheus válasza kraftxld (#3998) üzenetére


Morpheus
tag

Adaptec ASC-29320LPE

Hogyan legozzak a PCI slotokkal ha a kártya PCI-X-es és a lapon is csak 1 ilyen foglalat van? :) :U :O

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#4008) Morpheus válasza Morpheus (#4007) üzenetére


Morpheus
tag

de azért köszi, lehet veszek egy sz@r-gagyi noném sima PCI-os vezérlőt 5ezerért aztán meg van oldava, azért köszi

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#4009) kraftxld válasza Morpheus (#4007) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel ezek közül egyiket se írtad, ezért javasoltam a pci slotokkal való legózást :)
A biosban nem tudod átállítani az PCI-X hez rendelt IRQ-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4010) Morpheus válasza kraftxld (#4009) üzenetére


Morpheus
tag

de, pont ezt álmodtam meg az este :) megpróbálom, köszi az ötletet :)

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#4011) Morpheus válasza kraftxld (#4009) üzenetére


Morpheus
tag

adaptec bios-ában nem tudom állítani az IRQ-t, fixre állítja be

Viszont már ez is nagy segítésg volt, köszönök mindent

Most meg tudtam csinálni, hogy csak "Ő" legyen 1 porton, de már további erőm nem volt, meg kedvem sem

Most már szerintem menni fog, köszönök minden segítséget :R

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#4012) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Windows server 03-ban korlatozott felhasznalokent (azaz telepiteni segedprogramot NEM tudok) szeretnem valamilyen uton-modon megnezni, hogy egy adott particio melyik HDD-hez tartozik. Probaltam disk managmentet de ahhoz ugyebar nincs jogom, valamint everest-et, de az meg nem irta ki valamiert.
Tehat a kerdesem:
Van e valamilyen megoldas a problemamra lehetoleg telepitos segedprogram nelkul? :)

Az esetleges valaszt elore is koszonom.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#4013) kraftxld válasza proradeon (#4012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Everest

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4014) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem.SBS-t használok, de amikor otthonról akarom megnézni a aleveleimet OWA-val, akkor mindíg csak azokat jeleníti meg, amiket benntről (az irodából) még nem töltöttem le, tehát az újonnan érkezetteket csak. Gyanítom ez azért lehet, mert mikor letöltök, akkor le is törtli a szerverről és valahova elpakolja. De hova?és miért?ezt hogy és hol lehetne beállítani, hogy jól működjön?
Másik kérdésem, hoyg felhasználói gépen felhasználóként internetezve (explorer6), nem tölt be minden képet(piros X), ami egy kicsit zavaró. Gyanítom valami biztonsági beállítás lehet. Esetleg tipp?
Köszi!

(#4015) CollisDam


CollisDam
csendes tag

Hello!

Valakinek a segítségét szeretném kérni:
Meg kellene valósítanom egy olyat a cégnél, hogy lenne egy gép amin Win Server 2003 futna. Erre a gépre fel lehessen venni felhasználókat, pl úgy, hogy távoli asztallal csatlakozik a Rendszergazda. Minden egyes dolgozónak (felhasználónak) saját "részlege" lenne a gépen, és ők szintén távoli asztallal csatlakoznának. Az egyik felhasználó nem látná a másik felhasználó fájljait, és egymástól függetlenül dolgozhatnának távolról pl Excel-lel vagy Word-el.
Nagyon hálás lennék ha valaki segítene, mert a gép most itthon van nálam és most tettem újra negyedszerre ( :( ) a Win2003-at.
Használtam már a Virtual Server 2005-öt is, de semmi érdemlegesre nem jutottam.
Egy jó Ebook-nak is nagyon örülnék, mert JÓ-t nem találtam. Ráadásul a Win2003 ami rajta van az magyar, az összes tutorial/ebook pedig az angol verzióhoz van, és vannak olyan dolgok amiket így lehetetlen megtalálni.
Ha valaki tud segítsen!
Tudom, hogy ezt nem valami rövid leírni se, de pls!

Üdv & köszi!

(#4016) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Tudna valaki egy linket, vagy honnan tudnám letölteni Win2k3 ent.SP2 Hun.-hoz telepítő rendszerindító lemezt, boot floppy-ra gondolok(6db lemez). :F
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Boolash válasza Boolash (#4014) üzenetére


Boolash
aktív tag

Senki semmi?

(#4018) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Ismeri valaki a Websense nevű szoftvert? A cégemnél ezt kezdtük el használni, egy olyan probléma támadt vele, hogyha egy rendszergazda a gépére XP-n a sima felhasználói fiókjával jelentkezik be és ez alól "Futtatás mint..."-tel indít egy programot rendszergazdaként, onnantól a Websense úgy látja, mintha a rendszergazdai fiókjával lenne bejelentkezve, melynek nincs jogosultsága Internet használatra és csak egy ki-bejelentkezés segít, amit elég idegesítő mindig megcsinálni. Ezután persze megint tud netezni a sima felhasználójával.

Nagyon megköszönöm, ha van valakinek valami okossága vagy ötlete a problémám megoldására!!!!! :R

(#4019) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom:

Van 2 szerverünk egyik fileserver a másik a rendes domain szerver.
A fileserver mindig megszakadt, bár érdekes volt, hogy közben távoli asztalon meg ment de az ott tárolt fájlokat senki nem érte el ezért vettünk még két vinyót és azt betettük a rendes domain szerverbe természetessen azt is raidba van téve.
Átmásoltam minden fájt beálítottam a jogokat.
Aztán tegnap miközben csináltam újra meghalt a fileserver ezért élesben akkor átettem.
Most már minden megy többé kevésbé megy minden, de mivel napközben történt az egész ezért a kapcsolat nélküli fájlok működtek.
Most mivel másik szerveren van mindent az óra melett megjelenik a kapcsolat nélküli fájlok ikonja.
Hogy tudom, hogy az új szerverrel szinkronizálon ne a régivel mert ez eléggé nagyon zavaró, hogy folyton szinkronizálni akar egy olyan szerverrel ami már nem is megy ráadásul ki sem tudom kapscolni meg sok a gép mit lehet ilyenkor tenni???

Fontos lenne köszi előre is midnenkinek!

(#4020) hati válasza CollisDam (#4015) üzenetére


hati
addikt

Ha jól értem, akkor nektek terminál szerver kell.

(#4021) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Tud e valaki olyan teljessen ingyenes intranetes belső lanon működő üzenetküldő programot. Olyan kellene, hogy én álíthassam be a felhasználókat jelszavakkal együtt, nehogy egymásét bitorolják a népek. létezik ilyen?

(#4022) CollisDam válasza hati (#4020) üzenetére


CollisDam
csendes tag

Köszi! Ezzel kész is vagyok!
És azt hogy lehet megcsinálni (ha lehet egyáltalán), hogy a documents and settings-be, és program files-ba ne nyúlhasson bele a felhasználó, és ne lehessen új programot installálni a kapcsolódó usereknek?
Ezt azért is lenne jó megoldani, hogy csak egy (saját) mappát használhassanak, mert arra így be tudnék állítani pl egy 10MB-os korlátot, hogy ne használják letöltésre, meg egyéb dolgokra.
Köszi, és várom a választ! :))

[ Szerkesztve ]

(#4023) hati válasza CollisDam (#4022) üzenetére


hati
addikt

Ne rakd magas jogosultságú csoportba a felhasználókat és akkor nem tudnak normál programot telepíteni. Persze ettől még a torrent.exe-t bárki felmásolhatja és elindíthatja. A profiljába meg, kell tudnia írni a felhasználónak, különben meghülyül a win, max a profilokat átirányíthatod egy másik meghajtóra, amin kvótát állíthatsz be neki.

(#4024) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, pár alap kérdés Microsoft Windows Server 2003 R2 + SP2 Enterprise Edition-nal kapcsolatban:

Lehet-e azonos FAT32-es partícióra telepíteni, mint a meglévő Windows XP SP3-at?
Ha nem, hogy érdemes: Fölvenni még 1 partíciót utána, vagy boot manager-t felrakni, és az aktiválja a kiválasztottat, és elrejti a másikat?
Milyen file-okat, könyvtárakat használ a WS2003 a C meghajtón? Nem fog összeakadni a XP-vel?
Mennyi ram-ot eszik? Miket lehet kikapcsolni, ami nem kell, milyen services-okat?

Azért raknám fel a WS2003-at, mert több memóriát kezel mint a 32 bites Windows XP, és így ki tudnám használni a 4 GB ram-ot ami a gépben van, pld Photoshop-ban, stb...

Mik a tapasztalataitok?

Ha van, adhatnátok magyar vagy angol linkeket, ahol választ kapok ezekre a kérdéseimre.
Köszönöm előre is.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4025) brd válasza fgordon (#4024) üzenetére


brd
nagyúr

Közös partícióra akkor sem raknám, ha lehetne, és a server szerintem amúgy sem települ FAT32-re. Ha külön partícióra kerül, akkor meg semmi gondja nem lesz egymással a két OS-nek, szépen beépül a boot.ini-be a később telepített, és a gép indulásakor lehet választani, hogy melyiket akarod indítani. A szolgáltatásokról egy kis google-lal találsz sok infót.

The only real valuable thing is intuition.

(#4026) Boolash válasza Boolash (#4014) üzenetére


Boolash
aktív tag

Valaki esetleg? #4014?

(#4027) sajoati válasza Boolash (#4026) üzenetére


sajoati
csendes tag

hello.. nem egy nezet beallitas az egesz? a cimsor alatt, ahol irja, hogy inbox, mellette zarojelben az legyen, hogy messages nem pedig unread.

(#4028) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Tudja valaki, hogy hogyan tudom eltávolítani a Programok közül a Kellékek menűpontot házirendből?
Nem akarom, hogy a felhasználóknak megjelenjen. Ugyanezt a Játékok menűponttal is vagy leszedni az öszes gépről van vagy 200 gépünk.

(#4029) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Adott egy server amit egy user elér távoli asztallal otthonról. Csak a kinézetért 1* leszinkronizáltam neki az asztalát, hogy bejelentkezésnél ismerős környezettel találkozzon. A serveren telepítve van 1 program amit alapból a cégnél lévő gépéről hálózatosan ér el. A program fel van mappelve (W:\)-nek. A serveren helyileg a 2nd vinyón van (E:\). A program annyira kényes, hogy indításnál ellenőrzi hogy honnan indul és ugat ha nem a W:\-ről.

Probléma az, hogy Távoli asztalnál a serveren külön felmappelem W:\ elérésre a porgramot, mint munkaállomásokon, de ha indítani akarom a programot, kidob egy olyan üzenettel, hogy:

A windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy fájlt. Lehetséges hogy nem rendelkezik megfelelő jogosultságokkal.

A poén az hogy minden jogosultsága megvan.
Összegezve: W:\ felmappelt állapotban nem indul a prg = hibaüzi, de ha local E:\ indítom akkor menne (de sajnos ez msot nem megoldás hogy használjam úgy)

Miért? :W :F

Picture me Rollin' by 2pac

(#4030) attis71


attis71
tag

Sziasztok! Milyen virtuális dvd meghajtót tudtok ajánlani Win2k3 ent. -hez. :F A daemon tools nem jó. :(

Üdv attis71

(#4031) Hedgehanter válasza ticzi01 (#4028) üzenetére


Hedgehanter
őstag

GPO-ba nezzel szet ott megvannak az ilyen jellegu beallitasi lehetosegek...

(#4032) Hedgehanter válasza attis71 (#4030) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Alcohol..?

(#4033) ticzi01 válasza Hedgehanter (#4031) üzenetére


ticzi01
aktív tag

nincs benne, de már néztem.
Ahogy kipróbáltam eddig az egyetlen megoldás hogy kitörlöm az all user és a default userből lokálissan. Vagyis csak gépenként lehetne ami azért nem jó mert egy gépen van amikor 20felhasználó is bejelentklezett és mindenhonnan ki kellene még törölni.
További ötletek?

(#4034) sequator


sequator
senior tag

Hali!

Ismét itt vagyok, a korábbi problémám magától megoldódott :) 4 nap szabi után bementem, bekapcsoltam a gépet és volt rajta net rendesen. Azóta sem értem mi történt.

Van egy új problémám:
Migrálni kellene a usereket a korábbi win2król.
ADMT nem jó, mert az kell hozzá, hogy mindkét gép online legyen egyszerre, de mindkettő azonos nevű (netbios, ip, domainnév stb), így nem tehetem őket egyszerre hálózatra.
Hogyan tudnám exportálni a usereket és a jelszavakat, hogy importálhassam utána a win2k3 szerverre?

Sautia

sequator

(#4035) attis71 válasza Hedgehanter (#4032) üzenetére


attis71
tag

Köszi. :R

(#4036) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Hogy lehet SBS2003-ban levlistát létrehozni? (Outlook2003)
A terjesztési lista nemigazán az ami kellene. Ott meg van kötve az ember keze, nem tehet be "bárkit".
Lényegében nekem lenne egy akár több szász email címből álló listám, és azt szeretném, hogy ez rendelődjön egy név alá. Majd küldéskor csak ezt a nevet kellejen megadni, és akkor betöltődik az összes emailcím. Viszont fogadó oldalon ne jelenjen meg a sok-sok másik címzett is, csak ő (vagy a címlista éppen). Remélem érthető.
Próbáltam keresgélni, de nem igazán találtam.
Köszi előre is!

(#4037) Boolash válasza sajoati (#4027) üzenetére


Boolash
aktív tag

Köszi!
Hát majdnem ez volt a baj... valami hasonló nézeti probléma. Énmeg tök más fele kerestem, igazándiból meg se néztem magát az ablakot (hogy tényleg nem jelenik meg), csak úgy elhittem....:)

(#4038) Hedgehanter válasza Boolash (#4036) üzenetére


Hedgehanter
őstag

In AD jobb klikk a distibution group-on majd exchange tasks and next, es klikk "hide membership" es nem fog latszani senki.

(#4039) Hedgehanter válasza ticzi01 (#4033) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Van olyan hogy software restriction ahol megadhatom milyen program futhat es milyen nem, de en tudom van olyan hogy eltunteded a program folders-t meg ilyenek... Majd ha lesz idom megnezem...

(#4040) ticzi01 válasza Hedgehanter (#4039) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Okés megköszönném!!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#4041) Boolash válasza Hedgehanter (#4038) üzenetére


Boolash
aktív tag

Köszi! Igen, ezt megtaláltam. Akkro még annyi, hogy hogyan vegyek fel több száz tagot? Mert ha jól látom a terjesztési csoport->tulajdonságok->tagok->hozzáadásban csak már előre felvett Userekből lehet válogatni.

(#4042) Hedgehanter válasza ticzi01 (#4040) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Itt kellene nezelodni:

(#4043) Hedgehanter válasza Boolash (#4041) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Miert kiket szeretnel a csoportban? Kulso usereket?

(#4044) Boolash válasza Hedgehanter (#4043) üzenetére


Boolash
aktív tag

Igen! Pontosan

(#4045) Hedgehanter válasza Boolash (#4044) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Azokat be kell vinned a rendszerbe maskepp nem megy...

(#4046) Boolash válasza Hedgehanter (#4045) üzenetére


Boolash
aktív tag

Pf, ez így elég sok (felesleges) meló. Az Outlookban, a kliens gépeken sem lehet valahogy megoldani? Ha nem is olyan profi módon...

(#4047) siriq válasza attis71 (#4030) üzenetére


siriq
őstag

Tokeletesen muxik a daemon tools. Amiota kiadtak a 2003-t , azota hasznalom rajta a daemon tools-t.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#4048) Hedgehanter válasza Boolash (#4046) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ott is tudsz crealni distribution list-et...

(#4049) mrmagus


mrmagus
tag

Sziasztok!

Annyi lenne csak a kérdésem, hogy a 70-290 es vizsga mely főbb téma körökre épül?

--

üdv,

VM -rearm ...

(#4050) CsodaPOK válasza mrmagus (#4049) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

http://www.microsoft.com/learning/en/us/exams/70-290.aspx --> Skills Measured

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.