Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) iwu válasza moonman (#1000) üzenetére


iwu
addikt

.net igen , a másikat meg csekkolom.thx!
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1002) Gregorius válasza iwu (#999) üzenetére


Gregorius
őstag

Csekkold a .NET nyelvét, az MSDE nyelvét és a szerver locale-t!
Gyanítom, hogy az MSDE nyelvi beállítása lesz a ludas.
A kérdéses hibaüzenet azt jelenti, hogy nem tudott egy sztringből boolean-t csinálni. Azt meg csak kétféle sztringből tud: ''True'', ''False'' (és ezek kis/nagybetűs variánsai).
A kérdéses oldal lekérésének meg tudnád mondani a QueryString-jét? Konkrétan a FilterIncludeWsusInfrastructureUpdates paraméter érdekelne.

[Szerkesztve]

(#1003) moonman


moonman
titán

némá most veszem csak észre, magyar hibaüzenet. magyar a szerver? ehh ezekkel mindig csak a szivattyú van...

(#1004) Gregorius válasza moonman (#1003) üzenetére


Gregorius
őstag

Bír ilyet csinálni angol szerver is, ha magyar locale-lal rálökted a .NET magyar nyelvi csomagot. Olyat még nem láttam, hogy ez a .NET-et működésileg befolyásolná, de az MSDE annál inkább meg tud hülyülni, ha más nyelven beszél.

(#1005) moonman válasza Gregorius (#1004) üzenetére


moonman
titán

hát a locale az a hosszú ''í''-s user-fájlok miatt nálunk is magyar, de .net nyelvi csomag hálistennek nem akart felmászni. és wsus is műk rendesen, akár helyileg, akár remote, magyar xp-ről manázsolom.

(#1006) OddMan


OddMan
őstag

Syslog szolgáltatás van a win2003 szerverben? :U
Van egy pár soho routerem, ami egy megadott ip címre küld log adatokat, de az adott pc-nek, figyelnie kéne az adott portot, hogy elkaphassa a log adatokat.
Linux-ban ezt a szolgáltatást a syslog daemon végzi. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1007) iwu válasza moonman (#1003) üzenetére


iwu
addikt

valahol feljebb írtam eccer. vazze, sajna a szerver össze-vissza van nyelvileg és szoftverileg is. csak amíg nagyüzem van , nem merem ledarálni,mert ezen fut pár proginak a licenszmenedzsere is.
ellenőrzöm majd, amiket írtatok!thx Greg.
Üdw!

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1008) moonman válasza OddMan (#1006) üzenetére


moonman
titán

ilyesmi? Bővebben: link
vagy tcpview Bővebben: link

(#1009) Gregorius


Gregorius
őstag

Még mindig RIS.
Megpróbáltam újrahúzni, most már a TFTPD sem indul el, hanem beszól:
The Trivial FTP Daemon service terminated with the following error:
The requested name is valid, but no data of the requested type was found.

(#1010) xgrinder


xgrinder
csendes tag

Hellosztok..

Nos még mielőtt fejemet venné valaki töredelmesen bevallom nem olvastam végig az összes hozzászólást, kicsit idő hiányban szenvedek(gondolom evvel nem vagyok egyedül). A problémám a következő, volna itthon 3-4 gép +1 server, amin meg kelleen osztanom az internetet, print server, és kellene tartomány bejelntkezés meg user accountok.. és azt hiszem ennyi.. noh evvel a lendülettel felpakoltam a server 2003-at, driverek fel..

A szolgáltatótól kapott kártya (mikro) ugyebár egy norm hálózathoz kapcsolódik és egy átjárón keresztül néz ki a netre, beállítom megy a net a sereveren, bekapcsolom a remote access-t, NAT.. meg minden egyéb.. másik gépen is beállítom a hálózatot.. átjárónak megadom a servert.. és semmi nincs net. :O
De viszont hogy valami örömöm és egy kis sikerélményem is legyen a szolgáltató hálózatán lévő összes gépet tudom pingelni, sőt az átjárójának a címét is.. csak net nincs.. számomra érthetetlen.. remélem tudja vki hogy miért csinálja ezt..

Ilyen tartománybejelntekzéshez, miket kell beállítani? Egy alap how-to -t ha tudna nekem vki adni az jó lenne..

Előre is köszi..

/a helyesírási hibákért sorry, már egy kicsit késő van :B/

Üdv.: X_GrInDeR

(#1011) iwu válasza xgrinder (#1010) üzenetére


iwu
addikt

nincs dns.
adj meg nekik dns szervert.
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1012) Gregorius


Gregorius
őstag

Tudna valaki bővebb infót mondani (linkelni) erről a kulcsról?
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory
Management\EnforceWriteProtection (DWORD)
A microsoft.com-on nem találtam semmit.
Néhány tűzfalszoftver állítgatja, de nekem ez biztonsági problémának tűnik...

(#1013) moonman válasza Gregorius (#1012) üzenetére


moonman
titán

This disables the kernel from checking for errant memory overwrites, and is not a good thing, in general.

ennyit találtam róla, de azt is említik, hogy bizonyos programoknak bizony szükségük van a memóriatáblák firkálására, mert buták.

(#1014) Gregorius válasza moonman (#1013) üzenetére


Gregorius
őstag

Annyit találtam róla, hogy ezt a mindenféle tűzfal driverek (pl. WinRoute) szokták használni kernel image peccselésre, de akkor ezekszerint a júzer módú programok (vagyis nem csak a driverek) is bárhova firkálhatnak a memóriában, ha ez ki van kapcsolva?!

(#1015) moonman válasza Gregorius (#1014) üzenetére


moonman
titán

hát mivel nincs dokumentálva és alapból nem is létezik ilyen kulcs, el tudom képzelni, hogy nem veszélytelen a kikapcsolása.

(#1016) gfarkas


gfarkas
tag

Üdv.

Class server 3-ast installok win2003-ra. A default webhelyet sehogyse bírom beállítani, hogy ssl-en kersztül (is) lehessen elérni.
Eszerint járok el:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/WindowsServer2003/Library/IIS/56bdf977-14f8-4867-9c51-34c346d48b04.mspx

De mégis azt dobja vissza, hogy a lap nem érhető el.
Mi lehet a hiba?

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#1017) Gregorius


Gregorius
őstag

Nah még egy. Ez nem az én hónapom.
Szoftver: Diskeeper Administrator. Tünet: update (9.0.532) közben visszaszól a szetap, hogy ''The setup has been interrupted before Diskeeper Administrator Edition could be completely installed''. Ezt pontosan akkor, amikor elkezdené másolni a fájlokat.
Már találkoztam ilyesmivel gémek ügyében, de akkor azt hittem, valami kompatibilitási probléma, de ezek szerint az InstallShield-del van a baj. Ugyanez a tünet XP-n nem jelentkezik. Ahol meg tudtam állapítani, ott a 10.5-ös ISScript engine futott.
Szóval tudtok valami workaround-ot vagy javítást erre?

Bé kérdés: hogyan lehet InstallShield exe-ből vagy MSI-ből kinyerni a belecsomagolt fájlokat?

[Szerkesztve]

(#1018) steveetm válasza steveetm (#998) üzenetére


steveetm
őstag

Up.
Bocs de ez nagyon kellene, szal

''Addig még 1 kérdés. POP3 connector szépen pakolgat felhasználói fiókokba, de nekem az kéne, hogy egy nyilvános mappán belül egy közös email fiókba tegye a leveleket. Ezt hogy kell neki megmagyarázni?''

Üdv.: steveetm

(#1019) moonman válasza Gregorius (#1017) üzenetére


moonman
titán

winrar belelát.

(#1020) Gregorius válasza moonman (#1019) üzenetére


Gregorius
őstag

Csak cab-ba. De ez msi.

(#1021) lapa


lapa
veterán

na összehoztam a következőket:

-van egy windows 2000 dc, meg xp kliensek.
-van egy ''pc'' nevű policy, aminél a user beállítások deaktiválva vannak.
-van egy ''user'' nevű policy, amiben a gép beállítások vannak deaktiválva.

kérdéseim:

1. ha minden beállítást migráltam a korábbi default domain policyből, akkor célszerű-e deaktiválnom a default domain policy-t?

2. ha 1. ''igen'', akkor egyszerűen ''disabled'', vagy pedig mind a gép, mind pedig a user ág deaktiválása csekkboxot pipáljam?

3. van office 2003 adm meg usb meghajtók írásvédelme adm meg eleve xp adm. ezeket hova rakosgassam, hogy jóságos legyen? gpmc alól pl. az X-COM-féle usb cucc pl. csak akkor látszik, ha kiveszem a pipát a ''olny show fully manageable blabla'' mellől. több admin is barkácsolna a beállításokon.

4. csinálok gpmc-vel egy resultant setet egy adott gép adott userén, és gép szinten ''default domain policy'' által konfigoltnak mutatja az office makró szekut. dehát olyan templétem nem is van itten: Bővebben: link most mivanás?

5. mit jelent a felkiáltójel a fenti képen?

minden segítséget köszönök.

[Szerkesztve]

(#1022) moonman válasza Gregorius (#1020) üzenetére


moonman
titán

akkor nekem valami special edition winrarom van :)

Bővebben: link

(#1023) moonman válasza lapa (#1021) üzenetére


moonman
titán

1. a default domain policyben minden ''not configured'' szal szerintem nincs hatása ha marad.

2. tökmindegy, csak azért van külön opció, hogy egyes részeit függetlenül is lehessen tiltani.

3. és ha kiveszed, úgy nemjó? :)

4. erre igazából csak találgatni tudok, szerintem word-szinten van bekonfigurálva és jobb híjján default policyt mondja a felelősnek.

5. felkiáltójel a gpo egyik összetevője tiltva van. (computer vagy user settings)

(#1024) lapa válasza moonman (#1023) üzenetére


lapa
veterán

1. de nem lesz lassabb?

3. asszem elfelejti ha bezárom...

4. nem hiszem, most hogy nézem csomó cucc hiányzik fentről, ami pl. csak gp-val állítható, szal lokális nem is jáccik...

(#1025) moonman válasza lapa (#1024) üzenetére


moonman
titán

1. én úgy tudom, csak a configured policyket húzza le, de lehet, hogy 2000 még buta és mindet. nálunk tiltva van a default.

3. mivel nem használunk ilyet, egyebet nem tudok mondani. kérem kapcsojjaki.

4. detto :)

(#1026) Gregorius válasza moonman (#1022) üzenetére


Gregorius
őstag

Amivel szaraxom, arra azt mondja, hogy unknown format or damaged. 3.50-es a WinRAR. Úgy nézem, az MS-féle msi mással lett gyártva mint ez (InstallShield Devstudio 9 talán...)

(#1027) Gregorius


Gregorius
őstag

B***** meg a r***** k**** b*** anyukáját, megint megtörtént az #572-ben vázolt eset (Bővebben: link) - ahol ugye az volt a probléma oka, hogy valaki tönkreveri a HKCR jogosultságait. Nah ez a ''valaki'' megint beállította, hogy Everyone-nak van minden joga a gyökéren, és nem öröklődik, úgyhogy ami nem Admin account-tal fut (de kiváltképp az IIS-ben a scripting), az b***ik működni. És a legnagyobb gáz, hogy ezt nem veszem észre azonnal, hanem lehet, hogy csak órákkal, napokkal később...
Hogyan tudnám valami rezidens proggival kimonitorozni, hogy mikor változtat egy process permission-t egy adott kulcson és főleg hogy melyik process az?

(#1028) gfarkas


gfarkas
tag

Üdv.

Isa 2004-ben hol tudom beállítani, hogy a 3128-as porton figyeljen a 8080-as helyett? (Mármint a web cache.)



[Szerkesztve]

Holtig tanulok. Remélem sokáig tanulok.

(#1029) Gregorius


Gregorius
őstag

Jah meg még egy gyors kérdés, ha licencelésben otthon van valaki. Az Open Licence-ek között (asszem 3 van) mi a különbség, milyen opciók vannak, mire kell figyelni, mindegyikhez adnak-e VLK termékkulcsot, bele lehet-e vonni korábban megvásárolt terméket, lehet-e részletre fizetni, hogyan/mennyiért lehet futamidő lejártával meghosszabbítani, milyen az árazás, kedvezményes upgrade opció van-e, milyen ''jogokat'' vesz meg az ember a szoftverrel, stb (most hirtelen ennyi jutott eszembe).
Ezt már láttam: Bővebben: link, de csak kicsit lettem okosabb.

(#1030) moonman válasza Gregorius (#1027) üzenetére


moonman
titán

regmon?

(#1031) Gregorius válasza moonman (#1030) üzenetére


Gregorius
őstag

A RegMon az ha jól láttam, a security machinálást nem detektálja, plusz kicsit komplikált csak egyetlen kulcs szűrése.

(#1032) lapa válasza moonman (#1025) üzenetére


lapa
veterán

4. gmpc reszirul megkaptam az engedelyt es kivetettem vele ujra az osszes adm-et a jomunkasikszpe kliens vizebul. mosma van error reporting magyarul is meg kulfoldiul is szal igazi multilanguage. de legalabb a hianyzok helyrealltak. telleg lenne szerintetek ertelme bekapcsolni a win tuzfalat a gepeken (kerdojel)

(#1033) moonman válasza lapa (#1032) üzenetére


moonman
titán

nálunk ahol xp van, be van. biztos ami ziher.
hátha a zellen is véd.

(#1034) Gregorius válasza moonman (#1033) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem okoz az problémát, ha a gép domainben van? Vagy elég intelligens ahhoz, hogy akkor átengedje a megfelelő dolgokat? Nem szoktam bekapcsolni, mert úgyis a füles portok zömét át kell engedni rajta a rendes menedzsmenthez, így meg egy hibaforrással kevesebb, ha valami nem megy a hálózaton.

(#1035) moonman válasza Gregorius (#1034) üzenetére


moonman
titán

fájl- és nyomtatómegosztás meg vnc van engedélyezve, még nem volt belőle gond.

(#1036) krila


krila
tag

Sziasztok! Átolvastam a topicot, és használtam a keresőt, de nem akadtam a problémám megoldására.
Szóval adott egy szerver, win 2003 SBS van rajta, SP1 nélkül. Szükség lenne, hogy a cégnél lévő Macintosh felhasználók lássanak egy megosztott mappát az SBS szerveren.
2003-ban minden szolgáltatást bekapcsoltam, protokollokat telepítettem amit a MAC-el kapcsolatban találtam. Ennek ellenére, ha monjuk egy G5-ös gép OSX-el fel akar lépni, hogy kilistázza a szerveren lévő megosztásokat, akkor azt a hibaüzit kapja, ''az eredeti objektum megváltozott, nem lehet kapcsolódni a szerverhez''
Nem egy információgazdag hibaüzenet, de csak ez jut.
Mielőtt megkérdezitek a mappa öröklött engedélyei helyett újakat készítettem, mert egy külföldi MAC fórumon egy adminpalántának ez bejött.

Ráadásul kéne a hely a grafikusok számára, mer ott hallgat még vagy 150GB kihasználatlanul,


Előre is kösz a választ.

(#1037) lapa válasza krila (#1036) üzenetére


lapa
veterán

Bővebben: link

ezt találtam jónak néz ki legalábbis nagyon örültek a válaszpostokban.

(#1038) krila válasza lapa (#1037) üzenetére


krila
tag

Nagyon köszönöm. Máris megoldottam a problémát.
Ugyan nem mindegyik MAC-es gép látja, de ez már legyen holnapi munka :))

(#1039) lapa válasza krila (#1038) üzenetére


lapa
veterán

írogattak még véletlenszerű disconnectokról ezzel kapcsolatban, csak hogy nehogy meglepődj majd ha ilyen beugrik.

(#1040) krila válasza lapa (#1039) üzenetére


krila
tag

Ja átolvastam, én már nem lepődöm meg semmin.
Ha munkába áll a MAC-es rendszergazda akkor vele felpakoltatom a szükséges protokollokat. Mert ez a megoldás nem jó hosszútávra.

(#1041) Gregorius


Gregorius
őstag

Primkó kérdés következik:
Ha szpész van egy IIS-en hosztolt fájl nevében, akkor milyen URL-lel lehet begyűjteni (IE-vel)? A '' '' nem jó, %20 szintén nem (aszongya 404).

(#1042) lapa


lapa
veterán

van egy gpo-m a pécékre. most egy szinte teljesen egyező kéne a notbukokra. tudom valahogy kopizni a már meglévőt, vagy álljak neki egyenként?

(#1043) moonman válasza lapa (#1042) üzenetére


moonman
titán

gpmc-ből exportimport. (export, létrehoz új, import bele)

(#1044) moonman válasza Gregorius (#1041) üzenetére


moonman
titán

ha a szpész helyére + jelet teszel? pedig %20-al mennie kéne, szpész nélküli url gond nélkül megy?

(#1045) lapa válasza moonman (#1043) üzenetére


lapa
veterán

nem találom exportimportot a gpmc-ben...

(#1046) moonman válasza lapa (#1045) üzenetére


moonman
titán

bocs, backup aztán import settings.
(group policy objects nevű mappa alatt lenyitva egy-egy gpo-n jobbklattyra)

(#1047) lapa válasza moonman (#1046) üzenetére


lapa
veterán

hát nemtom. gpmc-ben nekem ilyen van, ha a gpo-ra jobklatty. Bővebben: link

(#1048) Gregorius válasza moonman (#1044) üzenetére


Gregorius
őstag

Nah megnéztem alaposabban. Megy a szpész de kizárólag ismert formátumnál (html, jpg). Ha mondjuk egy .sc0 fájlt akarnék letölteni, azt már nem hagyja, csak akkor,h a nincs szpész. Se '' '', se %20, se +.
Gondoltam rá, hogy esetleg az URLScan baromkodik, de nem látszik semmi a logjában. AZ IIS logban is csak egy 404-es hiba van és annyi.

(#1049) moonman válasza lapa (#1047) üzenetére


moonman
titán

(#1050) lapa válasza moonman (#1049) üzenetére


lapa
veterán

köszi. a legtetejét (domain) nem akartad törölni? sajnos még mindig nemtom neked micsodád van, mert ilyen view nekem nincsen. ez gpmc xp kliens alól?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.