Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6751) takyka77 válasza InfiniteReality (#6748) üzenetére


takyka77
tag

Köszi a választ, egyelőre még nem történt meg a csere, de hamarosan sort kerítek rá.
Természetesen van rajta AD, DNS,DHCP sőt terminal szerver is.
Miből adódhat a probléma, ha minden változatlan csak a vinyó változik, mi történik a háttérben ami gond lehet?

(#6752) InfiniteReality válasza takyka77 (#6751) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Maga az AD egy NTDS nevű file-ban van. Ahhoz a file-hoz gyanítom hozzárendeli, hogy fizikailag hol (melyik diszken) van. A klónozó program ezt nem tudja megoldani. Elvileg egy sysprep segíthet, de azt se mindegy hogyan futtatja le az ember egy DC-n.
Egyébként éppen az ilyen hibák kivédésére, én anno 1 szerverhez is elkezdtem vmware-t használni. Addig amig a file ami tulajdonképpen a virtuális gép megmenthető / nem sérül, addig bármilyen környezetben el lehet indítani az OS-t, és "észre sem fogja venni".
Én működő 2003-as DC-t és domaint virtualizáltam be vmware ESXI alá. Gyakorlatilag csak a hálózatot kellett "rendbehozni" a vmware converter tool után. Amit azért kellett megtenni, mert a virtuális hálókártya másik eszköz, és minden windowsos szolgáltatásnak meg kellett mondani, hogy azt használja ezentúl. Még a régi IP címét is vissza tudtam adni az OS-nek, így tényleg "semmi nem változott".

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6753) takyka77 válasza InfiniteReality (#6752) üzenetére


takyka77
tag

Értem köszi, azért megpróbálom hátha.

(#6754) InfiniteReality válasza takyka77 (#6753) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mondom, nekem sikerült. Ettől az őrülettől úgy tudsz megszabadulni, hogy egy szerver esetén is - ha elég erős a fizikai vas - bizony bevirtualizálod. A teljesítménycsökkenés nem jelentős, sőt akár érzésre gyorsabb is lehet. Thick provisioning esetén, amikor fix méretű a virtuális file ami magát a gépet tartalmazza a host rendszeren, nincs töredezettség, és az egy filet gyorsabban kezeli a fizikai diszk rendszer.
Én VMWARE ESXI-t használok, 5.5 verzió, ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6755) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Melóban egy leselejtezett ProLiant DL380G7-es szerverre telepítettem VMware vSphere-t, azon pedig egyenlőer egy WS 2012 DC fut, amin szeretnék VPN-t beállítani, hogy tudjak otthonról is mókerolni a szervert és a belső hálózatot, valamint hogy lássam, hogy kell beállítani az egészet. Kérdésem az lenne, hogy akar legalább 2 NIC-t a win server a VPN-hez? (DHCP a routeren fut egyébként)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6756) bobsys válasza TheProb (#6755) üzenetére


bobsys
addikt

Routeren kilehet nyitni a GRE-t (Protocol 47)?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6757) TheProb válasza bobsys (#6756) üzenetére


TheProb
veterán

Kétlem, egy szutykos d-link routerre van kötve a szerver.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6758) bobsys válasza TheProb (#6757) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor nem lesz VPN, a GRE kell neki. Marad a sima RDP meg port forward

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6759) TheProb válasza bobsys (#6758) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom amúgy ez mennyire ritka cucc a consumer routerekben, nem találtam olyan oldalt ahol meg lehet nézni hogy melyik tudja és melyik nem. Azt tudom, hogy otthon tp-link wrt1043-as routerem van és azon keresztül megy a vpn a nas-omra.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#6760) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Hogyan lehet beállítani, hogy megosztott főmappákat ne lehessen módosítani? Tudni illik a felhasználók el szokták tüntetni, mint pl véletlenül áthúzzák valamelyik almappába, és keresgélhetem meg.
Köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6761) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Alap felállás: van egy 2003-asszerverünk, aminek az AD-jába fel lett véve az összes dolgozó. A gépeket már régóta nem léptetjük be tartományba, az AD-t gyakorlatilag csak fileszerverként használjuk olyan módon, hogy a dolgozók gépein ugyan olyan névvel és jelszóval hozzuk létre a felhasználókat mint ahogy az AD-ban szerepelnek. Minden gépen induláskor felcsatolódik az AD-nak egy mappája, és mivel a helyi gépen lévő felhasználó neve/jelszava megtalálható az AD-n is, így megtörténik a hitelesítés, és engedi dolgozni a hálózati mappában.

Viszont: szereztünk egy másik szervert, amire az egészet át akarjuk pakolni, és ezen ugyan azt a tartomány nevet akarjuk használni mint a régin. Sajnos a kettő nem futhat egymás mellett, de kötelező mind a kettőt ugyan azon a tartomány néven akarjuk futtatni, levelező, honlap miatt. Viszont a régit nem állíthatjuk le, mert csak fokozatosan tudjuk az osztályokat átpakolni. De amint átpakoltunk mindent akkor viszont a régit leállítjuk.

Két lehetséges opcióra tudtam eddig gondolni, kérdés hogy kivitelezhetőek-e, vagy sem:
- a régi szerveren kikapcsoljuk az AD-t. Viszont így félek, hogy az AD-ban felvett felhasználók is törlődnek, ezáltal nem fognak tudni fellépni a szerver megosztásaira. Jól gondolom ezt?
- a régi szerver tartományát átnevezem mondjuk varos.hu-ról varosok.hu-ra? Ez mennyire jó ötlet? Rá fognak tudni jelentkezni a tartományon kívüli felhasználók?A számítógépnév marad fileszerver, elméletileg így hivatkozhatok rá a kliens gépekről.... Egyáltalán hogy lehet átnevezeni a legkönnyebben a tartományt?

[ Szerkesztve ]

(#6762) kraftxld válasza tonermagus (#6761) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jáj, elég csúnya megoldás.... miért nincsenek a gépek beléptetve a tartományba?
Miért nem futhat a kettő egymás mellett? Az új szervert be kell léptetni a régi tartományba, azt is kinevezni DC-vé, FSMO szerepköröket átrakni, DHCP-ben frissíteni a DNS szerver beállításokat az új szerverre.
Ezután a megosztásokat és az egyéb cuccokat átrakni. Mivel a gépek nem tartománytagok lehet egyessével végigmenni rajtuk és a megosztásokat átállítani....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6763) tonermagus válasza kraftxld (#6762) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Értem! Akkor ezek szerint van arra lehetőség, hogy átmenetileg meghagyjuk a régi tartományvezérlőt olyan módon, hogy az új tartományszervert bevesszük a tartományba, kinevezzük DC-vé, szerepköröket átírjuk hogy ő legyen a fő DC, a régit pedig leépítjük ezek után gond nélkül leépíthetjük?

(#6764) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sajna most gondolkodom, hogy ez nem jó.... Így megmaradnak a régi felhasználóink. De az új szerverünk egy virtualizációs szerver, van rajta egy Linuxos LDAP, amit az új DC is használni fog, ezen keresztül fog azonosítani. Ebben az LDAP-ban teljesen mások a felhasználónevek és jelszók. És ezt akarjuk tovább vinni, nem a régi AD-s felhasználókat.

A csoportokat csak külön-külön tudjuk átállítani az új szerverre (így kb. 1 hét lesz), ezért kell hogy párhuzamosan működjön a két tartományvezérlő. Vagyis igazából a régi nem is kell hogy tartományvezérlőként tovább menjen, felesleges. Nem tudom melyik lenne az elegánsabb megoldás.

A régi tartományt soha nem fogjuk többet használni, ezért is gondoltam arra, hogy csak simán átnevezzük. Lehet kókányolás, de csak ezt az étmeneti időt kell hogy kihúzza, utána úgyis leállítjuk.

Tehát meg tudjuk azt csinálni, hogy átnevezzük és a felhasználók be tudjanak lépni rá a régi jelszókkal? :D
Ha igen mi a módja az átnevezésnek ?

(#6765) kraftxld válasza tonermagus (#6764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez így nagyon kókány, nem fog menni normálisan. Valami LDAP alapú password sync tool kell neked. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6766) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Hogy lehetne legegyszerűbben megoldani, hogy win10-es gépeket vagy sima user felhasználókat egy időre kitiltani az internetről, de hálózat megmaradjon? Win 2003 server áll a háttérben

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6767) kraftxld válasza animatrix11 (#6766) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát ha a háttérben van a 2003-as szerver akkor nem sokra mész vele :D
Amúgy sincs benne semmi ilyesmi (max ha ISA 2004 fut rajta, de ilyet már nem nagyon használ senki).

Az átjárón ami a rutered vagy egy tűzfal kell beállítani, esetleg proxy-t belőni, de az komplexebb. Mivel nem írtál róla semmit, így csak széttárt kézzel és letolt gatyával nézünk az ég felé tanácstalanul :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6768) animatrix11 válasza kraftxld (#6767) üzenetére


animatrix11
őstag

"Mivel nem írtál róla semmit, így csak széttárt kézzel és letolt gatyával nézünk az ég felé tanácstalanul" három napja dolgozom itt és érettségire kell felkészíteni a rendszert szóval komoly ügy, sokat nem tudok egyenlőre a rendszerről, elvileg van a tűzfalon beállítva (ki tudja hogy?) automatizált tiltás az osztálytermekre, de mivel ez régi a mac címek változtak azért már nem működik, az előző rendszergazda pedig kb minden második kérdésre válaszol amit felteszek.

Tehát végül is csak annyi a kérdés hogyan lehet ilyen esetben a legegyszerűbben megoldani, volt egy olyan felvetés a user gépeknél a dnst fals címre átírni, de erre azt monda az elődöm nem jó, pedig ilyenkor elvileg van háló, de nincs net

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6769) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Már megint csak a probléma!
Adott egy Gigabyte alaplapra és I5 processzorra épített szerverecske ESXI alatt 2db Windows 2003 fut rajta.
Azon gondolkozom, kidobom a francba az egészet, és megpróbálom mentésekből ujrarakni a kis cég SAP-os cuccát.
Ezen a vason egy munkaidő nyilvántartó és egy bérprogram dolgozik az egyik 2003 serveren, a másik 2003 R2-ön meg egy SAP tesztrendszer ketyeg, mint kiderült egy észnélküli módon felépített adattároló halmazon.
Örököltem az egészet, így nem sok mindenre támaszkodhatom.
az ESXI egy különálló disc-en van, mivel a gép alkotója nem tudott hardveres raid-et csinálni, (nem tudom miért i nem), így VMware kliensen keresztül szépen felvette az 3db 1TB-os disk-et, majd telepítette a win2003 R2-öt, aztán windows-ban beállította a köteteket...a rendszert simán tükrözte, a sap-os dolgokra meg létrehozott windows-os szoftveres raid5-öt.
Mondanom sem kell a napokban megjelent a nagyon nem várt kis sárga háromszög a második dinamikus lemezen, "Failed Redundancy" hibajelzéssel.
Csak két válaszható lépés van, Reactivate disk, vagy reactivate volume....
Gondoltam először a kisebbikkel próbálkozok, mivel 3 partíciót is érint a 2 disk meghibásodása, így probálkozom azzal a particióval, amelyik a kisebb...ez egy 20GB-os volume, így katt reactivate volume...és már megy is a resynching....sőt végzett is a kisebb simán tükrözött volume-val, majd ezután nyögvenyelősen belekezdett a szoftveres raid5-el megálldott 831GB-os volume-ba. Itthagytam egész éjszakára, gondoltam majd végez, de meglepetésemre nem ez történt, valahol 61% resync. után leállt a folyamat és fixen beírta a második dinamikus lemezre hogy hibás. az újraszinkronizálás ugyan visszahozta a kikapcsolt és nem látszó particiót windows alá, sőt az SAP tesztrendszert is el tudtam indítani hiba nélkül, azaz a raid 5 teszi a dolgát és 2 hibátlan kötetből is képes megfelelően ellátni az adatbázist, de azért mégiscsak ott van a hibajelzés, amit a jövőben meg kellene szüntetni.
Szerencse a szerencsétlenségben a második virtuális gép külön merevlemezről él, azzal nem kell foglalatoskodni....
Tisztelt Hozzáértők!
Az lenne a kérdésem, hogy ESXI alatt VMware cliensből konfigurálva ki tudom cserélni a problémásnak ítélt hdd-t, úgy hogy a windows utána egy új lemezt látva felkínálja a szokásos basic to dinamic disc converziót???? Jól gondolom, ha eddig eljutok és létrehozom a dinamikus disk-et, ezután lesz lehetőségem ujraépíteni a megfelelő méretű Raid 5 particiót és az adott disk-en lévő másik tükrözött kötetet is????

Köszönöm hogy végigolvastad, ha van energiás és megfelelő tapasztalatod a témában kérlek segíts!
Minden építő jellegű hozzászólást szívesen veszek!
Üdvözlettel!
Dryman

(#6770) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Windows 2003 serverre mi a legfrissebb, még telepíthető OpenSSH verzió?

(#6771) kraftxld válasza juliabrilke (#6770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem működik a legújabb rajta: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6772) juliabrilke válasza kraftxld (#6771) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem láttam korlátozást, hogy csak Win2008/Win2012 rendszereken menne, viszont mivel már nem támogatott oprendszer nem hiszem, hogy nagyon törnék magukat, hogy teszteljék Win2k3 alatt is.
2 átmeneti gépen kellene telepíteni, ameddig le nem kapcsolják, csak nagyon nincs kedvem tesztelgetni a mellékhatásokat. :D

(#6773) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Hozzám került egy szerver egy "Windows Srv Ent 2003 R2 1-8CPU 25Clt" matricával, de sehol nem találok hozzá a neten telepítőkészletet, csak a VL-eseket, de az nem fogadja el.

Honnan tudnék szerezni telepítőkészletet hozzá? :R

(#6774) kraftxld válasza rocketry23 (#6773) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ezt még így 2017 derekán használni is szeretnéd? :)
Angol nyelvű kell? 32 vagy 64 bites?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6775) rocketry23 válasza kraftxld (#6774) üzenetére


rocketry23
tag

Komolyan nem akarom használni, de ha már megvan a matrica... :D

Nem tudom, nem írja hogy milyen lenne. Vagy jó mindhez? Magyar 32 és 64 bites is kéne.

(#6776) kraftxld válasza rocketry23 (#6775) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A szerver nyelve angol :D
Milyen szerver? Mennyi memória van benne?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6777) rocketry23 válasza kraftxld (#6776) üzenetére


rocketry23
tag

Egy IBM x346 8GB RAM, 2*3,2GHz CPU.

(#6778) kraftxld válasza rocketry23 (#6777) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor 64bites kell.
Angol telepítőt tudok kotorni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6779) rocketry23 válasza kraftxld (#6778) üzenetére


rocketry23
tag

És a kulcsom jó 64biteshez is?

Nagyon megköszönönném :R

(#6780) kraftxld válasza rocketry23 (#6779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Majd a mai nap folyamán feldobom a 32 bites és 64 bites angolt is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6781) rocketry23 válasza kraftxld (#6780) üzenetére


rocketry23
tag

Sikerült esetleg valamit találnod? :)

(#6782) kraftxld válasza rocketry23 (#6781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Angol Enterprise X64 SP2-vel:

CD1: [link]
CD2: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6783) rocketry23 válasza kraftxld (#6782) üzenetére


rocketry23
tag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#6784) rocketry23 válasza kraftxld (#6782) üzenetére


rocketry23
tag

Hát sajnos ez se fogadja el a sorozatszámom :(

(#6785) kraftxld válasza rocketry23 (#6784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Privátban küldd már el a fotót a matricáról, aztán dúrok hozzá telepítőt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6786) kraftxld válasza rocketry23 (#6784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, ezzel próbáld:
32 bites OEM telepítő, kipróbáltam megy a kulccsal.

CD1: [link]
CD2: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6787) rocketry23 válasza kraftxld (#6786) üzenetére


rocketry23
tag

Áhh igen :DD

Tökéletes.

Örök hála a munkádért :R

(#6788) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

2003 servert használok, exchange serverrel, az egyik usernél állandóan vissza dobta a leveleket az outlookban, hogy megtelt a mailbox. Megnéztem a méretét még sehol nincs a 2gb-os korláthoz képest (ha jól tudom annyi) mi lehet a probléma?

Köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6789) kraftxld válasza animatrix11 (#6788) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tökéletes old school kombináció :)
Pontos hibaüzenet, hogy ne kelljen barkóbázni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6790) animatrix11 válasza kraftxld (#6789) üzenetére


animatrix11
őstag

egyenlőre nem tudom, outlookon belül rendszergazda automatikus üzenet a postaláda megtelt, egyenlőre annak a felhasználónak adtam két helyen is teljes jogosultságot, és szóltam töröljön pár dolgot, szóval egyenlőre nem fog megjelenni, de jó lenne tudni ilyenkor mi a teendő illetve az az egy felhasználó miért lett korlátozva, mikor másnap 3x annyi levél van mb-ban és működik

működő rendszer vettem át, nem akarok belepiszkálni pedig lehet simán frissíteni 2008-ra, csak virtuális gépként fut az egész jelenleg

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6791) kraftxld válasza animatrix11 (#6790) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mennyi adat van a postafiókban, és a felhasználó AD tulajdonságainál mennyi a korlát?
Már az Exchange 2007 is unsupported, úgyhogy legalább 2013-ra kéne frissíteni, hacsaknem 2016-ra vagy O365-re :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6792) thibeni


thibeni
csendes tag

Sziasztok! Lehet hülye kérdés de én csak annyira lennék kíváncsi hogy Windows Server 2003 együtt tud-e működni Windows 10-el? Mert jelenleg Windows 7-em van azzal jól működik de gondolkodom a 10-re váltáson.

(#6793) Csontikka válasza thibeni (#6792) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Az az igazság, hogy annyira általánosan sikerült megfogalmazni a kérdést, hogy erre így lehetetlen válaszolni. :)
Kicsit konkrétabban írd le, hogy milyen működést szeretnél a kettő között megvalósítani és akkor nagyobb eséllyel lesz válasz.

(#6794) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy bizonyos munkaállomásokon nem lehet a tartományhoz csatlakozni annak ellenére sem, hogy a szerver szerint tagjai a tartománynak. Hálózati kapcsolatuk van, helyi gépre be lehet lépni. Van esetleg ötletetek mi okozhatja ezt? Először csak a rendszergazdai fiókkal volt ilyen gond, de később néhány felhasználói fióknál is jelentkezett.

(#6795) zolee001 válasza sabrinho (#6794) üzenetére


zolee001
őstag

Egy hibaüzenet esetleg eseménynapló segitene

(#6796) sabrinho


sabrinho
tag

Ezt adja a Win10. gépnév\felhasználónév fiókkal lehet a munkaállomásra bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#6797) zolee001 válasza sabrinho (#6796) üzenetére


zolee001
őstag

domain\domainuser kellene a tartományi log on-hoz, a gépnév\user az helyi fiók
Amit megnéznék,dns,óra helyes beállitásai

(#6798) sabrinho válasza zolee001 (#6797) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi, megnézem. Ami érdekes: a hiba úgy jelentkezett, hogy ezeken a gépeken (3 gépről van szó a több tucatból) rendszergazdai fiókkal akartam bejelentkezni program telepítéshez. Addig a felhasználói fiókkal nem volt gond, beengedte őket a tartományba.

(#6799) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ősrégi szerver gép win 2003 R2-vel, már csak a rendszer hdd él benne, minden más megadta magát rajta az évtizedek alatt...

Szeretném lementeni a rendszert, mert vannak rajta régi spec. alkalmazások (kulcsosak) és virtuális gépre gondoltam...

A mentést Disk2vhd alkalmazással készítettem *.vhd formátumban, majd win 10-re engedélyeztem a virtuális gépet biosban, stb. és gyors létrehozással a Hyper-v -ben csatoltam is azt.

Indításnál ezt a hibaüzenetet kapom:


Van javaslatotok, hogy merre induljak el a hiba megoldásában, vagy használjak másik virtuális gépet a *.vhd csatolásához?

(#6800) kraftxld válasza Alex123 (#6799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gen1-es VM-el több sikered lesz :) Valszeg kapsz majd egy 0x0000007B kékhalált is ;)
Arra számíts amúgy, hogy a régi cuccok kötődhetnek disk, MAC address vagy egyéb dologhoz ami a virtualizálás után beborulhat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6801) Alex123 válasza kraftxld (#6800) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm.
Banális hiba volt, a biosban nem volt átállítva egy kapcsoló...
Most elindul, betölt a rendszer, be is tudok jelentkezni a jelszóval DE most meg azt írja ki, hogy:
"Mióta aktiválták a számítógépen a windows rendszert, jelentősen megváltozott a hardver a gépben. ezek miatt a változások miatt a windows rendszert 3 napon belül újra aktiválni kell. ..."
A hálózat még nem megy, most épp azzal próbálok valamit kezdeni... :)

(#6802) kraftxld válasza Alex123 (#6801) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez még nagyon nagy cumi, mert ha van hálózat, lehet már akkor sem tudod aktiválni.
Csökkentett módban kell ügyködni vele.
Amikor legutoljára csináltam, túrtam valami ezer éves 3rd party toolt amivel ezt át lehet ugrani, nem volt egyszerű 3-4 éve sem ilyet bányászni az internet bugyraiból :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6803) Alex123 válasza kraftxld (#6802) üzenetére


Alex123
senior tag

Na, le is járt a 3 nap és nem indul el többet a virtuális gépen a rendszer...
Hiába töröltem és hoztam újra létre, kipróbáltam a VMBox-ot is, ott is ez a helyzet... :W

Hol tárolja a windows ennek a "beállítását", amit törölnöm kellene, hogy legalább ismét 3 napig elinduljon a virtuális gépen a server 2003-as cucc?
(jól gondolom, hogy a *.vhd képbe nem ír bele?)

Ha van valakinek ötlete, megköszönöm!

(#6804) Alex123


Alex123
senior tag

Megoldottam egy rendszer hibajavító telepítéssel... most 30 napom van már, hurrá!

Egy utolsó kérdés:
- a windows server 2003-as régi gépen volt egy rs232-es hardverkulcs egy alkalmazáshoz, azt egy rs232/usb átalakítóval szerintetek érdemes megpróbálnom a virtuális gép alatt, láthatja egyáltalán? /sajnos az új gépen már nincs fizikailag ilyen port... :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.