Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6101) Sotho válasza FireKeeper (#6098) üzenetére


Sotho
őstag

Oprendszer nem foglal sok helyet kb 6-7 giga a 32bites. nem is nagyon lesz több.
1 G rammal elég alapjáraton de ez attól függ mit futtatsz rajta :U
A távoli aszallal az a jó hogy több user is be lehet jelentkezve egyazon időben mindenki a saját felületét látja. (xp-nél meg kidob)
A procit meg a több alkalmazás egyidejű futtatása megeszi ha régifajta 1 magos én a 2 magost javasolnám, gyors háttértár, ill a wd raid editionjával jó tapasztalatom van megbízhatóság terén.
Baromi jó még driverek szempontjából, pl simán túlél egy alaplapcserét az os :D
Nyomtatómegosztás sem gond de ha a nyomtatót win 7 64 bit alól akarod használni a 2003-on keresztül kicsit trükközni kell ha nem megy de mindent a maga idejében...

(#6102) IldiB válasza Воланд (#6100) üzenetére


IldiB
csendes tag

A Total Commander az klienset használó userek profiljából működik.Értelemszerűen nem rendszergazdai joggal.

(#6103) Male válasza IldiB (#6097) üzenetére


Male
nagyúr

Ha egy könyvtárba nincs írási joga... akkor nem csak felülírni nem tud, de szerintem másolni sem tud oda semmit.... szóval itt inkább az a kérdés, hogy a TC-vel egyáltalán hogyan tudott oda másolni bármit?

(#6104) kraftxld válasza IldiB (#6102) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Male-nek igaza van, ha csak olvasási joga van normálisan beállítva se TC-vel se intézővel nem lehet bemásolni semmit.
Külön be kell állítani az olvasási jogot, és utána új bejegyzésként a file-okra csak a létrehozás-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6105) IldiB válasza kraftxld (#6104) üzenetére


IldiB
csendes tag

Teljesen igazatok van,de még így ez történik, én X aktásnak tartom.

(#6106) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis helpre lenne szükségem.
2003 Server üzemel nálunk, és gpo-ból script segítségvével szeretnék feltelepíteni programokat, nomeg előtte egy másikat eltávolítani.
A scriptek jól működve teszik a dolukat, legalábbis rendszergazdai jogosultsággal.
Azt, hogy tudom elérni,hogy a sima mezei usereknél is végrehajtódjon ez a folyamat, de nekik ügyebár alapból nincsen se telepítési, se uninstalálási joga.
Mintha valami ideiglenes rendszergazdai joggal kellene, de hirtelen ha agyon vernek sem jut eszembe.
Köaszi

(#6107) DopeBob válasza ticzi01 (#6106) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha nem user-re hanem gépre vonatkozna a startup script, az nem megoldás? Ott elvileg System felhasználóval fut nem lesz ilyen gond.

MZ/X

(#6108) ticzi01 válasza DopeBob (#6107) üzenetére


ticzi01
aktív tag

közben betettem a startupba de még anynit sem csinál mint eddig, vagyis nem idnítja el.
A script továbbiakban is jól működik, csak nem indítja el, de miért....

(#6109) DopeBob válasza ticzi01 (#6108) üzenetére


DopeBob
addikt

Jó helyen van a GPO? Számítógépekre vonatkozik? Nincs letiltva a PC ág?

MZ/X

(#6110) ticzi01 válasza DopeBob (#6109) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Reggel óta tesztelem sokkal elöbbre nem jutottam.
Csináltam két alap scriptet egy egyik csupán egy sima vbs script és egy üzenetet ír ki csupán az asztalra a másik meg egy könyvtárat hoz létre a c:/ alatt.

A tapasztalatom a következő:
Amikor a Felhasználó konfigurációja--->A Windows beállításai--->Parancsfájlok(Bejelentkezés,kijelentkezés)---> Bejelentkezés alá beteszem ezt a 2 fentebb említett scriptett akkor bejelentkezéskor midnen további nélkül megcsinálja,

De ha ugyan ezt a Számítógép konfigurációjá alá teszem be semmi.
Nem indul el nem látja tippem sincsen ettől kezdve, de valami alap dolog cseszegethet engemet szerintem....

(#6111) moonman válasza ticzi01 (#6110) üzenetére


moonman
titán

kliensbe domain adminnal belepve rsop.msc mutatja a szkriptedet a computer agban?

[ Szerkesztve ]

(#6112) ticzi01 válasza moonman (#6111) üzenetére


ticzi01
aktív tag

nem jelenik meg, de ha mezei userrel lépek be akkor nem is jelenhet meg mivel ott még futtatási joga sicnsen a felhasználónak.
de a felhasználó szintű dolgok lemennek a gépre.
Elvileg úgy kellene működni.hogy Konfigurációba betenni és ott a SYSTEM felhasználó összes jogval egyetembe elvégzi a kívánt műveleteket a telepítést és egyebeket.
Valahogy nem tudom összehozni....

(#6113) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Lényegében a probléma ugyan az.
Szeretnék scriptből egy programot feltelepíteni.
Eme programnak a telepítójét betettem a Netlogonba mivel azt az összes felhasználó eléri.
Hogyan szükségeltetik a dolgokat beállítanom, hogy az ott elhelyezett alkalmazás az user bejelentkezésekor a gépére felkerüljön/természetesen a script megnézi fenn van e már ha igen akkor nem tesz mást mint kilép/.
A felhasználóknak természetesen nicsnen telepítési joguk.
Akkor mi a teendőm valaki leírná lépésről lépésre hasznos opció lenne.
Részleteket fentebb már leírtam. Amenyniben kell még infó, hogy tudjatok segíteni leírom ami szükséges a tiszta kép kialakításához.

Köszi

(#6114) DopeBob válasza ticzi01 (#6113) üzenetére


DopeBob
addikt

A gépek is elérik?

Ezt mindenképpen Compter ágon kell szerintem csinálni, lehet, hogy a gép nem éri el a megosztást (hiszen ilyenkor még nincs bejelentkezett felhasználó)

Domain computers-nek is tudsz mondjuk olvasási jogot adni.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#6115) ticzi01 válasza DopeBob (#6114) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Az az igazán furcsa, hogy van egy NOD eltávolító script amihez semmiféle elérés nem szükséges és azt sem hajtja végre.
Csak nem értem miért.
A megosztásokhoz adtam engedéylt a gépnek elvileg elkell,hogy érje.

(#6116) DopeBob válasza ticzi01 (#6115) üzenetére


DopeBob
addikt

Azt a könytárat is elérik, ahol a script van? :F

Event log?

MZ/X

(#6117) ticzi01 válasza DopeBob (#6116) üzenetére


ticzi01
aktív tag

egyszerüen tippem sincen.
egyik kolegám azt mondta,hogy amikor a számítógép policy fut le akkor még be sincs jelentkezve a felhasználó, végülis logikus ha tényleg így van.
Akkro még a System felhasználónak van joga és akkor kellene neki midnenképpen végrehajtani a dolgokat amik a startup scriptben vannak.
De javítsatok ki ha tévedek.
Nagy szívás ha nem fog menni.

(#6118) DopeBob válasza ticzi01 (#6117) üzenetére


DopeBob
addikt

jobb gomb a mappán amiben a script van, Properties\Security\Advanced\Effective Permission
ide beírod valamelyik kliens gép nevét. Milyen jogai vannak?

Event logban nincsen semmi?

MZ/X

(#6119) ticzi01 válasza DopeBob (#6118) üzenetére


ticzi01
aktív tag

a mappára tettem egy megosztást.
a megosztásra megadtam a Mindnekinek midnen jogot pluszba az adott computernek is midnen jogot.
A biztonság fülön is a computernek midnen jogot.
Az usernek nem kell mivel a számítogépnél van a policy igazából semmi köze nicnsen a userhez. Ennek elötte kell még lefutni és amitn lefutott csak utánna töltené be a user dolgait.
Logba nicns semmi.

(#6120) ticzi01 válasza ticzi01 (#6119) üzenetére


ticzi01
aktív tag

nos megoldódott ma reggel.
kis "nagy" baki amit én követtem el a tesztgépet nem indítottam újra csupán ki/be jelentkeztem.
De teljesen jogos hiszen a gép akkor már régen be volt jelentkezve..

Köszi midnenkinek az ötleteket és a segítséget!

(#6121) CsodaPOK válasza ticzi01 (#6120) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha GPO-t piszkálsz, utána kliensgépen cmd-ben futtass mindig gpupdate /force -t.
Ez szólt is volna, hogy olyan beállítások változtak, amik érvényre jutásához újra kell indítani a PC-t.
Ugyanis a computer alapú beállítások a PC indulásakor jutnak érvényre. Ha gyors vagy (vagy lassú a kliens gép ;] ), akkor elcsíphetsz valami olyasmi szöveget, hogy "Applying computer policy". Itt rántja le és alkalmazza a computerre vonatkozó beállításokat.

(#6122) Elrond


Elrond
senior tag

azt hogy lehet megoldani hogy 1 user a céges levelezését kívülről ne láthassa, melyik portot kell letiltani neki?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6123) kraftxld válasza Elrond (#6122) üzenetére


kraftxld
nagyúr

????
Céges levelezés és "kint" alatt mit értesz?
OWA-ra ne tudjon belépni? Outlook Anywhere tiltva legyen? Exchange ????

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6124) Elrond válasza kraftxld (#6123) üzenetére


Elrond
senior tag

Bocs az kimaradt, igen 2003 exchange és az Outlook Webacces-t használjuk, na ezt kéne valahogy letiltanom hogy onnan ne férjen hozzá...

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6125) kraftxld válasza Elrond (#6124) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

To prevent an internal user from accessing Outlook Web Access, follow these steps:

In the Active Directory Users and Computers snap-in, open the user's Properties dialog box.
On the Exchange Features tab, click Outlook Web Access, and then click Disable.
Restart the IIS Admin Service.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6126) Elrond válasza kraftxld (#6125) üzenetére


Elrond
senior tag

köszi szépen, úgy látom rosszul kerestem... :B

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6127) bobsys válasza Elrond (#6124) üzenetére


bobsys
addikt

Exchange system manager, mailbox kivalaszt -> exchange task -> configure exchange features -> owa letilt

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6128) moonman válasza kraftxld (#6125) üzenetére


moonman
titán

"Restart the IIS Admin Service"

totál fölösleges, a beállítás azonnal (vagy legkésőbb 1-2 percen belül érvényre jut).

oké, hogy Microsoft, de nem kell folyton mindent újraindítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#6129) chuba


chuba
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy win server 2003 használok amin van egy csomó megosztott mappa,ezeket a mappákat hálózati meghajtóként csatoltam más gépeken, addig nincs is semmi gond, amíg ez a hálózati mappát használják a felhasználók, de van néhány felhasználó, aki más megosztott mappába szeret menteni, illetve annak a tartalmát nézegetni.

Az lenne kérdésem, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ezeket a mappákat csak ne lehessen lelistázni vagy beállítani, hogy csak azon a gépen lássák, amelyhez szánták/szántam.

(pl.: van 1 és 2 megosztott mappa a szerveren és azt szeretném, hogy az 1 mappát csak 1 gép lássa és tudja használni a 2 mappát csak 2 gép)

Előre is köszönök minden választ és tanácsot!

Üdv

(#6130) moonman válasza chuba (#6129) üzenetére


moonman
titán

alapvetően mindig userre vagy usercsoportra szokás korlátozni, nem gépfiókra (ami egyébként is nehézkes). egyszerűen a megosztási jogosultságokkal játszva, és szükség szerint felhasználói csoportok létrehozásával az AD-ben megoldhatod a dolgot.

szűkítheted még a dolgot, hogy bizonyos gépekbe csak bizonyos usereket engedsz belépni és így lényegében megoldottad a "gép szintű" korlátozást. ezt a felhasználók AD-tulajdonságlapján tudod beállítani az accounts fül "log on to" gombja alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6131) Elrond


Elrond
senior tag

Nekem tegnap lehalt az exchange.
Az event viewer azt írja hogy MSExchange Transport leakadt szerintetek ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6132) moonman válasza Elrond (#6131) üzenetére


moonman
titán

"leakadt" ?

(#6133) Elrond


Elrond
senior tag

Jött 1 ilyen hibaüzenet:

" This is an SMTP protocol log for virtual server ID 1, connection #5. The client at "218.19.130.74" sent a "xexch50" command, and the SMTP server responded with "504 Need to authenticate first ". The full command sent was "xexch50 1020 2". This will probably cause the connection to fail. "

Ez mitől lehet?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6134) kraftxld válasza Elrond (#6133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Need to authenticate first"
Itt van a kecske elásva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6135) Elrond válasza kraftxld (#6134) üzenetére


Elrond
senior tag

aha ez lesz az: [link]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6136) Elrond


Elrond
senior tag

sikerült megint a levelezőmnek lehalni (exchange 2003) ezt az üzenetet látom az event viewerben hiba: Netlogon kód: 5719

leírás:

Details
Product: Windows Operating System
ID: 5719
Source: NETLOGON
Version: 5.2
Symbolic Name: NELOG_NetlogonAuthNoDomainController
Message: This computer was not able to set up a secure session with a domain controller in domain %1 due to the following:
%2
This may lead to authentication problems. Make sure that this computer is connected to the network. If the problem persists, please contact your domain administrator.

ADDITIONAL INFO
If this computer is a domain controller for the specified domain, it sets up the secure session to the primary domain controller emulator in the specified domain. Otherwise, this computer sets up the secure session to any domain controller in the specified domain.

Explanation
The computer could not connect to the domain controller.

User Action
Do one or all of the following:

Review the Windows error code in the original message. This information might help you determine what caused the problem.
Verify that general network connectivity is available. For instance, check file shares, network printers, or availability of the Internet to verify that your computer has network connectivity.

Version: 5.0
Symbolic Name: NELOG_NetlogonAuthNoDomainController
Message: This computer was not able to set up a secure session with a domain controller in domain %1 due to the following:
%2
This may lead to authentication problems. Make sure that this computer is connected to the network. If the problem persists, please contact your domain administrator.

ADDITIONAL INFO
If this computer is a domain controller for the specified domain, it sets up the secure session to the primary domain controller emulator in the specified domain. Otherwise, this computer sets up the secure session to any domain controller in the specified domain.

Explanation
The computer could not connect to the domain controller.

User Action
Do one or all of the following:

Review the Windows error code in the original message. This information might help you determine what caused the problem.
Verify that general network connectivity is available. For instance, check file shares, network printers, or availability of the Internet to verify that your computer has network connectivity.

ez vajon mitől lehet?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6137) Elrond válasza Elrond (#6136) üzenetére


Elrond
senior tag

előző üzenetre valaki tud megoldást, nem egészen világos mi a gondja?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6138) Elrond


Elrond
senior tag

Azt hogy tudom beállítani, hogy egy adott user teljes mailbox-át lássam?
Addig tiszta hogy az hogy active direcdtoriban hozzá kell adni a személyt, és utána nálam kell beállítani valahogy, de nem emlékszem hogyan kell! régen csináltam már...

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6139) kraftxld válasza Elrond (#6138) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6140) Elrond válasza kraftxld (#6139) üzenetére


Elrond
senior tag

köszi a linket, valami nem jó, mert ugye az active dir-ben beállítom rendesen ahogy le van írva,
de amikor az outlook-omhoz akarom rendelni mint új mailfiók, akkor ott IMAP-ot választok,
de az incoming, és outgoing szervernek mit kell beírni?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6141) kraftxld válasza Elrond (#6140) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6142) Elrond válasza kraftxld (#6141) üzenetére


Elrond
senior tag

na megvan ez az utolsó link segített, nekem office 2003 alatt a: tools/email accounts katt, aztán view or change - bepipál, majd utána change, more settings, és az advanced fülön add és a kívánt ember neve beír! ennyi!

[ Szerkesztve ]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6143) kraftxld válasza Elrond (#6142) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel egyszer sem írtál konkrét termékverziót, így random linkek jöttek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6144) Elrond válasza kraftxld (#6143) üzenetére


Elrond
senior tag

igaz :B

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6145) canniball


canniball
nagyúr

Népmesei számú kérdés következik:
1. A c:\WINDOWS\$NtUninstallKB...$ mappákat itt is szabad-e törölni?
2. A c:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download mappát (vagy annak tartalmát) szabad-e törölni?
3. Van-e még olyan hely ahol büntetlenül lehet takarítani?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6146) Sotho válasza canniball (#6145) üzenetére


Sotho
őstag

Szabad, de a ccleaner is megcsinálja ha bejelölöd neki (javítás eltávolítók)
Software distribution download mappájába letöltődött updateket is lehet.

(#6147) canniball válasza Sotho (#6146) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6148) Elrond


Elrond
senior tag

Az mitől lehet hogy néha az office 2003 alatt (angol) néha egy-egy email szövegében ilyen kockák vannak: "...hogy mᲠnem aktuᬩs, ��� nem venn髠r鳺t a mai interjn..."
Gondolom a fontokon kéne valamit állítani csak nem tudom hogy mit?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#6149) kraftxld válasza Elrond (#6148) üzenetére


kraftxld
nagyúr

MS + Gmail elbakta, MS hotfixezte, elvileg nem megy, Gömöri Zoltán kollega megcsiálta event sink-el, moonman meg nemrégiben előtúrta: [link]
Ha megy, a készítő megérdemel egy üveg sört :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6150) Elrond válasza kraftxld (#6149) üzenetére


Elrond
senior tag

Ok átállítottam, mindjárt ki is próbálom, már csak cím kéne hova küldjem a sörikét ;)

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.