Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6551) sesomaru1989 válasza sesomaru1989 (#6550) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem hiszem el megvan a hiba oka....

(#6552) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sírni tudnék......
:W :W :W :W :W :W :W :W
Rendszergazdaként belépve egyből engedélyezve lett a DHCP IPv4 kapcsolat......

(#6553) FLx válasza sesomaru1989 (#6552) üzenetére


FLx
addikt

Na mondjuk az nem árt, ha domain admin vagy ehhez. :D

(#6554) sesomaru1989 válasza FLx (#6553) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ekkora debilt mint én nem hordott a hátán a Föld, azért köszönöm szépen a segítséget, tény h nem igazán értek hozzá, csak probálkozom.....
Abban még tudnál segíteni h szeretnék még létrehozni egy backup szervert, gondolom ha egy hálón van a két szerver, akkor látniuk kellene egymást?, és nem jelent gondot a biztonsági mentés, vagy statikus IP-vel kapcsolattal kell megoldani ezt?
Természetesen egy tartományban is lenne minden.

(#6555) FLx válasza sesomaru1989 (#6554) üzenetére


FLx
addikt

Attól függ milyen megoldást tervezel. Ha mondjuk a beépített Windows backup játszik, akkor létrehozol egy virtuális gépet a tartományban amin lesz egy file share, és oda mentenek a gépek. Itt elég lehet ha DNS-ből feloldja a két szerver egymás nevét és elérik egymást. IP lehet statikus és dinamikus is.

(#6556) sesomaru1989 válasza FLx (#6555) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Nagyon jó. Igen a beépített Windows backup szeretném használni, és a szerverről szeretnék menteni a Backup szerverre. , valamint lennének megosztási mappák a kliensek számára, és ezt is szeretném egy küllön backup szerverre menteni. (nem én találtam ki,ez a feladat sajna...), szal lenne egy teljes szerver mentés, meg egy megosztási mentés is.

(#6557) havri1 válasza kraftxld (#6534) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm, akkor váltogatok itt majd :)

havri

(#6558) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Windows server 2003 SP2 Standard Editional kapcsolatban szeretnek feltenni egy kerdest.
Mostanaban a kezeles/esemenynaplo/biztonsagi naplok kozott rengeteg sikertelen esemeny van.

Masodpercenkent 5-6 sikertelen bejelentkezes tortenik egy bizonyos gepre 3-as tipusu (esemeny azonosito 539). Szamomra azert erdekes mert lehetetlen, hogy valaki ennyiszer probal sikertelenul bejelentkezni. Napok ota ez a problema es minden nap mas gepnel fordul ez elo. Kerlek segitsetek.

Annyit mar kideritettem a 3as tipusu bejelentkezes halozaton keresztul torteno bejelentkezes, pl megosztott mappa elerese stb.

Udv tacsek

(#6559) bobsys válasza tacsk0 (#6558) üzenetére


bobsys
addikt

egy reg elfeledett program ami meg mondjuk egy jelszo valtoztatas elott ment, azota meg ugye nem tud belepni a gepre, mappat megnyitni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6560) FLx válasza tacsk0 (#6558) üzenetére


FLx
addikt

Aztán vírusok nem-e garázdálkodnak ott? Illetve azonosítani kéne az accountot amivel próbálkozik, aztán onnan visszanyomozni, hogy mi próbálkozhat vele.

(#6561) tacsk0 válasza FLx (#6560) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

Talat virus volt, miota orvosoltam a problemat nincs islyefajta rendelenesseg...
Koszonom a segitseget!

Udv Peti

(#6562) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A Wsus kiszolgálónak be kell léptetve lennie a tartomáyba, vagy sem ?
A tartomány vezérlő egy server 2003 a wsust server 2008 r2 re tettem.
A wsus gépen semmi más nem fog futni.

Wsus-t lehet használni tartomány nélkül is ?

Unom, ha csinálok egy gépet és mindig a frissitésekre várok órákat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6563) FLx válasza Core2duo6600 (#6562) üzenetére


FLx
addikt

Nem kötelező, de ajánlott. Milyen okból nem akarod tartományba léptetni?

(#6564) Core2duo6600 válasza FLx (#6563) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csupán azért, hogy ő saját maga rendesen frissüljön a MS től.
És utána már ossza a frissítéseket a hálózaton.

Most jelenleg szedi le a frissitéseket. 80 gigból 40 et szedett le, azt nem értem, hogy ami régi és lejárt, az minek letölteni.

De egy mozdulattal be lehet tenni, nem jelent problémát.

1.
Hogy célszerű a csoport házirendet beállítani a wsus hálózatához.
A wsus on belül csak jelenleg csak 2 számítógép csoportot használunk az unassigned en kivül.
A serverek - et. és a clients- eket.

2.
Olvastam azt is, hogy célszerű többet is használni pl, egy kliens test-et, amivel lehet ellenörizni, hogy okoz-e gondot a frissités telepítése az egyéb progranok esetében.

No ezt hogy kell beállítani ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6565) FLx válasza Core2duo6600 (#6564) üzenetére


FLx
addikt

Az indoklást nem értem, semmi köze ennek a tartományi tagsághoz. Ha 80 gigát tölt le, akkor ott valamit nagyon rosszul állítottál be az elején. Nem kell minden szoftvert és kategóriát beixelgetni, de mondjuk amúgy sem szedi le ami nem approved.

Beállítás annyi, hogy létrehozol annyi házirendet amennyi WSUS csoport van, és hozzárendeled őket szervezeti egységekhez.

(#6566) Core2duo6600 válasza FLx (#6565) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ami be van x elve :

Exchange 2007
Office 2003 - 2013
Silverlight
Skype for windows

Windows 7
Windows 8
Windows Defender
Windows Drivers
Windows Server 2003
Windows Server 2008 R2
Windows Vista
Windows Xp

A Classfictionsnál minden be van pipálva
Nyelvre angol és magyar van megadva !

Azt mondjuk nem egészen értem, hogy az automatic aprovals ban mi a helyes beállítás?
Ha a Product and Classfiction nál ki van választva, hogy mik kellenek, akkor az automatic aprrovalnál miért lehet még egyszer kiválasztani, avagy miért van itt is ilyen lehetőség.
a kutya lehet, hogy itt van elásva, és lehet, hogy itt van valami rosszul beállírtva !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6567) balu999


balu999
tag

Üdv

Belső hálózat:
Szeretnék egy filemegosztást csinálni egy windows server 2003-as és egy windows 7-es gép között.
Nem egészen tudom ,hogy csináljam. Első nekifutásra win7-ről totalcommanderen keresztül próbáltam elérni a win2k3-as gépet. Jelszót kért a csatlakozászhoz , beírtam azt a jelszót amivel be szoktam jelentkezni a gépre. Jó az a jelszó vagy meg kell adni egy hálózati jelszót?Ha meg kell adni egy hálózati jelszót akkor azt hol kell? A 2 gép azonos hálózaton van.

FTP:
Win2k3-ban iis-ben csináltam egy ftp-t. Megadtam a mappa helyét és az ip-t amivel elérjem.Belső ip-t adtam meg , mert belső hálózaton próbáltam volna ki.Totalcommander-ben próbáltam ftp-vel elérni win7-es gépről de nem sikerült csatlakozni.

Mit csináltam rosszul?

(#6568) Core2duo6600 válasza balu999 (#6567) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2.
FTP nek mi a filezilla kiszolgálót használjuk.
Amióta ezt azóta nincs gond az ftp vel.

1.
Tartományi hálózat van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6569) balu999 válasza Core2duo6600 (#6568) üzenetére


balu999
tag

2. w2k3 saját ftp kiszolgálója nem jó?
1. az hol állítom be?

(#6570) balu999 válasza balu999 (#6569) üzenetére


balu999
tag

Közös tartományt nem tudtam beállítani , ha bármit beírtam valami hiba üzit kapta.
De a közös munkacsoportot beállítottam , azzal sikerült megoldani a file megosztást.

(#6571) Core2duo6600 válasza balu999 (#6569) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Sok felhasználóval, bonyolult jogosultásgokkal, bezavarodott nálunk.
Ha egyszerű dolgot akarsz, akkor jó lehet

Meg azért is jobb mást használni, mert így nem kell az aktiv directory ba felvenni a usert, tartományt feltételezve

A tartományt úgy értettem, hogy tartomány vezérlő - e a vas

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6572) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Mi annak a modja h egy win 7-es gepet kliens oldalon egy winserver2003-as tartomanyba tegyek?

Koszi,
sgx

(#6573) InfiniteReality válasza sgx (#6572) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pont ugyanúgy kell mint XP-nél. Ott ahol a gépet is átneveznéd, meg lehet adni milyen tartományba lépjen be.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6574) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Kedves Kollégák!

A segítségeteket kérném, méghozzá abban, hogy egyetemi hallgató vagyok és egy féléves feladat keretében kellene virtuális környezetben, windows szerver linux kliensekkel vagy Linux szerver windows kliensekkel (mindkét feladatban más más részfeladatok) összereszelni. A helyzet az hogy nagyon még nem foglalkoztam szerver konfigurálással, csak nagyon felületesen és egy kezdő számára melyiket tudnátok ajánlani, windows szerver vagy inkább linux szerver?

A feladatok : [link]

(#6575) bugizozi válasza BaziJoe00 (#6574) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz a második feladat tűnik a legkönnyebbnek, Win servert könnyebb konfigolni, mint linuxosat, bár ez egyéni vélemény

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6576) DopeBob válasza bugizozi (#6575) üzenetére


DopeBob
addikt

szerintem meg elég "érdekesen" megfogalmazott feladatok :(

egyik rosszabb, mint a másik

MZ/X

(#6577) BaziJoe00 válasza bugizozi (#6575) üzenetére


BaziJoe00
tag

Köszönöm a választ akkor a második feladat lesz az esélyes

(#6578) bugizozi válasza BaziJoe00 (#6577) üzenetére


bugizozi
őstag

Azért remélem nem 2003-as évjáratút fogsz tanulni :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6579) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tisztelt kollégák!

Esetleg tudtok ajánlani valami jó szerver monitorozó programot win 2008 alá?

(#6580) FLx válasza BaziJoe00 (#6579) üzenetére


FLx
addikt

Mit kell monitorozni, mennyi gépen, mennyi pénzért?

(#6581) BaziJoe00 válasza FLx (#6580) üzenetére


BaziJoe00
tag

"A windows szerver állapota (load, tárhely, stb.) legyen monitorozva"
Magán a win szerveren, ingyen mivel beadandó HF!

(#6582) kraftxld válasza BaziJoe00 (#6581) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az stb-be elég sokminden belefér.
Úgy látszik ez a Szeptember már csak ilyen, hogy jönnek az idiótábbnál idiótább sulis kérdések :)
Ha van hozzá licensz és tartomány van, akkor mondjuk SCOM-ot érdemes, de ha kis pénz kis foci van akkor meg lehet próbálni mondjuk powershell scriptekkel ütemezett feladatokban megcsinálni azt amit már más 1000x megoldott :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6583) DopeBob válasza BaziJoe00 (#6581) üzenetére


DopeBob
addikt

SpiceWorks

ennyi egyébként, hogy legyen monitorozva? Indítsd el nekik a task managert... :D

MZ/X

(#6584) BaziJoe00 válasza DopeBob (#6583) üzenetére


BaziJoe00
tag

Köszönöm a válaszokat, elnézést lehet hülyeséget kérdezek de ez az SCOM ez most be van építve a szerverbe tehát alapból benne van vagy le kell tölteni valahonnan?
amit a másik kolléga ajánlott az most ki is próbálom!

(eddig még nem foglalkoztam win serverrel ezért valószínűleg lesz egy két olyan kérdésem amitől a guruk valószínűleg fejre állnak)

(#6585) bobsys válasza BaziJoe00 (#6584) üzenetére


bobsys
addikt

windows performance monitor, az bepitett

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6586) FLx válasza kraftxld (#6582) üzenetére


FLx
addikt

Érdekes tanár is lehet, aki ekkora baromságokat ad házi feladatnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#6587) kraftxld válasza BaziJoe00 (#6584) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs beépítve, különálló termék.
De megnézheted pl a nagios-t is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6588) BaziJoe00 válasza kraftxld (#6587) üzenetére


BaziJoe00
tag

Okés köszi szépen megnézem

(#6589) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Talán ide illik a problémám a legjobban.
Adott egy virtuális PLC (embedded controller) amin "Windows 2003 embedded edition" fut.
Ez egy 10x10x10cm-es box 1 lan kimenettel és 2 USB-vel.
Távoli asztallal használtuk mindaddig amíg valaki le nem tiltotta a hálózati kapcsolatoknál a helyi hálózati kapcsolatokat :W .
Most működik, teszi is a dolgát de kellene állítani rajta. Kikapcsolni, újra indítani csak hétvégén lehetne, de újra rakni nem tudom mert nincs hozzá oprendeszerem (telepítve kaptuk).

Ötleteim:
1. Viszek egy billentyűzetet és egy laptopot és megpróbálom leutánozni a lépéseket vakon.
(Bejelentkezés, hálózati kapcsolatok, engedélyezés) Ide jól jönnének billentyűzet kombinációk (már ha vannak)

2. USB hálókártya. Olyan kellene ami teljesen plung and play és kap egy default ip-t, de van ilyen?

3. USB-s monitor kimenet. Van egy eGPU foglalaltom ha jól tudom akkor ez megy USB-n is csak azért használják PCI express slotban mert sokkal gyorsabb.

4. Csökkentett mód hálózattal. Ilyenkor van távoli asztal? Mert vakon ez sem ér sokat.

Ötletek, vélemények minden jöhet.
Segítséget előre is köszönöm! :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#6590) Devil Gelo


Devil Gelo
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, idén kezdtem szeptemberben rendszergazdai pályafutásom.

Windows Server 2003 található a szervergépen, de le szeretném cserélni 2008 r2-ra. Ezt a szervert fel is telepítettem (másik, újabb hardverre, tehát a régi megvan tartaléknak), mindent beállítottam, de a régi szerveren meglévő kliens felhasználók (kb 300db) neveit nem szeretném újra begépelni AD-be. Esetleg van rá mód, hogy átvigyem export/import módon az új gépre GP-vel együtt?

üdv.: Gelo

Samsung S23 Ultra

(#6591) kraftxld válasza Devil Gelo (#6590) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán másik DC-t kell hozzáadni a tartományhoz, és az átreplikál mindent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6592) Devil Gelo válasza kraftxld (#6591) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszönöm a gyors választ, akkor be üzemelem, és megpróbálom. :R

Esetleg egy másik problémára is hátha ilyen gyorsan kapok választ.
Adott X felhasználó (iskoláról van szó) és le szeretnék tiltani pár weboldalt, de olyan módon, hogy vissza lehessen vonni egyszerűen, és ha kell akár felhasználó szinten tudjam állítgatni. (tűzfal emiatt nem játszik, se a router konf :( )

Samsung S23 Ultra

(#6593) kraftxld válasza Devil Gelo (#6592) üzenetére


kraftxld
nagyúr

TMG 2010-et kaptok tisztaszoftverben, azzal simán meg lehet csinálni, igaz annak külön vas vagy külön virtuális gép kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6594) Devil Gelo válasza kraftxld (#6593) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszönöm, hol tudok ennek utánajárni, hogy nálam legyen a megfelelő szoftver? :F

Samsung S23 Ultra

(#6595) kraftxld válasza Devil Gelo (#6594) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6596) InfiniteReality válasza Devil Gelo (#6592) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyszerű, favágó de működő módszer lehet még a hosts file átírása policyból / logon scriptből. Ha a usereknek nincs admin joguk, nem tudják átírni :)
www.website.com 127.0.0.1 és máris nem megy.
Mondjuk a facebooknál olyan 4-5-6 bejegyzés kell, de letiltható onnan az is.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6597) kraftxld válasza InfiniteReality (#6596) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez tényleg elég favágó :D Meg sajna az ilyen kéréseket nehéz vele teljesíteni, hogy "jólvan gyerekek, mert ilyen ügyesen rajzoltatok két vonalat paint-ben, az óra végi 10 percben lehet f@szbookozni"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6598) Devil Gelo válasza InfiniteReality (#6596) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszi, ezt a módszert ismertem, de visszacsinálni csak újbóli bejelentkezéssel és másik loginscriptel lehet :(

szerk.: kraftxld: igen valami hasonlót kéne megoldani :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#6599) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy mik azok a dolgok amiket egy fő szerverre érdemes telepíteni(pl. AD, DNS, DHCP, vagy Files Server stb.) és mik azok a dolgok amiket inkább érdemes külön kiszolgálón (akár egymástol is külön) üzemeltetni (pl. WSUS server, Exchange server, ISA server stb.)
tehát pl.
Fő szerver: AD, DNS, DHSCP, File Server stb.
2. szerver: Exchange server
3. szerver: ISA server
4. szerver: WSUS server
mi az ami a másikkal mehet nyugodtan egy kiszolgálón stb.

[ Szerkesztve ]

(#6600) bobsys válasza donatel (#6599) üzenetére


bobsys
addikt

1. Ad, dns, dhcp
2. File, print server, WSUS
3. Isa
4. Exchange

+1 server a masik Ad, Dns szerepkornek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.