Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) bobsys válasza gege71.hu (#5350) üzenetére


bobsys
addikt

eleg, a lehetosegek
ket azonos nevu gep van a halozaton
kell egy WINS server a halozatra, ha van akkor nyomj egy cleant ra illetve add ki a nbtsat -r parancsot (nbtstat -an parancs serveren megmutatja konkretan melyik nev okozza a problemat, ezt keezel kitudod torolni a winsbol majd nbtstat -r parancs)
imageltek gepek vannak ? ha igen akkor az okozza a gondot hogy a SIDjuk ugyanaz
rossz az IP subnet maskja
egy regi halokartya ami nem lett eltavoltiva szabalyosan csak ki lett kapva a gepbol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5352) gege71.hu válasza bobsys (#5351) üzenetére


gege71.hu
addikt

Helló!
Kösz. Eddig ezt műveltem konzolban ezzel az eredménnyel:

Microsoft Windows [verziószám: 5.2.3790]
(C) Copyright 1985-2003 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>nbtstat -an

Helyi kapcsolat:
Csomópont IP-címe: [XX.XXX.XXX.127] Hatókör azonosítója: []

NetBIOS helyi névtáblázat

Név Típus Állapot
-------------------------------------------------
ittaszerveremneve <00> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <00> CSOPORT Regisztrált
ittaszerveremneve <20> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <1E> CSOPORT Regisztrált

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>nbtstat -r

NetBIOS névfeloldási és regisztrációs statisztika
-------------------------------------------------

Szórással feloldva = 20
Névkiszolgáló által feloldva = 0

Szórással regisztrálva = 17
Névkiszolgáló által regisztrálva = 0

Szórással feloldott NetBIOS-nevek
------------------------------------------
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
SEEDWORLD4
ezek itt egy másik gép neve..ezzel akadhatott valami, de fingom nincs ez kié..nyilvan a szerverteremben ez is rajta van a gerincen.

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>nbtstat -an

Helyi kapcsolat:
Csomópont IP-címe: [XX.XXX.XXX.127] Hatókör azonosítója: []

NetBIOS helyi névtáblázat

Név Típus Állapot
-------------------------------------------------
ittaszerveremneve <00> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <00> CSOPORT Regisztrált
ittaszerveremneve <20> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <1E> CSOPORT Regisztrált

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>

A wins kezeloablakaban hol van a clean? Illetve esetleg milyen idiota magyar forditasa lehet? Nem akarok hulyeseget "aktivizalni", de nem vagyok benne biztos melyik lehet.

Egyébként a gép benn Victor Hugoban szerverteremben, semmi extra feladata nincs, tavoli juzerek fileokat ftp-znek fel-le, néha remote desktop, de semmi egyéb.

gege

[ Szerkesztve ]

(#5353) bobsys válasza gege71.hu (#5352) üzenetére


bobsys
addikt

csinalhatsz egy olyat, hogy nbtstat -A es a masik IP, ez elvileg megmondja a masik gep nevet
de erdekes a dolog, foleg ha te csak egyetlenegy gepet uzemeltetsz akkor elvileg masoknak mas subneten kene logniuk
a wins clean magyarul nemtudom mi, de a lenyeg, hogy torli a wins adatbazis tartalmat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5354) gege71.hu válasza bobsys (#5353) üzenetére


gege71.hu
addikt

C:\Documents and Settings\Rendszergazda>nbtstat -a XX.XXX.XXX.218
(ez az idegen gép ip cime)
Helyi kapcsolat:
Csomópont IP-címe: [XX.XXX.XXX.127] Hatókör azonosítója: []
(ez a sajat szerver ip cime)

NetBIOS távoli számítógépnév táblázat

Név Típus Állapot
---------------------------------------------
SEEDWORLD4 <00> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <00> CSOPORT Regisztrált
SEEDWORLD4 <20> EGYEDI Regisztrált
MUNKACSOPORT <1E> CSOPORT Regisztrált
MUNKACSOPORT <1D> EGYEDI Regisztrált
..__MSBROWSE__.<01> CSOPORT Regisztrált

MAC-cím = 00-26-18-D0-5C-62

Beszarás, még a mac címe is megvan :Y
ez tényleg érdekes, na asszem hivom a supportos csávót, hogy ez mia a fakk, mert szerintem se kéne igy lennie.

kösz az eddigi segítséget! :R
gege

(#5355) Macibook


Macibook
tag

Hello!

Lenne par kerdesem 2003 serverrel kapcsolatban hatha ti tudtok segiteni.

1.
Egy Linksys Wrt610n es routeren hogy tudom a port forwardingot beallitani hogy tavoli asztallal tudjak a szerverre csatlakozni?

2.
Kovetkezik az elsobol hogy az igy forwardolt porton akar vpn kapcsolodas is mehet ha jol tudom?

3.
Ha domaint beallitom akkor a vendeg gepek mivel a router lep fel a netre bejelentkezes nelkul tudnak netelni ugye?

Elore is koszonom a valaszotokat

(#5356) bobsys válasza Macibook (#5355) üzenetére


bobsys
addikt

1. [link] keresd meg a routeredet, le van irva a port forward
2. vpn akkor megy ha vpn kepes a router
3. igen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5357) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Hogy lehet different PID-t beallitani egy service-nek?

Minden reboot utan az egyik serveren a DNS server service "elveszi" az IAS service PID-jet es nem indul el... Meg kell allitanom a DNS server service-t es akkor elindul az IAS.. Sajnos 2003 es nem tudok kesletetest beallitani a DNS service-re....

(#5358) bobsys válasza Hedgehanter (#5357) üzenetére


bobsys
addikt

DNS service startot manualra rakod es egy utemezett script inditja az IAS utan?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5359) Hedgehanter válasza bobsys (#5358) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Valami elegansabbra gondoltam... :DDD

(#5360) bobsys válasza Hedgehanter (#5359) üzenetére


bobsys
addikt

ez teljesen elegans, csak az adminok tudjak, a tobbieknek legyen eleg, hogy mukodik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5361) Hedgehanter válasza bobsys (#5360) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mondjuk ez jobban mutat.... :D

(#5362) bobsys válasza Hedgehanter (#5361) üzenetére


bobsys
addikt

jahat akinek van event log bejegyzese :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5363) Hedgehanter válasza bobsys (#5362) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Persze meg nem a PID-t veszi el hanem a UDP portot... :D Csak a PID alapjan kellett megkeresnem a service-t es bekavart.... :D

Sosem igazan erdekelt miert tortenik csak: stop the DNS, start the IAS, start DNS... :D

[ Szerkesztve ]

(#5364) bobsys válasza Hedgehanter (#5363) üzenetére


bobsys
addikt

akkor megvan
hulye (eredeti) kerdesre, hulye valasz :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5365) Speederer


Speederer
senior tag

Előre leszögezem, hogy kezdő vagyok a témában, kéretik így állni az esetleges segítségadáshoz. :)

Virtuális gépeken próbálkozom win szerver 2003-al, isa-val és xp-vel, és úgy érzem a dns miatt nem kerek a történet. Tehát van 3 gép, kb ezekkel a beállításokkal:

1.: alap win2k3, rajta az isa 2006. 2db hálókártya az 1ik a belső hálózat felé (local only), a másik pedig a net felé. Előbbinek 192.168.65.2 az ip-je (átjáró nincs, dns 65.1), utóbbinak pedig a router osztja dhcp-n (1.130 a vége)
2.: win2k3 dhcp-vel, dns-el, active dir-el. 1db hálókártyával, aminek 65.1 az ip-je (a 192.168-at nem írom ki a továbbiakban). Átjáró 65.2, dns perpill 1.1 (router ip-je)
3.: win xp 1 hálókarival. Ennek a 2-es gép osztja az ip-t (65.3), az átjárót (65.2), a dns-t (1.130)

Szal azt szeretném elérni, hogy az ISA szabályok mellett lehessen netezni az xp-s gépről, meg akkor már a szerverről is. Az 1-es gépről minden megy szépen, miután az ftp és http szabályokat felvettem. A gond ott kezdődik, hogy a netet (weboldalt) a másik 2 gépről csak úgy érem el, ha pl a google ip-jét beírom, akkor bejön az oldal, de a google.hu-ra nem. Ha jól sejtem, akkor proxy-n keresztül kellene, böngészőben megadva az isa szerver nevét és portját (8080). De ezeket beállítva még annyira sem működik a net, szóval ip-vel sem jön be semmi.
Isa-n engedtem mindenfelé a pinget, de az is csak ip-kre működik, ezért gondolom a dns-ben nem oké vmi. Na de mi?! :U Már minden fentebb említett ip-t próbáltam beállítani (elsősorban a szerveren), de csak nem akarja az igazat.
Végülis mit is kellene beállítani dns-nek? És miért is kell a proxy?

Köszi előre is! :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5366) Hedgehanter válasza Speederer (#5365) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A DNS miert a router ip-je 1.1? Nem a server kellene hogy legyen 65.1?

(#5367) Speederer válasza Hedgehanter (#5366) üzenetére


Speederer
senior tag

Hm, és tényleg! :R Köszi a segítséget!
Beállítottam a 65.1-et a szerveren dns-nek, és hogy a dhcp is azt ossza. Kapásból jó lett mind2n.
Bár a DNS-nél a továbbítóknál az 1.1 maradt benn még tegnapról. Végülis működik, de oda "hivatalosan" mit kellene beírni?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5368) kraftxld válasza Speederer (#5367) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó az 1.1, esetleg még a szolgáltató dns szervereit lehet ide felvenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5369) Speederer válasza kraftxld (#5368) üzenetére


Speederer
senior tag

Rendben, köszi.

Viszont máris akadt 1 újabb problémám:
Az ftp továbbra sem megy domain névvel. Totalcmd azt mondja, hogy nem találja a kiszolgálót. Ha pedig IE alól próbálom beírni pl az ftp.atw.hu-t akkor ezt kapom:
A(z) 'ftp://ftp.atw.hu/' mappa írásvédett, mert a proxykiszolgáló nem enged teljes hozzáférést.
A fájlok áthelyezéséhez, beillesztéséhez, átnevezéséhez vagy törléséhez más proxyt kell használnia. A proxy megváltoztatásával kapcsolatos további információért keresse meg a rendszergazdát.

Miután ezt leokézom, bejön az isa alap error oldala, pontosabban a forrása.

Ezt hogy tudnám orvosolni?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5370) kraftxld válasza Speederer (#5369) üzenetére


kraftxld
nagyúr

20,21-es port ki van nyitva outbound-ra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5371) Speederer válasza kraftxld (#5370) üzenetére


Speederer
senior tag

Azt hogy is kellene? :B

Amúgy ip-vel megy az ftp is. Viszont pingelni szintén csak ip-t tudok. Akkor vmi még mindig nem lenne kerek a dns-el? :U

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5372) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bocsi, csak az angol isa-t ismerem (amúgy van magyar is?)
new firewall rule, from internal to external, allow port 20 és 21. Szerintem van rá előre definiált protokoll is, így nem kell magadnak megcsinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5373) Speederer válasza kraftxld (#5372) üzenetére


Speederer
senior tag

Nemtom van-e magyar, nekem is angol. (szerver az magyar)

Így csináltam amúgy:
Firewall policy jobb gomb / Új / Access rule / megadtam neki vmi nevet / Allow / hozzáadtam az FTP protokollt (az ftp szervert azt nem) / Source-nak megadtam az Internal-t és a Local Host-ot / Destination-nek az External-t / engedélyeztem az összes júzerre, aztán kész

Az ISA-s szerverről viszont minden rendesen működik. Tudok pingelni domain-t is, és az ftp is megy ugyanígy.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5374) kraftxld válasza Speederer (#5373) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha jól emlékszem kell a 20-as port is, mert az alap csak a 21-et rakja be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5375) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok,kéne egy kis segítség,van gy Xerox hálózatos nyomtató és sehogy nem tudok neki ip-t adni ,nem látom sehogy SBS2003,DHCP.Még sose volt ilyen nyomtató a hálózaton hogyan kell beállítani? :R

(#5376) kraftxld válasza MTbc (#5375) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tesztoldal kinyomtat, ip cím megnéz, egyik gépet manuálisan átállít, webes konfigra föl, ip cím megváltoztat, gép ip címe visszarak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5377) MTbc válasza kraftxld (#5376) üzenetére


MTbc
senior tag

Ez oké de hiába állítom be hogy DHCP-n kapja a szerver nem ad neki IP-t.DHCP-n nem kell állítani valamit? :R

(#5378) kraftxld válasza MTbc (#5377) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hálózati nyomtatóknak általában fix ip-t adunk, dhcp-ból meg exclude listára rakjuk a címet.
De a nyomtató webes részén biztos van mód dhcp-t kiválasztani ha nagyon szeretnéd. Haladók megpróbálhatják telnettel is bekonfigolni :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5379) MTbc válasza kraftxld (#5378) üzenetére


MTbc
senior tag

Statikussal indítottam de semmi (exclude =fenntartások?) IP,tartomány,átjáró mind meg van de még sem látja.Bérletnél inaktív Típusa DHCP helyett meg "Nincs".Ennyire nem lehetek béna.

(#5380) MTbc


MTbc
senior tag

Most már minden gép látja és mindehol van WebConfig,csak nyomtatni nem tud róla senki,ez miért lehet?Elvileg nicns megtiltva sehol. :R

(#5381) MTbc


MTbc
senior tag

Mit keresek vagy hol a hibát?Ez Információnak van megjelölve,de nem tudom már EVent ID 10 Source: Print.
" A dokumentum (3472, Tesztoldal ami rendszergazda tulajdonában van) a következő nyomtatón és porton keresztül került nyomtatásra: Xerox Phaser 6125N, port: IP_10.0.0.250. A méret bájtban: 0; nyomtatott oldalak: 1"

De nem nyomtat semmit,10.0.0.250, él mert működik a WebConfig is. :R
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5382) Macibook válasza bobsys (#5356) üzenetére


Macibook
tag

Hello!

Koszi a segitseget a tavoli asztal tokeletesen megy. A problemam egyedul az hogy a vpn beallitasa nem akarodzik osszejonni. Bealitom a szabalyt minden oksa de mikor letrehozza szetlovi az osszes halozati beallitast es a neztet sem latja. Erre tudtok vmi otletet?

(#5383) kraftxld válasza Macibook (#5382) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ki kell szedni a pipát a default gateway on remote network elől. A vpn tulajdonságanál a tcpip spec beállításainál találod.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5384) kraftxld válasza MTbc (#5381) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima usb-n keresztül nyomtat? Jó drivert raktál fel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5385) Macibook válasza kraftxld (#5383) üzenetére


Macibook
tag

Koszi bemegyek kiprobalom, mert itthonrol most el sem erem a szervert...

A vpn ugyanazon a porton megy mint a remote desktop vagy azt kulon porton kell beallitani a routeren?

[ Szerkesztve ]

(#5386) MTbc válasza kraftxld (#5384) üzenetére


MTbc
senior tag

Igazából Usb-t még nem próbáltam mert úgy gondoltam én rontok el valamit, majd hétfőn megpróbálom,driver Cd-ről simán felment.

(#5387) Hedgehanter válasza Macibook (#5385) üzenetére


Hedgehanter
őstag

RDP az 3389 az VPN attol fugg melyik verziot hasznalod valtozo de nem 3389...

(#5388) MTbc válasza kraftxld (#5384) üzenetére


MTbc
senior tag

Usb-n keresztül nyomtat.Portoknál kellene valamit állítani?

(#5389) Macibook


Macibook
tag

Nos most itt ulok a szervernel. A problema az hogy ha a server management oldalon add or modify rolenal beallitom a vpn vegigmegy a vpn wizzard mikor finishre nyomok eldobja a netkapcsolatot es mindent, igy semmit nem tudok kezdeni. Esetleg valami otlet hogy mit es hogy tudnek konfigolni?

(#5390) kraftxld válasza Macibook (#5389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit részletesebben? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5391) MTbc válasza MTbc (#5388) üzenetére


MTbc
senior tag

Működik,mint kiderült nem vagyok hülye csak tapasztalatlan.
Nem működött megfelelően a kábelezés vagy nem tudom,hogy fordulhat elő hogy világítanak a ledek mind a switchen mind a nyomtató Ethernet csatlakozójánál de még sincs kapcsolat? :W

(#5392) Macibook válasza kraftxld (#5390) üzenetére


Macibook
tag

Nem tudom ogy irjam le reszletesebben. Felraktam a 2003 R2-t, beallitottam a domaint es az exchanget, most meg 1 vpn kellene es tok popec lenne a dolog. Ramegyek hogy adjak uj rolet vegigvezet egy varazslo. A vegen kiirja hogy configuring changes es mire befejezi eldobja a net elerest es semmit nem tudok kezdeni. Onnan ha letorlom a vpn szerepkort tokeletesen visszaall az eredeti allapot.

(#5393) kraftxld válasza MTbc (#5391) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem cross cable-el próbáltad? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5394) kraftxld válasza Macibook (#5392) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2003?
És ha nem varázsolgatnál, hanem csak a routing and remote accessnál beállítod a VPN-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5395) MTbc válasza kraftxld (#5393) üzenetére


MTbc
senior tag

ÁÁÁ köszi köszi,ennyire azért nem vagyok kezdő. :DDD

(#5396) Macibook válasza kraftxld (#5394) üzenetére


Macibook
tag

Megprobaltam azt is de semmi. allandoan elmegy a net. Lehet hogy ehez kell a masik lan portba dugni a szerveren? mert mas elkepzelesem nincs...

(#5397) Macibook válasza kraftxld (#5394) üzenetére


Macibook
tag

jah es igen SBS 2003 R2 ilyet lehetett szerezni eus tamogatassal...

(#5398) Hunter2


Hunter2
addikt

a nap láma kérdése következik:

A Win 2k3 R2 és a Win2k3 SP2 az ugyanaz? :F

(#5399) brd válasza Hunter2 (#5398) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, az R2, az egy újabb kiadása a 2k3-nak, néhány új/plusz funkcióval. A Win2k3 SP2, az pedig a sima valószínűleg. Azért valószínűleg, mert az R2 is SP2 (mármint ugyanaz a javítócsomag települ rá, ill. gyárilag tartalmazza, de az R2 csak azt jelenti, hogy az újabb kiadás), de mivel a "Win2k3 SP2"-ben nincs R2 szó, ezért gondolom, hogy az nem az R2. :) (A javítócsomagok ugyanazok a két kiadáshoz).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5400) old gray


old gray
addikt

Software Restriction Policy használata esetén szeretném engedélyezni bizonyos logon scriptek futtatását bejelentkezéskor.

Pontosan milyen path rule kell hozzá? Registry elérést kell megadni vagy a SYSVOL mappában található scriptek elérési útvonalát?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.