Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) Gregorius válasza bobsys (#3800) üzenetére


Gregorius
őstag

Feltúrtam egy másik servert a szomszéd partícióra. Az ntds.dit fájl a helyén van. A log fájlok a helyükön vannak. Az egész cucc tegnap délben még működött. De ha esetleg sérült lenne, akkor a múlt heti backupból tegnap már próbálkoztam a helyreállítással, de továbbra sem jó. A system properties szerint a számítógép az * Unknown * domainhez tartozik (DSRM-ben, mert máshogy nem tudom elindítani).

Valamelyik szomszéd cikk szerint az NTDS logok minden további nélkül törölhetők (offline), a következő indulásnál újrakreálódnak. Namost ezt nem tették meg, ebből viszont arra következtetek, hogy az ntds.dit-hez hozzá sem nyúlt, hamarabb jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#3802) Gregorius


Gregorius
őstag

Új hibaüzenet a korábbi system state helyreállításakor:
Security Accounts Manager initialization failed because of the following error: Directory Service cannot start. Error Status: 0xc00002e1. Please click OK to shutdown...blabla.

(#3803) Gregorius válasza Gregorius (#3802) üzenetére


Gregorius
őstag

Szóval tehát a korábbi system state a directory servicest csak akkor tudta rendesen helyreállítani, ha az NTDS mappát kipucoltam előtte. Így már elindul. Most már csak a telepített szoftverek között kell rendet rakni... :O

(#3804) InfiniteReality válasza InfiniteReality (#3798) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Valaki esetleg a #3798-ra? Vagy még senki nem futott rá ilyesmire?:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3805) Hedgehanter válasza InfiniteReality (#3804) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ugy nez ki nem... Nalunk mindenkinek van Home folder es ha valami gyanus akkor a Treesize nevu programmal megnezem kinek mi mennyi helyet foglal, es megy az email a usernak ha kell a hely...

(#3806) kraftxld válasza Hedgehanter (#3805) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt quota-val automatizálni lehet. Csak beállítod, hogy figyelje az usert, és mondjuk 2GB-ra beállítassz egy warning-ot, aztán már küldi is a dörgedelmes levelet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3807) Hedgehanter válasza kraftxld (#3806) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A cegeknek akiknek dolgozunk nincsenek hard drive problemaik meg, ezert nem alkalmazzuk a quotakat... :D Lattam mar 17Gbyte-os home folder-t tele mp3 meg filmek.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3808) InfiniteReality válasza kraftxld (#3806) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Hali!

Pont a Quota management miatt kellene nekünk ez a szolgáltatás. Mert mindenki egyenlően kap quotát, de mindig vannak egyenlőbbek. Miattuk (is) kellene az, hogy meglehessen neki mondani, hogy "na ezek a fileok tartoznak hozzád".

Egyébkéntmeg az is problémát okoz, hogyha van 1 közös tárterület és oda mentegetnek file-okat és onnan dolgoznak, akkor nyilván minden egyes elmentett file annak a quotájába tartozik, aki elmentette. Tehát a közös tárterületre mentett fileok is beleszámolódnak a quotába. Ez mondjuk nem is baj, de jólenne tudni ilyenkor, hogy melyik file kié. És itt ugrik be eme nagyon hasznos szolgáltatás 100as limitje, amit ki kellene ütni valahogy...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3809) InfiniteReality válasza Hedgehanter (#3805) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez a treesize a 2k3 (R2) része, vagy külön progi?

Tud file-okat listázni (teljes elérési úttal) owner alapján?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3810) InfiniteReality válasza Hedgehanter (#3805) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Köszi!

Ez úgylátszik beválik! Mármint a treesize. Tud listázni owner alapján, már csak az a kérdés lemegy-e 250 foldernél mélyebbre, akkoris ha további megosztások vannak, illetve kilistázza-e a misztikus karaktereket tartalmazó fileokat.

A diskuse (MS tool) ugyanis itt vérzik el, az R2-ből használhato report manager pedig csak az első 100-at listázza ki...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3811) Hedgehanter válasza InfiniteReality (#3810) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nincs mit... :D 250 foldernel melyebb... az nem semmi egy konyvtarrendszer.......

(#3812) InfiniteReality válasza Hedgehanter (#3811) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Megnéztem pontosan a hiba okát. Nem is igazán a folderrendszer a probléma. Elmondom miről van szó.

Vagy ugyebár a fileszerver, azon 1 könyvtár megvan osztva valamilyen néven. Ezen belül ugyebár kialakul egy szép folderstruktúra. Addig nincs is komolyabb gond, amig a folderek csak az angol karaktereket tartalmazzák. Azonban ha csinálunk mondjuk egy 10 folder mélységű, folderenként mondjuk 20 cirill(!!!!!) karakterből álló struktúrát, akkor kb az 5-6-ig tud lemenni az intéző és az összes folderlistázó utility (igen a treesize is:( ). Tehát mondjuk a 7. mélységű folderbe már nem tudsz belelépni, és hibaüzenet sem keletkezik az eventlogban. Nyomsz rá egy entert és nem történik semmi.

Itt jön a furmány, ha a 6. mélységű foldert megosztod valamilyen néven, akkor onnan már lejjebb tudsz menni megint egy darabig.

Erre varrjatok gombot (ja és próbáljátok ki, érdekes:) ).

Szerintem az a gond, hogy a cirill karakteres foldernév unicodeként tárolódik, több byte helyet foglal el egy karaktere, és igy betelik valami buffer/cache/bármiegyéb, és ezért nem tud lejjebb menni a folderstruktúrában pl az intéző.

Érdekes viszont hogy a ms backup programja az ilyen "kretén" folderstruktúrát is csontnélkül lementi. A backup felületén keresztül bele is lehet menni, bármilyen mélyre.

Lenne egy offtopic (mysql) problémám. Esetleg ha vki tudna segiteni, feltenném itt a kérdést...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3813) Gregorius válasza InfiniteReality (#3812) üzenetére


Gregorius
őstag

Ez azért van, mert habár az NTFS akár a 32ezer karakter hosszú abszolút path-okat is tudja kezelni (úgy, hogy minden egyes path elem max. 255 karakteres), a rendszer API valahol 260 karakter környékén határozza meg a max. path hosszt. Vagyis a folder struktúra már 130-as mélységnél is szűkössé kezd válni a separatorok miatt.
Megkerülhető a dolog, ha az ember hajlandó univerzális formátumban írni az elérési utat (elé kell szúrni egy \\?\-t), így a fájlrendszer korlát 32ezer lesz a limit, ezzel viszont az a ciki, hogy a gyári API-n belül is viszonylag kevés funkció támogatja, a 3rd party programokról meg ne is beszéljünk. Az ntbackup azon kevés komponens közé tartozik, amit rendesen megcsináltak, amint azt tapasztalhattad.

[ Szerkesztve ]

(#3814) InfiniteReality válasza Gregorius (#3813) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Hello!

Azt az UNC megoldást próbáltuk, de a cirill karakteres directoryknál az is elvérzik. Mondjuk 3-4db 20 cirill karakteres folder után a következőbe már nem megy le. Elég hamar betelik az a 32ezer karakter, vagy valaki valamit nagyon elbaltázhatott...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3815) Hedgehanter válasza InfiniteReality (#3814) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Megkerdezhetem mit taroltok ott..?

(#3816) ticzi01 válasza kraftxld (#3758) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Szia!

Ezt a Print management console-t mivel lehet előhozni nem látom a serveren leeht ezt is külön kell telepíteni?
Vagy ennek csak akkor van értelme, ha a serveren közvetlenül van a hálózati nyomtató?
felügyeleti eszközöknél semmi ilyen ninsc neten nézegettem nemsokat találtam bár lehet rosszul kerestem.
Köszi

(#3817) kraftxld válasza ticzi01 (#3816) üzenetére


kraftxld
nagyúr

R2-ben van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3818) ticzi01 válasza kraftxld (#3817) üzenetére


ticzi01
aktív tag

nekünk R2 van, de nem találom benne... merre keressem?

(#3819) Hedgehanter válasza ticzi01 (#3818) üzenetére


Hedgehanter
őstag

administrative tools.... Vagy MMC, es add remove snap in..

(#3820) xray_


xray_
tag

Sziasztok,

Az alábbi problémám akadt. Outlook pst file tartalmát szeretném importálni MS Exchange szerver mailboxába. Erre az exmerge tool-t használtam.
A pst-ben van kb 3000 levél és sok-sok _alkönyvtár_.
Az importálás szépen le is fut ám amikor beloginolok az exchange-re pl outlook webaccess-el (de imap-el is) akkor azt látom hogy a könyvtár szerekezetet szépen létrehozta, de az összes alkönyvtár _üres_. A beérkezett mappában ugyan vannak levelek, de ott sem annyi amennyinek kellene. 292 van a kb 600-ból.
Az exchange adatbázis fájl látszólag annyit hízott amekkora a pst mégsem látok minden levelet.

Szerintetek ez mitől lehet?

Játszik itt az unicode non-unicode format?

Majd elfelejtettem a szerver MS WIN SBS 2003.

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3821) kraftxld válasza xray_ (#3820) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én úgy csináltam jómultkorában egy kb 7000 leveles sok sok mappás postafiókot, hogy az usert létrehoztam az exchange-ben, az üres postafiókjához kapcsolódtam egy outlook-al, és az outlookba töltöttem be a másik pst-jét.
Szépen fel is szinkronizált.

Az exmerge-vel én is csak szenvedtem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3822) xray_ válasza kraftxld (#3821) üzenetére


xray_
tag

milyen verziójú outlookal?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3823) kraftxld válasza xray_ (#3822) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2003

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3824) xray_ válasza kraftxld (#3823) üzenetére


xray_
tag

A dolog sikerült. Egy dolgot még nem értek:

IMAP-al van megoldva a kliensekkel való kommunikáció. Azonban a Küldött üzenetek mappát nemlátom IMAP-al outlookban, viszont ha az outlook webaccess-el küldök akkor ugyebár ott látszik és be is teszi oda a küldött levelet. Erre létezik valami gyógyír?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3825) kraftxld válasza xray_ (#3824) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért nem natív exchange módban megy?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3826) xray_ válasza kraftxld (#3825) üzenetére


xray_
tag

Egy láma kérdés: Ezt hogy érted? :-)
A kliens outlook 2002, abban kellene valamit piszkálni natív módra? Mert ezt nem tudom hol lehet...
Vagy arra gondolsz hogy az exchange menjen natív módban?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3827) xray_ válasza xray_ (#3826) üzenetére


xray_
tag

Azthiszem rájöttem mire gondoltál :-) Vezérlőpultból a posta-n keresztüli kapcsolatra.

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#3828) kraftxld válasza xray_ (#3827) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a vezérlőpulton belőli postára, de az se hátrány ha az exchange is natív módban megy :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3829) InfiniteReality válasza Hedgehanter (#3815) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Persze!

Különböző nemzetiségű (grúz stb) userek tárolják hálózati drive-on a fontos dokumentumokat. Csak a fontos dokumentumok fileneve ugye nem feltétlenül angol, és nem feltétlenül 10 karakter hosszúságú :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3830) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na... most nekem lenne egy kérdésem.

Van egy hálózat, tartomány, wsus.
A KB943729 (Group Policy Cilent Side Extensions) be van állítva, hogy terjedjen a wsus-el mint a vírus.
Ez eddig szép és jó, de ennek XP-re csak US verziója van, ami a nyelvi különbözőségek miatt nem mászik fel a magyar XP-re, de manuálisan telepítve minden oké vele.
Hogy tudnám a wsus-t megrugalni úgy, hogy felrakja ezt a magyar XP-re is, esetleg csomagoljam be egy msi-be és dobáljam szét group policyvel? (ez nem valami szimpatikus megoldás)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3831) n0se


n0se
tag

sziasztok!

kerdes:

ugye SBS-nel nem lehet kikapcsolni a license logging service-t, mert 90 percenkent visszakapcsolja magat, am ha be van kapcsolva akkor az esemenynaploba a kovetkezo errorok kerulnek szabalyos par oras idokozonkent:

event id: 202

The product Windows Server is out of licenses. Use Licensing from the Administrative Tools folder for more information on which users are out of compliance and how many licenses should be purchased.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

megoldas?

az is megfelelo, ha valahogy trukkel ki lehet megiscsak kapcsolni azt a service-t, csak az error bantja a szemem :)

koszi!

n0se

(#3832) kraftxld válasza n0se (#3831) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg license-t venni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3833) n0se válasza kraftxld (#3832) üzenetére


n0se
tag

van elegendő, de valamiért dobálja, van is erről témázás külföldi oldalakon, de még nem volt energiám végigfutni. :)

n0se

(#3834) kraftxld válasza n0se (#3833) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az SBS-en max 75 user lehet, nem e miatt sikoltozik? :)
És a licensing-nél rendesen hozzá lettek adva a CAL-ok?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3835) n0se válasza kraftxld (#3834) üzenetére


n0se
tag

bizony hozzá:

installed licenses: 25
maximum usage: 12

:F

n0se

(#3836) n0se


n0se
tag

mas...ugyanez a szerver hibatlanul megcsinalja a backupot, viszont az esemeny naploba a kovetkezo bejegyzes kerul:

event id 5643 error

One or more components of Small Business Server Backup failed. For more information, click Backup in Server Management, and view the log files.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

a logban pedig nem latni semmit, mi lehet?

koszi

n0se

(#3837) adm


adm
őstag

üdv

sp2-es 32bites server 2003 standardban van mód bekapcsolni az xp sp2 kompatibilitást?

16core - 32thread - 64gb

(#3838) kraftxld válasza adm (#3837) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Parancsikon az asztalra, jobb gomb rá, tulajdonságok, kompatibilitás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3839) adm válasza kraftxld (#3838) üzenetére


adm
őstag

ez eddig oke, de csak windows xp-t ajánl fel. a telepítő pedig reklamál, amiért nincs fenn a sp2 az xp-n.

esetleg egyéb mód az ellenőrzés kijátszására?

16core - 32thread - 64gb

(#3840) kraftxld válasza adm (#3839) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert milyen program ez?

A telepítő megpiszkálása a másik lehetőség.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3841) adm válasza kraftxld (#3840) üzenetére


adm
őstag

pinnacle 310i tv tuner driver (tudom nem erre találták ki).

msi-s telepítőre találtam több megoldást is, de ez cab, így nem működik.

16core - 32thread - 64gb

(#3842) InfiniteReality válasza adm (#3841) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem vagyok biztos benne hogy alapvetően server oprendszerre könnyű dolog tv tunert feltelepíteni. Nem arra való. Az 1 dolog hogy kigyomláljuk a "felesleges" cuccokat, lecsupaszítjuk és egy XP szintű oprendszert nyerünk, de attól még sosem lesz XP. Ha más nincs tényleg csak a telepítő megpiszkálása marad...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3843) kraftxld válasza adm (#3841) üzenetére


kraftxld
nagyúr

xp alatt csomagold össze emco msi cuccal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3844) Hedgehanter válasza adm (#3841) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A gyarto oldalan nincs driver a server-2003 hez? :)

(#3845) hefe


hefe
aktív tag

Hali!

Létezik valami megoldás arra, hogy ha valakinek van egy megosztott mappához joga akkor csak abba tudjon fészkellődni(belelockolni)? Pl egy korlátozott gépen hiába kap csak egy adott hálózati mappához hozzáférést nyom két backspacet és már tallózik is a munkacsoportban vagy a domainben.
:U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#3846) adm válasza Hedgehanter (#3844) üzenetére


adm
őstag

szted? :D

ha már a telepítőben is tiltás van... support pedig annyit írt, hogy nem támogatják.

kormámy, egér, 3dx pöcök minden megy csak a tuner nem.

16core - 32thread - 64gb

(#3847) Hedgehanter válasza hefe (#3845) üzenetére


Hedgehanter
őstag

$ jel a share neve utan elrejti a share foldert tallozas ellen.. Amugy ha nincs joga ugyis csak tallozni tud benezni nem (felteve ha minden jol van ballitva)

(#3848) Hedgehanter válasza adm (#3846) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja persze, viccnek szantam.. :DDD

(#3849) adm válasza Hedgehanter (#3848) üzenetére


adm
őstag

tipped esetleg az xp@sp2 kompatibilitásra? végig néztem a pack-okat is, de egyik sem használható. valami "fordított" admin pack kéne nekem :(

16core - 32thread - 64gb

(#3850) Hedgehanter válasza adm (#3849) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Semmi otletem sincs.... De en a helyedben megprobalnek egy regebbi drivert keresni a tunerhez amihez nem kell SP2..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.