Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) BiP válasza norti (#1349) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezen én is anyáztam egy kört a hétvégén.
Elsőre nem is értettem, mi a baj, mire rájöttem, hogy "soron kívül" települt egy új nv driver, csak az insider miatt.
Vissza tudtam tenni a legújabb publikus, (értsd: nvidia oldalról elérhető whql) drivert, bízom benne, hogy nem bírál felül megint.

(#1352) pzstm válasza westlake (#1350) üzenetére


pzstm
Topikgazda

"We will have a permanent fix with no required workaround steps in our next flighted build that is 16294 or greater."

294 is lehet akár, bár jó eséllyel lesz nagyobb is....persze attól maradhat 294 is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1353) norti válasza BiP (#1351) üzenetére


norti
addikt

Az update felülírta nálam újra, elvileg ha az eszközkezelőben csinálsz driver rollbacket, akkor nem fogja.

(#1354) BiP válasza norti (#1353) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi az infót.
A gépemen slow ringen vagyok, így pár napig még védve vagyok, addig biztos nem frissül a rendszer maga, a fast ring meg vmware-ben fut, így az nv driver szempontból irreleváns.
Meglátjuk. Remélem addig felismerik a problémát, és javított driver jön majd.

(#1355) BiP válasza norti (#1353) üzenetére


BiP
nagyúr

Forced Nvidia driver install can't be rolled back in build 16291 - Workaround

Úgy látszik, mást is zavar a dolog :)
- ha rollback nincs is, de ha driver újrarakás után tiltod a frissítést, akkor működhet.

[ Szerkesztve ]

(#1356) norti válasza BiP (#1355) üzenetére


norti
addikt

Nálam annak ellenére rakta vissza ezt a meg nem jelent drivert, hogy le volt tiltva az automatikus driver update. Ahogy néztem Windows frissítésként kezeli és nem driver update-ként. Nem tudom, mit akarnak ezzel elérni, de az utóbbi időben minden egyes build után újra kellett rakni a vga drivert, mert nem volt megfelelően telepítve, pl. a Geforce Experience sem látta a verziót, játékok akadtak.

(#1357) norti válasza BiP (#1355) üzenetére


norti
addikt

Amúgy működik a rollback 16291-en is és most már nem tölti le újra a frissítést, mert telepítve van, csak nem az az aktív:

Remélhetőleg így marad reboot után is :)

[ Szerkesztve ]

(#1358) norti


norti
addikt

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16294 for PC

This build has the fix for the bug that was causing some Surface Pro 3 devices to end up in a “unbootable” state where the Windows OS will not load and it appears to be stuck on a “spinning dots” screen. After installing this build, Surface Pro 3 devices should no longer get into this state. If you have a Surface Pro 3 in a bad state – follow the instructions on this forum post to get back up and running.
We fixed an issue on Dutch builds where explorer could go into a crash loop if an app-requested downloads notification popped up from OneDrive.
We fixed an issue where expand.exe couldn’t expand CABs that contained Japanese characters in the file name.
We fixed a race condition that could result in window content being transparent (but showing the window frame) or stale after unlocking your desktop.
We fixed an issue resulting in some Insiders seeing error 0x800B010C when attempting to upgrade to the last few flights.

16300 lesz az RTM build? :)

[ Szerkesztve ]

(#1359) BiP válasza norti (#1358) üzenetére


BiP
nagyúr

Akár, bár az MS most már nem gyúr a kerek build számra, mint régen.
Az első publikus Skip ahead (RS4) a 16353 volt, tehát bőven van még szabad buildszám az RTM-nek.
De most már a célegyenesben vagyunk, szóval 300-ig bezárólag valóban esélyes a final.

(#1360) westlake válasza BiP (#1359) üzenetére


westlake
félisten

Szóba sem került, hogy 300-ig eljussanak. A mostani build is lehet már az RTM. Egyébként ennyi semmi nem indokolja azt sem, hogy 300-on belül legyen az RS3 RTM.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1361) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16296 for PC

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1362) pzstm válasza pzstm (#1361) üzenetére


pzstm
Topikgazda

ebben a buildben van újra watermark ;)

RTM-esítés jövő héten várható, de Ignite miatt lehet csúszik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1363) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

edge-ben tudtok letölteni? nálam (ismét? - nem emlékszem rá, hogy végülis fast ringen ez megoldódott-e) minden fájl 0 bájt méretű lesz - skip ahead

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1364) norti válasza mukibuci (#1363) üzenetére


norti
addikt

Igen, működik skip aheaden, most néztem. Próbáld törölni a cachet, hátha segít. Esetleg nincs írási jogosultságod (vagy az Edge-nek) a mappára, ahova töltesz?

(#1365) westlake


westlake
félisten

16299 (0922) lesz az RTM? :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1366) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Nem tudjátok hogy a laptop miért ragad le a 275 nél az asztali 296 nál van legyet hogy gyenge neki az intel vga ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1367) pzstm válasza Hofeher (#1366) üzenetére


pzstm
Topikgazda

intel integrált VGA-m van...nem hinném ez a baj...elérhető ISO-t próbáltál rárakni manuálisan?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1368) Hofeher válasza pzstm (#1367) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Nem eddig szinkronban frissített csak leragadt a 275 nél azóta nem angolból fordítottnál olvastam hogy nem minden funkciót tud az intel de még az nvidia vga sem.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1369) Milestone2 válasza Hofeher (#1368) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nálam a 4 féle laptopból 2 simán frissül, 2-t pedig néha noszogatni kell ahogy ptzsm írta...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1370) BiP válasza Hofeher (#1368) üzenetére


BiP
nagyúr

Van, hogy beragad, de tuti nem az intel vga miatt.

(#1371) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Köszi mindenkinek akkor le kell szednem a 296 iso valahonnan.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1372) BiP válasza Hofeher (#1371) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy ha mindenképp a hivatalos úton akarsz maradni, letöltöd a legutolsó publikus iso-t, (16278), és onnan a Fast ring-en frissítsesz a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

(#1373) Hofeher válasza BiP (#1372) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Köszi már írom ki penre.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1374) pzstm


pzstm
Topikgazda

meglátjuk mit kapunk a héten, akár már ma... ;)

16299.0.rs3_release.170922-1354
16299.1.rs3_release.170922-1800
16299.2.rs3_release.170923-1750

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1375) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Jön is lefele a 299... :R...már aludnék rég, ha nem szúrod be azt a félmondatot.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1376) pzstm válasza Milestone2 (#1375) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16299 for PC

és ezer bocsánat :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1377) junior11 válasza pzstm (#1376) üzenetére


junior11
veterán

Sziasztok, ki szeretném próbálni a Fall creators update újdonságait az egyik gépen, ismét belépek addig az Insider programba, és beállítom fast ringre? Az utolsó build milyen stabilitásban? Várhatóak még új funkciók vagy már csak csiszolják? Elérhető magyarul? Esetleg dobnátok egy ISO-t melyet le lehet tölteni pendrive-ra? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1378) BiP válasza junior11 (#1377) üzenetére


BiP
nagyúr

Az utolsó buildek már alapvetően stabilak.
Új funkciókat már lezárták, már csak csiszolás megy. (főleg most, az rtm-escrow szakaszban)
Magyarul az insider program nem elérhető, bár nem tudom, hogy az utolsó buildekhez elérhető-e már nyelvi csomag, tudtommal még nincs. (a korábbi kiadásoknál a végleges előtti utolsó buildekhez azért jött már magyar LP).

Hivatalos ISO-t nemrég linkeltem (#1372), build 16278. Ezt fel tudod frissíteni a legújabbra a Fast ringen.
Nem hivatalos, de megbízható ISO található a neten, de az túlmutat a fórum keretein, ill. a hivatalos megoldással is hamar megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1379) junior11 válasza BiP (#1378) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, belépve a programba fast ringre állítva megtalálta a 16299.0 frissítést, éppen most indul újra, nagyon sokáig töltötte és telepítette, bár először nem sikerült neki, hibakódot dobott... Későbbiekben visszaállhatok hivatalos verzióra (régebben talán 7 napig lehetett?) vagy csak ha újrahúzom a rendszert?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1380) westlake válasza pzstm (#1376) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem "mindenki" azt hitte, hogy 12xxx-es lesz az RTM, de ezek szerint mégsem. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1381) pzstm válasza westlake (#1380) üzenetére


pzstm
Topikgazda

12???

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1382) westlake válasza pzstm (#1381) üzenetére


westlake
félisten

162xx akart lenni. :O

Play nice!

(#1383) BiP válasza westlake (#1380) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindenki? :)

[ Szerkesztve ]

(#1384) norti válasza westlake (#1382) üzenetére


norti
addikt

16300-ra fogadtam tippmixen :D Még bejöhet :)

BiP: CU óta megy magyar W10-zel is az Insider, sőt (sajnos) a Feedback hubban is csak a magyar visszajelzések láthatók.

[ Szerkesztve ]

(#1385) norti


norti
addikt

Továbbra sem értem ezt az erőszakos driver telepítést, főleg amikor ki van kapcsolva...

(#1386) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17004 for PC (Skip Ahead)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1387) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Agyilag valahol elbuktam, hogy mikor kellett (volna) ezt a Skip ahead-et nyomni, mert most már nem lehet.
Megoldottam...nem probléma....csak az esett ki az életemből, mikor kellett volna...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1388) pzstm válasza Milestone2 (#1387) üzenetére


pzstm
Topikgazda

4-5 nap volt rá, mielőtt RS3 finishbe fordultak...de nemsokára Skip ahead és fast ugyanaz a release lesz. No para. Sokról nem maradsz le, under the hood történik több dolog csak ilyenkor....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1389) Milestone2 válasza pzstm (#1388) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Registry-ben megoldottam, köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1390) norti válasza norti (#1385) üzenetére


norti
addikt

Pro-tip: wushowhide.diagcab-bal le lehet tiltani az erőszakos nvidia telepítést! Tisztább, szárazabb érzés.

(#1391) BiP válasza pzstm (#1376) üzenetére


BiP
nagyúr

A 16299 felkerült a Slow ringre is.[link]
(bár nekem még nem jelent meg az update.)

(#1392) pzstm


pzstm
Topikgazda

16299.15 Fast Ringen
UPDATE 10/2: We have released Windows 10 Insider Preview Build 16299.15 to Windows Insiders in the Fast ring. As we prepare to release the Windows 10 Fall Creators Update to the world on October 17th, we will now start testing out servicing this build with the Cumulative Updates via Windows Update.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1393) BiP válasza pzstm (#1392) üzenetére


BiP
nagyúr

Reggel olvastam. Az már alapból gyanús, ha .15-ös rev-ig eljutnak. Még a végén mégiscsak 300 alatti lesz :)

(#1394) pzstm válasza BiP (#1393) üzenetére


pzstm
Topikgazda

és ez a 16299-el összehasonlítva no watermarkos ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1395) westlake válasza pzstm (#1394) üzenetére


westlake
félisten

Biztos, hogy nem ez az RTM, de szerintem már ez is olyan build, amit simán lehet majd frissíteni WU-n keresztül, ha jön ki hozzá frissítés október 17-e után.

Play nice!

(#1396) pzstm válasza westlake (#1395) üzenetére


pzstm
Topikgazda

miért nem ez? miért ne lehetne? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1397) BiP válasza pzstm (#1396) üzenetére


BiP
nagyúr

Mer' szeptember 15. ;] :P

De nem kizárt, hogy a #1365-ös tipp bejön a végén.

[ Szerkesztve ]

(#1398) westlake válasza pzstm (#1396) üzenetére


westlake
félisten

Igazából valóban lehet ez is.

#1397: Az is bukta a 0922 miatt. Az az első 16299 lett volna. A nullás.

Play nice!

(#1399) pzstm válasza westlake (#1398) üzenetére


pzstm
Topikgazda

a 0-s watermarkos volt, ez meg már nem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1400) westlake válasza pzstm (#1399) üzenetére


westlake
félisten

Inkább már nem tippelek. Engem (már) amúgy is csak a magyar telepítők érdekelnek, azok meg legjobb esetben is csak 17-én lesznek elérhetőek (MSDN/VLSC).

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.