Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) pzstm válasza westlake (#1800) üzenetére


pzstm
Topikgazda

belső teszten és automatizált gépi teszteken 10ezres nagyságban átmegy. Most kimegy egy insider adagnak.

Hivatalos forrásból már nem elérhető a 17763.1 írták is hogy töröljék. Új lesz helyette mindenhol.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1802) BiP


BiP
nagyúr

Amúgy kíváncsi lennék, hogy a skip ahead buildekben ez a hiba benne van-e.
Ill. Jön-e rá update vagy egyszerűen kiadnak év y következő buildet, amiben úgyis javítva van?

(#1803) norti válasza BiP (#1802) üzenetére


norti
addikt

Egyelőre még azt sem tudjuk hivatalosan, mi hozza elő a hibát. Olvastam már 3 féle lehetőséget, kiknél jelentkezik, de ezek főleg csak találgatások voltak.

Az, hogy most emlegetik, hogy túl nagy az Insider közösség, nem hiszem hogy akkora probléma lenne (több potenciális tesztelő = több hibajavítás). A baj ott van, hogy a Microsoft nem tudja érdemben kiszűrni a noob hibajelentések közül a tényleges hibákat. Még úgy sem, hogy elkezdték csoportosítani a hasonló témákat, bár ezt is manuálisan végzik. Ezen felül a rengeteg diagnosztikai jelentéssel sem tudnak szerintem mit kezdeni, nincsenek olyan szinten adatelemzésben, mint a Google vagy az Apple.

Szó volt máshol arról is, hogy elavult a felhasználói saját dokumentumok OS meghajtón való kezelése, pedig ezen is régóta változtatni kellene, ahogy a program és alkalmazás telepítéseken is, ha tényleg a moduláris OS a cél (márpedig az, mert pont most szedték ki a nyomtató- és szkenner drivereket a telepítőből).

Bocs, közben találtam egy hivatalos állásfogallást, bár a forrás nem lett meg, de innen van:
Prior to re-releasing the October 2018 Update our engineering investigation determined that a very small number of users lost files during the October 2018 Update. This occurred if Known Folder Redirection (KFR) had been previously enabled, but files remain in the original “old” folder location vs being moved to the new, redirected location. KFR is the process of redirecting the known folders of Windows including Desktop, Documents, Pictures, Screenshots, Videos, Camera Roll, etc. from the default folder location, c:\users\username\<folder name>, to a new folder location. In previous feedback from the Windows 10 April 2018 Update, users with KFR reported an extra, empty copy of Known Folders on their device. Based on feedback from users, we introduced code in the October 2018 Update to remove these empty, duplicate known folders. That change, combined with another change to the update construction sequence, resulted in the deletion of the original “old” folder locations and their content, leaving only the new “active” folder intact. Accordingly, below are the issues we have identified and fixed:

Using KFR the user redirected a known folder to a different drive. For example, suppose you ran out of space on your C drive. You want to save some files separate from your primary folder, so you add another drive to your system for these. You create “D:\documents” and change the location of the files known folder from the original “old” location c:\users\username\documents to D:\documents. In some cases, if the contents of c:\users\username\documents were not moved to D:\documents, then a user could also encounter this issue. When the October 2018 Update was installed the original “old” folder was deleted including the files in that folder (in this example c:\users\username\documents would be deleted; d:\documents, the new location, would be preserved).
The user configured one or more of their Known Folders (Desktop, Documents, Pictures, Screenshots, Videos, Camera Roll, etc.) to be redirected (KFR) to another folder on OneDrive. For example, the user changed the location property of the documents folder from c:\users\username\documents to another folder. During this process the system prompts the user and asks if they would like to move the files to the new location. If the files were not moved and the October 2018 Update is installed the original “old” folder was deleted including the files in that folder.
The user used an early version of the OneDrive client and used the OneDrive settings to turn on the Auto save feature. This feature turned on KFR for the Documents and/or Pictures folders based on the user’s choice but did not move the existing files from the original “old” location to the new location. For example, if a user turned on Auto Save for pictures the location of the Pictures folder would be changed from c:\users\username\pictures to c:\users\username\onedrive\pictures, but no files would be moved. The current version of this feature moves the files. If the files were not moved and the October 2018 Update was installed the original “old” folder was deleted including the files in that folder (in this example c:\users\username\pictures would be deleted; c:\users\username\onedrive\pictures, the new location, would be preserved).
We have fully investigated these issues and developed solutions that resolve all three of these scenarios, so the “original” old folder location and its contents remain intact.

[ Szerkesztve ]

(#1804) pzstm válasza norti (#1803) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Ez is jó forrásnak ;)

Sorry, ide elfelejtettem berakni tegnap este.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1805) BiP válasza norti (#1803) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi, reggel olvastam. Igazából pont ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy ha már a korábban publikált 1809-ben sikerült rájönni, és még javították is, de ha már insider topik, akkor a skip ahead hogy áll ezen a téren? Azokban is jelen van-e a hiba (gyanítom igen), és ott hogy oldják meg a javítást? Jön egy patch, (18252.x) vagy egyszerűen csak kiadják a következő buildet, amiben most úgyis javították? (pl. 18261.1000)

Amúgy érdekes, hogy az a fura helyzet adódott, hogy a már kint lévő 1809 verziója a plusz update miatt nagyobb lett (.55), mint a insidereknek kiadott javított "re-rtm" (.17)
Nyilván egyedi az eset, és a visszahívás miatt jelenleg még nincs publikus végleges 1809, de akkor is érdekes a szitu.
Az a tippem, hogy a .17 lesz az RTM iso alapja, és a .55 pedig az azonnal települő első patch.

[ Szerkesztve ]

(#1807) vlevi válasza norti (#1806) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Based on feedback from users, we introduced code in the October 2018 Update to remove these empty, duplicate known folders."
Megjegyzem, az se sikerült...
Nekem a videók, zenék, ... át van irányítva a D-re, de a 1809 telepítése után megmaradtak ezek az üres könyvtárak (is), és hálaistennek az átirányítottak is.

(#1808) westlake


westlake
félisten

(#1809) zolee001 válasza westlake (#1808) üzenetére


zolee001
őstag

Azért vicces ez,hogy egyik major releaset sem sikerül hibamentesen kiadniuk de tovább eröltetik ezt az insider marhaságot.
Ahelyett,hogy már a 2019 es buildekkel foglakoznak minden épkézláb emberkét át kellene irányitani ,hogy ne töröljön user fileokat,legyen bill,legyen hang lehetöleg BSOD nélkül.

(#1810) westlake válasza zolee001 (#1809) üzenetére


westlake
félisten

Egyrészt az Insider nagyon nem felesleges dolog, másrészt tudomásom szerint az általad említett hibák már el lettek hárítva.

Play nice!

(#1811) zolee001 válasza westlake (#1810) üzenetére


zolee001
őstag

Nos ,hogy felesleges vagy sem az egy dolog,a szakma régóta kifogásolja ezt a "tesztelési" módot.
A windosok minösége is jol tükrözi,hogy a vérpistikék mennyivel jobb munkát végeznek mint a 2014 ben kirugott mérnöki team.

(#1812) westlake


westlake
félisten

(#1813) Milestone2 válasza westlake (#1812) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nézem is. :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1814) norti válasza Milestone2 (#1813) üzenetére


norti
addikt

Hehe, nálam restartkor win32k.sys BSOD mindig xD

(#1815) norti válasza norti (#1814) üzenetére


norti
addikt

Na, megfixáltam: letoltam minden file checkert, dismet, safe mode-ot, néhány voodoo varázslatot (természetesen egyik SEM talált hibát) és elindult :D

(#1816) pzstm válasza norti (#1815) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nálam felpattant, minden ok. :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1817) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18267

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1818) norti válasza pzstm (#1817) üzenetére


norti
addikt

When the indexing is complete, you’ll be able to find all your files almost instantly when you use Windows Search.

Azt tudom, hogy 23TB-nyi anyaggal órákig fog majd szöszmötölni, de hogy instant lesz-e a keresés, abban kételkedek :D Meg kíváncsi leszek, mekkora index fájlt csinál, mert a Dropbox 1TB-hoz 500M+ méretűt.

Az még továbbra is fájó, hogy a Task Managerrel nem tudnak mit kezdeni, alig volt olyan build mostanában, amiben megjegyezte volna a beállításokat...

(#1819) pzstm


pzstm
Topikgazda

UPDATE 10/30: We have released the Windows 10 October 2018 Update Build 17763.107 (KB4464455) to Windows Insiders in the Slow and Release Preview rings. This Cumulative Update contains the same fixes as Build 17763.104 plus these two additional fixes:

We fixed the issue where dragging (extracting) files from a .zip file in File Explorer to a write-protected location you don’t get a “Do you want to replace these files” prompt and the copy action fails silently.
We fixed an issue causing roaming profiles to not work correctly.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1820) pzstm


pzstm
Topikgazda

Lassan de biztosan elhagyjuk a RedStone-t.

What comes after Windows 10 19H1? Vanadium

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1821) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18272

Én meg írni akartam, hogy jó lenne, ha a lényeges dolgokkal foglalkoznál. :DDD

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1822) pzstm válasza westlake (#1821) üzenetére


pzstm
Topikgazda

pont megelőztél :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1823) norti válasza westlake (#1821) üzenetére


norti
addikt

ISO-k is vannak most.

(#1824) Milestone2 válasza westlake (#1821) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tegnap este óta szenved megint vele a vén csotrogány...4. nekifutás jön...hiába lehet öreg már ez a HP lapos...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1825) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Harmincvalahány óra alatt fel is ment a 18272... :C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1826) westlake


westlake
félisten

Érdekes. Remélem ez most már az új "RTM" lesz. Mármint a .132.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1827) westlake


westlake
félisten

(#1828) vlevi válasza westlake (#1827) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows intézőben a korábban megszokott dátumformátum megváltozott, relatív dátumformátumra.

Hogy jó-e, vagy sem, nem tudom, csak más.

(#1829) BiP válasza vlevi (#1828) üzenetére


BiP
nagyúr

én speciel utálom.

(#1830) vlevi válasza BiP (#1829) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerencsére kikapcsolható.

(#1831) BiP válasza vlevi (#1830) üzenetére


BiP
nagyúr

Király. Bár az Intézőt nagyon ritkán használom, (ezért nem is tűnt fel eddig), de akkor ki is nyomom.

1809 élesítésről van valami hír amúgy? Már lassan 2 hete ott csücsül a .107-es build a slow/release preview-n.

(#1832) Dumi86 válasza BiP (#1831) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Holnap adják ki újra hivatalosan 😊 Nem a 107est természetesen. Magyar idő szerint este 7-kor.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1833) vlevi válasza BiP (#1831) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én használom.
És rendszeresen felb**** az ideg, amikor önkényesen elkezd csoportosítgatni.

(#1834) BiP válasza Dumi86 (#1832) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, de legalább valami. Tényleg, holnap van patch kedd. Arra szokták időzíteni.

(#1835) pzstm válasza Dumi86 (#1832) üzenetére


pzstm
Topikgazda

ejha, honnan ezek a pontos infók? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1836) Dumi86 válasza pzstm (#1835) üzenetére


Dumi86
senior tag

Áhh csak hozzáértő MS Fantól tudtam meg :D :C

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1837) westlake válasza pzstm (#1835) üzenetére


westlake
félisten

Talán cáfolod? ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1838) zolee001


zolee001
őstag

On Tuesday (November 13), Microsoft will begin rolling out the Windows 10's November 2018 cumulative updates and there is a chance that the October 2018 Update will get re-released as well. The Patch Tuesday.
The Patch Tuesday is a pretty good day to resume the push of Windows 10 version 1809 to users worldwide.

A windows update-töl ments meg urunk

Microsoft’s new preview update improves Skype emoticons on all platforms
Igen,ez igen fontos dolog miután tönkrevágták a skype-ot
Van némi hözöngés a skype supporton,hogy nem lehet némitani a csengést és a többi hangot, ebben az uj förmedvényben,istenem mert kifelejtették
Ezet a részleget is üdültetném a gulágon

(#1839) BiP válasza zolee001 (#1838) üzenetére


BiP
nagyúr

És tényleg kiadták. (bár az én 1803-as gépemre még nem jött meg, de gondolom már csak idő kérdése)
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/11/13/resuming-the-rollout-of-the-windows-10-october-2018-update/

(#1840) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18277

UPDATE 11/13: We have released Cumulative Update Build 18277.1006 (KB4470200) to Windows Insiders in the Fast ring."

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1841) norti válasza westlake (#1840) üzenetére


norti
addikt

Feltételezem akkor ezzel küzd a felkiáltójel :D

Szóval most már pontosan le tudják szűkíteni, milyen PC-ken jelenjen meg csak az update:

We’re putting an update block for this build in place for a small number of PCs that use Nuvoton (NTC) TPM chips with a specific firmware version (1.3.0.1) due to a bug causing issues with Windows Hello face/biometric/pin login not working.
We’ve fixed a media display bug that was causing unexpected display rendering for some users.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Milestone2 válasza norti (#1842) üzenetére


Milestone2
nagyúr

nézem, thx.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1844) vlevi válasza norti (#1842) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még jó, hogy ma már volt egy Cumulative update a 18277 buildhez.
Akkor most töltődhet a még újabb :)
Egyébként nem bánnám, hogyha valami javulna is.
Most nem a file törlős dologra gondolok, mert az nyalván javították, de sok-sok apró bosszantó baromság van.
pl. posta. Az Insideres telepítésben a posta appot használom, de inkább nem tenném, mert egy hulladék. Kapok egy levelet, vagy jelez, vagy nem. Elolvasom, majd törlöm, de a telefonom még órák múlva is mutatja, hogy van 1 olvasatlan levelem (gmail-t használok).
Mióta van ez a posta alkalmazás? Lassan negyedik éve, és nem bírják rendberakni. Vagy csak szarnak bele...

(#1845) vlevi


vlevi
nagyúr

Hinnye. Hát, amihez ezek hozzányúlnak, szarrá válik :D
A 1809-be bekerült a sokak által várt sötét windows intéző, azóta többen írták, hogy nagyon várták, de, amikor meglátták, gyorsan kikapcsolták.
Na, ennek ellentéte, hogy mostmár a startmenüt, és úgy az egész UWP-t lehet világosra állítani.
Bárcsak ne lehetne :D
Mert eddig a taskbar alapvetően sötétebb volt, mint a környezete, és az ikonok, feliratok színe is ehhez igazodott, asszem, kb a WindowsXP-ben megjelent skinek óta. Illetve, előtte pedig középszürke volt. De ez így valahogy nagyon szokatlanul rettenet, mert világosba halványítja az éppen aktuális ablak keret színt, és nagyon szép fürdőszobacsempe pasztell valamik jönnek ki belőle végül. Az őszi témám színe pl. valami barnás árnyalatot dobott ki a rendszer, hát az most valami bugyirózsaszín lett.
u.i.: Közben rájöttem, az északi fény miatt ilyen rettenetes, anélkül csak simán kifolyik tőle a szemem.

(#1846) pzstm válasza vlevi (#1845) üzenetére


pzstm
Topikgazda

A Closer Look at the New Windows 10 Light Mode

Szerintem kifejezetten kellemes és sokkal jobb mint a Dark mód már most....persze pár helyen még kellene csiszolgatni.

De nekem nagyon szimpi. Éve óta vágyok világos tálcára :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1847) pzstm válasza pzstm (#1846) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Egy masik helyen talaltam magyar emberketol

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1848) vlevi válasza pzstm (#1847) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meghagyom egyelőre a világos módot, meglátom, hogy alakul, lehet, hogy hozzá szokok, és akkor jó lesz.

(#1849) vlevi válasza pzstm (#1847) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a világos téma, megfejelve az északi fénnyel, valami rettenet...
Írtam, hogy megpróbálom meghagyni, hátha rászokok, de nem hagyja magát :)
Opális rózsaszín átegy homályos bilikékbe, rettenetes :)
Ha kikapcsolom az éjszakai fényt, akkor nem látszik annyira, hogy milyen, ezért nem is nagyon tudom feltölteni (mert az éjszakai fény nincs rajta a printscreen-en, azt csak a végső képre húzza rá, mint egy színprofilt)

(#1850) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy csak az Insider miatt van, de marhaidegesítő a fókuszsegéd.
Amikor játszok, és visszajövök a desktopra, akkor van egy értesítés arról, hogy az értesítések csendben maradnak.
Vagyis, ha nincs értesítés, akkor is odarak egyet arról, hogy ha lenne, itt lenne :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.