Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1402) BiP válasza westlake (#1401) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor ez el is dőlt. Lehet frissíteni.
A LP is hamarosan jön szerintem, már akit ez érint.

(#1403) BiP válasza BiP (#1402) üzenetére


BiP
nagyúr

Közben megjött a Slow ringre is, de ezt annyira nem pörögték már túl a híradások. [link]

(#1404) #41133696 válasza BiP (#1403) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem ott már ezt a verziót dobná:

(#1405) BiP válasza #41133696 (#1404) üzenetére


BiP
nagyúr

Mááár?
Ez a 16232 egy elég régi build. (július 7-én tették slow ringre)

[ Szerkesztve ]

(#1406) #41133696 válasza BiP (#1405) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#1407) BiP válasza #41133696 (#1406) üzenetére


BiP
nagyúr

16299.15.
Igen, pont erről a verzióról írtam a #1403-ban, hogy 2nappal a Fast ring után megjött a Slow ringre is.
Nem csoda, hogy neked is azt dobja, ha Slow ringen vagy Te is. (mellesleg én is).

[ Szerkesztve ]

(#1408) westlake válasza BiP (#1407) üzenetére


westlake
félisten

Elméletileg még a héten jön fast-ra a 17004.

Play nice!

(#1409) pzstm válasza westlake (#1408) üzenetére


pzstm
Topikgazda

összefésülik skip aheaddel gondolom...bár jó lenne újabb, azt már unom :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1410) #41133696 válasza BiP (#1407) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most jön, ha települt, hogyan lehet az Inside ről kilépni? Swiftkey... Bocsi. Mert hiába megyek a leválasztásra, meg a leállításra, egyikkel sem igazán érek célt :D Persze még most települ, szóval majd utána lesz aktuális :D

(#1411) BiP válasza westlake (#1408) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt hittem, hogy majd csak a hivatalos megjelenés után történik meg az összefésülés, amikor a skip aheadből sima fast ring lesz. (ill. rs_prerelease-ből rs_release)

(#1410) GoodSpeed: Majd ha feltelepült, utána próbálkozz meg a leválasztással. Esetleg átváltani release-ring-re.

[ Szerkesztve ]

(#1412) westlake válasza BiP (#1411) üzenetére


westlake
félisten

(#1413) pzstm válasza westlake (#1412) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Brandon is #UghZac‏Verified account @brandonleblanc 14h14 hours ago
More Brandon is #UghZac Retweeted Neowin
We don't have a PC flight scheduled to go out tomorrow. But later this week...

mára nincs kilátásban PC build....tegnap legalábbis még nem volt :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1414) #41133696 válasza BiP (#1411) üzenetére


#41133696
törölt tag

Este 19:00 után lesz a havi foltozó kedd... Ha előtte lépek ki az Insider programból, akkor megkapja mint végleges a biztonsági frissítéseket? Vagy sem?

(#1415) westlake válasza #41133696 (#1414) üzenetére


westlake
félisten

Az RS3 október 17-én válik hivatalossá. Frissítés (teljesen logikusan), csak a megjelenés után érkezik hozzá. Magyarul a 16299.15 még minimum 7 napig ugyanaz marad.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1416) #41133696 válasza westlake (#1415) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :)

(#1418) norti


norti
addikt

Kint van release preview-n is a build + a Microsoft akaratlanul is megerősítette a feedback hub tegnapi hírében (ami a fast ring és a skip ahead egyesítéséről szól), hogy ez a végleges, ha még valaki kételkedett volna :D

A menu will pop up and you will need to choose “Stop Insider builds completely”. This will keep you on the Windows 10 Fall Creators Update (Build 16299.15).

(#1419) pzstm


pzstm
Topikgazda

Udv a Fast Ringeseknek RS4-en ;)
[Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17017 for PC]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1420) westlake válasza pzstm (#1419) üzenetére


westlake
félisten

Stay tuned. :D

Play nice!

(#1421) norti válasza westlake (#1420) üzenetére


norti
addikt

Van egy "kis" hiba az UUP-vel, pl. language specifikus buildeknél nem léteznek a nyelvi ESD-k a Microsoft szerverein (legalábbis x64 buildnél, armnál pl. ott vannak) és nagyon szép hibákat dobál a WU :D Valamit nagyon megkutyultak most, de már írták twitteren, hogy rajta vannak az ügyön :)

x64:

arm64:

Itt a tenforums thread is.

[ Szerkesztve ]

(#1422) norti válasza norti (#1421) üzenetére


norti
addikt

Whoever is pressing the RED button over at Redmond, is multitasking too much. They should not announce, nor open the ports in WU for a new upgrade until it has fully been uploaded around the globe on ALL MS servers. :DDD

(#1423) norti


norti
addikt

Cumulative Update Build 16299.20 (KB4043961) is currently rolling out to Windows Insiders running Build 16299.15. This update only includes quality improvements and no new OS features. Key improvements include:

- Addressed issue where, after removing apps, they’re reinstalled on every restart, logoff, and login.
- Addressed issue where localization of the error output from a JET database is broken. Only English error strings are reported.
- Security updates to Windows kernel-mode drivers, Microsoft Graphics Component, Internet Explorer, Windows kernel, Microsoft Windows Search Component, Windows TPM, Windows NTLM, Device Guard, Microsoft Scripting Engine, Windows Wireless Networking, Microsoft Windows DNS, Windows Server, Microsoft JET Database Engine, and the Windows SMB Server

(#1424) pzstm válasza norti (#1423) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Ujratelepulo app hiba csunya ha bent maradt volna :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1425) norti


norti
addikt

Itt írták le, miért nem települ a 17017.

(#1426) norti


norti
addikt

x64 hu-hu Pro is rendben van már:

:C

Amatőrök...

(#1427) Hofeher


Hofeher
aktív tag

17017 alatt nektek működik az edge alatt a flash ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1428) pzstm válasza norti (#1423) üzenetére


pzstm
Topikgazda

16299.19

Eliras tortent tegnap elsőre ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1429) norti


norti
addikt

17017 alatt bugos a Windows Defender real time protection, megeszi a CPU-t szinte minden böngészős videólejátszásnál (meg szerintem másnál is). 4 magon 20-30% használat folyamatosan, ha be van kapcsolva.

(#1430) Milestone2 válasza norti (#1429) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Chrome alatt (HP625) nem csak hogy megeszi, de "kékhalál"-t okoz a beépített videó... Edge-n lejátssza.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1431) norti válasza Milestone2 (#1430) üzenetére


norti
addikt

Fórumokon is sokat panaszkodnak, hogy laggy a GUI, amit én is észreveszek egy idő után (fél-egy nap bekapcsolt állapot). Amúgy Netflix, Twitch kliensek streamje is akad, plusz a játékoknál újra előfordulnak mikrolagok, akadások (gamebar és egyéb funkciói továbbra is kikapcsolva), tehát megint vmi grafikus alrendszer bug van (esetleg még a Defender se jó)

(#1432) westlake


westlake
félisten

(#1433) norti válasza westlake (#1432) üzenetére


norti
addikt

Emiatt a fluent design bevezetés miatt nem tökéletes a grafikus alrendszer most, remélem mielőbb helyrerakják (bár nem hiszem).

(#1434) vlevi válasza norti (#1433) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos haszontalan dolgokra pazarolják az energiájukat.
Az UWP-re gondolok. Eddig se nagyon volt fejlesztőtábora, és mostmár, hogy kijelentették, a Windows Phone megszűnt, már tényleg semmi értelme UWP alá fejleszteni, mert az összes windowst futtató eszköz képes a win32 api futtatására. Még a Windows10S is.
Ez azt jelenti (legalábbis szerintem), hogy UWP alá már csak a legelvetemültebbek fejlesztenek.
Az pedig megintcsak a magánvéleményem, hogy az UWP nem csak, hogy agyonkorlátozott, funkciószegény appokat jelent, hanem még rondák is, és ezen a fluent se nagyon tud segíteni, legalábbis, ami eddig fluent designként kikerült a felhasználók felé, arról inkább nem mondok semmit :)

(#1435) norti válasza vlevi (#1434) üzenetére


norti
addikt

Az UWP nem csak a mobilt, hanem az Xboxot is jelenti, ami piac szempontjából már nem elhanyagolható.

(#1436) vlevi válasza norti (#1435) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igaz, azt el is felejtettem.
:(

(#1437) westlake


westlake
félisten

(#1438) Milestone2 válasza westlake (#1437) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát nekem 17025-ről még "nem lelé" a 35-ös végűt, de ami késik, nem múlik...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1439) westlake válasza Milestone2 (#1438) üzenetére


westlake
félisten

"Try stopping (pausing) insider builds and then unpausing."

Több embernél is segített.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1440) Milestone2 válasza westlake (#1439) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem segített, de mindegy is, majd jön ha jön, ha meg nem akkor WZor segít.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1441) vlevi válasza westlake (#1437) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mute-a-Tab! This build introduces a new experience for muting a tab playing audio. The audio "
Azt a nyüves mindenit, micsoda újdonság :D
Firefox, Chrome kb 1 (vagy 2?) éve tudja. És nem is kell jobbegér mute, csak a FF lap fülön a némításra kattintani.
Sőt, mostanság, ha a háttérben egy új lapon indítod el a YT videót, addíg el sem kezdi lejátszani, amíg át nem váltasz erre a lapra.

(#1442) pzstm válasza Milestone2 (#1440) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nem aMD a procid? azok kimaradnak most

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1443) Milestone2 válasza pzstm (#1442) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A laptoppal nem voltam tisztában.
Hazaérve megnéztem. De. Mindkettő az.
Akkor érthető...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1444) norti


norti
addikt

A latency-t úgy tűnik javították végre az új buildben, most már nem ugrik ki 1000-re sem (előző builden volt 5-10 másodpercenként kiugrás, az előttin meg folyamatosan 1000 fölött volt):

A CPU használat viszont továbbra is túl magas (7-11% idle), nagyon messze van még a tavalyi build 2-5%-os idle állapotától egy 4 magos i5-ön. De a Defender erőforrás zabálása megszűnt.

(#1445) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem az tűnt fel, hogy az előző buildben, amikor az ETS2-ben (Euro truck simulator) lenémítottam a hangot (a billentyűzet mute gombjával), akkor előjött az a kis UWP alapú hangerő ablak féleség, de közben 4-5 másodpercig atomra villódzott a képernő.
Nos, a legújabb buildben ezt javíttották.

És majdnem megdícsértem a posta appot, mert megtörtént egyik nap az, hogy bekapcsoltam a gépet, bejelentkeztem, és csipogott, hogy van új levél. De ez nem tartott sokáig. Másnap, ugyanúgy bejelentkeztem, és tudtam, hogy van új levél, de nem jelzett a posta app. Később kaptam még újabb leveleket, a telefonon láttam, hogy néhánnyal több az olvasatlen, de a posta nem jelzett.
Persze, amikor megnyitottam, akkor láttam benne az olvasatlan leveleket, de a jelzés elmaradt.
Ez a legeslegnagyobb bajom vele. A hiányosságaival akár még együtt is tud élni az ember, ha kell megoldja máshogy, de a megbízhatatlanság az nem megbocsátható. Főleg, ha még vele együtt funkciószegény is.

(#1446) norti


norti
addikt

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17040 for PC

Bug fixes
We fixed an issue where network profiles might change from Private to Public after upgrading to the previous build.
We fixed an issue resulting in checkboxes being missing from certain win32 apps.
We fixed an issue where inactive window scrolling wouldn’t work if Excel 2016 was in focus.
We fixed an issue where Start wouldn’t open if you pressed the Windows key when the system menu from elevated Command Prompt or Task Manager window was open.
...

Known issues

If you are experiencing broken functionality in Mail, Cortana, Narrator or missing some features like Windows Media Player, please see this Feedback Hub post: https://aka.ms/Rsrjqn.
Popular Tencent games like League of Legends and NBA2k Online may cause 64-bit PCs to bugcheck (GSOD).
VPNs which use custom pop-up windows during connection attempts may fail to connect with error 720.
Due to a bug that was introduced on this build, you may not receive all of your notifications from Cortana. Reminders are unaffected by this bug, but you may not receive other Cortana notifications that you are expecting. We are working to resolve this issue and will release the fix in an upcoming flight.
The Properties dialog for This PC in File Explorer isn’t working and can’t be invoked from the context menu.
Insiders with certain third party antiviruses and OneDrive Files on Demand enabled may see an error citing “OneDrive cannot connect to Windows”.

[ Szerkesztve ]

(#1447) Hofeher


Hofeher
aktív tag

A 40 Bild zöld halált dob nálam keresek isot és újra rakom.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1448) pzstm válasza Hofeher (#1447) üzenetére


pzstm
Topikgazda

csak úgy alapból vagy van valami amivel triggerelni tudod hogy zöld halál legyen?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1450) westlake válasza norti (#1449) üzenetére


westlake
félisten

Izzók.

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.