Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) #33253120


#33253120
törölt tag

Jellemzően hibenálni szoktam a laptopom, de most siettem, és ráböktem a power gombra. láttam, hogy elkezd leállni, kinyomtam alóla a tápot is.
Indulásnál (most) AM/PM időt ad a 24 órás helyett a zárképrnyőn, és a loginnál.
Ez Insider bug amit jelentsek, vagy w10 hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#1902) norti válasza pzstm (#1893) üzenetére


norti
addikt

Úgy tűnik, ezt megoldották otthon :)

(#1904) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv mindenkinek,
lehet, hogy lerágott csont, de a következő kérdésre szeretnék pontos választ kapni:
van egy W10 Pro Insider Preview 1809 18305.1003 verziójú window$-om. Szeretném már elhagyni ezt az Insider verziót, és rendes Pro verziót használni. Van egy (még aktiválatlan) Windows 10 Pro Retail licensz a nevemen, amit erre a célra felhasználnék, de technikai okok miatt a tiszta telepítés nem oldható meg. Vajon, ha a termékkulcsot módosítom a gépházban, a következő nagy frissítéssel átválthatok normal Pro verzióra?

(#1905) norti válasza mrcrnl (#1904) üzenetére


norti
addikt

Két lehetőséged van:
- megvárod a következő publikus frissítést (április?) és akkor lépsz ki az Insider programból, így megmaradnak a dolgaid
- vagy kilépsz most és tisztán telepíted a retailt

Ha most aktivált volt az Insider build, akkor a retailen sem kell megadnod serialt, az lesz.
Ha az Insidert próbaverzióként használtad eddig, akkor is elég a retail verzió telepítése után megadnod a serialt az aktiváláshoz.

(#1906) mrcrnl válasza norti (#1905) üzenetére


mrcrnl
tag

Köszönöm a segítséget.
Úgy emlékszem, hogy aktivált volt az Insider. Az elsők között kezdtem használni.
Valószínűleg azért jövő héten a vizsgáim után csinálok egy tükörképet, aztán megpróbálom a kulcs módosítását. Ha lenne még egy 2260-as SSD-m, már most is kipróbálnám, de sajnos a 2280-asom nem fér bele.

(#1907) mukibuci válasza mrcrnl (#1906) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

De miért akarod ennyire módosítani a kulcsot :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1908) mrcrnl válasza mukibuci (#1907) üzenetére


mrcrnl
tag

Kulcs módosítás nélkül is visszakaphatom a Pro változatot?
Nekem a legfontosabb, hogy újratelepítés nélkül váltsak az Insider verzióról sima Pro verzióra. Tegnap megint egy nagyobb frissítés jött le.
A másik nyűgöm (bár nem biztos, hogy változtatni lehet rajt), gyakran akkumulátoros üzemmódban jönnek a nagyfrissítések, és ahelyett, hogy 3-4 órát tudnám használni a gépet, alig több, mint 1 óra alatt leszívja az akkut. :W

(#1909) vlevi válasza mrcrnl (#1908) üzenetére


vlevi
nagyúr

Régebben, mintha remlene, hogy lett volna a gephazban kilépés az insider programból, vagy insider buikdek leállítása opció.

(#1910) qqcqqc válasza vlevi (#1909) üzenetére


qqcqqc
őstag

Gépház-frissítés-insider menüpont.

(#1911) vlevi válasza qqcqqc (#1910) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az az, csak androidos telefonról nehéz szó szerint idézni a menüpont nevét. :)

(#1912) norti


norti
addikt

Van új build, 18312 (tehát nem a mai 18314 jott ki).

(#1913) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18312

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1915) Aarpok válasza norti (#1914) üzenetére


Aarpok
őstag

Már fent is van :DDD

Аарпок

(#1916) norti válasza Aarpok (#1915) üzenetére


norti
addikt

Nálam ez se települt, se a 312, hibakódot dob update restartkor majd visszaáll 309-re.

(#1917) Aarpok válasza norti (#1916) üzenetére


Aarpok
őstag

Én a 290-s indultam mivel azt töltöttem le azután tért át a 312-re.Érdekesség szempontjából megjegyezném a 290-re nem ment fel a magyar nyelvi csomag rendesen viszont a 312-re azonnal :F Aztán írta,hogy funkciófrissítés van ami hosszabb ideig eltart,de kb 15 perc alatt végzett.

Аарпок

(#1918) norti válasza norti (#1916) üzenetére


norti
addikt

ISO-ból in-place upgrade-del felment.

(#1919) norti


norti
addikt

Megszűnt a buildfeed

Már láttam a héten, hogy hibát jelez az rss feed, de csak most néztem rá, miért.

(#1920) pzstm válasza norti (#1919) üzenetére


pzstm
Topikgazda

https://buildfeed.rg-adguard.net/

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1921) norti válasza pzstm (#1920) üzenetére


norti
addikt

Köszi, gyorsan összedobták :)

(#1922) pzstm


pzstm
Topikgazda

18323 töltődik, de sehol egy blog poszt vagy ilyenek :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1923) norti válasza pzstm (#1922) üzenetére


norti
addikt

Dona külföldön van :D
Én is vártam este 9-ig, akkor mondjuk még nem jött le. UUP-CTv2 a build vége, ilyet se láttam még :)

(#1924) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18323

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1925) norti válasza pzstm (#1924) üzenetére


norti
addikt

Elég sok a hiba most, pl. USB megadja magát többeknél, úgyhogy csak óvatosan.

(#1926) pzstm válasza norti (#1925) üzenetére


pzstm
Topikgazda

known issue-ba benne van ilyen:
USB devices, including mice and keyboards, may no longer work after updating. Possible workarounds are to change which USB port it is plugged into or connect the device through a USB hub

én most előbányásztam USB-s egeret meg két pendrive-ot, meg egy headsetet. Nincs baj velük. :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1927) Aarpok


Aarpok
őstag

Sikeresen települt ez a kiadás csupán 2 apró probléma van.Az egyik az üdvözlőképernyő a frissítés után visszaáll angolra pedig magyar a rendszer és mindig beállítom hogy az üdvözlőképernyő magyar legyen bár a beállítás aktivizálódik ugyan is újraindítás után már magyar viszont mikor okézom a beállítást mint ha lefagyva az ablaka csak a feladatkezelőből lehet lelőni.A másik a store nem magyar de már elég régóta és nem is akar az lenni.

Аарпок

(#1928) norti válasza Aarpok (#1927) üzenetére


norti
addikt

Nyelvi beállításaidnál elsődleges a magyar (felül van)? Ha igen, a Store-ban nincs esetleg frissítés a nyelvi csomaghoz? Ha nincs, akkor szerintem írj rá egy feedbacket a hubban :)

(#1929) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Érdekes cikk egy (volt) Windows Insider MVP-től: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1930) zolee001 válasza kraftxld (#1929) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,több mint érdekes de sajna semmi uj dolgot nem mondott el csak az igazat

(#1931) Aarpok válasza norti (#1928) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen a magyar van felül.Néztem frissítést is talált valamit azt felraktam.A store egyenlőre angol maradt írtam róla egy visszajelzést.

Аарпок

(#1932) westlake


westlake
félisten

(#1933) pzstm válasza westlake (#1932) üzenetére


pzstm
Topikgazda

nagy tehetség nem kellett kitalálni :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1934) chipesz válasza pzstm (#1933) üzenetére


chipesz
őstag

Én is jósolok egyet: 2019 második felében is érkezik egy vadonatúj frissítés Windows 10 operációs rendszerre. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#1935) BiP válasza chipesz (#1934) üzenetére


BiP
nagyúr

Géniusz! :R

(#1937) vlevi


vlevi
nagyúr

Valami van ezzel a 18323-al, mert már többször előfordult, hogy nem hajlandó dolgozni.
pl. elindítok egy programot, nem indul el. Meghajtók közötii másolásnál nem jön be a másolás ablak. Újraindítom, akkor meg működik.
Gyorsindítás tudtommal ki van kapcsolva.
(Most pl. el akartam indítani a farmanagert, hogy megnézzem, van-e hiberfil.sys, de nem indul a farmanager...)

(#1938) vlevi


vlevi
nagyúr

Hurrá. Másfél perc alatt betöltődött a farmanager...
Amivel megállapítottam, hogy hibernációs file (nem is kell), így biztosra mondom, nincs gyorsindítás.

(#1939) vlevi


vlevi
nagyúr

Furcsa, mert nem csak a helyi meghajtóról (SSD) nem hajlandó rendesen működni, hanem pl. az USB3-as pendrive-n lévő portable programok se...
SSD-z segédprogival nézem (annak is kellett fél perc, mire elindult), de úgy általában nem látok teljesítménybeli problémát. 300 körül olvas, egy régi, 64gigás kingstonról, szerintem ennek kb ennyi az elvárható.
A win10 egyébként gyorsan bootol, azzal nincs gond.

(#1940) norti válasza vlevi (#1937) üzenetére


norti
addikt

Igen, a tálcáról indítva sem indul el gyakran semmi, csak második klikkre, de azt hiszem ezt már olvastam valahol bug reportban. Talán lesz ma-holnap új build.

(#1941) vlevi válasza norti (#1940) üzenetére


vlevi
nagyúr

Legalább megnyugodtam, hogy nem én hallucinálok.
:R

(#1942) norti válasza vlevi (#1941) üzenetére


norti
addikt

Ma nem lesz új:

Hello Insiders! It's #BugBash week and we were hoping to release yet another release for you to preview, however we found a bug and the build we were considering won't be released. Bummer! We'll share more later in the week if we end up with a different candidate. Cheers!

(#1943) norti


norti
addikt

Aki akar, most lépjen Skip Aheadbe, mert ismét limitált a helyek száma.

Illetve aki ki akar lépni, az most megteheti majd adatvesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1944) Kékes525


Kékes525
félisten

Itt is felteszem a kérdést, mert inkább ide tartozik:

1. ''Speed Improvements (Thanks to Better Spectre Fixes)" Ez mennyire érezhető?

2. "Windows Sandbox for Professional Users" Ez mennyire jó, megbízható, egyszerű? Teljesen kiválthatja a Sandboxie-ot?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1945) westlake


westlake
félisten

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18329

18329.1, de még messze az RTM. :)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1946) norti válasza vlevi (#1941) üzenetére


norti
addikt

Tessék, javították is:

We fixed an issue resulting in many Win32 apps having an unexpectedly long launch time due to being incorrectly suspended by the OS in the last two flights.

(#1947) norti válasza norti (#1943) üzenetére


norti
addikt

Skip Ahead lezárva.

(#1948) vlevi válasza norti (#1946) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt lehet, de a Taskbarom eléggé érdekes lett :D

(#1949) westlake


westlake
félisten

(#1950) norti válasza westlake (#1949) üzenetére


norti
addikt

Végre lett Xbox Insider Hub PC-n is és ez az ingyenes játékteszt sem rossz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.