Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Roxkex válasza westlake (#450) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hát , ezt a buildet szedte le nekem az ms oldaláról :O - Ezért is furcsáltam.
Tehát , ha nem az MS acc-al vagyok belépve , akkor nem is fog adni buildet ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#452) westlake válasza Roxkex (#451) üzenetére


westlake
félisten

Rendben is van, mert nem minden publikus build-ből (WU) publikálnak ISO-t. Minden build-ből készül ISO, csak nem publikus és a Microsoft nem is publikálja. Persze egyéb forrásokból előbb-utóbb mindig beszerezhetőek. Ha nem megfelelő (értsd: IP-re regisztrált) MS felhasználóval vagy bejelentkezve, akkor nem kapsz újabb build-et.
Egyébként nem értem miért annyira fontos ez, amikor az ISO-k valamikor még előbb is elérhetőek, mint a WU-s frissítés, égy ugyanúgy működnek is. Nem csak tiszta telepítésként, hanem frissítésként is.
Lehet azon rugózni, hogy mennyire hivatalos egy ISO, de beszéljünk inkább a tényekről. Amióta van IP build, ki hányszor találkozott, vagy csak hallott olyan ISO-ról, amibe harmadik fél által bármilyen kártékony kód került? Na? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#453) Roxkex válasza westlake (#452) üzenetére


Roxkex
senior tag

De a WU-nál hozzá adtam az accountot , és az regelve is van IP buildekre ! - Csak annyi ,hogy nem azzal loggolok be.

Illetve, ha letöltöm a magyar nyelvet , akkor attól függetlenül jönnek majd még a buildek ? - Előre is köszi :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#454) westlake válasza Roxkex (#453) üzenetére


westlake
félisten

Erre a két kérdésre nem tudok teljes bizonyossággal válaszolni. Szerintem nem lehet lokális felhasználóval bejelentkezni, ha hozzá lett adva egy MS account. Majd az okosabbak megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#455) pzstm válasza King Unique (#444) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Topikgazda meg senkit nem fog "osztani". ;) :B

ISO bizonyos hash értétkek alapján lehet a belsős hivatalossal megegyező, de attól még nem hivatalosan publikált ISO. Hivatalos ajánlás szerint, pedig csak Microsoft forrásból érdemes beszerezni Win10 ISO-t, minden más esetben teljesen saját felelősségre történik minden.

Topikgazda valóban nem szükségszerűen jelenti, hogy szakmailag toppon van, bár ebben a topikban azért eléggé megvalósul a dolog szerény véleményem szerint :)

Személyeskedést meg mindenki mellőzze ha lehet. :R

szerk.: nem válasz akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#456) pzstm válasza Roxkex (#453) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Magyar nyelvi packot ha letöltöd, attól még jönni kell a buildnek tudomásom szerint, de utánajárok, mert alig ismerek embert, aki magyarul Insiderezik, szóval lehet nem is fog menni a magyar megoldás.

Nekem van egy AzureAD-s virtuális gépem, domain userrel logolok be, és arra simán jönnek az új buildek, szóval ha a megfelelő MSA hozzá van adva, akkor mennie kell.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#457) westlake válasza pzstm (#456) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem nagyon ritka, hogy IP-hez adjanak ki magyar nyelvi csomagot. A populárisabb nyelvekhez "azonnal" van LP. Ha adnak is magyar nyelvi csomagot, akkor az adott build megjelenése után jóval később történik csak meg. Viszont akkor meg már nem biztos, hogy érdemes azzal a build-del foglalalkozni, mivel minden bizonnyal van már újabb. Ha van is egy magyar IP, töltődik le hozzá újabb build, viszont a nyelv megint angol lesz. Legálábbis így lenne logikus. Mármint az, hogy a magyarra is frissülhessen (angolra).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#458) Bobo_07


Bobo_07
csendes tag

Sziasztok! Van egy Windows 10 pro 1511 verziójú laptopom. 2 napja indítottam el a gépen az Insidert-t és nem talál semmilyen frissítést. Próbáltam mindent amit a neten találtam, de nem akar működni... De mondjuk lehet ,hogy ez a sors keze :D

(#459) westlake válasza Bobo_07 (#458) üzenetére


westlake
félisten

Van csatlakoztatva IP felhasználó a Windows-hoz? Egyébként sem azonnal történik a frissítés. Mint már írták, több nap is eltelhet. Ez nem olyan, mint hogy megtalál-e egy security update-et a WU, vagy sem.
Egyébként meg megint csak azt tudom mondani, hogy feleslegesen rugóztok azon, hogy mikor jelenik meg a frissítés, amikor ISO-ban elérhető a teljes telepítő és ugyanúgy frissíthető vele a meglévő rendszer. Ki még nem próbáltam, de szerintem virtuális meghajtóval is működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#460) Bobo_07 válasza westlake (#459) üzenetére


Bobo_07
csendes tag

Igen van. Akkor nem aggódók, legfeljebb akkor ahogy mondod ISO-val frissítem. Köszi szépen!

(#461) King Unique válasza pzstm (#455) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezt tudom és gondolom a hivatalosan kiadott ISO-ba nincs külön parancsikon (twitteres hivatkozás) sem beletéve... :D Ahogy néztem a többi része talán stimmel, bár ki tudja nem-e faragtak át még valamit...? Na mindegy, attól még használhatók ezek a telepítők.

[ Szerkesztve ]

(#462) vlevi válasza King Unique (#461) üzenetére


vlevi
nagyúr

" hivatalosan kiadott ISO-ba nincs külön parancsikon (twitteres hivatkozás) sem beletéve... :D "
Dehogynincs :D

10586-ról frissítettem ISO-val 14295-re, majd WU-n keresztül 14328-ra, és wan twitter...
Az, hogy mire jó, f**gom sincs, de van

(#463) King Unique válasza vlevi (#462) üzenetére


King Unique
titán

Az általam eddig letöltött, hivatalos helyről származó Windows ISO-kban soha nem volt és a nemrég az MS oldaláról leszedett Win10 14295-ben sem volt. Ellenben az ilyen megás és társai forrásokból beszerzettekben akad pl. ilyen... :DDD Azt mondod, hogy a gépen tárolt telepítő gyökerében is ez van, vagy netán a C-n? :D

[ Szerkesztve ]

(#464) westlake


westlake
félisten

(#465) westlake válasza westlake (#464) üzenetére


westlake
félisten

(#466) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

14332 van a gépemen, frissítés után 2. napja logobetöltés után azonnal EVENT_TRACING_FATAL_ERROR-t kapok. HDD ok, startup repair első alkalomra még működött, utána már az sem, csökkentet módban is ugyanazt kapom. Ötletek?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#467) vlevi


vlevi
nagyúr

Mail app élősége (szépen magzarult :) ) még mindíg nem az igazi.
Sokat javult az utóbbi időben, de pl. amíg nem töltöm be a levelezőprogramot, addíg nem jelzi, hogy jött új levelem. Az előbb küldtem magamnak egy próba levelet, a telefon csipogott is, hogy megkaptam, de az asztali gép csöndben van. Hogy miért kelleneneki is jeleznie? Azért, mert erősen koncentrálok az élőcsempére, és várom, hogy történjen valami, de azon kívül, hogy beszélül gamilül, azonkívül semmit sem ír...
14332 build van telepítve.

u.i.: Már azt sem írja, hogy beszél gamilül, vagy jahul. Csak annyit, hogy Posta....
4 év nem elég arra, hogy egy működő levelezőprogramot írjanak, ami része a rendszernek? Win8 óta vannak Metro/Modern/UWP appok, és azóta van posta és naptár, de azóta sem sikerült valami működőképeset összegányolni? Nem lepődök meg, mert pl. az UWP Skype app sem egy sikertörténet...

(#468) vlevi válasza vlevi (#467) üzenetére


vlevi
nagyúr

Érdekes ez a levelező, mert most meg jött 2 levél, és azokat meg jelezte. Pedig szándékosan nem inditottam el a levelezőprogit, csak állt a gép magában. De az első leveket még mindig nem mutatja a csepme, csak a két ujabbat forgatja.
Ez alexarabb, a bizonytalanság, hogy nem tudom, szamithatok-e arra, hogy mindig müködik.

(#471) pzstm


pzstm
Topikgazda

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14342

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#472) Milestone2 válasza pzstm (#471) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Tegnapelőtt omlott össze az egész (nem win hiba, winchesterhalál) tegnap raktam rendbe 14332-re, remélem nem baltázza szét ez az újdonatújság... :R bár eddig én a kevés full elégedettek közé tartozom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#473) pzstm válasza Milestone2 (#472) üzenetére


pzstm
Topikgazda

14332-vel ha komoly bajod nem volt, szerintem ezzel sem várható nagy meglepetés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#474) westlake


westlake
félisten

Windows 10 Insider Preview Build 14342 Pro ISO
Most csináltam ESB-ből.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#475) BiP válasza westlake (#474) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ESD-ből szoktam :) ;]

(#476) westlake válasza westlake (#474) üzenetére


westlake
félisten

Real-time protection off és a rendszer összeomlik. :D

#475: Én már egy következő szinten állok. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#477) pzstm válasza westlake (#476) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Enterprise Preview-n nem tudom reprodukálni, este megnézem Pro-n is.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#478) westlake válasza pzstm (#477) üzenetére


westlake
félisten

Én Pro-t telepítettem. Háromszor kapcsoltam ki, és mindháromszor úgy megállt a rendszer, hogy csak a kurzor mozgatásra reagált, másra már nem.

Play nice!

(#479) pzstm válasza westlake (#478) üzenetére


pzstm
Topikgazda

Egy Surface Pro3-on, egy Surface Pro4-en és egy Surface Book-on is kipróbáltuk, sehol semmi baja nem lett a rendszernek :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#480) Milestone2 válasza pzstm (#473) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tökéletesen fut. Pro.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#481) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Egy kicsit OFF ide, de nem tudjátok, miért csinálja ezt a W10-es?

Már a legelső Insiderben is észrevettem, azóta nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de időnként előjön. Nagyon idegesít, nem tudom, miért csinálja.

Ikon, jobb klikk... oszt ni:

Majd egy pár jobb klikk, s akkor betölti teljesen (előfordult, hogy akkor se).

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#482) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Én a felől érdeklődnék, hogy aktiváltam MS fiókommal az insider funkciót. Azonban szeretném elhagyni és visszaállni arra, hogy lokális felhasználóval tudjak belépni. Ez t Google-ztam egész du-n de nem találtam rá megoldást.

Ebben kérnék segítséget, ha tudtok.

Köszi!

Ui.: Windows 7-ről frissítettem...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#483) BiP válasza kranazoli (#482) üzenetére


BiP
nagyúr

Settings - Update & Security - Windows Update - Advanced options - Get Insider builds résznél a Stop insider builds gomb.
magyarul elvileg: Beállítások - Frissítés és biztonság - Windows Update - Speciális beállítások - Insider buildek beszerzése rész
kép

[ Szerkesztve ]

(#484) kranazoli válasza BiP (#483) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szia!

Köszi, hogy segíteni próbálsz de nálam ilyen funkciók nincsenek, se STOP se a Slow/Fast. Magyar nyelvű Win7 Ultimate-ről frissítettem. Aktiváltam a funkciót. Látom semmi frissítést (preview) nem talál.

Mielőtt kérdeztem Google-ztam, ill. egyéb fórumokat olvastam és MS oldalon leltem rá, hogy csak abban az esetben frissül az Insider ha az OS nyelve támogatott. A magyar nem az. Ezért szeretném deaktiválni a funkciót. De amit küldtél olyan funkciók nem érhetőek el. :(

Ami bosszantó így, hogy login-nál mindig megáll mert szeretne autentikálni az MS fiókkal belépéskor. A lokálisnak pedig nem volt jelszava. Ezért szeretném deaktiválni, felfüggeszteni ezt a funkciót.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#485) Milestone2 válasza BiP (#483) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Insider_14342-n ha jól rémlik már nem így néz ki az oldal, már nem az advancedben van elrejtve, hanem van egy külön fül az Insidernek, sajna nem vagyok otthon nem tudok képernyőmentést csinálni, de ugyanúgy a Settings / Update & Security menüben van egy különálló oldalfülön.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#486) Aarpok válasza Milestone2 (#485) üzenetére


Aarpok
őstag

Így néz ki:

Аарпок

(#487) Milestone2 válasza Aarpok (#486) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#488) vlevi


vlevi
nagyúr

Jött egy újabb Insider build.
[link]

(#489) Milestone2 válasza vlevi (#488) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi. Háttérben lehet letöltötte, majd este ránézek....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#490) Aarpok válasza Milestone2 (#489) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha gyors körön vagy akkor minden bizonnyal letölti. Én egyenlőre lassún vagyok és ez a 342 elég jól muzsikál nálam.

Аарпок

(#491) Milestone2 válasza Aarpok (#490) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudom. Azon vagyok.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#492) westlake válasza vlevi (#488) üzenetére


westlake
félisten

14352-höz van magyar nyelvi csomag!
Este lehet, hogy csinálok egy telepítőt, és kiteszem.

Itt a hivatalos:
Announcing Windows 10 Insider Preview Build 14352

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#493) vlevi válasza westlake (#492) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majd este én is rányomok.
Csak legyen kedvem matatni, mert ahhoz át kell dugni a SATA kábelt a másik vinyómba a gépben.
Még nem tudom, mennyire nyamvadék állapotban érek haza :)

(#494) kranazoli válasza Aarpok (#486) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, majd megnézem ezeket is. De amiket Ti belinkeltetek képernyőképeket azok mind angol nyelvűek. Szóval Nálatok (ha ezek saját képek), akkor le is tudtak töltődni preview build-ek.

Az én esetemben azonban magyar nyelvű az OS, amire legjobb tudomásom szerint nem jönnek Insider update-ek, mert a magyar nincs a támogatott nyelvek között.

Nálam még mindenütt csak Kezdés nyomógombok vannak. Az MS account aktív, azzal is léptem be Win10-be.

Sajnos most én sem a gépem előtt ülök, hogy tudnék pl. én egy képernyőképet feltölteni nálam hogyan néz ki mindez....

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#495) vlevi válasza kranazoli (#494) üzenetére


vlevi
nagyúr

Insider verziókat csak nagyon a legvégén szoktak kiadni többnyelvűben, általában csak angol/német/satöbbi-t adják ki. Amikor már közelít a végleges kiadáshoz, akkor fexenek neki a nyelvi pakkoknak, addíg nincsen.

(#496) Aarpok válasza kranazoli (#494) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen át kellett állni az angolra, de ez a preview-k esetében nem meglepő és ahogy vlevi is mondta a vége felé már lehet reménykedni magyar nyelv megjelenésében.

Аарпок

(#497) kranazoli válasza Aarpok (#496) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ezeket én mind, mind értem és világos is.

Most a notimon is ami nálam van bekapcsoltam a preview build-ek fogadását. Itt most annyiban más a helyzet, hogy kiírja a gép kész preview build-ek fogadására. Ok.

Kikapcsolom a szolgáltatást, hogy soha többé nem szeretnék preview build-eket kapni. Ok, működik.

Gép újraindít de ugyanúgy az MS account-al akar belépni, vagyis csak úgy tudok.

Korábban csak egy lokális rendszergazda fiók volt. A Win7 Ultimate beépített admin fiókja, jelszó nélkül. Most megáll a login és kéri a jelszót az MS fiókhoz, miután kikapcsolom a build-ek fogadását is!

A számítógép kezelésben ott is van a rendszergazda fiók, de nem tudok Win10 belépni vele. Ha kijelentkezem, ha felhasználót váltok mindig csak az MS fiókkal tudok belépni ami jelszóval van védve. És ez nekem így nem bejövős mert azt szeretem ha simán belép a gép, ha bekapcsolom.

Minden világos, hogy jó a jelszó, stb... ezek nem érdekelnek. Azt az állapotot szeretném visszaállítani, hogy lokális rendszergazda fiókkal lépjen be, ami nem kér jelszót.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#498) Воланд válasza kranazoli (#497) üzenetére


Воланд
titán

sign in with a local account

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#499) kranazoli válasza Воланд (#498) üzenetére


kranazoli
senior tag

Igen, már ezt is néztem. Működik is.
De ettől még a beépített rendszergazda fiók + MS fiók összekapcsolás megmarad. És a beépített rendszergazda fiók nem törölhető.

Rövidebben: Az érdekelne, hogyan tudom leválasztani más szót nem tudok a rendszergazda fiókról az MS fiókot? Ezt a rendszergazda fiók (lokális) + MS fiók összerendelést?

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#500) BiP válasza kranazoli (#499) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem sikerült. Igaz, tiszta telepítés, és alapból local accounttal kezdtem, és utána váltottam MS fiókra, de nálam működött a visszaváltás, a "sign-in with local account instead",(Forza-nak nem tetszett az MS fiók) azóta local accounttal lépek be, nem kéri az MS fiókot.

Ha nálad sehogy sem akarja, kerülőmegoldásnak jó lehet, hogy netplwiz -ben beállítod a jelszavadat, és onnantól a gép indulásakor nem kéri már. Erre millió leírás van neten. (pl: Windows netplwiz automatikus belépés -re keress rá)

(#485) Milestone2 : Jogos, valóban változott, de nem tudom miért, valami megérzés miatt mégis az RTM-féle kiosztás szerinti képeket kerestem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.