Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) ooloo válasza ooloo (#30945) üzenetére


ooloo
őstag

probléma megoldva ..... a kérdésem tárgytalan . :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#30952) sajog159 válasza sajog159 (#30943) üzenetére


sajog159
aktív tag

Látom a "részletes keresés"-en belül van ilyen szűrés...
Hát igén, előbb gondolkodj/olvass, majd kérdezz, most is érvényes
:D

(#30953) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Ez a hibaüzenet fogad ha bekapcsolom a gépet IRQL UNEXPECTED VALUE. Van erre valami ismert megoldás? Vagy ez általános hibaüzenet? Próbáltam vírusirtót futtatni de azt sem engedi.

(#30954) Jazz válasza hunluki (#30914) üzenetére


Jazz
veterán

Na faja. Úgy csináltam ahogy mindtad. Live linux elindít, gparted-el SSD-t leformáztam először clear-le. Bios nem látja mint bootable disk (csak az SATA eszközöknél). Windows telepítő: "nem található illesztőprogram" és nem enged tovább a telepítésben.

Vissza Linux, SSD-t leformáztam NTFS-re. Linux frankón látja, írni is tudok rá. Újraindít: Bios, windows telepítő: ugyan az mint az előbb.

Na ilyenkor wtf :W

free your mind

(#30955) King Unique válasza Jazz (#30954) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb is többször leírták a diskpart módszert, amit a telepítőben, parancssorból indítva meg lehet csinálni. Nem GParted és társaival kell szórakozni.

(#30956) kaszaf válasza nababika (#30953) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Próbáld ezt: [link]

(#30957) tDr1v3r válasza netguru10 (#30949) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miert erzed azt hogy neked alanyi jogon jar a Windows 10?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30958) nababika válasza kaszaf (#30956) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi. Mar fut is. :R

(#30959) #56474624 válasza tDr1v3r (#30957) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pillanatnyilag szerintem majdnem jogosan érzi így, amíg gyakorlatilag béta fázisban van az egész win10. :D

(#30960) Syl válasza #56474624 (#30959) üzenetére


Syl
nagyúr

Háde ingyé van a frissítés :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30961) worxland válasza netguru10 (#30949) üzenetére


worxland
addikt

1. ez a Te harcod.
2. érdekes az életszemléleted.
3. konkrétan nem fogom ideírni, mivel tiltott téma.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30962) TRob1 válasza #56474624 (#30959) üzenetére


TRob1
veterán

"amíg gyakorlatilag béta fázisban van az egész win10"

Ha te még 5 hónap után is ezt érzed, akkor ez nálad szerintem nem is fog változni a közeljövőben.
Viszont én meg pl. a megjelenése másnapjától elégedetten használom, vissza nem térnék egyik korábbi winre sem. (Habár az eddigi összes winnel így voltam, ha jött egy újabb, nekem bejött és soha többé nem használtam az előtte lévőt, még régebbit meg főleg nem :D)

ui: Asztalin nincs panasz hónapok óta. Asus laposon nincs panasz hónapok óta. Dell laposon nincs panasz hónapok óta. Régi FuSi laptopon nincs panasz hónapok óta (Ezen konkrétan jóval jobb és még gyorsabb is mint az előtte fenn lévő 7es) Jah, és ezeken mind csak frissítés volt, egyiken sem történt azóta sem tiszta telepítés.

¤ R'n'R ¤

(#30963) Lenry válasza TRob1 (#30962) üzenetére


Lenry
félisten

+1 az egész hsz-nek.
én is boldog vagyok vele

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30964) labeda válasza Lenry (#30963) üzenetére


labeda
aktív tag

+1

(#30965) Toby888 válasza Lenry (#30840) üzenetére


Toby888
senior tag

az zsiir, de a linux nem látja a 3 particiót az 500ason, és az egészet szeretné formázni :/

(#30966) tDr1v3r válasza #56474624 (#30959) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Beta vagy sem, penzert kinalt rendszer a Windows 7 amihez ennek az upgrade joga jar.

Szerintem amugy nem olyan betas (oke, sok tapasztalatom nincs, de ismerosoknel problema nelkul megy), inkabb csak hotbutak a gyari Modern appok.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30967) King Unique válasza TRob1 (#30962) üzenetére


King Unique
titán

"nincs panasz, nincs panasz, nincs panasz, nincs panasz...." - nálad. Másnál meg bőven van, elég csak elolvasni a napi hsz áradatokat... ;] :DDD
Na meg, ha olyan hű de jó lenne minden téren, akkor nem használnának még ilyen sokan Win7-et. Van, akit a lassú bootolás és egyebek is zavarnak, jogosan. Aki meg azt szajkózza, hogy ez a valaha volt legjobb Windows jelenlegi állapotában, az puszta fanboyság... majd az lehet, de most még nem az.

[ Szerkesztve ]

(#30968) viperabácsi válasza viperabácsi (#30940) üzenetére


viperabácsi
addikt

N a még egy fejlemény. Ha a mozzilla teljes képernyőn van akkor fagy a görgetéskor ha ablakos módban van
(kb 3/4 képernyő ) akkor símán megy a görgetés . Leginkább a facebook alatt jön elő a hiba.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30969) TRob1 válasza King Unique (#30967) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyan már... Te is jól tudod hogy minden új win megjelenésekor és jóval utána is sokkal többen használták az előző vagy az azt megelőző wineket (ez mindig is így lesz) Aki most szidja, az majd mikor lesz új, ezt fogja dícsérni és azt szidni. Ez is mindig így volt. Ez van.

Lassú boot, bullshit. Ha lassú, akkor tegyék alvó módba, 1 mp és minden folytatódik onnan ahol abbahagyták. . Meg akinek niincs pár másodperce bootra és ebből von le következtetést egy oprendszerről, ott már komoly bajok vannak. Szerintem. (A modern okostelója mindenkinek a bekapcsolás pillanatában készen áll???)

Ha a 60 éves anyám is elégedett a win 10-zel, meg az öcsém, meg a "háklis" ( ;] ) asszony, meg még én is!!! (:D - Mert sztem már te is tudod hogy azért odamondom ha valami nem tetszik, vagy nem épp úgy gondolom :DDD ), azt már nem nevezném fanboyságnak... ;)

ui: Jah, és azt is láthatod, hisz már elég ideje jelen vagy a win topikokban, hogy a panaszok elég nagy része user vagy driver error, mint utólag megannyiszor kiderült (már ha valaki be meri írni utólag :DD )

ui2: És úgy tűnik nem csak én (mi) vagyunk ezzel a nézőponttal, hisz már jött pár pluszozás az elégedett emberektől, pedig köztudott hogy inkább panaszokkal jönnek ide (és a hasonló fórumokra), akinek minden oké, az meg többségében hallgat. (Szám szerint itt is elenyésző a panaszosok mennyisége a tényleges felhasználókhoz képest)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#30970) Jazz válasza King Unique (#30955) üzenetére


Jazz
veterán

Nálam más volt a probléma, de végül rájöttem mi okozta. Nem volt megfelelő az NTFS partíció bizonyos része, egyszer. Másodszor meg fat32re formáztam és a partíciós táblát átírtam msdos-ra.
Így már látta a bios mint választható eszköz (esc). Ettől függetlenül megcsináltam azt is amit linkeltél, biztos ami biztos.:)

free your mind

(#30971) Lenry válasza Toby888 (#30965) üzenetére


Lenry
félisten

véletlenül nem dinamikus partíciók vannak azon a HDD-n?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30972) King Unique válasza TRob1 (#30969) üzenetére


King Unique
titán

Azért ennyire nem kell a ló túloldalára sem átesni, mert ha minden téren annyival jobb és problémamentesebb lenne, akkor pl. én sem használnék annyira 7/8.1-et, meg lehet más sem. Az, hogy kinek a közvetlen környezete, családtagja mit használ, eleve nem mérvadó, mert csak egy kis mintavétel. Majd a desktop százalékokat kell figyelni, azok hogyan fognak alakulni a következő pár évben. Persze, ha nyomatják ezt az erőszakos frissítést és jövőre beteszik az ajánlottak, vagy kötelezők közé, akkor biztos jól. ;] De azért az nem kis égés, mikor a net a különféle GWX és társai letiltó cuccokkal van tele, itteni W7 topik összefoglalója is külön kitér erre...

(#30973) csixy válasza Toby888 (#30965) üzenetére


csixy
addikt

A linux telepitőben a particionálásnál a "Valami más" opciót kell választani és akkor tudsz tisztességgel alkotni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30974) King Unique válasza Jazz (#30970) üzenetére


King Unique
titán

Hát, nem kellettek volna feltétlenül ezek a műveletek. Én, ha pl. másik adathordozóra akarok telepíteni, akkor diskpart segítségével csak simán legyalulom, aztán majd megformázza magának a telepítő, kialakítja az MBR / GPT-t stb.

(#30975) Toby888 válasza Lenry (#30971) üzenetére


Toby888
senior tag

nem, fix 100,100,300 particokvannak,és a win telepitő tátja őket, meg ha elinditom a linux live.ot ott is látja, csak telepitésnél nem :/

(#30976) Toby888 válasza csixy (#30973) üzenetére


Toby888
senior tag

én ezzel tisztában vagyok, de csak egy 500 gigás particiot lát, holott 3 vana vinyomon

(#30977) netpeti98 válasza King Unique (#30972) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem felesleges megint belemenni ebbe a tökéletes, nem tökéletes vitába. Mindenkinél máshogy viselkedik a különböző hardver és szoftverkörnyezet miatt. A stabilitási problémák jelentős részérért a driverek felelősek. Olyan OS ami mindenikek megfelel nincs, mivel mindenkinek mások a felhasználási szokásai.
Én úgy látom, hogy akinél a driverek és a használt szoftverek stimmelnek, ott nagyrészt problémamentesen használható a rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#30978) TRob1 válasza King Unique (#30972) üzenetére


TRob1
veterán

"akkor pl. én sem használnék annyira 7/8.1-et, meg lehet más sem"

Dehogynem. Mert tudod sok a makacs ember. Meg a szokások rabja.
Csak hirtelen 2 példa (igaz, ezek is csak család és barát fajtából): Ahol perpill vagyok, mérnök ember (anyós párja). Tegnap mondja: - Állandóan cseszeget a win 7 hogy frissítsek. - Akkor frissíts. - De nem akarok. - Miért? Ismered? - Nem, de akkor se. (Ok, akkor erről ennyit, nincs több beszéd róla. Marad a 7 míg meg nem hal a gép).
Másik: Pár hónapja haveromnál: Mit csinálasz? Frissítem a géped win10-re. Jaaa, írt nekem valamit hogy frissítsek, de nem érdekelt. Ok, nem baj, mostantól ezt használod, szólj ha van valami gond.... Azóta sem szólt.

Tehát erről ennyit, ki mit miért használ, nem használ. Természetesen mindenkinek (majdnem, lásd fenti egyik példát ;] ) szíve-joga eldönteni mit használ, de nehogy már olyan húde nagy gond legyen ha milliók használják (oké, akinek még egy start menü is hiányzik az ősidőkből, ott nem is kell csodálkozni megintcsak ha gondjai vannak bármi újjal)

W7 topikot meg ezer éve nem olvasok, bírtam továbblépni évekkel ezelőtt. ;] :DD
(Amúgy véleményem szerint nem a MS égése egy ilyen buhera program, csak az emberek minősítése a makacsságra, lustaságra, 1-2 negatív kritika olvasására, hozzánemértésére, (persze biztos vannak kivételek is akik próbálták és nem jött be, de a többség nem ez...) De ne is ragozzuk tovább. A lényeg a lényeg, Te is itt vagy a topikban, nem bírsz elszakadni legalább egy fél évre-évre (Talán addigra a cuccaid is megújulnak, vagy a gyártóik megtanulnak drivereket írni ;] ), és mások is. Pedig mindig van választás... :))

ui: Az is jól teszi aki a mai napig winxp-t használ meg IE6-ot?!? Mert csak? :F

(#30977) netpeti98:
Igazad van. Sosem lesz tökéletes a win10, soha nem is volt tökéletes win, és nem is lesz. Max a balfax gyártók utolérik egyszer magukat és gyártanak megfelelő drivereket, vagy a júzer cserél hardvert és onnantól tetszik neki az újabb win (mert jól működik). Ez kb. tény. Vagy akkor sem tetszik neki, de ott már nem a működéssel van baj. (HAnem a Start menüvel :DDD )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#30979) bopeti98 válasza TRob1 (#30978) üzenetére


bopeti98
őstag

Itthon már 4 eszközön fut probléma mentesen a Windows 10 ( 2 laptop, 1 asztali gép, 1 tablet ). :K
Emellett több ismerős, rokon gépére is felvarázsoltam már a 10-et. Eddig csak eggyel volt probléma. Nem működött a tálca. A start menü sem nyílt meg, illetve ha jobb oldalt bejött ilyen értesítés ( például amikor berakok egy CD-t, vagy pendrive-ot ) akkor az is lefagyott, és egészen addig ott volt, amíg újra nem indítottam a gépet. Egy alaphelyzetbe állítás után viszont meg is oldódott.

(#30980) King Unique válasza netpeti98 (#30977) üzenetére


King Unique
titán

Nem én akartam, csak azt említettem meg, hogy nem lehet kijelenteni a mindenkinél, minden frankó állapotot sem.

(#30978) TRob1: ezek megint csak kis példák, nem fedik le a széles egészt. Ragaszkodnak az emberek a megszokotthoz az igaz, de azért, hogy ~56%-on van még mindig a 7-es, nem csak ez az oka. Hanem egyszerűn, ahogyan a 8.x, úgy a 10 sem tetszik, nem felel meg xy okok miatt mindenkinek.

Az erőszakos upgrade-et meg ne ragozzuk...mert nagyon is a gyártó sara. Az az égés a részükről, hogy a usereknek ilyen megoldásokhoz kell folyamodnia. Amikor nemrég 8.1-et telepítettem, első nagy frissítés előtt (WU manuálisra állítva) direkt kiszedtem és elrejtettem az a néhányat a listából, erre restart után ott a tálcán a GWX és fent van a telepítettek között minden elrejtett update, ami ráadásul utána is látszik az elrejtett listában. Tehát, csak azért is felpakolta őket... ez nonszensz, hogy ennyire felülbírálják és lexarják a user döntését. :U Az automatikus letöltés és egyéb dolgokat meg jobb, ha nem említjük.

[ Szerkesztve ]

(#30981) Bferibörs válasza King Unique (#30967) üzenetére


Bferibörs
addikt

Bocs nem akarok vitát generálni- most raktam fel régebbi frissítés után a szűz win. 10-et egy "modern" laptopra és egy "modern" asztali gépre , sem a telepítéssel,sem a használatával nincs semmi bajom ( ezért fogtam bele a szűz telepítésbe ),pillanatok alatt bootol mindkét gép, persze SSD-vel mindkettő.

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#30982) Sub-ZeRo válasza World-Soft (#30788) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Delete majd a Virtual Clone Drive-ot kell felrakni. Amúgy van még daemon tools? :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30983) King Unique válasza Bferibörs (#30981) üzenetére


King Unique
titán

És? Mit is akarsz ezzel most mondani?
Az, hogy X bázis elégedett vele és használja + jól működik, egy dolog. Az, hogy Y meg nem, az is egy másik. Csak az a helyzet, hogy jelenleg Y > X...

(#30984) raidx válasza Sub-ZeRo (#30982) üzenetére


raidx
őstag

Nem jó a Win beépített funkciója?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30985) Bferibörs válasza King Unique (#30983) üzenetére


Bferibörs
addikt

Mindössze jeleztem,hogy a nem régi cuccokra felraktam- többre is nem csak erre a kettőre- és nincs vele gond. Régi/régebbi gépeken volt/van gondja ismerősöknek.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#30986) World-Soft válasza Sub-ZeRo (#30982) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!
Meglesem azt is.
A Clone CD progijukat szerettem, de ezt nem ismertem.
Nekem eddig a DaemonTools-al nem volt bajom.
Amúgy még nem teszteltem a Toolsnak az ajánlott beállítását, de alatta most már van olyan, hogy mindent mountolást új drive-re tegyen vagy sem. Ez pár hónapja még nem volt.

(#30987) 8472race válasza King Unique (#30983) üzenetére


8472race
tag

Én még használtam 3.1-es verzió számú Windows op.rendszert. Az XP (az SP2-vel) már nagyon barátságos volt, a 2000-et kihagytam, ahogyan a Vistát is. A 7-es is nagyon szerethetővé alakult idővel (SP1), a 8-at szintén kihagytam, csak a 8.1-et használtam. A 10-es is felnő majd és szeretni fogjuk, mert a világunk Windows alatt fut.
Mindig lesznek fanyalgók, és legyenek is, mert az ő hatásukra fejlődik a rendszer, a driver-ek, és válik egyre használhatóbbá, egyre barátságosabbá.
Ja, és a 7-et és a 8.1-et is azok gyártották, akik a 10-et.

[ Szerkesztve ]

Egy nyomtalanul elmúló életet, élni sem érdemes.

(#30988) kungzi


kungzi
veterán

Srácok kellene segítség.

Vettem egy 8.1-hez való kulcsot. Reggel felraktam a 8.1 pro-t, aktiváltam, majd frissítettem win 10 pro-ra, maradt szépen aktív. Utána csináltam egy tiszta telepítést most meg nem akarja aktiválni a rendszert. Légyszives segítsetek!

windows verzió:

(#30989) King Unique válasza 8472race (#30987) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az a kulcsszó, hogy majd idővel beérik és nagyobb rétegnek lesz fogyasztható. Viszont addig meg nem kell csodálkozni, ha nincs mindenkinek türelme ezt kivárni és a már bevált rendszereket használja, nem akar váltani.

(#30990) World-Soft


World-Soft
senior tag

Mitől lehet ez:
1. Átállítottam a laptopot AHCI-ba (előtte a regedit-et hozzá állítottam).
2. Csináltam pluszba utána töredezettségmentesítést is.
3. Most már majdnem gyorsabb a betöltés
- Win logo pörgő micsoda
- Egy pillanatra eltűnik és folytatódik az előző
- eltűnik a Win logó, és már hallani az üdvözlő zenét (ekkor olyan 25 másodpercnél tartunk)
- ez után egy teljes képernyős nagy pörgő izé megy
- majd jön az üdvözöljük képernyő a kis pörgő izével
- végül megjelenik az asztal (55-60 másodpercnél)
- egy progi indul csak el automatikusan. ezt olyan 90 másodpercnél teszi csak

Nem értem, hogy már 30 alatt üdvözlő zene van (ami elvileg a profil része), akkor mit csinál még több mint 2x annyi ideig.
Eddig nem ez volt.
Van ötlet mi foghatja meg ilyen furán?

Ui:
Van az új verzióban egyszerű megoldás, hogy a Win-ben minden magyar maradjon (tudja az időzónát, helyesírást, pénznemet, stb.), de angolul működjön a Cortana?

Köszi.
Zoli

(#30991) Snip3r_HUN válasza kungzi (#30988) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nem próbáltad aktiválni a 8.1-es kulcsoddal a Win10-et ? Úgy rémlik hogy a legutóbbi MediaCreationTool-al telepítve már engedi aktiválni a rendszert Win7 és 8.1 kulcsokkal is.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#30992) atti1848 válasza atti1848 (#30762) üzenetére


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Erre valaki megoldást tud-e? Az ajánlott beállítás sajnos nem segített, mivel a BIOS-ban nincs olyan lehetőség, hogy Memory Remap. De ez nem windows-s hiba lesz? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#30993) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás, amiben több video url-t megadva, önállóan lementi automatikusan a tartalmakat?

(#30994) kungzi válasza Snip3r_HUN (#30991) üzenetére


kungzi
veterán

Ha elolvasod amit irtam, abba benne van, hogy a 8.1 frissitve win 10-re aktiv maradt. De teljes telepites utan nem akarja aktivalni ugyanazzal a kulccsal, ugyanazt a notit.

(#30995) Snip3r_HUN válasza kungzi (#30994) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ez esetben a supporthoz kell fordulni.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#30996) kungzi válasza Snip3r_HUN (#30995) üzenetére


kungzi
veterán

Gondolom nem ingyenes a szamuk :D

(#30997) Snip3r_HUN válasza kungzi (#30996) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Link

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#30998) lufi7 válasza Zoshi85 (#26568) üzenetére


lufi7
aktív tag

Köszi!
Ez nekem is megoldotta a problémám. :R

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#30999) Misi-67gyurc válasza bostone (#30993) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Ez nagyon Off menjünk át privátba...

Misi-67

(#31000) sz.j


sz.j
nagyúr

Ma frissített (automatikusan) a win 10, ezt követően újraindítást kért amit meg is tettem, de ....
Az újraindítást követően kb egy órát "szöszmötölt" a gép, közben többször újraindult.
Eddig még nem csinált ilyent.
Szerintetek ez természetes, hogy ennyi ideig tartott?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.