Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#30280) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valaki? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#30302) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Eseménynaplóban hol kellene keresni a számológép bejegyzéseit? Már jó ideje nem megy és kíváncsi lennék mit írhat be...

Közben sikerült megtalálni. Ennyit ír: AppData\Local\Packages\Microsoft.WindowsCalculator_8wekyb3d8bbwe\Settings\settings.dat struktúra hozzáférési előzményei törlődtek. 0 kulcs frissült, és létrejött 0 módosult lap.

[ Szerkesztve ]

(#30303) dlaj


dlaj
őstag

Hol tudom beállítani a win 10-ben, hogy induláskor ne kérje a jelszót? Megnézné/kipróbálná nekem valaki?

(#30304) bandras0226 válasza Mirman (#30291) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A dobozos verziók általában 80-100K körül vannak boltból számlával.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#30305) Syl válasza dlaj (#30303) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahol a 8.1-ben: netplwiz

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30306) kiskacz


kiskacz
senior tag

Ha volt hasonló felvetés - ELNÉZÉST, niics időm utána olvasni a :W -tól.

Adott: Lenovo laptop, jogtiszta (fejlesztői) WIN10.

A mai napon a firefox frissítést követően kiírta, hogy nem kompatibilis az E-bank 2 plugin. Rámentem a kiegészítőkre - ott rákatt a feljesztő linkre - a gép kikapcsolt. (Szó szerint, és abban a pillanatban.)

Bekapcsolást követően a "critical process died és system service exception" - feliratok váltják egymást. A gép tartalma nem érdekel, formáznám, de addig sem jutok el. Pendrive-s bootnál is kb. 70 % elérése után kikapcsol.
Csökkentett módot nem találok.

(Nem magától kapcsol ki a gép, ha csak a biosban vagyok, addig megy ameddig akar, és nem fagy. Olyan, mintha az ssd bootsectort követően halna meg.)

Hogyan tovább? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#30308) Hunork válasza Wiz Khalifa (#30301) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt nézd meg, nálam bevált: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30309) janeszgol


janeszgol
félisten

Hali!

Az asztali W10-ben nem tudom beállítani a fényerejét a monitornak. (Sajnos a bekapcsológombja már évek óta nem működik, de emiatt nem fogom kidobni.)

Ahol lennie kellene: Start-Settings-System-Display. De sajnos ott nem kínálja fel. (Radeon tíousú megjelenítő vezérlőm van. De a Catalystban sem találtam.)

Köszi!

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#30310) gg72 válasza stanley00 (#30197) üzenetére


gg72
veterán

Az utóbbi pár napban nálam is immár harmadszor állt le a gép "CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION" hibával, korábban egyáltalán nem volt jellemző a kékhalál. Számomra is erősen gyanús a dolog, hogy valami frissítéssel érkezett dolog okozza a hibát, mert különben semit sem csináltam a géppel az utóbbi napokban... :F

(#30311) vlevi válasza kiskacz (#30306) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs bedugva valami usb-n?
Ilyet, hogy azonnal kikapcsol, akkor szokott csinálni, ha valahol valami zárlatot érzékel.

(#30312) AlyrArkhon válasza janeszgol (#30309) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Catalyst esetén: saját digitális síkképernyő/kijelző színbeállítások.
Gondolom a redszer felöl is elérhető (de nem másztam végig rajta), ha a Start-Settings-System-Display út végén a speciális beállításokat, majd a szinkalibrálást választod

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#30313) janeszgol válasza AlyrArkhon (#30312) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm, ez lesz az. :R

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#30314) Wiz Khalifa válasza Hunork (#30308) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Megnézem holnap! :R

Smoke some weed nigga!

(#30315) #63761920 válasza borix (#30298) üzenetére


#63761920
törölt tag

A párom kapót egy notebookot és azon gyári Win van.
Ő is szeretne torrentezni.

(#30316) kiskacz válasza vlevi (#30311) üzenetére


kiskacz
senior tag

Egér és egy banki USB eszköz volt bedugva, amikor produkálta a hibát.Mindent eltávolítottam, úgyis ua. Később próbáltam pendrive nélkül, és arról bebootolva - ugyanaz.
Nem tudom mi volt vele "egyszercsak" magához tért. Eljutottam addig, mintha lett volna csökkentett mód. Teljesen legyalultam - most telepítgetek.

Az ötletet KÖSZÖNÖM :R , figyelmi fogok az USB csatlakoztatgatásokra,zárlatveszélyre - bár remélem még egyszer nem fordul elő...

:R :R :R

Huawei Mate 8

(#30317) raidx válasza Hunork (#30308) üzenetére


raidx
őstag

Sajna nekem a 10.0.10586.17-nél már nem működik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30318) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy új notebook (HP Pavilion 15) teljesen gyári állapotban, legális rendszerrel.

Most lett kibontva, gondoltam első lépésként csinálok egy Windows Updatet, hogy később ne kelljen ezzel foglalkozni. Fel is ajánlotta, hogy van új build a Homeból, amit el is kezdett telepíteni. A telepítés végén kérte az újraindítást, majd megkezdte a folyamatot.

Itt tartok most, kék képernyőn pörög az Újraindítás 2 órája, és a türelmem kezd véges lenni. Találkozott már valaki ilyennel?

Előre is köszi!

(#30319) ottesz


ottesz
aktív tag

Olyankor mit kell tenni ha a serial szám megsérült a gépházon és nem lehet kiolvasni, de a doboza+lemez is megvan? Honnan tudom mi volt a serial?

(#30320) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Szerintetek mi lehet a gond, ha ilyenre változnak a parancsikonok?

Előre is köszönöm a választ! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#30321) Neil Watts válasza Patrick76496 (#30320) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A pajzsra gondolsz?
Rendszergazda jog kell a futtatáshoz (amit ekkor az UAC egy OK után meg is ad).

Üdv. core2

(#30322) Patrick76496 válasza Neil Watts (#30321) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nem, nem arra, hogy rendszergazdaként futtatom, hanem a behajtani tilos tábla szerű cuccra a bal alsó sarkában a parancsikonoknak. Mert ugye annak a helyén normál esetben egy kis nyílnak kéne lennie.

Arra is gondoltam, hogy valami kéretlenül telepített progi változtatta meg, de 2 napja nem került fel semmilyen alkalmazás a gépre (ha pedig telepítek valamit, direkt kiveszem a pipát a "mellékprogramok" mellől), ez meg ma reggel óta ilyen.

Szerk.: Egyébként ugyan úgy működnek, csak külsőre néznek ki ilyen hülyén.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#30323) dlaj válasza Syl (#30305) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, majd ránézek.

A szomszéd csajszi gépét rakta újra win10-re a boltos "szaki", és azt mondta, hogy ezen nem lehet beállítania jelszó mentes indítást.
Ezért be is állított egy négy számjegyből álló lightos jelszót. :W

(#30324) E.Kaufmann válasza ottesz (#30319) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vannak elvileg programok, amik ki tudják olvasni a kódot.
Viszont ha simán frissítesz Win10-re meglévő rendszerről nem kell a kód, és újratelepítéshez se kell már azután, mert megjegyzi az alaplap azonosítóit.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30325) this is life válasza janeszgol (#30309) üzenetére


this is life
Ármester

Telepitsd az ibrightnestray es akkor manualisan akar talcarol is alitgathatod a fenyerot [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30326) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok! van akinek probléma lépett fel a nvidia 359.06 driver telepítésekor? nekem az istennek nem akarja feltelepíteni. se telepítőként se frissítésként nem megy fel

(#30327) rétisün válasza #23920384 (#30326) üzenetére


rétisün
veterán

mindjárt megpróbálom.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30328) rétisün válasza #23920384 (#30326) üzenetére


rétisün
veterán

nálam simán felment.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30329) #23920384 válasza rétisün (#30328) üzenetére


#23920384
törölt tag

érdekes most nekem is felment de azért köszi egyébként mikor megjelent a 359 verzió azt hibásan adták ki de időközben azt is javították

[ Szerkesztve ]

(#30330) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek ötlete arra, hogy ha torrentezek miért laggol a windows 10 teljesen véletlenszerűen. Játék, film, de simán netezés közben is. A jelenség teljesen random, de mondjuk óránként 1-2x csinálja. Ilyenkor kb fél másodpercre megakad a gép. Windows 8.1-en nem volt ilyen gond. Már két torrent klienst is próbáltam, de ugyanaz a helyzet velük.

ps: ha nem fut a torrent nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#30331) wjbhbdux válasza spiercell (#30330) üzenetére


wjbhbdux
veterán

HDD nem bírja ha túl sok szálon nyomatod

/s

(#30332) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Remélem témába fog vágni, mert nem tudom hol máshol lehetne megkérdezni :-(

Van egy Logitech Quickcam Messenger M/N: V-UM14 P/N: 861092-0020 webkamerám (elvileg azonos a V-UM14 -el) és szeretnék hozzá Win 10 X64 alatt működő drivert. Kerestem és a legfrissebb amit találtam az egy XP driver és sajnos X86-os. (hivatalos oldal)

Ezt futtattam és a kitömörített fájlokat feltöltöttem ide (ha hasznosak lennének a fájlok)

A kérdésem az lenne hogy ebből lehetne valahogy gyúrni néhány egyszerű módosítással egy Windows 10 alatt működő drivert? Azt olvastam hogy esetenként elég notepadban átírni néhány dolgot és működik utána, csak nem tudtam rájönni hogy mit kéne módosítani.

Ebben tudna valaki segíteni, vagy megmondani hogy merre informálódjak?

(Amúgy a mikrofon driver lenne belőle a legfontosabb) :)

(#30333) #20221952 válasza easy...rider (#30332) üzenetére


#20221952
törölt tag

A Windows Vista alatt működő telepítő nem lenne jó?
ldm256_logitech.exe

(#30334) spiercell válasza wjbhbdux (#30331) üzenetére


spiercell
aktív tag

és 8.1-el meg bírja?

(#30336) Raruh válasza ottesz (#30319) üzenetére


Raruh
tag

Ha felveszed a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal, akkor ők is meg tudják neked adni a serialt, persze pár adatot előtte be kell diktálni.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#30337) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Érdekes ez a Windows 10 - hangkártya driver házasság nálam. Egy Lenovo Z50-70 notim van, amiben Conexant hangvezérlő található. Win 7/8.1 alatt tökéletes minden. Ezen értem azt, hogy a gép hangszóróján és a fülesen ugyanaz a hang jön ki. A 10-es által gyárilag használt, illetve a gyártótól letöltött driver is már ezektől eltérő. Csodálkozva vettem észre, hogy ha hangszórón szól bármiféle hang, zene, szöveg, akkor nem minden hang hallatszik, zenénél bizonyos frekvenciák, játékban bizonyos háttérhangok, beszédek nem szólnak, de ha egy fülest dugok bele, ott már minden hang jól jön, és az addig hiányzó hangok is hallatszanak. Ha zenét hallgatok, hangszórón csak a magas frekvenciákat adja le. A World Championship Snooker 09 játékban a két riporter hangja nem hallatszik, csak a bíróé, a közönség háttérhangja pedig erősen hiányos. De ha bedugom a fülest, ott minden tökéletes. Úgy látszik a drivernek nem ugyanaz a része vezérli a külső hangszóróra kikerülő hangokat, mint ami a fülesen szólókat.
Tapasztalt már valaki effélét?
Egy korábbi driverrel olyan fordult elő, hogy a fülest bedugva a hangszóró nem hallgatott el, és a fülesen nem szólt semmi.

[ Szerkesztve ]

(#30338) E.Kaufmann válasza #93794560 (#30337) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez nekem olyannak tűnik, mintha pl 5.1 vagy 7.1-ben adná a hangszóróra, de neked csak pl sztereód van és a fülest meg helyesen fülesnek érzékeli a meghajtó. Vagy valahogy sztereo hangképre kell kényszeríteni a meghajtót, vagy frissíteni gyárira a drivert (esetleg egy win7-re jó régebbi driver is megtenné)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30339) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na most jött el az idő,hogy felhívom a microsoft ügyfélszolgálatot és elküldök mindenkit a halál f.sz.ra. :W
Hát ilyet nem lehet csinálni... Windows 10 Pro -t használunk a cégnél, dolgozunk az ügyviteli rendszerünkbe, majd a gép egyszer csak pákk, újraindul, kiírja,hogy ő most frissít... Hát b+, és a munkámmal mi lesz? Szólt,hogy mentsek vagy valami? Nem... ő kilő mindent és frissít, az eddigi munkám kuka és remélem még az adatbázist is kicsit megpiszkálja, hogy nem normálisan lett kilépve, hanem feladat közben lett kilőve. :W

Ez egy rakás sz@r.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30340) #93794560 válasza E.Kaufmann (#30338) üzenetére


#93794560
törölt tag

A gépben Dolby minősítésű hangrendszer van, de alapban sztereóra van állítva és úgy is kellene szólnia. Ez 7/8.1 alatt így is van. De itt nem. 7/8.1 alatt a beállítóprogramjával állítható sztereóra vagy 5.1-re. Ha a Dolby beállítóprogramot 10-esen indítanám, akkor jön a következő üzenet.

Ezt írja ki a Windows által feltett drivernél is, és akkor is, ha a gyártótól származó, legújabb drivert teszem föl.

[ Szerkesztve ]

(#30341) E.Kaufmann válasza #93794560 (#30340) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

passz

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30342) #93794560 válasza E.Kaufmann (#30341) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is erre a következtetésre jutottam. Két lehetőségem van. Vagy visszaállok a régebbi rendszerekre, vagy várok, hátha kijön majd egy újabb driver a cucchoz.

(#30343) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A hibernálás miért nem akar bekapcsolni?
Rendszergazdai parancssorból megvolt a powercfg -H on, de semmi nem történt. Továbbra is csak az alvás vagy a monitor kikapcsolás állítható a gombokra.

Ami nem is lenne baj, de ha a Kodi(HTPC progi, ha valaki nem ismerné) távvezérlővel kapcsolom le a gépet a "hibernálás" kapcsolóval, nem hibernál, hanem alvás/hibrid alvás állapotba megy, ami miatt a gépház led villog. Win 7 hibernálás menüvel meg nem tette.

Mi erre a megoldás(a led kikötésén kívül)?

Everybody lies.

(#30344) betyarr


betyarr
veterán

a start menüből a "leggyakrabban használt" és a "legutóbb hozzáadott" menüket valahogy el lehet tüntetni?

egyébként eléggé kettős érzés fogott el a w10-el kapcsolatban.tegnap húztam fel.olyan mintha a felhasználót szolgálná ki maximálisan,de közben meg egyáltalán nem rugalmas és eléggé rám erőlteti egyes dolgok használatát.remélem ezen még fognak reszelni.
a skype-ot miközben testre szabtam többször is csonttá fagyasztotta a gépet.volt,hogy csak a power gomb segített sajnos :O
a fekete tálca nagyon barátságtalan.olyan mint egy gyászkeret.meglehet valahogy változtatni a színét?

(#30345) Misi-67gyurc válasza betyarr (#30344) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szia.

A Tálca,és a Start menü színét itt tudod változtatni...Gépház/Személyre szabás/Szinek/Automatikus háttér szín alapján..kikapcsolva.
Lentebb szín választás,és a két kapcsoló bekapcsol...legalább is nálam,de ez csak opció.
A "leggyakrabban használt" és a "legutóbb hozzáadott"..ugyan csak a személyre szabás/Start menü/kezdőképernyő menüpont alatt tudod ki/be kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

Misi-67

(#30346) betyarr válasza Misi-67gyurc (#30345) üzenetére


betyarr
veterán

ezer köszi! :R

(#30347) Misi-67gyurc válasza betyarr (#30346) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szívesen... :R

Misi-67

(#30348) Ice_Man22 válasza V.Stryker (#30339) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nah ezert tettem vissza a 8.1 est. Kifejezetten jo lett a windows 10, de ez a frissites dolog. Szo szerint kibaszas az emberekkel.

(#30349) easy...rider válasza #20221952 (#30333) üzenetére


easy...rider
őstag

Sajnos nem volt jó, de köszi.

[ Szerkesztve ]

(#30350) Misi-67gyurc válasza V.Stryker (#30339) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szia.

Ott van a választási lehetőség,csak meg kell keresni.
Gépház / Windows Update / Speciális Beállítások / Frissítések telepítési módja...Autómatikus(ajánlott)

Ha ez van beállítva akkor,már pedig ez az alapbeállítás ..,akkor 23 órán belül ha akarod-ha nem újra indítja a gépet.
Természetesen erre is felkínál lehetőséget,hogy elhalassza az újra indítást,de ott a lenyíló ablakocskában a másik lehetőség....
Értesítés újra indítás ütemezéséről...,és akkor mér nem érzed úgy,hogy a géped át vette a hatalmat feletted.

[ Szerkesztve ]

Misi-67

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.