Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154751) ledgeri válasza petimbo (#154744) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újfent: Fizikai gombra is ugyanez történik?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154752) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
Laptopon is szeretném megoldani a KB5034441 frissítési hibát.
Ránéztem a lemezkezelőben a partíciókra és nem értem, miért van ennyi helyreállítási partíció.
Melyiket lehet megszüntetni vagy összevonni?

(#154753) King Unique válasza tpeter77 (#154752) üzenetére


King Unique
titán

Helyreállítási partíció létrehozása (javítása)
+ Információk a topikból: KB5034441 | reagentc

A reagentc /info paranccsal lehet lekérdezni, hogy melyik helyreállítási partíció van használatban, be van-e kapcsolva, stb. A felesleges partíciók elvileg törölhetők, összevonhatók.
Több db helyreállítási partíció létrejöhet pl. in-place upgrade-ek után, Windows - Windows dual boot megoldásnál, nem megfelelő telepítés (célmeghajtó törlésének mellőzése) miatt, stb.

Vagy másik lehetőség nem piszkálni és nem foglalkozni vele, meg a lényeg elsődlegesen úgyis az, hogy a havi kumulatív frissítések települjenek. :))

[ Szerkesztve ]

(#154754) Petrónius válasza tpeter77 (#154752) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szerintem felesleges foglalkoznod vele. Januári frissítés. Nem hiszem hogy újat adna.

(#154755) efi99 válasza tpeter77 (#154752) üzenetére


efi99
senior tag

Ne oldd meg. Látod, csak előhoz olyan "problémákat", amikről nem is tudtál.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154756) tpeter77 válasza King Unique (#154753) üzenetére


tpeter77
addikt

Megszüntettem, letöröltem az egyik helyreállítási partíciót. Minden jó volt, újraindult a gép, de a C partíciót odébb mozgattam, dolgozott vele a gép majd újraindult és lefagyott.
F1 , F8 vagy Enter amiket lehet próbálni de semmi.
Mit ellenőrizzek, hogy lehet ezt helyrehozni?
Holnap egy Win10 pendriveról bootolok és megnézem parancssorból mit látni.
Ha a C meghajtón megvannak az adatok, hogy lehet megjavítani?
Arra gondoltam nem arról a pozíciótól vagy partícióról bootolna amelyikről kéne.

(#154757) tpeter77 válasza King Unique (#154753) üzenetére


tpeter77
addikt

Rendszerpartíciót és a mellette lévő 1GB körüli partíciót összevontam. Az adatok mozgatása nem fejeződött be ha jól emlékszem, túl hamar elindult a gép, és nincs rajta semmilyen adat, üres az SSD.
Ilyenkor a komplett telepítésen kívül mit lehet még tenni?
Hogy lehet visszanyerni a régi adatokat?
1. 1,6 GB helyreállítási partíció
2. 102 MB EFI-rendszer partíció
3. 133 MB NTFS
4. 1GB üres partíció
5. 234 GB NTFS rendszer partíció
6. 905 MB helyreállítási partíció
Így nézett ki. Fogtam, összevontam az 1GB üres helyet a rendszer partícióval, minitools vagy aomei-vel már nem emlékszem, a gép újraindult, írta hogy 22% körül jár majd nemsokára újraindult a gép és a fehér pöttyök megjelennek és semmi reakció.
Most kivettem az SSD-t, külső házba tettem, és RAW partíciót látni a rendszer helyén.
Mit csináljak, hogy visszanyerjem az adatokat?

(#154758) tordaitibi válasza tpeter77 (#154756) üzenetére


tordaitibi
veterán

Baaakkker....
King leírta hogyan lehet lekérdezni melyik az aktív, reagentc /info és AZT kellett volna összevonni a mellette lévővel, ha az első az aktív akkor beállítani az összevont nagyobbat. A legelsőt meg hagyni a fenébe. Minek kellett a C-t babrálni, nem értelek.
Ez így, pláne külső partícionálót ráeresztve, hát nem tudom.
Szerintem búcsúzz el a Windowsodtól, ha az adatmozgatás közben történt bármi az esélytelennek tűnik. Nagyon sajnálom.


(#154759) tpeter77 válasza tordaitibi (#154758) üzenetére


tpeter77
addikt

Hiren's boot programmal pendrive-ról bootoltam, és a Lazesoft Recovery Suite programmal sikerült a Dokumentumok, Letöltések és néhány fontosabb mappa teljes tartalmát lementeni a pendrive-ra a teljes régi útvonallal és fájlnevekkel együtt.
Ezután teljes újratelepítést csináltam, és visszamásoltam a fájlokat a helyére. Már csak 1-2 program hiányzik, de rendben működik a gép.
Windows 10 image 22H2 volt, amit használtam, de itt már a meghajtó legvégére került a Helyreállítási partíció. Amikor jó 4 éve telepítettem a Win10-et, akkor még a lemez legelején volt ez a partíció, azóta már a struktúrája, sorrendje is máshogy néz ki a partícióknak.
Sajnos a Recuva mentőszoftver csak fájlokat mentett volna, mappákat nem, de a lényeg, hogy ami életbevágóan fontos volt, azokat sikerült megmenteni, hála a Lazesoft programnak.

[ Szerkesztve ]

(#154760) Doky586 válasza tpeter77 (#154759) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#154761) tpeter77 válasza Doky586 (#154760) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszi! Megjegyeztem!
Kicsit későn, de legalább már tudom. A lényeges dolgokat sikerült lementeni. Jó nagy szívás volt... megérdemeltem.

(#154762) King Unique válasza tpeter77 (#154757) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a lemez végén lévő WinRE partíciót használja a reagentc /info alapján a Windows 10, akkor az előtte lévő 2 db partíciót lehetett volna törölni, majd arra kiterjeszteni a C-t, ami a beépített lemezkezelővel megoldható biztonságosan.
Ha a lemez elején lévő WinRE partíció lett piszkálva, meg külső particionáló programmal, ami PreOS módba bootolva tudta csak befejezni a műveletet és az közben megszakadt, akkor nem meglepő az eredmény,

Ha RAW lett a partíció, akkor arról adatmentő programmal (példák) lehet menteni a fájlokat, ami a linkelt adatmentés topik témája.

Legközelebb akkor úgy látszik nyomatékosan hozzá kell tenni, hogy a 0. lépés a rendszermentés képfájlba legyen AOMEI Backupper vagy Macrium Reflect programmal, bár az ilyen műveleteknél amúgy is alap előtte a mentés...

[ Szerkesztve ]

(#154763) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!
Nem találtam témába vágóbb topikot, ezért próbálkozom itt.

Ismertek olyan képernyőrögzítő programot, ami képes bármit felvenni, ami a böngészőben fut?

Próbálkoztam a ShareX és OBS programokkal, de a böngészőben futó streaming (D+) képe nem lett rögzítve, csak a hang...

(#154764) mrbego válasza joci86 (#154763) üzenetére


mrbego
aktív tag

Próbáld a Samsung-os Screen Recorder-t. A Store-ban ott van.

Üdv, P

(#154765) Debilon válasza joci86 (#154763) üzenetére


Debilon
addikt

Milyen program ami.... topik :D [link]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#154766) ledgeri válasza joci86 (#154763) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OBS-t böngésző-ablak, vagy monitor felvétellel próbáltad?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154767) tpeter77 válasza King Unique (#154762) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,

Készítettem egy komplett mentést Macriummal, de elfelejtettem a filmek mappát előtte átmozgatni egy pendrive-ra.
Bele lehet úgy túrni az image fájlba, hogy egy adott mappa tartalmát töröljem csak ki belőle?

(#154768) Lauda válasza Lauda (#154611) üzenetére


Lauda
félisten

KB5037768

19045.4412

(#154769) Borisz76


Borisz76
veterán

Valami megint beragadt....
3 PC van itthon. ( 3* Win 10 Pro , 64 bit )
Igyekszem mindet naprakészen tartani.
A fiam gépén semmi gond.
A párom gépén még a 2024-01 csomag sem települt.....hibára fut.

E hiba miatt raktam újra a saját rendszeremet is.
Most meg az ehavi , 2024-05 frissítést látja.....de letölteni nem tudja.
Már ki/be kapcsolás , újraindítás is volt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154770) joci86


joci86
senior tag

@mrbego
Köszönöm, kipróbálom!

@ledgeri
Böngésző ablak felvétellel próbálkoztam. Lehet, hogy képernyő kellett volna?... :D

@Debilon
Nagyon köszönöm, el is mentettem, ha legközelebb kellene.

(#154771) Doky586 válasza tpeter77 (#154767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért szokták az adatoknak filmeknek külön partíciót létrehozni amit NEM mentenek ilyenkor.. :K

(#154772) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Win11 alatt a tálcán nem elérhető a "Nincs összevonás" lehetőség? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154773) Geth válasza tylerddd (#154772) üzenetére


Geth
addikt

De, elérhető.

(#154774) tylerddd válasza Geth (#154773) üzenetére


tylerddd
veterán

Gyárilag vagy külső alkalmazással?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154775) King Unique válasza tylerddd (#154772) üzenetére


King Unique
titán

Always or Never Combine Taskbar buttons and Hide Labels in Windows 11

A 22H2 verziótól már beállítható natívan a rendszerben külső program nélkül.

De ezt egyébként miért nem a Windows 11 topikban kérdezed, amikor értelemszerűen eleve annak a témája és nem a Windows 10 topiknak?
Amit nem olyan régen már sikerült megtalálni és ott kérdezni Windows 11 specifikusan, ezért is rejtély hogy most miért nem... :F

[ Szerkesztve ]

(#154776) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
DVI-n keresztül a monitor hangszóróit használom.
Nincs semmi más rádugva a gépre ami hang kimenet lehetne.
Amióta az Nvidia Driver-t frissítettem 552.22-re indításkor nincs hang a gépen:
spdif interface (realtek usb2.0 audio)
Ez van:


Elég Windows -ból kijelentkezni és bejelentkezni és megint van minden..
Nvidia újra rakás nem segít. DDU -val is megcsináltam csokkentett módban. 546.33 és 537.57 -at is felraktam, de ugyanaz a hiba.
Windows hang hibakeresés sem segít.
Tudna valaki segíteni?

(#154777) Csupingo válasza lanszelot (#154776) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem nevezte át, és az aorus hda-t kell engedélyezned? (Eddig azt se tudtam, hogy a dvi is visz át hangot. :) ) Hdmi-vel, vagy DP-vel nem tudod használni, ha ez nem működik?

Szerk. közben látom, azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. A monitoron nem kell engedélyezni? Ez az 1 kijelző van rákötve? Kép van, csak hang nincs?

Erről a monitorról van szó? Hogy használod ezt dvi-vel?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#154778) King Unique válasza tpeter77 (#154767) üzenetére


King Unique
titán

Browsing Macrium Reflect images and backups in Windows Explorer

Felcsatolható a fájlkezelőben mentés során létrehozott képfájl és tallózható a tartalma.
Viszont ez nem úgy működik, hogy utólag csak úgy beletörlünk vagy épp hozzáadunk fájlokat, meg alapértelmezetten amúgy is írásvédettként van felcsatolva. A rendszermentés szempontjából haszontalan fájlokat (pl. filmek) értelemszerűen még a mentés előtt kellett volna a mentendő partícióról eltávolítani, majd utána menteni. Már ha akkora probléma, hogy azok is mentve lettek, vagy túl nagy lett amiatt a képfájl mérete, bár alapértelmezetten amúgy is 60%-os tömörítéssel vannak létrehozva.

[ Szerkesztve ]

(#154779) King Unique válasza Borisz76 (#154769) üzenetére


King Unique
titán

A Windows Update hibaelhárító futtatása már megtörtént?
Ha nem, akkor azt meg lehetne próbálni.

A havi kumulatív frissítések egyébként manuálisan is letölthetők a Microsoft Update katalógusból (KB5037768), majd önálló telepítőként futtatva is telepíthetők.

[ Szerkesztve ]

(#154780) tordaitibi válasza lanszelot (#154776) üzenetére


tordaitibi
veterán

Cak azt tudom mondani, nem tölti vissza, normálisan a drivert bootnál.

Fast startup kikapcsolása megérne egy próbát.

(#154781) lanszelot válasza Csupingo (#154777) üzenetére


lanszelot
addikt

Bocsánat, mindig össze keverem Display Port-on van, nem dvi-n

Azért nem jó a hdmi , mert az nem tudja a 144Hz-t

Ez az egy kijelző van.
Van kép, a feltöltött kép csak a hang eszközök.

De logout majd login megoldja a problémát, ez a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#154782) Borisz76 válasza King Unique (#154779) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a választ ! :R

Tegnap és ma reggel is néztem de nem jött le a frissítés.
Most a válaszodat olvasva megint ránéztem és úgy tűnik, hogy felment....mert újraindítást kér a gépház.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154783) ledgeri válasza joci86 (#154770) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem 100%. De ha olyan tartalom megy a böngészőben lehet, hogy mókolni kell, hogy működjön!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#154784) tylerddd válasza King Unique (#154775) üzenetére


tylerddd
veterán

Túl sokan válaszoltak rá, így nem láttam át. Itt így egyszerűbb volt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#154785) King Unique válasza tylerddd (#154784) üzenetére


King Unique
titán

Azért olyan sok hsz nem szokott lenni, hogy egyáltalán ne lehetne átlátni, + eleve lehet a keresővel / keresővel szűkíteni a válaszokra a hozzászólásokat, stb.
Legközelebb akkor majd a Windows 11-es kérdéseket értelemszerűen a Windows 11 topikban kellene feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#154786) Zola007 válasza Borisz76 (#154769) üzenetére


Zola007
veterán

Emiatt kár volt újra rakni.
Frissítéseknél általában van workaround vagy visszagörgetni lehet az utolsó pár darabot és sokszor második körben minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154787) Borisz76 válasza Zola007 (#154786) üzenetére


Borisz76
veterán

A 2024-01 frissítés beragadása , valamint a közel 4 éves kora miatt telepítettem újra a rendszert márciusban.
Nem most , nem emiatt ( 2024-05 ) telepítettem újra a rendszert.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154788) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehet megkülönböztetni egy win10/11 gépet szemre hogy nincs bejelentkezve a user vagy be van jelentkezve, csak lezárta a gépet.

(#154789) Geth válasza Doky586 (#154788) üzenetére


Geth
addikt

Hát én nem sok különbséget látok a standby-ban pihengető monitorokon ilyen esetekben :DDD

(#154790) Doky586 válasza Geth (#154789) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A monitor működik, win várja a jelszót.
De jelszó megadás nélkül akarom megtudni.

(#154791) Pyttawrx válasza Doky586 (#154788) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Betöltéskor is látszik, de ha azon túl vagy már akkor meg a jelszó megadáskor is látszik azonnal a különbség.

(#154792) King Unique válasza Doky586 (#154788) üzenetére


King Unique
titán

How to Sign in to Windows 10
Sign in to Windows 11

Már a zárolási és a bejelentkezési képernyőm is látszik szvsz egyértelműen, hogy melyik a Windows 10 és melyik a Windows 11.

[ Szerkesztve ]

(#154793) Doky586 válasza Pyttawrx (#154791) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor átfogalmazom a kérdést hogy érthetőbb legyen.
Pl bekapcsolok egy gépet. Kéri a bejelentkezési pin kódot. Honnan tudom hogy előzőleg kikapcsolva vagy altatva volt? (Hogy milyen gyorsan indul el azzal ne foglalkozzunk mert nem vagyok ott helyben)
Ha altatva volt akkor pin megadása nélkül már fut az altatáskor futó program.
Ha kikapcsolva volt akkor pin megadása nélkül nem fut.

Szóval bekapcsoltam a gépet. Fut vagy nem fut a program?

[ Szerkesztve ]

(#154794) King Unique válasza Doky586 (#154793) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk értelemszerűen onnan, hogy ha csak altatva van a windowsos PC, akkor alapesetben elég megmozdítani az egeret vagy lenyomni egy billentyűt, laptopoknál felhajtani a fedelet és utána újra használata kész, nem kell a hagyományos módon bekapcsolni, megvárni amíg bebootol és bejön a bejelentkezési képernyő, stb. :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#154795) Doky586 válasza King Unique (#154794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Nem elég. Mindkét esetben ugyanúgy kéri a pin kódot.
Egyébként is sok kilométerre vagyok a géptől és wol kapcsolom be.

(#154796) King Unique válasza Doky586 (#154795) üzenetére


King Unique
titán

Ha a bejelentkezési képernyőn alapesetben kb. semmihez nem férni hozzá és még egy feladatkezelőt sem lehet nyitni, akkor mégis hogyan akarod ezt a "kikapcsolva vagy altatva volt?" és "fut vagy nem fut a program?" megnézni, valamint miért is olyan fontos ez? :F

How To Open Task Manager On Login Screen Windows 10
How to Enable or Disable Secure Sign-in with Ctrl+Alt+Delete in Windows 10

A feladatkezelő megnyitásához a linkelt leírásban lévő módszer lehet opció, de ahhoz mókolni kell, mert a bejelentkezési képernyőn natúrban a Ctrl + Shift + Esc nem feltétlen fog működni.
A Ctrl + Alt + Delete módszerrel is meg lehet nyitni a feladatkezelőt, de a bejelentkezési képernyőn megint nem feltétlen fog működni, meg lehet csak a zárolási képernyőt oldja fel, ha úgy van beállítva.

How to Turn On or Off Require Sign-in on Wakeup in Windows 10

Ha ekkora dilemma és probléma ez a "kikapcsolva vagy altatva volt?", akkor javaslom altatásból ébresztésnél az újbóli bejelentkezés megkövetelésének (átmeneti) kikapcsolását, aztán akkor egyértelmű lesz hogy melyik melyik, ha egyből az asztal jelenik meg. :))

[ Szerkesztve ]

(#154797) Pyttawrx válasza Doky586 (#154795) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Energiabeállításoknál nézd meg. Ne kapcsoljon ki, ne aludjon el, csak az lcd/monitor kapcsoljon ki x időn kívül.

(#154798) Doky586 válasza King Unique (#154796) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha ekkora dilemma és probléma ez"
Egyik esetben mindössze egyetlen tcp wol csomagot kell küldeni hogy működjön a 'szerverem' másik esetben még kell táveléréssel kinlódni bejelentkazéshez. Reméltem ez elhagyható lehetett volna. De eszerint nem.
Pin kód kérés meg kell, nem megengedhető hogy bárki használja.

(#154799) King Unique válasza Doky586 (#154798) üzenetére


King Unique
titán

Az alvó módból ébresztésre vonatkozik az a beállítás, nem arra hogy egyáltalán ne kelljen indításnál jelszót vagy PIN-kódot megadni a bejelentkezéshez.
Ha a bejelentkezéshez alapesetben jelszót vagy PIN-kódot kell megadni, akkor nem világos mit lehetett volna elhagyni, az utóbbi max. az automatikus bejelentkezés beállítása lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#154800) Geth válasza Doky586 (#154798) üzenetére


Geth
addikt

Miért nem futtatod a rendszer nevében, rögtön ahogy felkel, bejelentkezés nélkül?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.