Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) vlevi válasza Sub-ZeRo (#13744) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Sokkal jobb ez a tálca,"
Nem rossz, de ennek is vannak "mellékhatásai". Ha pl. nyitva van 3 intéző ablakod, és azok között akarsz váltogatni, akkor korábban az 3 ikon volt a taskbaron, könnyű volt a váltás. Most viszont egybe vannak csoportosítva, és fölé kell menni az egérrel, és csak onnan lehet váltani.
Azt viszont nem tudom, hogy mi folyik az MS-nél, mert már ezeréve beletették az office-ba, hogy az office doksik külön ablaknak látszódjanak a taskbar-on. Erre a Win fejlesztői beleteszik, hogy rántsa össze egybe :D Megbeszélhetnék házon belül, hogy mi legyen :D

(#13752) Laccoss válasza vlevi (#13751) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha beállítod hogy soha ne legyen összevonás a tálca tulajdonságainál akkor nem lesz ilyen problémád.

(#13753) xcds válasza Sub-ZeRo (#13726) üzenetére


xcds
őstag

Megtaláltam a fényképező driver CD-jét, fel is tettem a drivert, de ugyanaz. :F

(#13754) rizso válasza Laccoss (#13750) üzenetére


rizso
addikt

Mekkora egy barom vagyok, hogy erre nem gondoltam ;] Már mindenféle "HDD erase" programot nézegettem, aztán 2 perc lett volna az egész.

Jövök egy sörrel! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#13755) Sub-ZeRo válasza xcds (#13753) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Próbáld meg most törölni teljesen majd hagyd hogy a win telepítse fel. Más ötletem nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13756) xcds válasza Sub-ZeRo (#13755) üzenetére


xcds
őstag

Megtörtént. :( Azért köszi!

(#13757) vlevi válasza Laccoss (#13752) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, éppen én javasoltam ugyanezt hárommal lejjebb :D
Csak arra akartam utalni, hogy van, amit így nem olyan kényelmes megcsinálni.

(#13758) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Valaki legyen oly szíves, és írja már meg, hogy miket kellene állígatnom ahhoz, hogy tudjak képernyőfotót készíteni, mert hiába nyomkodom a PrtScr-t gombot, nem akarja az igazságot. Egy 32 bites Win 7 van fennt, és hasznos lenne olyankor, ha egy probléma megoldásához kellene prezentálnom a bajomat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#13759) Sub-ZeRo válasza pendre54 (#13758) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Printscreen majd paint és beillesztés. Vagy snipping tool és azzal könyebb.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13760) DS39 válasza pendre54 (#13758) üzenetére


DS39
nagyúr

printscreen megnyomása után megnyitod a paint-et, majd ctrl+v -vel beilleszted a képet, és szerkesztheted.

(#13761) sz.j válasza pendre54 (#13758) üzenetére


sz.j
nagyúr

Képmetszővel egyszerű és gyors a képmentés.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13762) vlevi válasza pendre54 (#13758) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vagy használod ezt a progit.
[link]
Elindítod, és akkor minden printscreenre tesz egy bmp-t saját maga mellé. Mondjuk pont emiatt nem érdemes a program filesbe másolni, mert 7 alatt oda nincs írási jogod. Jó lesz az bárhol máshol. tmp, képek, satöbbi.

Vagy Windows 8, aholt a Win+Printscreen rögtön menti a képet :D

[ Szerkesztve ]

(#13763) bacsis válasza vlevi (#13762) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

program filesbe másolni, mert 7 alatt oda nincs írási jogod.
Sem a C: meghajtó gyökerébe ha jól vettem észre és akkor erre is csak az a megoldás, hoyg "megszokom'?

(#13764) adise


adise
őstag

erre vki? :F #13713

(#13765) bpx válasza bacsis (#13763) üzenetére


bpx
őstag

egy programnak adminisztrátori jogosultsággal kell futnia hogy tudjon ide írni, nem véletlen

(#13766) sz.j válasza bacsis (#13763) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha egy olyan PrinScreen-re van szükséged ami egy gombnyomásra (F10) el is menti a képernyőfotót, akkor keresd meg DerStauner fórumtársat, mert az ő készített egy ilyen progit (xp-hez és vista-hoz), ami nálam éveken át hibátlanul működött.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13767) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Szeretném a Win7-em hangvezérléssel működtetni. Hogyan tudom ezt beállítani ? Vagy kell hozzá külön progi ? Ha igen melyiket ajánljátok ? (Nem fontos hogy magyar legyen, jó az angol is csak minél többmindent tudjon!)

This is the way

(#13768) Tamás88 válasza bacsis (#13763) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ott Uac-al leviszed a csúszkát, és akkor már oda is írhatsz, de nem ajánlott. Amúgy van 1 Geforce 4 MX 440-es videókarim, ha kell akkor szólj.

(#13769) eszgé100


eszgé100
őstag

abból lehet valami problémám, hogy telepítéskor nem csinált 100 MB-os particiót magának a rendszer? kérdés sem volt, csak ráböktem kiválasztott meghajtóra és nyomtam egy Telepít gombot és ennyi

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13770) bpx válasza eszgé100 (#13769) üzenetére


bpx
őstag

nem, ilyenkor berakja a Win mellé ugyanarra a partícióra, meg is tudod nézni a könyvtárat

(#13771) bacsis válasza sz.j (#13766) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

őőő, aszem a Fraps is tud ilyent, a próba verziója BMP-be vesz fel :B
Tamás88! Köszi az infót, ezt jó tudni, ki tudja mikro jöhet jól, és a majd megszokodnál mégis csak jobb megoldás :D nahh nem olyan rossz ez a Win7 csak szépen ha macerásan is de személyre lehet szabni :)) Jahh és köszi hogy gondoltál rám, de olyan kártya most nem érdekel :R

[ Szerkesztve ]

(#13772) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Azt kerdeznem hogy a W7 szolgaltatasok alatt a Szoftvervedelem nevu szolgaltatas Automatikusra van allitva vagy Kesleltetett automatikuson van?

(#13773) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Olyan problémám lenne, hogy másik gépről hálózaton egyszerűen nem enged hozzáférni a gépemhez. Mindenféle jelszót és ilyesmit kivettem. Látja a gépem, de ha rákattintok egy fájlkezelőben azt írja hozzáférés megtagadva. Valaki tudna segíteni mi lehet a gond?

(#13774) bacsis válasza HollyBoni (#13773) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van megosztott mappád? mert ha nincs akkor is ilyent csinál

(#13775) HollyBoni válasza bacsis (#13774) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, az összes partíció meg van osztva.

(#13776) bacsis válasza HollyBoni (#13775) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ez akkro engem is érdekelni fog :D sajna találkoztam már ilyennel is, és sajan nem találtunk rá megoldást :U

(#13777) Laccoss válasza bacsis (#13776) üzenetére


Laccoss
addikt

Vagy csináltok egy felhasználói fiókot amit jelszavaztok, és megosztásnál is hozzáadjátok a felhasználót, vagy bepipáljátok a Vezérlőpult- Hálózati és megosztási központ - Speciális megosztási beállítások módosítása - Jelszóval védett megosztás kikapcsolása.

(#13778) Mercutio_ válasza Steelmanus (#13708) üzenetére


Mercutio_
félisten

Basszus, simán áthelyeztem máshová a K10STAT-ot és már meg is szánt a probléma :DDD

Már csak ez a kérdésem maradt meg: "Win7 Home Prof 64bit-ben be lehet-e és ha igen hol állítani olyat, hogy videónál a HDMI kimenetre küldje a hangot, zenei file-ok (mp3, flac, audióCD, stb.) esetén pedig az optikai digi kimenetre?" És azon belül milyen formátumban (pl. PCM, nyers digi folyam, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13779) Tamás88 válasza Mercutio_ (#13778) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"és már meg is szánt a probléma" Ott már igen nagy gond lehet, ha a probléma tud szánni.

A kérdésedre a válasz: A Windows Media Player-ben pl. be lehet állítani azt, hogy melyik hangkimenetet használja. De ez inkább program függő, mint Windows függő.

(#13780) Mercutio_ válasza Tamás88 (#13779) üzenetére


Mercutio_
félisten

elgépelés, á és é egymás mellett :B

XBMC-t használok, lehet állítani, de úgy nézem globálisan vagy ez, vagy az lesz a kimenet, ráadásul az erősítő érzékeli - ha jól látom - hogy kap valami jelet, de nem ad ki hangot hiába van optikai kábellel összedugva, így most nem tudom, hogy a win7, az xbmc, vagy az erősítő a ludas :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13781) Steelmanus válasza Mercutio_ (#13778) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt egyszeruen megoldottad, nekem eszembe sem jutot. Amugy en PhenomMsrTweaker x64 Setup-ot hasznaltam az is nagyon jo progi ha csokkenteni szeretned a proci fogyasztasat.
Sajnos a HDMI-hez nem igazan ertek.

(#13780) Mercutio_ a HD topikban az utolso oldalon eppen kepekkel van illusztralva az XBCM beallitasa, es ott biztos jobban is tudnak segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#13782) Mercutio_ válasza Steelmanus (#13781) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz mindkét tippet:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13783) geprombolo


geprombolo
senior tag

Srácok, hogy tudom beállítani, hogy az asztali ikonokon ne legyen a nyilacska? Utálom azt a nyilat! Hogy csapna bele a Zeusz nyila! :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13784) vlevi válasza geprombolo (#13783) üzenetére


vlevi
nagyúr

FxVisor

64 biten asszem nem működik, csak harminckettőn.

[ Szerkesztve ]

(#13785) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#13772) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam automatikuson van. Win7 64 bit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13786) pzstm válasza geprombolo (#13783) üzenetére


pzstm
titán

[link]

Parancsolj. an itt neked minden ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13787) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Biztos volt már kérdés párszor de hogy szeressetek:

Merrefelé tudok leszedni tökéletesen működő Windows 8 témát Win7 home premiumra x64-re? Eddig próbáltam már vagy 5 félét és mindben volt hiba. (Szét volt esve, Orb állandóan világított ilyesmik).

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#13788) Steelmanus válasza Mercutio_ (#13782) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen, lehet teszek majd egy probat en is az XBCM-el jelenleg MPC-HC-at hasznalok, de en nehanapjan a filmeket a PC-n nezem.

(#13785) Sub-ZeRo Koszonom, ezzel a nyavalyas W7 HP-al kerestek meg de belebabraltak - kikapcsoltak szolgaltatasokat - igy most az egyszer segitek nekik de tobbet nem. Mar banom hogy elvallaltam a gepet.

(#13783) geprombolo Keress ra a topikban, mert en ugy emlekszem hogy a nyilak eltuntetese W7 alatt mar gondot okozott masoknak, a Vistan meg jo volt.

(#13789) Lenry válasza geprombolo (#13783) üzenetére


Lenry
félisten

registry-ben kell törölni két kulcsot, de összecsúszhat tőle a tálcára pinnelés (nem tudsz új alkalmazásokat rögzíteni). ne kérdezd, hogy mi az összefüggés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13790) vlevi válasza Vukmir (#13787) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Merrefelé tudok leszedni tökéletesen működő Windows 8 témát Win7 home premiumra x64-re?"
Mit értesz Win8 téma alatt? A metrós start képernőt? Vagy a kicsit lelaposított windows intézőtt? Mert más nem változott, hacsak nem a szalvétából hajtogatott halat veszzük win8 témának :D
Ami egyébként a betta fish akarna lenni. Win7-ben még felismerhető.

(#13791) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ideiglenes internetes fiel okat hova rakja a win7?

Néztem korábban egy hírdetés képeit, amit idő közben töröltek.
Létezik hogy a fotót megtalálom a ideiglenes file ok között?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13792) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv
Windows 7 hol tárolja a letöltött frissitéseket? Nemrég bad sectoros lett a wincsim és pont frissitéskor jött elö, igy hibaüzivel elszált, most helyrehoztam a wincsit és az az egy frissitést nem tudom feltenni mert nem tölti le a netrol ujra hanem a géprol probálja.... most arra gondoltam ha torolném leszedne ujbol és menne....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13793) Laccoss válasza ricsi99 (#13792) üzenetére


Laccoss
addikt

Vezérlőpult - Windows update - frissítési előzmények megjelenítése vagy Vezérlőpult - programok és szolgáltatások - Telepített frissítések megjelenítése

Rendszervisszaállítás is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#13794) ricsi99 válasza Laccoss (#13793) üzenetére


ricsi99
addikt

Rendszervisszaállitás kilöve
manuálisan hol tárolja? Ezeken a már tul vagyok... s nem használ ,ha a gépen rajta van nem szedi le ujbol a netröl

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13795) Tamás88 válasza Laccoss (#13793) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem ő arra gondolt, hogy melyik könyvtárban vannak a frissítések.

(#13796) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne Windows 7 Ultimate-el, hogy állandóan elállítódik az órája hol 1 órát vissza hol 2-őt ez mitől lehet?(dual bootos megoldás van a gépen a másik op.rendszer osx lion ) mintha azóta csinálná ezt, hogy visszaállítja időnként az időt.Ez mitől lehet?

(#13797) Tamás88 válasza gabesszg (#13796) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Meg az Ubuntu is átállítja az időt. Talán próbáld meg, hogy a másik rendszerben kikapcsolod a nyári-téli időszámítás beállítást, hátha már nem birizgálja.

(#13798) Laccoss válasza ricsi99 (#13794) üzenetére


Laccoss
addikt

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

(#13799) DS39 válasza DonThomasino (#13791) üzenetére


DS39
nagyúr

amennyiben IE-vel neteztél itt megtalálhatod:
C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files

[ Szerkesztve ]

(#13800) ricsi99 válasza Laccoss (#13798) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
igy már felment a frissités :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.