Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) aakosch válasza Peethy (#14482) üzenetére


aakosch
tag

Na az lehet ugyanis legutóbb kicsit elméreteztem a c-t... Van valami megoldás arra, hogy úgy méretezzek át partíciót, hogy az adatok megmaradjanak?

(#14502) Peethy válasza aakosch (#14501) üzenetére


Peethy
őstag

Vezértlőpult/Felügyeleti Eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés - itt tudsz állítani a partíciók méretén. Jobb klikk, kötet zsugorítása, vagy Kötet növelése, stb. Ott már látni fogod :)

(#14503) aakosch válasza Peethy (#14502) üzenetére


aakosch
tag

A kötet kiterjesztése gomb inaktív.kép Miért?

[ Szerkesztve ]

(#14504) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Egy -valószínűleg- egyszerű kérdéssel készültem.

Ha egy bármilyen mappában az egyes "felületen" rákattintok egy fájlra, és mondjuk én az "s"-ekkel kezdődő nevűekhez szeretnék ugrani a mappában, akkor, ha megnyomom az "s" betűt, miért a pirosan bekarikázott 2-es mezőbe írja az "s" betűt, miért nem ugrik az első, "s" betűs fájlhoz?

Remélem kellően bonyolult voltam :)
Köszi a választ!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#14505) vilmaboy válasza aakosch (#14501) üzenetére


vilmaboy
őstag

Van egy program... Partition Magic. pofon1xű és ippen erre találták ki... :DD javaslom a használatát.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14506) vilmaboy válasza jolti05 (#14504) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez most milyen filekezelő? Nem lehet, hogy kell valami a betü elé? Pl total commanderben (alap beállításban) a ctrl+alt...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14507) mindfreak


mindfreak
őstag

Üdv

Lenne egy problémám. Elég bonyolult még leírni is, sok mindennel próbálkoztunk már, hátha itt lesz valakinek még ötlete. Szóval a gép Dell Latitude E6510 céges laptop Windows 7 Enterprise operációs rendszerrel. Frissen újratelepítve, legfrissebb driverek rajta. Teljesen véletlenszerűen megbolodnul az Explorer és hiába akarok az egérrel rákattintani (pl. Start menüre) nem reagál. Viszont a billentyűzettel tudom kezelni. Ez elsőre egér hibának tűnne, de nem az, mert az Asztalon viszont tudok navigálni, ikonokra kattintani, sőt programokat is el tudom indítani. Az egyedüli megoldás a Ctrl+Alt+Del lenyomása, mely után elmúlik, viszont újra és újra előjön.
A rendszer újra lett telepítve, de a problémát nem oldotta meg, pedig még semmilyen application nem volt feltelepítve akkor. Laptop dokkoló, akksi is cserélve lett. A hiba úgyis előjön hogy semmilyen külső eszköz, periféria nincs a gépre kötve (USB egér, külső HDD, stb.)

Szóval várom az okos ötleteket. :(

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14508) Peethy válasza aakosch (#14503) üzenetére


Peethy
őstag

A nem lefoglalt területet talán formázni kell? Azt hiszem, igen.

(#14509) aakosch válasza Peethy (#14508) üzenetére


aakosch
tag

Külön nem tudom formázni, új kötetet hoztam létre de úgy sem sikerül, csak zsugorítani engedi.

(#14510) Fire/SOUL/CD válasza mindfreak (#14507) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát röviden: Touchpad-ot használod(semmilyen egeret), és nem lehet a start menün kattintani csak az asztalon? :U Ha így lenne, akkor a tálcán lévő egyéb ikonokra vagy magára a tálcára is lehet kattintani avagy olyan, mintha a tálca is "halott" lenne az egérkurzor számára?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14511) Laccoss válasza jolti05 (#14504) üzenetére


Laccoss
addikt

Mert még mindig a kereső mezőben állsz. Miután lement a keresés a keresőmezőben lévőre, jelen esetben a 2-esre, kattints az 1-es mezőnél egy üres helyre, és úgy nyomd meg az S-et.

(#14512) mindfreak válasza Fire/SOUL/CD (#14510) üzenetére


mindfreak
őstag

Így van, egérrel és touchpaddal is csinálja. De ha megnyomom a billentyűzeten a Windows gombot akkor feljön a Start menü, tehát nincs lefagyva. :U

(#14513) Fire/SOUL/CD válasza mindfreak (#14512) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmm... állítsd át a képernyő felbontást, a legkisebbre vagy valami "elcseszett" arányúra, mindegy, csak ne a mostani legyen és azon a felbontáson nézd meg mi a szitu...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14514) mindfreak válasza Fire/SOUL/CD (#14513) üzenetére


mindfreak
őstag

Megnézem úgy is előjön a hiba. De eddig is használtam a laptop és 22"-es Dell monitort is, mindkettőn előjött a jelenség.

(#14515) jolti05 válasza vilmaboy (#14506) üzenetére


jolti05
őstag

Windows "filekezelő" :)

Laccoss: Sajnos pont ez a problémám, hogy a közelébe nem vagyok a keresési mezőnek, mégis akármilyen betűt lenyomok, átugrik, és rákeres.
A kép csak szemléltetés, de gondoltam rá, hogy a pontosság kedvéért kijelölök egy file-t, de aztán úgy véltem, nincs jelentősége.
Tehát pontosan ez a problémám, hogy az "1"-esnél betűt nyomva, a lenyomott karaktert begépeli nekem szépen a "2"-es helyre, és elkezd keresni. Emlékeim szerint pár hete még nem így működött a windows-om, és mivel gőzöm sincs, mitől változott, gondoltam felvetem, mint probléma, mert módfelett zavaró. :(((

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#14516) Fire/SOUL/CD válasza mindfreak (#14514) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem a kijelző méretével függ össze, hanem az alkalmazott felbontással, mert ritkán előfordul, hogy valamiért úgy érzékeli az egér, mintha már felbontáson kívül lenne, mintha a start meg a tálca már kívül esne a felbontáson. Ezt lehet ilyenkor felbontás állítással ellenőrizni, avagy az explore újraindításával avagy az élményindex lefuttatásával.

Másik lehetőség:
Tiltsd le a BIOS-ban a Touchpad-ot, Pointing Device néven található valamelyik menüben (nem sok van nézd át) és próbáld meg így, csak a külső egérrel. Ha esetleg így oké lesz, akkor mindenképp fel kell telepíteni a laposhoz adott/letölthető Touchpad drivert

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14517) Laccoss válasza jolti05 (#14515) üzenetére


Laccoss
addikt

Tehát alapból működik (kipróbáltam működik), és most nekünk kell kitalálni mit állítottál el?:D
Nincs véletlenül módosítás dátuma vagy méretre állítva?

[ Szerkesztve ]

(#14518) jolti05 válasza Laccoss (#14517) üzenetére


jolti05
őstag

Jól látod :) Azt leszámítva, hogy csak én használom a gépem, és ha elállítottam volna valamit, arról tudnék.
Mindig név szerint rendezem a file-okat, ha ez volt a kérdés :)

Nos, csináltam egy olyanat, hogy Mappa beállításai... és ott nyomtam egy alapértelmezettet valamelyik fülön, és voila, megjavult :) Most már ezt is tudjuk.

Köszi a segítséget :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#14519) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, SOS helyzet.

Vettem egy új gépet, egy nettopot, otthon már van egy ilyen, beraktam a win 7 telepítő lemezt, szokásos eljárás, új partíciók, formázás, telepítés elindul, végigmegy kb 70%-ig, bejegyzések frissítések, szolgáltatások elindítása, telepítés befejezése, újraindul, fekete hátteres win logós betöltő kép még megvan, utána sötét lesz a kép, és semmi nem látszódik, a gép továbbra is be van kapcsolva, másodszorra indítom újra a telepítést, és mind két alkalommal ezt csinálta.
Ha a gépet kikapcsolom a bekapcs gomb hosszú nyomásával és utána újraindítom, akkor bejön a hibás leállítás képernyője, kiválasztom a normál indítást, de utána megint fekete a kép.

Tv-re van rákötve, gépen van vga és hdmi kimenet, első telepítéskor csak hdmi-vel volt rákötve, akkor megszűnt a jel, másodiknál hdmi és vga is rá volt kötve a tv-re, hdmi-n megint nem volt jel, vga meg sötét kép nélkül.

Ilyennel még nem találkoztam, mi lehet a gond?

Csökkentett módban indítva azt írja ki, hogy így nem tudja befejezni a telepítést, újraindít és megint fekete a kép.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14520) Zirowe válasza Zirowe (#14519) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Solved.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14521) Sub-ZeRo válasza Zirowe (#14520) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És a hiba oka?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14522) Laccoss válasza Zirowe (#14519) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha csak VGA-ra kötöd?

(#14523) vilmaboy válasza Zirowe (#14519) üzenetére


vilmaboy
őstag

Első hallásra én megpróbálnám sima vga-ra kötni. Lehet, hogy a hdmi nem tetszik neki, mert nem telepítette még rendesen. Én full windows és driverek installja után kötném csak hdmi, dvi stb-re. Látok rá esélyt, hogy az akasztja ki. Érdemes lenne kipróbálni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14524) abridabri


abridabri
veterán

Mostanaban ha bekapcsolom a gepet ,felall a win7 es meg vagy 2percig nem tudok netre lepni. A jobb also sarokban latom, hogy a Halozat ikon frissit mint a bolond ,keresi-keresi aztan nagynehezen 2perc mulva megtalalja hogy "internet " (t-home 15mbps +router )
Eddig nem volt ilyen gond ,egybol felismerte. Nem alligattam semmit ,most mit gondolkodik ennyire ?
Valaki talalkozott mar ilyennel ?

(#14525) vilmaboy válasza abridabri (#14524) üzenetére


vilmaboy
őstag

találkoztam nemrégiben. mitöbb nem hagyta a stick saját szoftverével csatlakozni a netre a sticket, hanem az óra mellett kellett csatlakoztatni a sticket is és minden alkalommal megkérdezte a hozzáférési pont nevét. Nézd meg, hogy a proci nem pörög e indokolatlanul sokat. Nekem folyamatosan a szokásos 2-% helyett nem ritkán 50-80%on ment. Memóban normál fogyás volt. Nálam egy vírus okozta a dolgot, amit alig bírtam lerobbantani a gépről. valami svrmtg bagy ilyesmi idióta nevü folyamat futott...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14526) Zirowe válasza Laccoss (#14522) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ez volt a hiba, ha a hdmi be volt kötve, akkor fekete volt a kép a vga-n.

Kihúztam, és minden rendben volt.

Furcsa.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14527) vilmaboy válasza Zirowe (#14526) üzenetére


vilmaboy
őstag

amiatt volt szerintem amit fent is írtam, hogy nem telepítette még a hdmmi-t normálisan a win és már használni akarta. emiatt fagyott meg. Érdekes, hogy enged használni egy hardvert és ennek ellenére kifagy tőle. nade, ha csak ez lenne az MS egyetlen hibája, akkor az öreg Bill örömtáncot járna :) ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14528) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Aero kikapcsolása mennyit dob mondjuk egy laptop teljesítményén - játékok alatt főleg?

Konkrétan A6-3410MX APU integrált Ati 6520G, 8 GB RAM.

Let the Zone take me if I am.

(#14529) lck válasza kutga (#14528) üzenetére


lck
senior tag

Konkrétan semmit.
Játék amíg fut úgyis automatikusan kikapcsolja.
Ha meg nem játszol akkor a processzor terhelődik a GPU helyett.

[ Szerkesztve ]

(#14530) kutga válasza lck (#14529) üzenetére


kutga
nagyúr

Értem, köszi! Akkor marad így ahogy van.

Let the Zone take me if I am.

(#14531) Laccoss válasza vilmaboy (#14527) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak hogy a fekete képernyő ilyen esetben nem kifagyás. Egyszerűen a képet arra a kimenetre dobja, de megjeleníteni a megfelelő driver hiányában még nem képes. A telepítés azért nem fejeződik be, mert az első indításnál kérdez dolgokat, beállításokat, és fekete képernyővel ezt nehéz beállítani.

(#14532) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

lenne egy ThinkPad SL500as gépem!

Nem bírom működésre bírni a beépített mikrofont. Windows látja(linux is), de se Skype, se MSN, se hangrögzítővel nem megy. Hangok-> Felvétel - itt is kijelzi és alapértelmezettként látja, de mégse jó.

Már újrahúztam a W7et és a drivereket is. Futtattam már a Lenovo System Update-t is, de most se jó.

Másik topikban a sztereó hangkeverőt ajánlgatták, de nekem nincs olyan. Valakinek ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14533) aakosch


aakosch
tag

Boot elobb a post kepernyo utan kiirja, hogy Hianyzo BOOTMGR. Mi lehet a problema?

(#14535) polonic


polonic
félisten

Csináltam egy rendszervisszaállítást tegnap és azóta az mse nem tud frissíteni.
Azt írja, hogy nincs kapcsolat.

Ötlet?

(#14536) aakosch


aakosch
tag

Az a furcsa helyzet allt elo, hogy nem akarodzik bootolni dvd-rol. Porog meg minden, de csak villog a kurzor es nem jelenik meg a Press any key blabla.

Szerk.: Vegul itt is kiirja, hogy Hianyzo BOOTMGR

[ Szerkesztve ]

(#14537) randras válasza aakosch (#14536) üzenetére


randras
veterán

Miféle gép ez? Kizárható, hogy meghalt a HDD?

(#14538) aakosch válasza randras (#14537) üzenetére


aakosch
tag

2.5 eves Asus K50IN. Egy Hitachi Hdd van benne. Ha meghalt volna attol meg dvd-rol menni kene a bootnak nem?

(#14539) randras válasza aakosch (#14538) üzenetére


randras
veterán

Lehet, lehet... BIOS-ban látszik a HDD? Amúgy több tippem nincsen, szóval majd a többiek. :U

(#14540) aakosch válasza randras (#14539) üzenetére


aakosch
tag

Igen es egesz pontosan Hitachi HTS543225L9A300. Tegnap probaltam ujraparticionalni lemezkezeloben, de csak addig jutottam, hogy a nem rendszerparticiobol lecsiptem 10 gigat. Lehet az kavart be valamit?

Szerk.: Vegre bebootolt dvd-rol. Koszi a segitseget! :))

Csak telepiteni enged nincs javitas...

[ Szerkesztve ]

(#14541) Laccoss válasza aakosch (#14540) üzenetére


Laccoss
addikt

A legelső képnél a bal alsó sarokban nézd meg. Középen van a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#14542) aakosch


aakosch
tag

Igen közben rájöttem és már meg is csinálta. :DD Köszi a segítséget!

(#14543) Plazma185


Plazma185
csendes tag

Üdv!
A mostani konfigomról (adatlap) érdemes lenne win7-re váltanom?
Egyenlőre XP-t használok, de ha jobban futna a 7 akkor váltanék.

(#14544) Laccoss válasza Plazma185 (#14543) üzenetére


Laccoss
addikt

Persze. Méghozzá 64bitesre.

(#14545) Plazma185 válasza Laccoss (#14544) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Most 32 bites XP-m van.
Csak 3,25 GB ramot lát a gép.
64 bitesnél mind a 4 Gb ramot látni fogja?
A régebbi játékok menni fognak?

[ Szerkesztve ]

(#14546) Воланд válasza Plazma185 (#14545) üzenetére


Воланд
titán

igen, latni fogja.

programellenorzes

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14547) Plazma185 válasza Воланд (#14546) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Kösz. :R
A Gta San Andreast sajnos nem támogatja. :W
A Heroes 3 pedig nincs a listában.

(#14548) Воланд válasza Plazma185 (#14547) üzenetére


Воланд
titán

gta sa emlekeim szerint kompatibilitasi modban megy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14549) Plazma185 válasza Воланд (#14548) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Ok, akkor mehet a win 7.
Melyik verziót érdemes venni?
Én a home prémiumot néztem, viszont ősszel komplett új gépet veszek majd.
Szval utána azon használnám majd a win7-et.

(#14550) Воланд válasza Plazma185 (#14549) üzenetére


Воланд
titán

hp boven eleg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.