Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) #41133696 válasza stefyY (#14650) üzenetére


#41133696
törölt tag

LOL, azt hittem a Chrome topicban vagyok :D

(#14652) DS39 válasza wutuka (#14646) üzenetére


DS39
nagyúr

ott a rendszereddel lehet vmi gebasz, és ha más böngészőt használsz? (pont ne a Chrome-ot próbáld, hanem olyat amihez telepíteni kell) Opera, IE, ha ezeknél sem marad meg, akkor használj Chrome-ot, de egy friss Win telepítés lehet megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#14653) wutuka válasza DS39 (#14652) üzenetére


wutuka
aktív tag

Mindenkinek köszi a segítséget.
Itt valami Windows7 gond lehet.De mi??? 3 hetes a rendszerem...

Lionel Messi : The Best !

(#14654) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Egy ideje van egy problémám a win 7-el,bízom benne nem vagyok egyedi eset és valaki tud segíteni.
A hiba a windows update miatt jelentkezik.
Telepítem először az sp 1-et utána rá a biztonsági frissítéseket,ezek után a játékok,illetve leginkább a hang akad.
Ha először a biztonsági frissítéseket telepítem és utána az sp1-et ugyanez a szitu áll elő.
Ez mitől lehet?

Tiszta hülye aki nem normális

(#14655) #41133696 válasza LaciMc82 (#14654) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudni kellene ilyen dolgokat mint:

Milyen hangkártyáról van pontosan szó?
Windows Update-es e drivere, vagy a legfrissebb gyári?

(#14656) Weaver


Weaver
senior tag

win xp explorerbe tett kedvenceket (*.url) win7 telepítése után át tudom másolni bele?

(#14657) LaciMc82 válasza #41133696 (#14655) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Sb X-fi Xtreme Audio és a legfrissebb driver van fent hozzá a creative weboldaláról,de ugyanezt csinálja az integrált hangkártyával is.

Tiszta hülye aki nem normális

(#14658) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok

Lenne pár kérdésem. Az eszközelében látszik a hálózati kártyáknál egy olyan, hogy Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controller.
Ha belépek ennek a programjába - amit a dell oldaláról pakoltam fel-, akkor a következők látszanak:
Dani_notebook
- network adapters (NDIS driver)
[0007] Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controll ( ez áthúzva egy piros X-el)
[0014[ Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205

Ez mire való? Wifivel kapcsolódok a notebookra ( Windows 7 x64 eredeti ultimate )

A másik, hogy hálózatról hamar elmegy alvóba a gép, ha nem nyúlok hozzá, de az energiagazdálkodási lehetőségeknél, szürke az egész, nem lehet állítani. Azt írja, hogy az energiaséma adatai nem érhetőek el. A hozzáférés megtagadva. Feltettem a Dell Power Managert, de ebbe csak profilokat tudok állítani pl. hűvös, kiterjesztett akkumlátor. Hogyan tudnám átálítani az értékeket?

A másik, hogy állítólag van a gépbe 3.0, de nincs kékre festve. A két plusz jel is 3.0-t jelent?

Köszönöm a válaszokat előre is :R

(#14659) norbi2010


norbi2010
őstag

Helló!Kéne egy kis segítség.Nemrég amikor be akartam indítani a gépet ntrld is missinget írt ki.Volt már ilyen kb.másfél hónapja de akkor az megoldotta,hogy kihúztam a külső merevlemezt.Viszont most Disk boot failure-t kaptam.Ezután megpróbáltam újra rakni,de nem látja a merevlemezt(vagyis ahol ki kéne választani hogy hova telepítse nincs semmi)Ezt meg lehetne oldani valahogy? :F

[ Szerkesztve ]

(#14660) norbi2010


norbi2010
őstag

Duplán küldte bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#14661) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Lecseréltem az xp-t win. 7 re (eredeti, OEM) , a telepítés sikerült. Viszont amikor a videókártya (Asus EAH 5770) driverét telepítettem, a win.7 teljesen lelassult, töredezik, még egy ablakot is csak nehezen nyit meg és van hogy elsötétül a monitor. Korábban teljesen jól működött, és közben frissített a win. Lehet hogy a 2GB RAM kevés , vagy mi lehet a baj? (proci Phenom 545)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#14662) akoska23 válasza qantum (#14661) üzenetére


akoska23
aktív tag

A 2GB nem kevés próbálj meg egy régebbi drivert.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14663) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 Prof x64 magyar operációs rendszernél nem sikerült valamiért kiszámolnom az élmény indexet. Egy ilyen hibát dob ki: [link]

Intel i5-750 proci, 4GB RAM, Gigabyte GA-P55A-UD33 alaplap, Radeon HD 4850-es videokari.
Eredeti Windows, és most lett újra telepítve. Legújabb audio, intel chipset és video driver van fent. Legfrisebb DirectX 9 és az összes Windows update is fent van. Memória memtest-el tesztelve lett: hibátlan.

Van valami tippetek? :F

Köszi előre is!

(#14664) akoska23 válasza The.Bali (#14663) üzenetére


akoska23
aktív tag

Ez a hiba nekem is fellépett egy héttel ezelőtt nekem a chipset drivert kellett cserélnem.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14665) The.Bali válasza akoska23 (#14664) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Milyenre cserélted?
Én a legújabbat tettem fel:

File name: infinst_autol.exe
Version: 9.3.0.1019
Date: 11/27/2011
Status: Latest

(#14666) akoska23 válasza The.Bali (#14665) üzenetére


akoska23
aktív tag

Mint ahogy itt sokan megírták nem mindig a legújabb a legjobb. Keress egy régebbit.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14667) #41133696


#41133696
törölt tag

(#14668) akoska23 válasza #41133696 (#14667) üzenetére


akoska23
aktív tag

Én is olvastam......nem baj akinek nem sikerül valami ott majd jön ide a PH! fórumba ;] ;]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14669) #41133696 válasza akoska23 (#14668) üzenetére


#41133696
törölt tag

ja :D Néha röhögtem, de néha fájt nagyon, nem is bírtam teljesen végigolvasni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14670) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Az miért van, hogy nálam a win7 alatt a Start menü > Vezérlőpult > Rendszer és biztonságba belépve nem tudom megtalálni az Advanced (Haladó) fület?

Egyszerűen semmi ilyesmi nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#14671) Weareus válasza Weareus (#14670) üzenetére


Weareus
addikt

Megvan!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#14672) akoska23 válasza The.Bali (#14665) üzenetére


akoska23
aktív tag

Nos? Siker? ;)

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14673) The.Bali válasza akoska23 (#14672) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi a segítséget, de sajnos még elmaradt a siker :(

(#14674) akoska23 válasza The.Bali (#14673) üzenetére


akoska23
aktív tag

A driverekel machinálj....... friss telepítés a win?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#14675) The.Bali válasza akoska23 (#14674) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen friss.

(#14676) Namelesske válasza #41133696 (#14667) üzenetére


Namelesske
addikt

Tessék elolvasni Cartman vagy az Én cikkeimet és utána levonni valamilyen képet az oldalról :) A Logoutot sem fikázzuk ha valaki hülyeséget ír rá. :K

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14677) vante


vante
aktív tag

Hogy tudom a Windows 7 tűzfalának szabályai közül kigyomlálni egy olyan programot, aminél az Eltávolítás gomb szürke?

(#14678) Namelesske válasza vante (#14677) üzenetére


Namelesske
addikt

Csoportházirend szerkesztése

Számítógép Konfigurációja
Windows Beállításai
Biztonság
Fokozott biztonságú Windows Tűzfal.

Ha ez nem megy akkor registry-ben kell trükközni. A policykkel.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14679) Laccoss válasza vante (#14677) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyszerűbb engedélyezni, nem?

(#14680) qantum


qantum
senior tag

Microsoft visual c++ 2010 Redistributable -t miért nem engedi telepíteni, kihagyja a vga driverből?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#14681) Namelesske válasza Laccoss (#14679) üzenetére


Namelesske
addikt

ha csoportházirend akkor nem lehet sehogy engedélyezni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14682) Namelesske válasza lakisoft (#14628) üzenetére


Namelesske
addikt

A hardveres gyorsítás összeomlasztja a drivert. Jobb kilikk egy flash videón majd hardveres gyorsítás alól vedd ki a pipát. Ha ezek után is omlik akkor nem ott van a baj. Ha megjavul akkor a silverlight beállításaiban is kapcsold ki a hwa.t

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14683) Steelmanus válasza Weareus (#14671) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia.

Es az hol van mert en sem talalom.

(#14684) Steelmanus válasza Namelesske (#14676) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar regebben akartam irni Neked a kulonbozo szolgaltatasok tiltogatasokkal kapcsolatban amit a DirtyWindows Tweaks 4.5.1-el kovettel el.
Idezlek Teged:
Közlemény:
Egyelőre szünetel a DWT további fejlesztése. Ha hibát találtok azt persze javítom. Ideje felülvizsgálni mit akarok ezzel az egésszel.
Ezt csak azert jegyzem meg, mert figyelemmel kisertem a "fejlesztesedet" de velemenyem szerint magad is belattad hogy nem kerek az egesz.

(#14685) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

A Windows 7 rendszeremen a sima másolás/Beillesztéssel való másolás nem működik, mert "A Windows Intéző leállt"
7Zip használatával minden gond nélkül lehet másolni.
Mi okozza a hibát?

(#14686) rasotamas


rasotamas
veterán

Hello! Van valamilyen megoldás, hogy hogyan lehetne egy meglévő gépből kivenni a vinyót, áttenni egy másikba, ott persze feltelepülnének a driverek, majd ha az első gép megjavult visszatenni bele anélkül, hogy mindeközben windows-t kellene telepíteni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#14687) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm már említette nekem a Windows XP Mód-ot vagyis h Win7-hez egy virtuális XP-t lehet telepíteni, viszont most nézegettem az 1. hsz-t és nekem ebből a mondatból: izolált környezetben próbálgathatják ki a szoftvereket, anélkül, hogy a „normál” gépet veszélybe sodornák az jön le h ha ide vmilyen vírusos tartalmat telepítek, az nem terjed át a win7-re, ezt jól értelmezem? Illetve ha letöltöm akkor csak egy sima telepítő fog lefutni, szóval mennyire könnyű feltenni, illetve ha már nem kell akkor hogyan tudom törölni?

Matthew 24:42

(#14688) Faci80


Faci80
csendes tag

Sziasztok!
Win7 x64 SP1 alatt nem tudom a böngésző "temporary internet files" mappáját sehogy sem áthelyezni a rendszer ssd-ről a hdd-re! Beállítom az új mappát, a WIN kijelentkezik, majd újra belépéskor már ismét az eredeti helyén található a TEMPORARY INTERNET FILES könyvtár.
Van valakinek ötlete?

(#14689) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Egy pár napja elkezdett rendetlenkedni a hang a gépemen, mozifilmeknél, játékoknál lehet hallani rendesen, viszont youtube videóknál, tvrip filmeknél csak digitális sistergést lehet hallani. Hangkártya driver tudtommal nem lett piszkálva, valamint nem állítottam semmit a gépen.
Win7 x64-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#14690) Namelesske válasza Steelmanus (#14684) üzenetére


Namelesske
addikt

Az egész úgy kezdődött, hogy elmentettem magamnak pár alap dolgot amiket szoktam telepítés után beállítani. Utáltam túrni a registry-t.

Felraktam az egyik fórumtopikba, és durván rákattantak. Na elkapott a bizonyítási vágy, meg a hiúság és mindenkinél jobb akartam lenni.

A másodikat már úgy raktam fel, hogy direkt sokak számára megfeleljen.

A harmadiknak már hírverést csináltam a blogomban (első hülyeségem)

A negyedikre már csak azért tettem bele valamit, hogy legyen (elkapott a chrome számozási meg fejlesztési morál)

Addig húztam ezt a dolgot míg már tejes ellentmondásba kerültem saját magammal, hogy évekig mondtam hogy nem nyúlunk a szolgáltatásokhoz, nem barmoljuk el a lapozófájlt, nem zárunk be mindent idő előtt stb.

Aztán persze hogy többen megtalálták, nagyobb lett a nyomás. Mindig voltak elgépelések, félre informálódások. Minden újabb kiadásnál egyre kínosabb lett, és nem igazán bírtam hogy ha van valami (sokszor kiderült alaptalnul) akkor szarrá flémelnek, hogy backdoort nyitok a Windows-ban meg ilyenek. Szóval idegrendszer, meg pofa kellett ahhoz hogy hazudjak magamnak, és még úgy is csináljak hogy amit teszek jó.

A DW-t nem kukázom mert van aki megértette a lényegét, hogy leszedi kitörli ami nem kell és alkalmazza. Viszont volt aki r1 és nekik kellett frissítőt készítenem, gyárilag butított verzió, stbstbstb.

A jövőben esetleg egy programként él majd tovább a DWT, viszont azt meg azért nem akartuk mert kismillió nálunk jobb közösség és alkalmazása létezik már. Minek plusz 1.

Inkább írok egy cikket arról ami jó. Szóval érted.

Sajnálom hogy ha valakinek kárt, vagy csalódást okoztam.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14691) Namelesske válasza @matthew@ (#14687) üzenetére


Namelesske
addikt

Szia!

Az XP mód egy sima telepítő és amikor törlöd viszi az összes cuccát magával. Viszont jól be kell állítani, mert alapból minden meghajtóhoz hozzáfér, és ugye akkor nincs ami megfogja a vírusokat.

Akkor érdemes ezt a módszert használni, ha nincsen legális Windows-od amit futtatnál virtualboxban (vagy Windows Virtual PC-ben) Szerintem érdemes kikapcsolni az integrációs szolgáltatásokat meg a meghajtó megosztást mielőtt neki kezdenél egy ilyen izolált környezet kialakításának, mert az XPM nem az.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14692) @matthew@ válasza Namelesske (#14691) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, a Win-em eredeti csak van egy vírusos progi amit mindenképpen kéne futtatnom kb. fél hónapig és addig szeretném ezt a dolgot használni, ha letiltom a meghajtókat akkor viszont már védve vagyok utána, vagy nem? Illetve hol tudom akkor a XMP-ben letiltani a meghajtókat h ne lássa?

Matthew 24:42

(#14693) cigam válasza @matthew@ (#14692) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Arra nem gondoltál, hogy a vírusos helyett egy eredeti, legális verziót használj?
Amúgy meg homokozó nem jó?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14694) @matthew@ válasza cigam (#14693) üzenetére


@matthew@
őstag

Ezt igazából ne tőlem kérdezd/ nekem mond h miért ilyet használok, ezt adták nekem a kresz tanfolyamon a suliban, a csávó mondta is h valszeg vírusirtó jelezni fog, de nem vírus, nyugodtan tegyem fel, de az a baj h én ismerem az ilyet és már párszor újratettem a gépet és kb. fél éve megvagyok eredeti szoftverekkel, de ezzel most gyakorolnom kéne de így nem tudok. Amúgy a homokozót hogyan tudom így használni? Mivel előbb fel kéne telepíteni a CD-t de már azt sem tudom a KIS 2012 egyből jelez, szerinted? Vagy a sandboxot itt hogyan csináljam meg?

Matthew 24:42

(#14695) finest válasza @matthew@ (#14694) üzenetére


finest
őstag

"valszeg vírusirtó jelezni fog, de nem vírus, nyugodtan tegyem fel" - valakinek lehet, h pont a tied a kedvenc zombigépe. :U :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14696) cigam válasza @matthew@ (#14694) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mi ez a program amit adtak? (Ha benne van a tanfolyam árába, nyugodtam nyomd fel őket)

Hát egész egyszerüen kikapcsolod a víruskergetőt és sadboxban futtatod. Így nem kerreg az írtó, és kárt sem tud okozni.

Amúgy a kergető nem tudja eltávolítani a fertőzést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14697) Namelesske válasza @matthew@ (#14692) üzenetére


Namelesske
addikt

Aha, értem a problémádat.

A feltört KERSZ progival volt már dolgom. :(

Az XPM tökéletes lesz neki. Majd ha felraktad a gépedre megjelenik minden a startmenüben, és lesz olyan hogy XP mód. Amikor elindult megnyitod a Virtuális gépek nevű mappát a felhasználói mappádban jobb klikk az XP módra és ott mindent be tudsz állítani egy helyen.

Szerk:

A hálózati adaptereket is kapcsold ki.

(#14696) cigam

Nincsen benne az árban. Ezt csak stikában intézik (vagy benne van az árban csak lenyúlják ahogy írtad és nem is tudunk róla).

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14698) #41133696 válasza Namelesske (#14676) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké :)

(#14699) Namelesske válasza #41133696 (#14698) üzenetére


Namelesske
addikt

;)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14700) #41133696 válasza @matthew@ (#14694) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mi a Kresz progi neve? Mennyibe kerül? Amikor én vizsgáztam KRESZ-ből 2003-ban még nem bombáztak minket ilyesmivel :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.