Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) snowdog válasza Killerlaca (#499) üzenetére


snowdog
veterán

Killerlaca

Vannak olyan skinek, amik ezt tudják. Az a legegyszerűbb, ha egy ilyen skint használsz.

Van egy fórum, ami szinte csak skinekkel foglalkozik [link] regisztrálj be, és rengeteg hasznos infót találsz, illetve rengeteg skint tölthetsz le. DE regisztrálás előtt olvasd el a nyitólapon található "Regisztráció aktíválásnak kérése/Regisztráció aktíválásnak kérése" részt, mert ha nem követed az ott leírtakat, akkor nem fognak aktiválni!

(#502) rokiss válasza Fenyo12 (#498) üzenetére


rokiss
csendes tag

Ki hol akad el a russa-val?

Nekem (kis trükközés után) működik, bár eddig csak a ház körül próbáltam.
(Meg korábbi tapasztalatom sincs, az x820 az első ilyen kütyüm)

(#503) snowdog válasza Killerlaca (#491) üzenetére


snowdog
veterán

Azt tudja valaki,hogyan tudok a nyíl helyet egy autót odarakni úgy hogy csak az legyen a nyíl ne legyen alatta?

Ehhez még annyit, hogy autó, felhő, nap és hasonlók leginkább a Gurjon skinekben vannak megoldva, tehát elsősorban abban a topikban nézelődj!

[ Szerkesztve ]

(#504) dpet85


dpet85
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy x820-ast. Lehet hülye kérdése, de nekem a ha rádugom a gépre USB-vel akkor a gép csak 1.72 gigának mutatja a memoriát, a gond csak az, hogy az IGO amit rá szeretnék rakni 1.85 giga. Végig olvastam ezt a témát és eddig még senki nem írt hasonló problémát. Nem tudom, hogy azért mert ez tök nomrális és csak én vagyok annyira antitálentum, hogy nem tudtam, vagy vmi bibi van. Azért az 1,72 nem 2 giga. Semmi más progit nem raktam még rá.
Előre is köszi a választ.
Üdv

(#505) Killerlaca válasza snowdog (#503) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Gurjon 6.7-es skinem van, de valamiért látszik a kocsi alatt a nyíl is. Foggalmam sincs mit kell csinálni.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#506) Anti666 válasza PLaci58 (#495) üzenetére


Anti666
aktív tag

A transmitter akkor előnyös a verdában, ha videót nézel, mert akkor eléggé hangosra lehet állítani:) Amúgy ahogy Placi is mondja, nem kell tőle túl nagy minőséget várni, de vehetsz 5K-ért másik transmittert is, az is olyan vacak lesz. A tutibb egy autómp3 player lenne, 15k-ért már vannak:)

A Sygic-ot inkább nem használnám, gagyibb mint az amigo:)

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#507) snowdog válasza dpet85 (#504) üzenetére


snowdog
veterán

Az 1.72 Gb-ot kicsit kevésnek tartom, de a file manager-ek sohasem a pontos értéket mutatják.

Nekem a BP 4 GB-jára a TC 3.915.264 KB-ot ír. Ez a számítási módokból ered.

Az adatlapokon kerekített értékek látszanak, a gép meg 1024 byte-al számolja az 1 KB-ot, és így tovább.

Lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#508) dpet85 válasza snowdog (#507) üzenetére


dpet85
csendes tag

Csak az után néztem meg, hogy megpróbáltam rárakni az 1.85 gigás IGO-t és kiírta a végénél, hogy nincs elég hely...

(#509) snowdog válasza dpet85 (#508) üzenetére


snowdog
veterán

Ha visszaszámolom a 2 GB-ot, amekkora elvileg az X820 belső memóriája, akkor a file manager-nek 1.953 MB-ot kellene mutatnia.

Nekem a BP 4 GB-jára a TC 3.915.264 KB-ot ír.
Ezt kiszámolva 3.906.250 KB-ot kellene látnom. Szóval a 2 GB és a 4 GB kerekített (mondhatnám PR) értékek.

Ezért mondtam, hogy az 1,7 GB-ot egy kicsit kevésnek tartom. De az is lehet, hogy ebben a gépben valóban ekkora a memória, csak az adatlapján jól felkerekítették. Majd más megmondja, mennyit lát az ő gépe.

[ Szerkesztve ]

(#510) ГАБЕC válasza dpet85 (#504) üzenetére


ГАБЕC
csendes tag

Windows intéző szerint:
Foglalt terület: 905 216 bájt 884KB
Szabad terület: 1 855 172 608 1.72GB
Kapacitás: 1 856 077 824 1.72GB

Killerlaca,
A sys.txt-ben le tudod kicsinyíteni a nyilat, mégpedig a [map] paramétereken belül.
#401-es hozzászólásból:
3dcarsizemin=3500
3dcarsizemax=3500
3dcarsizemul=3500
Ezeket vedd kisebbre.

(#511) rak válasza dpet85 (#508) üzenetére


rak
csendes tag

Nekem felment a 2009 majusi frissítéső IGO (iGO8 v8.3.2.91972) belső memóriába gond nélkül. Tegnap este raktam rá, megy , frankó. Szóval nem értem neked miért nem.

Windows mindenhol befoglal x helyet, szóval egy 2 gigás kártyánal sosem áll rendelkezére a 2 giga, csak kb 1.8... De ezzel gondolom nem mondtam újat.

[ Szerkesztve ]

(#512) Moon70 válasza rokiss (#502) üzenetére


Moon70
tag

Szia, leírnád , hogy hogyan sikerült életre keltened a russát?
Nálam elindult, de nem reagált semmire sem, a menük elérhetetlenek voltak, csak a kilépést engedélyezte :)

(#513) prokee


prokee
csendes tag

Sziasztok !

Most vettem x820-at, ráadásul elég jó áron, 26000-ért.

Itt.

Van már valakinek működő TMC-vevője hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#514) Moon70 válasza prokee (#513) üzenetére


Moon70
tag

Ráadásul van olcsóbbért is :)
Lehet kapni hozzá TMC vevőt, működik is, ki lett próbálva amigo-val és igo8-assal.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#515) rak válasza prokee (#513) üzenetére


rak
csendes tag

Kaptál hozzá töltőt? Opcionális, én nem kaptam. 25ért vettem... BP-en a westendtől nem messze...

OFF : Huh milyen drága sose vegyél ott olajat :D On.

[ Szerkesztve ]

(#516) rokiss válasza Moon70 (#512) üzenetére


rokiss
csendes tag

Russa:

1. Több helyről több változatot letöltöttem, végül a http://sim77.ws/en/russa/download oldalról a PDA-s verzió kelt életre, ennél nem jelentkezett az általad említett hiba. (Russa.exe hossza 958.976 bájt)

2. Hibát jelez, és kilép a Russa indításakor, ha a Russa-ban bekapcsolva maradt a műhold kapcsolat. Ezért egy Mortscript-tel indítom:
REGWRITEDWORD( "HKCU", "Software\Russa\GisRussa", "ScanCOMPorts","0" )
Run( "\SDMMC\navi\Russa\Russa\Russa.exe" )

3. Beállítások menü csak akkor jön elő, ha a russa indítása előtt elindítottam a WINCE felületet.

4. GPS beállításoknál csak a COM1 én NMEA-0183 kiválasztandó!

5. Beállítások elvégzése után kilépés, WINCE felület bezárása, majd Russa indítása WINCE felület nélkül (van rá több lehetőség). Ekkor a be lehet kapcsolni a GPS kapcsolatot, a program használható azon kívül, hogy a Beállításokat így nem lehet előcsalni.

Nekem így működik. Nem tudom, más vason ez egyszerűbb-e, nekem most van először dolgom mind PNA-val, mind Russa-val.

[ Szerkesztve ]

(#517) prokee válasza rak (#515) üzenetére


prokee
csendes tag

Milyen töltőre gondolsz ?

Autós-szivargyújtós van hozzá, hálózati 230V nincs. Igaz, nagyon nem zavar, mert:

- van a HTC Touch Cruise-omhoz USB-os
- autóban használom, ott van szivargyújtó

(#518) rak válasza prokee (#517) üzenetére


rak
csendes tag

Hálózatira gondoltam... Nem ügy, olcsóért van hozzá csak kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#519) Killerlaca válasza rokiss (#516) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia

Ment PÜ

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#520) snowdog válasza rokiss (#516) üzenetére


snowdog
veterán

a PDA-s verzió kelt életre,

A BP-n a RussaPDA és a RussaPNA egyaránt rendben működik!

(#521) karika68


karika68
csendes tag

Na sikerült kicsit tesztelnem a berendezést!
A navi még mindig nem megy rajta de kaptam újabb "libákat" amit ezúton is köszönök! :R
Első tapasztalotok ill a felmerült kérdésekre a válaszok:
Fényerő: Elvben van benne ilyen érzékelő, gyakorlatban tehetem lámpa alá ill sötétbe, észre se veszi! Időzitése állítható be de ezt már elöttem leírta ГАБЕC.
Amit viszont észrevettem, hogy ez az opció akkor is megy ha médiát játszol le!!!
Zenénél annyira nem érdekes, de filmnél jobb kikapcsolni az időzitést.

Film lejátszás: Egyelőre xvid volt kéznél rendben játsza. Alul van egy csúszka amivel az idején belül oda állítod ahova akarod.

Na egyelőre ennyi. De még én is tanulgatom.

(#522) Celtis válasza rokiss (#516) üzenetére


Celtis
veterán

SD kártyáról futtatod a russa-t?
Milyen lehetőségek vannak winCE felület nélküli indításra?
Ha a felületről indítod, akkor nem is működik a russa?

(#523) dpet85


dpet85
csendes tag

Közben megoldottam úgy hogy nem raktam fel minden térképet, csak amit várhatóan fogok használni.
Aztán szép sorban végig játszottam az összes problémát amiről írtatok már, még szerencse hogy végig olvastam tegnap az egész topicot, így gyorsan ment már utána minden :) köszi srácok!
Üdv!

(#524) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Ha valakit érdekel, most kaptam infót az N800-as jövő hét végén érkezik s bruttó 54.200.- ra jön ki....:(:)

Más : Eladó az alattam olvasható konfig! SOS! Családi okok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#525) haimon97 válasza Goldmen75 (#524) üzenetére


haimon97
csendes tag

Ezt lehet pontositani, hogy hova?

(#526) rokiss válasza Celtis (#522) üzenetére


rokiss
csendes tag

SD-ről futtatom a russa-t, majd később átrakom a ResidentFlash-be. Ez nálam óvatosság, az SD-t bármikor ki tudom venni, ha elrontanék valamit.

most így állítottam be:
GPS nyomógomb első megnyomására elindul a QuickLaunch. Ez a képernyő bal felső sarkába rak egy kis sárga háromszöget, erre kattintva nálam elindul a 770-esre készült SI nemtudommicsoda (ld. korábbi hozzászólások) kezelőfelülete. Innen aztán tudom akár a russa-t, akár winCE felületet, akár más programot indítani, tetszőlegesen konfigurálható.

Ha ezt nem akarom, akkor a GPS nyomógomb második megnyomására (ezt egy mortscript csinálja nálam) elindítja kedvenc navigációs programomat. Ennek az az előnye, hogy a navi program mellett csak a quicklaunch fut, ami nem sok erőforrást fogyaszt.

Később tervezem a quicklaunch indítását registry HKLM/init bejegyzéssel megoldani, ehhez gyűjtöm a bátorságot. Nehogy loop-ba kerüljön.

Az én tapasztalatom az, hogy ha winCE felületről indítom a russa-t, akkor is elindul, de amint talál valid GPS pozíciót, elszáll. Vígan működik viszont, ha nem a winCE felületről indítottam. Az okáról fogalmam sincs.
Valaki írta, hogy BP-n nincsenek ilyen jellegű problémák, lehet hogy a wince 6.0 core-ral van összefüggésben.

(#527) beni77


beni77
csendes tag

Ha valaki még egy pici energiát fektetne az autobacklight.exe matatásába x820-nál az jó lenne.

(#528) szasanyi


szasanyi
félisten

Ma megkaptam az X820-at (nagy nehezen) és problémám van. A készülék menüjében található GPS Info mutatja a műholdak elérését, számát, DE ha elindul az iGo Amigo, ott a térképnézetben állandóan az írja (a kijelző felső sorában), hogy GPS-vevő automatikus keresése... Innen nem lép tovább hosszú idő múltán sem. :( Miért nem találja? Nem lehet manuálisan beállítani? :U
Ha vki tud megoldást mondja már legyen szíves, mert már dühít ez a sz@rság! :R

(#529) Celtis válasza rokiss (#526) üzenetére


Celtis
veterán

A quicklaunch és az SI micsoda, honnan szerezhető be? Hogyan rakom fel?
Pedig végigolvastam a topicot, de nem sok fogódzót találtam eddig azon kívül, hogy "lásd n770" és hasonlók.

Előre is köszi.

(#530) peter76bp


peter76bp
senior tag

Ha valaki olvasta az Extreme Digital akciós hiteléről a bejegyzésem, akkor gyorsan felejtse is el. Akkorát koppantam, hogy csak na :Y Véletlenül jutalommal emelt 200 ezer feletti nettó fizuról vittem kivonatot budapesti 50%-ban saját tulajdonú lakás, 6 éve "középvezetői" állás stabil cégnél, havi 13 ezres törlesztés mellé nem kaptam meg a havi 2.600 Ft-os törlesztésű hitelt. :W Komolytalanok. És még megkérdezi a srác, hogy megveszem akkor kp-ra? Persze barátom, hármat is.

(#531) Goldmen75 válasza haimon97 (#525) üzenetére


Goldmen75
őstag

Lehet hozzánk:) Pécs

(#532) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Hogyan lehet előcsalogatni a win ce es indulást?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#533) H2o-pok válasza Goldmen75 (#524) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hol kérdezted az N800-at?

(#534) Goldmen75 válasza H2o-pok (#533) üzenetére


Goldmen75
őstag

A nagykerünknél, ha nem baj nem mondom meg:)

(#535) snowdog válasza Goldmen75 (#524) üzenetére


snowdog
veterán

Ha valakit érdekel, most kaptam infót az N800-as jövő hét végén érkezik s bruttó 54.200.- ra jön ki....

Ha navi program nélkül lesz ennyi, akkor szerintem nem fognak kapkodni érte! :)

[ Szerkesztve ]

(#536) haimon97 válasza Goldmen75 (#524) üzenetére


haimon97
csendes tag

Pesten tudtok valami helyet, ahol elotte azert kezbe lehet venni? (N800)

(#537) Krunky


Krunky
csendes tag

Sziasztok !

Olyan gondom van x820-al h. ami van Igo8-am wayteq 770-hez az annyit csinál csak h. elindul és az Init Api töltési szakaszában újraindítja a cuccost :(

Valakinek megoldás ?
Esetleg egy tipp h. melyik Igo8 lenne megfelelő belső memóriás futtatáshoz ?
( No meg persze mit kell és hol átírni ? )

THX

(#538) snowdog válasza Krunky (#537) üzenetére


snowdog
veterán

(#511) rak válasza dpet85 (#508) üzenetére
Nekem felment a 2009 majusi frissítéső IGO (iGO8 v8.3.2.91972) belső memóriába gond nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#539) karika68 válasza Krunky (#537) üzenetére


karika68
csendes tag

Szia!

Ment PÜ.

(#540) rokiss válasza Celtis (#529) üzenetére


rokiss
csendes tag

Quicklaunch, SI (SystemInformation) :

http://ultimatelaunch.de/, bal oldalon PNA&Windows CE alatt. (A Quicklaunch-ot a Nützliche Tools-ra kattintva találod)

A Quicklaunch egy egyszerű tool, az ini fálj önmagáért beszél.
Az SI-hez részletes doku van az említett helyen..

Az SI-nek egy 770-re szabott változata (SD kártyára): SI_1.3.3_SD.RAR, erre a google ad találatot. A rar-ban van leírás is a telepítést illetően. Ez megy x820-on is, indulásnak használható, de messze nem tökéletes.

(#541) snowdog válasza rokiss (#526) üzenetére


snowdog
veterán

Később tervezem a quicklaunch indítását registry HKLM/init bejegyzéssel megoldani, ehhez gyűjtöm a bátorságot. Nehogy loop-ba kerüljön.

Biztonságosabb megoldás ha a Quicklaunch-hoz készítesz egy linket, és azt elhelyezed a \Windows\StartUp könyvtárban. Persze amíg \Windows\StartUp könyvtár csak a memóriában van, addig minden reset a könyvtár tartalmát törölni fogja. Erre megoldás, ha a fontosabb Windows alkönyvtárakat (úgy mint Application Data, Desktop, Favorites, Programs, StratUp, DE magát a Windows-t viszont NEM) kiteszed a ResidentFlash-be. Ennek módjáról részleteket az alábbi fórumon találsz.

(#542) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Hát nem tudom,hogy +20ezret megér-e az a +100Mhz, wifi, BT és a 800x valahanyas kijelző? Ja és szoftver nélkül.

(#543) hashpoque válasza szasanyi (#528) üzenetére


hashpoque
tag

Nekem is ezt csinálta az Amigo-val, tettem rá egy újabb Amigot és azzal jó!

(#544) szasanyi válasza hashpoque (#543) üzenetére


szasanyi
félisten

Adj már egy pontos verzió számot lécci. Tettem rá iGo8-at, azzal ment ugyan, de siralmasan lassú (N720BT-hez képest!). Nem értem...

(#545) mcerrows


mcerrows
csendes tag

Sziasztok!

Ma én is boldog??? tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek. El is kezdtem telepíteni a belső memóriára az IGO8 - at, de valamit nagyon elrontottam (asszem bepipáltam a "Navigáció automatikus indítása" funkciót), mert a készülék bekapcsol, el akarja indítani az IGO-t melyből kilép és újraindítja a készüléket, és ezt csinálja megállás nélkül.... SEMMIT NEM TUDOK VELE CSINÁLNI. Ha valakinek van ötlete mit tudok csinálni ezzel a problémával, szívesen hallgatom. Előre is köszönöm!

(#546) snowdog válasza mcerrows (#545) üzenetére


snowdog
veterán

Mindenki így kezdte, ezért ha elkezded olvasni a fórum elejét, akkor hamar megtalálod a megoldást! Persze a keresővel (jobb felső sarokban) hamarabb megtalálod, keress rá a loop és hurok szavakra. :K

[ Szerkesztve ]

(#547) mcerrows válasza snowdog (#546) üzenetére


mcerrows
csendes tag

Kössz, de a kib...ott gépet "természetesen" nem Active Syncben hagytam... Olvasgattam a hszeket, de az eddigiek mind az AS loopra adtak megoldást. Legalábbis én még csak ott tartok. A másikra is ott a megoldás?

(#548) mcerrows


mcerrows
csendes tag

Beszarok ennek a geci kínai szarnak! Nem igaz, hogy nem lehet kihozni ebből a körforgásból valahogy! SENKI????

(#549) snowdog válasza mcerrows (#547) üzenetére


snowdog
veterán

Nem kell hozzá AS, azt a hozzászólást keresd (nem azért nem írok konkrétumot, mert nem akarok segíteni, hanem mert a részletekre már nem emlékszem, megkereseni meg neked is annyi, mint nekem, meg persze téged jobban érdekel, mint engem) ahol az SD kártyára kell egy bizonyos fájlt másolni, majd reset után kijön a hurokból.

(#550) mcerrows


mcerrows
csendes tag

Ok. Azt nem értettem teljesen, hogy ha rakok bele SD kártyát, akkor ki jön e belőle. Megpróbáltam volna már, de nincs itthon SD karim, és csak akkor szeretnék venni, ha muszáj. Ezek szerint muszáj lesz... :-D Kössz az infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.