Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ATM_automata válasza snowdog (#450) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szerintem te is kicsit tévesen látod a dolgokat. Több olyan post is van, ami mint tuti infó van leírva, aztán kiderült, hogy aki mondta, az nem látott még x820-at és WindowsCE-t se.

Az ötleteléssel nincs baj, ha hozzá teszik azt is, hogy csak ötlet és mondjuk nem utólag derül róla ki, hogy nem is megvalósítható jelen oprendszer alatt, mint ahogy tálalva volt. PL: Tegyél fel egy ilyen vagy olyan progit, aztán kiderül, hogy nem te vagy a hülye, ha nem megy, mert aki ajánlotta se tudja, hogy kell föltenni.

Nyilván próbálkozik mindenki....ez nem is gond.

What else?

(#452) rak válasza H2o-pok (#449) üzenetére


rak
csendes tag

Lehet állítani manuálisan. Beállításoknál nézz szét, vagy ez még talán a user manual-ban is benne van.

(#453) rak


rak
csendes tag

Nah srácok, leírom a laikus tapasztalataim: :)

Annyira béna Béla voltam, hogy még igo sincs rajta, de majd ma este... Mint nem hozzáértő, a gép tetszik, jo a design, szép a menü, jól fogja az autós tartó, könnyű,vékony ezért én magammal vittem a városba is bár egy vacak navi program volt rajta és sok hasznát nem vettem... Meg persze ki-be kell kapcsolni és úgy használni ilyenkor mert ugye az akku...

Az akkut percre nem mértem, meddig bírja, de azt hozza amit vártatok tőle kb 1 órát tud.
Valaki régen írta,hogy nincs benne "ceruza", vagyis majd nem lesz, hát ez nem igaz, mert van. Nem kaptam hozzá hálózati tőltőt, és mint kiderült FM transzmitter sem ártana nekem, mert esőben jöttem autópályán és a video hangereje nem volt elég a filmnézéshez a külső zajok miatt. Összekötni kábellel az autohifit meg nem tudom...

Én midig az ár/érték arányt nézem, abban pedig szerintem ez kiváló vétel. 25ért ez bombajó. De ha nem sos akkor várjátok meg a BT verziót. Nekem ez az első navim, nah ezért vagyok ilyen tök hozzá. :D

(#454) karika68


karika68
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon ami nem jelenti azt hogy nem olvastam idáig!
Azon szerencsésnek (vagy szerencsétlennek majd kiderül) mondhatom magam aki rendelkezik x820-al.
Olyan kérdéseim lennének amire eddig nem sikerült rájönnöm:
Kedvenc navigációnkat szeretném telepíteni de nem tudom elindítani!
Próbáltam sajátgépre és kártyára is! Értelem szerűen a megfelelő elérés átírásával sys-ben.
De max azt érem el hogy 1 mp-re felvillan majd újra bootol az egész kütyü.

Remélem olyan is van akinek sikerült ezen túljutnia és boldogan használja.
Cca 2 napja ezzel kűzdök és ahogy a vicc is szól:" elfogytak a libák"! :W

(#455) Sándor123 válasza H2o-pok (#449) üzenetére


Sándor123
csendes tag

Eddig azt olvastam a fórumon, hogy a 820-ason nem működik az automatikus fényerő szabályozás. Akkor mégiscsak megy? Vagy nincs ilyen kütyüd, és az adatlap alapján kérdezted?

(#456) snowdog válasza rak (#453) üzenetére


snowdog
veterán

és mint kiderült FM transzmitter sem ártana nekem, mert esőben jöttem autópályán és a video hangereje nem volt elég a filmnézéshez a külső zajok miatt. Összekötni kábellel az autohifit meg nem tudom...

Lehet kapni szivargyújtóba dugható FM transzmittert, és akkor a rádión nem kell manipulálni.

Olyan verzót is láttam, ami az MP3-at közvetlenül lejátszotta, volt olyan aminek volt SD slotja, és volt olyan amiben elég nagy belső memóriája volt. Nézzetek körül az üzletekben.

[BPl. mindjárt itt van ez a verzió (Google találta, keressetek rá):[/B]

FM transzmitter és MP3 lejátszó USB MP3-017

- 12/24 V, szivargyujtós csatlakozás.
- távirányító.
- manuálisan választható FM frekvencia.
- digitális frekvencia kiírás.

USB port USB Pen Drive számára, SD kártya bemenet.

Bruttó ár: 5.990 Ft

[ Szerkesztve ]

(#457) Anti666 válasza snowdog (#450) üzenetére


Anti666
aktív tag

Snowdog rulez!:) Ja és Win CE-t már láttam:)

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#458) snowdog válasza snowdog (#456) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy itt van egy másik verzió azoknak, akik már egy profibbat szeretnének!

FM sztereó audio modulátor, SA 004
CD, DVD, MP3, iPod illesztéséhez.
Minden autórádióhoz alkalmazható.
Jó hangminőségű AUX bemenetet biztosít az antennakábelen keresztül.
Választható FM frekvencia: 87,9 MHz / 88,3 MHz
Tartozék: 3,5 mm - 2 x RCA aranyozott átalakító.
Bruttó ár: 7.190 Ft

Ennyit bőven megér!

[ Szerkesztve ]

(#459) H2o-pok válasza Sándor123 (#455) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Nekem még nincs,de hamarosan lesz. Valahol itt olvastam,hogy a hátán van a szenzor,és automatikusan állítja a fényerőt.

(#460) rak válasza snowdog (#458) üzenetére


rak
csendes tag

Nagy vagy! Én nem vettem a fáradtságot, mert azt mondták rossz a minősége... Ezért gondolkodtam, hogy veszek átalakítót, és a cd-tár kimentre kötöm, majd az átalakítóba kötöm a navit...Ez még utánajárást igényel.
Még nem SOS ez a dolog, lehet ha kijön a BT-s, majd lecserélem később rá, persze abban a beépített FM transzmitter tuti nem ilyen jó mint ezek...

De hadd halljuk az itteni FM transzmitteres tapasztalatokat. (előző modell alapján persze :) )

(#461) rak válasza H2o-pok (#459) üzenetére


rak
csendes tag

Nah, este megnézem akkor, tapasztalati úton... Papíron tudja...

(#462) snowdog válasza rak (#460) üzenetére


snowdog
veterán

De hadd halljuk az itteni FM transzmitteres tapasztalatokat. (előző modell alapján persze )

Előző modell alapján (Wayteq N770BT). Nagyon nehéz volt olyan frekvenciát találni, ahol nem volt keresztmoduláció. Ha meg végre megvolt, akkor a helyváltoztatás után változott a minőség.

Ezért gondolkodtam, hogy veszek átalakítót, és a cd-tár kimentre kötöm...

Ezt sokkal jobb megoldásnak tartom, annak mindig kristály tiszta lesz a hangja, korábban én is használtam ilyent. Szuper volt. Rádugtam egy hordozható MP3 lejátszót, és úgy szólt, mintha egy gyári MP3-as autórádióm lett volna!

Az előző infók innen származnak, esetleg itt is nézz körül (Google dobta ki, semmi közöm hozzájuk) [link]

[ Szerkesztve ]

(#463) Metalfly


Metalfly
csendes tag

Hello!

Valaki tud valami skint igo8 hoz ami x820 on fut?

(#464) snowdog válasza Metalfly (#463) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolod hogy az iGO skin gépfüggő? A felbontásra figyelj, az a lényeg, hogy a skin tudja a 480x272-es felbontást! :K

Szerintem csak verzió függő, tehát arra kell figyelni hogy iGO8 8.0.xx, vagy iGO8 8.3.xx esetleg amigo. Ez a nem mindegy! [link]

[ Szerkesztve ]

(#465) Button válasza Killerlaca (#447) üzenetére


Button
aktív tag

gondolkodom én is a moov 200 cseréjén, de persze megvárnám a BT-t..

ami a mediaplayert illeti, azt mondod teljesen jó ami benne van, viszont mintha azt olvastam volna még tekergetni sem lehet a filmben..

ez egy elég alap kérdés szerintem, nos lehet vagy sem? :)

(#466) snowdog válasza Button (#465) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem lehet, megnéztem a BP-ben, ebben lehet, és úgy emékszem a 770-ben is lehetett. Alul van egy csúszka, azt kell húzogatni.

De a tutit majd megmondják az X820 tulajok. :D

(#467) Moon70 válasza Button (#465) üzenetére


Moon70
tag

Tekerhető, de ezenkívül és a hangerőszabályozón kívül semmi mást nem tudsz állítani benne.
Szóval, ha ez egyesek szerint egy tökéletes lejátszó, akkor még nem látott pl. egy TMCPplayert.

[ Szerkesztve ]

(#468) ГАБЕC


ГАБЕC
csendes tag

Hali!

NINCS benne automata fényerőszabályzás. Az x820-ban annyi van, hogy a fényerőt kicsit visszábbveszi x idő után, ezt beállíthatod: mindig bekapcsolva, 10mp, 30mp, 1p, 2p, 3p-re. Automata szabályzás az x620-ban van.
A menüben ennyit látsz belőle:

Ez meg egy sys info, ha a hozzáértőknek mond valamit:

(#469) snowdog válasza ГАБЕC (#468) üzenetére


snowdog
veterán

Biztos vagy benne hogy vissza veszi és nem kikapcsolja x idő múlva?

Légyszíves próbáld ki, kiváncsi vagyok rá!

Ugyan ez a BP-ben így néz ki:

Képek készítéséhez javasolom a Pocket Controller-Pro használatát! Persze ha felmegy a gépre. :)

[ Szerkesztve ]

(#470) ГАБЕC válasza snowdog (#469) üzenetére


ГАБЕC
csendes tag

Nem kapcsolja ki, olyan mint a PDA-knál. Képernyő érintéskor megy a beállított fényerőn, a beállított idő után pedig visszaveszi kábé fél állásba. Nem folyamatosan állítja a fényviszonyokhoz képest, csak így 2 állásban.

(#471) snowdog válasza snowdog (#469) üzenetére


snowdog
veterán

Elszúrtam a képfeltöltést, akkor mégegyszer!

Megnéztem a BP-n, és igazad van, ezen sem kapcsolja ki, csak visszaveszi a fényerőt.
Azt vettem észre, hogy teljesen mindegy mekkora a beállított fényerő, x idő múlva mindig ugyan arra az alacsony fényerőre veszi vissza. Egyébként ezen a gépen is van fényérzékelő nyílás, de ebben sincs benne az elektronika, vagy csak a program nem vezérli.

És így néz ki a videó lejátszó:

[ Szerkesztve ]

(#472) DesertDog válasza snowdog (#471) üzenetére


DesertDog
tag

X820-ból szerintem csak a szoftvertámogatás hiányzik. Látszik az optoérzékelő a kényérzékelő nyílás "búrája" alatt.

(#473) snowdog válasza DesertDog (#472) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyítóval megnéztem, itt látszik egy kristályszerű valami a kis ablakban (bal oldalon), szerintem az a fényérzékelő. Ezek szerint csak a software-t nem kaptuk meg hozzá. Elég érthetetlen. Persze az is oda van írva, hogy "opcionális".

[ Szerkesztve ]

(#474) DesertDog válasza Button (#465) üzenetére


DesertDog
tag

ami a mediaplayert illeti, azt mondod teljesen jó ami benne van, viszont mintha azt olvastam volna még tekergetni sem lehet a filmben..

Szerintem a mediaplayert a Harman-Kardon készülékekből lopták és az bizony nagyon jó, volt olyanom.
[link]
[link]
És lehet tekerni a filmekben. De az ember a kocsiban ne nézzen filmet!

[ Szerkesztve ]

(#475) PLaci58 válasza snowdog (#456) üzenetére


PLaci58
őstag

Ilyen távvezérelhető FM transmitterem van nekem is. Messze nem kiváló a hangminősége!
A megadott ár nagyon magas! Már 2500-tól lehet kapni. Nagyáruházakban 4e körül.

A tölrőre is nagyon magas árakat adtál meg. Az N770 hálózati töltője 5V/2A mini USB-s kb. 1600 Ft.
Keresgélni kell a neten!

Az x620 inijében van ilyen:
[Run]
TaskManage=Setting\AutoBacklight.exe

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#476) DesertDog válasza PLaci58 (#475) üzenetére


DesertDog
tag

Az x820 Setting könyvtárában viszont nincs ilyen exe

(#477) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Még 1 kérdés. Max hány Gb-os kártyát fogad,és melyik fajtát?

(#478) Button válasza snowdog (#456) üzenetére


Button
aktív tag

igen, csak ezekkel pont az a gond, hogy agyon van dugva a kocsi mindenféle kütyükkel, kábelezéssel, szivargyújtóelosztóval, ezért tetszik ha benne van a transzmitter

máskülönben gondolkodás nélkül az azuret venném, ha abban is lenne :))

(#479) ATM_automata válasza DesertDog (#476) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez a dolog tesztelésért könyörög :D Egy ilyen exe-t át lehet tenni szerintetek az x820-ra és ott el lehet indítani?

What else?

(#480) snowdog válasza PLaci58 (#475) üzenetére


snowdog
veterán

Placi58

Az AutoBacklight.exe-t ki tudod bányászni, kipróbálnám az Azure-ban.

Félreértetteél, mert ezt nem a transzmiterre írtam:

"Ezért gondolkodtam, hogy veszek átalakítót, és a cd-tár kimentre kötöm...
Ezt sokkal jobb megoldásnak tartom, annak mindig kristály tiszta lesz a hangja, korábban én is használtam ilyent. Szuper volt. Rádugtam egy hordozható MP3 lejátszót, és úgy szólt, mintha egy gyári MP3-as autórádióm lett volna!"

Ez a történet arról szól hogy a CD tár DIGITÁLIS kimenete és az autórádió digitális bemenete közé csatlakoztatható egy átalakító, melynek analóg bemenete van. Erre az analóg bemenetre lehet rákötni a hordozható MP3 lejátszó kimenetét. Az átalakítóból a hang már digitálisan jut be az autórádióba. Tulajdonképpen átverik az autórádiót, mert azt hiszi ez az egyik CD rack kimenete, és úgy is kezeli. Erre mondtam, hogy kiváló a hangminősége, nem az FM transzmiterre!

Az N770BT-n kívül más FM transzmittert nem használtam, ezért arról nem is tudok nyilatkozni. Persze attól sem voltam elájulva, de arra jó lehet, ha valaki a navi programot a rádión akarja hallgatni, én nem akartam. Ezért sem hiányzik ez a lehetőség az Azure-ból. :)

[ Szerkesztve ]

(#481) FLeMiNG válasza ATM_automata (#479) üzenetére


FLeMiNG
tag

Ezt valaki tényleg kipróbálhatná, nagyon érdekel. Amúgy, ha tényleg szar az fm transmitter, megúszom a várakozást, nem várom meg a BT-s veriót. :N

Ilyen modulátort ( #458) amúgy használt már valaki? Ez hogy működik? A régi kazis autórádiómnak volt aux bemenete, a mostani már annyira korszerű, hogy ezt már le is hagyhatták róla a tervezők. :F

(#482) snowdog válasza ATM_automata (#479) üzenetére


snowdog
veterán

Ilyen modulátort ( #458) amúgy használt már valaki? Ez hogy működik?

Én még nem használtam, de a képről itélve ez is egy transzmitter lehet. Úgy látom az antenna és a rádió közé kell tenni. A doboz bemenetére kötött analóg jelet felkeveri a megadott frekire, és az belejut a rádióba. Elsőre nekem nagyon szűknek tűnik a választható frekvencia tartomány.

Ez a dolog tesztelésért könyörög Egy ilyen exe-t át lehet tenni szerintetek az x820-ra és ott el lehet indítani?

Jó esély van rá, mert mindkét gépen Microsoft Windows CE 6.0 van.
Inkább a BP-n nem fog menni, mert azon meg Microsoft Windows CE 5.0 van.

[ Szerkesztve ]

(#483) snowdog válasza snowdog (#482) üzenetére


snowdog
veterán

Persze egy speciális transzmitter lehet, mert a jelet nem sugározza ki az éterbe, hanem közvetlenül rákeveri az antenna kábelre. Ezzel nagyon sokat lehet javítani a szelektivitáson, és ezért lehet olyan szűk a választható frekvencia tartomány. És mivel ezt egy kvázi helyi adónak is vehetjük, biztos hogy a kiválasztott frekvencián minden más távoli adót elnyom! Persze ez csak elmélet, ki kell próbálni!

(#484) biggtit


biggtit
csendes tag

Hi! Segítsetek pls!
Feltelepítettem az igo-t, sd-ről megy, de valamiért csak orosz térkép jön be.
Ha bemegyek a térképekbe csak oroszországot mutatja.
Mi lehet a gáz? License? Beírt valamit a registrybe? :F

[ Szerkesztve ]

(#485) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Nekem volt a kocsiban FM transmitter + Discman. A korábban említett 3.000Ft körüli értékben. Kb olyan is volt, nem érdemes tőle sokat várni, kb annyit vagy egy egész picivel többet várok ettől is, ha végre megérkezik a BT-s modell.

Alapvetően az FM transmitter elég zajos volt, nem is zene hallgatás közben, hanem üresjáratban. A rádióban rendesen lehetett hallani egy alapzajt azon a frekvencián amire állítottuk amikor be volt kapcsolva, de nem indítottuk el a discman-t. Zavarni nem zavarta semmi, elég alacsony frekvencián adott.

What else?

(#486) snowdog válasza biggtit (#484) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem license probléma, bár lehetne (pl. csak magyar, kelet EU, nyugat EU, full EU, egyebek, és a világ minden országa = generic), de a neten szinte csak generic license fájl terjeng, az meg mindenre jó. Én arra tippelek a többi térképed nem a verziódnak megfelelő. A registrybe ezzel kapcsolatban semmit sem ír.

Minden fő verzióhoz (iGO 2006, iGO8 8.0.xx, iGO8 8.3.xx, amigo) más és más térképsorozat tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#487) biggtit válasza snowdog (#486) üzenetére


biggtit
csendes tag

Nagyon köszi! Megpróbálom egy másik térképfájllal. Biztosan igazad van, elég béna vagyok. Mégegyszer köszi! :R

(#488) rak válasza snowdog (#361) üzenetére


rak
csendes tag

Nah kiprobaltam. Ezert szarakodtam de hala a torlesnek vegre megy....
Merhetetlenul boldog vagyok :D

(#489) biggtit


biggtit
csendes tag

snowdog! Igazad volt. Már megy a Magyarország térkép. Nagyon köszi :R ! Az épületek sem kompatibilisek, vagy csak a térképek?

(#490) snowdog válasza biggtit (#489) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt konkrétan nem próbáltam, de szerintem semmi sem kompatibilis!

Az az igazság, hogy nekem ezekkel nem volt gondom, mert eredeti térképeket és hozzávalókat használok. Ugyanis van egy full EU SD változatom, amiről ezeket minden gond nélkül tudom használni, és minden frissítést legálisan megkapok hozzájuk.

És még mielőtt bárki félreértené, sem a Wayteq-re, sem a BP-re a programot legálisan nem lehet feltelepíteni. Ugyanis az eredeti exe program és a license ezeken nem működik, de minden más igen. Szóval ez nálam egy öszvér megoldás. Ha lehetne PNA-hoz legális SD verziót kapni, azt is megvenném, de ez már egy másik történet.
A jelenlegi állás szerint erre semmi esély. PNA-n csak gyárilag telepített legális iGO működik. A többi akárhonnan nézzük warez.

[ Szerkesztve ]

(#491) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Azt tudja valaki,hogyan tudok a nyíl helyet egy autót odarakni úgy hogy csak az legyen a nyíl ne legyen alatta?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#492) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Ja és éjszakai sheme-t se találok jót. Valaki tud ajánlani?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#493) Shutdown válasza snowdog (#490) üzenetére


Shutdown
csendes tag

snowdog-nak üzenném, hogy lehet PNA-ra legális térképszoftvert vásárolni! Ami talán még ennél is nagyobb meglepetést okozhat hogy ez a térkép szoftver egyben telefonban is PDA-ban is jól működik. Csak azt nem iGo-nak hívják, mert az iGo nem multiplatformos. Szoftver neve: SYGIC

(#494) snowdog válasza Shutdown (#493) üzenetére


snowdog
veterán

Tudom, ismerem, nem fogalmaztam pontosan. PNA-hoz való legális SD-s iGO8-ra gondoltam. A leírtakból egy egyenesen következett, legalábbis számomra, hiszen végig arról írtam. Természetesen Sygic-et lehet PNA-hoz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#495) PLaci58 válasza rak (#460) üzenetére


PLaci58
őstag

FM transmitter tapasztalataim:
A,
N770BT: Könnyű behangolni, stabil a frekvencia, max 2-3 méterig használható.
Minősége gyenge, halk, zajos, erősen vágja a magas hangokat (halk fütyülés van állandóan, ami a csendes részeknél hallható). Szerintem 10 KHz-ig sem visz át. Nincs dinamika kompresszor, ezért könnyű túlvezérelni, ami rettenetesen torz hangot eredményez. Mohabá érthetetlenné válik.
B,
FM transmitter, szivargyújtó, távvezérlő, USB, SD bemenet, vonali bemenet.
A minősége hasonló, talán a fütyülés nincs benne, de ez is zajos (FM sistergés).
A hangereje kicsit jobb.
Ez is messze elmarad az FM rádiótól! Ez is túlvezérelhető.
A gond az, hogy ezek sosem fognak olyan hangerőn szólni mint a rádió adás, mert azokat folyamatosan dinamika kompresszorral a csúcs hangerőn tartják.
Ezekhez az FM transzmitterekhez jócskán meg kell növelni a rádión a hangerőt a normál rádióvételhez képest.

snowdog!
Sajnos a backlight.exe-t nem kaptam meg. Nem sikerült a srácnak kimásolni. Gondolom a futó programokat nem engedte :)
Tényleg félreértés volt! Az első transzmitterre értettem a kristálytisztát :D
A röhej az, hogy ezeket nem lenne nehéz jó minőségben megcsinálni.
Gondolom vigyáznak, nehogy valaki házi rádióstúdiót működtessen potom pénzből :DD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#496) Anti666 válasza DesertDog (#474) üzenetére


Anti666
aktív tag

1. Nem csak kocsiban lehet filmet/videót/sorozatrészt akármit nézni.
2. Ha én kocsiban nézem meg akkor mi lesz? :)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#497) Tungest válasza snowdog (#490) üzenetére


Tungest
csendes tag

Noha már "megintettek" az N770-es fórumon, azért hadd jelezzek valamit, nagyon szerényen:
a VD Tech gpc335b-vel együtt vásárolt (sic!) 2 gb-os kártya az n770-be betéve azonnal elindítható, minden módosítás nélkül!
A kép nem a My Goal-t hozza elő, hanem a Járom az utam-at... (i g* my way)
Elolvastam a szerződést, tudom, hogy kipróbálni sem legális, de műszakilag működik! A shell.ini-ben navipath-ként az ig*pna.exe szerepel.

(#498) Fenyo12


Fenyo12
tag

Valami turista progit is próbálhatna rápajszerolni valaki, mert így elég gáz, hogy se russa, se navitel nem megy. Így nem annyira jó választás. :(
Ilyet akartam venni, de elbizonytalanodtam.
Lehet, hogy egy használt 770 jobb választás? (új már nem nagyon van)

[ Szerkesztve ]

(#499) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Erre valaki tud valamit?

(#491)

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#500) snowdog válasza Tungest (#497) üzenetére


snowdog
veterán

Ilyen eset valóban lehetséges. Csak azért beszéljük ki, hogy mindenki számára világos legyen, más célom nincs vele. Tehát PNA esetében a következő variációk lehetségesek:

1. gyárilag feltették az iGO-t, és ez után a gyártó license díjat fizet a NavNgo-nak, ez teljesen legális,

2. gyárilag nem tették fel, senki sem fizet license díjat a NavNgo-nak, tehát ha a PNA-ra utólag barkácsolják rá az iGO-t, akkor az már nem legális.

És most jön az az eset, amiről írtál. Vannak olyan gyárilag beépített iGO verziók, amik nem full EU-sak, de ezekhez SD kártyán meg lehet venni a további térképeket. Ez persze teljesen legális. Ugyanis ebben az esetben csak a programnak kell a gépben lenni, a térképek lehetnek SD-n is. Ezeken az SD-ken maga a program is rajta van, de csak olyan gépre települ, amihez megírták (license-elték).
Viszont ha egy távolkeleti cég minden elemében azonos módon lekoppint egy PNA-t (amihez vettek iGO license-t), akkor erre a klón PNA-ra is fel fog menni az ilyen PNA-hoz készült SD-s iGO. A tények kedvéért ennyit érdemes volt elmondani. És szerintem ez az eszmefutattás semmi illegális dolgot nem tartalmaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.