Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Általános tudnivalók a WayteQ x820 készülékről!

- USB kapcsolatot ActivSync-en keresztül. (Win Vista/Win7 esetén Win Device Manager)
- Amit lehet sd-ről kell futtatni

Aki hurokba került az így tud kijönni belőle:
-Notepadot nyisd meg írj bele bármi rövidet
-Mentsd le YFGo2CE.bld néven.
-Másold a kártyára / csak a név és kiterjesztés számít a tartalom nem / tedd a gépbe.
-kapcsold be,a wince felülettel indul a gép

Legegyszerűbb mód a WinCE eléréséhez!
Kilépés Windows CE módba:
1. Hozz létre egy YFGo2CE.bld nevű fájlt, a tartalma bármi lehet, de legalább 1 byte legyen.
2. A YFGo2CE.bld fájlt másold be az SD kártya gyökér könyvtárába.
3. Kapcsold ki a gépet (nem Sleep mód), majd ismét kapcsold be.

Ezt követően a gép a Windows CE módban jelentkezik be. A kikapcsoló gomb megnyomásával csak Sleep módba tehető a gép, teljesen kikapcsolni nem lehet.
Nagyon óvatosan kell bármihez hozzányúlni, mert a gép könnyen elérhetetlen lesz. Ha a Windows CE-hez jelszót állítunk be, mivel nincs billentyűzet nem fogjuk tudni megadni a jelszót. Ettől kezdve a gép normális működése megszűnik!
A YFGo2CE.bld fájl átnevezésével, vagy törlésével térhetünk vissza az eredeti menühöz. A fájl átnevezése, vagy törlése után meg kell nyomni a Reset gombot (SD kártyatartó feletti lyukban)!

Ha a gyári menüjén akarsz piszkálni:
\ResidentFlash2\YFAPP\BG_XZ_43_W0009_84A_FLASH_EN\Color7MoveShell.xml
-ben kell tombolni. Végülis ugyanazt meg lehet csinálni, mint az SI-vel, csak szöveges lesz, és többet kell kódolni. Nem veszélytelen..!!

Filmezéshez:
PocketDivXEncoder_0.3.60
MPEG-4 codec (alapbeállítások)
480x272 pixel 25 FPS a (16:9-es filmnél nem baj ha a program magától 272-nél kisebbre veszi a magasságot és 4:3-as filmnél 480-nál kisebbre)
128-160kbit/sec Stereo 44KHz MP3 audio

TMC frekvencia

89,0 1 Debrecen/Pallag
89,4 6,3 Csávoly
90,3 3 Sárszentlőrinc/Úzd
92,7 50 Tokaj/Nagy-kopasz
93,1 7,5 Győr/Szabadhegy
93,9 65,6 Kabhegy
94,3 12 Nagykanizsa/Újudvar
94,8 77,6 Budapest/Széchenyi-hegy
95,1 1,74 Csengőd/Kiskőrös
96,7 37,1 Komádi
98,2 7,5 Vasvár/Hegyhátsál
98,8 32,4 Szentes
99,5 8,9 Sopron/Dalos-hegy
102,3 1,4 Miskolc/Avas
102,7 30,2 Kékes
103,7 50 Pécs/Misina-tető
104,6 5,1 Szeged

Továbbá ami nem téma itt:

Warezolás: iGO legálisan nem futhat a gépen, az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat töröljük. Aki iGO-val kapcsolatos warez/hack tippeket és trükköket írogat, azt első körben fél napra kitiltjuk, második esetben végleg.

Kellemes Navigálást!

Összefoglalta: Csabee.

Bármilyen hozzáfűzni valótok van, privátban jelezzétek!

[ Módosította: Bog ]

(#2) runner 125 válasza FLeMiNG (#1) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szvsz még ez sem jelent meg, úgy ahogy az N800 sem. :N

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3) Anti666 válasza FLeMiNG (#1) üzenetére


Anti666
aktív tag

Üdv! A 770 kifutó darab, a HRP nagyker már nem is hoz be, a 820 fogja követni, ahogy nézegettem a paramétereket, sokkal nem tud többet. Ellenben jó választás lehet azoknak, akik lecsúsztak a 770-ről:)

A 800 az egy más kategória, az egyik bolt szerinz 48-52 + fa lesz, nem olcsó... igaz WIFI, 800x480, 600 mhz prockó, 128 MB ram és 4 GB beépítve, ráadásul nem nagyobb mint a 770, sőt, vékonyabb.

1-2 héten belül ígérik mindkettőt.

Remélem a 800 térkép nélkül lejjebb mászik árban, mert akkor vevő leszek rá:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#4) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Én egy helyen már láttam. Link.

(#5) runner 125 válasza FLeMiNG (#4) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hmm, elég jó ára van. :U
Bár itt is csak előrendelhető...

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6) Anti666 válasza FLeMiNG (#4) üzenetére


Anti666
aktív tag

Gyorsabb lesz a prockója, 500 Mhz? Vagy 450 körül?:)

Ja és win CE 6.0, reméljük azon is megy sok alkalmazás:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#7) snowdog válasza Anti666 (#6) üzenetére


snowdog
veterán

Ezek a kedvenc ismertetőim: "...akár 40 műhold adatait is képes fogadni egy időben...."

Tudomásom szeint 24 műhold van összesen, ezek közül jó esetben a 2/3-át lehet látni. Akkor hogy jön ki a 40 műhold vétele? Hacsak nem minden műholdat két különböző csatornán vesz! :DD

Ha jól látom a 820-ban se BT se FM nem lesz. De lesz benne mikro SD foglalat. El lehet dobni a régi kártyákat, bár nekem is 8 GB-os mikro van egy átalakítóban.

Viszont olcsó lesz, és szinte mindenkinek csak ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#8) ATM_automata válasza snowdog (#7) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Én is nézegettem a készüléket, már sok nagyker küldött róla levelet, hogy elő lehet rendelni és árban annyiba fognak kerülni, mint a most kifutó modellek. A BT nélküli-re nettó 20-21 körüli nagykerárat mond minden nagyker.

Sok infót nem tudtak még mondani róla, egyelőre nincs belőle az országban csak a teszt példányok....majd úgy 2-3 hét múlva talán. Örülnék neki, ha lenne róla egy teszt a Mobilarenán!!! :D Kéne nyárára egy Navi,de nem nagyon értek a PDA-khoz, így kipróbálás nélkül félve ugranék bele a vásárlásba, amíg nem olvasok róla egy normális tesztet, vagy pár véleményt.

iGO8 vajon simán elindul rajta, vagy valamit varázsolni kell hozzá, hogy menjen?

Ha bármi infótok van, akkor ne titkoljátok el :D

Előre is köszi.

What else?

(#9) snowdog válasza ATM_automata (#8) üzenetére


snowdog
veterán

Én most váltottam Wayteq N770BT-ről egy 5 colos 4 GB-os BluePanther-re.

Eddig nem bántam meg. Esetleg nézd meg az adatait. Nagyon szép, nagy képe van, nagy fényerő mellett.

(#10) ATM_automata válasza snowdog (#9) üzenetére


ATM_automata
őstag

Pontosan melyik modellt vetted? Miért volt jó csere? Miben jobb, mint az N770BT?

[ Szerkesztve ]

What else?

(#11) runner 125 válasza snowdog (#9) üzenetére


runner 125
nagyúr

..amúgy félre ne érts, nem kötekedek, de miért jó egy akkora batár? :F
Én akárhányszor megyek valamerre, rá sem nézek a navira, csak hallgatom..
:U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12) snowdog válasza ATM_automata (#10) üzenetére


snowdog
veterán

Pontosan melyik modellt vetted? Miért volt jó csere? Miben jobb, mint az N770BT?

BluePanther Azure, nagyobb a képenyő, és kétszer akkora belső memória. Azt nem tudom, hogy jobb-e, mert azzal sem volt gondom, de pl. képnézegetéshez ez jobban megfelel.

..amúgy félre ne érts, nem kötekedek, de miért jó egy akkora batár?
Én akárhányszor megyek valamerre, rá sem nézek a navira, csak hallgatom..

Igazad van, navigálás közben én sem nézem a képenyőt. Maga a gép nem sokkal nagyobb, szinte akkora mint az előző volt. A kocsiban meg bőven van hely, oda rakom, ahol nem zavar a kilátásban.

Nem is navigálás közben jelentkezik a nagy képernyő előnye, hanem képnézegetésnél, esetleg játéknál, videónál. Ezen már szinte élvezhető egy filmnézés, bár én nem igazán használom erre. De sokan ezzel kapcsolatban tesznek fel kérdéseket, ebből arra következtetek, van akinél ez is szempont lehet.

A felépítése szinte megegyezik a Wayteq-ével, mindent ugyan úgy kell telepíteni. Erről többet itt nem illik írni. : ;)

(#13) FLeMiNG válasza snowdog (#7) üzenetére


FLeMiNG
tag

Azt nem tudom, hogy mire jó a 40 műhold vétele, de tényleg 24 működuik egy időben. Van több is, de azok tartalékok.

"ezek közül jó esetben a 2/3-át lehet látni"
Ezt viszinot bajosan hiszem, tekintetbe véve, hogy a gps-es helymeghatározáshoz minimálisan 4 műhold szükséges. Ha több van, az növeli a pontosságot.

(#14) runner 125 válasza snowdog (#12) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tyű, az király ha arra is akad ideje az embernek. ;] :))

PDA-n egy filmet nem néztem még végig, persze ki kipróbáltam, de annyi.
Noh igen, valaki biztos igényli. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15) snowdog válasza FLeMiNG (#13) üzenetére


snowdog
veterán

Idézet:
""ezek közül jó esetben a 2/3-át lehet látni"
Ezt viszinot bajosan hiszem, tekintetbe véve, hogy a gps-es helymeghatározáshoz minimálisan 4 műhold szükséges. Ha több van, az növeli a pontosságot."

Valamit félreérthettél. Arról beszéltem, hogy a max. 24 műholdból még a legjobb pozícióból is max. 12-14 műhold látható (mondjuk a Himalája tetejéről), több semmiképpen. Tehát akkor minek a 40 csatornás GPS vevő?

Három műhold vételével 2D-ben már meghatározható egy pozíció, négy műhold vétele esetén már 3D-ben is, tehát a koordináta mellett már magasság is van. Ettől több műhold vétele valóban növeli a helymeghatározás pontosságát.

[ Szerkesztve ]

(#16) FLeMiNG válasza snowdog (#15) üzenetére


FLeMiNG
tag

Ja igen, igazad van. Úgy olvastam, hogy 2-őt, 3-at, nem úgy, hogy a két harmadát.

"Három műhold vételével 2D-ben már meghatározható egy pozíció, négy műhold vétele esetén már 3D-ben is, tehát a koordináta mellett már magasság is van."
Így van, csak ugye a földön a 2D nem elég. Az ún. alsó geodéziai méréseket leszámítva.

(#17) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Az x820 elődjeit ismeritek? Arra könnyen felment az igo8?
Engem csak igo-val érdekelne, az az igazság. Persze, ez lehet hogy az én gyökérségem, de az az amiről tudom hogy megbízható, pontos, mindenről van térkép, és frissül is. Ha tudtok jobbat, most szóljatok, mielött megveszek valami szart. :D

(#18) snowdog válasza FLeMiNG (#17) üzenetére


snowdog
veterán

Az N770 fórumon azt írják, az már kifutó típus, és a kereskedők szerint a 820 lesz az utód. Az N770-re simán felmegy az iGO. A 820-ról majd akkor derül ki, ha valaki már kipróbálta. Persze ehhez az kell, hogy elkezdjék árulni. ;)

(#19) Anti666 válasza FLeMiNG (#17) üzenetére


Anti666
aktív tag

Igen, az elődjére is könnyen rámásztatható a navi progi, gondolom a 820-ason sem lesz ez másként, anélkül mit érne, nem igaz?:)
A térképeket meg frissítik, kvázi megszerezhető:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#20) Anti666 válasza runner 125 (#14) üzenetére


Anti666
aktív tag

Én pl.simán nézek rajta videót, na nem vezetés közben, hanem máskor, pl.a póker videók tök jól mennek rajta:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#21) runner 125 válasza Anti666 (#20) üzenetére


runner 125
nagyúr

Videót nézni szerezz be egy eeepc-t. :))
Jobban kihasználható és 9". ;]
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22) Anti666 válasza runner 125 (#21) üzenetére


Anti666
aktív tag

Ez elfér az övtáskámban:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#23) Anti666 válasza Anti666 (#22) üzenetére


Anti666
aktív tag

Egyébként meg, mire egy EEPC-t bekapcsolok, avagy kipakcsolok, akár hibernálásból is, legalább 1-2 perc. A PNA meg 2 másodperc. A tetején nyomva tartani a gombot, suspend, majd úgyanígy vissza, és még a videó lejátszás is onnan folyatódik:)

Sőt, a PNA-val simán hanyatt feküdhetek az ágyban, kézben fogom, nem nehéz:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#24) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Egy PNA-ban ténylegesen mire használható a bluetooth? Adat mozgatására nem az igazi, nethez pláne nem az igazi. Valójában csak telefon kihangosításához jó?

(#25) runner 125 válasza FLeMiNG (#24) üzenetére


runner 125
nagyúr

1-2mb -s fájlhoz lazán jó.

Jah meg hát kihangosításra, de akkor már érdemesebb venni olyat amiben van FM transmitter is, jó móka.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26) joe2005


joe2005
senior tag

Megkérdeztem a forgalmazót és ezt válaszolta:
A Wayteq X820BT-s készülék várhatóan július közepén lesz kapható.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#27) FLeMiNG válasza joe2005 (#26) üzenetére


FLeMiNG
tag

Akkor valószínűleg a sima X820 is akkor jön.
Nem kapkodják el...

(#28) Dunstan válasza joe2005 (#26) üzenetére


Dunstan
tag

Az X820-ból is lesz BT-s és sima, ugyanúgy, mint az N770-ből, mellesleg az ára is azonosnak tűnik: 29000/25000. Még a TMC vevője is azonos az RTA-3000-es. Furcsa, hogy a bluetoothos internet hozzáférést írják hozzá, ez sem fog sdio-t támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#29) joe2005 válasza Dunstan (#28) üzenetére


joe2005
senior tag

Többet nem tudok, csak annyit, hogy az n800-as júni 20, de ez nem ide tartozik.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#30) Anti666 válasza joe2005 (#29) üzenetére


Anti666
aktív tag

Emberek, a first compnál már van 820-as:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#31) runner 125 válasza Anti666 (#30) üzenetére


runner 125
nagyúr

Max előrendelésre, nemde? :U

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32) joe2005 válasza Anti666 (#30) üzenetére


joe2005
senior tag

Ez jó hír

Várható érkezés: 2009.Június.11 sajna

"Have you tried turning it off and on again?"

(#33) FLeMiNG válasza Anti666 (#30) üzenetére


FLeMiNG
tag

First computer, vagy first comp (Ikrény)?
Vagy más?

(#34) Anti666 válasza FLeMiNG (#33) üzenetére


Anti666
aktív tag

Bocs, elnéztem, de a HRP nagykerben már tuti ott van!!! Haverom mondta ma délelőtt, velük áll kapcsolatban.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#35) Fenyo12


Fenyo12
tag

Azért van még változás, ami kérdéses, milyen lesz: SiRF Atlas IV.
Ez miért jobb (ha jobb), mint ami a 770-ben volt?
Milyen más cucc használ még ilyet?

(#36) Fenyo12


Fenyo12
tag

"A készülék fényerejét automatikusan beállítja növeli a panel élettartamát" Hmm.

[ Szerkesztve ]

(#37) FLeMiNG válasza Fenyo12 (#35) üzenetére


FLeMiNG
tag

Én nem értek hozzá, de első ránézésre szerintem annyi a különbség, hogy több műholdat lát. Hogy ennek van-e értelme... olvass vissza #7 #13 #15 #16

(#38) Fenyo12 válasza FLeMiNG (#37) üzenetére


Fenyo12
tag

Olvastam őket, de nem erre gondoltam.
Ha más verzió, lehet erősebb a vevő része is pl.
A 30 vs 40 hold valóban mindegy. :)

(#39) FLeMiNG válasza Fenyo12 (#38) üzenetére


FLeMiNG
tag

Na erről tényleg nem tudok semmit... :))

(#40) Fenyo12 válasza FLeMiNG (#39) üzenetére


Fenyo12
tag

Keresgéltem a neten erről a Sirf IV-ről, de sehol semmi...
Az új X szériás WayteQ cuccokon kívül alig van említés róla.

(#41) joe2005 válasza Fenyo12 (#40) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt meg lehet nézni Sirf atlas IV

DVB-T vevővel sirf III

Tényleg szinte semmi, mintha nem is lenne igaz, hogy van ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#42) snowdog válasza Fenyo12 (#36) üzenetére


snowdog
veterán

Ez általában opcionális. Nálam a BluePanther-nél is ott van a kis ablak, de az érzékelőt nem építették be.

(#43) joe2005 válasza joe2005 (#41) üzenetére


joe2005
senior tag

Most találtam

"Have you tried turning it off and on again?"

(#44) Fenyo12 válasza snowdog (#42) üzenetére


Fenyo12
tag

Ezt a fényerős dolgot magyar forgalmazónál találtam, a hirdetés szövegében!
Sima X820-ról volt szó.
Remélem, mielőbb vesz valaki innen a fórumról, hogy legyen valós tapasztalat róla.

(#45) Fenyo12


Fenyo12
tag

Amúgy én egy X820-ra pályázok, ha majd lesz, de szeretnék valakitől élő véleményt is róla, mielőtt megveszem. (vidékről macerás garit intézni Pesten)

(#46) joe2005


joe2005
senior tag

Azt meg tudja valaki mondani mennyi a fogyasztása? Meddig bírja valójában a dualcore 500-as proci?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#47) runner 125 válasza Fenyo12 (#45) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és miért nem N800? :B

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48) Fenyo12 válasza runner 125 (#47) üzenetére


Fenyo12
tag

Drága. (nekem)
Meg nem kellenek a többlet funkciói sem.
A 770-ben is csak simában gondolkodtam, mert nekem elég lett volna az is.
470-em volt pár napig, de megtetszett a sok faragott skin és progicsomag, ami elérhető a 770-hez, így elpasszoltam egy havernak.
Tudásra az is elég lett volna, csak a 3,5-ös kijelző miatt nem lehetett rátenni ezeket a csomagokat. (a belseje megegyezett a 770 fapadoséval)

(#49) Moon70 válasza Anti666 (#34) üzenetére


Moon70
tag

Anti666, biztos hogy nincs még a HRP-ben sem, tőlük rendeltem múlt héten, szóltak volna már, ha raktárukban lenne !

(#50) Kutyuu válasza Moon70 (#49) üzenetére


Kutyuu
csendes tag

Hello,
Most beszéltem a HRP Wayteq termékmanagerével, azt mondta, jövő héten érkezik a sima.
BT-re nincs időpontja.

Kutyuu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.