Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) szasanyi válasza mati889 (#1048) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt a problémát már többen felvetették, és a megoldást is leírták már... talán nem is egyszer. Olvass vissza és megtalálod!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1052) minas válasza minas (#1047) üzenetére


minas
aktív tag

Na akkor megválaszolom magam részben.

Van stylus az x820-ban.
A fényerő tekintetében szerintem semmi probléma. Összehasonlítottam a gyorsboltban kiállított darabokkal és a fényerőssége, vagy ha úgy tetszik a háttérfény nemigen marad el bármelyik másiktól. Néhányat maxra állítottam, tehát a maximum fényerőt hasonlítottam azonos környezetben. Összehasonlítottam az Asus pda-mmal is.
Nyilván nem mondok újat azoknak akiknek van, de a gumiszerű tapintású matt műanyag - legalábbis nekem - igényes burkolatot idéz. Én a zongoralakkfekete fényes műanyagoktól sírva menekülök. Legyen akár lcd tv, vagy pna. Szóval eddig 5-ös. Legelső művelet a memórián lévő könyvtár és fájlok mentése, valamint a registry backup. Ártani nem árt.

(#1053) jagada válasza minas (#1052) üzenetére


jagada
őstag

azér a Sony PSP Piano Black brutálszép az tény

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1054) jerry311 válasza jerry311 (#810) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jelentem a BL-5B nem megy bele az x820-ba. Kipróbáltam.
Az érintkezők jó helyen vannak, meg a polaritás is jó, de az akku hosszabb mint kellene (1-2 mm).
[link]

(#1055) Moon70 válasza zsocsa (#1049) üzenetére


Moon70
tag

Ha WinCE felületre "boot"-olsz be és onnan indítod az IGO-t, akkor átmegy , lefut a speedcam konvertálása.

(#1056) minas


minas
aktív tag

És hogy ne maradjak kérdezés nélkül:

USB-ről PC-n keresztül hányezer óra alatt lehet fullra tölteni a pna-t? Valaki töltötte már így? Nekem a pda-mhoz van hálózati töltő, ami ugyanolyan mini USB-s, de nem tudom, hogy a paraméterek mennyire fontosak (AC output). Nem akarom elfüstölni a pna aksiját, meg magát a pna-t sem.

(#1057) zsocsa válasza Moon70 (#1055) üzenetére


zsocsa
csendes tag

És hogy tudok oda bebootolni?
Egyébként részben rájöttem a problémára. Próbálkoztam a SPUDTXT nevű konverterrel, ez txt-t spud-ba konvertál (mint az igo). Neki sem ment a konvertálás, pedig a speedcam oldalról szedtem az adatbázist. Aztán nézegettem a fájlt és rájöttem, hogy az nem tetszik neki, h ömlesztve vannak az adatok. Minden egyes kamera info után entert kellett ütnöm. A baj csak az, h az eu-s adatbázis több tízezres és már cca. 15ezer enter után kicsit fáj a kezem... de ami után nyomtam egy entert azt a progi már felismeri és átkonvertálja.

(#1058) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

X820 BT-t lehet mar valahol kapni?

Koszi

laca

(#1059) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Illetve jol latom, ha veszek hozza egy TMC vevot, akkor mivel az is USB-s, igy vagy toltom, vagy tmc-zek? Bar kozben meg talaltam olyan toltot, amiben van TMC vevo is.

Vicces ez a tmc, annyu tyukbel kabel lesz a kocsiban, hogy lassan nem lehet kilatni :)

Koszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#1060) Csabee. válasza vitezlejszlo (#1058) üzenetére


Csabee.
nagyúr

természetesen lehet már kapni 25.000ft környékén nem is vészes az ára, többünknek van már ilyen készüléke!

Üdv: Csabee.

(#1061) YakQzA válasza minas (#1056) üzenetére


YakQzA
tag

Ugyan nem mértem le,de kb 2-3 óra alatt feltölti. A gond csak az, hogy jóval gyorsabban lehet lemeríteni mint feltölteni. Sajnos pettyet alul lett méretezve az aksi hozzá.

Lehet már (nagyobb) aksit kapni a készülékhez?

[OFF]
Csabee.!

Ő a BT-ről beszél. Te is arra gondoltál? [/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#1062) Csabee. válasza YakQzA (#1061) üzenetére


Csabee.
nagyúr

bocsi figyelmetlen voltam

Üdv: Csabee.

(#1063) vitezlejszlo válasza YakQzA (#1061) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ez a lemerules viccesen emlekeztet a HP214-es pda-ra. Ha navigalok vele teljes fenyeron es BT-s GPS-sel, akkor nem tolti annyira a toltom, mint amennyire merul a cucc. Kb 8 oras autokazas utan a kezdeti kb 98%-os aksibol lett 60 :D Es folyamatosan a tolton volt a cucc. Remelem itt ilyen nem lesz....

(#1064) Markyxx


Markyxx
tag

Hali!

Ezzel van már valakinek tapasztalata? :)

"Új Magyarország EXTRA 3D-csomag

A www.naviextras.com kínálata ma újabb magyar vonatkozású 3D extrával bővült. Az EXTRA 3D-csomagban a "Magyarország 3D-csomag"-hoz képest 21-el több város teljes 3D-várostérképe szerepel.

Az EXTRA csomagban szereplő teljes 3D városkínálat: Budapest, Békéscsaba, Debrecen, Eger, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Salgótarján, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Szolnok, Szombathely, Tatabánya, Veszprém, Zalaegerszeg, Baja, Biatorbágy, Budaörs, Cegléd, Diósd, Dunaújváros, Érd, Gyula, Hódmezővásárhely, Nagykanizsa, Sopron, Szentendre, Vác."

Honor 90

(#1065) szabyybp válasza vitezlejszlo (#1063) üzenetére


szabyybp
csendes tag

nekem üzem közben szivargyujtos gyári töltöje már töltötte fel ...2Amperes a töltő, szal elvileg elég arra hogy menjen a gép és töltsön is...az usb gépről töltés menet közben az már kérdésesebb ahogy néztem
az biztos , hogy sokat nem bír csak aksival sajna

(#1066) Anti666 válasza zsocsa (#1049) üzenetére


Anti666
aktív tag

Ajánlott kikapcsolni igo skin-t, ha az fut. Ezenkívül csak magyar adatbázis, európai túl nagy lehet. Esetleg egy reset indítás előtt, hátha van még vmi memcsiben.

Vitéznek: a TMC-be a PNA eredeti szivartöltőjét kell dugni, a másik felét meg a PNA-ba, mindekettő üzemel párhuzamosan. Viszont ha kihúzod a szivart, akkor a PNA-ról nem kap áramot a TMC és lekapcsol.

Gyakran töltöm USB-ről a PNA-t, nekem kb. 2óra a full, de az 770wayteq.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#1067) Anti666


Anti666
aktív tag

Nem kell txt-ből spudba konvertálni, átkonvertálja az igo indulásnál. Speedcam frissítés, tötölj le mindent a speedcam folderből, tedd oda a txt-t (ne egy egész eu-st, az baromi nagy) és indítsd újra az igo-t, 5 perc és felolvassa.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#1068) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Valaki megtudna esetleg támogatni egy nem full eu-s vagy csak magyar speedcam adatbázissal, ami nem olyan iszonyat nagy és csak az van benne ami tényleg jó is?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#1069) szabyybp


szabyybp
csendes tag

Valaki tudna adni egy linket vagy valamit , ami arról szól , hogyan lehet skineket használni , telepíteni az igloba ?
speedcam nekem is out of memdobott ki

(#1070) tomi07 válasza szabyybp (#1069) üzenetére


tomi07
tag

Ezen a fórumon van amit keresel: [link]

(#1071) Anti666 válasza ATM_automata (#1068) üzenetére


Anti666
aktív tag

http://www.speedcams.inf.hu/

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#1072) szabyybp válasza tomi07 (#1070) üzenetére


szabyybp
csendes tag

köszi :)

5 napja vettem ezt a kütyüt és kb 20 forumon regisztráltam már ... nehéz ezt követni
regizz ide oda , kérd az aktiválást stb..kicsit már túlzás :)

(#1073) Anti666


Anti666
aktív tag

Speedcams telepítése IGO2006 és iGO8 esetében:

Megfelelő formátumú fájlokkal, amelyeket az iGO 2006 esetében az iGO/POI/Speedcam könyvtárba, mig az iGO8 esetében a Content/Speedcam könyvtárba kell bemásolni (Ha nincs ilyen könyvtár létre kell hozni!). A fájlok és kamerák számának elvileg nincs felső határa. A támogatott formátumok a TXT és a KMZ.
Az iGO elindítása után a fájlok automatikusan átkonvertálódnak az iGO saját, belső formátumára (speedcam.spdb fájl), ezért később a txt és kmz fájlok eltávolíthatók a kártyáról. A kamerák paraméterei a későbbiekben már a programban is megváltoztathatók.

Ha valamiért teljesen összekutyultuk már magunkat is és az iGO adatbázisát is, egyszerűen töröljünk minden file-t az SDcard/iGO/POI/Speedcam könyvtárból, másoljuk be oda az itt újra generált TXT állományt és indítsuk újra az iGO-t. Ezzel minden visszaáll az alap helyzetbe.

(bővebb leírás a fenti lapon)

Ha jól gondolom, a csak magyar kamcsikhoz előfizetés szükséges, VIP...

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#1074) vimre


vimre
tag

Magyar speedcam adatbázis: speedcam_HU

Külön fájlokban, szétválogatva kamera típusonként:
1 - fix sebességmérő kamerák
2 - lámpás kamerák (lámpába épített gyorshajtást érzékelő + piros lámpán áthaladást érzékelő)
3 - vasúti átjárók
4 - szekció kamerák (átlagsebesség mérő kamerák)
5 - mobil sebességmérő kamerák

Telepítésük:
A \Content\Speedcam könyvtár TELJES tartalmát törölni kell!
A szükséges txt fájlokat a \Content\Speedcam könyvtárba kell bemásolni!
(Csak a legszükségesebbeket! Lehetőleg minél kevesebbet, mert terheli a memóriát!)
A program indítása a bemásolt txt fájlok méretétől függően (kamerák száma), több percet is igénybe vehet!

A SPEEDCAM ADATBÁZIS PONTOSSÁGA FÜGG A FELTÖLTŐK (több ezer ember) ADATAINAK PONTOSSÁGÁTÓL, EZÉRT A KIJELZETT ADATOK CSAK TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK!

Az adatbázis mACSman & A701 CsL által módosított Gurjon skincsomagból származik, köszönet Nekik érte.

[ Szerkesztve ]

(#1075) balinyo válasza vimre (#1074) üzenetére


balinyo
tag

Köszi, egy kérdés, a "mobil kamerák" hogy értelmezendő? Olyan helyek, ahol láttak már kitéve háromlábút vagy már mértek kocsiból? Mert ha ez, akkor annak sok értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1076) vimre válasza balinyo (#1075) üzenetére


vimre
tag

Pontosan ezt jelenti. Annyi értelme azért van, hogy a "kedvenc" mérőhelyekre figyelmeztet.

(#1077) szasanyi válasza vimre (#1076) üzenetére


szasanyi
félisten

Az pedig milyen hasznos, ha évente csak 1x bejön! ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1078) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Köszi a segítséget SpeedCam ügyben mindenkinek!

What else?

(#1079) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Na megvettem en is a 820-at. Es persze en is egy lettem a "nem megy az ajgo" kozzul. Mondjatok meg hol a hiba. :) Elolvastam az #1000-res hozzaszolast! :)

Amigo fog lenni rajta. Felmasoltam a flash-ra a /iGO8 konyvtarba.

/iGO8/sys.txt:

[folders]
app="\ResidentFlash\iGO8"
content="ResidentFlash\iGO8\content"

Na ennek ellenere indulasnal a "no laguage files were not found" hibauzenetet adja.

Hogyan tovabb? :)

koszi

vitezlaci

(#1080) YakQzA válasza vitezlejszlo (#1079) üzenetére


YakQzA
tag

/Content/lang mappában benne vannak a nyelv fájlok?

(#1081) vitezlejszlo válasza YakQzA (#1080) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

csak a hungarian volt benne.. na most kezdem elorol, mert valami elkefelt amigot sikerult felraknom.

Sot, az uj siman SD-re masolva mindenfele sys.txt nelkul pocre indult a gyokerbol.

Ugyhogy most belsore masolok es folyt kov :D

Tenyleg: amigoban nem lehet megnezni a gps holdak allasat? Csak egy jel van, hogy van vagy nincs, de semmi tobb. Tenyleg ennyi? :)

koszi!!!

vitezlaci

(#1082) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Na az uj amigo kerdes nelkul fut a flash-rol. Csak kilepes utan rebootol egyet a pna... Masnak is volt mar ilyen problemaja, mit csinalt vele hogy jo lett? :)

koszi

laca

(#1083) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#1082) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Elbeszelgetek magammal... :)

Szoval a reset megoldva azzal, hogy a save konyvtarat toroltem, illetve a sys.txt-be beirtam az amigo es a content eleresi utvonalat ( #1000 -as hozzaszolas szerint). Aztan hogy ezek kozzul melyik oldotta meg nem tudom, de most jo.

Ami erdekes:

valamiert most ha radugom az 220-as usb toltore a pda-t akkor is azt mutatja, hogy file masolas tortenik :)
Illetve ez az automata hattervilagitas allitas ez hogy mukodik? Nekem nem tortenik semmi, hiaba takarom le vagy vilagitok bele a gps hatuljan levo erzekelobe.

koszi

vitezlaci

(#1084) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#1083) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Es nem, megint resettalt amigo kilepes utan. Meg bejon egy fel masodpercre az alap fekete felulet, aztan durr, reset....

Segitseg! :)

vl

(#1085) szabyybp válasza vimre (#1074) üzenetére


szabyybp
csendes tag

Köszönjük !!! müxik

(#1086) peter76bp


peter76bp
senior tag

Valaki nem tudja mitől hülyül be az x820 ha AS-en keresztül csatlakoztatom? Kikapcsolásnál mindig "Application Color7MoveShell.exe encountered a serious error and must shut down" hibát ad és nem reagál semmire, csak ha az akksit kiszedem, ami több szempontból is elég macerás és felettébb bosszantó. Semmibe nem lett belepiszkálva, ameddig sima USB csatolással kötöttem össze addig nem volt ilyen, amióta AS-re van állítva mindig ezt csinálja.

Van valami egyéb módja a készülék kikapcsolásának ilyen esetre? Mert ez a hátlap leszedés és akku bizgerálás nagyon gáz, főleg ha a keret is rajta van.

(#1087) nyehu válasza vitezlejszlo (#1084) üzenetére


nyehu
csendes tag

Minek kínlódsz az amigoval, ha igo-t is tehetnél rá?

(#1088) YakQzA válasza vitezlejszlo (#1083) üzenetére


YakQzA
tag

Amigonal nálam is azt csinálja, hogy kilépéskor újraindul a készülék. Bár nem igazán kerestem még az okát, mivel Igo 8.3-t használok.
Az automata fényerő szabályozás pedig nem került bele ebbe a típusba. :(

[ Szerkesztve ]

(#1089) vitezlejszlo válasza nyehu (#1087) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Mert a felesegemnek egyszerubb az Amigo... :)

Viszont meg egy eszrevetel: ha nyomkodom a kijelzot, akkor foleg kozepen olyan, mintha behullamozna a kepernyo ott, ahol megnyomom. Jellemzoen pont kozepen. Masnak is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1090) vitezlejszlo válasza YakQzA (#1088) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ehh.. birom, mikrofon is be van jelolve, a leirasban a fenyerzekelo is benne van... tuti nem csak fw frissites kell majd hozza? Total hianyzik belole?

A kilepessel kapcsolatban megnezem, hogy SD kartyarol inditva is ujraindul-e.

vl

(#1091) ATM_automata válasza vitezlejszlo (#1090) üzenetére


ATM_automata
őstag

Tuti nincs benne fényérzékelő, egy kolléga szétszedte és lefotózta a helyét.....alább van egy ilyen post és link a képekhez.

What else?

(#1092) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sracok!

Legyszives nezzetek meg nekem az alabbi ket dolgot. Ha masnak nem ilyen, akkor viszem vissza kicserelni!

1: 220-as vagy autos toltore dugva a gep atvalt file masolasi modban (bal oldalt hdd, jobb oldalt szamitogep, a ketto kozott pedig nyilak maszkalnak

2: barhol nyomkodva a kijelzot az kozepen mintha hullamozna, latszik egy ilyen gyuru mint amikor a vizbe ejtessz valamit. Ez akkor is latszik, ha a PNA hatuljat nyomom meg barhol.

koszi!

vl

(#1093) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sott, ha pl fut az igo, kozben radugom a toltot, akkor kilep (hatterbe teszi?) az igobol, es jon a masolos animacio....

(#1094) szabyybp válasza vitezlejszlo (#1093) üzenetére


szabyybp
csendes tag

valami nem kerek nálad

(#1095) Degeczi válasza vitezlejszlo (#1092) üzenetére


Degeczi
nagyúr

220-as töltő?
az gondolom a 820-hoz sem jár, tehát nem gyáriról van szó, akkor pedig a bekötése miatt lehet

a gyári autós töltő úgy van kábelezve, h a készülék rögtön látja: csak töltőről van szó, nem gépre csatlakozásról, ezért nem kérdez semmit

ha nem ilyen bekötésű töltőről van szó, akkor (a Wayteq 770 legalábbis) megkérdezi adatkapcsolatot vagy csak töltést akarsz-e, és utóbbit választva mennie kell úgy, mint a gyárival

(#1096) YakQzA válasza vitezlejszlo (#1092) üzenetére


YakQzA
tag

Némi hullámzást én is véltem felfedezni.
220-as töltő nincs hozzá, autós töltőnél pedig nem csinált ilyet.

(#1097) Shutdown


Shutdown
csendes tag

Már kapható a cserélhető aksi az x820-ba, Bruttó 1500FT. Azt hiszem túrázáshoz +2db jól fog jönni :)

(#1098) nickname66


nickname66
csendes tag

Sziaztok !

A Fórumot ismét végigolvastam, kaptam tanácsokat is, D E az X820-ra továbbra sem tudok működőképes Igp8-at varázsolni.
Igo8 : 8.3.2.64873
Sys_txt az általatok javasoltak szerint átírva
Data zip-ben a megfelelő *.ui fájlok törlése
save mappa törlése

Ezek sem segítettek. Egy pillanatra feltünki az indító képernyo (jobb also sarokban : INIT API felirat), majd újra indul a masina.

Most már tényleg nem tudom mit lehetne még variálni, úgy vettem észre, akinek hasonló jellegű problémája volt, annak privát üzenetben irtátok le mi a teendő.

Mivel más ötletem nincs tudnátok ily módon nekem is segíteni, mert úgy érzem magam mint ama bizonyos kutya , amelyik a saját farkát kergeti ... :W

(#1099) DesertDog válasza nickname66 (#1098) üzenetére


DesertDog
tag

Pedig leírták, hogy mit lehetne még variálni, de leírom még egyszer:
Próbálj ki egy másik (lehetőleg frissebb) iGO verziót.
[link]

(#1100) nickname66 válasza DesertDog (#1099) üzenetére


nickname66
csendes tag

Értem ,tehát "vennem kell" egy új IGO8-at.
Ebben kérhetek tanácsot honnan lehet "venni" ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.