Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sbazsi válasza Tim82 (#149) üzenetére


sbazsi
veterán

a ppo semmilyen levelet nem küldött ki senkinek. a sajtón keresztül sem értesített senkit.
a saját jelszóval védett weboldalán "értesítette" a felhasználókat a dolgokról.
én erre írtam, hogy ez önmagában annyit ér, mint a szobám falán lévő nyomtatvány.

az, hogy ezt utólag hamisították oda, arra írtam #83, hogy a logfájlt is lehet hamisítani.

tudom, hogy nem véded, ezért is mondtam, hogy peace. :C

(#152) shev7 válasza vince (#147) üzenetére


shev7
veterán

nemlehet, hogy azert van rejtve a tablazat, mert nincs mogotte szerver oldali kod. Tehat adott esetben nem kuld semmilyen infot a torlesrol az otp-nek?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#153) Panther válasza vince (#147) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én nem akarok senkit semmire bíztatni, de nem tűnik biztonságilag valami hiper-szupernek az oldal felépítése... :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#154) grabber válasza sbazsi (#151) üzenetére


grabber
addikt

Sajna ebben a hibába futottunk bele a bankunknál:
Módosították a szerződésünket és erről sehogyan sem tájékoztattak,csak a hitel letelte után küldtek egy számlát +300k-ról.Amit megtámadtunk,de ők kifüggesztették az iroda falára és az már tájékoztatásnak bizonyult :(((

"Magyarország én így utállak" másik topic.

Ajánlom a the box című filmet.Nálunk mindenki megnyomná a gombot.Milyen jót tett lenne a világnak,ha a gonoszok meghalnának :((

BKV sztrájk.Amíg a vezetők nem mondanak le a havi 800k bruttóról addig nincs miről beszélni.De a dolgozóktól elveszik.
Ha meg prémiumot kapnak év végén,akkor az ellen is remélem ui fellépnek majd.

(#155) kali válasza szeva000 (#148) üzenetére


kali
legenda

talán mert kellő információ/bizonyíték nélkül, esetlegesen eljárásjogi hiba is lehetne... :U
nem olyan egyszerű dolog ez, sok szabály nehezíti az ilyen jellegű nyomozást, és elég egy pici hiba, ami a másik malmára hajtja a vizet!

[ Szerkesztve ]

(#156) vince válasza shev7 (#152) üzenetére


vince
őstag

Valami van mögötte, itt többen is kipróbálták, kaptak megfelelő visszajelzést. Valószínűleg csak egy e-mailt küld az üzemeltetőknek.

Azt mondjuk nagyon érdekesnek találom, hogy az OTP (legalábbis az üsz-es hölggyel történt beszélgetésem alapján) a tárolt és a ppo-val "összekötött" kártyaadatokat nem tudja törölni! Azt állította nekem, hogy a ppo.hu oldalán tudom törölni a kártyaadatokat. Mondtam, hogy ne keverjük ide a ppo-s accom adatait, a kártyaadatokat ők (otp) tárolják, de nem tudtam meggyőzni, végig azt hajtogatta, hogy a kártyát csak a ppo-nál tudom törölni. Kirááááály!
Biztos, ami biztos alapon a regisztrált kártyám mögött lévő számlát gyorsan lenulláztam, de azért nem vagyok túlzottan nyugodt :(

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#157) sbazsi


sbazsi
veterán

mai cikk.
ha lenne aki nem olvasta már... :U

Az OFE szerint ebben az esetben a belső levelezést nem tekinthetjük tájékoztatásnak.

A GVH-nál megtudtuk, hogy már kétszázra nőtt a panaszok száma a tegnapi hetvenről.
Ennyire birkák az emberek? 110.000 emberből vajon hánynak sikerült behúzni a kártyáját?

Elektronikus kereskedelem esetén két illetékes hatóság vizsgálódhat a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és a Nemzeti Hírközlési Hatóság.
F@sz@. Reggel az NFH írt, hogy nincs illetékességük, most meg az NHH-tól kaptam egy levelet, hogy az NFH az illetékes.
:W :W :W :W :W

Miután a cég továbbra sem nyilatkozik arról, hogy összesen hány ügyfelüktől vonták le a 2490 forintot, csak tegnapi becslésünkkel élhetünk: miután a cég áprilisi közlése szerint 110 ezer kártyát regisztráltak rendszerükön keresztül, e szám felét vettük, mint akik eddig ingyenes csomagot használtak, így a hétfői átállítás 130 millió forint feletti bevételt jelent a cégnek.
Hát, azt erősen kétlem, hogy a userek fele fizetősen használta.

A svájci számlázás miatt felmerül, hogy vajon hol adóznak az összeg után.
Apropó adó, kapott valaki számlát? (költői kérdés volt)

Azt azonban a jelenlegi információk alapján nem lehet eldönteni, hogy a PPO internetes kereskedelmet valósított-e meg.
Ha nem azt, akkor mit :F

[ Szerkesztve ]

(#158) shev7 válasza sbazsi (#157) üzenetére


shev7
veterán

A PSZAF szovivojet mikor rugjak ki?

"Binder István, a PSZÁF szóvivője erről azt mondta, hogy az úgynevezett chargeback, vagyis reklamáció utáni pénzvisszafizetés akkor illeti meg az ügyfelet, ha jogsértés történt. "

Lehet hogy visszaterites akkor van ha jogsertes tortent, de ez nem azt jelenti, hogy chargeback-et csak birosagi vegzessel lehetne meginditani. Majd a Visa/MC eldonti, hogy jogos-e a koveteles... szerencsere nekik meg mindig a kartyabirtokosok a fontosabb ugyfelek...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#159) sbazsi válasza shev7 (#158) üzenetére


sbazsi
veterán

van valaki akinek olyan jó az angol beszélőkéje, hogy megírjon egy sablon levelet amit el lehetne küldeni a Visa/MC-nek?

Franc, most majd várhatom meg a bankszámlával, amíg visszarakják a pénzt. :W

(#160) shev7 válasza sbazsi (#159) üzenetére


shev7
veterán

az a baj, hogy mindkettonel ugy tudom alapkovetelmeny, hogy a bankon keresztul inditsd a chargeback eljarast. Vagy fel akarod oket nyomni, mert nem vettek fel a panaszod? en futnek meg egy kort, kozolnem veluk, hogy a kartyatarsag utmutatasai alapjan akarod meginditani a chargeback eljarast, es ha nem teszik meg akkor panaszt teszel ellenuk Visaeknal. Ez mar csak egy ilyen orszag, rajuk kell ijeszteni, hogy tegyek a dolguk...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#161) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Még az elején SMS-en keresztül vettünk autópálya matricát. Milyen szerencse, hogy nem bankkártyával. Azóta vagy 26 levelet kaptam tőlük, pedig nincs regisztrációm, azaz account-om. Hírlevelükről nem lehet leiratkozni, de gmail-en ez nem gond, megy a spamlistára.
Van az indexen egy résztes cikk a témáról.

szerk.: a régi cikk, azóta van újabb is. De jobb oldalt még többet találtok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#162) szeva000


szeva000
addikt

Ide keresnek jogászokat,ügyvédeket és minden károsultat:)
Remélem lesz olyan aki meri vállalni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#163) ntomka


ntomka
nagyúr

Az új cikkre:
"Létezik-e, illetve ha igen, szerintük milyen szinten áll 2010-ben a bank-ügyfél bizalmi kapcsolat Magyarországon?"

Létezik, de ez a bizalom konvergál a nullához a többségnél.

ツ Headphones on - World off

(#164) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Csak 110 ezerrel szamolva 273 milla, es pont Svajcban? :DDD :DD :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#165) sbazsi válasza ntomka (#163) üzenetére


sbazsi
veterán

"Létezik-e, illetve ha igen, szerintük milyen szinten áll 2010-ben a bank-ügyfél bizalmi kapcsolat Magyarországon?"
Eddig bíztam a bankomban, bár volt 1-2 vitás ügyünk. de azt hiszem ez mindenhol előfordul.
De az, hogy egy panaszt ne vegyenek fel, az a pofátlanság teteje...
És számomra egy új bank kezdete. :U

(#166) sbazsi válasza JohnnyX (#164) üzenetére


sbazsi
veterán

a legjobb az egészbe, hogy az index úgy számol, hogy a felhasználok fele fizető user.
ez kb olyan vicces, mint az, hogy a ppo legálisan járt el. :W

(#167) vince válasza ntomka (#163) üzenetére


vince
őstag

Szavazz itt a bizalomról! nincs érdekeltségem a site-ban :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#168) sbazsi válasza Panther (#153) üzenetére


sbazsi
veterán

Ne nekünk mondd, tudatlanoknak, biztasd az illetékeseket! :)

(#169) ntomka válasza vince (#167) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szavaztam! :))

ツ Headphones on - World off

(#170) sbazsi válasza vince (#167) üzenetére


sbazsi
veterán

Szavaznék, ha lenne miről...
"kincs, ami nincs"

(#171) vince válasza sbazsi (#170) üzenetére


vince
őstag

SZAVAZÁS: A PPO botrány után Ön vásárol Interneten kártyájával? ez smafu? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#172) sniper elite válasza sbazsi (#1) üzenetére


sniper elite
senior tag

Erste banktól ne várjál sokat, egy ritka hanyag banda, nekem már fél éve valamilyen külföldi cég 7500 forintot vesz le a kártyámról havonta! Eddig 6 levélben kértem az Erste bankot hogy ne engedjék levenni de szó szerint xartak a kérésemre! Hagyják levenni ugyan úgy, egyszerűen nevetséges az egész, amúgy engem is most lehúztak 2500 forinttal, PPO féle banda de nem teszek feljelentést, max letörlöm magam! Viszont az Erstebankot senkinek se ajánlom, mert ilyen esetekben szinte már a saját ügyfelük ellen vannak! :W

(#173) ntomka válasza sniper elite (#172) üzenetére


ntomka
nagyúr

ÉS fél év alatt képtelen voltál otthagyni a bankot, ha már nem tesznek semmit? Meg milyen az, hogy nem tesznek semmit? Kérésre kötelesek zárolni a teljes számlát is akár.

ツ Headphones on - World off

(#174) sniper elite válasza ntomka (#173) üzenetére


sniper elite
senior tag

Úgy volt, hogy egy darabig abban a hitben éltem, hogy letiltották az utalást arra a bankszámlára mivel nem ellenőriztem minden hónapban de kb 2 hónapja visszaellenőriztem és nem tettek semmit, nekem meg szinte minden üzleti és egyéb tranzakcióm erre a számlaszámra van beállítva, szóval nem akartam másik bankhoz menni! Viszont ha januárban is lefogják hívni és engedi megint a bank, akkor feljelentést fogok tenni és átmegyek máshova! Egyszerűen nem is értem, ha a számlatulajdonos kéri, hogy tiltsák már le az utalásokat akkor miért nem tesznek semmit se! Annyira mocskos dolognak tartom! De még az se történt meg, hogy legalább megadnák annak a cégnek a telefonszámát vagy valami, egyszerűen nem foglalkoznak vele! Simán utána tudnának járni, 1 óra alatt meglenne, de eddig semmi nem történt!

(#175) bobsys válasza sbazsi (#159) üzenetére


bobsys
addikt

Nem kell hozza tokeletes angol. Par mondatban leirod ugy ahogy sikerul es megertik. Ugyanez a telefonban is, eleg ha megertik ok onnan viszik tovabb (foleg hogy a telefon vegen valoszinu nem angol, hanem valami indiai emberke fog ulni).

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#176) sbazsi válasza vince (#171) üzenetére


sbazsi
veterán

a bizalom az a kincs, ami jelen esetben nincs...
mármint a bankkal szemben

(#177) sbazsi válasza sniper elite (#172) üzenetére


sbazsi
veterán

és pont az olyanok miatt teszik meg amit megtesznek, mert tudják, hogy birkák az emberek, és tűrnek.
a helyedben már rég otthagytam volna őket.

PPO féle banda de nem teszek feljelentést, max letörlöm magam!
ha betörnek a lakásodba, és ellopnak ezt-azt, akkor sem teszel feljelentést, max elköltözöl? :W

(#178) shev7 válasza sniper elite (#174) üzenetére


shev7
veterán

"meg szinte minden üzleti és egyéb tranzakcióm erre a számlaszámra van beállítva, szóval nem akartam másik bankhoz menni!"

LOL. Ezt akar nezhetjuk ugy is, hogy 7500 forintos havi szamlavezetesi dijat fizetsz. Hat ha ez neked nem er meg egy nap ugyintezest, hogy mindent atallits az uj szamlaszamodra, akkor bejelentkezek en is egy havi 7500 forintos utalasra. Egy dologban igaza van a bankodnak. Nekik nem feladatuk eldonteni, hogy egy terheles jogos-e. Ha a megfelelo adatokkal jon be, akkor ok el fogjak fogadni. Ha szerinted nem jogos es kartyas a tranzakcio (valoszinuleg, mert maskepp nem fernek hozza szamlahoz, inkasszo-t le tudja allitani a bank), akkor chargeback, es esetleg kartyacsere.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#179) shev7 válasza sbazsi (#177) üzenetére


shev7
veterán

a rendorseg kerte, hogy most hogy van tobbszaz feljelentes nem szukseges ujabbakat tenni, a nyomozas elindult, es minden terhelest megneznek...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#180) szeva000 válasza sniper elite (#172) üzenetére


szeva000
addikt

Nah ezért tart itt a magyar igazságszolgáltatás és a banrendszer is.Mert ilyen birka emberek vannak,hogy hagyják magukat átverni!
Most ezt nem személyeskedve mondom,ne vedd sértésnek,mert sok ilyen eset van.

(#181) Dare2Live válasza sbazsi (#177) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mért van értelme feljelentést tenni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#182) Szabesz válasza sniper elite (#172) üzenetére


Szabesz
őstag

LOL ember, ha az ajtód előtt tartod a pénzed, és havonta eltűnik belőle 7,5kHUF, akkor kiírod, hogy légyszi ne, vagy jobb helyre rakod? :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#183) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

[Köszönjük az államnak - Index]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#184) localhost válasza KEndre (#183) üzenetére


localhost
Közösségépítő

időgép

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#185) ntomka válasza KEndre (#183) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó cikk! :K

ツ Headphones on - World off

(#186) szeva000


szeva000
addikt

A FEOSZ keresi a károsultakat
[link]
Mindenki jelenkezzen

(#187) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

nekem is érdekes volt amikor jött az sms- hogy sikertelen tranzakció ppo light ... az ismert szöveg, fedezet hiánya miatt :) még jó hogy van annyi eszem hogy max a webkártyámat adom meg amin csak egy idióta tart pénzt :) de a lényeg és ami nekem nem tetszett, felhívtam az ügyfélszolgálatot hogy ez meg akkor mi? és folyamatosan azt a hülyeséget nyomta ohgy biztos valahol megadtam a kártya adataimat és hogy kb én vagyok a hülye. Utána rájöttem télleg megadtam még 2 éve 1 helyen, amikor autópálya matricát vettem... de arra nem volt ötlete hogy ki lehet az aki leemelte a pénzem meg hogy merre nézelődjek. Na ezért használok mindenütt paypal-t ahol csak lehet.

Azért örülök annak hogy enmgen nem tudtak lehúzni, akiket meg sikerült azokat sajnálom és remélem le tudják verni ezen a mocskos bandán minden fillérüket.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#188) fricz19 válasza sniper elite (#172) üzenetére


fricz19
őstag

nem sértésnek szánom de komolyan te ezt hagyod?
ilyen ......
vagy ennyire nem érdekel x*7500ft?

fogod magad bemész egy másik bankba és csináltatsz egy bankszámlát.
kb 20perc, ingyenes
2hét és kapod a kártyát(természetesen a számla azonnal él).

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#189) szeva000


szeva000
addikt

Jól mondta Volt miniszterünk Feri:El lehet menni ebből az országból!
Én üzenem neki,ha én is annyit tudnék lopni mint ezek és politikusaink,el is mennék ebből a mocsokból:D
elmennék én akkor is ha tehetném,de nem tehetem,mert nincs rá lehetőségem.
Nagyon elegem van ebből az országból...
és még felvoltak háborodva,mikor a katonaságnál megkérdezte az ezredes,hogy megvédi mindenáron a hazáját??
Mondtam semmi áron,a hazát talán,de sajna nem azt kellene védeni,hanem a felső tízezret!

(#190) aram01 válasza szeva000 (#189) üzenetére


aram01
nagyúr

sajnos ebben van valami

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#191) #06658560 válasza szeva000 (#189) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha ebben az országban tudnál lopni kismilliónyit rendszeresen, akkor mi a faszért mennél el? Hülye vagy, vagy hülye vagy?

Amúgy sniper elite problémájához: én német banktól majd egy éven keresztül nem kaptam semmilyen papirost, akkor viszont kiküldtek minden tranzakciót egyszerre, egy borítékban. 1 tranzakció/lap kialakításban. Nesze neked tájékozódási lehetőség utána.

(#192) deedeeo


deedeeo
csendes tag

A recurring-módon történő fizetésről szó sem volt a regisztráláskor, mivel a vásárlás nem így történik, hanem az Én általam megadott kóddal!Így ezzel kár is takarózni, ez is időközben került bele az előfizetési díjjal együtt.

(#193) sniper elite


sniper elite
senior tag

Amúgy azt elfelejtettem mondani nektek, hogy az Erstebank 1x írt vissza nekem levelet, arra hivatkozva, hogy miért nem veszem fel a telefonomat amikor ők hívnak! Persze azt nem mondták, hogy rejtett számon hívnak engem, és mivel már régebbről untam a rejtett számon hívó emberkéket így automatikusan nem jelzi ki a telóm! Szóval egy normális Bank hogy a retekbe hívhatja már az ügyfelét direkt rejtett számon???? De levelekre nem válaszolnak azóta persze, na mindegy most kérvényeztem egy új kártyát, lehet akkor már nem tudnak levenni róla pénzt!

(#194) Badb0y


Badb0y
addikt

Nagyon szaporodnak a hozzászólások, mi a jelenlegi helyzet :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#195) szeva000 válasza sniper elite (#193) üzenetére


szeva000
addikt

chargebacket kellene csinálnod.neked már nagy eséllyel meg is érné:)

(#196) szeva000 válasza Badb0y (#194) üzenetére


szeva000
addikt

Hétfőig nagy változás nem valószínű,hogy lesz,talán már akkor du-án vagy estére lehet komolyabb fejlemény.
Eddig nagyon úgy áll a helyzet,hogy bizonyítható a visszadátumozgatás,honlap,ÁSZF..menet közbeni módosítgatások

(#197) szeva000 válasza deedeeo (#192) üzenetére


szeva000
addikt

Ha a bíróság kimondja,hogy ez a szó szerinti csalás törvényes,én tényleg elmenekülök ebből a szemétből.
Vagy terminátorrá alakíttatom magam és tűz rájuk.:)

(#198) shev7 válasza szeva000 (#195) üzenetére


shev7
veterán

90 napig lehet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#199) infectedmann


infectedmann
őstag

Üdv.

Én is érintett vagyok az ügyben, engem nem tudtak meglopni mert nullán volt a számlám, de nem hagyom annyiba, mert ha 1 nappal előtte történik egy fontos számlát nem tudok befizetni, akkor biztos atomot dobtam volna az egész tetves PPO -ra.

Meg amúgy is. Fogjon már összes egyszer a magyar társadalom. Most kéne megmutatni, hogy nem vagyunk mi olyan birka nép. Össze kéne fogni és közösen beperelni az érintett cégeket még akár az OTP -t is ha már ilyen kurva biztonságos az online fizetés rendszerük.
Ezentúl én is csak netes virtuális bankkártyát fogok használni, a PPO -n kívül mással még nem volt gondom, pedig már párszor fizettem online.

A feljelentést én is megtettem az érintett szerveknél, ha nőjjön a postaládájuk :P

Amúgy ha ezt megússza a PPO én erősen gondolkozok azon, hogy itt hagyom azt az országot a búsba. Unokanővérem kint él németországban, ő tudna segíteni az ottani elhelyekezkedésben.

[ Szerkesztve ]

(#200) szeva000 válasza infectedmann (#199) üzenetére


szeva000
addikt

Én hozzá is mennék,ha engem is viszel :D
Egyébként én is nagyon remélem,hogy végre összefog mindenki és kisöpri az ilyen szemeteket.Abban is bízok,hogy a bankok is megemlegetik ezt az akciót és változtatnak az ügyfélhez való hozzáállásukon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.