Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Nimrod


Nimrod
addikt

Én is szeretném megszüntetni a tagságom az oldalon, de én még azelőtt próbáltam, mielőtt ez az egész botránydolog kirobbant volna.

Január 4-én kaptam választ utoljára a PPO-tól erre a levélre:

Tisztelt Investech,

Az Általános Szerződési Feltételek 2.9-es pontja értelmében kérném a
ppo.hu oldalon lévő, xxxxxxx.hu azonosító alatt szereplő fiókom
megszüntetését.

Üdvözlettel,
xyz

A válasz:

Tisztelt xyz!

Tájékoztatom, hogy Ön 2009.03.21-én PPO Premium Csomagra regisztrált 3 havi fizetési intervallummal.
A PPO Premium Szolgáltatás Csomag kizárólag 1 éves hűségnyilatkozattal vehető igénybe. Az Ön PPO Premium tagságának hűségideje 2010.03.21-én ér véget.
Amennyiben Ön ez idő előtt kívánja felmondani szerződését, abban az esetben a hűségidőre vonatkozó hátralévő díjat egy összegben köteles kifizetni. Figyelembe véve az eddigi befizetéseit, illetve az egy összegű befizetésre vonatkozó kedvezményt ez az összeg 3.600 Ft-, mely összeg terhelésével kapcsolatban nyilatkozni szíveskedjék.

Üdvözlettel,
PPO Csapat
Ügyfélszolgálat

Nem nagyon érdekelt a dolog, mondom legyetek boldogok, visszaírtam hogy igen, töröljetek már végre, de semmi.
A fenti határidő közben lejárt, az automatikus meghosszabbítást már korábban kilövettem (nagy nehezen...), írtam múlt héten ismét levelet nekik a törlés miatt, de semmi válasz (weboldalon keresztül küldtem).

A linkelt kártyaadat törlés meg nekem már nem is működik, mert a banki oldal előtt jön a csomagválasztós oldal (bár nem is vontak le tőlem semmiféle külön díjat).

(#352) sbazsi válasza Nimrod (#351) üzenetére


sbazsi
veterán

ezt nem teljesen értem.
nem előre kell fizetni egy teljes évet?
mi az, hogy nyilatkozz a terhelésről? és ha azt nyilatkozod, hogy nem terhelhetik?!

:F :F

(#353) Nimrod válasza sbazsi (#352) üzenetére


Nimrod
addikt

Meg lehet (vagy csak lehetett?) adni a fizetési gyakoriságot is. Én negyedévesre kértem anno.
A terhelés meg jogos, mert ugye bárhol beterhelik ha szerződést bontasz hűségidő alatt. Csak ott automatikusan életbe lép, itt meg ezek szerint ilyen fura módon.

(#354) sbazsi válasza Nimrod (#353) üzenetére


sbazsi
veterán

de akkor miről kellett nyilatkoznod :F

(#355) vince válasza sbazsi (#350) üzenetére


vince
őstag

"nekem eszembe nem jutna ezektől bármit is vásárolni"

Nekem sem, de ha egyszer ki van fizetve a szolgáltatás az idei évre, akkor ki van fizetve, nyitva hagyom a lehetőséget :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#356) Nimrod válasza sbazsi (#354) üzenetére


Nimrod
addikt

Amikor még ez a levélváltás ment, akkor még hűségidő alatt voltam és hátra volt egy negyedév. Az arra vonatkozó díj terhelésére irányult a kérdés, amit egyébként aztán nem emeltek le.

(#357) sbazsi válasza vince (#355) üzenetére


sbazsi
veterán

Te tudod. :U

(#358) deedee


deedee
őstag

ha elmarasztaló ítélet születeik az ügyben/ha egyáltalán eljut odáig az ügy/.akkor automatikusan visszautalják a pénzt,vagy nekem kell intézkednem? de hova,merre? :F

(#359) vince válasza deedee (#358) üzenetére


vince
őstag

Ha bekövetkezik ez az esemény, tuti, hogy nem fogja visszakapni senki sem automatikusan a tagsági díját, lásd a műszaki vizsgánál néhány hétig beszedett eredetvizsga díja, ott is igényelned kell, pedig jól tudják a hatóságok, hogy kik fizettek be eredetvizsgára!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#361) sbazsi válasza vince (#359) üzenetére


sbazsi
veterán

a kettőt sztm ne hasonlítsuk.
ebben az esetben a bankok vissza tudnák tenni a számlára a pénzt.
de az autós ügyben hogy adják vissza, ha nem igényeled? küldjék el egy boritékban postán :F és kinek? az autó tulajdonosának? üzembentartójának? gondolj a sok lízingelt, meg hitellel terhelt autóra.

(#362) Nimrod


Nimrod
addikt

Válasz már másodszor nem jön tőlük... :U

(#364) sbazsi válasza Nimrod (#362) üzenetére


sbazsi
veterán

én amikor a törlést kértem, minden nap elküldtem 3x
úgy, hogy a "to" mezőbe vagy 20x beírtam a címüket.
pár nap alatt megvolt ;]

(#365) C64


C64
őstag

hát ez a sztory meglepett, kb 2 éve majdnem regisztráltam a ppo-hoz. még szerencse hogy nem tettem meg!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#366) missgrace válasza C64 (#365) üzenetére


missgrace
csendes tag

Dettó..Nem egyszer jártam a ppo honlapján (általában amikor a bank honlapján nem működött az egyenleg feltöltés), de valamiért sosem jutottam el a végleges regisztrációhoz.

(#367) C64


C64
őstag

viszont azt még mindig nem értem, hogy egy bank hogyan engedheti meg magának, hogy csak úgy lehúzzák az ember számlájáról a pénzt, anélkül, hogy erről adnának azt megelőzően információt!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#368) vince válasza C64 (#367) üzenetére


vince
őstag

Ha jól emlékszem, az Investech a lehúzás előtti napokban értesítette a bankokat, hogy nagy mennyiségű bankszámlát fognak beterhelni.

Közben megtaláltam: "A PPO amúgy még a tranzakció megkezdése előtt értesítette bankokat, hogy nagyobb számú bankszámlát fognak megterhelni ma és holnap." index.hu

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#369) sbazsi


sbazsi
veterán

Számlát a mai napig nem kaptam.

A bankok hozzáállása vérlázító.
1. A terhelés napján nem tudtam semmilyen panaszt tenni az ügyben, egyszerűen elhajtottak. Így vigyáztak a pénzemre. (a múltidő nem véletlen...)
2. Nem ismerték a chargeback eljárást. Sok bankos az ügyféltől tudta meg...
3. Az otp milyen jogon játszik döntőbírót :F Nem nekem kell bizonyítani, hogy a terhelés jogtalan volt, hanem a PPO-nak, hogy jogos. Márpedig hiába küldte el az OTP pár embernek az ÁSZF-et, és tulképp tökmindegy, hogy mi van benne, mit hamisítottak oda, kifejezetten senki nem fogadta el.

(#370) C64 válasza sbazsi (#369) üzenetére


C64
őstag

és most mi lesz? ennyi? lehúztak és jóljártak?? :F

vince@ a bankokat, de nem a számlatulajdonosokat!!!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#371) sbazsi válasza C64 (#370) üzenetére


sbazsi
veterán

nem tudom.
erste 04.02-re igérte a választ, hogy addig döntenek.
írtam nekik pénteken egy emailt, hogy most akkor mi lesz.
szerinted válaszoltak :F

(#372) sbazsi válasza sbazsi (#371) üzenetére


sbazsi
veterán

Még mindig semmi? Bárki bármi info?

(#373) Nimrod válasza sbazsi (#372) üzenetére


Nimrod
addikt

Semmi választ nem kaptam, szerintem teljesen megszűnt a supportjuk.

(#374) C64 válasza sbazsi (#372) üzenetére


C64
őstag

így lehet törvényesen pénzt kicsalni az emberektől...!
ahol a pénz beszél, ott az erkölcs mindig hallgat!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#375) sbazsi válasza Nimrod (#373) üzenetére


sbazsi
veterán

én az erste bankra, és esetleg a többire gondoltam.
a ppo-nak #364ben leírtam hogy kell írni, hogy válaszoljanak.

(#376) szeva000 válasza sbazsi (#375) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem a qrva raiffeisen már küldött annyi levelet,hogy ha kiszámolnánk a bélyeg árát,már pár ember kártalanítva lenne :D
De mindig az volt benne,hogy az ügy folyamatban van...lesz*rom már.
Egyszerűen belefáradtam..ezért kell ezeknek kötél és nem lenne ilyen eset többé,nomeg ilyen szintű korrupció sem.

(#377) Nimrod


Nimrod
addikt

Siker! Ma délután jött tőlük levél, hogy végre hajlandóak voltak törölni a rendszerükből. Csak kitartás kérdése. :DDD

(#378) sbazsi válasza Nimrod (#377) üzenetére


sbazsi
veterán

azért nem semmi, kemény 3 hónap alatt sikerült :U

(#379) sbazsi válasza Nimrod (#377) üzenetére


sbazsi
veterán

azért szánalmas, hogy ezt kell sikernek elkönyvelni, hogy 3 hónap után töröltek... :(((
otp-t a minap azért bírságolták meg 1 misire, mert nem válaszolt valami panaszra határidőn belül, nem ppo ügy, ezért is off.
viszont a gvh is vizsgálódik, és ők már látják-tudják, hogy a tájékoztatás nem volt jogszerű.
:C

(#380) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Fejlemény: április 1-én (nem tréfa!) egy jóváírás érkezett a számlámra. Nem tudom, hogy a chargeback ért célba, vagy a PPO jószántából utalta vissza a pénzt, a lényeg hogy megérkezett. A bank a CIB.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#381) szeva000 válasza bLaCkDoGoNe (#380) üzenetére


szeva000
addikt

jó neked.Vmi kiválasztott lehetsz:)
Nekem a qrva raiffeisen még egy levelet sem küldött,nemhogy pénzt.
csak azt nem értem,ha a ppo utalta vissza vagy ha netán tényleg a chargeback ment jogosan,akkor itt vissza kellene kapnia sztem a károsultak 90%-nak a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#382) szeva000


szeva000
addikt

A Raiffeisen mostmár véglegesen és jogerősen visszaadta a pénzt!
Igaz fél év volt,de legalább normálisan kivizsgálták ezek szerint!:)
Uh még eddig ez az egyetlen bank aki úgy tutom,hogy az ügyfeleknek viszautalta a kivizsgálás után.(ez nem chargeback,hanem csak reklamáció volt)

(#383) bLaCkDoGoNe válasza szeva000 (#382) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A CIB nekem is saját belátása alapján utalta vissza a pénzt, mivel nem értenek egyet a terhelés módjával, annak jogossága ellenére sem.

Azóta a pénzt már továbbutaltam a Vöröskeresztnek az árvíz idején.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#384) sbazsi válasza bLaCkDoGoNe (#383) üzenetére


sbazsi
veterán

már hogy lenne jogos a terhelés??? :F :F :F

(#385) szeva000 válasza sbazsi (#384) üzenetére


szeva000
addikt

érdekes módom a raiffeisen szerint nem jogos volt a terhelés:D:D:D
akkor mi is van itt???

(#386) sbazsi válasza szeva000 (#385) üzenetére


sbazsi
veterán

a rafi már tud valamit.
sztm egy olyan pontja nincs a történetnek, ami alapján azt lehetne mondani, hogy a terhelés jogos volt...

(#387) sbazsi


sbazsi
veterán

KÖZLEMÉNY

Tisztelt PPO Vásárlók!

Sajnálattal tájékoztatjuk Önöket, hogy a CENTILLION AG és az Investech Kft. (továbbiakban: PPO Üzemeltető) 2010. július 31. napján megszünteti a www.ppo.hu domain alatt elérhető kereskedelmi szolgáltatását. Tájékoztatjuk Önöket, hogy a közelmúlt botrányainak eredményeként a PPO Üzemeltetőjével szerződéses jogviszonyban álló partnerek jelentős része felmondta a fennálló szerződéseket, melynek következtében a szolgáltatás ellehetetlenült.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a PPO Üzemeltető mindent megtesz annak érdekében, hogy a PPO Vásárlók a jövőben is igénybe vehessék az eddigi szolgáltatásokat más szolgáltatók révén. Az egyes megszűnt, illetve megszűnő szolgáltatásokról, a szolgáltatások további igénybevételének lehetőségeiről a PPO oldalán keresztül fogjuk Önöket tájékoztatni - az eddigi gyakorlatnak megfelelően.

Megértésüket és eddigi bizalmukat köszönjük, az esetleges kellemetlenségért elnézésüket kérjük.

PPO Üzemeltető
(CENTILLION AG és Investech Kft.)

Forrás

(#388) szeva000 válasza sbazsi (#387) üzenetére


szeva000
addikt

Nemhogy kiírták volna...köszönjük barom vásárlók,hogy előre levonva az éves díjat lelépünk,mert ez nem csalás,rablás!
It tartunk abszurdisztánban...lopni legális,az embernek igazáért harcolni pedig bűn.
Még jó,hogy az én pénzem a raiffeisen leemelte tőlük.
Csak azt nem értem,hogy ez egyértelmű játszma volt má akkor.Miért és milyen jogon döntött több bank a jogos levonásról???
Így mostmár aki nem kapta vissza a pénzt az lesheti is sztem....lelépnek párszáz millával és röhögnek egy jót.A jogrendszerünk szerint meg így helyes...

(#389) castiel


castiel
aktív tag

hát ha 110e embertől lehúzták akkor az nekik 273.900.000 Ft, szóval bőven megérte hogy felszámítsák a céget.. sztem egy évben nem volt ilyen bevételük, nemhogy most ennyit kaszáljanak..
így most a vezetők felveszik a cég megmaradt pénzét és mennek hawaii-ra..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#390) localhost válasza szeva000 (#388) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A rablás törvényi tényállása meg erősen eltér ettől az esettől... csak pontosításképpen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#391) kraftxld válasza castiel (#389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még az ÁAK-nak se fizettek be 60M körüli matricadíjat.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#392) sbazsi válasza localhost (#390) üzenetére


sbazsi
veterán

rablás/lopás/sikkasztás.
nekem tök mindegy, hogy mi erre a helyes jogi kifejezés.
a terhelés jogtalan volt, a bankok nem védték az ügyfeleik érdekeit.
a userek meg hoppon maradtak. más internetes kereskedők meg most emiatt szívnak.

ezért simán ülhetne valaki, és a bankok is kaphatnának pár (akár tíz-száz) milás büntetést. csakhogy legközelebb eszükbe ne jusson szarni az ügyfelekre.

(#393) szeva000 válasza localhost (#390) üzenetére


szeva000
addikt

igen..ezért tart itt ez az ország,mert mint te is,ezen agyalsz.Miért .nem azon,hogy jogos volt e???
Én is tojok rá nagyívben mi lesz a papíron írva.Itt az a baj,hogy ezek a tolvajok lelépnek büntetlenül,mert a törvényi tényállásod pontosan ilyen f*sza!

(#394) Narxis válasza castiel (#389) üzenetére


Narxis
nagyúr

Valljuk be...melyikünk nem csinálta volna ezt meg ha lett volna rá lehetősége?

Thanos was right.

(#395) localhost válasza szeva000 (#393) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ácsi! Jó hogy nem rúgsz már belém!
Azért tart itt az ország, mert sírni, óbégatni azt mindenki tud! Ahelyett hogy ennyi idő alatt (fél éve!) már PONTOSAN ÖSSZESZEDTED volna a (szerintem is jogtalan!) cselekmény törvényi pontjait, csak rinyálsz és aki azt szeretné elérni, hogy ne égbekiáltozz olyasmit, ami nem úgy van (azaz pontosítalak), még a végén engem okolsz és jó hogy nem kiáltasz ki bűnösnek.

Összefogalom: szerintem is jogtalan volt de nem rablás!

Sbazsinak is: Értsétek meg, nem szabad, hogy így legyen :"nekem tök mindegy, hogy mi erre a helyes jogi kifejezés." Ugyanennyi erővel írhatnál emberölést is, az ugyanannyira NEM ugyanaz és NEM MINDEGY!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#396) vince válasza szeva000 (#388) üzenetére


vince
őstag

Még jó,hogy az én pénzem a raiffeisen leemelte tőlük.

A konkrétumok ismerete nélkül nekem az a tippem, hogy a rafi a többi bankhoz hasonlóan zsebből kifizette a károsultjait és ő könyvelte el a 2490 Ft-okat veszteségként...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#397) szeva000 válasza vince (#396) üzenetére


szeva000
addikt

nono,ezt nem a bank fizette.Küldtek egy levelet és ott le volt írva,hogy a kivizsgálás után nem találták jogosnak a pénz leemelést,Igaz a visszaadás és kivizsgálás pont fél évbe került.

(#398) szeva000 válasza localhost (#395) üzenetére


szeva000
addikt

Miért én szedjem össze a törvényeket,miért én szaladgáljak minden gond után ember????
Erre itt a sok naplopó közül nincs ember a hivatalokban???Nah látod ez a gond.Naplopó banda ül ott,egy 10perc alatt megoldható ügyön is hónapokat képesek ülni,mert sz*rnak a munkára.A törvényeink meg a bűnözőket segítik,mert a törvényhozóink is egy becsületes emberkék.EZ VAN!
Ha ajtam múlna már nem a törvényeket keresgetném,hanem régen orosz rulettet játszadoznék velük.Hamarabb meglenne a pénz és a bűnös is és még lenne visszatartó erő is.
Csak itt a felső tízezerből nem sok maradna....node nem is lenne baj.

[ Szerkesztve ]

(#399) localhost válasza szeva000 (#398) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Miért én szedjem össze a törvényeket,miért én szaladgáljak minden gond után ember????" - egyszerűen csak azért, hogy ne beszélj sületlenségeket, ne állíts képtelenségeket... Állításaid alátámasztására - ha így jobban tetszik.
Majd' mindenben igazat adok neked, de hiteltelennek tűnsz, ha ezesetben rablást emlegetsz.
(talán csak írásod az oriosz-rulett része az amivel nem tudok azonosulni )

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#400) x123456 válasza localhost (#399) üzenetére


x123456
aktív tag

Ne haragudj, hogy belepofázok, de valahol igaza van: fél év alatt max. annyi infot fog összeszedni, hogy neked ne legyen okod belekötni abba amit ír, egy jogász ugyanúgy kiröhögi. Akkor meg minek? Ha jogtalanul elvették a pénzét, miért ne nevezhetné rablásnak? A pontos megfogalmazással foglalkozzon az ügyvéd, a bíró stb.! Egy nem jogi fórumon belekötni egy ilyenbe... :U

ui: ha a #388 előtt volt valami előzmény, amiről lemaradtam és lényeges, akkor bocs. Tovább nem olvastam vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.