Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero

Hozzászólások

(#151) Tomkow1110


Tomkow1110
csendes tag

Védőfólia link ha esetleg kell:
Csak az első oldal
http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Thin-0-33mm-cell-phone-tempered-glass-screen-protector-For-UMI-ZERO-MTK6592T-Explosion-screen/32258487363.html
Első és hátsó oldal:
http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Premium-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-UMI-ZERO-smart-phones/32263101179.html

Tudom Alis,de kis értéknél! :K

(#152) vicces1 válasza olcsobolt (#150) üzenetére


vicces1
aktív tag

El van adva már mind? :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#153) olcsobolt válasza vicces1 (#152) üzenetére


olcsobolt
csendes tag

Igen,mindnek megvan a gazdája. :)

http://androidmobilshop.com/

(#154) Tomkow1110


Tomkow1110
csendes tag

Efox akció:
http://www.efox-shop.com/Promotions/UMIZERO/?/home_B1

Szerintetek ezt honnan küldik és mennyi időre érne ide?

(#155) csapee válasza Tomkow1110 (#154) üzenetére


csapee
senior tag

Chinese-ból jön, vám és áfa szinte garantált.

Csapee

(#156) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#145) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Hát ezzel a kijelentéseddel ("az IPS veri oda-vissza") vitatkoznék. Nekem is volt IPS kijelzőjű telefonom, illetve a családban több féle is van jelenleg. Nem állítom, hogy rossz. De pl. kültérben, napsütésben mind olvashatatlan. Gyakorlatilag nincs rajta igazi fekete, mert ugye sötétben a háttérvilágítás "átdereng" a képernyőn. A színei mosottabbak. Ezzel szemben az S-amoled - a technológiából adódóan remekül olvasható akár tűző napon is (tesztelve!). A feketéje igaz ennek sem 100%-ban fekete (mivel egy picit kékes beütése van magának a led panelnek), de este, lekapcsolt lámpánál a totál feketéből jönnek elő a képek, szövegek. A színei jóval élénkebbek, sőt harsányabbak, mint az IPS színei, lehet, hogy erre gondoltál, mert ez Neked nem jön be. Ez viszont ízlés kérdése, nekem tetszik.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#157) csapee válasza Biggeszkij (#156) üzenetére


csapee
senior tag

Semmi köze az amolednek a napfényben láthatóságnak, az a panel fényerejétől függ (***nit számot keress). Most Galaxy S3-am van és van olyan napfény amikor olvashatatlan. Abba ne is menjünk bele hogy a panel feletti üvegréteg milyen távolságra van, a tükröződéshez elég sok köze van.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#158) tokyo2 válasza csapee (#157) üzenetére


tokyo2
tag

Hogy cizelláljam a problémát...
S3 teszt:
A panelra a technológia erősségei és gyengéi a jellemzők, azaz maximális fényereje elmarad a jobb IPS megjelenítőkétől, bár az alacsony fényvisszaverődés miatt a tartalmak napfény alatt egész jól láthatók.
:))

[ Szerkesztve ]

(#159) Biggeszkij válasza csapee (#157) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Bizonyára igazad van. Utánanéztem, a wiki-n a következőket írják a S-Amoledről:

"Előnyei:
Az OLED-technológiának számos előnye van az LCD-technológiával szemben, mint például a gyorsabb válaszidő, a szélesebb nézőszög, az alacsonyabb tömeg, a tartósabb kijelző, a jobb energiahatékonyság és fényerő, valamint az alacsonyabb gyártási költség.

Az aktív mátrixú OLED-kijelzők frissítési rátája magasabb, mint a passzív mátrixú kijelzőké, és jóval alacsonyabb az energiaigényük. Az aktív mátrixú OLED ezen tulajdonságai nagy előnyt jelentenek a hordozható elektronikus készülékeknél, ahol az energiaigény döntő tényező az akkumulátor-üzemidő számára. A kijelző energiafelvétele nagyban függ a megjelenített színektől és a kijelző fényerejétől. Összehasonlításként, egy kereskedelmi QVGA OLED-kijelző 0,7 wattot fogyaszt, miközben fekete szöveget jelenít meg fehér háttéren, de csupán 0,3 wattot vesz fel, amikor fehér szöveget jelenít meg fekete háttéren. (Megjegyzés tőlem: tehát érdemes mindenhol sötétebb témákat alkalmazni)

Az OLED-kijelzőket rugalmas plasztik hordozófelületbe is lehet integrálni, így lehetővé válik a feltekerhető kijelző gyártása.

Hátrányai:
Az AMOLED-kijelzők nehezebben olvashatóak erős napfényben, mint az LCD-kijelzők. A Super AMOLED ezt a problémát a képernyőrétegek közötti rések csökkentésével igyekszik kiküszöbölni. Az AMOLED-kijelzőkben használt szerves anyagok idővel lebomlanak, azonban léteznek már olyan technológiák, amelyek ellensúlyozzák a bomlási folyamatot."

A fentiek ellenére a kedvenc fotelomban ülve, hátulról érkező napfényben az UMI jól látható, a Huawei Y300 és a G6 kevésbé, a tabletem pedig (szintén IPS) alig látható. De bizonyára a magasabb fényerő okozza, s nem a technológia. Mea Culpa. De a fentiek szerint ugyanakkor az IPS csak nem "veri oda-vissza" a Samuledet... :D

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#160) csapee válasza Biggeszkij (#159) üzenetére


csapee
senior tag

Az a baj hogy amihez hasonlítod nem egy ligába való telefonok, G2-t láttam S3 mellett és picit jobb volt láthatóságból. Az meg ha jól tudom nem Amoled.

Csapee

(#161) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#156) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nálam viszont konkrétan 17 db készülék van jelenleg, szóval nyugodtan vitatkozz, csak nem lesz mögötte ráció. SOKKAL szebb képe van pl. az iOCEAN x8 Mini PRO-nak. Nem rossz ez sem, kifejezetten szép, de azért azt a szintet messze nem közelíti meg...

Egyébként nem: az IPS színeinél semmivel sem élénkebb... sőt...Nemsoká' lövök neked pár képet, bár nem tudom az mennyire adja vissza a kontrasztot...

(#162) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#161) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Na szóval... egy súlycsoportban indítva, nem direkt egy jóval drágább készülék mellett... Mindkét készülék max fényerőn.

Balra az UMI Zero sárgás fehér alapszíne. Fehéret egyik AMOLED sem tud igazán...

Szerencsére ez az alap KitKat háttér benne van mindkettőben, hogy lássuk, hogy fényerőben sem versenyez az IPS panel mellett. Kontrasztban már inkább, az kb. egy szinten tartózkodik.

A fehér szín elvérzik ezen a képen is... inkább rózsaszínbe vált...

Szóval ezeknek a paneleknek nem csak drága volt a gyártása, hanem technikai zsákutca is. Nem véletlen túrta ki az IPS szinten mindenhonnan. Szép. Csak ne legyen mellette egy másik készülék, amivel össze tudod nézni, mert akkor fájó pont tud lenni, hogy ami az erőssége kéne legyen, az pont a gyengéje...

(#163) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#162) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Már meg ne haragudj, de ez így megmosolyogtató. :)

Egy kituggyamilyen fényviszonyok között, kituggyamilyen géppel készítettél összehasonlító képet, ahol valóban van rózsaszínes elszíneződés a bal oldali gépen, (megjegyzem a jobboldalin meg kékes), de azt szerintem inkább a fotó készítésének körülményei okozzák. Állításom ellenőrzéséül, próbából feltettem egy totál fehér hátteret az UMI-ra, arról készítettem egy képernyőképet, majd lefotóztam egy Fuji kamerával ugyanezt. A két verziót egymásra tettem Photoshoppal. A színeken nem variáltam. Íme az eredmény:

Namármost, természetesen az alsó rész készült a kamerával. Laptopon visszanézve az eredmény köszönő viszonyban sincs a valósággal. Valójában az UMI sokkal fényesebb még a fotó felső részén látható képernyőképnél is. Szóval ez így nagyon félrevezető. Javaslom, hogy mindenki vegyen a kezébe 1-1 Samoledes és IPS-es mobilt és döntse el, neki melyik tetszik jobban. Ugyanis ízlésről vitatkozunk. Hogy a lecsó a jobb, vagy a babfőzelék. Ez nem vezet sehová. Ja, és nem látom Nálad a fekete képernyők összehasonlítását. Csak nem azért, mert ott az IPS "vérezne el"?

Egyébként akár ezt a videót is érdemes megnézni. Szinte testvér modellek. Doogee DG900 Turbo 2 (IPS) vs UMI Zero.

A középső fotódon (KitKat háttér, fényerő) én nem látom azt az eget verő különbséget, amit említesz. Döntsék el a T. Fórumtársak! (De ne a képeink, hanem a valós látvány alapján...)

Írod: Drága a gyártása. Ehhez mondjuk én nem értek, ((ehhez se... :D )), de a wikin pont azt írják egyik előnyének, hogy olcsóbb gyártani. :F

És végül megkértem a gyermekeimet, hogy hasonlítsuk össze az övékével max fényerőn a totál fehér színbeállításokat. Nos, jelentem, az UMI nem vallott szégyent. Többször írtam már, egy Sony Xperia L és egy Huawei G6-os van a gyerkőcöknek. (Mondjuk a Sony panelje nem IPS, de nagyon szép színei és teszteken is dicsért kijelzője van.) Messze a legfényesebb az UMI, valóban (itt igazad van), inkább meleg fehér színt ad, míg a másik kettő hideg fehér (kékes) színben pompázott.

Részemről a vitát befejeztem, remélem sokáig fog hiba nélkül működni ez a gyatra kijelzős Zero. :)

BÚÉK!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#164) tokyo2


tokyo2
tag

Buék minden Umi Zerosnak :Y

[ Szerkesztve ]

(#165) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#163) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Egy kituggyamilyen fényviszonyok között, kituggyamilyen géppel készítettél összehasonlító képet, ahol valóban van rózsaszínes elszíneződés a bal oldali gépen, (megjegyzem a jobboldalin meg kékes), de azt szerintem inkább a fotó készítésének körülményei okozzák."

Sajnos nem. Sötét van, ez a telók képén látszik, éppen láttam előszedni az iOcean x8 Mini-t fotózni. Hidd el, a valósághoz legközelebbi képet látod.

"Állításom ellenőrzéséül, próbából feltettem egy totál fehér hátteret az UMI-ra, arról készítettem egy képernyőképet, majd lefotóztam egy Fuji kamerával ugyanezt. A két verziót egymásra tettem Photoshoppal. A színeken nem variáltam. Íme az eredmény:"

Na ez a megmosolyogtató. Ha készítesz egy képernyőképet egy teljesen fehér képről, akkor miért várod, hogy a kijelző színét is megőrzi? Ha szilánkokra töröm a kijelzőt, akkor sem fognak látszani a repedések... :U

Következtetésképp: ennek nem volt értelme. Színhőmérséklet mérővel lehetne pontos adatokat mondani, pontosabbat, mint amit egy digitális fényképező tud reprezentálni.

"Javaslom, hogy mindenki vegyen a kezébe 1-1 Samoledes és IPS-es mobilt és döntse el, neki melyik tetszik jobban. Ugyanis ízlésről vitatkozunk."

Szó sincs róla! Gyártástechnológiáról vitázunk, amiben az egyik állva hagyta a másikat! Az egyik technikai zsákutca, a másik már tovább lépett saját korlátain is.

"Ja, és nem látom Nálad a fekete képernyők összehasonlítását. Csak nem azért, mert ott az IPS "vérezne el"?"

Mert lehetetlen kikapcsolt képernyőt sötétben, vakku nélkül fotózni. Nyilván az AMOLED nem világít, semmi módon...

"Egyébként akár ezt a videót is érdemes megnézni. Szinte testvér modellek. Doogee DG900 Turbo 2 (IPS) vs UMI Zero."

Ameddig te képeket és videókat nézel, addig nekem pl. itt van a kezemben az említett DG900-as is. Hát az nem egy főnyeremény kijelzőt illetően... Akkor már inkább A DG550. Ellenben van, vagyis máig volt Hitman itt (DG850), ami durván odaver még az iOCEAN x8-nak is. Ezeket pedig úgy hagyja helyben, hogy nem is érdemes mellé mérni őket... (Kár, hogy ő pont ma lett tégla, no de ez részletkérdés...:U).

"Többször írtam már, egy Sony Xperia L és egy Huawei G6-os van a gyerkőcöknek."

Valóban, az egyik csak nem IPS, a másik meg csak nem HD, de tényleg jól megéri őket ehhez mérni... Aham. Gond nélkül felveszi velük a versenyt... Az a Sony kijelző meg: ahogy írod > a tesztekben dicsért, azon kívül sehol... Jobb lenne nem mutogatni...

Szóval... Az UMI kijelzője szép, de ennél többre nem is futja tőle. Egyszerűen csak szép, de nem az, amire nyálaznak és "hűha ez mi" reakciókat váltana ki.

Egyébként az első ZTE Blade jut róla eszembe. Ki is szedték gyorsan az AMOLED panelt a kínai mérnökök, nem bírták anyagilag a Samsungot...

(#166) vicces1 válasza csapee (#155) üzenetére


vicces1
aktív tag

Olvass vissza 5-öt, hogy átjött 5! db "mentesen" dhl-el, pedig azok állítólag szinte mindig sarcosak. Tehát azt előre nem lehet kijelenteni, hogy jön rá biztos.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#167) csapee válasza vicces1 (#166) üzenetére


csapee
senior tag

szinte garantált.
Értelmezgesd még a szót ;]
Tényleg lassan dedó ami itt megy.

Csapee

(#168) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#165) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Na, akkor az új év nagyobb dicsőségére fussunk neki még egyszer. (Kedves fórumtársak! Akiket untat a vitánk, bátran hagyja figyelmen kívül a hozzászólásomat! :) )

Ez a bekezdés arról szól, hogy nem szeretem, ha hülyének néznek. A kétfelé osztott képet PONT AZÉRT készítettem, hogy érzékeltessem, hogy egy komoly fényképezőgéppel készített kép sem adja vissza a valóságot. Ezért írtam, hogy FELÜL egy képernyőkép, ALUL pedig egy, a telefonról készült fotó látható. Hogy össze lehessen vetni, mennyit "csal" még egy komolyabb géppel (nem egy telefonnal) készített felvétel is az RGB 255,255,255-höz képest. Nem csak egy fehér képernyőképet tettem fel, hogy lám, de fehér. Érthető már? Arra utaltam, hogy az Általad készített fotó esetleg megtéveszt embereket, hogy ennek ilyen sz@r képe van? Ráadásul ha megnézed, az általam gyártott fotón nincs is rajta az a rózsaszín, ami a Tiéden... Jelentem nagyon is szép képe van a Zero paneljének. A valóságban pedig én semmilyen (de biztos vak vagyok) rózsaszínes elszíneződést nem látok. Persze, ha mellette van egy IPS-es telefon, akkor látszik, hogy van különbség az egyik melegebb, a másik hidegebb fehér. De mindkettő FEHÉR szerintem.

Ha annyira zsákutca az Amoled, akkor miért ragaszkodik hozzá az egyik vezető telefon gyártó? Mondhatod: rengeteg pénzt tettek a kutatás-fejlesztésbe, ezért. Ez igaz is, de talán pont ezért nem adják másnak olcsón a paneleket, a technológiát. Nekem halványan dereng, hogy eleinte majdnem el is vetette a Samsung az egészet, mert a kék színnel nagyon sok bajuk volt. De ezt is megoldották. Én, látva a kész terméket, nem érzem annyira zsákutcának, mint Te...

A fekete képernyő természetesen költői kérdés volt, mindenki tudja, miről beszélek... :DD
Viszont, ha olvastál már egy sötét szobában mondjuk híreket, blogot, bármit a különféle telefonokon, akkor sokkal nagyobb különbségnek látom az IPS/LCD háttér zavaró derengését, mint a fehérek árnyalatában mutatkozó kis különbséget.

És végül. Én nem vagyok kereskedő, így nyilván ahhoz tudom hasonlítani, ami itthon fellehető. De mondd már meg légyszíves, mi a fenét számít totál fehérre állított képernyőknél, ahol a SZÍNHŐMÉRSÉKLETEK, A SZÍNÁRNYALATOK ELTÉRÉSÉRE vagyok kíváncsi a FELBONTÁSNAK??? Ha az élességet, kontrasztot vizsgálnánk, akkor lenne igazad. Azt néztem, kijön-e az Általad említett rózsaszínes és kékes árnyalat eltérés. És igen, mint írtam is, igazad volt, kijött. A Sonyt pedig kár fikázni. A Mobilaréna tesztjében is, és személyes tapasztalatom alapján is, AHHOZ KÉPEST, hogy csak hagyományos LCD panelje van, nem pedig IPS, szép színei vannak. Te, (ha jól értelmezem, mint kereskedő (?)), szerencsésebb helyzetben vagy, rengeteg más típushoz tudod hasonlítani. Légyszíves karikázd be a fenti írásaimban, hol állítottam, hogy ennél jobb a világon sincs. De azt látom, hogy az ismerőseim mind irigykedve nézik, mindenkinek tetszik. Csak arra kérlek, ne vegyük el azok kedvét a Zero-tól, akik ilyet vennének olyan állításokkal, hogy "zsákutca", vagy "rózsaszín". Valakinek írtam már, hogy inkább olyan dolgokról olvasnék szívesen, hogy pl: ilyen meg ilyen hiba fordul elő, ha ezt vagy azt az alkalmazást felteszitek, ezért ne tegyétek fel. Vagy pl egyik fórumtársunk írta, hogy sikeresen megkarcolta, annak ellenére, hogy GG3, ezért vigyázzunk. Szerintem ezek, ilyesmik az építő jellegű információk. De hát ki vagyok én, hogy megmondjam a tutit? :) Te is leírtad a véleményed, amit tiszteletben is tartanék, ha azt látnám a kezemben lévő ketyerén, amit állítsz. Én csak hozzátettem az általam tapasztaltakat.

Nos, szerintem volt egy kulturált vitánk, de most már zárjuk le. Ne erről szóljon az egész fórum.

Azoknak írnám, akik végigszenvedték "rövid" hozzászólásom és még most gondolkodnak rajta: rendeljétek, vegyétek nyugodtan, gyönyörű, prémium-érzetű készülék, nagyon szép kijelzővel. Ha egy félig megevett gyümölcs lenne a hátára festve, a sznobok elalélnának tőle. Ja, és nálam eddig hiba nélkül fut. Jut eszembe, ez nem igaz. NE tegyétek fel az LG értesítő ledet helyettesítő appját, attól nekem többször is újraindult. Levettem, azóta újra stabil. Persze nagyon várom a Lollipop-ot. :R

Kívánok Neked is, meg minden fórumtársnak nagyon boldog új évet!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#169) benkoati válasza Biggeszkij (#137) üzenetére


benkoati
csendes tag

Sziasztok. Én a Tinydealről rendeltem, ma érkezett meg..Kérdésem egyszerű: tokot vennék, de honnan? Köszi előre is!

(#170) vicces1 válasza csapee (#167) üzenetére


vicces1
aktív tag

ja az :K ezekkel a megjegyzésekkel!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#171) vicces1 válasza benkoati (#169) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az alin van már sok, de ez rohamosan bővülni fog. Nekem Xiaomi MI2s-em van maradok is a márkánál, idén szeretném cserélni, viszont a páromnak zerot fogok venni úgy döntöttem. Miuit akarok tenni erre is, mert szuper. Remélem lesz rá ( úgy tudom igen).

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#172) had423 válasza Biggeszkij (#168) üzenetére


had423
aktív tag

Kicsit azért most is félek, mert mi van ha átjön a szomszéd Gyuri, és mellérakja a színtiszta fehér kijelzőjét az én sárgás umi zeromnak. ;]

(#173) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#168) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Két dolgot tisztázzunk: nem nem vagyok kereskedő! Teljesen más munkám van, pl. a UMI Zero általam lesz magyar oldalról támogatott, szóval nekem aztán egyáltalán nem érdekem, hogy rosszat mondjak róla, hisz nekem kell foglalkoznom vele. Nem is tettem! Csupán annyit mondtam, hogy technológiai szempontból ez a kijelző nem tartozik az élmezőnybe, ahová szeretne tartozni. Nagyon szép, nagyon jó, ameddig nincs mellé egy még szebb, még drágább, esetleg véletlen az alsó ársávba bekerülve egy még jobban eltalált.

A másik dolog: nem nézlek hülyének, de ezeket így képről valóban nem tudod összehasonlítani. Szívesen megmutogatom bárkinek személyesen is hogy az iOCEAN x8-széria, vagy az említett Doogee modellek mitől jobbak, vagy adott esetben mitől rosszabbak! Pl. a Doogee DG900, amit te hoztál példaként, szerintem lényegesen gyengébb panelt kapott, tehát ha ahhoz mérem az UMI termékét, akkor IPS ide, IPS oda, az bizony vérszegény... (Arról már nem is beszélve, hogy melegedési hibák miatt korlátozzák a gyártását jelenleg...).

"Ha annyira zsákutca az Amoled, akkor miért ragaszkodik hozzá az egyik vezető telefon gyártó?"

Mert az ő szabványuk és dollár milliókat ér?! Mert minden eladott darab után náluk köt ki a részesedés? Mert egy egész sorozatnyi termék portfólió fut vele jelenleg? Mert ingyen reklámozza az ősgyártóját? Tessék: UMI. Mit mond ez egy új vevőnek? Semmit! ...és ha odaírjuk egy kis plusz pénzért, hogy Samsung kijelző van benne?! Na ugye... Ugyanez a Sony kamerára is igaz...

"írtam már, hogy inkább olyan dolgokról olvasnék szívesen, hogy pl: ilyen meg ilyen hiba fordul elő,"

A 3.01-es romban a gesztuskontroll nem működik, de ha nem lenne gond ez magában, drasztikusan csökkenti a készülék sebességét a bekapcsolt állapota! Gyorsan kivették és a 3.02-esben már nincs ilyen opció. Nyilván dolgoznak rajta.

"Vagy pl egyik fórumtársunk írta, hogy sikeresen megkarcolta, annak ellenére, hogy GG3, ezért vigyázzunk."

Mert szerintem nincs ezen GG3, de még GG2 sem. A hátlap mezei polikarbonát, az előlapi üveg pedig üveg... Az üvegnek alaptulajdonsága, hogy 8-as vagy 9-es keménységű, ezért nem karcolódik, DE ami a GG lényege lenne, hogy lehetőleg ne is törjön be. Inkább ne próbáljátok ki, hogy mennyire bírja, nem hiszem, hogy jó vége lenne egy droptest folyamatnak!

Szóljon arról ez a topic miért VEGYÜNK ilyen telót! Itt hangsúlyoznám ki, ismét, hogy nem vagyok kereskedő, szóval azért NE!

Először is a cucc NAGYON össze van rakva! Soha sem látott pontossággal illesztetek egymásba mindent, lehetetlen ésszerű határok között csavargatva nyekergésre bírni!

Tök alap Android van rajta, amibe nem tolt bele semmi hulladékot a gyártó! VÉGRE! Nagyon pozitív hozzáállás! A root talán nem a legjobb ötlet, de hamar le lehet szedni róla, ha valakit zavar. (Pl. vállalti telókon nem lehet!)

Végre egy olyan formaterv, ami nem tucat termék! Igaz, hogy láttuk már valahol, de nem szaladgál ilyen cuccal minden második ember. Van egyénisége a telónak, azt meg kell hagyni. Főleg ha valaki a Z tokot is felteszi. Igazi ritkaság, ami jó!

Baromi jó GPS van benne, ami abszolút meglepő MTK-s telón, főleg a legerősebb SoC mellé társítva! Teli találat! Erre szükség volt, mint egy falat kenyérre!

Töltő: végre egy erős töltő. Nem mintha sokat számítana, de ez legalább bírja szufflával...

...vagy arról miért NE vegyünk?

Tartsuk magunk távol tőle, ha audiofil hajlamaink vannak, mert nem erőssége a hangja... Füles szerencsére nem jár mellé, jobb is, legalább mindenki minőségivel próbálkozik, ami sokat dob az élményen... ja vagy mégsem...

A megjelenítő szépen megosztja a felhasználókat majd. Ezt inkább nézze meg mindenki a saját szemével! Ha nem zavar a fehér helyén a meleg sárga, akkor nincs baj...

Pillanatnyilag igyekszik kijönni bétából a szoftver. Szerintem ne legyenek illúzióink az L irányába... Talán jövő ilyenkorra eljut az is bétába... főleg ha nekiálltak volna esetleg így a 3 hónapos kiadása után...

Az alsó gombok világítása annyira tipikus hibába esik, hogy az már fáj... Minek kell egy filléres leden spórolni?! Mert hát ugye a két szélső alatt van, a középső alá nem jutott... :W

...és végül? Mi a francnak alulra tették a jack csatit? Hogy véletlen sem lehessen nem fejre forgatva zsebben tartani? :U:W

(#174) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#173) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Na látod! Örömmel látom, hogy kis "vitánk" eredményre vezetett. Te is elismerted pl, ami a fotómmal a célom volt: nevezetesen, hogy fotóval nem lehet a valóságot hűen reprodukálni és felesleges így szemléltetni a kijelzőket. Ez a szándékom vajon másnak sem jött át aki olvasta? Akkor valamit rosszul kommunikáltam, én kérek elnézést...

Elnézésed kérem továbbá, hogy "lekereskedőztelek". Ezt csak abból gondoltam, hogy írtad, számtalan menő cuccból tudsz válogatni. Nem állt szándékomban sértegetni (a kereskedő is egy szép szakma... :D ). Annak külön örülök, ami ezek szerint a valós foglalkozásod. Ezt őszintén írom, hisz mindnyájunknak fontos, hogy legyen erre a célra valaki.

A Doogee Turbo2-ről nem tudok mit mondani. Hacsaknem annyit, hogy mielőtt megláttam a Zerot azt akartam rendelni. Sőt, meg is rendeltem, de (ezek szerint) szerencsémre nem volt feketében, így lemondhattam MuzikJunkie-nál. (Ezúton is köszönet Néki a rendkívüli segítőkészségéért!) :R Az mindenesetre fura, hogy a Dagi csúcsmodellje gyengébb panelt kap, mint a régebbi szériák???

Igen, amint írtam is, gondoltam, hogy a költségekkel fogsz érvelni. De felfoghatjuk ezt úgy is, hogy a Samu nem engedheti meg, hogy egy sz@r kijelzőt forgalmazzon, (szinte minden jelentősebb termékén), hisz túl sok pénze van benne. És ha a vevők azt látnák, amit állítasz, akkor biza' senki nem venné meg. Az meg a Samunak maga lenne a csőd. Talán annak, hogy nem terjedt el szélesebb körben az egyik oka az, hogy a szabadalom nem került értékesítésre. (?) De lehet, hogy Neked van igazad. Rossz a látásom (meg több millió Samu tulajnak) és egy technológiai szörnyszülöttet csak azért látunk szépnek, mert annak akarjuk látni. Én fehérnek látom rajta a fehéret, nem sárgának, vagy rózsaszínnek. Akinek viszont nem tetszik, majd vesz mást.

Viszont.

Örülök a hibalistádnak, már sikeresen frissítettem 3.02-re (ezerkétszáz próbálkozás után összejött :K ). Én nem próbáltam a gesztuskontrollt a 3.01-nél, így nem tudom mit vesztettem ezzel... Remélem, hogy majd kijavítanak minden gyermekbetegséget rajta. A face profiljukon már rengetegen érdeklődtek az L-ről, ott 2015 I.negyedévére ígérték. Majd meglátjuk. Nyugtával dicsérjük a pénzes postást.

Azt én nem tudom, hogy GG3 van-e rajta. A specifikációban mindenütt ezt állítja a gyártó. De úgy gondolom very kényelmetlen lesz egy nagy reményekkel induló új cégnek magyarázkodni, ha kiderül, hogy mégsem az. Ebből a kis készülékből lehetne egy nagyon jó kezdőtörténet az alapítóknak, kár lenne efféle "filléres cuccal" elcseszni. Mindenesetre már megrendeltem rá a bőrtokot (védje hátul) és egy tempered glass screen protectort előre. Úgy lesz tuti.

Félre ne értsen senki én nem vagyok eme kütyü fizetetlen prókátora. Csak itt van a kezemben és látom milyen. Bár nagyon elégedett vagyok vele, azért látok rajta én is hibákat. Pl. engem nem is annyira a fülhallgató aljzat helye zavar (kétségkívül annak fenn lenne a helye!), inkább az USB lehetne alul, vagy legalább oldalt. Amikor kocsiban bedugod a szivargyújtóba navigációs célból, roppant kehesen néz ki a felfelé álló madzag. Ráadásul így feszül(het) is és jóval hosszabb kábel kell... (Persze ez autó típus függő is.) Még ennél is bosszantóbb nekem, hogy a gombok BAL oldalon vannak. A kikapcs gomb helyét például nagyon kedveltem az Y300-on. Felül volt. Így, amikor megmarkolom a ketyerét, óhatatlanul mindig rányomok és az feléled ha akarom, ha nem. De majd megszokom. Azt már én is említettem, hogy a hangja hagy kívánnivalót maga után, így ebben is egyetértek Veled. (Nekem mind a három, így a középső led is világít, az valami egyedi gond lehet a Nálad lévő készülékben! Ez viszont gyártási-összeszerelési hiba, ami szintén nagyon elszomorító. Almacsutkáéknál ilyen elképzelhetetlen lenne.)

SZÓVAL BÉKEJOBB! :K

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#175) Biggeszkij válasza had423 (#172) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

:C :C :C

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#176) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#174) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A DG900 szerintem nem akar flahship lenni, inkább koncepció mobil egyelőre... Nagyon kár érte, lehetett volna nagyobb sikere, ha számtalan dolog nem jön közbe. Ehhez képest durván melegszik, a kijelző... hát olyan... olyan semmilyen... Nem csúnya, de.. és itt van az a DE! Ennyi pénzért van jobb. Példának okért a topic tárgya. Messze jobb az UMI Zero. Egyértelmű előnyei vannak, ami a kijelzőt illeti.

Ami számomra még nagyon zavaró ebben, az a zárképernyő elrendezése... Mi a fenének kell oldalra lenni az sms-nek, mikor arra szoktam kinyitni az összes többit?! :W Tuti első dolgom vele, hogy azt a két ikont kicserélem funkcionálisan egymással... Most hogy kézbe vettem és megláttam, már fel is írtam a "ToDo" listába.

(#177) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#176) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Ha rájössz hogyan kell, légyszi írd meg, mert ez engem is bosszant. Ráadásul az alap sms appot sem lehet lecserélni benne...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#178) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#177) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem túl egyszerű, két fájlt is cserélni kell hozzá...

(#179) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen telefont beszerezni a közeljövőben az öcsémnek. Nincs valakinek alig használt eladója, esetleg nagyobb rendelésből visszamaradt darabja?

Köszi!

(#180) benkoati


benkoati
csendes tag

Sziasztok. Van egy kis gebasz.. Észrevettem, hogy néha amikor gépelek, másik betűt ír be, vagy mindkettőt..Valami kalibrálási gond?Dec.31.-én érkezett a masinám, úgyhogy simán visszaküldjem, vagy valami építő hozzászólást tanácsot tudtok adni..Sokat vártam rá, nem szívesen adnám jó pénzért postára.. :(((

(#181) benkoati


benkoati
csendes tag

Na most már semmi..alig reagál valamire..Mondhatom, hogy nem ajánlom..Ez egy fos..és én meg ráálltam a szopórollerre..Most már muszáj lesz hajtani. :W

(#182) Biggeszkij válasza benkoati (#181) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Úgy tűnik kifogtál egy érintőpanel hibásat. Szó nélkül csere. Ez nagy szívás. Átérzem a bajod, én is rengeteget vártam az enyémre, tiszta idegbaj lehetsz, hogy most küldheted vissza. :(

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#183) csapee válasza benkoati (#181) üzenetére


csapee
senior tag

Ezen nincs factory reset? Egy miset megerne...

Csapee

(#184) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#182) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem biztos. Lehet sikerült belefutni a 3.01-es szoftver belassulásába, amit írtam feljebb. Meg kéne lesni szerintem a szoftver verziót és kicserélni. :K

Amúgy volt egy 2.01, amiben ez az opció tökéletesen ment, de lehetetlen beszerezni olyan modellt, amit ne frissítettek volna le... :W

(#185) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#184) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Hát, aggályos a dolog. Nekem hetekig a v.01-es volt fenn, csak pár napja sikerült feltenni a v.02-t. Azon kívül, hogy az LG led helyettesítő szoftver miatt párszor újraindult, nem okozta ezt a hibát. Mindenesetre tényleg érdemes lenne rátenni a 02-est, nekem pl tovább bírja vele az akksi. Hátha tényleg szoftver hiba... Drukkolok, hogy csak az legyen!

Keeperv85! Ha nem gond, megosztanád velünk, hogyan módosítsuk a zárképernyő feloldóját? Ez így nem jó. És jegelném a gyári sms appot, de így nem lehet... Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#186) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#185) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Írok pü.-t! ;)

(#187) Tomkow1110


Tomkow1110
csendes tag

Ha jól értem már van V3.01
http://www.needrom.com/download/umi-zero/

(#188) Tomkow1110 válasza Tomkow1110 (#187) üzenetére


Tomkow1110
csendes tag

http://forums.coolicool.com/viewtopic.php?f=16&t=409&sid=5d4d7b6dde0388417a89f8505c4fa518#p1197

(#189) Keeperv85 válasza Tomkow1110 (#187) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

...helyett 3.02! ;) >> [link]

(#190) benkoati válasza Keeperv85 (#184) üzenetére


benkoati
csendes tag

Szia.Lehet par kerdesem.Hol tudom meglesni a verziot, hol tudok ujjabbat letolteni es vegul, hogy tudom rarakni?Elore is koszonom.Attila

(#191) Keeperv85 válasza benkoati (#190) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Beállítások menüpont >> A telefonról >> Build szám

Itt van hozzá a szoftver: [link]

Az újabb link értelemszerűen. Úgy rémlik regisztrálni kell a letöltéshez...

Így kell feltenni: [link]

Nyilván ez másik telóhoz készült videó, de ezt is így kell, a fenti csomaggal...

(#192) szasza_79


szasza_79
csendes tag

Sziasztok.

Van valakinek, infója arról, hogy eu raktárból mikkor lesz elérhető a telefon?
Az antelife.-n 199.99 $ - de Hongkong- ból + vám
A coolicool -on 219.99 $ lenne eu -raktárból, ha lenne, egy kicsit olcsóbb lenne.

Köszi a segítséget.

Üdv.

(#193) Tomkow1110


Tomkow1110
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék valakit megkérni akinek van már Zeroja,hogy Pesten belül ha tudunk találkozni akkor megnézhessem élőben mielőtt belevágnék a rendelésbe.Nagyon hálás lennék a segítségért.
Előre is nagyon köszönöm :R

(#194) benkoati válasza Keeperv85 (#191) üzenetére


benkoati
csendes tag

Remélem jó lesz..csináltam egy factory resetet meg volt gyári beállítás, utána megint jó lett egy kicsit..

(#195) ReFleXx válasza Tomkow1110 (#193) üzenetére


ReFleXx
addikt

allitolag van a pingdigital-ban es meg lehet nyomkodni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#196) benkoati válasza Keeperv85 (#191) üzenetére


benkoati
csendes tag

Szia. Ne haragudj, de megkérdezem: A videón a flashtoolban a firmware upgradera állítja a legördülő fület csatalkozás előtt és a preloader is be van pipálva, míg a letöltőlinken k van hangsúlyozva, hogy untickkeljük a preloadert..most mit kell tenni?

(#197) Keeperv85 válasza benkoati (#196) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Idei is leírom, hátha más is nézte: nem kötelező így csinálni, preloader nélkül is működik a folyamat, ha a download only-ra vagy az MOTA SIU Like opció van választva! Egy lehetőséget NE! A Format ALL + Download-ot... akkor megy az IMEI is...

(#198) vinpilu válasza benkoati (#196) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nem vagyok szakértő, de eddig mindenhol azt olvastam, hogy a preloader elől vegyük ki a pipát. Kivétel lehet, ha a ROM készítője erre direkt megkér (direkt így készült).

(#199) Keeperv85 válasza vinpilu (#198) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért azt tartsuk szem előtt, hogy ez nem egy gányolt rom, hivatalos gyártói frissítés. Ennek fényében nagyon nem lenne szép, hogy a preloader téglázná a készülékeket! Én próbaképp vagy 10-szer ráhúztam az enyémre, hátha... Él és virul, szóval biztonságosnak látszik...

(#200) benkoati válasza Keeperv85 (#199) üzenetére


benkoati
csendes tag

Nagyon koszonom.Sikerult megcsinalni....most is arrol irok..Orok hala! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.