Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero

Hozzászólások

(#651) GuTi20 válasza Keeperv85 (#650) üzenetére


GuTi20
csendes tag

No igen azért ez a kép már közelít a használhatatlan kategóriához :( Ennél valóban többet vár az ember. Ilyen képet az első 1.2mpixeles hp kompaktom csinált, nem is volt meg sokáig.

A romról a másik oldalon valóban többet írnak, többek között hogy a huawei honor x3 romját használta fel a készítő, meg hogy majd lesz egy light rom ami kicsi és gyors, no meg energia hatékony is. De azért információban ez az oldal sem bővelkedik.

[ Szerkesztve ]

(#652) sergi75 válasza Keeperv85 (#650) üzenetére


sergi75
csendes tag

ez tényleg rossz kép de erről nem biztos, hogy a telefon tehet! Én láttam már valóban 20Mpix-es géppel is szarul fényképezni valakit és a gép egy tuti Kodak gép volt! Ez a kép úgy készült, hogy nem lett megvárva amíg fixál a blende.....Szóval ne írjuk le! Egyébként pedig abban igazad van, hogy az alap program hozzá kaki, de egy jó app-pal nagyon sokat lehet rajta javítani, legalábbis nekem sikerült...

(#653) sergi75


sergi75
csendes tag

Íme...sötét szobában vaku nélkül...semmi speciális állítgatás...automatán....... és laptop képernyője...ugye nem kell mondanom ehhez semmit sem fényképezés szempontjából....

(#654) ati3738 válasza sergi75 (#653) üzenetére


ati3738
aktív tag

Én a saját fényképezőjét használom a kép magáért beszél. Eddig mx-et használtam itt nem jött be nem jobb. Lehet szerencsém van az első szállítmányból származik a telefonom.

Forever Young

(#655) Keeperv85 válasza sergi75 (#652) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt a képet én készítettem és hidd el, hogy be is állítottam és meg is vártam a megfelelő pillanatot. Koránt sem a vonalélesség azén gondom vele. Nézd már meg kérlek nagyban, mekkora színzajjal operál elfogyó fénynél az algoritmus... :U

szerk:

Sötét szoba vs, noti kijelző: [link]

...szerintem nem kell többet mondanom...

[ Szerkesztve ]

(#656) barnagy


barnagy
csendes tag

Üdv!

UMIkám elindult utolsó útjára, vissza a szülőföldjére :-) Ez van. 10 nap alatt semmi életjelet nem produkált. Várom a fejleményeket.

(#657) GuTi20 válasza Keeperv85 (#655) üzenetére


GuTi20
csendes tag

A tiéd sajnos olyan képeket csinál mint más mobilokban az előlapi kamera. Te olyat kaptál hátra is :) Tudom számodra nem vicces, ez sajnos tényleg nagyon tré képet készít.
Amit én rendeltem az apósé lett, így csak hétvégén tudom megnézni, hogy az miket produkál az általatok használt programok alatt, és a kamerát is csak akkor tudom letesztelni.
Nekem nagyon tetszik a készülék és após sem panaszkodott rá, de ha ennyi a hibás akkor lehet hogy magamnak másikat választok. ("ennyi a hibás" - a gond ott van hogy nem tudjuk mennyit adtak el belőle, mert ha kétmilliót és van közte 1-2 ezer szar amiből ide is jutott, akkor nem nagy dolog. Ha csak 3000-et és abból van 1-2 ezer az viszont már katasztrófa!)

(#658) ati3738


ati3738
aktív tag

Akkor én is egy monitoros képet.

Forever Young

(#659) ati3738


ati3738
aktív tag

+egy kép éjszaka az udvaron vakuval

Forever Young

(#660) Keeperv85 válasza ati3738 (#658) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lehetne őket esetleg eredeti méretben nem tömörítve? Megnézném nem lekicsinyítve mennyivel jobb,mint az enyémek...

(#661) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#660) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Óhajod parancs!

Mindenesetre az élesség össze sem vethető a Tiéddel (ha kinagyítod pl. a betűket)...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#662) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#660) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Vagy itt van pl EZ a gyertyáról teljes sötétben, saját vakujával készült kép... (Mármint nem a gyertya saját vakujával... :D )

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#663) ati3738 válasza Keeperv85 (#660) üzenetére


ati3738
aktív tag

Holnap megoldom

Forever Young

(#664) vicces1 válasza Biggeszkij (#662) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hát ezek teljesen elfogadhatóak! :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#665) Biggeszkij válasza vicces1 (#664) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Szerintem is. Telefontól nekem nem kell jobb minőség. Szerintem Keeperv85 fórumtárs Zero-ja több ponton is kívánnivalókat hagy maga után. Többünk készülékénél gyengébb a Mobil Linpack-ban, és a fotóapparáttal is komoly gondok vannak... :O

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#666) GuTi20 válasza Biggeszkij (#665) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Kezd gyanús lenni, hogy esetleg vannak már most hamisított példányok. Ennyire nagy minőségi különbség már durva. Az egyik flottul működik, szép képeket készít a másik meg akadozik és tré a kamera minősége is. Másik lehetőség hogy ennyi megrendelésre nem voltak felkészülve és a selejtet is eladták, de ez marketing szempontból nem lenne bölcs döntés, és nem tartom őket ennyire hülyének. A kínai meg a kínait is másolja szóval annak több az esélye, hogy már megjelenéskor több hamis darab is bekerült a kereskedelembe. Van ismerős cég (kínai) és mondták, hogy ide pl. hungexpóra is jönnek csak azért hogy fotózzák a termékeket és már a fotó alapján indul is kint a sorozatgyártás. Azt mondták, hogy a virágcseréptől a láncfűrészig megcsinálnak mindent kép alapján.

(#667) GuTi20 válasza Keeperv85 (#655) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Nem tudom a te képeden történt e módosítás, de mindenesetre fura, hogy a tiéd 4:3 képarányú 20mpixeles kép exif szerint míg a jobb minőségű, módosítás nélküli fotók 16:9 képarányú 11.9mpixeles képek. Valakinek a gépe hazudik :D

(#668) Biggeszkij válasza GuTi20 (#667) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Várjál! Nincs itt semmi hazugság. Valóban be lehet állítani akár 20 MP-esre is a felvételt. Mivel azonban a Zero kamerája "csak" 13 MP-s, így az annál nagyobb felbontást - minden valószínűség szerint - csupán egy 13 MP-s kép felskálázásával, interpolálással készíti el. Talán ez (is) okozhatja a vonalélesség és a tisztaság hibáját... Én pont ezért állítottam 13 MP alatti értékre.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#669) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Próbából csináltam egy 4:3-as, 20 MP-est. Ez sem olyan, mint a fórumtársé...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#670) GuTi20 válasza Biggeszkij (#669) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Ha az érzékelő és az "optika" arra van kitalálva, hogy 12-13mpixeles képet készítsen akkor felesleg is feljebb állítani. A szoftveres hókuszpókusz nagy általánosságban csak ront a képen még kompakt gépeknél is. De a tiéd valóban élesebb még ezen beállítás mellet is. Az a fura, hogy nem csak a pixelsűrűséget babrálja a szoftver, hanem a képarányt is.
A custom rommal (huawei x3) próbálkozott már valaki?

(#671) Keeperv85 válasza GuTi20 (#670) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:O

Miért mindig nekem jut a FOS? Miért?! :W

Nem hamisítvány, közvetlen a gyártótól van... Ettől még nem lett jobb a kedvem...Megnézem a Hua' romot!

(#672) sergi75 válasza GuTi20 (#667) üzenetére


sergi75
csendes tag

Ha egy kicsit is utána jártál a dolognak, akkor tudhatnád, hogy a teló max 12,7 mpx-et tud, a többi optikai tuning ....tehát nincs csalás benne!!!!!!!!!!! És ami a lényeg, hogy az első kamerája tényleg 8 mpx 8!!!!!!!!!!!!!) és nagyon állat képet készít....a nagy sok divatbuzi selfisek örömére :-)

(#673) Z-Salt


Z-Salt
csendes tag

Probaltqm en is kepet feltolteni de bena vagyok telorol nem sikerul, a kepek amugy zajosnal tunnek es hat nem valami tuelesek, de elfogadhato. Jartam a Ping Digitalba Pesten, van UMijuk, meg lehet tapizni a dugók es ioceanekkel egyutt :)

[ Szerkesztve ]

(#674) Keeperv85 válasza sergi75 (#672) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az első kamera nekem is meglepően jó... :D

Most nem "szelfizek" mert vannak itt 18 év alattiak,de tényleg... :DDD

Kipróbáltam a MIUI Huawei romot: minden oké vele. Nagyon sima a gyárihoz képest az egész. Egyből kiírta viszont, hogy nekem bizony 4 magos CPU van a telómban... :F Az érdekes lenne mondjuk, mert 4 magosban nincs 2Ghz-es verzió...

(#675) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#674) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vááááhháá... ebben nincs benne a hang hiba! :Y :Y :C :C

Úgy szól az UMI vele mint az álom... :R

(#676) GuTi20 válasza sergi75 (#672) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Én egy kicsit utána jártam a dolognak, de neked egy picivel jobban oda kéne figyelni mit ír az ember.Nem bántásból de, nem csak bele-bele olvasgatunk egy témába, hanem elejétől a végéig olvasunk és értelmezünk. Fentebb említettük, hogy 20mpixelre volt állítva a telefon, tehát abban már igenis van szoftveres csalás, hívhatjuk az interpolálásnak vagy bármi másnak is.

Kicsit más de ide illik egy picit. Valahol olvastam egyszer és aranyos, nem biztos hogy pontosan idézek:
Ha veszel egy fényképezőgéped, máris fényképésznek hiszed magad. Ha pedig veszel egy hegedűt, akkor lesz egy hegedűd!

(#677) choosen válasza Keeperv85 (#675) üzenetére


choosen
tag

Akkor én is felrakom hátha jobb lesz

Gyula

(#678) Keeperv85 válasza choosen (#677) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ami nekem ha megszakadok sem megy: nem fejezi be a wipe-okat a TWRP. Ne aggódj miatta, nem lesz vele baj nélkülük sem!

(#679) choosen válasza Keeperv85 (#678) üzenetére


choosen
tag

Most másolom az Sd-re :-)

Gyula

(#680) choosen válasza choosen (#679) üzenetére


choosen
tag

Rányomtam a wipe-ra egyszer csak lekapcsolt azóta se kép se hang :-(

Gyula

(#681) choosen válasza choosen (#680) üzenetére


choosen
tag

Na most egyszer csak el indult

Gyula

(#682) choosen válasza choosen (#681) üzenetére


choosen
tag

Hmm indul leáll indul leáll ............

Gyula

(#683) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#675) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

És MINDEN megy benne? Kamera/GPS/Play, stb, stb???

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#684) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#683) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Úgy tűnik.

GPS > Lassabb, mint ahogy az UM megoldotta
Kamerák > mennek, nem sok változás van
Play! > megy
Hang, kép > oké
Szenzorok > Rendben
Sebesség > Köröket vág az UMI romra...
Szervizmenü, háttérválasztó, stb-stb. > Van egy nagy rakás kipakolt dolog, ami állítólag nem fér fel,ezért abból csak válogatni "szokás". Még nem próbáltam ki. Ha megnézem mennyi hely kell a systemen és minden megy, akár tudok olyant verziót is létrehozni,ami ha nincs, hát majd csinál magának és mellőzi a recovery-t, mint hibaforrást...

(#685) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#684) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Köszi! Eddig ez nem hangzik rosszul, bár a GPS-ért kár... :O

Várok még kicsit, hátha lesz random reboot... ;] Az nem hiányozna.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#686) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#685) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azzal kapcsolatban rossz hírem van... nekem még soha sem volt, egyik rendszerrel sem... :U

(#687) Biggeszkij válasza Keeperv85 (#686) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Remélem ezzel se lesz. Nekem sajnos volt a v3.01-gyel. Túlzottan sok is.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#688) ati3738 válasza Keeperv85 (#660) üzenetére


ati3738
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Forever Young

(#689) ati3738 válasza Keeperv85 (#660) üzenetére


ati3738
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/view/150129/PHOTO_20141214_210457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150129/PHOTO_20141203_190517_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Forever Young

(#690) sergi75 válasza ati3738 (#688) üzenetére


sergi75
csendes tag

na...megy ez :-)

(#691) sergi75


sergi75
csendes tag

nekem a 3.03-al megfordult a szolgáltató színe...érdekes, a telenor piros a vodafone meg kék színű :-o

(#692) Keeperv85 válasza sergi75 (#691) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Neked színezi a szolgáltatókat? Na ezt sem vete még rajtad kívül szerintem senki észre... :Y :C

(#693) GuTi20 válasza sergi75 (#691) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Még mindig nincs a kezemben a telefon, de egy másik telefon a kártyákat színezi pirossal és kékkel. Az egyes foglalat kártyáját kékkel, míg a kettes szolgáltató kártyáját pirossal jelöli. Szóval nem a szolgáltatót színezi és hülyíti, egyszerűen csak a kártyafoglalatokat különbözteti meg. Zero esetén is ilyenre tippelek, sajnos nálam csak vasárnap lesz a készülék, hogy meggyőződjek róla.

(#694) sergi75 válasza GuTi20 (#693) üzenetére


sergi75
csendes tag

ebben nincs igazad....szinezi a szolgáltatókat, mert csak az 1-es kártyahelyet használom és azokon észleltem....szoftverfrissítés előtt nem volt ezzel gond...na most sem zavar csak érdekes...
viszont ami igazi probléma, hogyha pl. a mobil internetet akarom wifi hotspot-tal megosztani akkor nem teszi, ui. amint bekapcsol a wifi egyből leáll az adatkapcsolat...így viszont nincs mit megosztani... :F

[ Szerkesztve ]

(#695) sergi75 válasza GuTi20 (#693) üzenetére


sergi75
csendes tag

természetesen az Umi-ról beszélek, nem más telefonról :R

(#696) GuTi20 válasza sergi75 (#694) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Bár a működést nem befolyásolja, de azért hasznos infó. Vasárnap végre én is meg tudom majd nézni, bár ma is megyek apósékhoz, lehet elveszem a telefont vasárnapig :)). Még úgy sem használja, csak ismerkedik vele. Ez az első okos telefonja.

(#697) bozso76


bozso76
újonc

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy beteszem a micro sim-et, bekapcsolom a készüléket, pin-kód beütve, a készülék elindul, a szolgáltatót felismeri, de se hívás kezdeményezés se hívás fogadás nem működik.
Valami ötlet?

(#698) Biggeszkij válasza bozso76 (#697) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Térerő? :D

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#699) bozso76 válasza Biggeszkij (#698) üzenetére


bozso76
újonc

Természetesen az is van. :D

(#700) Biggeszkij válasza Biggeszkij (#698) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Esetleg nézd meg:
Beállítások->Továbbiak->Mobilhálózatok->3G szolgáltatás->3G engedélyezése, és ugyanitt Hálózati mód (ez automatikus legyen)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.