Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero

Hozzászólások

(#801) kokaix válasza Keeperv85 (#800) üzenetére


kokaix
csendes tag

Igen, én is így csináltam, de nem változott meg a szoftveradatoknál a dátum. Egyébként más telepítési módot ír ez az oldal http://www.needrom.com/download/arcatarcs-umi-zero-emumi/

(#802) Keeperv85 válasza kokaix (#801) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja hogy te nem hivatalos romot készült feltenni... Azt tényleg másképp kell. Ehhez kell custom recovery...

(#803) kokaix válasza Keeperv85 (#802) üzenetére


kokaix
csendes tag

És tudnál nekem ebben segíteni?

(#804) Keeperv85 válasza kokaix (#803) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A linken minden le van írva részletesen. Miben tudok segíteni? Még egyszer írjam le ugyan azt? :U

(#805) kokaix válasza Keeperv85 (#804) üzenetére


kokaix
csendes tag

Hát igen magyarul, mert nem bírom lefordítani. :(

(#806) szasza_79


szasza_79
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is megjött nagy nehezen, a telefon, de az örömben van üröm is.
Alapból 3.03 -al jött.
Az létezik, hogy egy sd kártya olvasó hibás telefont küldtek?
Már probáltam kettő 8GB -os kártyával, is de nem látja. Más eszközökben a kártya tökéletesen működik.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Alapból nem volna szükségem a kártyaolvasóra, csak a frissítéshez kellett volna.
Máshogy lehet frissíteni?

Köszi a segítséget.

(#807) Keeperv85 válasza kokaix (#805) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja hogy úgy... :K

1:Töltsd le a Rashr flashtoolt a Google Play!-ről
2:Töltsd le a romot
3:Töltsd le a recoveryt
4: Válaszd ki a letöltött recovery-t a Rashr – Flash Tool-ban a recovery telepítés közben. Majd bootolj vele a recovery-be.
5: Csinálj a recovery mentést a mostani romról. (Tökre felesleges lépés... úgysem tudod visszaállítani...)
6: A recovery menüben válaszd a wipe lehetőséget... (Tökre felesleges, hisz nem fog működni...)
7: Rebootolj a recovery-be (Ott vagyunk... minek???)
8: Válaszd ki a romot a recovery menüben és telepítsd.

...indítsd újra a telót....

Kész vagy...

..vagy nem. Ha nem akar elindulni,akkor a wipe-okat próbáld újra....

[ Szerkesztve ]

(#808) Keeperv85 válasza szasza_79 (#806) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az enyémben még nem járt SD kártya. Lehet máshogy is, csak egy picit ismerni kell hozzá a parancssort...

(#809) kokaix válasza Keeperv85 (#807) üzenetére


kokaix
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Ha ezt megcsinálom és utána kijön egy hivatalos (gyári) frissítés, akkor ugyanúgy lehet telepíteni rá a szokásos módon? Egyébként azért szeretném ezt feltelepíteni, mert nem mindig tudnak elérni és én nem mindig tudok hívást indítani, gondoltam ettől hát ha jobb lesz. Te mit gondolsz erről? Érdemes rá felhúzni ezt a rom-ot?

(#810) szasza_79 válasza Keeperv85 (#808) üzenetére


szasza_79
csendes tag

Szia.

Te leírnád, hogy pontosan, hogy szoktad frissíteni?
És te akkor máshonnan szoktad letölteni a frissítést, vagy te is az ota frissítést használod, csak más módszerrel?

Köszi.

(#811) Keeperv85 válasza szasza_79 (#810) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

@kokaix:

Nem og megjavulni valószínű. Mutatnék egy videót hasonló esetről, de látszanak benne a személyes adatok, szóval inkább nem.

---------------

Én így csinálom a frissítést:

Letöltöm a csomagot,majd bekapcsolt hibakeresés mellett kiadom ezeket a parancsokat a "parancssorban":

adb reboot recovery

Megjelenik a kis döglött robot. Nyomok egy bekapcsot, hogy bejöjjön a menü. A hang le-vel lehet menni lefelé, a hang fel az enter. Kiválasztom az "install from adb" pontot.

A gépen most kiadom az:

adb sideload otacsomagneve.zip

...parancsot.

Megvárom még végez. Visszaléptetek a "reboot system now pontra", kiválasztom. Megvárom még felkel, majd elmegyek a Beállítások, Biztonsági mentés visszaállítás pontra és végrehajtok egy visszaállítást.

(#812) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Úgy látszik egyelőre csak ennyi telik:

:(

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#813) Keeperv85 válasza Biggeszkij (#812) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az hát... de ők bezzeg nem adják a KitKat forrást... :W

(#814) csapee válasza Biggeszkij (#812) üzenetére


csapee
senior tag

Ennel szanalmasabbat ritkan kerhet egy gyarto. Miert a vevok kerjenek egy cegtol ami az partneruk?

Csapee

(#815) Keeperv85 válasza csapee (#814) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez egy viszonylag kicsi cég, nem fajsúlyos. Nem ez a gond! A gond az, hogy mikor mi kérjük őket ugyan erre, akkor beintenek.... :U

(#816) king3000


king3000
csendes tag

Sziasztok!

Újból segítségeteket kérném pár probléma/kérdés megoldásában/megválaszolásában!

1. Egy nagyon alap kérdés, de sehogy nem bírok rájönni. Hogy a francba lehet screenshotot csinálni? Játék közben mindig csinál egy csomót, de nem tudom, hogy hogy :F

2. Majdnem egy hónap után az Umimhoz adott gyári töltő USB-s része kilazult, gyakran kijön a telefonból a microUSB. Ha egyszer végleg felmondaná egy szolgálatot, akkor milyen fajta kombatibilis ezzel a telefonnal? (fastchargeres persze)

[moderálva]

Ha tudja valaki valamelyikre a választ, és van kedve válaszolni, az írja már meg, hogyan orvosolhatóak ezek a problémák
Köszi! :)

[ Módosította: Karma ]

Aláírás

(#817) Keeperv85 válasza king3000 (#816) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

1, Lehet gesztusokkal is, illetve 3 ujjad lefelé húzva a képernyőn. Valamelyik biztos be van kapcsolva.
2, Mindegyik jó, de azért óvatosan, 3Ah-nál nagyobb talán nem kéne, mivel nincs áramkorlát a készülékben...

(#818) arpeen2 válasza Keeperv85 (#817) üzenetére


arpeen2
senior tag

3Ah töltő nem nagyon van, 3A töltő vagy 3Ah akkumulátor :R :R

(#819) Keeperv85 válasza arpeen2 (#818) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jogos, én is elírtam... :W A gyártó írja folyamat 3mAh-nak, mostanra sikerül berögzülni nálam is a hülyeségnek... :U

(#820) Emi1986 válasza Keeperv85 (#817) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

A 3ujjas funkció felfelé is működik. Illetve ha megnyomod egyidőben a hangerő le+kikapcs gomot akkor is tol egy képet.

A gesztus verzió hogyan működik? véletlenül 1x csináltam már képet, de nem tudom, hogy hogyan.

Üdv:T

(#821) Keeperv85 válasza Emi1986 (#820) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Több féle van! A korábbi romokban volt mozgás követő, ami az előlapi szenzort figyelte, mostanra itt csak a lezárt képernyőn rajzolva lehet gesztusokkal irányítani...

(#822) Emi1986


Emi1986
tag

Másnak nincsen olyan gondja, mintha kicsit el lenne csavarodva a teló? Az asztalra helyezve a teló egyik sarka kicsit feljebb van....
Illetve olyan mint ha a bal tetejénél a kijelző ragasztása engedett volna, mert mozog.

Másnak hasonló gond?

ÜdV:T

(#823) Biggeszkij válasza Emi1986 (#822) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de van egy ilyen széria:

[link] :W

Sík felületre helyezve szépen, egyenletesen kéne felfeküdnie alapesetben. Csak nehogy az akksid "púposodása" okozza...

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#824) Emi1986 válasza Biggeszkij (#823) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Uhhh... Ezt ényleg durva. Nekem minden szépen illeszkedik, csak a kijelző bal sarkánál adta meg magát a ragasztás.
Én arra gyanakszom, hogy maga a váz van kicsit deformálódva, de mivel 4 napos a teló, nem gondolnám, hogy én casvartam meg.

Nem zavaró a billegése, csak gondoltam megosztom veletek, hátha másnak is van ilyen és nem én fogtam ki egy "selejtes" példányt :F

Üdv:T

(#825) delanta


delanta
újonc

Üdv !

Pár napja kaptam meg az UMI Zero-t, de hiába teszek be bármilyen SIM-et, nem látja, nem kér PIN-kódot sem. Frissítettem 3.05-re, de ugyanaz. Van valakinek valami tippje ?
Előre is köszönöm !

Üdv. Delanta

(#826) szasza_79


szasza_79
csendes tag

Sziasztok.

Hát egyenlőre úgy néz ki nincs szerencsém az UMI ZERO -val.
Már azt hittem minden tökéletesen megy, hát nem.
Telefonáláskor a másik fél nem halja amit mondok.
Próbáltam két egymás melletti telefonnal, erős sistergés hallatszik.
Ha közvetlen közelről beszélek a mikrofon nyíláshoz az alján, akkor a másik telefonon, nagyon halkan hallatszik a beszéd, de a szél szerű zúgás erős.
Ez szerintetek lehet szoftver hiba (kalibrálási), vagy mikrofon hiba.

Másik :

a UMI Zero 3.05 Updaten -nél (Flash Tool) ezt a sort pontosan mit is jelent:

– Untick Preloader (DON’T flash the Preloader!) - ki kell venni a pipát, mert nem kell telepíteni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#827) Keeperv85 válasza delanta (#825) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Tárcsázóba:

+#06#

Mit ír?

(#828) Keeperv85 válasza szasza_79 (#826) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Hardver hibának tűnik...
----

NINCS 3.05-ös flashtool telepítő! :N

(#829) szasza_79 válasza Keeperv85 (#828) üzenetére


szasza_79
csendes tag

Szia.

Flash Tool V5.13.52 - UMI Zero 3.05 Update

http://umidigi.com/forums/topic/3-05-update-installation-manual/

[ Szerkesztve ]

(#830) Keeperv85 válasza szasza_79 (#829) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

F.sza... alig két napja írták, hogy nem adnak ki ilyesmit, mert sok lett kicsit a javítani való... :U Mindjárt megnézem én is csatlakozom-e hozzájuk...

(#831) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#827) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt meg jól elírtam...

Természetesen az *#06#

!!! :W

(#832) szasza_79 válasza Keeperv85 (#830) üzenetére


szasza_79
csendes tag

Vagy ha ezt http://www.needrom.com/download/arcatarcs-umi-zero-emumi/comment-page-2/#comments tenném fel, akkor biztos kiderülni, hogy tényleg hardveres hiba.
Ha ez sem oldaná meg, akkor a gyári romot, simán vissza lehet tenni?

Ha hardveres hiba akkor szép játék lesz a visszaküldés.

(#833) Keeperv85 válasza szasza_79 (#832) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tedd fel nyugodtan a 3.05-öst a flashtool-al, ne törődj vele milyen hülyeséget írtak! Mehet minden elé a pipa! :K

(#834) pinterto válasza delanta (#825) üzenetére


pinterto
tag

Nem lehet, hogy összekarcolta a SIM kártyákat és azért nem látja?
Nálam ilyen hiba van, két kártyát is tönkre tett.

(#835) gdszikla


gdszikla
újonc

Sziasztok, alig 1 hete kaptam meg a masinát, innen rendeltem: m-xiaomi.hu, január 20-án adtam le a rendelést, és február 4-én már hozta is az MPL :) , minden rendben a géppel, gyárilag egyébként UMIZERO 3.05-s ROM-al érkezett :D , egyedüli problémám vele, hogyha a slot tartó belső részébe rakom a SIM kártyámat és kívülre a micro sd-t ( 64 GB ), akkor a mem.kártyát profin látja, de a SIM-re azt írja, hogy helyezzen be SIM-et...
Viszont ha a külső foglalatba rakom a SIM-et, akkor profin működik, viszont így a 64 GB-os kártyámat nem tudom ezzel használni, mind1, elég a rendelkezésre álló 16 GB :DD

(#836) delanta válasza pinterto (#834) üzenetére


delanta
újonc

Nem valószínű, több kártyával is próbáltam, és visszahelyezve a régi telóba most is jól működik.

(#837) Keeperv85 válasza delanta (#836) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megnézted az IMEI számok megvannak-e? :U

(#838) p00h


p00h
tag

nos meglepő módon a paypal-es akciómra válaszként megérkezett a Zero!
Szerencsémre működik mind2 SIM kártyával és memkarival is, de a közelségérzékelő nem tuti: össze-vissza kapcsolgat a kép ha a fülemhez emelem a telefont, szerencsére kikapcsolható. Ami nyűgöm van vele h 3.05-el is újraindul néha, érdekes módon sosem amikor használom hanem mikor le van rakva és semmit nem csinál. A rezgés pedig néha olyan mintha nem lenne a készülékházon belül a motor megfelelően rögzítve és rezonál/zörög a ház.
Elég sokat fotóztam vele, és hát tényleg nem a legjobb a kamera, de megfelelő fényviszonyok és beállítások mellett egész vállalható képeket is lehet vele csinálni. A színezetet emelve sajnos természetellenesek lesznek a színek, alapbeállítások mellett pedig fakóak. Érdemes tényleg 13mpx-re visszavenni (különben zajos), a telítettséget és a kontrasztot felvenni, így egész elviselhető. Az egyes képjelleg beállításokat használva viszont nem rossz a végeredmény.
A hangzás is elég f*s, hallgathatatlanul rossz, dobozhangú, de ha kikapcsoljuk a beállításokban a hangzásjavítást és felrakjuk a DSP managert amit jól beállítunk akkor már egész vállalható lesz!
Ezek ellenére 2 hét használat után szeretem, nagyon szép és gyors, a 4g nem hiányzik, az akksi (szerintem) közepes használat mellett (1 óra mobilnetes böngészés, fél óra wifizés, 1 óra zene, kevés telefonálás + fél óra játék) 1 napot visítva kibír.
A minőségi problémák miatt senkinek nem ajánlanám, de ha kifogunk egy jó készüléket, akkor a hiányosságai csak szoftveres oldalon vannak jelen, amik úgy gondolom idővel, app-ekkel, custom romokkal orvosolhatóak (lesznek).
Azt tudja valaki hogyan lehet kalibrálni az iránytűt? pont ellenkező irányba mutat mint kellene.
Illetve ha hosszabb videót rögzítek és galériával visszanézem akkor több alkalommal meg-megakad a videó, mintha pufferelne. Ilyet tapasztalt vki? Nem hiszem hogy a proci kevés neki, gondolom a galéria app sz@r, de elég megdöbbentő...

(#839) szasza_79


szasza_79
csendes tag

Hát sajnos az UMI mikrofon 3.05 frissítés után sem változott, csak szél zaj szerű hang van a túl oldalon.
Hát nem lesz egyszerű a visszaküldése.
Ha a visszaküldéssel kapcsolatban van tapasztalata valaki, jó lenne ha megosztaná.
Mennyire, és mibe kell becsomagolni, mennyi idő alatt ér vissza Kínába stb.

Köszi.

:F

(#840) p00h válasza szasza_79 (#839) üzenetére


p00h
tag

*#*#3646633#*#* szervízmenüben lehet van vmi mikrofon kalibráló történet, lehet érdemes ránézni... az előbb sikerült itt a közelségérzékelőt helyrehozni...

(#841) szasza_79 válasza p00h (#840) üzenetére


szasza_79
csendes tag

Szia.

Hát nézegettem, de nem igazán juttotam előre vele.
Abban tudnál segíteni, hogy neked milyen értékek vannak beállítva a mikrofonnál?

(#842) Biggeszkij válasza p00h (#838) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Én az iránytűt EZZEL kalibráltam, s azóta is tökéletesen működik.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#843) Biggeszkij válasza szasza_79 (#841) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Ugyan gyanús, hogy ez hardveres hiba, vagyis rossz a mikrofonod, de azért EZT AZ APPOT még kipróbálhatod. Van benne mikrofon kalibrálás... Hátha...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#844) ati3738 válasza p00h (#838) üzenetére


ati3738
aktív tag

Videolejátszót tölts le, és azzal nem fog akadni a sajátja sz....r.

Forever Young

(#845) ati3738


ati3738
aktív tag

Na végre már az enyém is csinált hülyeséget. :-)

[ Szerkesztve ]

Forever Young

(#846) delanta válasza Keeperv85 (#837) üzenetére


delanta
újonc

Igen, van IMEI. Bár volt olyan lekérdezés amikor nem mutatott semmit.

(#847) Keeperv85 válasza delanta (#846) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ugyan azok,amik a dobozán vannak? :U

(#848) delanta válasza Keeperv85 (#847) üzenetére


delanta
újonc

Megnéztem most ezt is és ugyanaz az IMEI mint a dobozon.

(#849) p00h válasza Biggeszkij (#842) üzenetére


p00h
tag

köszi, működik!

@szasza: bevallom nemtom melyik érték tartozik a mikrofonhoz... :F

[ Szerkesztve ]

(#850) king3000


king3000
csendes tag

Emberek, valakinek van valamilyen tapasztalata, hogy Xiaomi Piston 2-vel hogy szólna a telefon?
Jah, egyébként biztos, hogy ez eredeti Piston ennyiért? http://www.aliexpress.com/item/Stereo-Earphone-3-5Mm-Jack-Earphones-In-Ear-Dr-Dre-Headphones-With-Volume-Mic-Xiaomi-Piston/32251133714.html

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.