Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero

Hozzászólások

(#301) Biggeszkij válasza Arween (#300) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Olyannyira nem, hogy a szépségén túl a sebessége az, ami amivel a leginkább elégedett vagyok. Megpöccintek egy hosszú cikket az indexen, és egy pillanat alatt az aljára "vágódik"... Rángatom le-fel, mintha az ujjamhoz lenne ragadva az oldal. :K

Viszont, hogy ne csak mindig a szépet írjam, íme a nálam is meglévő hibák:
Nekem se megy a közelség érzékelő, hibás az iránytű. :( Renyhén, kicsit az ikonok fölé vannak helyezve a ledek. Szerintem 3 db van :DDD (középen is). Volt pár nem várt restartom. (Már két napja nincsenek!) A külső hangszóró hangja olyan-amilyen, de legalább hangos. Két sim-es problémához nem tudok hozzászólni, nekem SD kártya van a foglalatban.

Konklúzió: az egyik fentebbi hozzászólásomban felsorolt appokkal, amiket használok, szerintem egy nagyon korrekt és vállalható kis ketyere.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#302) Pumbicsek válasza Keeperv85 (#295) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

Maga a kamerával nincs gondom mert nekem tetszenek a képek amiket készít. Csak hogy mindíg bekell állítanom csak az idegesít. A gps problémára visszatérve ma hazafelé jó volt a gogle maps csak a mutató hátrafelé mutatott mikozben előre haladt. pontosan hátrafelé a mutatónak :)))) szóval tuti hogy az iránytű lesz a ludas de nemtudom megcsinálni :(

(#303) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Ja, az egyik legismertebb és legnépszerűbb kínai ketyere kereskedőnél, MuzikJunkie-nál is megjelent a kínálatban 69 lepedőért (no vám-, no áfa-para), ha jól tudom 1 év nála érvényesíthető garival.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#304) Biggeszkij válasza Pumbicsek (#302) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Mi az, ami "visszaáll"? Nálam megtartja a beállításokat (pl. felbontás, ISO, video-minőség, stb) ezek kivételével: képtulajdonságok (élesség, színezet, stb), és a fotó mód (a kis "három pontos" menüben, pl. normál, HDR, stb). Ezek csak addig élnek, míg ki nem lépsz a programból. Ha újraindítod, alapbeállításokkal kezd megint. Szerintem direkt programozták így (habár igazad van, azt a felhasználókra bízhatnák, hogy nekünk mi az "alap"...)

Egy bizonyos offline navival nem jelentkezik a térkép problémád. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#305) vicsmith78 válasza Biggeszkij (#301) üzenetére


vicsmith78
csendes tag

Lassan arra a következtetésre jutok, hogy mi ketten kaptuk meg a legjobb Zero-kat :DD

Nothing Phone2

(#306) Arween válasza Biggeszkij (#301) üzenetére


Arween
senior tag

Akkor nem értem mi lehet a gond csinálok majd egy videót róla nekem nem tűnik gördülékenynek a gyári rendszer :(

+van ebben értesítési led ?

[ Szerkesztve ]

(#307) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Figyelemre méltó !!

(#308) Pumbicsek válasza Biggeszkij (#304) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

Ami vissza áll az az élesség,szín igen ezeket beállítom az élesség szerintem magasan jobb mint középen és minden fotózásnál újra kell állítanom ez idegesítő :) a gps problémát megoldottam úgy néz ki. https://www.youtube.com/watch?v=Rak2xhnk0qE
így bekalibráltam az iránytűt ami most működik is és a google map is jobb. még mindig nem a legjobb. Próbáltam offline gps-t is előtte sygic. az is félre informált szinte megvolt hülyülve ne tudta merre megyek az iránytű pontatlansága miatt. Ma kipróbálom azt is. De most hibátlan a készülék végre :) Írtam fészen az uminak rendesek voltak mert válaszoltak is hogy kalibráljam be a 8-as mozdulatokkal és úgy jónak kell lennie. nekik is voltak problémáik evvel. legalább nem tagadták és mutogattak másra :) megint nagy a szerelem :)

(#309) sergi75


sergi75
csendes tag

nekem az a bajom vele mostanában, hogy nem akar szinkronizálni az istennek sem :( hiába kapok chat üzenetet, órákkal később kapom meg a mobilra :O

(#310) ati3738 válasza Arween (#300) üzenetére


ati3738
aktív tag

Gyári launcher helyett Nova vagy Go, és suhan minden.

Forever Young

(#311) Biggeszkij válasza ati3738 (#310) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Bezony! Nekem is Nova van! :C

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#312) Biggeszkij válasza Arween (#306) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Értesítő led? Mi az, hogy?! Van akinek 2, van akinek 3 is! :DD

(Nincs. Külön progival "elő lehet idézni".)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#313) Fejvadi válasza ati3738 (#310) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Vagy az Apex, ami még jobb :)

(#314) benkoati válasza Pumbicsek (#308) üzenetére


benkoati
csendes tag

Szia. Ne haragudj, de ezt a kalibrálás leírnád, hogy csináltad? Megköszönném..Kösz. :-)
Attila

(#315) sergi75


sergi75
csendes tag

én az istennek sem bírom megszokni ezt a nagy telefont s4 mini után :(

(#316) Biggeszkij válasza sergi75 (#315) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Meg fogod szokni. :)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#317) sergi75 válasza Biggeszkij (#316) üzenetére


sergi75
csendes tag

hát remélem....egyébként köszi amit küldtél...sajna nem értem, hogy csak egy részét (apk) kell letölteni vagy mindent? mert ha mindent akkor mire egyesével letöltöm addigra kinő a szakállam...mappánként meg nem tudom, mert mindegyik mappának ua. a nevet ad és nem hogy átnevezhetem-e?

De még az elkeserít el, hogy nem kompatibilis a mindig tv alkalmazás (nem tudok írni nekik, mert csak ezért nem fogok a gyökér g+-ra regisztrálni) , a tv2go-nak meg írtam több napja, de le se tojnak :-( (pedig megnéztem a felhasználási feltételeket, nincs benne kifogáskánt a root készülék)

(#318) Pumbicsek válasza benkoati (#314) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

https://m.youtube.com/watch?v=Rak2xhnk0qE

Nekem evvel müxik.beltér kültér mind1. Én kint is bent is lenyomtam lehet hülyének néztek letojom :)))))

(#319) microvillage


microvillage
tag

Sziasztok.

Összességében akkor szerintetek megéri beruházni egy ilyen telefonra? Mert a specifikációk, a kialakítása eléggé meggyőző.(a gyermekbetegségei ellenére)

A másik kérdésem az lenne, hogy a magyar nyelv mennyire van rendben benne? (Gondolok a szokásos kínai telefonok hiányos fordításaira)

Köszönöm. :)

-Mi Mix 3 tokok beszerzési áron vihetők-

(#320) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok!
Lehet valahol a kontinesen józan áron kapni mostanság?
November 28-án vettem a hangyásoktól 199+13$(dhl)-ért, egy hónapi mellédumálás után Szilveszterre visszajött a pénz (paypal). :(((

(#321) Ercsibercsi válasza sergi75 (#317) üzenetére


Ercsibercsi
csendes tag

Kipróbáltam, kb. 1 perc alatt tudtam nézni a Mindig TV-t a TVGO pedig nem megy root-tól telefonon!

(#322) sergi75


sergi75
csendes tag

Én azt hiszem megválok tőle, nem nagyon az én idegrendszeremnek találták ki azt, hogy mindig állítgatni kell valamit meg valami mindig nem működik, amit újabb app-al kell orvosolni....

(#323) szasza_79


szasza_79
csendes tag

Aki vásárlás előtt áll, annak az EFOX -ot nem ajánlom.
Megy a mellébeszélés, de küldés nem.

DHL: 13 euro a honlapon, és átunna még akarnak kérni 15 euro-t.
Lehúzós banda.

[ Szerkesztve ]

(#324) Pumbicsek válasza szasza_79 (#323) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

Coolicool sztem a legjobb. Én naponta mailoztam velük vàlaszoltak is :)

(#325) Biggeszkij válasza sergi75 (#317) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Írtam privátot!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#326) sergi75


sergi75
csendes tag

Én megválok tőle, ha valakinek kell sergi@freemail.hu-n tud érdeklődni .....(dél-pest) Még mielőtt bárki próbálkozik utánvéttel nem küldöm! :N :(

(#327) Biggeszkij válasza sergi75 (#322) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Tudod ezek a kütyük már nem is igazán telefonok. Inkább kompakt multimédiás eszközök, afféle "mikroszámítógépek". Ebből adódóan erősen függnek a rajtuk futó szoftverektől. Attól, hogy azok mennyire "jól vannak megírva", hogy mennyire kompatibilisek az adott vassal. Ha most veszel egy másik típust, annak is lesznek hibái (valószínűleg nem ugyanezek). Szerintem nincs tökéletes, akadásmentes, minden applikációt tökéletesen futtató telefon. Bár biztosan törekszenek rá... Vagy ha van, az meg elhajlik, ha a közepére ráül egy veréb... ráadásul négy Zerot veszel az árán. :DDD

Javaslom, inkább várd ki, amíg stabil ROM lesz rá. Ha azzal sem tetszik, még mindig eladhatod nekem féláron... :D

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#328) sergi75 válasza Biggeszkij (#327) üzenetére


sergi75
csendes tag

:-)

Köszi de maradok a stabil s4-nél addig, az legalább azt csinálja amit beállítok :))

Majd talán legközelebb türelmesebb leszek ill. jól kivárom, amíg tuti lesz a teló :-)

(#329) choosen


choosen
tag

Sziasztok
Van valamilyen új rom, elvileg a hívás és sms jelzést oldották meg az érintő gombokkal.

Gyula

(#330) Pumbicsek válasza choosen (#329) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

beépítették az lg notit :)))

(#331) Keeperv85 válasza choosen (#329) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

....és visszaléptek bétába... :(((

(#332) choosen


choosen
tag

Azt hiszem most már én is eladom. Van egy jó vas de képtelenek írni egy rohadt szoftvert hozzá.

Gyula

(#333) benkoati


benkoati
csendes tag

Hivatalos frissités az umidigi.com/forums/topic/3-03-update-installation-manual/?view=all oldalon..

(#334) pinterto


pinterto
tag

Új frissítés jött ki 3.0.3 [link]

Fixed the problem with the reboots.
2. Fixed problem with sound in the headphones.
3. 3-finger screen-shot function improved.
4. Notification lights added.
5. Camera have been optimized.
6. Improved battery life
7. Added battery saving mode entry on the dropdown menu
8. Vibration improved
9. New options in the Quick Toggles
10. Small bug fixes

(#335) had423 válasza sergi75 (#328) üzenetére


had423
aktív tag

Bárcsak az én S3-am is olyan stabil lett volna. :( Egyetlen megbízható telefon az az iPhone, de az IOS nem bejövős és drága is mint állat.

(#336) csard


csard
újonc

Üdv kedves fórumtagok!

Szerintetek ezen telefonok közül melyik lenne a legjobb választás: Umi Zero, Jiayu G4S, Lenovo A806?
Személy szerint nekem a UMI tetszik a legjobban, de picit félek, hogy még egy nagyon új termék.

(#337) sergi75


sergi75
csendes tag

valaki aki frissítette már fel tudná rakni lépésekben pontról pontra a menetét azoknak, akik még nem csináltak ilyet? vagy esetleg youtube videón? ;) :R

(#338) choosen válasza sergi75 (#337) üzenetére


choosen
tag

Elindítod a flashtoolt betallózod a letöltött kicsomagolt romból a scatter filét. Beállítod rom frissítésre. Download gombot megnyomod, telefont rádugod kikapcsolva, elindúl a frissítés, zöld kört megvárod. Telefont lehúz ha done a frissítés, elindítod, örülsz hogy fenn van az új rom. Ennyi röviden.

Gyula

(#339) choosen


choosen
tag

Hát ha
az ujraindulást javították akkor mégiscsak marad, bár az üzemidö sem a legfényesebb. Nem látom hogy béta-e?

[ Szerkesztve ]

Gyula

(#340) sergi75 válasza choosen (#338) üzenetére


sergi75
csendes tag

köszi szépen :R de mivel nem értek hozzá így semmivel sem vagyok előrébb :O

kb így el tudom neked magyarázni, hogy egy fogaskereket hogyan marjál ki egy vasdarabból, de hidd el még a CNC-t sem tudnád bekapcsolni ezek alapján....nem bántás volt ! :DD ;)

(#341) choosen válasza sergi75 (#340) üzenetére


choosen
tag

Én még Cnc nélkül sima marógépen csináltam annó fogaskereket :-)

Gyula

(#342) sergi75 válasza choosen (#341) üzenetére


sergi75
csendes tag

na ezért mondom, hogy ami most van az kínai lenne neked :DDD szóval ezért kértem, hogy lépésről-lépésre írja le valaki a menetét vagy sokkal egyszerűbb feltenni a youtubre, sztem lenne annyi nézettsége, mint Pákónak :))

(#343) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

UMI ZERO szoftverfrissítési segédlet SP Flashtool segítségével

Step-by-step leírás, saját tapasztalataim alapján, Windows 7 64 bites operációs rendszeren többször tesztelve. FIGYELEM! MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE VÉGEZZE EL!!! A TELEFON ESTELEGES VÉGLEGES MEGHIBÁSODÁSÁÉRT SEMMILYEN FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

1. EZT, ÉS A 2. PONTBAN LEÍRTAKAT CSAK AZ ELSŐ ALKALOMMAL KELL ELVÉGEZNI!

Csatlakoztassuk az UMI Zero-t a PC-hez!

Start menü -> Számítógép <jobb egérgomb> Tulajdonságok menü
Balra fenn -> Eszközkezelő
Ezt kell látnunk:

Ha sárga háromszöget látunk, akkor a számítógép nem ismeri fel a telefont. Ebben az esetben töltsük le az ADB Driver-t és telepítsük!

PL. INNEN

Ne zavarjon az MT6577 típusjelzés, ez megfelel Windows 7-es gépen!
Ha Windows 8-asunk van, manuálisan kell telepíteni az ADB Drivert.

Windows 8 bővebb infó:

ITT

VAGY ITT

Csatlakoztassuk LE a telefont a PC-ről!

2. Töltsük le az SP Flash Tool v5.1352, vagy újabb verzióját:

PL. INNEN

Csomagoljuk ki tetszőleges helyre! (Én a C: meghajtó gyökerébe tettem.)

3. Töltsük le a kívánt UMI ZERO ROM szoftvercsomagot!

Hivatalos ROM oldal (azonban a letöltés feltétele az előzetes regisztráció):

ITT

VAGY ITT

4. Csomagoljuk ki a letöltött állományokat tetszőleges helyre! (Én ezt is a C: meghajtó gyökerébe tettem.)

5. Indítsuk el a flash_tool.exe-t! (Én rendszergazdaként szoktam, de ez nem kötelező.)

Nyomjuk le a CTRL+O billentyűket! Álljunk a Download menüpontra! A „DA DL All with Checksum” előtti négyzetet pipáljuk be, majd zárjuk be az Option ablakot!

A Scatter-loading file mező első alkalommal üres lesz. Kattintsunk a jobb oldalán lévő Scatter-loading gombra! Most a felugró ablakban tallózzuk be az előzőleg kicsomagolt UMI Zero firmware könyvtárában található txt kiterjesztésű fájlt!

Várjunk egy kicsit, amíg a Flash Tool hozzáadja az információkat (kitölti a táblázatot :D )!

Most több sort látunk a táblázatban, a legfelső a PRELOADER sora. Elméletileg, ha hivatalos gyári romot telepítünk, nem lehet vele gond. Ha nem vagyunk benne biztosak, vagy csak „óvatosan akarunk eljárni”, akkor VEGYÜK KI A PIPÁT a PRELOADER sora elől! Ekkor ez nem kerül telepítésre. Szerencsétlen esetben ugyanis egy nem megfelelő PRELOADER VÉGLEG tönkreteheti a telefont!

6. Közvetlenül a táblázat felett a legördülő menüben én a DOWNLOAD ONLY opciót szoktam alkalmazni. Bármit is választunk, EGYET NE: a FORMAT ALL+DOWNLOAD opciót, mert az mindent töröl, közte az IMEI számot is!!!

7. Nyomjunk F9-et, vagy nyomjuk le a Download gombot!

8. Kapcsoljuk ki a telefont! Csatlakoztassuk a telefont a PC-hez, MIKÖZBEN BENYOMVA TARTJUK A HANGERŐ LE GOMBOT! (Megjegyzés: a szoftverek letöltési helyein ez az instrukció szerepel, miszerint fontos a hangerő le gomb használata csatlakoztatás közben. Azonban ez vitatott. Android programozói ismeretekkel rendelkező fórumtársunk szerint ez nem szükséges, e nélkül is hiba nélkül végbemegy a szoftver telepítése. Én mindenesetre – saját tapasztalataim alapján – alkalmazom, gondot legalábbis nem okoz.)

9. Ekkor elkezdődik a telepítés folyamata. Először piros folyamatábra jelenik meg a táblázat alatt (ha nyomva tartottuk a hangerő le gombot, akkor most már elengedhetjük!), aztán lila, majd sárga folyamatjelzőt látunk. Végül egy zöld kör jelenik meg pipával a közepén. A telepítés ezzel kész, leválaszthatjuk a telefont, az SP Tools-t bezárhatjuk.

10. Kapcsoljuk be a telefont! Az első indulás a normálisnál hosszabb ideig tarthat.

11. Az umidigi.com hivatalos oldalán lévő ROM telepítési segédletében fentieket követően javasolják a Wipe Cache/Wipe Data Factory/Reset metódusát is elvégezni, azonban én ezt mindeddig nem alkalmaztam, nem volt rá szükség.

12. Ha valaki mégis el akarja végezni: Kapcsoljuk be a telefont úgy, hogy egyszerre nyomjuk a Power és a hangerő LE gombokat!

13. Kb. két másodperc múlva egy „fekvő Andriod” ikon jelzi, hogy Recovery módban vagyunk.

14. A menü elindításához nyomjuk meg a Power gombot egyszer!

15. A hangerő LE gombbal navigáljunk a Wipe Cache menüpontra, majd nyomjuk meg a hangerő FEL gombot a végrehajtáshoz!

16. Ezután végezzük el ugyanezt a Wipe Data Factory/Reset menünél is!
Figyelem! Ez minden felhasználói adatot töröl a készülékről!!!

17. Kész, indítsuk újra a telefont új szoftverünkkel!

Ha valamivel nem értetek egyet/egyszerűbben is megy, szóljatok! Remélem kezdőknek is segítettem! :)

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#344) Biggeszkij válasza Biggeszkij (#343) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

A leírás elkészítésében felhasználtam Keeperv85 kolléga szakértő hozzászólásait. Ezúton is köszönet érte! :R

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#345) Pumbicsek válasza Biggeszkij (#344) üzenetére


Pumbicsek
csendes tag

nekem nem sikerült flash toolal telepíteni az umi által kiadott 3.03-as romot. a scatter.txt-re ilegált írt. csak sd kártyával tudtam telepíteni. amit írtam fényképező hibát kijívította végre megint menti a beállításaimat :))) hurrá. egyenlőre más észrevételem nincs.

(#346) tokyo2 válasza Biggeszkij (#343) üzenetére


tokyo2
tag

Mindenki nevében IS köszönöm a munkédat és a leírásodat!

(#347) Biggeszkij válasza Pumbicsek (#345) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Azért nem tudtad, mert az umidigi.com oldalra feltett ROM úgynevezett OTA-update. Sokkal egyszerűbb, teljesen kezdő felhasználók részére írt frissítési formátum. Csak arra kell figyelni, hogy legalább 50%-ra fel legyen töltve az akksi. Fel kell másolni az SD kártya gyökerébe, úgy, hogy a fájl neve "ota-update" legyen. Aztán leválasztjuk a telót a PC-ről, majd beállítások -> A telefonról -> Rendszerfrissítések -> Start Update. Néhány perc türelem, párszor újraindul a telefon és Voilá, az új ROM a telón.

Viszont azért jó tudni az SP Tools-os frissítés módját (ehhez SP Tools telepítéshez kiadott formában kell az új ROM), mert pl velem előfordult tegnapelőtt egy sajnálatos eset, miszerint semmi módon nem tudtam újraindítani a telefont. A történet az, hogy lemerült az akksi 15%-ra, ekkor felajánlotta a szuper takarékos módot. Ez egyébként már többször előfordult, csak korábban feljött egy képernyő, amin csupán 3 gomb volt: telefonáláshoz, sms-hez és a normál módba visszatéréshez. Most azonban ez a képernyő nem jött fel, csak az éppen nézett weboldal lett fekete-fehér. Viszont nem tudtam elérni sem a home gombot, sem a beállítások menüt, lényegében semmit. Így "bennragadt" a takarékos módban. Gondoltam, sebaj, kinyomom a Power gombbal és majd újraindul. Hát nem indult. A Zero felirat megjelent, pár pillanat múlva fekete-fehérre változott és ott megfagyott. Próbálkoztam mindennel, de semmi sem segített. Így nem maradt más, mint az SP Tools-os újratelepítés, ami visszahozta a Zerot az élők sorába... :K

[ Szerkesztve ]

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#348) Biggeszkij válasza tokyo2 (#346) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nagyon szívesen! :B

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#349) dagabor


dagabor
tag

Üdv!

Valaki próbálta már a készüléken az IGO navigációs progit?

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#350) csapee válasza dagabor (#349) üzenetére


csapee
senior tag

Kizárt Androidon az warez :P

Csapee

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Zero
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.