Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15032) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nos, kész, ennyi, nem megy a router.

Hosszú történet fog következni:

Megvettem a routert, pár napig gyári FW-rel használtam, utána vinyómat átalakítottan ext3-ra, és elkezdtem OpenWRT-t tenni rá. Sikeresen beállítottam, de már az első nap megfigyeltem, ha hosszabb (5-10 perc) ideig terhelem folyamatosan a routert, eldobja a kapcsolatot, de úgy, hogy a routert sem tudom elérni. Pár percre rá visszatér. A log a DHCP-ről mesél folyamatosan, amit azért nem értek, mert gyárilag olyan kevés lehetőség van, hogy azt nem lehet elrontani. Aztán elkezdett megint szíakadozni a kapcsolat: 3 másodpercig volt net, három másodpercig nem. (Mármint nem net, kapcsolat a routerral.)
Bementem Luciba, mondtam neki, hogy akkor restore factory defaults.
Visszaállt, hosszú órákig szenvedtem a Sambaval, beállítottam ugyanúgy ahogy előzőleg. Itt is 12-16 óra után elkezdett szakadozni. Már úgy állt, hogy 5 percig nincs kapcsolat a routerral, 10 másodpercig van.
Akkor fogtam magamat, letöltöttem a legfrissebb vargalexes buildet, feltelepítettem. Semmi nehézséget nem okozott, md5-öt leellenőriztem, stimmelt, beírtam a megfelelő parancsot.
Feltelepült, kiírta hogy reboot, vártam rá ~10 másodpercet és bezártam a PUTTY-t.
Felmegyek a webes felületre, kiírta hogy vargalex build (meg hasonlók), bejelentkeztem, erre az oldal csúnyán szétesve.
Megkerestem hol kell beállítani a netet, beállítotam PPPoE-t, beírtam a user/pw párost.
Reboot, mivel nem volt net.
Következő indulásra semmi.
Ilyen már volt egyszer, így megadtam a Windowsnál a maszkot, ip-t, átjárót. Nyomom a qss-t, kcsit gyorsabban villog. Megnyugszom.
Indítom a PUTTY-t, telnet 192.168.1.1, és láss csodát, SEMMI.
Webes felületet is megnézem, SEMMI.
Pingelem a routert, 1 ms a ping amég gyorsabban villog. Utána semmi.

Hol, mit, és hogy kúrtam el?! :W

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15033) vargalex válasza Cucuska2 (#15032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A Luci szétcsúszása a böngésző cache miatt van.
Failsafe módban a SYS led nem kicsit villog gyorsabban, úgyhogy próbálkozz még vele!
Egyébként valószínűleg a LAN oldalt sikerült PPPoE-ra állítanod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15034) Cucuska2 válasza vargalex (#15033) üzenetére


Cucuska2
őstag

Igen, először a WAN-t állítottam be, és mivel az nem működött, utána a LAN-t. :B :W

Több helyen is próbáltam az IP-t, maszkot, átjárót állítani, de nem vagyok benne biztos.
Windowsnál úgy kell, hogy megnyitom a 'kapcsolatot' amire rá van dugva a kábel, jobb gomb, tulajdonságok, 'TCP/IP Protokoll négyes verziója (IPv4)', tulajdonságok, és ott a három mezőbe kell beírni?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15035) vargalex válasza Cucuska2 (#15034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, úgy kell beállítani. Az IP-t tedd pl. 192.168.1.2-re a mask 255.255.255.0, átjáró nem kell. De csak akkor fogsz tudni telnetezni, ha failsafe módban (veszettül villog a sys led) van a router.

Alex

(#15036) Cucuska2 válasza vargalex (#15035) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor ott failsafe módot néztem be.
Azt pontosan hogy is kell?
Bedugom az áramba (természetesen csak 1 kábel van beledugba, aminek a másik fele a gépbe megy), felvillan az első led, nyomom két másodpercig az elején a baloldalán lévő gombot (ami mellé QSS van írva)? Az a baj, hogy nem tudom mennyire villog alapból, sosem néztem. De ez nem veszettül villogás amit így csinál.
Bocs, hogy ilyen hülyén fogalmazok, mert lehet hogy valami nagyon egyértelműt nézek be. :R

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15037) vargalex válasza Cucuska2 (#15036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi4

A QSS gombot sűrűn nyomogasd (ne folyamatosan nyomd) a led felvillanásától egészen addig, míg gyorsan nem villog a SYS led.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.