Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Lenry válasza Lenry (#15700) üzenetére


Lenry
félisten

úgy látom csak a visszajelzés maradt el, hogy kész, mert meguntam, kihúztam a routert, újraindítottam és már az új felület jött be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15702) Cucuska2 válasza Lenry (#15700) üzenetére


Cucuska2
őstag

Egy, max két perc.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15703) Intruder2k5 válasza Lenry (#15700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Körülbelül 3 perc... De inkább még kevesebb! :)

[ Szerkesztve ]

(#15704) PonPon válasza mgrincs (#15698) üzenetére


PonPon
senior tag

Ennyit eszik össz-vissz a samba:

szoval én sem értem hogy a fenébe akad... 5-10percig jó aztán elkezd szaggatni.
WDTV Live-al nyomom amúgy. Sajnos a gyári firm. nem támogatja az NFS-t.

no egy láma kérdés: felraktam ezt a "coreutils-nice" nevű csomagot. Hogy kell elindítani?:)

a smaba configban (/etc/samba/smb.conf.template') ez a sor, ez a prioriátás?
"os level = 20"

köszi

(#15705) vargalex válasza PonPon (#15704) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A top-ból az látszik, hogy 29% IO wait van, tehát lemezműveletre vár. Bár ez az érték sem vészes, de milyen filerendszer van a vinyón?

A samba config-ban található OS level nem a prioritás, hanem:

"Fontos lehet még a preferred master is, mely a Samba főtallózóként való szerepét határozza meg, valamint az os level opció, amely a Samba "nyerési esélyeit" határozza meg a főtallózó szerepért folytatott versenyben. A local master paraméter helyi főtallózóként jelöli a Samba-t a választási versenyben."

Forrás

A nice-ról.

Alex

(#15706) r3dsnake válasza vargalex (#15688) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

hi!

wtf-t ronthattam el? formáztam a vinyót a routerről, és az összes beállításom kinullázódott reboot után. az összes config, amire ráment 2 napom...

valamint hova veszett el instant 25gigám a vinyóról? 450gb szabad a 475-ből

[ Szerkesztve ]

(#15707) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na hallod... Ha megformáztad az extroot-ot. :)

Az szerintem nem veszett el, csak fent van tartva a root számára. Ezzel ne foglalkozz, mert egyrészt ez az alapbeállítás ext filrendszer esetén, másrészt meg úgyis Te vagy root. :)

[ Szerkesztve ]

(#15708) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15707) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

de konkrétan a total commander 25gigával kevesebb helyet mutat.

minek tart fenn magának 25gigát?

az extrootos mondatod meg nem értem.

(#15709) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem, hogy 5% az alapérték, ami esetedben közelít a 25GB-hoz...

(#15710) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15709) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

és ha extroot nélkül formáznám, akkor is így lenne?

vagy, ha esetleg win alatt formáznám valami rendes particionáló progival?

a beállítások azért nullázódtak, mert az extrootos változattal formáztam? nem volt sehol sem említve, hogy ez lesz...

[ Szerkesztve ]

(#15711) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit ad vissza df parancs?

(#15712) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15711) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

pill. épp formázok extroot nélkül

(#15713) Lenry


Lenry
félisten

biztos én vagyok vak, de hol nyitok portokat? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15714) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak annyit fog eredményezni, hogy kevesebb lesz a hely a / partíción, és ha valami plusz dolgot szeretnél telepíteni, akkor nem fog elférni. Viszont nem kapod vissza általa a 25GB-ot, sem a régi konfigfile-okat.

(#15715) vargalex válasza Lenry (#15713) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Network->Firewall menüpont. Ha a routeren futó alkalmazásoknak akarsz nyitni (igaz az én build-emben a szükségesek nyitva vannak), akkor rule-t hozz létre. Ha forward-olni akarsz, akkor redirect kell neked.

Alex

(#15716) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15714) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

tudom. de ha esetleg lehúznám a routert, akkor újra nullázódna minden beállítás. annak meg nem sok értelmét látom.

meg egyébként se terveztem rá telepíteni bármi újat. meg gondolom így is van vmi megoldás rá, hogy külső vinyóra, ha esetleg mégis kéne hely.

viszont meg se fordult a fejemben, hogy ezzel a extroottal minden nullázódni fog. kezdhetek mindent elölről, az se biztos menni fog megint... végre már belaktam teljesen.

van backupom, de nem végleges, szóval azzal se megyek sokra.

(#15717) vargalex válasza r3dsnake (#15710) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Így csökkentheted az ext3/4 partíción a rendszer által lefoglalt terület méretét (ami, ahogy Intruder2k5 is írta 5%). Kell hozzá a tune2fs csomag.

Alex

(#15718) vargalex válasza r3dsnake (#15716) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Extroot-al nem nullázódott semmi, csak a flash-ban tárolt config-ok, telepített csomagok nem másolódnak automatikusan át az extroot partícióra. Kézzel megteheted ezt, de ehhez fel kell csatolni a jffs2 partíciót valahová.
Mivel az OpenWrt ezen config-okat, telepített csomagokat a filerendszeren tárolja, így mivel extroot esetén a jffs2 nem kerül felcsatolásra, te úgy éled meg, hogy mindent elvesztettél. De pont ezért, ha most extroot nélkülire formázod, akkor az újraindítás után minden vissza fog jönni (ha a korábbi beállításaid is extroot nélkül voltak)!

Alex

(#15719) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem még az 1% fenntartott hely is elég lesz, az is közel 5GB...

tune2fs -m 1 /dev/sda1

Illetve az sda1-et értelemszerűen cserélni kell, ha neked más a lemez csatolási pontja.

(#15720) Lenry válasza vargalex (#15715) üzenetére


Lenry
félisten

értem, köszi.

remélhetőleg utolsó kérdés: időnként megszakad a net, és szerintem azzal lehet összefüggésben, hogy a WAN MAC addresse 0. hol tudom ezt átállítani?

(biztos nem vagyok benne hogy ez miatt, de a naplózás már elpörgette a megszakadás idején készült részt, a fájlrendszerben meg nem találom)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15721) r3dsnake válasza vargalex (#15717) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi, kipróbálom, bár nem találja a tune2fs-t. hogy tudom feltenni?

(#15722) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

opkg update
opkg install tune2fs

(#15723) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

kéne 1 kis help addig szenvedtem, hogy elment a wifi :(

a wifi fülön enabledre van rakva

a network wan-ra lehet itt nyomtam el v.mit, volt már restart, újraraktam a firm-et...... semmi :(((

(#15724) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15722) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

köszi, működik, a tárhely is visszajött. 1%-ra vettem le.

[ Szerkesztve ]

(#15725) r3dsnake válasza wiERHcSc (#15723) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

network lanon legyen, a csatorna pedig ne auto-n mert nálam úgy nem volt jó. jah és a titosításnál nálam nem működött mindegyikkel. azokat is próbálgasd.

(#15726) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

"meg egyébként se terveztem rá telepíteni bármi újat"

Na ja... Látod ezekkel a terveiddel mintegy 5 perc után felhagytál. :)

(#15727) Bubukain


Bubukain
senior tag

segítsetek legyetek szívesek

elakadtam ezzel a nyamvadt portforwarding-al, egyszerűen nem működik és nem tudom hogy miért.
a routeren openwrt van, network/firewall alatt redirections-nál hozzáadtam hogy a wan felől érkező 30000 portot irányítsa a 192.168.1.111 gépre, és egy rules-t is csináltam ami engedélyzi a portot elvileg, de az istennek nem tudom alérni az eszközt kívülről.

mi hibádzik?

köszönöm

(#15728) Lenry válasza Lenry (#15720) üzenetére


Lenry
félisten

erre valaki?
vagy hogy miért szakad meg? látszólag van net, épp csak a gépek nem kapnak belőle

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15729) PonPon válasza vargalex (#15705) üzenetére


PonPon
senior tag

ahogy így nézem szinte mindig van egykis IO wait a vinyon, még úgy is hogy csak a transmisson megy 100k-s feltöltéssel 3-5%. ext4 a filerendszer, a Te particionálós cuccodal csináltam.
ez így nagyon gáz, szokatlan?

Hi!

A top-ból az látszik, hogy 29% IO wait van, tehát lemezműveletre vár. Bár ez az érték sem vészes, de milyen filerendszer van a vinyón?

(#15730) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy kell elolvastam az 1. hszt, nézegettem a weboldalakat majd a topikot.
Annyit leszűrtem, hogy én nagyon kezdő vagyok ehhez, így segítséget kérnék.

Azt szeretném elérni, hogy a routerem USB HUBot azon pedig egy 3G modemet és külső winchestert/pendrive-ot kezeljen, utóbbival és NAS al pedig torrentezzen.

Modemem jelenleg több is van és küzdök velük, bár ma már sikeresen függetlenítettem a T-mob és Vodásakat. (A telenoros egy ZTE MF-60 ezt nem bántom) későbbiekben pedig tervezem további modem beszerzését,de még elképzelésem sincs hogy milyet.

Remélem tud valaki tanácsod adni/segíteni egy keveset.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#15731) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#15726) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

tune2fs-nek biztos volt elég hely, mert nem kiabált : ) am olvastam, hogy meg lehet oldani extroot nélkül is a külső meghajtóra telepítés, bár fogalmam sincs ez mennyire macerás dolog. ha az ushare-rel be tudom állítani a dlna-t rendesen, akkor végülis minden rajta van a routeren, amire szükségem van. (és akkor a minidlna-t le is lehetne törölni.)

(#15732) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#15731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, de ez csak egy pici alkalmazás, ezért elég volt neki a hely, ami van még a flash-ben... Lehet külső meghajtóra telepíteni, egy picit nyilván macerásabb, mint az extroot, de szükség esetén megoldható. Törölni nem tudsz semmit, mert ami a firmware-ben van, az a flash olyan részén kapott helyet, ami csak olvasható. Ezáltal a törlés annyiban nyilvánul meg, hogy nem fogod tudni használni, mert az OpenWrt megjelöli töröltként, de a hely nem szabadul fel...

(#15733) vargalex válasza Bubukain (#15727) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A rule nem kell a forward-hoz. Gyaníthatóan valami másik szabály lép a forward előtt életbe. Mi a teljes firewall config-od?

Alex

(#15734) Lenry válasza Lenry (#15728) üzenetére


Lenry
félisten

a routernek van is net általában, mert meg tudok pingelni külső címeket, de a gépek már nem.

most már ott tartok, hogy sokszor a reconnect se segít, mert rossz IP-t kap reconnectkor és ugyanúgy rossz marad :W

MAC Addresst továbbra se tudok beállítani, mert hiába állítok be bármit, leszarja, ugyanúgy 00:00:00:00:00:00 marad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15735) hudyfiu válasza Entryy (#15730) üzenetére


hudyfiu
senior tag

jövő héten írj rám, én is mobilnettel használom.
van pár cumi vele néha de működik.

(#15736) s110l


s110l
csendes tag

Sziasztok,
én azzal szenvedek, hogy szeretném a szolgáltató által TTL=1 értékkel küldött csomagokat módosítani (növelni, hogy ne csak egy géppel, hanem a router mögül több géppel is lehessen netezni).

Az megvan, hogy az /etc/firewall.user-be kell beírni a következő két sort:
iptables -t mangle -A PREROUTING -j TTL --ttl-inc 1
iptables -t mangle -A POSTROUTING -j TTL --ttl-inc 1

A probléma ott van, hogy a jelenlegi iptables nem támogatja a ttl parancsokat (sem ttl-inc, sem ttl-set nem támogatott), és nem is tudtam eddig belefordítani a firmware-be :(

Ebben a topicban - https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=120047 - írnak valami patch-ről, de a jelenlegi verzió már annyira eltér az tavaly februáritól, hogy nem tudom mit kellene változtatni.

Tud valaki segíteni nekem? V1.8-as routerem van, a legfrissebb backfire-ből fordított saját kernellel.

Előre is köszi,

[ Szerkesztve ]

(#15737) arvai_janos


arvai_janos
csendes tag

Hali!!

Kellene egy kis segítség. Most vettem egy tp link 1043N-t, hogy madzagmentesítsem a céges laptopot. A problémám ott kezdődik, hogy szeretnék az usb bementre printert kötni, viszont a firmware csak adattároló megosztásra hajlandó használni az usb-t. Az eladó azt mondta a boltban, hogy nem túl bonyolult rávenni a kicsikét hogy printert is kezeljen. Ha jól sejtem az OpenWrt-vel megoldható a dolog, de gondolatm előbb inkább kérdezek, biztos ami biztos.

(#15738) Intruder2k5 válasza arvai_janos (#15737) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jól sejted, és ITT van amit keresel!

Az viszont nem semmi, hogy ezt az eladó ajánlotta Neked... :)

(#15739) lrobertoc


lrobertoc
tag

Hali!

Csak most jutottam odáig, hogy a transmission miatt megcsináljam a swapfile-t!
Intruder2k5 ukáza alapján a Luci Run command pontjában kiadtam az alábbi parancsot:

dd if=/dev/zero of=/mnt/hdd/swapfile bs=1024 count=131072
mkswap /mnt/hdd/swapfile
swapon /mnt/hdd/swapfile

majd a Mount Points-nál hozzzáadtam a file-t:
Decice - Custom - /mnt/hdd/swapfile, majd engedélyeztem.

A swapfile létrejött a meghajtón, azonban torrent indítás után ismét jelentkeztek az újraindulások. A netem 5 Mbit, a Letöltés korlátozva 1700-ra....

Újraindulás miatt már alapban swapelne, ha a Mount Points enabled-ra van állítva a swap?

Nem tom mi lehet a hiba?

(#15740) Flashcash válasza lrobertoc (#15739) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Esetleg próbáld korlátozni az egyidejű letöltések számát egy vagy két torrentre.
Queuing vagy valami hasonló beállítás a transmission konfigban.

Ugyanígy vegyél vissza a global maximum connections és a connections / torrent számából is.

[ Szerkesztve ]

(#15741) Intruder2k5 válasza lrobertoc (#15739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A netem 5 Mbit, a Letöltés korlátozva 1700-ra...."

Bár nekem nem ilyen routerem van, és transmission-t sem használok, de felmerült bennem, hogy véletlenül nem kbyte/sec-ben kell megadni a limitet? Csak mert ha igen, akkor ez az 1700 egy kicsit sok! Illetve a többi korlátozást is érdemes megvizsgálni, amit az előttem szóló, Flashcash fórumtársunk mondott.

[ Szerkesztve ]

(#15742) lrobertoc válasza Flashcash (#15740) üzenetére


lrobertoc
tag

ezt egy torrenttel produkálja. A global limit peer: 200; peer limit per torrent: 40!

Most figyeltem csak jobban a trans beállításait a Luci-ban. A cash méretét mennyire vegyem???

(#15743) lrobertoc válasza Intruder2k5 (#15741) üzenetére


lrobertoc
tag

Valóban KB/S!
DE ahogy nézegettem 400 kbps körül jönnek le!

Viszont a trans. cash méretét mennyire kellene venni? Jelenleg 2 MB!! Lehet ez a gond?

(#15744) Intruder2k5 válasza lrobertoc (#15743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem... Ezek az értékek valóban nem magasak, így tehát gyanítom, hogy NTFS filerendszerről beszélünk... Jól gondolom?

(#15745) arvai_janos válasza Intruder2k5 (#15738) üzenetére


arvai_janos
csendes tag

Köszike!

Fel is telepítettem, viszont úgy tűnik ez a linuxos kezelőfelület nagyon nem áll nekem a kezemre. Szóval elvben már tudja a print servert, csak én nem tudom beállítani. Ahogy a minap olvastam: USER ERROR.
Találtam leírást, pl.: [link]
de ezzel van két problémám. Sajnos nem értem a parancsokat (ettől függetlenül végrehajtottam őket), valamint nem teljesen tiszta a command output sem.
Az ötös pont még rendben van, kiadom a parancsot és a kapott válaszból én azt szűröm le, hogy látja a nyomtatót. De mikor hozzá kellene adni a rendszerhez, akkor fogalmam sincs mit adjak meg nyomtató névnek, illetve portnak. A leírásban szereplő segítség pedig már inaktív. Azt tudtam, hogy nem értek hozzá, de hogy némi utánajárás után sem megyek semmire azt nem gondoltam volna.
És szerintem az eladó sem :D Szóval nagyon hálás lennék, ha tudnál még egy kicsit segíteni, mert nem megy.

(#15746) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Anno egy Tomato firmware-es Linksys-em volt, és használtam hozzá egy qos script generátort.
[link]
Lehet, hogy placebó, de nekem jónak tűnt.

Ezt szerettem volna kipróbálni vargalx firm.jén is.
A generált script "eleje" így néz ki:

TCAU="tc class add dev imq0"
TFAU="tc filter add dev imq0"
TQAU="tc qdisc add dev imq0"
SFQ="sfq perturb 10"
modprobe imq
modprobe ipt_IMQ
ip link set imq0 up
tc qdisc del dev imq0 root
tc qdisc add dev imq0 root handle 1: htb

Sajnos nincs "imq" modul, és ha minden igaz, akkor az alábbi csomagok telepítésével ez megoldható lenne:

iptables-mod-imq
kmod-ipt-imq

@vargalex
Azt szeretném kérdezni, hogy le tudnád-e fordítani ezt a két modult, és felrakni a csomagok közé?
Illetve, ha eleve halott ötletnek gondolod, akkor hagyjuk :)

(#15747) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!
Van egy Androidos telóm (Motorola Defy), amiben van egy olyan program (PhonePortal), amit ha elindítok rajta, és beírom a böngészőbe a teló IP címét: http://192.168.1.102:8080 akkor WIFI-n keresztül is látom a telefon tartalmát. Na a problémám az lenne, hogy sehogy se tudom működésre bírni, a telón pedig jók a beállítások. Haveromnál kapásból működött amikor próbáltam(Linksys wrt54g2).
Próbáltam már másik port-al is úgy se megy. A tűzfalat is kikapcsoltam már a gépen próbaként, de úgy se jó. A win7 beállításai ugyan azok, én telepítettem neki is fel, ezért gondolom, hogy a router tiltja le valahogy. Előre is köszi!

Aláírás

(#15748) _seth_ válasza Laci.M (#15747) üzenetére


_seth_
veterán

Moto defy 2.3.4 gingerbread + wr1043nd gyári legújabb firmware: semmit sem állítgattam és elsőre működik.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15749) lrobertoc válasza Intruder2k5 (#15744) üzenetére


lrobertoc
tag

Itt a fórumon olvastam, hogy NTFS + swap file megoldotta a reboot-ot!

(#15750) Laci.M válasza _seth_ (#15748) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem akarok csak ez miatt váltani CM7-re a nagyobb a, a telóval nincs gond elvégre már láttam működni. A legnagyobb bajom a CM7-el, és a MIUI-val az aksihasználat, és a garancia :(

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.