Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) vargalex válasza lrobertoc (#15349) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Melyik OpenWrt verziót tetted fel? Az alap verzióban nem lehet ntfs partíciót mountolni fstab-ban. Valamint feltetted az ntfs-3g csomagot?

Alex

(#15352) Hondazoli75


Hondazoli75
csendes tag

Szeretnek Magic pocketett kuldeni az egyik gepemre ami router mogott csucsul hogy tavolrol fel tudjam kelteni. Mar mindent beallitottam a routeren. Van domain nevem kapot fix IP . Forward is be lett allitva. Ha kozvetlenul kotom a modemre akkor megkapja, de ha router kozotte van akkor nem megy at a csomag a netrol. Belso halozaton mukodik a dolog, de kintrol nem. Mit kell meg engedejezni a routerben hogy atengedje a csomagot? Gyari Frimware van rajta.

(#15353) Intruder2k5 válasza Hondazoli75 (#15352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg DMZ-be tenni a kérdéses gépet, hátha úgy továbbítja neki...

(#15354) PistiSan válasza Hondazoli75 (#15352) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, pár napja állítottam be pont ezt itthonra, én a "etherwake" csomagot raktam fel a routerre, ezek után a luciban a network fülön lesz egy "Wake on LAN" fül, ott kiválasztod a listából hogy melyik gépet szeretnéd "felébreszteni" mac cím és pc név is ott van a listán a könnyebb használat kedvéjért, majd nyomsz neki egy Wake up host-ot és már indul a is a gép.
Semmilyen portot nem kellett nyitni neki, teszteltem már máshonnan netről és működött.

(#15355) lrobertoc válasza vargalex (#15351) üzenetére


lrobertoc
tag

a te verziódat tettem fel :)
Elvileg azt olvastam ott már lehet LUCI-ból ntfs-t is mountolni!

(#15356) vargalex válasza lrobertoc (#15355) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ott lehet, ezért kérdeztem. A mount points-nál látszik is, hogy felcsatolta? Ha nem, akkor az fstab-ot indítsd újra!

Alex

(#15357) Intruder2k5 válasza PistiSan (#15354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem erős a gyanúm, hogy itt gyári fw-ről lesz szó... :)

szerk.:
Igen, a végén írta is!

[ Szerkesztve ]

(#15358) lrobertoc válasza vargalex (#15356) üzenetére


lrobertoc
tag

Igen látszik.

Nem tudom mit kavartam, most már mc és ftp alatt is látom a hdd tartalmat, de mintha a samba nem működne korrektül! A hálózati munkacsoportban nem látom most az eszközt!!! Eddig láttam,csak mintha üres lett volna, most semmi...
Valami ötlet?? A transmission viszont űgy néz ki lefelé megy fölfelé kérdéses!

(#15359) PistiSan válasza Intruder2k5 (#15357) üzenetére


PistiSan
addikt

Este van már, és lankad a figyelmem. Alapvetően nem feltételezem az itteni fórumozókról hogy gyári fw-t használnának ^^

(#15360) lrobertoc válasza vargalex (#15356) üzenetére


lrobertoc
tag

Piszkáltam egy kicsit a smb.conf.template-et, web-ről ez a hiabüzi jön:
usr/lib/lua/luci/cbi.lua:262: Unable to read UCI data: samba
stack traceback:
: in function 'error'
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:262: in function '__init__'
/usr/lib/lua/luci/util.lua:71: in function 'Map'
/usr/lib/lua/luci/model/cbi/samba.lua:16: in function 'func'
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:90: in function 'load'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:684: in function 'target'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:384: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:146: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:145>

t

(#15361) jeni


jeni
félisten

Szia
Tegnap kipróbáltam a frissen vett 1043ND-t.
Feltettem a legfrissebb firmet.
A rokonnak vettem meg amire lesz kötve egy asztali 2 magos proci(?) és egy FujiSiemens laptop.
DIGI hálózaton csatlakozik a netre,a 30-s csomagban vannak. Igazából mire kell beállítani,vagy érdemes feltenni más firmet?
Amire kell neki az a folyamatos tuti biztos működés mindkét gépen. Semmi torrent,semmi extra letöltés.

(#15362) vargalex válasza lrobertoc (#15360) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Biztos, hogy csak az smb.conf.template-t módosítottad? Mert annak nincs köze a Luci-hoz. Szerintem inkább ez lehet.

Az általam build-elt firmware-ban minden be van állítva rendesen. Alapesetben a teljes /mnt mappát megosztja samba-n.

Alex

(#15363) wwenigma válasza vargalex (#15362) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha elírás kerül bele vagy nem odaillő enter , hiányzó sor akkor lelövi a luci-t. Tapasztalat. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15364) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Sikerült valakinek ebből a kütyüből USB hangkártya segítségével hálózati zenelejátszót eszkábálnia?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15365) wwenigma válasza schawo (#15364) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezt olvasd el gugli translate-tal. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15366) lrobertoc válasza vargalex (#15362) üzenetére


lrobertoc
tag

A template-n kívül a samba-t is módosítgattam a leírások szerint putty alól. Most kitöröltem a template-t, mert valahol, talán tóthsz. oldalán olvastam, hogy bekavarhat, az ottani leírás alapján újra szerkesztettem a samba-t, de az istennek nem tudom már a net.share-t LUCI-ból elérni. A többi opció megy LUCI alól. Remélem nem kell újrarakni a firm-et!
Esetleg valami ötlet????

(#15367) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kíváncsian várom az 1.0-ás vargalex féle openwrt-t miket fog majd tartalmazni, gondolom nagy durranás lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15368) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
Vállalná valaki, hogy távolról beállítsa nekem a routerem, hogy tudjak vele torrentezni?
vargalex féle firm van rajta. Elvileg a pendrivét felcsatoltam.
A transmissiont enabledre raktam, mentés alkalmazás utána viszont minden adat hiányzik a transmissionból.

(#15369) vargalex válasza wwenigma (#15363) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igazából nem a Luci-t, hanem azUCI-t.

Alex

(#15370) vargalex válasza lrobertoc (#15366) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A telmplate-t nem kell (szabad) kitörölni! Ha Luci-ból nem éred el a net share-t, akkor hibás a samba config-od. Hogy visszaálítsd alapra, elég, ha ezt megteszed ssh-n:

cp /rom/etc/config/samba /etc/config
cp /rom/etc/samba/smb.conf.template /etc/samba/smb.conf.template
/etc/init.d/samba restart

Ezzel tulajdonképpen visszamásolod a default-ot. Amit megtehetsz másként is (így nem lesz másolat az overlay-on):

rm /overlay/etc/config/samba
rm -rf /overlay/etc/samba
reboot

Tehát nem kell a teljes firmware-t alapra állítani.

Alex

(#15371) vargalex válasza schawo (#15364) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, mi a kérdés?

Alex

(#15372) vargalex válasza klrt (#15368) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szívesen segítek, ha privátban adsz hozzáférést.
Mit jelent egyébként az, hogy minden adat hiányzik a transmission-ból?

Alex

(#15373) lrobertoc válasza vargalex (#15370) üzenetére


lrobertoc
tag

Hi!

Bassza meg, túl türelmetlen voltam, nem vártam a válaszodat meg és így újra akartam tenni a openwrt-t, aminek az lett az eredménye, hogy a nagy kapkodásba a gyárit raktam vissza!

Természetesen nem volt vágva! Szóval a legújabb gyári firm-et is vágni kell, mert most úgy néz ki gallyra vágtam a cuccost. A sys led villog.....
hát ennyi volt.

Úgy tudom már csak valami nagy buherával, soros porton lehet ezen módosítani, de ki csinál ilyet????

(#15374) vargalex válasza lrobertoc (#15373) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem, a legújabb gyárit biztos, hogy nem kell vágni!!! Remélem nem a zip-et tetted fel!
Egyébként a legújabb gyáriban az a normális, hogy villog a sys led (legalábbis, mikor én feltettem, nekem is villogott).

Ha viszont tényleg meghalt, akkor Budapesten tudok soros kábellel segíteni.

Alex

(#15375) schawo válasza vargalex (#15371) üzenetére


schawo
titán

Két kérdés:
A Cpu elég e a FLAC és Mp3 kiszolgálására?

Egy USB->SPDIF transzport (hangkártya) és egy USB vinyó egy hubon hogy férnek meg egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15376) yoleeka


yoleeka
tag

Helló

Szeretnék érdeklődni, van-e valakinek Western digital My Book Live külső winchestere a routerre dugva. Ez a vinyó LAN-nal csatlakozik a routerhez, és azért itt érdeklődök, mert nekem nem nagyon sikerült beállítani. Konkrétan a LED-ek visszajelzése alapján minden stimmel, viszont a gyári program, ha elkezdi megkeresni a meghajtót a hálózaton nem talál semmit. Webes interface-n keresztül simán elérem a meghajtót. Ebből arra következtetek valami a router beállításánál lehet, mert már megpróbáltam mindent, de eddig semmi. A routeren dd-wrt van fent, tehát nem a gyári. Csak annyira azért nem vágom a dolgot (a router firmware-t) hogy tudjam mit is kellene ilyenkor állítani. Van rajta kábeles csatlakozás és wi-fi is. Kellene némi segítség, ha tudna valaki megköszönném.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#15377) lrobertoc válasza vargalex (#15374) üzenetére


lrobertoc
tag

TL-WR1043ND_V1_110429.bin-t tettem fel, csak átneveztem korábban tplink.bin-re és ezt raktam fel usb hdd-ről. Teljesen azt hittem, hogy ez az openwrt-s firm, csak utána döbbentem rá, hogy nem.

Most úgy néz ki, hogy a pwr led világít, sys villog, wlan willog, a gép a 2-es lan-ra van kötve az is villog.
192.168.1.1-n nem érem el a routert, pedig a gép ip-je 192.168.1.2, az átjáró pedig 192.168.1.1-re van állítva, illetve az elsődleges DNS is 192.168.1.1

A wifi-k között pedig megjelent egy ilyen sor: TP-LINK_B73BD4, ami a router mac címéből egy részlet.

(#15378) vargalex válasza lrobertoc (#15377) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hogy a 192.168.1.1-en csak a böngésző cache miatt (a Luci-s linket próbálja betölteni) nem éred el a routert? Ha nem megy, akkor keress privátban, megoldjuk a soros élesztést.

Alex

(#15379) parabob


parabob
csendes tag

Hali!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes a TL-WR1043ND kapcsán. Néha egy hangjelzést ad ki, de nem tudok rájönni miért. Egyszerű, egyszeri csipogás, aztán semmi sem történik. nem is látom okát, mert nem történik éppen semmi akkor a hálózattal, se kábel, se wifi fronton... olvasom itt a teszteket, magyar, meg angol fórumokat, de erről sehol nem találtam semmit... Mit jelent ez a kis rövid hangjelzés?
Előre is köszi!

(#15380) vargalex válasza parabob (#15379) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez azért is meglepő, mert nincs rajta hangszóró.

Alex

(#15381) lrobertoc válasza vargalex (#15378) üzenetére


lrobertoc
tag

Hi!

Nos nagy szenvedés árán újra műxik sambával, mindennel :) Mégsem kellet soros kábel :)
Igazából nem tudom mi volt a móka, de a legvégső próbálkozás az volt, hogy benyomtam a routerhez kapott lemezt és quick install, aztán láss csodát (ahogy néztem a hálózati adapterbeállításokat kitörölte és mindent dinamikusra rakott) egy reboot után minden faszás lett. Aztán gyorsan openwrt from vargalex :).
Most úgy néz ki minden megy. Még arra vagyok kiváncsi, hogy a transmission tölt-e vissza!

Egyébként mi az ftp kezdeti root jelszava (fosok megváltoztatni, mert az rémlik, hogy tegnap az után nem volt samba, az ftp és a samba pl. az ASUS o!playen nem megy egyszerre)?

Remélem minden ok lesz :)

köszönöm a segítségeket!

(#15382) vargalex válasza lrobertoc (#15381) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs default jelszava az ftp user-nek. A kiegészítő felületen is meg tudod változtatni, samba-hoz nincs köze.
Asus O!Play-om nincs, így utóbbiról nem tudok nyilatkozni.

Alex

(#15383) Odif válasza Intruder2k5 (#15347) üzenetére


Odif
csendes tag

Frissítettem a gyártó honlapján lévő legfrissebbre.

(#15384) Intruder2k5 válasza Odif (#15383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez cseppet sem normális működés! Javaslom, hogy csinálj egy reset-et, amit firmware csere során mindig érdemes megtenni, de főleg akkor, ha már ilyen abnormálisan működik az új fw. Ezután mindent konfigurálj újra kézzel, tehát ne egy mentett beállítást tölts vissza, és utána valószínűleg jó lesz. Ha így sem, akkor sajnos passz... :)

(#15385) prince6


prince6
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült már valakinek vargalex-es openwrtvel itunes szervert csinálni a routerből?

(#15386) #95590400 válasza Odif (#15383) üzenetére


#95590400
törölt tag

ehh. nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#15387) vargalex válasza prince6 (#15385) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ennek működnie kell.

Alex

(#15388) jeni


jeni
félisten

Szia
Van akinek DIGI hálózaton megy a 1043ND routerre. Sajnos szenvedtem vele,vagyis sehogy se ment a net elérés. Bezzeg tegnap azaz pénteken a UPC-re pikk-pakk ment minden flottul. Ezt a PPPoE dolgot nem vágom. A felhasználói és a jelszavas vezetékes és rádiós dolgot a neten ha van ilyen beállítás hol tekinthető meg?

[ Szerkesztve ]

(#15389) norti válasza jeni (#15388) üzenetére


norti
addikt

Ezt próbáltad már?

(#15390) jeni válasza norti (#15389) üzenetére


jeni
félisten

Tegnap este leltem rá itthon,de akkor már eljöttem onnan,mivel ott egy beteg gyerek van,nem akartam elzavarni a másik gépről.így vakon próbálgattam mi lehet a baj,mert maga a laptoppal szívtam nagyot.
Úgy tünik a Fujitsu Amilio Pro V3505 laptopban nem működik a wifi. A biosban ott aktiválva van,de fizikailag a kontroll lámpa nem jelez vissza nekem,sem a fizikai kapcsolóra nem reagál. Maga az eszközkezelőben az intel wireless chip driver okés,de mégse lát semmilyen wifi jeleket. Az F10-l sem tudom kapcsolni. Kérdés javítható-e vagy külön kell wifi adaptert venni hozzá?
Amúgy is a lassulásra meg van az egyik gond,mindössze 1 db 512 DDR2(?) ram van benne.

Amúgy köszi a webes oldalt,az alapján megpróbálom belőni a 1043ND-t mikor legközelebb elmegyek hozzájuk. Akkor az az ismertető minden TP-Linkre azonos a beállítása az ADSL,illetve DIGI-re egyaránt? A digire viszont érdekes pici doboz van mellékelve modemként ,ha az egy modem? Nekem olyan műanyag szappan tartóra emlékeztet. Semmi felírat,semmi kontroll lámpa,semmi kapcsoló nincs azon. :Y

(#15391) Maksifül válasza Maksifül (#15219) üzenetére


Maksifül
senior tag

No, akkor következzék az epilógusa a D-Link DSL-360R B3 és a TP-Link WR1043ND "nászának":
Ugye, ismertek a tények, miszerint a fenti típusú modemem - ami máskülönben hibátlanul működik évek óta egy D-Link DI604-es routerrel - az vadonatúj TP-Link routerrel nem volt hajlandó közös nevezőre jutni. A köztük lévő kapcsolatban viharos gyorsasággal váltogatták egymást a "szakítások" majd az egymásra találások, ami miatt én nem kicsit lettem feszült, mint harmadik fél. Visszavittem a TP- Link routert az "anyjához, hogy mégsem ilyen lányt szeretne a fiam", kaptam hát helyette egy másikat, de a finnyás modemem nem igen akarta megtalálni a közös nevezőt azzal sem. Ugyanúgy szakadozott a kapcsolat köztük 2-3 percenként.

Ami nem jelentett megoldást:
- router csere
- mindenféle beállítások a routeren,
- bármelyik gyári firmware használata a routeren
- DD-WRT moddolt firmware használata
- idegbeteg anyázás minden hiábavaló ötlet és próbálkozás után

Már-már megoldásgyanúsnak tűnt, hogy egyik fórumtársunk felajánlott egy nála elfekvőben lévő DSL-360R B3 típusú modemet, hogy ingyen nekem adja, ha elmegyek érte, mert olvasta a kálváriámat és szeretne segíteni. Örömmel robogtam érte és végre boldogan estem neki a hálózatépítésnek idehaza. Sajnos, mint kiderült, a kapott modem Invitel területről származik, így Annex A-s nekem meg ugye a T-Home--hoz Annex B-s kellene. Találtam egy remek cikket, a PH-n, amivel bele lehet nyúlni az amúgy felhasználói felület nélküli modemekbe, de hiába követtem az utasításokat 50x végig, sok-sok reset-tel egyetemben, egyáltalán nem sikerült elérni, hogy egyáltalán a modemen keresztül tudjak netezni, mert nem tudtam vele még csak felcsatlakozni sem. Zsákutca.

Félmegoldás:
- A D-Link DSL 360R B3-as modem és a TP-Link 1043ND közé beiktattam "házassági tanácsadónak" a D-Link DI-604-es routert /amivel ugye jól megvolt a modemem 6-7 évig/ és csodák csodája, hibátlan volt újra a netkapcsolat, nem szakadozott 2-3 percenként a világháló elérése. Gond már csak az volt, hogy az áhított 2 eszköz helyett 3 működött éjjel-nappal, ami ugye nem túl energiatakarékos megoldás. Jöhettek az újabb tesztek.

Elmentem egy ismerőshöz, akivel két hét alatt sikerült előkeríttetnem a saját felhasználó nevét, s jelszavát, hogy kipróbálhassam a routeremet az ő modemjével, hátha mégis az én modemem a lúdas a folyamatos inkompatibilitásban. A szóban forgó modem egy szintén DLS-360R volt, de ennek a C3-as változata. LÁM, összedugtuk a TP-Link routeremmel, és hibátlanul működtek egymással, miután megtalálták a közös hangot. Próbaképp ott kicseréltük a modemet az enyémre, amellyel a szakadozások 2-3 percenként ismét jelentkeztek. Szóval a MODEMEM nem kompatibilis a vadonatúj WiFi-s routeremmel.

MEGOLDÁS:
Gyors hirdetéskeresés és máris találtam olcsóé' egy D-Link DSL-380T-s modemet, amit meg is akartam venni. Mikor indultam érte, akkor derült ki, hogy az nem is 380T, hanem egy DSL-360R B3-as modem, éppen olyan, mint az enyém. Próba szerencse alapon elmentem érte, végül is, ha ki tudjuk próbálni a routeremmel és egy laptoppal, akkor úgyis hamar kiderül, hogy szerelmesek lesznek-e egymásba, avagy sem?
Juhúúú, örömteli volt a nász, ugyanis szerelem volt első látásra, úgyhogy megvettem őket egymásnak és amit Ethernetkábel összekötött, azt "user" szét ne válassza.

Itthon már együtt duruzsolnak, mint egy boldog gerlepár. Ásó, kapa, nagyharang, meg ami szokásos ilyenkor. Nálam meg hét határra szóló vigalom és itt a vége, fuss el véle...

Köszönöm mindenkinek a kitüntető figyelmet, a rengeteg ötletet, tanácsot, mindennemű segítséget! :R Bocsi a hosszúság miatt, de szerettem volna segíteni azoknak, akik esetleg még az én problémámmal találkoznának a jövőben. bár félő, hogy egyedi az eset. de már legalább erre is van megoldás. :))

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15392) lacehu


lacehu
csendes tag

Hello!

Socks proxy + freecap kérdésem lenne

A felállás a következő.

Egy korlátozott helyről szeretnék különböző portokon futó alkalmazásokkal kapcsolódni (ventrilo, wow, stb). Engedélyezve csak a http, https, pop, imap, és bizonyos vpn portok vannak (500,1723,47,115)

Létezik egy freecap nevü program (meg persze sok hozzá hasonló socksifier), amiben beállíthatóak bizonyos alkalmazások, amiket egy socks 4/5 proxyn keresztül tud kergetni komolyabb beállítások nélkül.

Ahogy a listában néztem ( http://wiki.openwrt.org/doc/howto/proxy.overview ), egyedül a srelay tud socks-ot.

Felraktam, engedélyeztem iptables-ben, freecap-ban beállítottam, és a csoda nem történik meg :(

#1, mit rontottam el a konfigban, mert a leírás eléggé szűkszavú.

/etc/srelay.conf
0.0.0.0/0 any -

srelay -c /etc/srelay.conf -i IP_CIM:1723

#2, alternatíva a fent vázolt problémára? openvpn? hogyan?

A válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#15393) wwenigma válasza jeni (#15388) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

80/25, gond nélkül. :F

vargalex: az RC6 megnevezés már 4 hete "hivatalos". [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15394) Maximus78


Maximus78
csendes tag

Teljesen Új tagként először is üdvözlöm a fórum lakóit. A fentebbi routert vettem én is az okosítás miatt. Sikeresen telepítettem a vargalex 091-es firmwaret. A probléma a transsmissionnal lenne. Van egy 2 TB merevlemezem amit a routerhez szeretnék kapcsolni, de félek, hogy a rajta lévő 1.2TB adat el fog veszni. Van erre megoldás? A másik kérdésem az lenne, hogy milyen sebességet lehet elérni letöltésnél a transmissionnal, mert nekem eddig 500KB/s felé még nem volt hajlandó menni, míg rtorrenttel szgépen elértem 5Mb/s-os sebességet, jelentős a különbség. Mi lehet a baj? Segítségeteket előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15395) Intruder2k5 válasza lacehu (#15392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az SSH Tunnel lesz a Te barátod, amihez ráadásul semmi nem kell, csak egy szabad portra állítod az SSH-t, a kliensoldalon pedig egy PUTTY-ot kell indítani, és már készen is van az alagút... :)

(#15396) Intruder2k5 válasza Maximus78 (#15394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Routeren messze nem fogod elérni az 5MB/sec sebességet, az biztos! Szerintem valahol ~2MB/sec az, amit reálisan meg lehet célozni, mint maximális sebességet. De nem NTFS-en, hanem ext3, vagy vagy ext4 filerendszeren...

(#15397) timarcell válasza Maximus78 (#15394) üzenetére


timarcell
tag

Köszönöm Vargalex munkáját, és a kíváló firmware-t amit összehozott, minden műkszik amit szerettem volna kihozni a routerből. Lehet hülyeség de, lehetséges megoldani hogy a usb-n medialejátszásra képes tv-m ill. a router közösen használjon 1 hdd-t?

(#15398) Intruder2k5 válasza timarcell (#15397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy időben? Kizárt dolog! Csak ha átdugdosod... :)

[ Szerkesztve ]

(#15399) Maximus78 válasza Intruder2k5 (#15396) üzenetére


Maximus78
csendes tag

Köszönöm a segítséget

(#15400) wwenigma válasza Maximus78 (#15394) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Javaslok egy kis notivinyót (80-320GB) aminek usb hazikoval elég az 500mA a felpörgéshez, 2TB-os szerintem csak arra való hogy taroljunk rajta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.