Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) nimfas válasza vargalex (#14895) üzenetére


nimfas
addikt

Tehát akkor most 4 csomag kell... az eddigi 3 és a kmod-crypto-md4 és a belőtt popcorn script-tel megy a megosztás.... ha jól értem...

Köszi, király lett :-D

(#14902) kovy79 válasza vargalex (#14897) üzenetére


kovy79
őstag

Jók ezek a kínai "csodakábelek"... :DDD
Mindegy, a CA-42-vel simán ment minden, tettem is rá egy gyorscsatit, hogy bármikor, bármilyen fejet tudjak rátenni.

(#14899) diablo30, még így is találhatsz sok infót!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14903) ErosenZold válasza diablo30 (#14899) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Elég hamar sikerült tönkretenned :)

Mellesleg mielőtt elkezded szétszedni meg minden, előtte egy Hard Reset et próbálj meg

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#14904) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha fent van az OpenWRT, és megnyomom a reset gombot a hátulján, mi fog történni?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14905) ErosenZold válasza Cucuska2 (#14904) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Újraindul :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#14906) Intruder2k5 válasza Cucuska2 (#14904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leginkább semmi...

(#14907) Cucuska2 válasza Intruder2k5 (#14906) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor jövök is segítségért:

Gyári FW, csak a netet állítottam be, meg a pendriveomra megosztást.

Azóta ha a böngészőbe beírom hogy 192.168.1.1 nem bírja behozni. :F

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14908) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#14907) üzenetére


Cucuska2
őstag

Áramszünet / újraindítás megoldotta.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14909) macko003


macko003
csendes tag

Sziasztok

van még egy hibajelenségem, amit nem tudok mire vélni.
gyakran megszakad a netkapcsolat, amit látok, hogy a routeren a wan, a kábelmodemen a pc led kialszik.
sysllogban semmi nyoma, csak h a gépem dhcp-n kap ip-t kb a szakadáskor.
uptime szerint nem indul újra.
jópár napja átírtam a transmission config-ját, és nem sikerül elindítanom a gyári indító scripttel, sok próbálkozás után nem sikerült életre lehelni, így daemonnal indítóm paraméterezve. kb azóta látom a problémákat.
de már nincs 5letem...
tapasztaltatok hasonlót?

(#14910) Zirowe válasza PonPon (#14891) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na jó, de azért nem akarok ennyire bunkó lenni, hogy átírom az ssid-t. :D
Amúgy pirelli routert használ. :)

Meg gondolom nem csak én használom, másnak is feltűnne.

Nincs erre vmilyen más megoldás a dd-wrt-n belül?

Meg eleve miért nincs ilyen opcióm, hogy repeater bridge? :F

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14911) footy


footy
addikt

Olyat meg lehet oldani, hogy a routerrel FTP-ről töltsek le egy hálózati meghatjóra? (WD TV HUB) Esetleg automatikus kicsomagolást is meg lehet oldani?

(#14912) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Hamarosan szolgaltatovaltassal atmegyek jelenlegi szolgaltatomtol T-home-hoz, es szeretnem kiprobalni majd a nativ IPv6-ukat. A problema az, hogy kulon PPPoE azonosito kell az IPv6-hoz. Ezt jelenleg ugy oldja meg T-home az ugyfelei szamara, hogy router-ben engedelyezteti a PPPoE pass through-ot, a router connect-el az IPv4-es azonositoval, a router-re kotott egyik PC-rol pedig az IPv6-os PPPoE azonositoval connectel az felhasznalo.

Ezt a ta'kola'st szeretnem en megkerulni, es megoldani, hogy openwrt kezelje mind a ket kapcsolatot, ergo mind a ket PPPoE azonositoval openwrt connecteljen.

Forumokon errol nem talaltam semmit. Egy kulfoldi felhasznalonak sikerult osszehozni ezt (1043ND-vel, openwrt-vel), irtam is neki e-mail-t, de a szere'ny linux tudasom miatt sokra nem mentem a valasszal:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"due to the way in which OpenWRT is setup, you need to create a MAC VLAN device from eth0.2 which holds the separate PPP session so the first thing you need to do is get the mac vlan kernel module if you don't have it.

Once you've got it, create the macvlan with a command like this:

ip link add link eth0.2 address F0:11:22:33:44:55 eth1 type macvlan

That'll give you a new interface called eth1 which you can then use to setup a new WAN interface for IPv6. To make it persistent, add the line to your /etc/rc.local"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amennyiben ezt egy openwrt / linux guru le tudna' nekem forditani laikus nyelvre (nem az angollal van a gond) azt megkoszonnem.

Az esetleges segitseget elore koszonom!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14913) crackjack


crackjack
csendes tag

Majd nézzétek már meg a Transmission configjában a portot és a tűzfal szekcióban is a portot mert nekem el volt írva és így nem volt aktív a trackernél.

(#14914) Badb0y válasza vargalex (#14893) üzenetére


Badb0y
addikt

Ebből a mappából az rc5-re gondolok.

Feltettem, és sima upgradenél ezt a hibát dobja, úgyhogy azt csináltam leellenőriztem a régi overlay mappán belül a konfig fájlokat bemásolgattam egyenként az újba és így működik.

Relatíve gyorsabb volt mint újra mindent kitalálni.

Viszont nekem nagyon bejön ez az új külső. Tök sok jó dolgot ír.

Marad egyelőre ez az rc5.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#14915) vargalex válasza nimfas (#14901) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, most már 4 csomag kell. Viszont, ha most tennéd fel a kmod-fs-cifs csomagot, akkor feltenné automatikusan az összes többit is.

Alex

(#14916) vargalex válasza macko003 (#14909) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A log-ban pedig a kapcsolat felépítésének meg kellene jelennie.
A transmission indító script akkor nem indítja a daemon-t, ha a config-ban az enabled értéke 0.

Alex

(#14917) vargalex válasza footy (#14911) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha OpenWrt van feltéve, és valamilyen módon megosztja a WD TV a meghajtót (nfs, samba, ftp, ssh), akkor igen, megoldható, akár a kicsomagolás is. Mondjuk ez utóbbit, ha a WD TV CPU-ja erősebb és van rá lehetőség, akkor inkább ott kell elvégezni.

Alex

(#14918) vargalex válasza crackjack (#14913) üzenetére


vargalex
Topikgazda

ÁÁÁÁÁ. Igazad van! Az egyikben 21234, a másikban 21243. Elírtam a transmission config-ban. Most az a kérdés, hogy ezért adjak-e ki egy v0.91-et, vagy mindenki javítja magának?

Alex

(#14919) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha FTP-n megosztok egy vinyót, ami ext3, akkor az ext3-mat a klienseknek is támogatni kell?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14920) vargalex válasza vargalex (#14918) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem vártam meg a visszajelzéseket, így azok kedvéért, akik most tennék fel a build-emet, vagy nem akarják kézzel javítani a portot (a transmission peer port-ját kell 21234-re módosítani akár Luci-ban is) elkészült az általam buildelt firmware 0.91-es verziója. Megtalálható a logout blog-omban.

(#14913) crackjack: köszi még egyszer az észrevételt!

Alex

(#14921) vargalex válasza Cucuska2 (#14919) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem.

Alex

(#14922) macko003 válasza vargalex (#14917) üzenetére


macko003
csendes tag

hát ezzel azért vitatkoznék... sikerült már olyat még az elején, hogy a watch_dirt beállítottam, és akkor sem indult el.
kikommenteztem majd az össz sort, 3-4-t hagytam benne (az oldalon lévő cikk alapján), de ez annyira már nem is érdekelne, a probléma igazán a kapcsolat szakadása.
próbáltam, hogy leállítom a transmission-t, maradt a hiba, a modem és a router közé betettem egy másik routert, úgy néz ki, megszűnt a probléma, (vagy csak nem jött elő egy órán át) betudtam a hibát a kábelnek, kicseréltem, és visszatettem az eredeti topológiát, és most reggel megint...
a logok:
//a cron által beletett dolgokat kiszedtem.
irreálisnak tartom, h nem loggol rendesen a router, és azt is,hogy óra alatt 4x kérjen egy gép ip-t. (12h a lease time)
inkább akkor fordul elő, mikor valamit csinálok, most pl a lease time-ot megnéztem, és ismét elment.
Aug 5 08:50:46 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 08:50:46 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC
Aug 5 08:50:56 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 08:50:56 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC

Aug 5 08:58:17 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 08:58:17 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC

Aug 5 09:04:00 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 09:04:00 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC

Aug 5 09:15:03 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 09:15:03 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC

Aug 5 09:25:57 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59
Aug 5 09:25:58 dnsmasq-dhcp[1926]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.100 00:1f:d0:19:b8:59 Macko003-PC

(#14923) vargalex válasza macko003 (#14922) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A watch_dir-el kapcsolatban pont tegnap írtam. Azt mondjuk nem írtad, hogy milyen firmware-t használsz.

A kliens oldali request nem a routeren múlik. Vagy ilyenkor a kliens oldallal is megszakad a kapcsolat? Egyébként a lease time felénél kell megújítást kérnie.

Alex

(#14924) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Az még a kérdésem, hogy ha felrakom az OpenWRT-t, akkor a legújabbal már SSH-zni nem kell, mert már van benne Luci?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14925) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ezen routerrel rendelkező szakemberektől szeretném megkérdezni, hogy van-e közöttük, aki Hamachin keresztül játszik valamilyen játékot. Főleg GRID érdekelne, de lehet, hogy a beállítások szempontjából maga a játék lényegtelen.

Az a probléma, hogy Hamachin tudjuk a játékostárssal pingelni egymást, ő betud az általam (játékon belül) készített session-ömbe lépni, azonban én nem látom az övét. Más látja az övét és be is tud lépni, én senkihez sem...

Amíg Linksys WRT54GL routerem volt, nem volt ilyen probléma.

SPI tűzfal kikapcsolást próbáltuk nem segített. DD-WRT firmware nem segített. Port forward beállítás nem segített. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet a gond és már teljesen kéz vagyok, hogy nem tudjuk megoldani a problémát. :O Hamachin nem állítottam semmit a routercserénél.

előre is köszönöm a segítséget :R

(#14926) arty


arty
veterán

vargalex, intruder2k5: köszönöm, siker!

amivel szivtam:
0.7 firewall config fájlját (is) megtartottam (értsd: visszamásoltam az usbről (/sda) és akár mit konfigoltam lucin nem engedett be ssh-n kintről... még jo h 0.9es cfgket 0.7 visszamásolás előtt elmentettem, így ezeket visszaraktam és ha akkor töröltem/hozzaadtam a 22es portot a tűzfalszabályokhoz, minden jo lett. érthetetlen, namindegy.

intruder linkjének segitségével megoldottam a proxy-t (otthoni routeren keresztüli netezés)
otthoni gépre RDP-vel kapcsolódás (putty, tunnel)
otthoni gép passziv FTPjének elérése
router vsftpd-je passzivvá tétele után annak elérése a tunnelen keresztül - ez utobbi érdekes volt: nem-passzivan nem ment, "illegal PORT command" volt a hibaüzenet, amit kaptam (kétféle kliensben is néztem)

vsftpd konfigjának szerkesztése luciban, következő sorokat adtam hozzá:

#passziv mod engedélyezése:
pasv_enable=YES
#passziv-mod portok limitálása, hogy könnyen tudjam tunnelezni:
pasv_max_port=4421
pasv_min_port=4421
port_enable=YES

ezután vsftpd restart, 4421es port tunnelezése puttyban és kész.
hátha segit valakinek, ime az én putty-m beállitása:

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14927) hati


hati
addikt

Ha vki RAID-et szeretne a routeren:

Előfeltételek:
2 db meghajtó, azonos méretre partícionálva (a példában /dev/sdX1 és /dev/sdY1)

opkg install kmod-md-mod mdadm

és

opkg install kmod-md-raid1 vagy kmod-md-raid0 a kívánt raid-től föggően.

raid1 (tükrözés) készítése:

mdadm --create --level=1 --raid-devices=2 /dev/md0 /dev/sdX1 /dev/sdY1

mkfs.ext4 /dev/md0

mount /dev/md0 /mnt/ahová_akarod

állapot ellenőrzés:
cat /proc/mdstat

szabályos leállítás:

mdadm --manage /dev/md0 --stop

Indítás (router restart után kell):

mdadm --assemble /dev/md0 --run /dev/sdX1 /dev/sdY1

Eddig csak 2 flashen teszteltem, de jól működik. Olvasni 12MB/s-el tudok, az írás az 3-4MB/s, de sajna ez a flash limitje is.

(#14928) macko003 válasza vargalex (#14923) üzenetére


macko003
csendes tag

Szia

Ne vedd bántásnak, egyszer próbáltam a firmware-d, és garos ügyintézés lett belőle.
Elöttte több openwrt-t is kipróbáltam, vissza is álltam az eredetire is, nem volt gond, a Tieddel igen.
Nem tudom mi volt a hiba, lehet, hogy én rontottam el valamit, de ezek után az újra felraktam, ami működik, a backfire 10.03.1-rc4.

A kliensen elalszik a wan led.

Felhívtam a szolgáltatót, azt mondták, hogy a logokban ők azt látják, hogy a szolgáltató felé 1x-1x leszakad, és csomagátvételi gondok is vannak, ezért úgy néz ki, hogy ott lehet a gond.
Sőt, azóta észrevettem, elmegy a kábel led, majd csak utána megy el a pc, így gondolom, mikor a szolgáltatóval helyreáll a kapcsolat ő újraindítja a wan-t (gondolom).
Csak akkor sem értem, hogy a syslog miért ennyire üres, szinte bármilyen hibának próbálok utánajárni, nem megy, mert nincs normális log.

(#14929) vargalex válasza macko003 (#14928) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem veszem bántásnak, de az biztos, hogy nem az én build-emtől ment tönkre (többen is használják - csak áprilisban 873 letöltés volt - és hidd el, hogy én is többször flash-eltem az összes verziót a nálam lévő routerre).

A BackFire-ban az iNotify nincs engedélyezve, így nem fog menni a watch_dir a transmission-ban.

Ezek szerint a router és a modem között nem szakad meg a kapcsolat, valószínűleg ezért nem látsz semmit a logokban (mondjuk, ha a wan led elalszik, akkor ez nem biztos). Ezt ki is próbálhatod, ha működő netkapcsolat alatt kihúzod a WAN kábelt, majd visszadugod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14930) nimfas válasza vargalex (#14920) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem most is 21234 a lucin látható (services/transmission/peerport)...hmmmm

(Bocs... hülye vagyok... én a régi conf filejaimat másoltam vissza :-D)

[ Szerkesztve ]

(#14931) vargalex válasza nimfas (#14930) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem te visszamásoltad a 0.7-es config-odat.

Alex

(#14932) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó, de szükségem lenne egy kis tanácsra.
Vettem egy ilyen WR1043-as routert és kiderült, hogy nem kompatibilis a D-LInk 604es modememmel... ahogy az ügyfélszolgálaton mondták.. egyáltalán nem kompatibilis a D-link termékekkel.

Volt másnak is ilyen gondja? Hogy lehet orvosolni ezt a problémát? Lehet-e egyáltalán?
Kinek milyen modemje van, amivel ez a router hibátlanul működik?
Vagy valami beállítással, firmware frissítéssel ki lehet küszöbölni a dolgot?

Köszi a tippeket!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#14933) direwolf válasza Maksifül (#14932) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt a dlink üsz-on mondták? :DD Nekem egy DSL360R modemmel nagyon jó barátságban vannak.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14934) vargalex válasza direwolf (#14933) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyébként próbáltad gyári firmware-val is?

Alex

(#14935) nimfas válasza Maksifül (#14932) üzenetére


nimfas
addikt

Az ügyfélszolgos "Monnyon le..."

Nekem egy D-Link 360R-es modemmel megy... sőt... egy D-Link DI-524-es Routerrel van sorbakötve (360R-DI-524-Tp-Link a sorrend) és flottul megy minden....

Vargalex 0.9-es firmet használok, de gyári firm-el is ment simán

(#14936) Maksifül válasza direwolf (#14933) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nem... TP-link Technikai támogatást hívtam. Ők közölték, hogy nem kompatibilis egymással a két gyártó.
Viszont ha ez nem igaz, akkor mi a rákot csináljak, hogy ne legyenek haragban egymással?
A TP-LINK-re feltettem a legfrissebb firmware-t. Nem segített.
Ötlet?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#14937) direwolf válasza vargalex (#14934) üzenetére


direwolf
őstag

Igen, persze, bár nem huzamosabb ideig.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14938) arty válasza Maksifül (#14932) üzenetére


arty
veterán

mit jelent az, hogy nem kompatibilis?!

ezek az eszközök nem egymással kompatibilisek, hanem közös szabványokat használnak, azokkal kompatibilisek :)

(ez a dlink modem egyébként egy adsl modem? összekötötted vele a tplinket és mi történt? milyen routered volt eddig? tutira jól állítottál be mindent?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14939) Intruder2k5 válasza arty (#14938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eseményleírás ITT! :)

(#14940) DiscoDan


DiscoDan
csendes tag

Sziasztok.

Ezen a héten vettem egy ilyen routert, és van vele egy kis problmám.
Előre bocsátom nem vagyok nagy szaki ebben a témában.
Tehát a wifi sb minden megy.
Ám megpróbáltam a wd250 gb-os hdd rákötni, és sehogy sem tudom elérni a rajta lévő tartalmakat.
Routeren a legfrissebb gyári firmware van. Belépve az usb settings alatt a Storage Sharing menüpontba látom a vinyo particióit, de elérni sehogy sem tudom őket.
sem sajátgépben sem total commanderben nem látom a tartalmakat.

Lehetséges hogy valamit nem állítottam be, és ezért nem tudom elérni hálózaton a merevelemezt?
Ebben szeretném kérni segítségeteket.
Ötletek?

(#14941) kovy79 válasza Maksifül (#14932) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem a D-Link 380T modemmel szépen megy.
Igaz, hogy DD-WRT van a routeremen.
Ha máshogy nem megy, tedd fel te is! Rosszabbul nem jársz.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14942) CS_D


CS_D
senior tag

Sziasztok!

SFTP szerverre lenne szükségem. A vsftpd-t hogyan lehet OpenWRT alatt azzá varázsolni?

Ha beleteszem az SFTP-s option-öket a konfigba, akkor hibaüzenetet ír ki, hogy nem lett biztonságos kapcsolathoz fordítva a csomag. Viszont megpróbáltam egy vsftpd-t fordítani, de sajnos nem találtam opciót a fordításnál.

Köszi.

(#14943) Maksifül válasza arty (#14938) üzenetére


Maksifül
senior tag

Azt mondta a liba, hogy valamiért a D-Link termékekkel nem működnek együtt a TP-Link routerek és emiatt szakadozik folyton a net. Meg hogy dolgoznak a probléma elhárításán már egy ideje. :(
Csak engem ez nem nyugtat meg. Tetszik a router, meg a szolgáltatásai is, de nem terveztem, hogy még egy modemet is kell hozzá vennem... megjegyzem, hogy nem is árulnak idehaza TP-link modemet. Épp azt a két típust sem, amit az ügyfélszolgálatos csaj bediktált, hogy olyat vegyek. :P

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#14944) direwolf válasza Maksifül (#14943) üzenetére


direwolf
őstag

Ha tudsz angolul, írj a kínai TP-Link supportnak. Én korábban leveleztem velük, és megoldották a problémáimat.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14945) xabolcs


xabolcs
őstag

sziasztok!

a dd-wrt-t futtato, dhcp-s nettel rendelkezo (pl upc, fibernet, kabeles digi, ...) forumtarsaktol erdeklodnek, hogy eletre tudtak-e kelteni a beepitett samba szervert?

ugyanis en az r15704-gyel "csak" pppoe-s wan beallitassal tudtam tallozni a megosztast.
mihelyst atallitottam automatikus (dhcp) modba a wan kapcsolatot, es ujrainditottam,
rogton elerhetetlenne valt.

tudnatok ajanlani egy olyan verziot, ami a stabilitason felul meg tudja ezt is?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14946) vargalex válasza CS_D (#14942) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az OpenWrt-s vsftpd csomagban (és egyébként default-ban a vsftpd-ben minden platformon) nincs engedélyezve az ssl támogatás. Erről, illetve az aktiválás módjáról a vsftpd forrásában található README.ssl file-ban olvashatsz (elvileg csak egy define-re kell cserélni az undef-et).

De szerintem egyszerűbb, ha felraksz egy openssh-sftp-server-t.

Alex

(#14947) arty válasza Maksifül (#14943) üzenetére


arty
veterán

lehet, hogy már mással átrágtátok, de:
- a modem is eldobja a netkapcsolatot, amikor "szakadozik" ?
- router logjában mit látni?
- routeren melyik firmware van fent?
- esetleg egy frissitést nem próbálsz meg vargalex féle openwrt legutolsó változatára, hátha szoftveres a gond?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14948) arty válasza xabolcs (#14945) üzenetére


arty
veterán

vargalex 0.91 :DD

bár ez openwrt... az gond? nekem tékábeles, dhcp-s netem van, samba megy perfektül. mondjuk előtte is ment, azaz elértem, de pár nap után mindig megérett egy router reboot....

(egyébként kiváncsi lennék: aki nem ezt forumtárs által forditott openwrt-t használja, az miért nem teszi? olyankor még megérteném, ha valaki über-linux-spiler és mindent magának szeret forditani, stb, nade...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14949) Maksifül válasza arty (#14947) üzenetére


Maksifül
senior tag

Hülyeséget beszéltem. Természetesen a modem 360R-es... mindenhova folyton a régi router számát írtam.
Hol találok a 360R-hez valami legfrissebb firmware-t és egyébként is hogy tudok belépni rá, hogy frissíthessem? Vagy mi a módja a firmware frissítésnek a modem esetében?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#14950) direwolf válasza Maksifül (#14943) üzenetére


direwolf
őstag

Most, hogy arty írja, beugrott, hogy egyszer nekem is volt egy olyan modemem (D-Link :D ), ami produkált egy borzasztó idétlen hibát. Bármilyen router mögött szakadozott, de direktbe kötve a géppel nem csinálta. Csere lett a vége.

"I've seen things you people wouldn't believe"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.