Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Test Drive Unlimited 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:21:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Rony949


Rony949
őstag

Sziasztok.
Újra kedvem támadt a TDU2-höz, szóval gondoltam letöltöm. Engem az online része őszintén szólva nem nagyon érdekel, én csak el szeretnék kocsikázni néha napján, szuperebbnél szuperebb kocsikkal.

Viszont csalódottan tapasztalom, hogy a gépemen (i5 8400, 16GB RAM, GTX1060) fps droppol, de elég durván és játszhatatlanul.

Próbáltam már mindent és ezek után is jelen volt a probléma:
-mindent levettem low-ra
-Feladatkezelőben állítottam a proci magokat 1, 2 és 4 magra is (alapból 6 magos a processzor)
-limitáltam az FPS-t
-neten olvastam, hogy ha kikapcsolom a mikrofont, akkor megszűnik a drop (nem szűnt meg)
-szintén neten olvastam, hogy Alt+Taboljak a játékból, majd vissza és ez majd megoldja (nem oldotta meg)
-Nvidia vezérlőpultban beállítottam az adaptív vertikális szinkronizációt

Ha valaki tud valami tippet adni, azt megköszönöm. Ha nem, akkor hagyom a búbánatba az egészet, mert csak felidegesít. Inkább kivárom az új részt.

(#13152) Lion81 válasza Rony949 (#13151) üzenetére


Lion81
tag

Milyen natív felbontáson és hány hz-en játszod a gépeden?

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#13153) Rony949 válasza Lion81 (#13152) üzenetére


Rony949
őstag

1920x1080, 60Hz

(#13154) ®abstract® válasza Rony949 (#13153) üzenetére


®abstract®
őstag

Ha visszafelé olvasol láthatod a bejegyzésemet és másokét is amiben segítséget kapsz hogyan tudod játszhatóva tenni a játékot :K

#13142 & 13150

egyébként pedig a turboduck oldalán kapsz igazán sok segítséget még extra grafikai beállítást is lehet alkalmazni, ami neked lehet hogy jó lenne még :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13155) Lion81 válasza Rony949 (#13153) üzenetére


Lion81
tag

Akkor nem ez lesz a ludas :F

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#13156) Rony949 válasza Lion81 (#13155) üzenetére


Rony949
őstag

Én sem értem. És a játék sem olyan régi hogy ennyire ne szeresse a specifikációt. :(

[ Szerkesztve ]

(#13157) Emunem


Emunem
aktív tag

:U [link]

"... hát persze ..."

(#13158) TESCO-Zsömle válasza Emunem (#13157) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

our goal with Test Drive Unlimited Solar Crown is to make it the most polishedthe first actually finished gaming experience in the franchise...

Kijavítottam. ;]

sz: Amúgy a mai napig tartom, hogy ez a széria kihúzhatta volna az Atarit a kátyúból, ha felismerik a benne rejlő lehetőséget, amit a M$ meg is látott. Mindenki, aki annyira imádja a Horizon szériát, jön egy sörrel az Eden csapatának.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13159) fatal` válasza TESCO-Zsömle (#13158) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek. Viszont a kylotonnban nem bízom, tiszta bug a WRC is sajna, pedig amúgy jó.

De ez a játék hidegen hagy, mert kicsi lesz a map és baloldali közlekedés.

(#13160) ®abstract® válasza TESCO-Zsömle (#13158) üzenetére


®abstract®
őstag

Jogos amit írsz írom ezt úgy hogy a FH3 & FH4 is megvan. Nagyon komoly mind a kettő :K
egyébként korábban itt leírtam & linkeltem hogyan lehet a második részt jelentősen felpofozni.
Néztem egy rajongó videóját solar crown al kapcsolatban és összehasonlította a térképek méretét- tdu2-fh3-fh4-tdusc. Ez volt a sorrendje= tdu2-fh4-fh3-tdusc.Valamelyik videójában beszél róla de már nem emlékszem pontosan.
Ez a tag nyakig benne van a témában és naprakész [link]
Ennek az új résznek meglepően kicsi lesz a térkép mérete a második részhez képest csak a töredéke :U jó majd később kiegészítőkkel lehet hogy meg tudják növelni de ki tudja mi lesz abból..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13161) TESCO-Zsömle válasza ®abstract® (#13160) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Régi poszt, de na. :DDD

Szerintem nem akartak kockáztatni, a költségeket is biztos nyomná, szerintem a geo-adatok nincsenek ingyen, a nyilatkozatok alapján pedig ragaszkodnak a TDU azon jellegzetességéhez, hogy valós térképészeti adatok alapján alkotják meg a virtuális teret.

Piac-pozícionálás szempontjából szvsz HongKong is rizikó, ugye ex angol gyarmatként ott is az út rossz oldalán vezetnek.

Nem tudom. Nem mondom, hogy ha lesz cmi normális CE, akkor nem fogom előrendelni, mert de, viszont én azokat mindig a + cuccokért veszem, a játék másodlagos. EldenRing is itt van meg az Ace Combat 7, aztán előbbi még telepítve se volt, utóbbiba talán 2x jutottam a feléig se, viszont simán a játékot digitálba nem fogom előrendelni, az tuti. Szerettem a TDU-t, mi több, imádtam, azóta se volt olyan játék, ami akárcsak megközelíthette volna az élményt (FH4&5 beleértve), az pedig esélytelen, hogy egy "vadidegen" motorral eltalálják ugyanazt az irányítást.

Meglátjuk. Csak lennénk már ott.

Viszont ha idén E3-on nem villantanak valamit, akkor ez hivatalosan is kuka. Ha beismerik, ha nem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13162) fatal` válasza TESCO-Zsömle (#13161) üzenetére


fatal`
titán

A legnagyobb rizikó itt a fejlesztő és a kiadó :D Ha olyan lesz a support meg a bugfix mint a WRC sorozaton, akkor nem sok jövőt jósolok a játéknak.

Mondjuk én valószínűleg nem fogom megvenni, ilyen kicsi pályán, ráadásul bal oldali közlekedéssel abszolút hidegen hagy.

(#13163) TESCO-Zsömle válasza fatal` (#13162) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

TDU-k is defektesek voltak, az első résznek a negyede nem működött, a másik negyede meg bugos volt. Hálát adtunk az égnek, ha a max 8 főből 6-an egybe tudtunk csatlakozni anélkül, hogy szétdobott volna. Az emlékek megszépítik a helyzetet. A kettővel is voltak gondok, a hiányzó cuccok fele bekerült, de a meglévők fele meg vagy kikerült, vagy szarul működött. Lelki utód a The Crew se váltotta be az ígéreteket. Olyan alapvető dolgok hiányoztak, mint pl a működő visszapillantók...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13164) fatal` válasza TESCO-Zsömle (#13163) üzenetére


fatal`
titán

Igen, csak az több, mint 15 éve volt és azért a játék maga játszható volt.

A WRC-ben viszont minden résznél deal breaking bugok vannak, a Generationsben pl. a gáz meg a kézifék bugos.

(#13165) TESCO-Zsömle válasza fatal` (#13164) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor megint szart fogunk kapni és még mélyebbre süllyed a cím...

TestDrive nagyon régi név a TDU-nak meg még most is van kultusza.

A nagy számok törvénye szerint előbb-utóbb jönnie kell egy értelmes kiadónak, aki megveszi és kezd vele valamit. Még 2 meh és 1 rettenet rész után is kisebb rizikó mint egy vadiúj IP-t beindítani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13166) ®abstract® válasza TESCO-Zsömle (#13161) üzenetére


®abstract®
őstag

nemtom pontosan mert nem vagyok szagértő 😎
mas játékok alapján a japán térkép nem izgat mert szűk & kanyargos utak jellemzik bal oldali közlekedéssel..
a másik az,hogy ez a cég adta ki a wrc fia c.s. rally kat amik addig jók amig el nem indulsz..a fizika teljesen rossz..a 8. részt még teszteltem de hiba volt.sehogy se jó.
a dirt 3 az faxa game & a dirt sorozat,de ugye ezek mind a codemastershez tartoznak,akik értenek hozzá!
egyébként korábban ide tettem hogyan lehet felpofozni a TDU2 megvan a forrás hozzá.
neked lehet jo lenne a ubisoftos the crew 2 game,ami nagyon adja,hatalmas bejárható nyilt világú verseny játék, földön-vizen- levegőben lehet haladni :K mondjuk csak online megy!
nekem van FH3-FH4-wreckfest-Dirt 3-TDU2 felpofozva ami sokkal jobb,mint a gyári állapota mert sok & jobb auto van & javitott grafikával. de most az ETS2 n vagyok rajta! ;)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13167) TESCO-Zsömle válasza ®abstract® (#13166) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megvannak a Crew-k, mindkettő szar. Trackmania kaliberű árkád fostenger. A map nagy, de aránytalan. Nincs az a fíling, mint a TDU-kban az 1:'-es méretarány miatt. Nem tudom a Horizon-okban van-e tömörítés, a legtöbb játékkal játszanak, mert élő ember nem tudna 300 felett autót irányítani, ha 1:1-be kéne vezetni. Emlékszem mi volt TDU-ba, 300-350 felett a legkisebb textúrahibák is avval fenyegettek, hogy elszáll a gép. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13168) fatal` válasza ®abstract® (#13166) üzenetére


fatal`
titán

Pont a fizika nem rossz a WRC-ben (8-tól felfele), viszont az egyéb bugok játszhatatlanná teszik. A DiRT 3 egy árkád cucc, annak mondjuk nem rossz. Ha rally akkor DR2.0 és RBR :D

A Crew 2 szerintem borzalmas, az első rész egész jó volt. A Horizonnak is az a baja, mint ennek lesz, borzasztó kicsi a map.

[ Szerkesztve ]

(#13169) Ratrak


Ratrak
csendes tag

hehe, kedvet hoztatok elővenni a TDU2-t megint. Felpimpeltem ahogy a videóban mutatta a srác. Elindult, örültem. Térkép behoz, lefagy. Találtam rá megoldást, térkép működik. Megyek tovább, de így meg 1-2 percen belül vezetés közben fagy le. Szórakoztam vele fél napot, nem lett jó sehogy sem, így ment is a kukába sajnos. Mondjuk a fizika az botrány volt amúgy is, viszont egyetértek: az 1:1 arányú térkép (lenne) nagyon fontos, az nagyon adta, főleg Ibiza. Valóban az a baj a Crew-al meg a FH-kkal is, hogy nem raknak beléjük normális méretarányú térképeket, és azért volt minden hibája ellenére nagyon élvezetes a TDU2 Ibizája.

Még anno mondtam, azóta is tartom, ha egy Driver San Francisco-szintű arcade fizikát raknának alá, bármelyik címmel végtelen mennyiséget játszanék amúgy, térkép ide vagy oda... (az miért volt olyan jó? Nagymáthé Dénes és csapata csinálta, gyűröttebb arcúak emlékezhetnek még a Terep 2-re, na, az volt az egyik első hasonló projektje az embernek, aki amúgy egy zseni. Amikor a Crew1-et bejelentették, mondták, hogy többek között abból a csapatból is mentek át fejlesztők, nagyon drukkoltam, hogy a fizikáért felelős banda menjen, de sajnos nem így lett.)

Még a FH-kat szokták felhozni, mint jó arcade fizika... hááááát.... amikor a lambóval 350-el ment az ember, lement a kukoricásba, és annyi történt, hogy már csak 320-al ment tovább, akkor azt mondtam, hogy ööööööö..... kösz, de nemkösz.

Sajnos ettől az új TDU-tól sem várok sokat, a Need for Speedeket is kiherélték jópár évvel ezelőtt (valaki emlékszik még az első részre? Olyan dolgokat tudott, amiket utána se sokáig semmi - pl. működő, használható műszerfal, a Viper meg kb. 3.-ik fokozatig elpörgette a gumijait.... imádtam. Meg a Porsche Unleashed-et is. Jó arcade-nak meg az UG2 ugye, az etalon kb a sorozatból.) Szóval attól félek, szegény új TDU is erre a sorsra fog jutni - de ne legyen igazam.

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#13170) fatal` válasza Ratrak (#13169) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a crew térképével nem volt bajom, legalább változatos volt és kellően nagy. Ez 1:1 méretarányú lesz, csak extrém kicsi.

Még mindig az első TDU a legjobb a Platinum moddal. :D

(#13171) TESCO-Zsömle válasza Ratrak (#13169) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont az az árkád, hogy lenész a kukirucásba és 350 helyett 320. A kifejezés a játéktermi (arcafe) játékokból ered, amik fizikával csak akkor találkoztak, mikor taklapon tologatták őket. Pont az volt szvsz a jó TDU-ban, hogy kissé eltolta az amúgy átkád vonalat a tealitás felé. Lemehettél a szedetlenbe, nem tartottak láthatatlan falak, de szívtál vele keményen. Nekem ez hiányzik. Valami, ami szim(esebb) de OpenWorld.

Ezt hozzák vissza, meg a TDU-k festőműhelyét, ahol csodák születtek. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13172) ®abstract® válasza TESCO-Zsömle (#13171) üzenetére


®abstract®
őstag

#ratrak

#fatal

en elegedett vagyok a felpofozott tdu2 vel :K
nem is :N erdekel a solar crown!

egy kis video milyen a game ;) [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13173) fatal` válasza TESCO-Zsömle (#13171) üzenetére


fatal`
titán

Én egy full sim openworldnek tudnék örülni. És szerintem más is, Assetto Corsa elég népszerű a free roam modokkal :)

(#13174) TESCO-Zsömle válasza ®abstract® (#13172) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amit fatal` ír. Persze, nosztalgikus a TDU2, de azt semmi nem hozza vissza, ami akkor volt, mikor megjelent. Még mindig emlékszem annak a fehér Ferrari-nak a festésére, amivel vérre menő versenyeket mentünk néha gyufásdoboz nem fért a kocsik közé, de nem löktünk egymáson, tiszta maradt a dolog. Volt verseny, mikor 140-es pulzussal fűztem be a 722-es McLAren mercit két kocsi közé és használtam ki a kb 20km/h végsebességbéli különbséget. És persze imádtam a házibajnokságainkat.

Egyik-másik versenyről még van videó a csatornámon, bár a hangot már rég letépték róluk a zenék miatt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13175) ®abstract® válasza TESCO-Zsömle (#13174) üzenetére


®abstract®
őstag

ja,persze :K en meg először xbox360 játszottam először,de hol van az már..
egyébként múlt időben irsz csak a game ről pedig a mai napig játszható.na,nem pontosan úgy,mint amikor az eden games szerverek működtek(amiket lekapcsoltak jo par eve) de megoldható az online része,mert a rajongók & lelkes modderek keszitettek online szervert- project paradise néven fut- de nekem elég az offline része is a game nek.
de pc n meg úgy 2,5 éve megoldottam,hogy működjön 😎
a tdu2 rs verzio ami nekem most van,az pedig tavalyi fejlesztés,amit lelkes orosz & más rajongók hegesztettek össze- elég jo lett :K vannak benne hibák de nem vészes.

akit érdekel a game ,tudok segiteni,irjon üzenetet 😎

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13176) TESCO-Zsömle válasza ®abstract® (#13175) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Múlt idő, mert annyi idő nincs, hogy ezt is elővegyem. Túl sok más van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13177) Davetim válasza fatal` (#13173) üzenetére


Davetim
tag

Ha nyugdíjas leszek és végtelen sok időm lesz, valahogy belemoddolom Oahu-t AC-be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13178) MasTer válasza Davetim (#13177) üzenetére


MasTer
tag

Én fizetnék is érte!

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#13179) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#13174) üzenetére


DigitXT
félisten

Én anno a TDU házi versenyek miatt regisztráltam a YT-ra...:))
Az olyan zenét nem tudták bántani, ami saját szerzemény volt.:R
(Meg az elején a Tankcsapda is simán elfért, aztán idővel rájöttek...)

Az a durva, hogy egy kanyarkombinációt meglátva 13 év távlatából
is összerezzent a gyomrom: rögtön beugrott, hogy ekkor épp a G25
volt a kezemben, amivel azt nagyon nehéznek éreztem. Gamepadot
ugye kicsapja az ember pikk-pakk végállásba, de a kormányt nem...
Ellenberger sokkal simább az egész, mint az Enzo-s futam, ahol tök
látszik a keréken a digitális(abb) kormányzás. (Gamepad-os voltam.)
Ugyanitt persze a Godsmacket fél napon belül lekapták róla a b.zik...

Ui: mondjuk a nehézséget okozhatta, hogy a levegőben viszonylag
nehéz a verseny-személygépjárművet kormányozni (vagy lassítani).

És utána ugye az jobb-bal kombó gyilkos volt: sokszor eldobtam.:DDD

A DiRT3 meg nagyon OFF, de volt abból is egy pár vicces videóm.:D
Csak hogy lazán kapcsolódjon a terep2-höz, ezen 1nsane zene van.
Nagy kár, hogy a In2ane már más fejlesztővel a közelébe sem ért.:(

[ Szerkesztve ]

(#13180) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#13179) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez hiányzik legjobban. Imádtam a pályákat csinálni. Böngészni a térképen, kiszúrni egy részt, aztán menni, kacskázni mindenfele míg össze nem állt a fejemben egy viszonylag rövid, de kellőképpen élvezetes menet. Ne mírom, hogy kis, mert az elején azért voltak viszonylag hosszabb, nagyobb sebességű cuccok is, amik aztán a könnyebb javíthatóság érdekében kikoptak és inkább ilyen 1-1,5 perces futások jöttek, kis szomszédságok utcahálója keresztbe-hosszába átfutva.

Amivel én mentem, abból már alig van működőképes változat. Pár éve briteknál láttam egy vadonat újat gyári csomagolásában, csak épp nem postáztak balkánra.



Ótvaros egy vacak volt, de a gombok kiosztása tökéletes autóversenyezni. Bal szélen a két gomb hüvelykujj alatt sima és kézifék, elől a ravasz a gáz. Gondoltam rá, hogy kéne csinálni egyet analóg ravasszal, mint a modern gamepad-eken, de akkor már a fékre is kéne vmi, azt meg ne mtudod kulturáltan megoldani, hogy közben a kéziféket ne veszítsd el. Egyéni szoc problem.

És ja. Kormány szinte mindig szívás, ha ennyire éles kis pályákon kell a vasat terelgetni ÉS "nem te vagy a Sumahere", ahogy a Taxiban mondták. Ezért volt mindkét játékban h-váltó kompenzáció, amit az elsőben még egy könnyed kuplung+up-/downshift kombóval, a másodikban egy fél Rachmanyinov mű lezongorázásával tudtál exploit-olni, külön fogva mind a 8 fokozatot + kuplung.

Régi, szép idők... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13181) ®abstract® válasza DigitXT (#13179) üzenetére


®abstract®
őstag

feljebb van filmem,hogy milyen is napjainkban a game :)
ahogy latom te meg a tdu val mentel akkoriban..en azt xbox360 on..majd a 2. is..baromi regen volt..de van belole tdu platinum edition= felpofozott grafikaval-all in one :K
hasonlo van a tdu2 ben is,nekem az van.
ja/dirt 3 c.e. van itthon de 2015. frissebb,mint a tied volt ;)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13182) chungee


chungee
addikt

Napot!
Nosztalgiázni támad kedvem de ez fogad :( steam-es verzióm vna

[ Szerkesztve ]

(#13183) ®abstract® válasza chungee (#13182) üzenetére


®abstract®
őstag

Szia!
Visszafele olvasol a bejegyzéseimben találni fogsz segítséget :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Test Drive Unlimited 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.