Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149651) Borisz76 válasza tothtamaas (#149650) üzenetére


Borisz76
veterán

Okos wifi és lefedettség nem ugyanaz a dolog.....

Lehet 3-4 db sima mezei router + AP is a ház több pontján.
A lefedettség nagyon jó lesz....de attól még nem okos.

Az okos rendszerhez legalább 2 db MESH képes eszköz kell, hogy a roaming...azaz a kliens zökkenőmentes kiszolgálása folyamatos legyen és észrevétlenül váltson a kliens a wifi források között.
Viszont lehet, hogy a lefedettséghez nem elég a 2 db eszköz....hanem kell hozzá 3-4 db is.

MESH rendszernél pedig érdemes az eszközöket UTP-vel összekötni mert ez a legstabilabb kapcsolat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#149652) snyper990 válasza zelos (#149649) üzenetére


snyper990
őstag

2023-ban azért már egyetlen nyelv ismeretével is viszonylag könnyen el lehet boldogulni. Biztos vagyok benne, hogy a fentebb említett keresők találnak jópár megoldást fordításra is (akár teljes oldalakéra)... ;)

(#149653) Capella válasza zelos (#149649) üzenetére


Capella
senior tag

Ezt dobta a Google a '4k smpte meaning' keresésre.
"4k-SMPTE" is true 4K, which is 4,096 by 2,160. The other resolutions are UHD, which is 3,840 by 2,160 (and often called 4K)"
A DeepL fordítása:
A 4k SMPTE" a valódi 4K, azaz 4096 x 2160. A többi felbontás UHD, azaz 3840 x 2160 (és gyakran 4K-nak nevezik).

(#149654) Gyula84


Gyula84
veterán

Németország közepe kb

észak Hollandia

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149655) zelos válasza Capella (#149653) üzenetére


zelos
aktív tag

Köszi

(#149656) taki01


taki01
őstag

Beköszöntött a meleg. Két hete elszállt az upload, az egy teljes nap kiesés volt. Most meg a download-al van a probléma. Ezek az értékek a modem újraindítás után vannak. Azért az még mezáli, hogy 35dB-s SNR-rel a még nem szakad az ED3.1-es download freki. :D

(#149657) Essejó válasza molnarpeter (#149627) üzenetére


Essejó
veterán

Vakra 28 cm-re saccoltam:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149658) tuto558 válasza taki01 (#149656) üzenetére


tuto558
tag

-15 dbmv az elég karcsú az ED 3.1es csatornára. Ha esetleg van előtte osztó, azt mindenképpen kiiktatnám. Ha osztó/toldó nélkül ilyen, akkor tuti rosszul van belőve az erősítő, mindenképp jelezném a Telekomnak.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#149659) taki01 válasza tuto558 (#149658) üzenetére


taki01
őstag

Köszi, már leadtam, mert akadt az IPTV. MMWO bent van még és ma jönnek ki megnézni a hálózatot.

(#149660) OldMike válasza taki01 (#149659) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, ez légvezetékes hálózat? Azért kérdezem, mert nálunk földkábel van, és semmi változást nem tapasztaltam a korábbi 15-20 fok közötti időjáráshoz képest.

42LM660S

(#149661) kabelmania27 válasza OldMike (#149660) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Földkábeles bekötés esetén kevésbé változnak az értékek.

(#149662) vacs


vacs
veterán

Helló.
Fast 5670-en mit és hol kell bekapcsolni, hogy a rákötött hdd-t lássam a belső hálózaton és tudja róla videókat nézni?
Az Acces control, Port fortwarding, Enable UPnP IGD-t bekapcsoltam, de nem jó.

(^)(>.<)(^)

(#149663) Essejó válasza vacs (#149662) üzenetére


Essejó
veterán

Ha van média megosztás menüpont, akkor azt. De lehet, hogy csak szervíz célokat szolgáló USB az rajta.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149664) snyper990 válasza Essejó (#149663) üzenetére


snyper990
őstag

Ethernet porttal rendelkező hálózati eszközökön tudtommal jellemzően az Ethernet porton keresztül megy a „szerviz” célú kommunikáció.
Ezen ha nem megy az USB, akkor egyszerűen le van tiltva. Nem lenne példa nélküli szolgáltatói eszköz esetén.

[ Szerkesztve ]

(#149665) Mr Dini válasza Mr Dini (#149403) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na, hosszas pingpongozás után, amiben ismét találkoztam azzal a jelenséggel, hogy ahány ügyintéző, annyiféle álláspont, akkor az egyik elkezdte defenzíven védni magát, amikor mindenféle fenyegetőzés nélkül érdeklődtem, hogy nem-e tarthatnám-e meg a régi routert helyhiányra hivatkozva, végül abban maradtunk, hogy be tudom vinni a telekomos üzletbe az eszközt, ahol szó nélkül kicserélik egy 5670-re, ha van nekik.

Az üzletben közölték, hogy feleslegesen jöttem be, 2 opcióm van: elállok a szerződéstől, vagy bekötöm az újat. De adtak egy 0680404050-es számot, hogy kérdezzek rá, hátha kicserélik. Bár domino kártyáról fel se engedte hívni a számot, otthon sikerült és meglepetésemre a hölgy egyből mondta, hogy hozni fog a szerelő 72 órán belül egy sagemcomot.

A 72 órából 6 és fél nap lett, mire hívott a szerelő, hogy azon a környéken, ahol élek, csak technicolor van. Törődjek bele, oldjam meg.

Maradt az, hogy kigyomláltam a régit és nagy nehezen bement helyére az új. Tanulság: ne csináld meg esztétikusra a router helyét, mert bármikor cserélhetik.

Egyébként a router csere kellemes meglepetés volt, hamar megvolt, ki lett lőve rajta minden, passthrough szerencsére azonnal működött és az IPv6 is megy saját routeren. Azonban a második pppoe session, ami eddig az 5655v2-vel gond nélkül átment a saját router felé most úgy néz ki, maximum a technicoloron csatlakozik, saját routeren eljut az auth success-ig, de utána terminated lesz a másik fél által a session. Nyilván ezt nem várhatom el, de kellemes volt, hogy ha nem egyszerre indult a 2 session, akkor be lehetett állítani backup linknek a másikat és ha szétkapcsolt a net 7 naponta, akkor is mindig volt hova váltania. Illetve az IoT eszközök kaphattak saját VLAN-t és ext IP-t.

A webui esztétikai szemmel visszalépés a sagemtől, bár néhány dologban informatívabb. Ami viszont egyáltalán nem szimpi, az a fél óra homokórázás akkor is, ha csak megnéztem egy menüt, majd visszaléptem belőle.

Meg ami nem tetszik, hogy naponta/félnaponta bontja a PPPoE session-t, bár egyelőre ezt betudom annak, hogy sorra húzza le a firmware updateket gondolom.

De mindegy is, marad így és remélem nem lesznek vele gondok. Bár azt még mindig nem értem, mire volt ez jó a Telekomnak. Wifit nem használok, szóval abban biztos nem, a saját routeren gigabites port van, szóval abban sem jelentene előrelépést, minden más viszont maradt a régi.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#149666) Multibit válasza Mr Dini (#149665) üzenetére


Multibit
veterán

Meg ami nem tetszik, hogy naponta/félnaponta bontja a PPPoE session-t
Lehet, hogy ez később ritkul. Nekem most 102 órás a PPPoE session-öm.

(#149667) snyper990 válasza Mr Dini (#149665) üzenetére


snyper990
őstag

„a saját routeren gigabites port van, szóval abban sem jelentene előrelépést”
Az új ONT-ken van egy 2,5 Gbps-os port is...

#149666 Multibit: Az „Online Duration” a PPPoE session létrejötte óta eltelt időt mutatná? (Mert ha igen, nálunk 6 nap 22 óránál jár...)

[ Szerkesztve ]

(#149668) Multibit válasza snyper990 (#149667) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, mert nálam saját router intézi a PPPoE-t. A Technicolor-ban PPPoE PT van beállítva (nincsenek is kitöltve a user/pw mezők).

(#149669) taki01 válasza OldMike (#149660) üzenetére


taki01
őstag

Légkábeles. Földkábelnél ahogy kabelmania27 is írta, nem nagyon fog változni a jelszint, mert a földben nem melegíti fel a kábelt a nap. Tegnap hívtak, hogy ma csinálják, de még semmi. Remélem azért megcsinálják.

Most már 30 fok van :D :

Ha jól emlékszem az előírás szerint -15dBmV és +10dBmV tartomány között az elfogadott az adásteljesítmény. Az SNR-re már nem nagyon emélkszek.

[ Szerkesztve ]

(#149670) kabelmania27 válasza taki01 (#149669) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az alacsony (még elfogadható) és a magas letöltési csatornák között nagy a különbség.
SNR 30 felett jó, +12-ig jó a letöltés. D3.1-es csatornánál az snr is alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#149671) MrCsiT válasza Rise17 (#138410) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez a hsz, amire válaszolok, nem mai, viszont ez volt a kérdés és én épp ma kerestem(volna) rá választ:
"Sziasztok! Reseltem a routert mert megváltoztattam a jelszót es nem engedett be. Reset után viszont nem jön be a login képernyő, csak a képek váltakoznak a 192es IP címen és így nem tudom megadni az internet adatokat. Valaki help? Sagem 5670"

Nos, ha valaki nem tud jobb ötletet, nálam is ez volt, tehát az alap
http://192.168.1.1/2.0/gui/#/login/
behívásakor csak a cuki változó képek jöttek, nem volt a user/password adatokat hová begépelni. (ha csak a http://192.168.1.1 -et adtam meg, az a fenti /login URL-re irányított át.)
Hanem, amikor a "login/" mögé beírtam 2-3 akármilyen betűt, tádá, előkerült a login ablak.
Nem tudom, hogy ez a működés így kinek az agyszüleménye, de elég szemét, hogy véletlenül kell rájönni. :(((
A helyes URL tehát, amin be is jön a login, például ez:
http://192.168.1.1/2.0/gui/#/login/kkk
Érdekesség, hogy ha a 3 betű első betűje "a", akkor továbbra sincs login felület. :DDD
Remek, no..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149672) boborján2 válasza MrCsiT (#149671) üzenetére


boborján2
aktív tag

Sütik törlése gondolom megvolt....?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#149673) MrCsiT válasza boborján2 (#149672) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia,

Nem, mert sosem kellett.
Most a kedvedért kipróbáltam, de semmi haszna, ugyanaz történik: a változó képek betöltődnek, de a user/password felső ablakocska a kép fölött jobb oldalon, na az nem.

Kb. 27x léptem már be korábban a felületre - legutóbb igaz, a cucc logja szerint áprilisban - de ezzel a furcsasággal még nem találkoztam.
Nem látom, hogy az én - ráadásul: két eszközömben, ahol az egyik egy Chrome, a másik egy Samsung böngészős mobil - lenne a hiba, mert mindkettő azonosan viselkedik, és korábban bármelyiken - akár egymás után, pár percen belül többször is - gond nélkül ki-/be tudtam lépni az 5670-re.

Kiegészítés: szolgáltatás: az "újféle optika + tv" - a szerelő anno, még valamikor tavaly nyár végén így nevezte - aminek az az egyik "öröm eleme", hogy androidos boxot kaptam, ami
- lassú;
- homokórázik;
- random átrendezi a menüt, amikor olyanja van..
- és az M4 sport-nál akadozik időnként a kép.
Igaz, jelenleg wifi kapcsolattal csatlakozik, de nem tudom arra fogni, mert vezetékes kapcsolattal meg az 5670-es mindenféle egzotikus hibákat csinált (a rendszerbe tett kábeles switch-et hol látta, hol nem, így hol volt adás, hol nem..) és ez még mindig az egyik "már majdnem jó" megoldás.
Azért, ha már jár lefele a hűség - vagy: előbb, ha megunom - kihajtok egy technikust magamnak, mert amúgy egy vicc az egész szolgáltatás - mármint: a TV része biztosan.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149674) snyper990 válasza MrCsiT (#149673) üzenetére


snyper990
őstag

Szóval kétféle, hivatalosan nem ajánlott/támogatott módon (wifin, közbeiktatott switch-csel) sem működik jól a box, ezért szar a szolgáltatás... Oké :)

(#149675) MrCsiT válasza snyper990 (#149674) üzenetére


MrCsiT
addikt

Oké, akkor szedjük össze:

1. a hivatalos szerelő ajánlotta a switch-el történő bekötési módot;

2. az emeleti (második) tv Android boxnak ezt gondolta stabilnak; (azaz, hogy kábellel az első tévéhez egy switch-be vezetni a kapcsolatot, majd, abból tovább a 2. tévénél lévő boxhoz);

Hát nem volt stabil:

3. az 5670-es hol csatlakozott - tehát, bekapcsolás után látta a switch-et - hol nem, pedig (csak úgy magunk közt) szerintem igencsak elvárható lenne, hogy ha egy portba kábellel bedugsz valamit, akkor az
- 100-ból 100x kapjon IP cimet;
- semmiféle random "hol volt, hol nem volt" jelenséget ne csináljon.

Ezt az 5670 nem tudta stabilan.

4. ezek után, meguntam az egészet - és mert már eleve is saját routerrel terveztem, így ment az 5670 Passthrough-ba, és jelenleg az Asus routerem szolgálja ki mind a Wifi-, mind a vezetékes hálózatot, és emellett az IPTV szolgáltatást is.

Ehhez a PPPOE-t is az Asus építi fel, mert - szintén 1. a szerelő; 2. ügyfélszolgálatos mérnök által megerősítve, 3. saját tapasztalattal is kipróbálva - nem lehet mind az 5670-en, mind a saját eszközön is felépíteni a PPPOE kapcsolatot, mert az ONT ebben az esetben egy idő után bontja a kapcsolatot, tehát, konkrétan megszűnik a TV adás.

Ha a cinikusnak tűnő hozzászólásodon túl, esetleg, egyéb, megoldásod is lenne fentiekre, azt köszönettel fogadnám, mert ez így sajnos nem az igazi.

5. Hozzáteszem, azt, hogy az Android box a felső menüsorról egy ponton eltüntette az "aktuális tv műsorok" menüpontot, szintén nehezen tudom user error kategóriába sorolni. Én nem találtam lehetőséget a felső menüsáv átrendezésére a box konfigjában. Ha erre is volna megoldásod (tehát: nem kellene 3 almenün át, lefelé scrollozva előkeresni az élő adásokat) azt is szívesen fogadnám.

Kiegészítés: szoktunk NAS-ról filmet nézni ugyanezen a wifi hálózaton, és semmiféle akadás nincs film lejátszás közben, így nem tudom a saját routert - ami egy Asus AX86S - okolni a tapasztaltakért. :F

6. : Az M4 sport a kedvenc csatornám, egyszerű okból: szeretem az F1-et. Míg korábban a Digivel - ami ugye normál TV adást adott - fel tudtam venni egy, a TV-be dugott külső hdd-re a műsort (hogy, ha épp nem látnám élőben, azt visszanézhessem), most a HDMI-s Tkom TV szolgáltatással erre - ahogy tudom - még pénzért sincs lehetőségem.
Erre is kérnék szépen egy ötletet. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149676) MrCsiT válasza MrCsiT (#149675) üzenetére


MrCsiT
addikt

snyper990: ha esetleg a sok írás helyett lennél kedves esetleg telefonon átbeszélni a témát, kérlek, írj privátban egy mobilszámot és szívesen felhívlak, hogy - ha már segítenél - legalább telefon költségbe ne kerüljön.. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149677) Essejó válasza MrCsiT (#149675) üzenetére


Essejó
veterán

AliExpress hdmi-be dugható felvevő, messze nem hivatalos!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149678) Essejó válasza snyper990 (#149664) üzenetére


Essejó
veterán

Kérlek a Telekomról beszélünk! Egyébként pont itt volt szó róla korábban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149679) MrCsiT válasza Essejó (#149677) üzenetére


MrCsiT
addikt

Amellett, hogy kb. hihetetlen, hogy 2023-ban ezt így merik szolgáltatni - illetve, hát: épp, hogy nem szolgáltatni xD - lehet, hogy végül nem marad más megoldás.. :(

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149680) boborján2 válasza MrCsiT (#149676) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nagy általánosságban az a tapasztalatom , ha snyper990-nél valamilyen tés cucc jól működik, másnál pedig nem ,akkor az nem té hiba hanem egyedi vagy user error.

Egyébként pedig az a hihetetlen ,hogy a box bevezetése óta ilyen és nincs egy felelős ,hozzáértő ember aki jó irányba mozdítsa a fejlesztést.

Pedig a promo videókban (pl. thevr tés videót néztem a minap) annyira el tudják magyarázni ,hogy mekkora durva infrastruktúrájuk van, és az utolsó madzag huzigáló technikusig ,mindenki egy géniusz a ténél. :K

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#149681) snyper990 válasza MrCsiT (#149675) üzenetére


snyper990
őstag

Kezdjük azzal, hogy egy egyszerű, unmanaged switch eleve nem kap IP-t. Az ahhoz csatlakozó eszközöket azon a porton látja a router (az első esetben a HGW), amin keresztül a switch csatlakozik, de csak az eszközöket „látja”, magát a switchet nem. Ha managed switchet szereztél be, ott simán félremehet a konfiguráció, amiről szerintem - objektívan nézve a dolgokat - szintén nem a szolgáltató tehet.
Mivel nem írtad, hogy próbáltad-e a boxot közvetlenül a HGW-hez csatlakoztatni, illetve próbáltad-e egy biztosan jó kábellel, feltételezem, hogy mindkettőre „nem” a válasz. Tehát - feltételezésem szerint - kipróbálad egyetlen darab (és ez magában foglalja azt is, hogy egyetlen fajta) switch-csel, meg egyetlen darab kábellel. Így nem tudom, mi alapján állapítottad meg, hogy egyértelműen a HGW a hibás.
Erre egy lehetséges megoldás: próba egy IGMP snoopingot tudó, egyszerű unmanaged switch-csel és biztosan jó kábellel. Ha beválik, jó, ha nem, lehet tovább keresni a hiba forrását.
Itt általánosan az a jellemző, hogy 2 PPPoE session megy az efiknek. Akadtak olyanok is, akiknél csak 1 akart menni, de olyan kis számban, hogy ott sem tudom kizárni, hogy a saját router konfigjával van valami gubanc. Persze ettől még előfordulhat, és ha így van, akkor az elég szívás, és nem nagyon lehet vele mit kezdeni.
Viszont a box lassúsága szerintem visszavezethető arra, hogy a saját routeren keresztül jön az adás. Az IGMP beállításokkal lehet, hogy érdemes lenne játszani, hátha javul valamelyest. Az tény, hogy nem egy erőgép a box, a telekomos app pedig határozottan nem egy jól sikerült valami, de azért elég sokan használják kvázi problémamentesen (többek közt mi is).
Még nem hallottam mástól, hogy a box menüje átrendeződött volna, továbbá nem tudom, miket állítottál rajta, ha egyáltalán valamit. Ilyen kevés információ alapján szerintem a user errort sem lehet kizárni. De simán lehet mögötte kommunikációs probléma is, amit akár az is okozhat, hogy a saját routereden jön az adás. Mindenesetre a távirányítón a vissza nyíl a menüből rögtön az élő adásra vált, így nem kell scrollozgatni semerre. Egy megoldásnak szerintem ez is elmegy.
A NAS-os megjegyzésed alapján fogalmad sincs, hogy mi a különbség egy LAN unicast és egy WAN multicast között, de azért abból, hogy az előbbi megy a routereden keresztül, valahogy azt a következtetést vontad le, hogy a saját routerben (vagy legalábbis a konfigurációjában) nem lehet hiba. A kettő közt alapvető különbségek vannak, nincs közöttük kapcsolat, így messzemenő következtetéseket sem lehet levonni belőlük.
De gyanítom, hogy hiába írok bármit is, úgyis eldöntötted, hogy neked van igazad, és különben is köcsögszolgáltató-szarszolgáltatóieszközök. Értem én, hogy a szerelő meg az ügyfélszolgálatos is mondott valamit, de ha kicsit visszaolvasol, lehet látni, mekkora szórás van a T-nél is a szakik közt.
Persze azt sem tudom kizárni, hogy én tévedek. De azért jó pár példa volt már itt hasonlóan kiépített helyi hálózatra, ahol minden rendben megy.
Azt bevallom, hogy nem tudom, a Formula 1 jelenleg rögzíthető/visszanézhető-e. Ha nem, arról viszont a Liberty Media tehet, nem a Telekom. Sajnos vagy nem, IPTV-n szigorúbban szabályozhatók az engedélyek, és ezzel élnek is a tartalmak tulajdonosai. Ez van.
Egyébként lehetőséged talán lenne felvenni, elvileg egy capture card meg egy gép kell hozzá (ha a HDCP engedi), de tényleg macerásabb, mint kábeltévével.
Fizetős megoldásnak tudnám javasolni, hogy fizess elő magánál a Formula 1-nél az F1 TV-re, így rengeteg plusz tartalomhoz is hozzáférhetsz (bár nem magyarul - ami egyébként akár előny is lehet, mert a magyar kommentátorok elég sokszor vakon vannak, a kommentáros hangsáv keverése meg sokszor csapnivaló...). Vagy ha ennyire nem tetszik a szolgáltatás, vissza kell menni a Digihez. Nem fizetősként meg ott a torrent.

#149676: Már leírtam :( Ezeken felül meg nincs miről beszélnünk szerintem

#149678 Essejó: Nem a Telekom gyártja az eszközöket... És az, hogy volt már itt szó róla, nem jelenti azt, hogy hivatalos forrásból származik és hiteles az adott információ...

#149680 boborján2: Egyrészt nem csak nálam működnek jól az eszközök, de ez is számtalanszor le lett már itt írva. Másrészt akkor miért van az, hogy nálam általában jól működik minden? Biztos szerencsés vagyok... (Ja, meg utánaolvasok a dolgoknak és megoldom a problémáimat ahelyett, hogy egy fórumon panaszkodnék... :U)

[ Szerkesztve ]

(#149682) ATlas1458


ATlas1458
csendes tag

Sziasztok,

Az ONT-bol 3 STB-hez es 2 telefonhoz megy kabel 2 emelten, de sajnos a wifi lefedettseg nem valami jo.
Az ONT es az egyik STB kozotti UTP kabelre szeretnek rakni egy AP-t, akkor mi a legjobb megoldasa?
Van elfekvoben egy TL-SG105 switch is amit tudok hasznalni illetve egy asus ac66 b1.
(amikor siman AP-kent radugtam kulon beallitasok nelkul, akkor eleg siralmas internet sebesseget csinalt)

Kosz.

(#149683) boborján2 válasza snyper990 (#149681) üzenetére


boborján2
aktív tag

a, Igen ,lehet simán szerencsés vagy, mint ahogy 100 másik ember. Ugyanakkor a másik 100 meg sz...ip vele.

b, Hidd el , utána olvastam már annyi mindennek ezzel kapcsolatban. Sőt még ők kényszerítenek bele, mert kiküldenek olyan szerelőt , akit az alapvető (soha iskolában nem tanult) tudásommal is 3x agyonverek, így nem nagyon van más opció, mint az utánajárás.

De ne feledjük ,hogy alapvetően hibás az elméleted kiindulása is. Nem nekünk kellene megoldani,hanem a penzért cserébe működni kellene. Sokmindent megoldottam már , de már bánom az elcseszett időt is rá. Így ha ma már valami nem elfogadhatóan működik , akkor kapja a té az ívet attól nem kell félni :) . Váltottunk már pár levelet a tével és elmondhatom hogy nagyon szeretjük egymást...ja nem. Szóval itt a fórumon bohóckodás csak egy dolog , attól még futnak a hivatalos szálon is a kommunikációk.

UI.: Abban egyetértünk ,hogy ha 10x leírja ide bárki ,hogy valami xar,az nem fog megjavulni.
Ugyanakkor ha Te 10x ellenérvelsz ,hogy márpedig nálad ugyanilyen xyz cuccvan és minden oké, na attól sem fog megjavulni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#149684) lali303 válasza vacs (#149662) üzenetére


lali303
tag

Saját mediám- legalul usb beállítás DLNA kapcsold be.

(#149685) lali303 válasza vacs (#149662) üzenetére


lali303
tag

https://ibb.co/CQHk9S8

(#149686) AnonymusX válasza ATlas1458 (#149682) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Asusban be kell kapcsolni az IGMP snoopingot: [link] . Ha ez nincs bekapcsolva, az IPTV miatt még egyes eszközök felcsatlakozni is alig tudnak WiFi-re.

(#149687) MrCsiT válasza snyper990 (#149681) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem teszem OFF-ba, mert az itt nagyon is nem OFF - még ha nem is lenne rá megoldás, hogy az egész az én felhasználói tapasztalatom szerint, "ilyen."
- van egy szolgáltatásom, amit a szolgáltató a saját szakemberei által adott javaslatokkal képtelen stabilan nyújtani;
- teljesen irreleváns, hogy te nézel-e M4 Sportot vagy sem. Az is, hogy a Tkom milyen szerződési feltételt köt "akárkivel". Ami számít: míg más szolgáltatók képesek megoldani, hogy a csatorna műsora rögzíthető legyen, a Tkom nem, és ami még nagyobb probléma, hogy erről előre nem tájékoztatják az ügyfelet, aki csak szembesül a problémával;

A vélekedés "csomagodhoz" amit írtál:
- próbáltam menedzselhető- és nem menedzselhető switch használatával is. (Mint 20+ éve IT-val foglalkozó informatikusnak, van ez-az a szekrényben.)

- a saját routerem konfigurációja elsődlegesen a PPPOE kapcsolat felépítésénél lehetne érdekes, de mivel fél év alatt vagy 2x kellett újraindítanom szolgáltatás probléma miatt, annyira csak nem lehet hibás a konfig rajta.

- a NAS példát egyáltalán nem azért írtam, amit következtettél belőle: csak a wifi stabilitására szerettem volna rámutatni azzal a mondattal.

- "Erre egy lehetséges megoldás: próba egy IGMP snoopingot tudó, egyszerű unmanaged switch-csel és biztosan jó kábellel." - éppen ez is megtörtént. Sajnos, nem volt megoldás: mint leírtam, a box lassú, a csatorna képek betöltésével is gondja van ahogy scrollozok lefelé, ezt nehéz bármire is fogni a tények mellett, a rajta futó szoftveren kívül.

- "Az IGMP beállításokkal lehet, hogy érdemes lenne játszani," - ami lehetőség a rendelkezésemre áll - és mellé: ami a fórumokon elérhető volt - mindent meg/át/kipróbáltam, és az elvileg optimális beállítással üzemel a környezet.

- "Mivel nem írtad, hogy próbáltad-e a boxot közvetlenül a HGW-hez csatlakoztatni,".."feltételezem, hogy " - Ez a rész számomra azért így ilyen.. (bocs) ügyfélszolgálat szint lett: "Gondja van? Próbálta kihúzni a 220-ból? UGYE nem?!!" Egyébként: minden lehetséges megoldás kipróbálásra került, azonban az elsődleges prioritás nálam az egész szolgáltatás csomaggal az internet használat és nem a tévé, így a Tkom 5670-es kezdetleges GUI-ja, a mások által is többször jelzett, a beállításokkal néha gondban lévő eszköz helyett alap a saját router, ami minden egyéb szolgáltatónál rendben működni is tudott, így igen, elvárnám, hogy a Tkom is legalább csak ennyit tudjon.

- "Még nem hallottam mástól, hogy a box menüje átrendeződött volna..szerintem a user errort sem lehet kizárni. " - egyetértek: ami erősen ellent mond a user error felvetésnek, hogy a BOX menüjében szerintem nem létezik lehetőség a felső menüsor módosítására. Akkor tehát, mégis hogyan rontottam el??
Mégis, a - bocs, nincs előttem pontosan - talán "Aktuális műsorok" menüpont mégis eltűnt a menüsorról, és ez számomra kényelmetlen. Amit szeretnék: 2-3 nyomással a távirányítón, tudni csatornát váltani. Tehát: nem bekerülni az Archiv tévé menüpontba, nem "lefelé-lefelé- balra- összes csatorna- és majd ott válasszam ki" nevetséges távnyomkodást végig csinálni minden esetben. Egyébként: zavart annyira a dolog, hogy bejelentettem, de a távoli szoftver frissítés sem adott megoldást erre. (Attól tekintsünk el, hogy nem is vártam ettől megoldást.)

- "hiába írok bármit is, úgyis eldöntötted, hogy neked van igazad" - ez a következtetésed minden alapot nélkülöz, hiszen még azt is írtam, hogy írj egy mobilt, beszéljük át az ötleteid, tehát, én megoldást keresnék, csak nagyon úgy tűnik, hogy nincs.
A leírt problémák számomra napi tények, így egyébként nem "kell" eldöntenem, hogy "igazam van", hiszen meg tudom mutatni.

Alapvető problémának egyébként azt tartom, hogy nálam nem igaz sajnos az - szintén szerelő és ÜSZ felől is megerősítve - amit írtál, hogy "általánosan az a jellemző, hogy 2 PPPoE session megy az efiknek." Azt, hogy miért nem megy 2x, nem az én feladatom megoldani, a Tkom pedig - bejelentés alapján vizsgálva - az "ez ilyen" minőségű választ adta. (kiemelve, hogy nálam a 2x PPPOE nem fog menni.)
Pedig, ez vélhetőleg nálam is megoldás lehetne.

- "Vagy ha ennyire nem tetszik a szolgáltatás, vissza kell menni a Digihez." - azt nem olvastad ki a soraim közül, hogy az említett Digis szolgáltatás, és a mostani Tkomos között az igénybevétel helye szerint van egy cirka 50 km távolság, így talán nehéz lenne meggyőznöm a Digis szerelőt, hogy "de,de,de, kössed be!" :DDD
Ezzel együtt, ha ez az egész ilyen "minőségű" marad, csak utána fogok járni a hűségidő lejártával, hogy ki köt még be a mostani címünkre? A házat Tkommal vettük, és fel nem merült bennem, hogy egy egyszerű otthoni csomag szolgáltatás ennyire kényelmetlen lesz a Tkom által adott lehetőségekkel.. :(

- azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy alap TV szolgáltatás - lehessen a tévéből adást rögzíteni, akár zárt rendszerben - így 2023-ban ne lenne jogosan elvárható a havidíjért cserébe, ha 20 éve ezt képesek voltak megoldani, hanem külön fizetnem kellene érte? :D Ilyesmit le se írj szerintem, ez gáz..

Azt, hogy foglalkoztál - ennyit is - az egésszel, nagyon köszönöm, bár nem sokkal vagyok előrébb, mint korábban. :R

Annyi lehetőségem marad, hogy - ráérő időmben, kvázi pihenésként - addig írogatok a szolgáltatónak, amíg egy használható megoldást képesek nem lesznek biztosítani, legalább a tévé stabilitására.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149688) blg válasza MrCsiT (#149687) üzenetére


blg
senior tag

le van írva előre, hogy az M4Sportot nem lehet rögzíteni
[link]

(#149689) MrCsiT válasza blg (#149688) üzenetére


MrCsiT
addikt

Teljesen igazad van, van az a doksi, amiben ezt elolvashatod. :R
Szerintem azonban, egy ilyen problémát elmondani is illene, ne csak a szolgáltatás listában szembesüljek vele. Ez önmagában aligha gátolja meg a szerződés aláírását, csak.. egész egyszerűen nem elegáns tőlük, hogy nem jelzik, amikor szerződsz.

snyper990: fentebb írták, keresd vissza: " Azonban a második pppoe session, ami eddig az 5655v2-vel gond nélkül átment a saját router felé most úgy néz ki, maximum a technicoloron csatlakozik, saját routeren eljut az auth success-ig, de utána terminated lesz a másik fél által a session" - tehát másnál is az a tapasztalat az újabb eszközökkel, hogy bizony, nem megy a 2x PPOE.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#149690) Lauda válasza MrCsiT (#149689) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen életszerűtlen mindenkinek mindent elmondani. Ezen kívül az igények különbözősége miatt az egyik embernek ami fontos, a másiknak nem, így feleslegesen terhelődne az ügyfél és az ügyfeles + elpazarolt idő. Ha valami érdekel, megkérdezed szerződéskötés előtt és elmondják. Véleményem szerint nem a cég tehet róla, hogy volt egy igénye a usernek és ennek az igényének nem nézett utána semmilyen formában és rá sem kérdezett, hogy teljesül-e.

[ Szerkesztve ]

(#149691) djalmasi válasza MrCsiT (#149689) üzenetére


djalmasi
tag

Technicoloron gond nelkul megy a dupla PPPoE (2233)

(#149692) Essejó válasza MrCsiT (#149687) üzenetére


Essejó
veterán

Egy használható megoldás biztosan van. A TelekomTv helyett próbálj a régi IPTV-re downgradelni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149693) Capella válasza MrCsiT (#149689) üzenetére


Capella
senior tag

Azt nem tudom, hogy mennyire látványosan tájékoztat a Telekom arról szerződéskötés előtt, hogy milyen TV adást rögzíthetsz, mit nem, közben blg linkelt egy csatornalistát.
Meg hogy milyen előnyei, avagy hátrányai vannak az Android boxnak.
A sokaknál jelentkező box hibák mellett az adások rögzíthetőségében is nagy különbség van az Android box megoldása és a régi IPTV között. Az IPTV-nél bármit rögzíthetsz és tárolhatsz a tárhely kapacitásáig, míg Androidnál korlátozott a rögzíthető csatornák, talán még az egyes műsorok is(?), és a tárolhatóság időtartama is. Hozzátehetném még a reklámok áttekerhetőségét is az IPTV korlátozásmentességéhez.
De ezek valószínűleg inkább a technikai megvalósíthatóság miatt "ragadtak be" a régebbi technika előnyeként, mert az egyes jogtulajdonosok előszeretettel korlátoznának, ahogy korlátoznak is. És nem a Telekom saját szakállára.
Hogy szerződéskötés előtt mennyire tájékozódtál, vagy mennyire tájékoztattak, azt nem tudhatom, de itt a fórumon mondhatom ez köztudott, mert párszor ki lett már vesézve.
Többeknek, köztük nekem sem kellene ezért az Android box még akkor sem, ha egyébként az tökéletes és hibamentes lenne.
Sajnos ez sokaknál már nem igazán opció kérdése.

(#149694) Essejó válasza Lauda (#149690) üzenetére


Essejó
veterán

Különben meg az M4 sport nem is releváns, idén az RTL fogja közvetíteni a Forma1-et. Volt is sírásrívás, hogy hogy merészeltek rájuk ígérni. Meg nem lesz ingyen elérhető mindenhol a megszokott jó minőségben.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#149695) ATlas1458 válasza AnonymusX (#149686) üzenetére


ATlas1458
csendes tag

WiFi-re kapcsoljam be?
Amugy szerintem AP modban nem engedi.

(#149696) ATlas1458 válasza ATlas1458 (#149695) üzenetére


ATlas1458
csendes tag

Bocs lemaradt, hogy a kabelt vinnem tovabb a STB-be a switch vagy routerbol,
Tehat igy menne a kabel: ONT - AC ( asus vagy asus es switch) - STB

(#149697) lionhearted válasza Essejó (#149694) üzenetére


lionhearted
őstag

Az a BL lesz, legalább is sírás azért volt nagyon.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#149698) AnonymusX válasza ATlas1458 (#149695) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Igen, a WiFi-re (2,4 és 5 GHz-esre külön), és engedni fogja. ONT-Asus-STB összeköttetésben használom probléma nélkül az Asus WiFi-jét, 300 Mbit/s-os internet van nálam és WiFi-n átjön a teljes sebesség. Pont ugyanilyen típusú Asus routerem van.

[ Szerkesztve ]

(#149699) lali303 válasza vacs (#149662) üzenetére


lali303
tag

Tv-n a források között található.

(#149700) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Kellene egy kis segítség, a Sagemcom 5655 elé szeretnék egy saját routert kötni, hogy Ő csináljon mindent, régebben már volt így bekötve router, csak már nem emlékszem mi, hogy volt. Valaki letudnám írni pontossan mit hova dugjak, és mit állítsak be?

PSN-ID:Putyesz-HUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.