Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163851) BAti77 válasza squir (#163849) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerkezet sem lett jobb a Teknősben, csak több a funkció...a tapasztalatok alapján... :N

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#163852) 7s26c válasza fagyalllo (#163845) üzenetére


7s26c
senior tag

Részemről jöhet bármennyi :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163853) terra052 válasza von toth (#163848) üzenetére


terra052
őstag

Úgy is ***va jó, hogy 45-ös... :P Nincs vastag csuklóm, de kényelmes viselet.

werkmania.hu

(#163854) fagyalllo válasza squir (#163849) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szépek, érdekesek a régi vasak, de én tuti az újak közül választanék, GS-ek közül egyértelműen a fehér kvarcot.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163855) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

"- Maybe put on a cheaper watch though so he doesn't feel too bad.
- Run down to Geri's and get me a stainless Rolex!"
:D :D :D

(#163856) squir válasza BAti77 (#163851) üzenetére


squir
aktív tag

A szerkezetről nem tudok, nyilatkozni, mert szakmait nem tudok (nem néztem utána), a tapasztalatom pedig csak egy a sokból.
7s26-al nincs igazán tapasztalatom (lehetőség szerint kerültem az ezzel szerelt órákat mindig is, ugyan így teszek most a 7s36-al), de a Teknősben ketyegő 4r36 nem nyűgözött le. Sőt. Olyan "nehézkasnek" tűnt a járása, eltérő jrástartalékot produkált ugyanolyan hordási környezetben/szokásokkal, pontosságát tekintve (nem méregettem műszeren, nem "másodpercezgettem" vele) egyik héten (7nap hordás után) nem volt észlelhető jráseltérés, rákövetkező héten begyűjtött laza 2 percet, ami még nekem is feltűnt. Minél tovább hordtam, annál jobban kezdtem megutálni. A csörgős, tényleg SKX szintű, szőrtépős szíjat már nem is említem. Ja, meg a halálom: félre lehet tekerni könnyen a koronazárat! :(((
Fagyállóval beszéltük még akkor, mikor beszereztem, hogy ez lett a belépő szintű búvár Seiko-nál, de akkor is! Azért többet vártam a beharangozása után, a "komolyabb" szerkezettől és a magasabb ár miatt!

Fagyálló: lehet hülyén hangzik, de a GS-ek közül a quartz-ok sokkal jobban mozgatják a fantáziámat, mint a mechanikusok (érvényes ez a Tuna búvárokra is)! :B :D
A GS SD Diver volt a kezemben/kezemen a búvár-vonalból. Böszme nagy dög! Nem tudom fejből a méretét egyiknek sem, de hülyébben állt rajtam (és kényelmetlenebb volt), mint a Rolex SD! Valahogy nagyobbnak tűnt (bár lehet nem az, az adatok alapján).
Mondtam már egy pár alkalommal: a japán tervezők mintha valamit "kompenzálni" szeretnének ezekkel az óriás méretekkel... ;] :P :DDD

phranxinatra: Korábbi történet :)
Használt órákkal foglalkozó ismerősömet felhívja egy szép nyári napon egyik megszokott vevője, hogy elindultak a családdal nyaralni, de a széfben maradtak az órái. Tengerhez mennek és nincs-e valami búvárja készleten, beugrana érte menet közben. :DDD Amíg odaértek gyors nyomáspróbáztatás, emberünk pedig elvitt egy full set Sub-ot, vagy Breitling-et (már nem emlékszem pontosan)... :O :D

[ Szerkesztve ]

(#163857) fagyalllo válasza phranxinatra (#163855) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez mekkora duma volt! :D

squir: dehogy hangzik hülyén, engem is jobban érdekelnek a kvarcok, SD-k, ezres Tunából én is inkább azt választanám.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163858) WiZARD válasza fagyalllo (#163857) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem is lenne pár GS ami tetszik, de ha már GS, akkor SD legyen...
Persze Hi-Beat sincs minden órában, de az SD ami tényleg más.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163859) Lavie válasza csabulaxi (#163844) üzenetére


Lavie
tag

Köszi mindenkinek az óráké az érdem!
Igen a Lüm új és valószínűleg eladó de nem az enyém.

(#163860) krx21


krx21
nagyúr

Igaz, hogy a folyamatos járású grand seiko, valami elektromos csillapítást használ a másodperc mutató finom járása érdekében? Bocs ha valami nagy hülyeséget kérdeztem, de valaki ezt akarta nekem beadni...(persze automata óráról van szó...)

[ Szerkesztve ]

(#163861) Aske válasza krx21 (#163860) üzenetére


Aske
aktív tag

(#163862) fagyalllo válasza krx21 (#163860) üzenetére


fagyalllo
őstag

Pongyolán fogalmazva (valószínűleg nincs tisztában a pontos működésével) kb. ilyesmiről van szó.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163863) squir


squir
aktív tag

Most nézem, valami borzalmas helyesírással írtam az előző hozzászólást! :B

Még ami kimaradt a szerkezetekhez: a Dagaz T2-ben egy Seiko NH35 dolgozik. Ami ugye a 4r35 más néven (és gyári Seiko órában).
MINDEN tekintetben odaveri a 4r36-ot (mindkettővel egy-egy tapasztalatom van eddig): pontosság, járástartalék, stabilabb járás, kezesebb.
Nem tudom mi a konkrét különbség a kettő között, de nem kellett volna megcsinálni...

(#163864) WiZARD válasza squir (#163863) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem a 6R15-tel se voltak annyira jó tapasztalataim. Igazából nem értem, hogy ~250$ feletti óráiba miért nem csinál valami jobbat a Seiko, vagy ha ezek "jók", akkor miért nem figyel oda jobban, hogy tényleg jók legyenek. Főleg hogy 6R15 akár 1000$ körüli órákba is belekerül.

(bár a Stargate-ben, a 7s26-al nem volt gondom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163865) fagyalllo válasza squir (#163863) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tök ugyanaz a kettő :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163866) squir válasza WiZARD (#163864) üzenetére


squir
aktív tag

Ezt a részét én sem igazán értem. Igaz, hogy sok esetben 100e-től 500e-ig ugyan az ketyeg sokban és más műszaki tartalom sem igazán indokolja az árkülönbséget.
Nekem a 6r15-el nem volt rossz tapasztalatom, de nem is a nagyon drága kategriából volt (bár egy Ananta-val régóta szemezek).

Fagyálló: Ok, elhiszem, nem néztem utánna. De akkor mi a tökömnek nevezték át? Egy "külsős" cégnek eladott szerkezet hogyan muzsikálhat jobban, mint a "gyári"? És még kérdezhetnék párat. :)
Bocs, de amennyire vártam és tetszett a Prospex Teknős, akkora nagy csalódás volt szinte minden tekintetben (pedig nem vagyok egy műszereket nézegető pontosság-mániás)! :W

(#163867) fagyalllo válasza squir (#163866) üzenetére


fagyalllo
őstag

Különbség csak a naptárban van, azért más a típusszám, de a szerkezet szempontjából ez ugye elhanyagolható. Sokszor le volt már írva, hogy ezek nem kronométerek, ha olyan pontosságot vársz el tőle és nem teljesíti, azért nem lehet "felelősségre vonni."
Amúgy nem olyan szörnyű a helyzet: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163868) resool válasza squir (#163866) üzenetére


resool
aktív tag

Nekem a 6R15 jobban bejött, mint a egy 2824, a 7S26 viszont gyerekek riogatására jó csak, az egy katasztrofális szerkezet és szerintem nagyon gáz, hogy a 20 ezres Seiko 5 öknél drágább órákba is belerakják :O

(#163869) squir válasza fagyalllo (#163867) üzenetére


squir
aktív tag

Azért egy nem jól megtervezett naptár-mechanika tud meglepetést okozni a a szerkezetnek. :)
Aláírom, akkor én fogtam ki egy nem éppen jól sikerült (pl hétfői :DDD ) példányt. Nem kronométer ttulajdonságokat várok el tőle, de azt sem, hogy össze-vissza járjon ugyan olyan feltételek mellett. Ne hozzon 0/0-t, de az nekem nem tetszik, ha egyszer siet, egyszer késik, aztán fél napig ezt csinálja, majd fél napig azt. Szedett össze laza 10 órányi járástartalék-különbséget is (szóval nem csak a pontosságról van szó).
A hektikus járást elfogadom pl egy SKX-től, vagy egy Makó, vagy Ray, vagy egy Vostok-tól, valami hasonló alsó kategóriás jószágtól. Akkor úgy szerzem be, hogy tisztában vagyok a kevesebb pénzből fakadó előnyökkel járó hátrányokkal is. De az a Teknős sok minden volt, de olcsó nem (viszont szép).

Resool: a 6r15-el nekem sem volt semmi bajom, sőt! Az akkoriban, mellette nekem meglévő (tokozóktól) elabore 2824-es szerkezeteket simán lenyomta.

[ Szerkesztve ]

(#163870) Sungoo


Sungoo
addikt

Filmet nézek. :)

(#163871) Subby8 válasza Sungoo (#163870) üzenetére


Subby8
csendes tag

Csak nem A könyvelő? :)

(#163872) ronin s8 válasza WiZARD (#163864) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nekem sem voltak jó rapasztalataim vele. Igazából össze-vissza jár, mint mindegyik Seiko... (beleértve a GS-kat is).

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#163873) fagyalllo válasza ronin s8 (#163872) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tudjuk, elmászik, edisonosok mondták... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163874) 7s26c válasza Subby8 (#163871) üzenetére


7s26c
senior tag

Az :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163875) gyulagy válasza ronin s8 (#163872) üzenetére


gyulagy
tag

Mivel volt?

(#163876) Tulku válasza Sungoo (#163870) üzenetére


Tulku
veterán

Autista Affleck kirakja szalonnából a halacskát...annyi pénze vvolt hogy jobbat is vehetett volna...de persze abszolút nem érdekelte ez a vonal... :)

(#163877) ronin s8 válasza gyulagy (#163875) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Rolex pontos. A többi... hát elmegy valahogy...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#163878) 7s26c válasza fagyalllo (#163867) üzenetére


7s26c
senior tag

Micsoda fanatikus a figura ! :D Jól tolja

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163879) Tulku válasza ronin s8 (#163877) üzenetére


Tulku
veterán

egyetértek....

(#163880) Sanyi.mTs válasza fagyalllo (#163609) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Talán ezért.

MÁS. volna még pár kezdő kérdésem:
1) Ha jól olvastam, akkor az ETA 2892-A2 TOP és ETA 2893-2 között csak a GMT a különbség?
2) Ha nem utazok másik időzónába, akkor még mire lehet használni a GMT mutatót? (bevallom, egy kicsit zavarna)
3) Gondolom, hogy nem a válasz, de a(z automata) szerkezeteknél nem a több köves szerkezetnek kellene jobbnak lennie?
4) és egy kósza gondolat: gravíroztatni az órát mennyire (nem) ajánlott? Vagy a nagyobb értékűeknél ez teljesen felejtős?

(#163881) fagyalllo válasza Sanyi.mTs (#163880) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem értem.

Más:
2.: szinkronban mozog az óramutatóval, délelőtt-délután indikátor, vagy téli-nyári időszámítás.
3. Konstrukciótól függ a kőszám, nincs egyértelmű arányosságban a szerkezet minőségésel.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163882) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

meg tudjátok mondani, h ki hivatalos magyar Steinhart szerviz?
csak mert rákérdeztem Steinhart Mo-nál a www.steinhartwatches.de-ről rendelt órák a garijára és azt mondták, h a német céggel kell intéznem a dolgokat, de inkább rákérdeznék a hivatalos szerviznél is erre.

(#163883) resool válasza Sanyi.mTs (#163880) üzenetére


resool
aktív tag

GMT-nek akkor van értelme főleg, ha sokat utazol vagy ha egy másik időzónának dolgozol.

(#163884) squir válasza Sanyi.mTs (#163882) üzenetére


squir
aktív tag

Az ETA 2893 az a 2892-nek a GMT komplikációval szerelt változata. Ennyi a különbség a kettő között.
A "szakszervizt" a Riosshop-tól kell megkérdezned, hogy aktuálisan éppen kivel vannak szerződésben. Nincs feltüntetve az oldalukon (sic.) és általában ez időszakosan változni is szokott...

Órát gravíroztatni lehet, anyagtól függ menyire (pl acéltokosat simán). Azért az sem mindegy, hogy dátumot-rövid szöveget akarsz a hátlapra rakatni, vagy díszíteni körbe az óratokot. Az utóbbi persze macerásabb és sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#163885) resool válasza Sanyi.mTs (#163880) üzenetére


resool
aktív tag

Gravírozáshoz: attól is függ mit írsz rá, ha azt, hogy Józsi+ Gyuri for ever, valószínűleg sokat csökkent az értékén ha egyszer eladásra szánnád. Ha egy dátumot, akkor valószínűleg nem lesz kizáró tényező mások számára, de azért számíthat, szóval érdemes jól átgondolni.

(#163886) g0n21 válasza Sanyi.mTs (#163882) üzenetére


g0n21
senior tag

A Steinhart Mo-nak van itthon szerződött szervizpartnere, egy kis luk a körúton.
A Steinhart németo-nak nincs Mo-n szerződött szervizpartnere...

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#163887) squir válasza ronin s8 (#163877) üzenetére


squir
aktív tag

Meg a Tudor... de végül is házon belül marad! :DDD

(#163888) Empsepo


Empsepo
senior tag

Na akkor halljuk, ki melyik óráshoz viszi szeretett óráját?

:)

(#163889) 7s26c válasza Empsepo (#163888) üzenetére


7s26c
senior tag

Kvazy mesterék :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163890) Empsepo válasza 7s26c (#163889) üzenetére


Empsepo
senior tag

Kvazy egy órás?

Régen jártam erre...

(#163891) squir válasza Empsepo (#163888) üzenetére


squir
aktív tag

Hantos Laci
Edison utca
Tilly Órás Műhely
Seiko a Bajcsy úton

[ Szerkesztve ]

(#163892) @mriya@ válasza Empsepo (#163888) üzenetére


@mriya@
őstag

V.Csaba, Jász utca.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163893) berigazek


berigazek
őstag

Szép....

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163894) fagyalllo válasza berigazek (#163893) üzenetére


fagyalllo
őstag

Fotóról. De amúgy...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163895) 7s26c válasza Empsepo (#163890) üzenetére


7s26c
senior tag

Bajcsy Zsilinszky Seikot képviseli :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163896) WiZARD válasza Empsepo (#163890) üzenetére


WiZARD
addikt

Órásnak tanuló topic tag. (Bajcsy Seiko szervizben)

Eredeti kérdésedre válaszom: Szabó Gábor - Orex.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163897) berigazek válasza fagyalllo (#163894) üzenetére


berigazek
őstag

577,-eur,most akció 199,-....

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#163898) fagyalllo válasza berigazek (#163897) üzenetére


fagyalllo
őstag

Annyit se ér, lehúzós kínai.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163899) Empsepo


Empsepo
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#163900) berigazek válasza fagyalllo (#163898) üzenetére


berigazek
őstag

Svájcban is kínai occccsóóó cuccokat árulnának? (ezt most nem hinném )

[link]

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.