Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164251) Tiszteletes válasza Mercutio_ (#164230) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

A példa majdnem jó az autókkal. Azok is státusz szimbólumok, mint ahogy egy drága, márkás óra is elsősorban az, másod sorban pedig idő mérő szerkezet, legyen quartz vagy analóg. De a státusszimbólumtól elvárná az ember, hogy annak is nézzen ki, és értem (csak nem értem) miért kellett belerondítani a low prise szerkezetbe úgy, hogy még low-bb legyen... :(

A márkához tartozik egy presztízs. A műanyaghoz is tartozik egy presztízs, kidolgozás ide vagy oda... Mercit kapni 6M-s alapárral és 120M-ért is. Az én órám ára a legdrágább tissot-okhoz képest nem ilyen arányban van... Legfeljebb 3-5-szörös....Szóval az autós példa igazából nem releváns. Az, hogy ott is kilopják az ember szemét elszomorító. Csak autót már vettem, "drága" neves, márkás órát még nem.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164252) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Maserati mutató :)

[link]

nem is vészesek a kerámia lünetta betétek [link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164253) resool válasza csabulaxi (#164250) üzenetére


resool
aktív tag

Rossz alvó és egykoron egyetemista :D Szeretem a filmeket, és ez ráadásul még jó is.

(#164254) schawo válasza Tiszteletes (#164251) üzenetére


schawo
titán

Tissot nem az órák mercije, max opel. Keresd meg a legdrágább opel ötödéért kínált opelt, na ott is minden a költségcsökkentésről szól.

Persze azért még mindig vicces az, hogyha ránézek a nevezett opelre, és a nevezett tissotra, akkor nem érzem, mi lehet az autó árának tizede az órában.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164255) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164256) 7s26c válasza resool (#164253) üzenetére


7s26c
senior tag

És egy fiókból felismered?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164257) g0n21 válasza csabulaxi (#164243) üzenetére


g0n21
senior tag

Szerintem sejthető volt a hsz-ből, hogy egyrészt nem ez volt a lényege, másrészt nem egy halálpontos számot akartam leírni, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy senki nem fog tudni egzakt választ adni a rotor-dilemmára.

Ennyi.
Ugyanazt a fórumot olvassuk nap, mint nap, képben vagyok a csoporttal.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#164258) csabulaxi válasza 7s26c (#164256) üzenetére


csabulaxi
senior tag

így utólag kipróbáltam chrome böngésző, jobb egérklikk a képre, kiválaszt "keresés ezzel: Google" és rögtön a filmet hozza találatnak.....

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164259) Drenadar válasza csabulaxi (#164252) üzenetére


Drenadar
veterán

Az első seiko ami szerintem jól néz ki. Erre hogyan lehet rá keresni?

(#164260) resool válasza 7s26c (#164256) üzenetére


resool
aktív tag

Nem feltétlen, de a megadott segítséggel együtt már könnyű volt:)

(#164261) csabulaxi válasza Drenadar (#164259) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ez egy "MOD", azaz alkatrészenként tudod megvásárolni a hozzávalókat
1- veszel egy órát
óra 135$
2 itt kiválasztod a hozzávalókat [link]
-üveg 47$
-lünetta betét 38$
-mutató 12,5$
= 232,5$
+ órás aki összedobja, szállításnak nem néztem utána, de ha szerencséd van már 250 $-ból meg is van, azután a szíjakat úgy cserélgeted ahogy akarod

érdekes az üvegnél azt írja, nam bírja a megadott vízállóságot, vagy nem garantálja

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164262) 7s26c válasza resool (#164260) üzenetére


7s26c
senior tag

Figyellek egy ideje, nagyon menő vagy a témában :DD

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164263) Melanor


Melanor
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy Seiko beazonosításához. Érdekes módon került hozzám és évekig viseltem, most pedig úgy gondoltam talán rendbe kellene hozni (tömítéscsere, tisztítás, stb), de nem tudom mennyire érné meg. Vagyis az is érdekelne, hogy milyen forgalmi értéket képviselhet ez a titán ébresztős Seiko. Nekem ugyanis fejtörést okoz, hogy miért is van ráírva hogy Presage, ha egyszer kvarc?
Valamint szerintetek azért valamennyire helyre lehet hozni a mikro, és az a gigakarcot a hátlapján?

[link]

[link]
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#164264) Melanor


Melanor
tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési időm és a linkelést is elbénáztam. Az óra arca.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#164265) fagyalllo válasza Melanor (#164263) üzenetére


fagyalllo
őstag

A tokot felújítani elég esélytelen, ha neked tetszik és használni szeretnéd, egyedül akkor érdemes rá valahol árajánlatot kérni és eldöntheted hogy áldozol-e rá ennyit.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164266) Melanor válasza fagyalllo (#164265) üzenetére


Melanor
tag

Igen, sajnos ezt sejtettem, de szerintem megérdemelne egy tömítés cserét illetve egy gomb tisztítást is, ami a szeiko szerviz honlapja szerint 14.000,-Ft.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#164267) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Még mindig tart az óra keresés (egy rádió vezérelt órán kívül) lenne még 3 automata, amik még a kalapban vannak.
Steinhart Ocean vintage GMT - ETA 2893-2 // 155k HUF
Steinhart Military 42 - ETA 2824-2 Elaboré // 140k HUF
Orient Star Skeleton DK05004K - Orient Cal. 40S62 // 135k HUF

A 40S62 szerkezetről nehezen találtam infót. Végül az orient honlapján leltem rá egy pdf-re.

Rákerestem és olvasgattam a szerkezetek adatlapjait, de annyira még nem lettem penge.
ETA 2893-2: egy GMT-vel támogatott 2892-2. 4Hz-es
ETA 2824-2 elabore: 4Hz-es
40S62: 3Hz-es
A kérdés, hogy van a szerkezetek között "jelentős" különbség?

Jól értelmeztem az adatlapokat, ha arra jutottam, hogy a 2824-2 Elabore a legpontosabb? (ez nem annyira vásárlást befolyásoló tényező, de jó tudni)

(#164268) resool válasza Sanyi.mTs (#164267) üzenetére


resool
aktív tag

"Jól értelmeztem az adatlapokat, ha arra jutottam, hogy a 2824-2 Elabore a legpontosabb? (ez nem annyira vásárlást befolyásoló tényező, de jó tudni)"

Nem, 4 fokozat van.
Standard
Elabore
Top
Chronometre
Nem tudom, így értetted-e a kérdést, a linkeket nem nyitottam meg, ha csak azokra vonatkozik a kérdésed, akkor természetesen más a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#164269) C0RVUS válasza Sanyi.mTs (#164267) üzenetére


C0RVUS
tag

Adatlapok ide vagy oda, szerintem nem sok Orient tulaj tud beszámolni napi öt-hat mpnél nagyobb eltérésről (kivéve az átoksújtotta Mako XL-eket :U ).

"Fokozatok" nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#164270) csabulaxi válasza Melanor (#164264) üzenetére


csabulaxi
senior tag

90-es évek vége, a szerkezet 7T62
újonnan 200 ezer ft körül volt az ára

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164271) 7s26c válasza C0RVUS (#164269) üzenetére


7s26c
senior tag

Ja. Flight 2.5-nél tart nálam per napocska

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164272) Sungoo válasza Sanyi.mTs (#164267) üzenetére


Sungoo
addikt

164098
Bár nem ugyan az Orient szerkezet, mint amit Te linkeltél, de tanulságos.

(#164273) Spet válasza fagyalllo (#164265) üzenetére


Spet
addikt

Ha acél, akkor menthető lesz az szerintem, csak meg kell kérdezni a szervizben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164274) Melanor válasza csabulaxi (#164270) üzenetére


Melanor
tag

Köszönöm. Pár éve láttam egy Budapesti kirakatban 145 körül, de a neten nem leltem fel.
Én jó pár évvel ezelőtt vettem egy zacis barátomtól 12-ért, mert rendkívül kényelmes volt (előtte még nem volt titán órám).
Mivel a szívemhez nőtt, és unokaöcsém lassan iskolás lesz (óra nélkül??? :Y ) ezért csak rendbetetetem ezt a tömítés, gomb tisztítás dolgot.

A J.H.P. Time B.T-hez vigyem a Bajcsy-Zs útra?

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#164275) alphaville válasza nagynorbi (#164208) üzenetére


alphaville
aktív tag

Beszéljenek a képek. Sebészkés pontossággal érzékelhető az analógia a két tárgy megalkotásának filozófiája mögött. A szemlélet filozófiájáról írok! Èrtsd; díszmenet parádé nélkül.

(#164276) 7s26c válasza alphaville (#164275) üzenetére


7s26c
senior tag

:R

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164277) consono válasza Sanyi.mTs (#164267) üzenetére


consono
nagyúr

A Military 42-t hetente megnézem magamnak a weboldalukon, egy ideje nálam is a listán van :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#164278) 5-ös kezelő válasza Sanyi.mTs (#164267) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerkezetet nem kell annyira túllihegni. Az óra külseje és mérete a döntő sztem. Napi pár mp-et megbocsát az ember, ha amúgy az esete az adott óra. 2824-től felfelé a pontossággal sem lehet gond.

(#164279) berigazek


berigazek
őstag

Megjött a másik drágám,de egy kicsit szomorú vagyok...karcmentes az egész óratok,csat meg minden,de a zafírüvegen egy kis karc van...alig lehet látni,de,ha jól megnézem látszik...és zavar ez a kis szépséghiba...mennyiért cserélnek üveget egy Fortis B-42 Pilot Professional-on?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164280) sipi83 válasza berigazek (#164279) üzenetére


sipi83
aktív tag

Szép Fortis, tavaly még én is flieger lázban égtem.
De most elkaptam valami retro nyavaját, pedig még nem is éltem akkor, ki érti ezt. :U :C

Na most megyek és megnézek pár részt ebből !

[ Szerkesztve ]

(#164281) Sanyi.mTs válasza resool (#164268) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak ezekre vonatkozott a pontosság kérdése: ETA 2893-2 / ETA 2824-2 Elaboré / Orient 40S62

(#164282) Sanyi.mTs válasza 5-ös kezelő (#164278) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

végül is erre kerestem a választ, h mind3 megfelelő és azt vegyem amelyik tetszik.
a gond az, h mind3 tetszik, de csak 1-re van pénz. meg még nem vagyok óragyűjtő, h 2 vagy 3 órám legyen :DDD

(#164283) 5-ös kezelő válasza berigazek (#164279) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Grat a Fortishoz, reméljük, nem a Legózott tok. Majd lszí egy képet, amikor a csuklódon van, csuklód kerületét is cm-ben. Csak h ne fájjon érte a szívem. Biztosan nagy nekem, nem kell, nem kell... ;]
Üvegcsere húzós lehet, vki írt erről korábban. (50?)

Sipi83 : Szép ez a Seiko. Annak ellenére, h a mutatók rövidek a teljes számlaphoz mérve.

Sanyi. : Akkor egyiket se, más lesz a bejövő. Nekem a military stílus a bejövős általában, nyitott számlap tuti nem. Steint én is vennék, ha az 500-as titán kisebb lenne és fekete dátumtárcsája lenne. Archimede 39-es Pilot drágább, azért nem javasolom. Sztem keresgélj még, ne kapkodd el. Átmenetileg meg vegyél egy Seikót v Parnist, óraéhséget csillapítandó. :) Én most egy négyszögletes tokos Parnissal szemezek, nem tom, miről koppintották, de bejön képről. [link] A formák rabja vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#164284) sipi83 válasza 5-ös kezelő (#164283) üzenetére


sipi83
aktív tag

Igen ez nekem is feltűnt, szerintem a koncepció az volt, hogy a belső, süllyesztett részhez passzoljon.
De nekem a tokforma és a kék számlap adta el.
A gyári bőr viszont elég gagyesz, nem kell rögtön ledobni róla, de később csere.
Gondolkodom valami mesh cuccon.
Szerintetek mennyire illene ez, vagy valami szolidabb rá?

(#164285) WiZARD válasza csabulaxi (#164243) üzenetére


WiZARD
addikt

Koszi, amig nem ertem a vegere mar kezdtem fogalmazni a helyesbitest :D

Nezelodtem itt, de sajnos itt is draga a GS :(. (bar olcsobb mint otthon)

berigazek: nekem nyaron masik Fortisba AR mentes zafir 36k volt, AR-es kb duplaja. Ha visszakeresel irtam pontos arat. Gondolom markan belul hasonlo arak vannak tobbi tipusra is...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#164286) gipsztigris válasza csabulaxi (#164255) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kicsit nekem erre hasonlít! :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#164287) nagynorbi válasza alphaville (#164275) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Viccet félretéve: értem, hogy mire gondolsz, de nekem sohasem jutna eszembe egy japán kard (legyen az bármelyik is) mögött rejlő szemlélet vagy filozófia erről az óráról. Különbözőek vagyunk :)

(#164288) berigazek válasza 5-ös kezelő (#164283) üzenetére


berigazek
őstag

Nagynak látszik és az is,mert sajna a betegségem miatt nagyon lefogytam 17 kg egy hó alatt és sajna a csuklómon is meglátszik :(

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164289) Sanyi.mTs válasza 5-ös kezelő (#164283) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Akkor egyiket se, más lesz a bejövő"

ezt ki tudnád fejteni? nem megy a sorok közötti olvasás.

Amúgy a topik olvasása sokat változtatott az óravásárlási irányomon. diver ez előtte meg se fordult volna a fejembe.

orientnél a nyitott számlapon keresztüli szerkezet mozgás egy kicsit megbabonáz. (monitoron keresztül) ha ez lesz a befutó, akkor biztos lecserélem a szíjat egy ilyesmire, mint ami a militarynál van. ezt a szíj típust hogy hívják?

(#164290) oba


oba
addikt

Csatlakozom a Bulova Teamhez :) Köszönet fagyalllo kollégának az üzletért.
Nagyon szép óra, tetszik ahogy a másodperc mutató szépen folyik :)

[kép]
[kép]
[kép]

(#164291) pulutodurumo válasza sipi83 (#164284) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Illik hozzá, bár ez erősen ízlés kérdése. Viszont ha veszel, szerintem apróbb szeműt válassz, amit linkeltél az búvárnak való szerintem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#164292) Bazsi101 válasza 7s26c (#164271) üzenetére


Bazsi101
tag

Nálam a Mako 0.6/nap :)

[ Szerkesztve ]

(#164293) veloke válasza berigazek (#164279) üzenetére


veloke
tag

Grat a Fortishoz, jó választás!

Én hagynám az üvegcserét, több kárt csinálsz vele, mint hasznot, és drágák a cuccok sajna a Fortishoz....

(#164294) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Meg is érkezett :)

(#164295) consono válasza nagynorbi (#164294) üzenetére


consono
nagyúr

Szép :) Grat!

"In God we trust. All others must bring data"

(#164296) 7s26c válasza Bazsi101 (#164292) üzenetére


7s26c
senior tag

Nyertél :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164297) Lauda


Lauda
félisten

Hu de szep kis seiko:

Seiko Presage SSA309J1 :K :B

[ Szerkesztve ]

(#164298) nagynorbi válasza consono (#164295) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszönöm, de az asszony volt a bűnös :)

(#164299) sipi83 válasza pulutodurumo (#164291) üzenetére


sipi83
aktív tag

Értem, csak 24mm szélesben már nem olyan nagy a választék.
Ez mondjuk milanese, de jól állna neki.

(#164300) berigazek válasza veloke (#164293) üzenetére


berigazek
őstag

Akartam,hogy a Porsche Design-nak legyen egy barátja,amit felváltva viselek majd,de sajna sok a javítás,most mondták,180-200,-eur között.Sajna még egy van eladó e kerek Világban,megnézem azt milyen állapotú...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.