Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163101) yodamastah válasza fagyalllo (#163084) üzenetére


yodamastah
őstag

Most rendeltem én is egy vámpír monstert a sky-tól. Kíváncsian várom :)

(#163102) IamSociopath válasza IamSociopath (#162953) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

[link]
Erre valaki?

Kezdek elszomorodni miatta. :(

[ Szerkesztve ]

(#163103) von toth válasza fagyalllo (#163084) üzenetére


von toth
tag

Amik nem szinkronizálnak európai adó közelében, attól függetlenül a naptár még automatikus vagy annak is szüksége van a jelre?

(#163104) @mriya@ válasza IamSociopath (#163102) üzenetére


@mriya@
őstag

Tudtommal az egyik típusbetegségük a dátumállító szerkezet gyengesége. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163105) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Elképzelehető és jogos az a magatartás a Tissot márkaszervíz részéről, hogy a napi +5 mp-es sietést nem kalibrálják be, mert 15 mp napi eltérés alatt nem nyúlhatnak a szerkezethez?

A sztori röviden annyi, hogy a másodperc mutató egyszer csak megállt, s kb egy hét után (karácsonyi időszakban otthon pihent az óra helyette egy másik volt kezemen, míg rohangáltunk rokonok között az országban) nem tudtam mozgásra bírni, se mozgással se felhúzással.

Az órában amúgy egy powermatic80 szerkezetet dolgozott majdnem egy éve, úgyhogy garanciálisan javítják (2-3 hét alatt - mondjuk már ez is megérne egy kérdést, hogy miért ilyen hosszú a vállalási határidő) legalább ingyen.

A piarista utcai szervízbe vittem, remélem értik a dolgukat :)

Mindenesetre ez a kalibrálás-nem kalibrálás témakör nekem kicsit fura.

Szerintetek megéri még egy kört futni érte, mégiscsak jó lenne, ha pontos lenne az óra, hisz a 60ezres Orient-em konkrétan 0 mp-et siet/késik napi szinten :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#163106) von toth válasza resool (#163062) üzenetére


von toth
tag

A középréteg teljes hiánya. Milyen évjárat? Én már csak külföldit tolok, ha nem pincészetben járok

Surfym@n

Amit írsz az felettébb érdekes, mert egy-két nemzetközi fórumon is olvastam ugyanezt a hibát. Először minden indok nélkül megállt az óra, aztán nem tudták működésre bírni. Szerviz után (ami meg nem állípított meg semmi érdemlegeset) a pontosság beállításával voltak gondok, mert az a gyárban történik speckó eljárással, mivel a billegő és a horgony valami high-tech anyagból van és lézerrel állítják be.

Engem is érdekelnének mik a tapasztalatok, mert közelgő negyvenedik fennállásom évfordulójára egy ilyen szerkezetű órával szeretnék tisztelegni nagyságom előtt :DDD

Na elég az öntömjénezésből. Szóval ha van valami tapasztalatod majd oszd meg. Valszeg egyébként a gyártó +-15-25mp/nap ingadozásban adta meg az értéket azért nem állítják be.

[ Szerkesztve ]

(#163107) 5-ös kezelő válasza Surfym@n (#163105) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem hibátlan a Certina Powerem szerencsére. Pontosítani nem lehet könnyű, mert nincs szabályozója tudtommal, csak a hajszálrugó hosszával, befogásával tudnak variálni - ha jól tudom. Nekem 5s alatt van hordva, és be lehet hozatni vele az eltérést. Ritkán veszem fel, de még nem mászott el. Két-három éves asszem.

(#163108) @mriya@ válasza Surfym@n (#163105) üzenetére


@mriya@
őstag

Öt másodperces napi eltérésnél vétek piszkálni a szerkezetet, lehet hogy csak rontanának rajta.
Ennél még a kronométer szabvány is lazább.
Az, hogy az Orient ennyire pontos, az csak véletlen.
És ki tudja, mennyi ideig fogja hozni ezt az eredményt? :F

Érdekes megoldás:

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163109) #17803776 válasza IamSociopath (#163102) üzenetére


#17803776
törölt tag

A tiedbe is hasonló a megoldás mint itt a képen amit bekarikáztam. Egy kis ütés miatt kiakad a naptár tárcsa fogaiból az a kis rugó és akkor nem tudod tovább tekerni. Ha szerencséd van ahogy volt is akkor visszaugrik, ha nem akkor irány a szerviz ahol vissza teszik.

(#163110) IamSociopath válasza #17803776 (#163109) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ, holnap az első dolgom a családi órásmesterhez vinni. :)

(#163111) 5-ös kezelő válasza #17803776 (#163109) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi a képért, szeretem tudni a miértekre a választ - még ha nem is tudnám megcsinálni adott esetben.

Elővettem a DS-t, két mozdulatra elindult több hetes pihenője után. Olyan szép, h vétek eladni, még akkor is, ha csak dobozlakó. Talán egyszer kap egy fekete dátumtárcsát, ha létezik hozzá egyáltalán.

Mriya : A két csavarral szabályozza a billegő lengésszögét? És mesélj a tríciumosodról még, mennyire jött be eddig. Enyém fél - egy óra alatt lehagyja a búvárokat fényerőben, és havi pontossága is 0-2 s közötti.

[ Szerkesztve ]

(#163112) Sungoo válasza ciryl65 (#162966) üzenetére


Sungoo
addikt

Lehet koronáról húzni, és mp stoppos.

(#163113) 7s26c válasza @mriya@ (#163097) üzenetére


7s26c
senior tag

Jogos, összeolvastam a két hírt :) A forrás más volt de a lényeg ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163114) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#163111) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem tudom, mire van az a két kis csavar, lehet hogy csak a kisúlyozásra, de az is lehet, hogy azzal szabályozható a járás.

Mint már írtam, gyengén világítanak a csövek, szerintem nagyon régiek lehetnek.
Az órát még nem hordtam, ki kell vennem a szíjból, várom a szerszámot hozzá.
A vízállóságát majd megméretem, az eladó szerint wr100-as, bár a hátlapon csak wr30 szerepel.
Hogy belül mi rejlik, azt egyelőre nem is akarom tudni. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#163115) IamSociopath válasza #17803776 (#163109) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Egyébként ahogy most nézem és mutattad... ha a dátumot állítom, szép kattanással fordul át. Viszont amikor tekerem a napokat "szabadon fut". Ez tényleg megmagyaráz mindent. :R

(#163116) Surfym@n válasza von toth (#163106) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Köszi a választ (többieknek is :) ), természetesen beszámolok a tapasztalatokról.

Ahogy kutakodtam, kishazánkban még nincs sok infó erről a szerkezetről, talán majd az első szervízhullám után... (2-3 év múlva)

Mindenesetre szomorú hallani ezeket a "high tech" megoldásokat. Valahogy nekem nem az örök élet + 3 nap élettartam ugrik be elsőre...

Talán édesapám 50-es évekbeli mechanikus omegája (fekete-arany - alul kis mp mutató) is járni fog akkor, mikor ez már kipurcan... :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#163117) #17803776 válasza IamSociopath (#163115) üzenetére


#17803776
törölt tag

Így kell beakadni a rugónak ahogy a dátum tárcsánál van. Ez szorítja oda a tárcsát és ez miatt kattan.

(#163118) WiZARD


WiZARD
addikt

A heti második új Speedy. Talán az első racing dial, ami tetszik.

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163119) fagyalllo válasza Surfym@n (#163116) üzenetére


fagyalllo
őstag

Alsó kategóriában az ETA "fejlesztései" mostanában az olcsóságról szólnak, a powermatic 80 mellett ott van a C01 kronográf és a csodálatos sistem51 is.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163120) hoffman_ válasza fagyalllo (#163066) üzenetére


hoffman_
nagyúr

annyira tud tetszeni 1-1 általad linkelt Seiko, de a mostani nyomán is az jutott eszembe, hogy a tokforma, számlap, lünetta alapján bitangjó órán is ott az új X logo általában, ami valahogy nem illik oda szerintem. nagy kár. ez Prospex vonal maradni látszik sokáig, ugye?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#163121) ronin s8 válasza WiZARD (#163118) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#163122) Szulita28


Szulita28
senior tag

[/IMG (IMG:https://hodinkee.imgix.net/uploads/images/1484241677709-zwmo4uhm2xksnuh4-4da84c6da61f8669aa4ba693c257f95c/oris_1.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=format&ch=Width%2CDPR%2CSave-Data&fit=crop&fm=jpg&q=55&usm=12&w=820&dpr=2&s=0d9499787da82f0c7ab7f10c74a1dcf5)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#163123) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Innen rendelt már valaki?

http://watchsale.hu/

ezt néztem ki

[link]

ez sem rossz ár, 43,681.- ft

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163124) 7s26c válasza csabulaxi (#163123) üzenetére


7s26c
senior tag

Olvastad? Ha a vitás ügyeket nem tudod békés úton rendezni, mehetsz az Európai Bizottsághoz... :) ez tetszik.. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163125) fagyalllo


fagyalllo
őstag

A vacsendfesön blog hozza a színvonalat, legújabb gyöngyszemük, Breitling Avenger: "Az elképesztő technikai adatok szintén kiemelkedő tétele, hogy tartalmaz az óra egy közel 40 órás energia tartalékot is. A megjelenése sem mindennapi, közel 25 különböző drágakövet fedezhetünk fel rajta."

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163126) csabulaxi válasza 7s26c (#163124) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ott már nem kell békésnek lenni, akár lehet lövöldözni is? :)

"100%-ig Eredeti Termékek
Törvénynek megfelelő jótállás"
ez nem elég?

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163127) condy válasza ronin s8 (#163121) üzenetére


condy
senior tag

Mit mondhatnék?
Meggyőző! :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#163128) 7s26c válasza csabulaxi (#163126) üzenetére


7s26c
senior tag

Azt nem tudom, de a Bizottságos szöveg nagyon tetszett. Biztos elég. Viszont 10 nap míg megjön, hmm..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163129) ciryl65 válasza Sungoo (#163112) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Az ER típusszámmal kezdődő Bambino- t nem lehet kézzel felhúzni, és nem másodperc stoppos, csak az ugyanilyen tok, és számlappal rendelkező AC típusszámú Bambino erénye. Ez új szerkezetet kapott.
Én így tudom. Nézz utána.

(#163130) Bazsi101 válasza csabulaxi (#163126) üzenetére


Bazsi101
tag

Melyik ország törvényei szerint? :)
Egy bukaresti cím van megadva a weblapon.

(#163131) csabulaxi válasza 7s26c (#163128) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a fizetésről nem találtam semmit, gondolom utánvét.

véleményt a WATCHSALE.HU boltról

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#163132) t-bali3


t-bali3
senior tag

Kerámia lünetta, majd tok után megérkezett a kerámia szíj is.

(#163133) 7s26c válasza csabulaxi (#163131) üzenetére


7s26c
senior tag

Ami fura az még a szóhasználat. Megtakaritasz x forintot :)
Majd meséld el, hogy minden ok volt-e! :)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#163134) g0n21 válasza fagyalllo (#163119) üzenetére


g0n21
senior tag

A Sistem51-et inkább ne is emlegesd, az nem szerkezet, az egy melléfogás.... :W

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#163135) fagyalllo válasza g0n21 (#163134) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mellé? Az a baj, hogy nagyon is tudatosan készítették! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163136) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok!

Max 100k-ig milyen márkájú öltönyórákat nézzek? Kvarcórára gondoltam zafír üveg és acél tokkal. Fémszíjnak is örülnék, de ez nem olyan fontos. letisztult, lehetőleg "számmentes" óralapra gondoltam dátummal.

(#163137) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Egy kérdés motoszkál bennem. Az az ember aki Hatvanból származik, vajon honnan a pics@ból tud ennyi "különleges és ritka" kalibert szerezni IWC és LeCoultre márkákból?
Lehet,hogy kínában gyártanak antik szerkezeteket is? ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163138) sutszi válasza gipsztigris (#163137) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt milyen virágnyelven írtad. :))

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#163139) fagyalllo válasza gipsztigris (#163137) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem annyira ritkák ezek, pl. a kedvenc hamisítvány számlapos pilótám (ui. tokkal nekem is van egy órám, jó tudni hogy luxus minőségű) Cal. 73-17 szerkezetéből 52.000 db. készült.

Egy lengyel kolléga, a hasonlóság kísérteties, lehet hogy innen is merít ihletet: [link]
kedvencem a certifikáció: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#163140) Sungoo válasza ciryl65 (#163129) üzenetére


Sungoo
addikt

Ennyire nem merültem bele, igazad lehet. Csak a kinézetet figyeltem.

(#163141) gipsztigris válasza fagyalllo (#163139) üzenetére


gipsztigris
addikt

Aaaaz igen! :C mármint a certifikáció. ;]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#163142) resool válasza fagyalllo (#163139) üzenetére


resool
aktív tag

Jajj, ezek égetik a szemem. :W

(#163143) alphaville válasza resool (#163142) üzenetére


alphaville
aktív tag

Bennem a vásárlási szándékot fagyasztják le. ;]

(#163144) yodamastah válasza kpetyke (#163136) üzenetére


yodamastah
őstag

Öltöny órának sztem jó belépő a valamelyik Orient Bambino. Fehér számlapos talán a jobban használható, mert ahhoz kicsit jobban megy a fekete és a barna szíj, és plusz 1 szíjjal tudod a cipő/kesztyű/táska/öv színekhoez kombinálni (barna/fekete).

Kvarc/zafír és márkásabb akkor Certina/Tissot/Hamilton 3 mutatós kvarc 100 körül megvan.

[ Szerkesztve ]

(#163145) ciryl65 válasza Sungoo (#163140) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Csak az " AC" jelűt érdemes megvenni, ha már az ember kiad ilyenért valamicske pénzt. Az "ER" kevés tudása később biztosan bántani fog. Nem sokkal többért ugyanazzal a kinézettel, de sokkal többet tudó szerkezettel lehet birtokosa egy Bambino-nak a páciens.
Pl. ugyanez az Orient Mako diver esetében is, a régi " EM " változat nem másodperc stoppos, és nem kézzel húzható, az " AA " meg már igen. És számlapilag szinte teljesen hasonlóak ezek is. Csak a tok felső részén lévő nap állító gombban különböznek. No meg szerkezetben is.
Bocsánat! Nem okoskodni akartam, csak felvilágosítani a jellemzőkről.

(#163146) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163147) Sungoo válasza ciryl65 (#163145) üzenetére


Sungoo
addikt

Az AC van. :)

(#163148) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Érdemes azonos órát nézve többet fizetni a titanium tokozásért?Azon kívül,hogy könnyebb maga az óra-viszont így sem olyan könnyű(125g)
A sima acél változat 200g-az nem túl sok már?

(#163149) WiZARD válasza Mikulásbá (#163148) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez teljesen személyes preferencia kérdése.
Tetszik-e a titán színe, súlya.

Milyen óráról van szó?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#163150) Macyke82 válasza WiZARD (#163146) üzenetére


Macyke82
tag

Gyönyörűek :R
(Egyébként milyen váz + obi párossal csináltad a képeket?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.