Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164101) csabulaxi válasza krx21 (#164091) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Kösz

Picit szenvedtem a rádiós szinkronizálással, a többi három rádiósomhoz képest mindig 3 perccel többet mutatott, de csak le kellett nullázni, utána ma az emeleti ablakból H erősségű jelet mutatott és rendben szinkronizált (Békés megye)

Találtam ilyesmit.

[link]
[link]

[link]

videó a működésről

van maszek próbálkozás is
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164102) Polarstar válasza Babarnew (#164089) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hatalmas boldogságot nektek!
:C :C :C
Zsírkirály lett! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#164103) veloke válasza fagyalllo (#164100) üzenetére


veloke
tag

Csodásak így együtt.....

Meg is találtam a konkurenciát!!

(#164104) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

a születési évem miatt egy ilyen jöhetne

[link]

Limited Edition csak 1967 db.

hoppá van is egy az ebay-en

1300 $

és a szerintem legszebb orosz óra

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164105) krx21 válasza csabulaxi (#164101) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nem igazán jól használja... Azt nem az óra aljára kell tenni, hanem inkább a tetejére vagy a 6-os index elé vízszintesen, úgy hogy az óra nyugatra a torony felé figyel a 6-os számmal...

[ Szerkesztve ]

(#164106) C0RVUS válasza Babarnew (#164089) üzenetére


C0RVUS
tag

Durva, hogy mennyire feldobják őket ezek az aftermarket tekerentyűk. És tényleg csak egy pattintás a csere, ha jól tudom. Szinte sajnálom, hogy nekem mindkét amfimon tetszik az eredeti :DDD .
Ez a mix különösen jól sikerült, gratula!

(#164100) fagyalllo: Szerintem nagyon jópofák, főleg amelyeknek olyan mecha-pofázmányuk van. :B

(#164104) csabulaxi: Azért ne kapkodd el! Idén ötvenedik évforduló lévén, nagyjából tuti, hogy kihoznak egy újabb hasonló szériát. Lehet, hogy jobbat. Ezekből nagyon soknak betört az üvege (mert, hogy üvegből van :U ), méghozzá egyszerű hőingadozás/térfogatváltozás hatására is. Szóval hiába szebb, mint a "klasszikok", ha pont a lényegét qrták el a konstrukciónak. Remélhetően rájönnek, hogy tényleg nem kell az imperialistákat követni mindenben, és plexivel nyomatják majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#164107) t_a_m_a_s válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Gratulálok! Szépen lassan szaporodnak itt az eco driveok :DD

Szerintem ha tudtál vele erős jelet fogatni, akkor nem kell plusz ketyere...

Holnap majd jól beletépünk...

(#164108) C0RVUS válasza csabulaxi (#164104) üzenetére


C0RVUS
tag

Két topik WUS-ról: [link], [link]

(#164109) Mercutio_ válasza fagyalllo (#163066) üzenetére


Mercutio_
félisten

"SOLD OUT WORLDWIDE" :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#164110) Sanyi.mTs válasza csabulaxi (#164065) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ez pontosan melyik?

(#164111) BlacKSouL válasza csabulaxi (#164101) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A CB0010-88E nekem is úgy működik, hogy a szobában bárhol van, ott nem fog jelet, de ha éjszakára a belső ablakpárkányra teszem, '9'-el nyugatnak, akkor reggelre OK. Ez északi ablak, hozzá képest északnyugat felé soksok fal van, de ott így mégis teljes biztonsággal fog jelet.

Ellenben szereztem egy olcsóbb külső hőmérős hőmérőórát, ami elvileg szintén rádiós. Ez viszont sehogy nem fog jelet. Se ablakban, se szobában, de próbaképp kiálltam vele a -10 fokban az erkély szélére, 7 emelet magasan, nyugat felé fordítva. És 8 perc alatt semmi. Utána abbahagyja a keresést. Vajon azon segítene egy ilyen? Mondjuk maga a cucc 3000 Ft volt, szóval nem lennének arányban. Akkor inkább kézzel beállítom. Csak kerestem valami jó megoldást, hogy működjön ez a funkciója is. Ha beletették egyáltalán.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#164112) fagyalllo válasza Mercutio_ (#164109) üzenetére


fagyalllo
őstag

Megmondtam, előrendelésben az összes.
Sok hülye, jó drágán vettek egy 4R búvárt, pedig ha tudnák amit mi... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164113) yodamastah


yodamastah
őstag

Egy kis esti hangulatvilágítás :)

(#164114) Mercutio_ válasza fagyalllo (#164112) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fene tudja, ha nem lett volna annyi melóm, és időben ébredek..... :U :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#164115) fagyalllo válasza Mercutio_ (#164114) üzenetére


fagyalllo
őstag

...és ha tényleg nagyon akartad volna... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164116) 7s26c válasza Sungoo (#164098) üzenetére


7s26c
senior tag

:C

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164117) squir válasza fagyalllo (#164112) üzenetére


squir
aktív tag

Várható volt.😊 kíváncsi vagyok, hogy mennyivel magasabb áron fog megjelenni majd a piacon...😉

(#164118) C0RVUS válasza fagyalllo (#164115) üzenetére


C0RVUS
tag

Ó, igen-igen, a jobbódali! :B Időnként ráakadok más után keresve, de gondolom, kifutott modell.
(Mondjuk a dátum jó perverzül van elhelyezve. Legalább könnyű másnak megmutatni.)

(#164119) berigazek válasza BlacKSouL (#164111) üzenetére


berigazek
őstag

Így van,hiszen a sugarak egyenesen terjednek a toronytól.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164120) Bazsi101 válasza BlacKSouL (#164111) üzenetére


Bazsi101
tag

Nekem is van egy ilyen olcsó rádiós. Megvettem, nagy örömmel kibontom. Próbálom szinkronizálni, semmi.
Hagytam is a fenébe, leraktam, pár nap múlva ránézek, ott a jel, hogy sikeres. Azóta bárhova rakom, éjszaka sikerül neki, nappal viszont még kint az udvaron sem. Fene se érti.

(#164121) 5-ös kezelő válasza dwelablack (#164063) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A másik nekem is jobban tetszik. De a te órád lesz, hagy ne mi döntsünk. Fekete számlapos Certina DS még szebb, ha már nem Fortist akarsz. :)

Babarnew : Rengeteget dob az a lünetta az Amfíbián, grat.

Squir : Láttam élőben, nekem kicsi volt a számlap optikailag. Döntöttem, Spacematic Pilot kell majd.

(#164122) ricsik válasza 5-ös kezelő (#164121) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem a nagy kedvencem a flieger professional. Bár élőben még nem láttam. Talán emberi áron a legszebb pilot. Nekem.

[ Szerkesztve ]

(#164123) 5-ös kezelő válasza ricsik (#164122) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Fliegerem volt, a mutató forma és a fehér dátumtárcsa miatt ment - a DS Certina Powermatic lett helyette. Csere-bere. :) [link] - Nem rossz képen, fel kellene próbálni. Mutató miatt nekem kiesik /nem látom pontosan, ill. többet látok belőle, italozás nélkül is :) /.

(#164124) @mriya@ válasza Bazsi101 (#164120) üzenetére


@mriya@
őstag

Nagyon sok rádiós óra csak hajnali 3-4-kor szinkronizál.
Például az enyém is.
Nappal csak manuálisan lehet rábírni, és csak úgy, ha a művelet közben nyugalmi helyzetben van. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164125) krx21 válasza BlacKSouL (#164111) üzenetére


krx21
nagyúr

Az övét a 6-ossal kell tenni...

(#164126) von toth válasza fagyalllo (#164115) üzenetére


von toth
tag

Ilyen jobboldalira beneveznék, ha gyártanák, ebben van stílus a tucatórák világában.

(#164127) berigazek válasza @mriya@ (#164124) üzenetére


berigazek
őstag

Így van...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164128) csabulaxi válasza Sanyi.mTs (#164110) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Citizen AS4041-10W

(#164115) fagyalllo
jobb oldali, feketében, szebb szíjjal vagy fémmel

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164129) csabulaxi válasza csabulaxi (#164128) üzenetére


csabulaxi
senior tag

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164130) 7s26c válasza csabulaxi (#164129) üzenetére


7s26c
senior tag

itt legalább a dátum nem a hármastól veszi el a helyet

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164131) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Nagyító alatt a mindennap hordott, öreg kézihúzós.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#164132) C0RVUS válasza 7s26c (#164130) üzenetére


C0RVUS
tag

De attól még lehetne inkább fényócnál. Vagy elforgatva. :U

(#164133) 7s26c válasza C0RVUS (#164132) üzenetére


7s26c
senior tag

az már kérem maximalizmus :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164134) oba


oba
addikt

Nem tudom, hogy offtopik e, de valamit nem értek. Vagyis értek... csak nem tudom megérteni. Egy Bulova 96B229 -ről lenne szó. Nagyon megtetszett amióta ajánlottátok nekem legutóbb. Be akarok szerezni egyet. A kérdés, hogy honnan... és ugye nagyon nem mindegy. A timecenternél 100.000 Ft. El is könyveltem, hogy ez az óra ennyibe kerül. Más magyar üzletben nem találtam meg, de lehet csak nem kerestem elég jól. De azért googleztam egy kicsit. Az amazonon 111 dollár... szállítással együtt durván 50e lenne. Az ebayen is ilyesmi áron lehet hozzájutni. Aprón is lehet találni újat belőle 55ért. ITT is 55ezer (plusz szállítás gondolom). A magyar és a többi forrás között gondolom az itthon érvényesíthető garancia a különbség, de javítsatok ki ha tévedek. Ez megéri (vagy úgy kérdezem, hogy reális) a 2x -es árkülönbözetet?

(#164135) evo87 válasza oba (#164134) üzenetére


evo87
őstag

A garancia necces, mert ugye általában 2 év...és általában a 2 év alatt nem történik semmi. Csak mindig ott van az a "de ha mégis". Ha mégis pont egy hibásat fgosz ki, akkor utálni fogod magad amiért a garancián spóroltál. Ha a nagyobb eséllyel előforduló, garancia alatt nem meghibásodót fogsz ki, akkor 2 év után áldani fogod a döntést, hogy féláron rendelted meg gari nélkül.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#164136) C0RVUS


C0RVUS
tag

Akkómá legyen itt egy ilyen is:
(Nem is olyan drága, ~haccázötven forint.)


Vajon jól sejtem, hogy az "Orient Star" és a "Royal Orient" között ez az "Orient Star Royal" még egy külön fokozat?

(#164137) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

de legyen szép is

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#164138) petymeg


petymeg
addikt

Ez milyen vétel? Kinek milyenek a tapasztalatai a külföldi rendelésekkel?

Igazából nekem most ez tetszik a legjobban, csak elég drága. 130+20e posta. Kár hogy Magyarhonban nem kapni ilyet.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#164139) berigazek válasza petymeg (#164138) üzenetére


berigazek
őstag

A Tissot tetszik :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164140) 7s26c


7s26c
senior tag

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164143) BAti77 válasza C0RVUS (#164136) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Royal Orient az Orient Star-ból született, mikor akartak egy még magasabb minőségi osztályt. Eleinte még az Orient Star Royal szerepelt, ma már csak Royal Orient... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#164147) squir


squir
aktív tag

Mondjuk Certinák közül ez az igazán ütős:

Certina Master Chronometer Chronograph

Egy ETA 251.233 cosc minősítésű, 27 köves, hőkompenzált quartz szerkezet dolgozik benne. :C
És állatul néz ki! :D

(#164148) ricsik válasza 5-ös kezelő (#164123) üzenetére


ricsik
őstag

A dátumablak nekem tetszik így. A mutatót meg majd megnézem a boltban, kösz a tippet. Képeken amúgy nincs bajom avval sem. :R

(#164149) Tiszteletes válasza fagyalllo (#164146) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Bár erre a kérdésemre ugrottak volna így a "nagytudású" őstagjaink.....

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164150) Spet válasza Tiszteletes (#164149) üzenetére


Spet
addikt

Bocs, hogy nem vagyok órás (mint sokan mások sem).

Ha meg már hivatalos szervizbe vitted megkérdezhetted volna másnap nyugodtan....

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.