Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164151) berigazek válasza squir (#164147) üzenetére


berigazek
őstag

Nem sok óra tetszik nekem,de ez igen. Ez a fekete még jobban :)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164152) Skimaster válasza hyperbola88 (#164145) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerintem sok hirdetést nem láttál itt topikon belül,de ha netán volt,akkor azt is észre vehetted volna,hogy szólva lett neki,hogy ne hirdessen!Aggódni nem aggódunk,mert a gazdánk mindjárt törli. :D

(#164153) fagyalllo válasza Tiszteletes (#164149) üzenetére


fagyalllo
őstag

És ezt miért nekem címezted?!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164154) 7s26c válasza fagyalllo (#164153) üzenetére


7s26c
senior tag

Fura egy nap ez :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164155) Tiszteletes válasza fagyalllo (#164153) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Mert 2009, 2007-es regekkel az újoncok egzecírozgatása a legfontosabb nektek még mindig.... És mert bátorkodtam azt hinni, hogy ide a lelkes amatőrökön, és órakedvelőkön kívül járnak avatott szakemberek is.

Spet: Látom Write only.. Semmi gond... de ez már nehezebben bocsátható, mint az, hogy nem vagy órás, ahogy sokan mások sem.... Senki nem írta, hogy szervizbe vittem. Hivatalos dealernél vettem.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164156) fagyalllo válasza Tiszteletes (#164155) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nyugi, nem te vagy az első "eset", rajta vagyunk az ügyön: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164157) KelemenUhr válasza Tiszteletes (#164149) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Sosem értem ezeket a szájhúzogatásokat, nyilván azért nem kaptál választ, mert senki sem tudta. Lehet kérdezni, de ez nem tudakozó...
Szerk.: A hivatalos dealert kérdezted esetleg? :F

squir: Nyami.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#164158) Mikulásbá válasza fagyalllo (#164156) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pont írni akartam,hogy engem sem halmoztak el válasszal,a 3 három kis női órával kapcsolatban.
Privátban kaptam(köszi itt is),de konkrétan még most sem tudom mennyit érhetnek az órák,így ugye árulni sem tudom.Odaadnám egybe valakinek az egészet,a rossz órát biztos meg lehet csinálni.
Nincs súlyuk sem,hogy a MÉH-be kivigyem..... :U Hátha valakinek még többet érne.

(#164159) schawo válasza oba (#164134) üzenetére


schawo
titán

Ha a garancián spórolsz, és így féláron megvan, akkor ha esetleg bekrepál garanciális időn belül, akkor veszel egy másikat. És még mindig csak annyit költöttél, amennyi a másik lett volna szólóban. És közben kétszer van órád, ami (tegyük fel) másfél év múlva (megint) új. Ráadásul marad egy hibás darabod otthon, alaktérésznek, ha úgy alakul. Szerintem nem lehet kérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164160) Tiszteletes válasza oba (#164134) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Közgazdász szemmel, (nem vagyok az). Rendelj 2-t! Az egyiket használod.
1. opció
Ha az első 2 évben semmi baja nincs a kvázi "garanciális" időszakon belül, akkor a másikat meghirdeted és eladod az új árának a felért újként az összes papírjával. Akit érdekel megnézi, látni fogja, hogy soha nem volt hordva.

2. opció
Valami gond lesz az órával az első két évben, akkor elkezded hordani a másodikat, és érdeklődsz a javítás költsége felől. Ha a keret rendelkezésre áll én ezt tenném a helyedben. Még a postaköltség se lesz számottevően több. :)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164161) Tiszteletes válasza KelemenUhr (#164157) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Nem. Nem kérdeztem. A pláza óra-ékszer boltjában az eladó a legritkább esetben órásmester. Ő egy kereskedő, így amit mond, az az esetek döntő többségében az igazsággal köszönő viszonyban nem lesz. Ő eladni akar, nem a kényes, kérdésekre kényes válaszokat adni.... Itt egy kvázi szakmai vélemény/szakvélemény műhelyben a többség nem elfogult, nem érdekelt a kamu válaszban. Így ha nem is tudja senki, aki igen jó eséllyel az igazságot mondja, mondaná. Tehát itt több értelme van/volt feltenni a kérdést.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164162) 5-ös kezelő válasza oba (#164134) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Vedd meg Amazonról bátran, eddig még egyikünké sem hibásodott meg. Akkor nem ajánlott csupán, ha viszolyogsz a kvarcóráktól. :) Egyébként csak jót mondhatok erről az óráról.

Analóg kvarcórával kapcsolatos kérdésem : Kinek mi a trükkje /van-e egyáltalán/ a pontos idő beállítására olyan egyéb gyártóktól származó szerkezeteknél, ahol az állítótengely betolásakor a percmutató kiszámíthatatlan irányba bemozdul, akár több percnyit is? Türelem és óvatos mozdulat kevés.

(#164163) oba válasza 5-ös kezelő (#164162) üzenetére


oba
addikt

Holnap fagyalllo -tól átveszek egyet, kedvező áron. Nem viszolygok a kvarcoktól, sőt, szeretem a pontos órákat :)
De amúgy igazad van, és a többieknek is lentebb. Ha a későbbiekben majd megtetszik valami óra, akkor rendelem majd külföldről. A kettőt rendelős móka sem hülyeség amúgy amit Tiszteletes ír.

Köszi a válaszokat mindenkinek! :)

(#164164) schawo válasza 5-ös kezelő (#164162) üzenetére


schawo
titán

Asztallapon nyomom be.a koronát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164165) g0n21 válasza Tiszteletes (#164021) üzenetére


g0n21
senior tag

Design. De ha megnézed a két különbözőt, akkor nem csak a rotor más, hanem a billegő hídja is, stb.
Vagy az a baj, hogy a te prc-d nem olyan rotorral érkezett, mint amiket a neten találtál prc-t? Vagy az, hogy miért van többféle?

SZERK:

A későbbi mondatod arról, hogy a plázában nem órásmester dolgozik. Ez igaz látod.
Akkor a legjobb, ha a Tissot által képzett órásmestert kérdezed.
A topikban NEM hivatalos szervizekben dolgozó órásmesterek vannak, és mivel a 15 köves butított krono werk az ETA-tól még elég friss, ezért elég kicsi a valószínűsége, hogy már járt a kezeik között...
És minthogy az ETA nem küldd ingyenes szóró anyagot mindenkinek, így maximum a "hozzánemértő" google-huszárok tudnak válaszolni.
Továbbfejtem:

A topik az aktív tagok alapján jelenleg ~80%-ban Seiko és Vostok fan. A maradék 20 pedig Omega, Rolex, JLC, IWC, stb.. .(igen, sok más márka van még mindkét oldalra, tudom).

A friss, egyszerűsített ETA stopperes werk rotordíszítési különbségei verziónként sajnos egy nagyon szűk réteg érdeklődését fedi csak. Spec. azokét, akik megvették.

Így akármennyire is szeretnénk, konkrét információval nem tudunk szolgálni.

Az említett órákat pedig svájcban szerelik össze.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#164166) Sanyi.mTs válasza Tiszteletes (#164160) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én nem rendelnék kettőt, mert mi van ha "széria" hiba miatt mindkettő ugyan azon okból megáll. rendeljen egyet, ha meghibásodik, akkor rendeljen még egyet.

(#164167) terra052 válasza Sanyi.mTs (#164166) üzenetére


terra052
őstag

De hát akkor is kettőt rendelt.
;]

werkmania.hu

(#164168) 5-ös kezelő válasza schawo (#164164) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi, próbálkozom. Mágnes és gravitációs trükkök eddig nem jöttek be. Amúgy pofás letisztult darabok, de csak erős idegzetűek kattintsanak, mert nem ebbe a topikba valók - bocs, de tetszik a forma.[link]

(#164169) C0RVUS válasza BAti77 (#164143) üzenetére


C0RVUS
tag

Közben megtaláltam ugyanezt a modellt Royal Orient-es logóval is. :)
Érdekes egyébként, hogy egy ilyen embléma mit tud művelni egy számlappal, mert számomra ez eléggé gajra vágja azt a finom balansztot, ami a másik logóval tökre működik. Ahogy egyeseknek az oroszlánosról cigimárka, nekem erről valami szállodalánc jut eszembe, de mindenesetre valahogy olyan igazán ázsiaiul vásárias. (Mondjuk szerencsére aktuálisan nem fenyeget a veszély, hogy el kelljen viselnem. Még a végén megbarátkoznék vele :DDD ).


[ Szerkesztve ]

(#164170) schawo válasza 5-ös kezelő (#164168) üzenetére


schawo
titán

úúúúúgy fog kopni, mint a rosseb

olcsó kínaiból csak krómozottat, ha nem vagy saját magad ellensége :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164171) nagynorbi válasza 5-ös kezelő (#164168) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Atya világ! Mégis mit lehet kihozni 3 USD-ből? Ráadásul ingyen szállítással.

(#164172) terra052 válasza nagynorbi (#164171) üzenetére


terra052
őstag

Szinte egyedi darabok: 59979 pieces available :C

werkmania.hu

(#164173) pulutodurumo válasza nagynorbi (#164171) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Réztok nikkelezve vagy krómozva, préselt kínai kvarc szerkezet, nyomtatott számlap. És milyen sokat eladnak belőle... Régen az asszony is kettessével rendelte ezeket, de mostmár kap tőlem valami rendeset.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#164174) @mriya@ válasza hyperbola88 (#164145) üzenetére


@mriya@
őstag

Jobb felső sarok:

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#164175) 7s26c válasza terra052 (#164167) üzenetére


7s26c
senior tag

:C

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164176) gipsztigris válasza pulutodurumo (#164173) üzenetére


gipsztigris
addikt

Időnként azon gondolkozom, hogy az én asszonyom is megérdemelné, hogy kapjon egy rendeset! :DDD :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#164177) nagynorbi válasza pulutodurumo (#164173) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

(#164173) pulutodurumo (#164172) terra052

Na de akkor is, kis túlzással a réz többe kerül

(#164178) BAti77 válasza C0RVUS (#164169) üzenetére


BAti77
aktív tag

Úri muri lenne egy ilyet beszerezni nézve az árakat és hogy csak japán belpiacra gyártják a Royal-okat... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#164179) redzsi


redzsi
senior tag

Nocsak logót változtatott a Christopher Ward, és végre lekerült a London felirat a órákról.
Közben leesett, akkor ezért van ez a nagy kiárusítás.

[ Szerkesztve ]

(#164180) Tiszteletes válasza g0n21 (#164165) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Köszönöm válaszod!

Hivatalos központi szerviz nem hivatalosnak tekinthető telefonos válasza. Igen egy 2009-ben debütált low price ETA c01.211-es szerkezetnél 2015-ben elértünk a második "stepping"-jéhez. Legyen még olcsóbb az amúgy is költséghatékony szerkezet. Én már csak azt nem értem, hogy miért nem volt cél az, hogy legalább ne látsszon olcsóbbnak... :O

Ők is rengeteg visszajelzést kapnak nem csak ilyen telefonos, és egyéb fórumon, de olyan formában, hogy a két hetes órát viszik vissza, mert baj van vele... És presszionálják a gyártót, ahol tudják, de meg lehet nézni, hogy mennyit ér.... És az órát valóban Svájcban rakják össze.. Már ha a gép svájci elhelyezése jelent valamit....

Szóval ott tartunk, hogy az alkatrészeket legyártják az órához anyag áron ~10-30 000 Ft-ért. Áthozzák Kínából, meozzák, 1% selejt kiesik...
A gép összerakja, hitelesítik, bevizsgálják. Rezsi óradíjban adjunk hozzá egy órára vetítve még 30 000-et.
A nagykerekbe kiszállításra készen megvan az óra 60 000-ből a gyártónak.
Minimum kér 150 000-et a nagykertől. A nagykertől a bolt megveszi maximum 180-230e-ért. Te pedig megkaphatod 315e-10% --->284e-ért a 60e-s "siss made" órádat.
Hát elmehetnek a "svábok" az anyjukba!

Mindenki jól járt, kivéve a végfelhasználó, és az akinek ezekkel az órákkal majd javítás szinten szarakodni kell. A kereskedők minden szinten kaszálnak.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164181) #17803776


#17803776
törölt tag

A megígért órák tegnapról. 3db van bent az egyik vendégé, és 2 a múzeumba a vitrinbe. Ez az olcsóbbik 650 a másik 1,2 milla azt nem fényképeztem le :Y
És még pár érdekes kép a lenti linken ha valakit érdekelnek a seiko-k.

[ Szerkesztve ]

(#164182) 7s26c válasza #17803776 (#164181) üzenetére


7s26c
senior tag

az 'oszt igen! köszi a fotókat! a felső példány rémálmot fog okozni nekem. úgy érzem.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164183) BAti77 válasza Tiszteletes (#164180) üzenetére


BAti77
aktív tag

Üdv a kapitalizmusban... :D
Némi adalék az ETA C01.211-hez... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#164184) fagyalllo válasza #17803776 (#164181) üzenetére


fagyalllo
őstag

Köszi! Kapd már szét valamelyiket, hadd lássuk a belét is! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164185) g0n21 válasza Tiszteletes (#164180) üzenetére


g0n21
senior tag

Egyrészt ezért kell kérdezni, mielőtt vásárolsz, másrészt így nyerik el végképp létjogosultságukat a drágább svájci órák, az in--house werkek, és a tapasztalat...

Sajnálom..

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#164186) sipi83 válasza redzsi (#164179) üzenetére


sipi83
aktív tag

Én is nézegettem az új Trident szériát.
Ha jól olvastam, most már vállaltan csak Sellita werk-el szerelik az alap verziót.
Persze van már Day-Date ETA 2836-al, meg ugye a 5 days automata, meg Chrono is.
Hát lehet válogatni. :D
Az új számlap kicsit egyszerűbb, letisztultabb számomra, egyértelműen előnyére változott.

(#164187) 7s26c válasza fagyalllo (#164184) üzenetére


7s26c
senior tag

szétkapta. instán látszik :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164188) terra052


terra052
őstag

Ezt a sztorit olvasta valaki?
A szokásos "volt-e rendesen szervizelve az omegám vagy nem" posztnak indul, aztán jön a csavar :Y

werkmania.hu

(#164189) #17803776 válasza 7s26c (#164187) üzenetére


#17803776
törölt tag

Az nem az. Nem szedhetem szét mert nem lehet alkatrészt rendelni hozzá bár nem tudom, hogy ez mért lenne akadály :D

(#164190) 7s26c válasza terra052 (#164188) üzenetére


7s26c
senior tag

aki nem tagja a grúpnak az sajna nem látja :N

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164191) 7s26c válasza #17803776 (#164189) üzenetére


7s26c
senior tag

nem az? akkor mi? :DDD ez kérem megtévesztés a javából!! (bocsi, írhattam volna még az előzőhöz)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164192) C0RVUS válasza g0n21 (#164185) üzenetére


C0RVUS
tag

...és az olcsóbb nemsvájciak. :D

(#164193) Spet válasza #17803776 (#164189) üzenetére


Spet
addikt

Uhhhhh, Monaco, honnan került elő?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164194) #17803776 válasza 7s26c (#164191) üzenetére


#17803776
törölt tag

Ez egy érdekes óra volt, teljes szervizen esett át. Ilyen volt: [link]
Spet: Ha arra a szögletes kronográfra Seiko-ra gondolsz akkor nem tudom :) Reggel amikor beérek mindig van valami érdekesség az asztalomon amit nekem hoznak, hogy gyakoroljak és minél több szerkezetet ismerjek meg.

(#164195) C0RVUS válasza redzsi (#164179) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát nem is tudom... :(
Mint valami vebdizájn, ...vagy tévéműsorban szokták így a neveket.
De én nem is értem, mit erőlködnek. Ez az egyszerű szerény "CW" miért nem jó?!:
(Mondjuk ez az óra se semmi! :B :K )

(#164196) schawo válasza g0n21 (#164185) üzenetére


schawo
titán

Háromszázezeré' nem nyerik el :DDD Annyiért marad a messzisvájcból származó. Mondnám, hogy annyiért van húde kvarc, de azok is messzisvájcból jönnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164197) fagyalllo válasza Tiszteletes (#164180) üzenetére


fagyalllo
őstag

"Már ha a gép svájci elhelyezése jelent valamit...."

Na ez az! Ha a francia mérnök tervezte órát a lengyel melós az olasz szerszámgéppel kínai nyersanyagból legyártja és a horvát órás összeszereli, ki rakja bele a svájci szellemet? Egy mezőgazdasági terméknél még lehet érvelni a jellegzetes klímával, őshonos fajokkal, de az óráknál mivel? Ma már nem csak Svájcban rendelkeznek azzal a komplex tudással, ami egy jó minőségű óra elkészítéséhez szükséges, nincs előírva hogy csak árják dolgozhatnak a gyárban... lufi az egész! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164198) 7s26c válasza #17803776 (#164194) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm, kitisztult a kép!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164199) C0RVUS válasza fagyalllo (#164197) üzenetére


C0RVUS
tag

:Y Aszittem, ilyeneket csak nekem szabad írni. :)

(#164200) WiZARD


WiZARD
addikt

Sorry a kesoi torlesert, nem voltam netkozelben... ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.